#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Arrestohet mjeku, dyshohet se dhunoi pacienten

Policia e Kosovës ka konfirmuar arrestimin e një mjeku në komunën e Lipjanit nën akuzën për dhunim të pacientes së tij. I dyshuari për këtë vepër, sipas policisë, tani ndodhet në paraburgim, kurse rasti ka kaluar në duar të hetuesisë.

Rasti është konfirmuar dhe nga familjarë (prindër) të viktimës, të cilët ngjarjen e ndodhur ndaj vajzës së tyre, më 27 mars, të martën, e kanë denoncuar dhe në redaksinë e gazetës “Zëri”, të premten.

“Vajza ka shkuar të kontrollohet tek gjinekologu R.Z., i cili më pas dhe e ka dhunuar, duke ia mbyllur derën, e më pas duke thyer telefonin derisa ajo ishte përpjekur të më thërriste”, ka deklaruar Xh. G., babai i vajzës nga Sllovia e Lipjanit.

Për dhunimin që dyshohet se ka kryer mjeku, vajza është deklaruar edhe për “Zërin”, duke rrëfyer se si i është bërë dhunimi, derisa ajo ishte drejtuar aty për një ekzaminim mjekësor, por i ishte kërkuar nga mjeku se “që t’i bëhej ekzaminimi duhej të zhvishej”, që, sipas saj, kishte qenë fillimi i dhunimit që me forcë ishte ushtruar më pas ndaj saj.

Ajo ka thënë se mjeku ka kryer marrëdhënie seksuale me dhunë dhe tërë ngjarja ka ndodhur përreth dy orë në ordinancën e mjekut, e cila nga prindi deklarohet se gjendet dhe në afërsi të shtëpisë së mjekut.

Vajza N. N. ka thënë se në atë kohë nuk kishte ndodhur ndonjë motër medicinale apo asistente e doktorit në ordinancë. Ai kishte qenë vetëm dhe në gjë e tillë, sipas prindit të saj, nuk ishte imagjinuar të ndodhte, pasi ai (Xh.G.) kishte qenë kujdestar i fëmijëve të këtij mjeku dhe ishin njohur mirë.

Ai thekson se ky krim ndaj vajzës së tij duhet të ndëshkohet, prandaj ka kërkuar ndihmën e organeve policore dhe ka paraqitur rastin po atë ditë në polici, e cila sipas procedurave kishte dërguar vajzën në ekzaminim mjekësor.

“E ka bërë me paramendim dhe duhet të marrë ndëshkim”, deklarohet prindi i vajzës, i cili paralajmëron se rastin do ta dërgojë edhe tek organet e EULEX-it, pasi shpreh drojën se mos neglizhohet nga organet e policisë, që, sipas tij, kanë zvarritur sidomos ekzaminimin e mjekëve adekuatë për të verifikuar dhunimin.

Në qoftë se ndaj mjekut nuk vendoset me ligj dhe nuk ndëshkohet, ai thekson se këtë do ta zgjidhë me Kanun. Por, njëherë pret që kjo të zgjidhet nga organet gjyqësore.

Në anën tjetër Policia e Kosovës ka deklaruar se mjekut të arrestuar, i datëlindjes 1964, i është vazhduar masa e paraburgimit prej 30 ditësh.

Florie Ahmeti nga zyra për informim e rajonit të Prishtinës në Policinë e Kosovës, ka thënë se rasti ka kaluar në organet e prokurorisë dhe se pritet konstatimi i Mjekësisë Ligjore.

“Është raportuar se një vajzë e ditëlindjes 1989 është dhunuar nga doktori në një ordinancë private”, ka thënë ajo për “Zërin” A.Kadriu./Zeri

33 komente në “Arrestohet mjeku, dyshohet se dhunoi pacienten”

 1. denkoka says:

  nuk duhet kurrsesi qe nje doktor (aq me teper gjinekolog) te kryeje konsulte me nje vajze (aq me keq tek per tek).

  instikti natyror eshte me i fuqishem se profesionalizmi…

 2. Dean says:

  Tani te shkoje ne burg dhe ta provoj atje perdhunimin kjo Kafshe e keqe.Kane nevoje edhe te burgosurit per 1 Bitch si puna e ketij.
  C’a ndryshimi ka kur te perdhunon serbi nga Shqiptari,mor BARBAR???

 3. Lipjanasi says:

  Trillim si ne Filma “Horrorre”
  Une i njohe të gjithë protagonistet! Edhe vetem nje gjë mund të themë; XH.G babai i Vajzes bene gjdo gje për ta fituar Lekun! Nje far lloje Trillimi te njejte e ka ber edhe me ishe Dhëndrin e vetë, pra Burrin e vajzes dhe ja hangri disa mijra Euro!!!

  1. bajra says:

   o i pa fe qe koke nashta ta ka ba edhe ty ashtu o idiot.une se te besoj tu se koka barbar,lipjanasi.ti se koke qasi edhe ti si mjerku. une se njoh po tanè thojne se eshte idiot kanibalist njek i poshtertan thojnè qashtu se gru si te sheh i zbardh syt ,si qen.langar …. marri i kofte ehde shpi duhet me ja sekujstrue se e ka ba me pisllaqe

  2. anonimos says:

   Eshte shume vertet hiq me pak se 6000 Euro dhe ari .

  3. Ferizajlia says:

   D.m.th Se Babai i vajzes e paska Shitur vajzen e Vet a ?

  4. bushi says:

   Dhe une jam i pajtimi me ty se xhevdet profesori ban qmos per lekun ai eshte njeri pa karakter

 4. per ket mjek sipas mendimit tim te arrestohet edhe per ngadal me varr mos me len kurr te shef diell me sy si ka pas zemer nje femer te mitur me dhunu nuk paska qen mjek po paska qen njeri qe i perket gjines shtazore marre duhet mej ardh qka ka be e ka humb morali e ka humb jeten se nuk e llogarit dikush si njeri po sikur kafsh zoti ua letsoft asaj vajze dhimbjen

 5. anita says:

  oo ky esht doktorr qeni

  1. ona says:

   Anita a e njeft ti at qe po flet kshtu a? Mos e gjyko njerin pa e njoft :S

 6. ona says:

  Ju nuk e njifni mjekun prandaj folni kot :S se shpejti do te vertetohet pafajsia dhe ajo vajza pa karakter me babin e saj le tdenohen n menyren mat keqe :S njerz qe njohin vetem lekun :S:S

 7. nilda says:

  valla kuku per kta mjek nuk asht mir hiq mos me shku te mjeket qfar pisa bre nanen e mjekeve
  se kurr rahat ska mu ba aj mjek qa i ka ba asaj vajze gjyna valla shum
  viq ishalla bahet mir….

 8. norge says:

  valla boll keq se mos me pas guxim ma as te mjeku me shku gjinija femrore pokan faj edhe burrat qe i lan me shku vetem se ma mir usht edhe ata te shkojn se bashku
  po mjeku gjinekolog edhe ta bej ket
  nuk mundesh ta marresh me mend
  po qka asht edhe ma e keqja se ska mendu per familje se tasht i prishet edhe familja… ndoshta najkush ja bon grus se tijnjejt e tani e kupton ajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

 9. dan says:

  faqexi e i poshter po aj qe ban kesi gjesti esht shka i shkines po keta persona i kisha denu me ligj te enver hogjes ne dhe per se gjalli i kisha fut

 10. kaltrina says:

  Kto ja kan bo mjekut veq me ja hup famen se sma merr menja qe ky me bo ket sen po ajo qika u pake qe po rren sen qe shihet

 11. lina says:

  o njerz mos i gjykoni njerzt ju se i gjykon zoti e leni kto shpifje spo ju vjen marre nven qe me mlu shkojn e perhapi po njerz te pa ftyr sdin qa me bo veq tja qes dikuj faqen e zez po sbon se sbesoj kurr qe e ke bo qet r.z. se mjek i mir esht aj po krejt shpifje jon

  1. dona says:

   po bash per qata qka sta merr mendja aj qato e bon okii

 12. adelina says:

  mos e gjykoni njerin pa e njoft e pa e dit a esht e vertet se zoti e gjykon po kjo esht shpifje per dr.r.z.se si baba edhe bia veq mas lekut po ngajshin spo menojshin aju del faqja zez zoti te marroft oj qik nese ke rrej e ja ke qit faqen e zez doktorrit

 13. linda says:

  oo kto jan kejtt shkipje se ky mjek osht shum i mir po qka mi ba asaj qikes qe asht kurv e e ka ba njerin ne orarin e punes te vett gjynah qka mi ba ata qe e shet baba e vet me pare e ja ka ba perinati mjekut veq me ja qit vaqen e zez be zoti e vaft.

 14. arta says:

  o njerz kjo qe eshte ber eshte gje e tmerrshme nese eshte e vertet ashtu siq thot ajo vajza,une per vete habitem me ate qe thuhet se vajza e ka per per interesa ekonomike nuk mund ta besoj si nje prind e qet vajzen e vet para medijav me fol per nje dhunim nese ai nuk eshte i vertet, po qka nuk bojn njerzit po te presim te kryhet paraburgimi e ateher vertetohen vajtori dhe i pafajshmi,nese doktorri e ka be ket krim ati nuk i mbatet tjeter po me vra veten se ai ftyr ma nuk ka me dal ne lipjan edhe nuk besoj qe ka ftyr fmive te vet me ju dal perpara,e nese vajza ka genju ateher turp per te dhe familjen e saj

 15. nazmie jashanica says:

  dr rama eshte pis eshte qen eshte idijot eshte perdhunusi ma i madh ne kosove ai eshte ne gjendje edhe larishen tem me qiiii.te zotni nuk meriton kurgjo ty te pret gjenemi ki mu djeg ne flak

  1. Besim Kelmendi says:

   Nazmie zonjusha nese te ka qi ty ma heret e tash nuk te qin mos u hidhero zonje se ndoshta dhe mjeku eshte asi por une e njof babain e asaj vajze xhevdetin ai punon si mesues ne shkollen fillore ne lypian dhe eshte ashtu si e pershkruajn te tjeret ketu eshte shum i poshter i dhanun pas pares e shet dhe gruan e vet e lere mo vajzen

 16. anonim says:

  Nuk duhet gjykohen njerzet qe nuk i njohim e kjo vlen personalisht per Dr.po duhet te flitet per Gjevdet Gashin nga Sllovija qe fatekeqesisht e njoh personalisht dhe e njeh krejt rrethi i tina ai njeri nuk meriton ti thut babe sepse ai ka qene ne gjende ti shes dy vajzat e tij qe nuk kan qene ne gjendje te afte per burr i ka marr nga 6 mije euro per seciln vajze qe e shiti eshte ni mashtrus,manipulus, tradhtar,idiot,qe nuk meriton te jete arsimtar.jam e bindur 99.9% qe dr nuk ka faj ne kete aspekt ky ka qene vetem monitim ndaj tina dhe shtrohet pytje pse deri sot nuk u dhunu askush nga ky dokor ? e le ma ta dhunuj nje femer qe ka qene ne gjendje jo te mire shendetesore shpresoj qe drejtesia ta qet ne drite njeriun e drejte.

 17. anonim says:

  Nuk duhet te gjykohet e aq me shum te flitet per dikon qe nuk e njohim e kjo vlen personalit per Dr.R.Z une po flas per dikon qe fakeqesisht e njoh ate dhee e njeh i gjithe rrethi dhe farefisi i tij ky njeri Gjevdet Gashi me profesion arsimtar nuk meriton ti thuhet baba dhe nuk meriton te jete ne shkolle ta edukoj dikon ne vende se ta edukoj veten per ato gjera qe i ka be sepse eshte nje mashtrus,faqezi,idiot,tradhtar,dollovergji e shumm e shum tjera….
  Ky i poshter i ka shitur dy vajzat e tij dhe eshte pasunuar nga 6 mije euro dhe ari !Jam e bindur 99.9% qe dr. nuk eshte fajtor ky eshte montim ndaj tij dhe profesionit qe ushtron shtrohet pytja pse nuk e dhunoj askend deri sot? dhasht zoti te denohet ai qe meriton

 18. anonim says:

  nese ka drejtesi dote denohet me merit ,se ky gjinekolok eka ba ket veper pa kur far dyshimi ,se edhe ma heret ka informacione qi ka ba ksi lloj pisi,me paskan naj djal i moshes rinore ju kish fal disi ,ama kti plaku me autoritet mjeksor nuk ju falet kurr , per 5 minuta pun e hupi krejt at autoritet qi ka pas ,por pom vjen keq prej asaj vajze te re qi ka ra viktim eketi te poshteri ,besoj qi dote ket drejtesi ne ket rast

 19. Anonim says:

  ehh keto trillime dhe rrena e kan pru kit veq qitu ku osht sot se me pas pas Drejtsi Dr.R.Z kish dal qysh ne diten e par po ketu ata te pafajshmit rrin brenda hekurave e ata te fajshmit rrin jasht kjo osht ma e keqja .
  Gjevdet Gashi (Qenii) ky osht piss ne plotkuptimin e fjales aii ka shitur dy vajzat e dij per para , marre i koft , aii e ka paa qe i ka shku ftyra qe i ka shit dy vajzat e veta ka menuu qe bon mir edhe me ja hup famen nji doktorrit me 30 vjet pervoj punne turp ishalla ka zot atje lart dhe i denon te fajshmit… AMIN!!!!

 20. lumi says:

  oh njerz une personalisht nuk i njoh as njeren pal po kush e mbron ket mjek leta provon le te shkon te ai ne kontroll edhe nese mjeku esht i mir qe po shkrujn do qysh ka mundesi nje dr i moshur te bjen preher e nje vajse ka te re krahasim me mjekun kush e mbron ket mjek per mu edhe ata nuk jan njerz ishall zoti e denon po edhe gjyqi mjer femrat qe shkojn mu kontrollu ne ks te mjeku

 21. bina says:

  un enjoh ket mjek nje njer po ftyr pa marre dhe shum idijot ju qe po elavderonme siguri jeni te afermit eti se aj nuk asht njeri qe emeriton te lavdrohet po te ish ju qe po shkruan prinder nuk dote flisni ne temirn eketi mjek dhumpirit
  qitne doren ne zemer o njerz
  mos ja jepni krahin ati qe nuk emerito
  le te kalbet aty ku asht se eka meritu ety oram te qoft ilet burgi izi

 22. merita says:

  kisha pshty ne vtyr ate njeri te lig e i thot vetit doktor majmuni

  1. Agroni says:

   Ate me vra lul te ballit mja gjet midisin

 23. astriti says:

  i sa femrat i ”puojne” gjinekologet,gjersa buri i pret jashte,

 24. o popull une personalisht e njof ket mjek se ky mjek sesht hera e par qe e ben si sen te till ka pas 2 raste kur ka tentu edhe nuk e kan ber te madhe me medja . ky rast esht i vertet se ky nuk esht mjek po esht pis nese e shikoni foten e ti do te bindeni se esht nje der kriminelet qe pergjan.edhe gjdo sen qe thuhet per lipjan besioni se kejt jan te verteta se gjdo sen negativisht ndidh vetem ne lipjan se vje turp qe jam nga lipjani ama edhe doktorrat edhe kejt jan kriminela

 25. pranvera says:

  o marre te koft more derr i mallkuar ishalla zoti te gjuan ne fund te ferrit a ka ardh ajo ta kontrollosh a ta dhunosh bre marre te koft se me ksi njerz si ju jeni duke ia flliqur fytyren krejt shqiptaris qysh tu kish dok me ja bo qikes tone dikush e ishalla kurr dillin me sy se sheh e ishalla ai bab i asaj qike del e ne bir te gojes e ne lul te ballit shkrep allti………….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 13
      [name] => Rajoni
      [slug] => rajoni
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 13
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 8545
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 13
      [category_count] => 8545
      [category_description] => 
      [cat_name] => Rajoni
      [category_nicename] => rajoni
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X