#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Inter, fitore të çmendur ndaj Genoa-s 5-4

E pabesueshme në San Siro. 9 gola, 4 penallti, 2 kartona të kuq. Në fund fiton Interi 5-4 ndaj Genoas.

Pas një pjese të parë të dominuar nga zikaltrit skuadrat shkuan në dhomat e zhveshjes me rezultatin 3-0 për Interin me dy gola të Militos dhe një të Samuel.

Në pjesën e dytë, Moretti dhe Palacio (pen) do të ngushtonin rezultatin në 3-2, para se Zarate të shënonte golin e 4.

Por Julio Cesar do të ndëshkohej me kartonin e kuq dhe Gilardino do të shënonte golin e tretë me 11 metërsh për Genoas. Pas vetëm 5 minutash penallti për Interin dhe karton i kuq për Genoan. Nga pika e bardhë Milito shënoi golin e tij të tretë.

Në minutën e 88 penalltia e 3 për Genoas që do të kthehej në gol nga Gilardino.

Pas tri minutave shtesë ndeshja e çmendur përfundoi 5-4 dhe Andrea Stramaccionit e nisi rrugën e tij tek Interi me fitore.

6 komente në “Inter, fitore të çmendur ndaj Genoa-s 5-4”

 1. idealisti says:

  per korrektese pjesa e pare perfundoi 3 me 1 dhe jo 3 me 0. Urime trajnerit te ri por sidomos Guarinit.

 2. katunari says:

  Nuk pashe ndonje cmenduri tek kjo ndeshje,ekipe te dobta te dyja,Interi qe humb raste me tonelata,penalltite ishin me se te rregugullta,ndoshta sasia e golave eshte jo normale per nje ndeshje,por me mbrojtjet qe kishin te dyja ekipet mund te dilte edhe 14-13.

 3. Shtegtari says:

  Na në shqipen tone te bukur i thomi “Gjenova” e jo Genoa, or tëj.
  Ashtu sikunder per ne Skopja eshte “Shkup”, pershembull.
  Kujdes gjuhen tone te bukur.
  Respekt gjithesesi per gazetaret e nderuar te “Temes”

  1. filan fisteku says:

   Me vjen mire qe te ruhet shqipja, por ne kete rat gazetari ka te drejte. “Genoa” eshte emri i skuadres…dhe jo i qytetit qe eshte me “v”… GenoVa

  2. Rilind says:

   Ne shqip i themi Xhenova e jo Gjenova.

  3. sabin says:

   Mesoni GJUHEN SHQIPE dhe shpetoni jete njerezish!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 17
      [name] => Sport
      [slug] => sport
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 17
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 11799
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 17
      [category_count] => 11799
      [category_description] => 
      [cat_name] => Sport
      [category_nicename] => sport
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X