Prifti shfaq imazhe porno gay përpara fëmijëve… gabimisht | Gazeta Tema
 

Prifti shfaq imazhe porno gay përpara fëmijëve… gabimisht

Postuar në: Lifestyle |

Një prift katolik në Irlandën e Veriut aksidentalisht shfaqi përpara fëmijëve imazhe porno gay gjatë një prezantimi në një shkollë fillore.

At Martin McVeigh futi USB-në në kompjuter, por mbeti gojëhapur dhe i terrorizuar kur nisën të shfaqen imazhe porno.

Prifti po fliste në shkollë në lidhje me rrëfimin.

Ai deklaroi se nuk e dinte se pamjet ishin në USB.

Policia thotë se nuk ka nisur një hetim pasi nuk është kryer ndonjë krim.

45 Pergjigje per Prifti shfaq imazhe porno gay përpara fëmijëve… gabimisht

 1. ujk marsi  --  4 Prill, 2012 në 1:41 pm

  hai qualcosa da dire signorina sara?!

  Përgjigjjuni

 2. arbenn  --  4 Prill, 2012 në 1:42 pm

  tek këta ,,Aksidentalisht,, do te ishte të shfaqte qfar do vidoe përveq se PORNO GAY,apo KINDER PORNO

  Përgjigjjuni

 3. aqif pallaska  --  4 Prill, 2012 në 1:47 pm

  Po edhe ne Irlande e lejojne priftin te flase ne shkolla?????? ptuuuu……..

  Përgjigjjuni

  • kali kuq e ka nji huq  --  4 Prill, 2012 në 9:25 pm

   nese ka vend ne bote qe Kisha(katolike)kontrollon me dore te hekurt shkollat,sidomos fillore dhe sekondare,ky vend esht Rep of Irland,,
   femijet edukohen qe te vegjel me Religion,,
   prifterinjte,kishat e te cileve ndodhen zakonisht brenda ose jo larg teritorit te shkollave,kontrollojne ose me mir, luajne ne menyre absolute”politiken”,mbarevajtjen apo me kryesorja mardhenjet Kishe-Prinder-Nxenes,,
   shkollat jane ne pergjithesi prone e kishes..

   Përgjigjjuni

 4. Edvin PIKTORI  --  4 Prill, 2012 në 1:49 pm

  Isha une aty te ajo videoja duke bo lojra te zjarrta me Erjon Veline mo burre

  Përgjigjjuni

  • Dean  --  4 Prill, 2012 në 5:25 pm

   Qe Ti je peder,kjo eshte dicka qe vetkuptohet dhe ti s’ke arsye per t’a pranuar pasi askush nuk Dyshon per kete,por qe kishe arrit me bo LOJNA edhe me Erjonin kjo Po,qe, eshte dicka per t’u cuditur.
   Zakonisht ne Shqiperi te ”djathtet” ferkojne njeni-tjetrin dhe po keshtu te ”majtet”.
   Dhe mos harro kurre se ”Edvin PIKTORI” nuk o emri yt i vertet.
   Ti je ai qe ke shku me Erjonin.

   Përgjigjjuni

 5. katarakti  --  4 Prill, 2012 në 2:16 pm

  Ketyre perendimoreve u ka luajtur truni fare.Jane mbushur kishat me prifterinj pedofile. Homoseksualizmi konsiderohet vlere qe u duhet futur edhe vendeve “te prapambetura”. Tani seksi behet me sextoys dhe mbarsjet ne vitro. Kur vesh fund te gjate alla ciganesh te perzejne nga shkolla, kur je me minifund te nxjerrin te paren e klases. Krize e plote morale, ekonomike, finaciare – keshtu vjen fundi i perandorive te dikurshme.

  Përgjigjjuni

 6. net  --  4 Prill, 2012 në 2:24 pm

  mir qe ishte shfaqur gabimisht por cdonte pornoja ne usb?

  pune prifterinjsh…

  Përgjigjjuni

  • Belisarius  --  4 Prill, 2012 në 2:37 pm

   Per Net dhe Niku. Kjo eshte feja kristiane, por , edhe feja juaj po njesoj eshte. Muhameti 52 vjecar u martua me Aishen qe ishte 9 vjec (ose sipas disa interpreeimeve te tjera, ishte 6 vjec). Sipas jush Muhameti eshte “njeriu me moral te persosur”. Pra, ju keni si shembull dhe idhull nje pedofil. KJo tregon vertet se cfare eshte Islami.

   Përgjigjjuni

   • Marin  --  4 Prill, 2012 në 3:12 pm

    Shume e vertete !

    Përgjigjjuni

   • net  --  4 Prill, 2012 në 4:00 pm

    Aishe ka qene 17-18 vjece kur eshte martuar.

    ajo qe dini ju eshte shpifje cifutesh…
    dhe shpifje e juaja.

    te pakten ju nuk keni jetuar ne kohen e tij qe ta vertetoni, po ne jetojm sot ne kohen e prifterinjve qe po na e vertetojn vete se sa imoral jane

    Përgjigjjuni

    • aqifi  --  4 Prill, 2012 në 5:08 pm

     Bota ka qindra mijera prifterinj dhe midis tyre kane hyre njerez te korruptuar, pa moral qe nuk kane asgje te perbashket me figuren e respektuar qe perfaqesojne.

     Nga ana tjeter, islamet e sotem nuk jane ata qe mund te predikojne moral. Feja islame ka ne baze parimet e larta te Tores dhe te Testametit te Vjeter. Shtremberimet qe i behen asaj nga talibanet, muhajeddinet dhe nxenesit e tyre shpirterore si Net-i jane te llahtarshme. Islamit i ka ardhur koha e reformimit per te mos perfunduar si fe terroriste brenda pak viteve…

     Përgjigjjuni

     • Elvis  --  4 Prill, 2012 në 6:02 pm

      Ku e gjete ti kete re Qife qe feja islame ka per baze parimet e Tores dhe Testamentit te vjeter?!S’e kam lexuar me ndonje vend.Sipas jush ky prifti ka bere vetem nje gabim por ama mos harrojme se eshte klerik dhe nuk i falet kjo.Por nuk perfaqeson gjithe boten kristiane apo jo?

      Përgjigjjuni

      • Cakalli7  --  4 Prill, 2012 në 11:58 pm

       mahmut elvisi (!?!) meqe abrahami, moisiu nuk qene as kaur e as mohamedane edhe meqe cifutet e kane shkrojtur me shpejt historine e shnejte ashtu i bie apo jo. Thuaj mire qe e vodhet shkrimin e shenjte po tani po u mohoni edhe autoresine.

       Përgjigjjuni

    • x  --  4 Prill, 2012 në 8:36 pm

     Per cilen Aishe e keni fjalen per Aishen nga Sauku???

     Përgjigjjuni

    • Tironsi "Zogu i Zi"  --  4 Prill, 2012 në 9:42 pm

     net- ta gjetem baben, eshte i apdetum, me ipad e llaptap, i digjisalizum komplet!
     http://imageshack.us/photo/my-images/715/welcomemrsalihgadaffi.jpg/

     Përgjigjjuni

    • Aishja prej Sauku  --  5 Prill, 2012 në 11:09 am

     Ktu ke te drejt kur e kom njoft un Zaken tem per her te pare kom qene 17 vjec kur e bom per her te dyte isha 18 vjec.
     Cfar jon kta pallavra qi shkrun mre Neto-kastraveci..
     Gjyshja jeme e ndjer osht martu qysh 13 vjec me zor,kurse ti na e martove Aishen e shkret ne moshen 18 vjec,kur e nxorren ne Pension te shkreten se ne Harem vinin filiza te reja
     Nji mut jon si Priftrinjt si Hoxhallaret..genjeshtar dhe mashtrusa jane dhe nuk kan asnji lidhje me Zotin dhe Perenin.
     Per sa koh qe topet ju komantoj kaptinen ktyne prifto-hoxhallarve,ndodhin budallalliqe te tilla…
     PFUiiiiiiiiiiiiiiiiiii

     Përgjigjjuni

  • aqifi  --  4 Prill, 2012 në 2:45 pm

   Videoja ne USB donte ate qe donin edhe kasetat porno ne vilen e babai tuaj shpirteror, Bin Laden, naten kur lau halene…

   Përgjigjjuni

 7. niku  --  4 Prill, 2012 në 2:24 pm

  kjo ehste feja krishtere

  Përgjigjjuni

 8. pinxho kapellja  --  4 Prill, 2012 në 2:41 pm

  ha e pirdh eshte bere kjo pune.

  Përgjigjjuni

 9. ujk marsi  --  4 Prill, 2012 në 2:58 pm

  dove sei Sara, dov’e’ che ti nascondi?! dai su , fa anche lei un’ comento sull questo ministro di dio, hahahah ministro dell c…… . la verita Sara e’ che la chiesa in generale e piena di frocci e pedofili. stai atenta non andare da loro, se i kane duart e gjata . hahahahh . i hate the f.. priest, they are all pedophile.

  Përgjigjjuni

 10. Marin  --  4 Prill, 2012 në 3:19 pm

  Shyqyr gjeten rast te shfryhen keta kamikazet !

  Përgjigjjuni

  • Arbenn  --  4 Prill, 2012 në 4:15 pm

   Marin- mir e ke, ,,kamikazet,,si rasti ma i freskët i ati studentit në OKLAHMO -USA

   Përgjigjjuni

   • Marin  --  4 Prill, 2012 në 5:10 pm

    Ja, kesaj i referohem une: vete jeni deri ne fyt, e shikoni te keqiat e botes.

    Përgjigjjuni

  • net  --  4 Prill, 2012 në 4:22 pm

   ne nuk shfryhemi o marin, jan vete te krishteret qe ankohen per prifterinjt e tyre te “shenjte”

   pastaj nese njeriu ja ndalon vetes qe te martohet automatikisht qe do te behet o pederast o pedofil o manjak, se zoti krijoi per burrin femren qe te gjej paqe…
   Pra zoti e ka dhene qe burri te martohet.

   Përgjigjjuni

   • aqifi  --  4 Prill, 2012 në 5:16 pm

    Kjo eshte e vertete! N.q.s. dikush nuk ja kushton jeten Zotit me perkushtim, e ka te veshtire, ne mos te pamundur, te mbaje zotimin e beqarise. Feja katolike duhet ta rishikoje kete pike qe ngjan me teper e sajuar nga fanatiket se sa e urdheruar nga Zoti. Edhe feja ortodokse, e cila eshte me afer krishterimit origjinal, e lejon martesen e prifterinjve.

    Përgjigjjuni

    • Marin  --  4 Prill, 2012 në 6:18 pm

     Ne Ortodoksi, vetem ata qe kane qene te martuar para se te beheshin prifter, e vazhdojne martesen, pa te drejten e rimarteses ne rast se gruaja ju vdes. Keta prifter nuk mund te behen peshkope, apo te kene nen drejtim me shume se nje vend te kufizuar.
     Kurse ata qe behen prifter pa u martuar, ashtu qendrojne perhere. Kane te drejte te zgjidhen peshkope.

     Përgjigjjuni

     • Cakalli7  --  4 Prill, 2012 në 11:55 pm

      E ke gabim Marin, ne fene ortodokse cdo post mbi peshkop kerkon qe te jesh murg (dmth te mos martohesh), vetem me dekret nga selia e kishesh per sherbime te vecanta mund te behet peshkop nje njeri i martuar. Cdo prift i thjeshte (e deri tek nenpeshkop) ka mundesi te martohet para ose pas shugurimit.

      Përgjigjjuni

      • Marin  --  5 Prill, 2012 në 3:49 pm

       Cakalli7 duhet te te korrigjoj ca. Para shugurimit eshte e lejuar martesa, por jo mbrapa.

       Përgjigjjuni

   • Marin  --  4 Prill, 2012 në 5:20 pm

    Sa per ankesat tona dhe kritikat e islamikeve, vlen replika ndaj Arbenn-it me lart.
    Kurse per ndalimin e marteses, ajo nuk eshte norme rregulloreje, sic eshte psh kodi i veshjes se nje prifti, por nje urdherese e drejtperdrejte ne Shkrime. Me pak fjale thuhet: /perifrazim/ Te gjithe duhet te martohen, pervec atyre qe ju mungon aftesia per te lindur femije, qofte nga lindja, qofte nga (demtimet) gjate jetes, dhe atyre qe i sherbejne Zotit (dmth prifterit)./ Sa per ta ilustruar me shembull, disa prej apostujve kishin grua e femije, dhe i lane kur nisen misionin e tyre.

    Përgjigjjuni

    • net  --  4 Prill, 2012 në 9:42 pm

     Marin pashe qe ke me shum edukate se koleget e tu ne forum dhe edhe une kam deshire te bisedoj me njerez qe duan te jene te sjellshem.

     Murgjeria eshte nje risi, shpikje. Nje dicka qe nuk ka qene e urdheruar nga Isa(krishti) dhe defenitivisht as nga Allahu(perendia, zoti quaje cte duash)

     Thote Allahu i Madherishem ne Kur’an: “E në zemrat e ndjekesve të tij (Isait) dhuruam butësi e mëshirë dhe murgjërinë ata e bene risi, atë nuk ua bëmë obligim atyre, vetem se qëllim per të arritur kënaqësinë e All-llahut” (suret Hadijd, 27)

     Ne kohen e Isait disa besimtare me qellim afrimin tek Zoti sa me shum ndalonin veten nga epshet pra nuk donin te martoheshin me qellim qe ti perkushtoheshin vetem adhurimit te Zotit.

     Murgjeria eshte nderprerja e epsheve (sipas kohes se Isait-e verteta) ndersa kuptimi i “ate nuk ua beme obligim atyre”, do te thote se risia ishte per t’u afruar tek Allahu dhe Allahu nuk i kundershtoi ata ne Inxhijl e as Isai, vetem se ata deshiruan te shtonin adhurimin e Allahut.

     Mirepo meqenese keta njerez nder ta edhe prifterinjt e sotshem duan te afrohen tek Zoti duke lene martesen me deshiren e vete dhe jo me urdher nga Zoti pse nuk zbatojn kete “betim” por thyejne besen e dhene ndaj Zotit me imoralitet te papare?

     Nese nje besimtar qofte ky i krishtere apo musliman ka si qellim afrimin tek Zoti duhet te marr veprime te cilat mundet ti kontrolloje, pra nese prifti e sheh qe nuk mund te kontrolloje veten nga epshi me mire te martohet se te beje pedofili apo sex ilegal, se veten mashtron e jo Zotin…

     Përgjigjjuni

     • Marin  --  5 Prill, 2012 në 3:45 pm

      OK net, edhe une po ashtu kam deshire te bisedoj qete me ata qe sillen si duhet.
      Murgjeria eshte nisur qe nga koha e Krishtit me apostujt, te cilet i lane grate e femijte dhe u bene prifterit e pare.
      Pjetri, psh. Papa I, kishte grua, madje’ ne nje pasazh (Mateu 8:14) tregohet se si Krishti sheroi vjehrren e apostullit ne fjale.
      Ne nje tjeter (Luka 18, vargjet 18~20) tregon po per Pjetrin kur i tregon Krishtit se kishte lene pas familjen per t’iu perkushtuar misionit te vet. Ndersa Ky i fundit i pergjigjet se do t’i shperblehet ky veprim.
      Meqe ata i lane grate e femijet kur u bene prifter, atehere edhe pasardhesit e tyre do bejne te njejten gje. (Kot me kot nuk u larguan prej familjes ata !)
      I vetmi diskutim qe mund te behet eshte per “graden” e priftit qe i kerkohet te mos martohet.

      Përgjigjjuni

   • Marin  --  4 Prill, 2012 në 5:55 pm

    Net, nuk shfrykeni ju? Lexoji njehere me kujdes komentet qe ke bere ti dhe shoket : “Kjo qenka feja e krishtere” & co. E shikoj se rrini duke pare boten e duke bere kritika, a thua se vete e keni ne terezi me gjithe ato cfare behen ne vendet muslimane.

    Përgjigjjuni

   • aqif pallaska  --  4 Prill, 2012 në 6:45 pm

    net-o tani e tutje mos u anko me qe Tema eshte media islamofobe te pakten.

    per kte palo priftin mund te thuash c’te duash e drejta jote.

    Përgjigjjuni

   • gallata  --  5 Prill, 2012 në 10:33 am

    Ne !!!-Ne kush ?!-Ke perfaqeson zotrote qe thua ne ?

    Përgjigjjuni

 11. ujk marsi  --  4 Prill, 2012 në 6:32 pm

  nje rast ne brazil marian djali! nje prift kish perdhunuar te pranuara nga vete domi 170 femije. dhee di sa e denuan ?! vetem 10 vjet.

  Përgjigjjuni

  • aqif pallaska  --  4 Prill, 2012 në 6:50 pm

   Po ne vendet islamike ku perdhunimi nuk perben krim si i behet? kush e ka fajin?
   ne Jemen, Sudan, Somali etj ska denim e shumta e martojne me viktimen

   http://ateistet.org/lajme/arabi-nje-gruaje-8-vjecare-i-refuzohet-divorci

   Përgjigjjuni

   • net  --  4 Prill, 2012 në 7:24 pm

    qife,

    ne asnje vend te sheriatit islam dhe te tradites profetike nuk ka baze as argument qe viktima duhet te martohet me dhunuesin,
    ti po me gjete nje argument te vetem te tille un heq dore nga islami menjeher.
    por mos me merr mua injorancen e njerezve qe thojne ne media si cnn me shoke, po ashtu mos me merr mua injorancen e disa njerezve qe jan musliman me tradite por jo me besim, pra muslimane me emer qe veprojn ne baze te traditave jo te fese islame por te traditave te popullit te tyre para islamit…


    ok darling?

    Përgjigjjuni

    • aqif pallaska  --  4 Prill, 2012 në 8:50 pm

     net
     Une nuk po them qe eshte ne baze te sheriatit se nuk e di por jane gjera qe ndodhin, edhe Ungjilli i Krishtit fliste per respekt dhe te doje edhe armikun, por ne kohen e saj Kisha te fuste ne turren e druve po nuk bere sic thoshte ajo.
     Dogmat fetare e lene njeriun ne erresire, praktikimi radikal i cdo feje eshte nje forme kontrolli masiv, sic eshte bere TV sot qe prodhon nje rini dembele te degjeneruar qe nuk mendon aspak per te ardhmen vec pasurine e lavdine e momentit.
     Hajt tung

     Përgjigjjuni

     • net  --  4 Prill, 2012 në 9:46 pm

      qife,

      ti je kokarra e ateistit.
      meqense je ateist perse mbron te krishteret?
      per mua ska problem nese i mbron sepse eshte zgjedhje e jotja, por mos me flit me 100 fytyra.

      pozicionohu ne njerin krah,
      un personalisht i qendroj besnik fese sime deri ne vdekje me cdo kusht dhe nese argumentohem nuk hidhem sa andej sa ketej, mbaj anen time , nese nuk di hesht dhe degjoj, por ato qe i di i them.

      Përgjigjjuni

    • gallata  --  5 Prill, 2012 në 10:52 am

     Rrofshin traditat e mrekullueshme te popullit shqiptar,krenar qe perqafoj dhe mbroj traditat e popullit tim ,gjakut tim.SHume i bezdisur dhe neveritur nga te gjitha prurjet bastarde orientale-oksidentale qe na jane imponuar nga invazoret dhe invadentet ,ne emer te “kultures”…ciles kulture ?!-JU mbetje te invazoreve terhiqni ne EKSTREME sa ne lindje ne perendim,por mesoni se populli i vertete shqiptar NUK I DO as ekstremet tuaja dhe as EKSTREMIZMAT.Nuk jeni veçse parazite abuzues ne trupin e popullit e kombit shqiptar.

     Përgjigjjuni

    • Marin  --  5 Prill, 2012 në 4:00 pm

     Pavaresisht ndeshkimeve shume te rrepta qe parashikon muslimanizmi per keto krime, e shikon se ndodhin prapseprape? Prandaj nuk eshte me vend qe te shikohen vec te keqiat e te tjereve.

     Përgjigjjuni

  • Marin  --  4 Prill, 2012 në 7:02 pm

   uku alien, nuk kam c’them me teper se komentuesi ketu poshte.

   Përgjigjjuni

 12. Cakalli7  --  4 Prill, 2012 në 10:56 pm

  Prifterinjte edhe feja katolike jane te keqij, ortodokset akoma me te keqij, bektashinjte po ashtu. Vetem nje fe i ka te gjitha te mirat brenda.

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *