#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Arrestohet Fatmir Kajolli, më shumë se “vëlla” i Fatmir Mediut

 

 

Autoritet shqiptare kanë ndaluar Fatmir Kajollin, biznesmenë nga Fieri, i njohur si njeriu më i afërt i Fatmir Mediut prej vitit 1990. Kajolli një biznesmen i shtrirë në fushën e ndërtimeve, përfshi dhe ndërtim rrugësh, është cituar nga kabllogramet e ambasadës së SHBA si një biznesmen i dyshimtë që mban lidhje me Fatmir Mediun.

Drejtoria e Policise ne Fier tha zyrtarisht se eshte arrestuar Fatmir Kajolli vjec 47 me urdher arresti nderkombetar pasi eshte denuar nga Gjykata e Romes Itali me 24 vjet burg per Trafikim narkotikesh dhe nga Gjykata e Milanos Itali me 16 vjet burg per “Pjesmarrje ne organizata kriminale me qellim trafikim narkotikesh”.

Mediu dhe Kajolli kane nje miqësi te hereshme nga viti 90 dhe ka dyshime te besueshme per biznese te perbashketa. Po ashtu Mediu ka punësuar shume njerez te afert te tij. G . Kajolli eshte shofer shoqerues i Mediut dhe njihet si nip i Kajollit ndersa Muharrem Kajolli ishte drejtor i burimeve njerezore ne Ministri te Mbrojtes ne kohen qe ishte Mediu minister. Aktualisht vellai i Fatmir Kajollit, eshte pjese e kabinetit te Ministrit Fatmir Mediu, si keshilltar i tij, sic duket dhe nga faksimilja e faqes ne internet te kesaj ministrie.

Vet Fatmir Mediu është dënuar në Itali për favorizim të trafikut të drogës, deri në gjykatën e Apelit dhe i ka pushuar çështja në vitin 2004 me ndërhyrje politike nga Shqipëria. Mediu është ndaluar në aeroportin e Milanos dhe më pas është dënuar nga gjykatat e dy shkallëve,  pasi u kap duke shoqëruar një të kërkuar për vrasje dhe trafik droge të cilit i kishte nxjerr pasaportë me emër të ndryshuar si drejtues lokal i Partisë Republikane në Berat.

Biznesmeni Kajolli në zgjedhjet locale të vitit 2011 u angazhua në mbështetje të kandidatit socialist për Bashkinë e Fierit, Baftjar Zeqo edhe pse vetë konkuronte për postin e këshilltarit në bashki nën siglën e Partisë Republikane. Kajolli njihet edhe si mik I kryebashkiakut Baftjar Zeqo në Fier, ai ka fituar disa leje ndërtimi pallatesh në qytet si dhe disa tendera për pastrimin e qytetit apo shtrimin dhe rehabilitimin e e disa rrugëve dytësore të qytetit . Së fundmi Kajolli ka fituar tenderin për administrimin e parkingjeve publike në qytetin e Fierit tender I cili është zhvilluar në fund të vitit 2011

Komentet e para flasin per nje presion te hapur te Berishes ndaj Mediut, pas pakenaqesive te tij te fundit te shprehura publikisht dhe tentatives per te bere aleance me opoziten lidhur me kontrollin mbi KLD. Jozyrtarisht mesohet se urdherarresti per Kajollin ka ardhur dy here te tjera, me 2006 dhe 2011 por nuk eshte zbatuar per shkak te pozitave te forta te Mediut.

 

Kabllogramet e SHBA: Kajolli i përdorur nga Olldashi dhe Alibej në zgjedhjet në Fier më 2009

Kabllogramet e ambasadës së SHBA në Tiranë publikuar nga Wikileaks tregojnë se Fatmir Kajolli ka qenë përdorur në zgjedhjet e vitit 2009 dhe nga Sokol Olldashi dhe Enkelejd Alibej si pjesë e një skeme që rekomandonte lirimin e të dënuarve nga burgu për ët frikësuar popullsinë lokale. Kabllogrami thoshte se në disa rrethana Olldashi dhe Alibej kanë përdorur Kajollin në një skemë për të liruar të burgosurit dhe për të përfituar vota nga familjarë dhe të afërm të tyre.

 

 

71 komente në “Arrestohet Fatmir Kajolli, më shumë se “vëlla” i Fatmir Mediut”

 1. inf says:

  Mediu ose Mehdihoxha orgjinal i lidhur me Krimin dhe Kriminelet pa pushim Vrasesi i Gerrdecit duhet futur ne QELI SA ME SHPEJT.
  Ka gati 22 vjet qe merret me kurvelliqe me mashtrime me rrena me spiunlliqe me lloj e lloj poshterrsirash QY MEDIU .
  Vetem Burgu i rregullon Mediun Meten dhe sojin e tyre .

  1. Qi kto jan aletate qi ka zgjedh Doktori, po t’pakten nuk jon puqista. E kjo asht padyshim merit e Doktorit.

  2. Tironsi "Zogu i Zi" says:

   Hajde me kom te mbare! Ne koke te krimineleve te tjere!
   http://imazheshqip.blogspot.com/2012/04/zogu-berisha-puq-puq-97.html

   1. Vlora1912 says:

    Me duket se disa ngjarje te koheve te fundit jan te lidhura me njera tjetren….

    Fakti-. Avokati i Mediut per Gerdecin, A. Visha, propozohet si kandidature e PS per ne KLD….

    Deduksioni-Kjo duket si nje sinjal qe Mediu mund te rreshkasi ne aleance me P.S, te pakten ne zgjedhjen e Presidentit…

    Veprimi- Tja shtrengojme pak rripat, me nje goditje indirekte…. Ato “Posht brezit” jan me te efekshmet..

    eeeeeh histori shqipesh me 5 yje….

    1. mark says:

     Bravo vlora 1912 pikes i ke ra , dicka po kurdiset dhe e sigurte qe eshte e piset.

 2. Tironci Lugano says:

  Nuk e di nese Mediu t lexon cfare ne shkruajme ketu.Por nje gje eshte qarte qe Mediut po i ngushtohet laku.

  1. Wikileaks i bisedes Berisha - Alibeaj says:

   Alibeaj: Doktor kam informacione qe Ram Palloshi po i fut xixat Mediut dhe Metes me ndryshu sistemin zgjedhor.

   Berisha: Coji nga nje mesazh nga ato qe jane specialiteti yne qe ta kuptojne qe kush guxo me ma loz mue ka me u tredh e me u bo grue.

 3. zani tirane says:

  Nuk duhet harruar se Fatmir Kjolli eshte dhe miku i ngushte i Petro Kocit,Tek Fatmiri e strehoi familjen ne vitin 97 kur e qethen zero.Dihet qe ne Fier ligjin e bejne Kosovaret ne rivalitet te plote me Camet.Tani kane filluar te zgjohen nga pak dhe Mallakastriotet.Eshte bombe me telekomande qe mund te plase kur ti doje trapi kryeministrit pasi qe te dyja palet e para, i ka me vete.

  1. PrapambetjetOsmane says:

   10-20 % e Ca…ve dhe 60-70 % te Ko…ve, vetem xhihhadd nuk bere, te gjitha gjerat e tjera i kane bere, zhvatje me dhune te pasurive te patundshme, kercenime, vrasje, marrje peng, prostitucjon, trafik droge dhe te gjitha llojet e trafiqeve te tjere, per te mos thene pastaj shkelje te tjera penale, qe per ta kane qene si nje e “drejte legjitime per ta”. Keta ishin dhe mbeten “te fortet” e shqiperise qe pothuajse i gjithe sorollopi i tyre i adhurojne dhe kerkojne te jene miqe te tyre. Kush nuk e njeh Kajollin !!! Se mos eshte vetem ai, jane i gjithe sorollipi i tij qe nuk kane as 70 vjete ne shqiperi dhe jane bere xhelatet mesjetar te shqiperise me pasuri te papare !! Sesi e thot ate shprehjen t.f. !!!

   1. fieraku says:

    Replik me ty o prapambetjet osmane po te jesh burre trego emrin ,shoku fatmir eshte i shartuar babane kosovar nenen mallakastriote por ti nuk ben mire qe ze ne goje camet dhekosovaret me % nese te ka zene joteme me ndonje grek apo serbe ta pranoj kete shkrim po nese je fierak bej kujdes kur te zesh camet dhe kosovaret ne goje ,neseje myzeqar mos e harro historin e “Lumuit te Vdekur ” kur xhaxhai jot te kerkoj napolona flori per te shtuar nga mbytja ti si dhe dhe ai te la te mbyteshe ,mbase xhaxhit tend kaloi kosovari dhe shpetoj gjyshi dhe gjyshen tende pa asnje napolon flori dhe tani del zotrote dhe ze ne goj camet dhe kosovaret
    .ai shoku ka problemet e veta dhe i zgjidh vet ato .kjo eshte politika teori e limonit te shtrydhur .

    1. Sinani says:

     Hahahaha! O fierak je fantastik! I thua tjeterit “po te jesh burre trego emrin” dhe per vete ve pseudonim! Hahahaha!
     Sa per Fatmir Kajollin, tregohuni me mirenjohes! Eshte nje nga djemte me te mire te Fierit dhe qe ka dhene shume per qytetin. Problemet e tij personale, ai eshte i afte ti zgjidhi vete!
     Dhe te jeni te bindur qe eshte Berisha qe ua ka nevoje si Mediut ashtu dhe Kajollit! Keni per te pare!

     1. Kryeplaku says:

      Nuk di cmund te thuhet per keta, por une kam lindur e rritur ne Fier, dhe Fieri ka 3 mandate qe drejtohet nga Baftjar Zeqo. Ju do puesni cfare eshte bere keto 12 vjet nga Baftjari? Pergjigja eshte asgje. Baftjari blen BMW seria 7 te 2009 me targe 007 si Xhejms Bond por ska bere asgje per qytetin, nje rruge, nje park, nje lulishte. Por asnje nga keto nuk behet se nuk ka interesa Baftjari dhe miqte e tij. Fatmir Kajolli eshte futur ne skene nga 2009 ku hapi nje kantier ndertimi FANTAZEM dhe me lidhjet e tij i prishi pune biznesmeneve te vertete qe prej vitesh kane bere ndertime rrugesh dhe urash ne Fier, por qe pas 2009 jane kredhur ne borxhe sepse cdo tender e merr Fatmiri, kurse keta biznesmene qe ndertonin per fushate nuk kane marre leket e disa tenderave. Nuk ka lidhje cam e kosovare, jemi te gjithe shqiptare, kush me pak e kush me shume, dihet qe Fieri ka nje perzierje etnish dhe fese. Mgjte eshte qytet i qete. Ska lidhje PS apo PD, keto jane thjesht pazare politike. Fatmir Kajolli i djathte mik i ngushte i Olldashit, Alibeajt, Mediut por dhe mik i ngushte i Baftjarit socialist se ka lidhjet e biznesit vete. Djali i Fatmirit bredh rrugeve te Fierit si nje kriminel profesionist, luan kazino me leket qe i ati ka bere me droge e femra me tendera te parregullt. Se fundi dua ta mbyll.

     2. bertushi says:

      po eshte esht shume njeri i mire KAM SHUME RESPEKT PER FATMIR KAJOLLIN

     3. stratioti says:

      Po ca Berishe thua.Po kush eshte ky Kajolli qe ta llogarise Berisha.Ai shte shume i vogel per te dhe te siguroj se nuk e njeh,ndersa per popullin e thjeshte ky lloj sorollopi sillen sikur jane mbreter.Eshte fatkeqsi per kete popull se kush e drejton.Injorante e kriminele!Nga komuna ,bashkia e deri te qeveria.mjere ky popull

    2. Xhigoli says:

     Tung Prej Prishtines mos shani Kajollin, Sternipi i ti prej Prishtines, krejt Shqiptaret jeni te mire, mos i zmadhoni gjerat,
     Rrnofshin Shqiptaret sa rrnon Gjithesia.

  2. berto says:

   ku ka njeri me te mir se FATMIR KAJOLLI

  3. fieraku says:

   Ore zani nga tirana si camet dhe kosovaret dhe te gjitha trevat e shqiperis e votuan ne 1992 doktorin ,fieri eshte qyteti me irregullt ne shqiperi persa i perket rregullave te lojes ,tani eshte 2012 ta te jesh besnik eshte burreri te jesh servil eshte tradheti ,si camet dhe kosovaret e fierit i jane treguar besnik votes se tyre qe kane dhene,por faktori kohe ,faktori e konomik dhe ai politik e ka bere punen e vete dhe mendoj se 2013 do jete pergjgjia reale qe do marri doktori dhe servilat e tij,ai shoku ne fjale eshte ngateruar shume me lemshin e politikes dhe tani nuk gjen dot fillin.

 4. Vlora says:

  berisha i ka te lidhur te gjithe per gryke keta hajdute ,,,,dhe ja u leshon litarin sa do ai……

  kush tenton te ec pak me teper i shtrengohet litari ska ku leviz

 5. Donjet Liridoni says:

  …”Komentet e para flasin dhe për një lloj presioni që Berisha i bën Mediut pas nervozizmit të shfaqur prej tij kohët e fundit ndaj Kodit zgjedhor dhe frikës se nuk do të përfaqësohet në Kuvend.”
  Pse e diskutoni ju kete dhe sa me “dorashka” i beni?
  Salibegu i Pare diten qe siguron voten e vjedhur, punon ethshem per vjedhjen e zgjedhjeve te tjera. Ai, prej kohesh, i ka hedhur ne harte, te gjithe veprimet.
  Dhe te cudisin gerr-merret e opozites medemek te bashkuar rreth PS-se. ka thene mire Muc Nano “me pare do shporre ky regjim”, pastaj jane te tjerat.
  Sa do te na shohin syte e do te na degjojne veshet, deri diten, kur do te shpertheje hareja kombetare e shpordhjes se kesaj bande te papare ne historine e Shqiperise, Ballkanit e me gjere (sic ka qejf kr. vete Salibegu i Pare)

  1. enkel says:

   Krye banditi eshte koklopa. Edhe Alibeaj flitet se eshte i lidhur me keta ndertuesit e Fierit ne Vlore…

 6. kelmendasi says:

  Nuk shoh ndonje gje te re ketu.Dihet qe qofte kajolli ,mediu,berisha,meta
  jane te lidhur me veprimtari te dyshimte.Pastaj ndalimi dhe arrestimi jane gjera te ndryshme.Nuk ju kujtohet miku i berishes dhe i tom ridge ,damir fazllic qe eshte ndalur dhe arrestur dhe pastaj “drejtesia” i ka thene me fal.Po ilir meta ne vend te qe te ndalohej si bashkpuntor i sekretarit te tij i arrestuar ne shba,pritet me ceremoni nga antimafia e adminstrates amerikane.Ju lutemi gazetes tema te mos jap lajme si “breaking news”
  per gjera kaq normale.Biles dhe te arrestohet vete mediu nuk i ben pershtypje njeriu se ai duhej te ishte ne burg bashke me xenin e sadijes dhe te lirijes tash 4 vjet.

 7. Tini says:

  Turp për qeverine e zotit Berisha që mban kriminel dhe mbrojtes të hajdutëve në qeveri si Mediun me shoke.Populli i ndershën në shqiperi është ne mes të kater rrugeve pa punë, pa bukë, pa garanci për femijet per te ardhmen,jemi të gjith të shqetësuar pa pik shprese.Dhe me te drejte themi se kemi qënë me të sigurte buken that e kishim në kohen e baballarve të atyre që drejtojnë sot shqiperinë.

 8. joni says:

  Ca behet vetem mafioze ne qeveri

 9. ilir says:

  Po kete kryetarin e bashkise se Fierit, pse nuk e arrestojne?? Gjithe pazaret me Kajollin i ka bere. Edhe rruget e qytetit ja ka dhene ne pronesi Fatmir Kajollit dhe i ka kthyer ne parkime me pagese. Prokuroria le te hetoje edhe Baftjarin se e ka kthyer Fierin ne monopol te krimit.

  1. demokrati says:

   Pastrimi i politikes shqiptare duhet kryer jo vetem ne maje por duhet shtrir edhe aty ku krimi nuk njeh ngjyre partiake.Ka nje histori te gjate te lidhjes me krimin e organizuar ky fare kryetari, ashtu si ai i Vlores, Durresit, Elbasanit, Beratit apo vrasesi ne krye te bashkise se Tiranes.
   PS e trajton Fierin , Vloren dhe pjesen pjeserisht jugun si feudin e vet dhe krimi ka mbytur cdo qelize te shoqerise.Po te hapen dosjet e Beratit, Lushnjes, Fierit dhe Vlores, klanet e ndranghetes duken si fillestare ne lidhjet me politiken dhe duhet qe Petro Koci tu jape leksione si perfeksionohet lidhja krim-pushtet, vetem Andreoti ja kalon ne kete pike.
   Eshte e padiskutuar fakti se pjesa me e madhe e jugut voton kunder Berishes, jo pa te drejte, por nga kjo perfitojne hienat e pushtetit lokal qe perfaqesojne PS qe nen pretekstin e sulmeve nga pushteti qendror, jane kthyer ne pushtetare absolutiste. Sa here eshte zgjedhur dhe rizgjedhur kryetari i Beratit, Vlores, Elbasanit, Fierit, Durrresit. A ka opozita figyra me te denja dhe me te pastra, qe te mund ti votoje i gjithe komuniteti? Po ka.Po kush mund ti beje ball Baftjarit nga Patosi qe eshte i lidhur jo vetem jo vetem me djallin por edhe me te birin, Koco Kokedhimen. Tani do te filloj larja e hesapeve njesoj si ne Palermon e viteve 90. Kush do ta kete i pari nga politikanet lokale fatin e Salvo Limes? Krimi kur gjakoset kerkon shpagim.

 10. salih says:

  Capo Mafia Gazmend Mahmutaj – Fatmir Mediu

 11. milano says:

  vijn italianet per te ber drejtesi ne shqiperi. c’far behet keshtu!!!

 12. kelmendasi says:

  Kur shkruani nje artikull shkruhet me arsye e te dhena te besueshme e jo me pasion.Nuk dua ta mroj Mediun por kur thoni dyshime te besueshme gaboni .Kush e beson ose e percakton se dyshimi asht i besueshem
  Ju thoni qe ne 2004 ne apelin Itlian nga nderhyrja politike nga Shqiperia u pushue ceshtja.Por kush nderhyri se ne pushtet ishte PS.Mos do te thoni se Berisha bisedoji me Berluskonin megjithse ishte ne opozite Berisha.
  Kush ju beson se Berluksoni nu ka mujt me pushue ceshtjet e veta e jo te Mediut. Kjo dote ishte budallek.
  Shkurt prralla me mreter e lufte klasash me nipa e gjysher per konsum e zhurme te pa vlere mediatike
  .Nuk ecet me aludime me shpifje e me deshira tu pa anderr me sy hapet.Andrrat shihen ne gjume e sdalin si i shef

  1. gjethi says:

   Mert ia keput kot. Per Fatmir Mehdiun nuk pati nderhyrje politike thjesht italianet e vune Fatmir Mehdiun te firmoste si spiun i tyre(ish Naftetari i Sigurimit te shtetit)dhe ia mbyllen letrat. Gjithsesi Gazmend Mahmutajn qe ishte me Mehdiun ende e mbajne brenda.Mehdiu ia beri vellain drejtor te kombinatit ushtarak te Policanit. Oketa e hoqi, por gjenerali grek Imami e vuri drejtor te kantjerit ushtarak te Pashalimanit. U cane skafet me droge afgane e TNT duke u nisur si nga Pashalimani edhe nga Rruget e bardha.

 13. Luli says:

  Kryetari i Bashkise ë ne USA per vakanca pasi e ndau Fierin ne pronare te rinj.
  Edhe ky duhet hetuar nga prokuroria sa me pare pasi po shet Fierin po përzë njerzit e mire nga Fieri.
  E ka bere qytetin si bajge si vete origjina e tije,e ka shqyer,e ka kafshuar ne cdo gjymtyre.
  Shteti te veproje mbi keta barbare te rinj te ketij shekullit te ri.

 14. aldiron says:

  HAJDE NE KOKEN E FATMIR MEDIUT TANI ISHALLAH
  E MARRTE ME VETE

 15. adi78 says:

  po keta jane taman si ajo shprehja qe perdoret pjellme baba te te ngjaj po shifni kush e drejton shqiperin tone nje kriminel shpella me fobi te pa sherueshme nje kerme e ndyre prandaj dhe mban mas trapit dhe kesoj fytyra krimineli si ky ketu po kur do jete ai fund per keta te poshter se nuk shtyhet me me keta bushtra …

 16. sabriu says:

  fatmir Kajolli ishte mik i madh edhe me Sabri Godo, pasi e ndihmoi fort dhe ne emer te tij vodhi pronat e te tjerve ne bregdetin e Semanit, nga ku niseshin me gomone drogat e Kajoll-mediut. U mbrojt fort nga Alibeaj dhe keto i dine boterisht semanaket. Ky eshte shteti dhe fytyra e tij. TURP, TURO,TURP

  1. MIRTAF says:

   ESHTE TURP QE SABRINE E QUAJNE PLAKU I URTE. VETEM I URTE NUK ISHTE DHE SKISHTE MUNDESI QE NJE KAPO I SIGURIMIT TE ISHTE I URTE. AI I PERPUNOI TE DY FATMIRET QE TANI JANE BERE FATKEQ.

 17. argjiro says:

  po ketyre banditeve nuk u arri ajo qe bejne ketu po fillojne edhe jashte .Te themi shyqyr se here pas here bie ndonje ne rrjete se andej ka cecua bicak .Te pakten keta jashte te na bejne nder duke na kapur ndonje hajdut se ketu e ka marre lumi cdo gje

  1. bertushi says:

   lu ka me te mir se fatmir kajolli ne fier o fisqir

 18. kelmendasi says:

  O Tema ka nje komentues qe ka perdor emrin tim duke share Mediun ,Berishen e Tom Rixh nuk jame une ky asht pira kontrollojeni

 19. Baca says:

  Kelmendasi qe je tyc kjo kuptohet kur kerkon t’i japesh urdher TEMES te mos botoj nen emrin tend,kelmendasi nuk asht emer por krahine dhe kush asht prej saj mund te vendos ne shenje respekti,sa per dijeni jo te gjithe kelmendasit kane mendjen tende dhe duhet patjeter te komentojne sipas llogjikes tende,te shumtet jane te zgjuar dhe jo tyca si puna juaj,qe mbron edhe kriminele vetem se jane ne banden tuaj,dhe sipas jush jane te “kulluar”.Sa per ate urdherin kontrollojeni qe i jep TEMES ben mire te kontrollohesh vete a je mire nga trute apo……

 20. kiu says:

  kajolli duhet te hetohet edhe per parkingun privat qe po na vjedh cdo dite qe e ka privatizuar fierin e ka bere te tijen dhe nuk ngre dot ze se ka ca gangestera me vete qe po na bllokon makinat dhe na ve nga 100 000 leke gjobe, dhe te mer makinen me karrotrec te hiqet 1 ore e me pare vizimet blu qe ka bere ne te gjithe fierin dhe te na lere te lire

 21. dritani says:

  Bordello fare!

  Anetar i Keshillit Bashkiak i denuar ne Itali!!!!
  Mezi e paskan gjetur!

  Shpresojme te jete shenje qe po shtrengohet laku…

 22. DHELPRA says:

  MOS U HABISNI FAREE FAREEE, FATMIR MEDIU I KERKUM EDHE AI, ERJON BRACE KA NJOLLE, GJITH ATO QE KAN QEN JASHT SHQIPRIS (PARA SE ME U BO PJES E POLITIKES) JAN MOR ME PISLLIK…. KRIMINELIT “SALI” I DUHEN ME BO PUNEN E PISET. APO HALA SE KENI KUPTU?
  UN SDU ME JU FUT KETYRE GJONAVE SI FIKS-FARE SE PO I NXJERR ME KRYETAR BASHKIE, KOMUNE NE FAQET E PARA TE GAZETAVE ME REGJISTRIME, SA EURO KERKOJN PER 1 FIRME…
  SHOKU EDI RAMA SA MILIONA KE MOR PER LEJET E NDERTIMIT QE KE QEN PER KAQ E KAQ KOHE NE KRYE TE BASHKIS TIRANES?
  LULZIM BASHA, SA MILIONA PO MER? SA KE VJEDH DERI TASHI SI MINISTER QE KE QEN… MASKARENJ JU MERITONI PLUMIN SI GEDDAFI.
  SALI MERITO DJEGJEN ME BENZIN…

  TO BE…

 23. toni fr says:

  kajolli eshte person shume i njohur ne fr

  kajolli ka 12 vjet si anetar i keshillit bashkiak ne fier dhe anetar keshilli qarku.
  pra keto 12 vjet s`ka qene kurre i fshehur apo me probleme.
  berisha i ben presion mediut dhe arreston binjakun e tij.
  kjo eshte me e rrezikshme sesa arrestimi i nje gangsteri
  sot berisha arrestoi gangsterin , neser te ndershmin dhe rri ne pushtet edhe 10 vjet te tjere .

 24. kelmendasi says:

  Baces Kelmendi ka derdh shume gjak ne lufte me shkije ne shekuj dhe ma vone me 1944 1945 me komunistet te cilet me ne krye Mehmet Shehun te cillet me ndihmen e komunisteve Malazes ju turren Kelmendit me djege e ba shkrum.Keshtu ate qe shkijet nuk e bane kurre ne shekuj kete e arriten me ndimen e komunisteve.
  More Bace shkina kur donte me e frigue femijen se i qante i thoshte:shuti se Memi(pusho se Memi) aq sa ka mete ne kange Lumi ti more zogu i malit qe ske frige nga Memi i Smajlit se zogu kendonte por shkjaut nuk ja mante as me ba za
  Memi i Smajlit ishte katolik pamvarsisht emrit prej presionit pushtues turk ishte Kelmendas.Une njof edhe kushrijte e larget te Memit more Baca i vogel
  Por ky tjetri me ate emer nuk ka haber ku bien Kelmendi e sa e don komunizmin me Ramen ne krye
  Mesoje ti qe emrin e ke Bace edhe ai kelmendasi yt

 25. Shkodrani.London says:

  Pse a vetem ti je trap ne Kelmend???Ik mor hu gardhit e flej si lepuri ne hije te ahit.Mos u lodh me pjerdh marrina.Merrja kanges maje krahit.
  O Kelmendasi,ta baj nji pyetje: A e dijn shpia qe je budall???Mos e harro asfaltin qe e ke pa per here te pare 30 vjec.Na moren frymen idjotat.

  1. Xhigoli says:

   Un jam fis Kelmend, ti ne Shkoder mos je burimi i civilizimit?!
   More Lesh Shqip po shkrun… mos rrono Njerin, nese nuk te plqen cka shkrujti Njeri, harroje..edhe vazhdo jeten…

 26. shqiperia shqiptarve says:

  horri radhes,e zhveshen shqiperin,pasi vodhen tecin azotikun e cuan per skrap pasi privatizoi 200 hekta ne seman pasi nuk i kan len me pa vjedh qytetit fierit,ne fund u ben me nje kryetar bashkie qe nuk dihet nga vjen dhe ku shkon po u merr qytetareve edhe 50 lekshet e fundit qe kan neper xhepaa,te vish keto dit ne fier rruget i gjen bosh sepse keta ose te marin leket ose makinen,sa per ngjyrime politike te jeni te sigurt qe keta skan as ngjyr dhe as fe,sepse fatmiri dhe sera e tij kan qen te flaktet e berishes deri die,parimi tyre esht te vjedhim cte vjedhim,fieri nuk ka parkingje por jan privatizuar te gjitha rruget kryesore dhe dytesore,nuk behet fjal per parkingje po per rruget e qytetit nga te 4 anet

  1. po ngrihuni o laluc dhe protestoni te hiqen keto parkime me pages se s’kemi pse ti paguajm parkim ne prona publike.

 27. tirana says:

  esh flliqosur gjith qeveria dhe po[pulli esht ber mafje.duhet te rikthehet regjimi komunist

 28. beni says:

  po arrestohen gjith shqiptaret vend i korruptuar i degjeneruar vetem saliu ka shpetu nga arrestimi. kur do shpetojme nga idologjia tropojane

 29. MIRTAF says:

  PO PER BESNIK HASANIN PSE NUK SHKRUANI APO LE TE PASTROJE PARATE E TRAFIKUT SI OFICER I GARDES SE KUQE QE VADON TE JETE. DUET TI SHKOET DERI NE RRENJE TE KEQES DHE BESNIK HASANI ESHTE DIRIGJENTI I TRAFIKUT DHE JO KAJOLLI

 30. MIRTAF says:

  PETRO KOCI ESTE STRUMBULLARI I TE KEQES NE FIER. AI DOGJI FIERIN QE TE ZHDUKTE DOKUMENTAT E PRONAVE DHE ME VONE NDERTOJE ME DOKUMENTA FALCO PALLATE MBI TOKAT E VJEDHURA.PETRON SE NJITE NJERI NE FIER POR TE FALENDEROJE BELUL CELEN QE I QETHI KOKEN DHE I DOLI EMRI OSE ME MIRE AI VETE E SAJOJE QE TI RRUANIN KOKEN QE TI DILTE EMRI. KAJOLLIN E MOREN NE QAFE PETRO KOCI, BESNIK HASANI DHE FATMIR MEDIU.

 31. petro says:

  Cfare koment mund te besh kur lexon plera si me lart?Keta qe bejne te tilla gjera duan plumbin kokes po kush tia heqi?Me cfare njeres qeveriset Shqiperia more shoke.

 32. Myzeqari says:

  Ore po Fatmir Kajolli ne bashkpunim me Baftjar Zeqon kryetarin e Bashkise Fierit ka marre tere rruget e Fierit si parkim privat me 500 leke ne ore, ka marre Kerrnicen e Semanit dhe nuk te le te gjuash per peshk. Kush ka te drejte te marre per nje cope buke pasurite e ketij vendi qe i zenshin gjynahet e ketij populli. O Zoti i madh po Baftjarin e ka pare perendia e ka thare si ka dhene nje femije po kjo ti gjeje ishalla te gjithe ata qe bejne zollume ndaj ketij populli.

 33. reno says:

  mire ky se ika bere ne iatli po ai ahmet isufi u kape me abulance plot me hashash e si behte gje ose ai bene qimja keta te kapi shteti jo fatmirin

 34. artemisa says:

  Mbajeni mend po nuk e mbrojti plehra Ardian Visha. ka qene ky person qe ka fshehur dhe letrat e Mediut kur ka qene drejtor i marredhenieve me jashte, dhe qe nuk u arrestua kurre fatmir Mediu

 35. MURAT HULI says:

  -NE FALENDEROJME SHUME ALEATET TANE PER KONTRIBUTIN QE JAPIN PER VENDIN TONE NE TE GJITHA FUSHAT.
  -DUKE LEXUAR SHKRIMET E MESIPERME,E DUKE U BASHKUAR ME TO SHPREH INDINJATEN TIME NDAJ POLITIKES,KU NE RADHET E SE CILES ZHVILLOJNE AKTIVITET KRIMINAL NGA POSHTE LART E ANASJELLTAS.
  -KRIMINELET JANE SI NE ZONAT E PD ASHTU EDHE TE PS E PATIVE TE TJERA,TE CILET KANE VENE NE GJUNJE SISTEMIN TONE GJYQESOR E INSTITUCIONE TE TJERA.SI ESHTE E MUNDUR QE KAJOLLI MERR LICENZE NGA ZOTI BAFTIAR ZEQO PER PARKING,KU NE TE GJITHE BOTEN PARKINGU PARA PALLATEVE ESHTE FALAS ME VIJA TE BARDHA.KUJT I MORI LEJE KY KRYETAR BASHKIE PER TE PRIVATIZUAR RRUGEN E QYTETAREVE DHE PIKERISHT PER KRIMINELIN NE FJALE.SI KA MUNDESI QE NJE KRYETAR BASHKIE I PS TE JETE KAQ I LIDHUR ME KRIMINELE TE TILLE.
  -PA LERE ME TUTJE SE QBEN PD E LSI KU KORRUPSIONI ESHTE I PA LLOGARITUR,SI NE NAFTE,E NE TERE SEKTORET E TJERE TE JETES.
  -ESHTE KOHA E LUFTES PA COMPROMIS KUNDER KRIMINELEVE NE TE GJITHE SEKTORET,PER TE SPASTRUAR SHOQERINE TONE TE KRIMBUR NGA KETO QIBANE,QE PO SEMURIN SHOQERINE TONE.

  -PERKRAH PA REZERVA ATE PARTI POLITIKE TE PASTERT QE VENDOS LIGJIN,QE SEKUESTRON PASURITE E VJEDHURA,QE VE PARA PERGJEGJESISE LIGJORE ATO POLITIKANE HAJDUTE E KRIMINELE,QE DORA E ZEZE E TYRE GODET CDO DITE MUNDIN E DJERSEN E POPULLIT TIM. MURATHULI@LIBERO.IT

 36. Iliri says:

  Ja fusin kot keta qe bejne teori konspirative. E para vishen e dine te gjithe qe eshte nje jurist medioker dhe ka m e shume fame mediatike. Letrat e Mediut i ka kopsitur Celibashi qe eshte dhe kunati i tij njekohesisht edhe nje jurist i shkelqyer. Visha ka bere vetem pjesen mediatike. Deri dje PS- nuk la gje pa thene se mediu eshte mafjoz (dhe te verteten ka thene) por te thuash se do beje aleance me mediun per ne socialiete eshte faqja e zeze. Tamam si berisha me meten. Ska pune me ps Mediu pa zbardhur me pare vrasjet e gerdecit. Jane jete njerezish o shqiptare. Atehere askush nuk ja vuri veshin Geri Kokalarit kur akuzoi Mediun. Tani mbajeni se mire e keni se per te hyre ne europe me tipa te tille na duan ne bruksel.

  1. DHELPRA says:

   PO PER KOSTA TREBICKAN E NDJER NUK E QUANI DESHMOR TE GERDECIT? EDHE PAS EKSPERTIZES SE AMERIKANVE NUK U GJET 1 KONKLUZION SE EDHE ATY KISHTE FUTUR DOREN NE XHEP SALIU…
   KUSH E VRAU? QE MOS TU NJOLLOSTE I BIRI E HOQI QAFE..

   TO BE…

 37. Epirioti.Fr says:

  Ehhh mor Djelosha ta dini ju se cluhet nen rrogoz e cbehet ne Fr me Biznese Arrestime e Presione, eshte per te ikur naten jo diten nga ky vend. aq keq kane shku gjerat sa edhe KryeBashkiakut ja vodhen BMW Seria 7.

 38. ufffffffffffffffffffffff says:

  petro koci ne 97 u strehua ne familjen e Idriz Kabashit ,kete e dine te gjithe,sa per Baftjarin nuk di cte them ,po qe Fatmir Kajollin e njohin te gjithe e di dhe qe kosovaret ne Fier bejne ligjin dhe kete e di dhe qe votat per PD ne Fier i vjedhin camet dhe kosovaret edhe kete e di,po mos te ishte per vjedhjen e tyre te votave ne fier PS fiton 75%

 39. frensis says:

  ky esht ajka e fierit.te gjithe i ka ndihmuar ne fier kush ka patur nevoj x ndihm… ashtu si ka zemren ashtu ka dhe paret.asgje e keqe ska x ti ndodh .. nk me besohet se gezoheni qe u arrestua nje shqiptar nderkohe x fazllice e shok nk pati asnje reagim. te dali nje nga fieri e te thoj me ka ber keq ky njeri. e sa x parkingun ne cdo vend te botes paguhet x parkinn njerez.

 40. BARO CORROGJAFI says:

  ME TE DREJTE SHPREHEN DISA KOMENTUES SE SALI BERISHA JA U KA VENE LITARIN NE GRYKE FATMIR MEDIUT ME SHOKE DHE JA U SHTRENGON SA HERE DO AI.TANI AI FATMIR KANJOLLI QE DISA E QUAJNE NJERI ” SHUME TE MIRE ” ESHTE FATKEQ,NDOSHTA KY ESHTE DHE FATI I KEQ I FATMIR MEDIUT. TE GJITHE E DIME QE PUNET E PISTA ,NUK LAHEN AS ME UJE DETI. ATO NJE DITE ,MEGJITHESE DALIN NE DRITEN E DIELLIT,PERSERI TE PISTA MBETEN. FATMIR MEDIU OSE FATMIRKEQI E SHEH SE PO I MBLIDHET LAKU NE FYT,MEGJITHESE AI DUHEJ TE ISHTE NE QELI ME KOHE, SI SHUME TE TJERE.

  1. celigrad says:

   fatmir kajolli eshte njeriu me i mire ne fier..ai ka ndihmuar gjith njerezit qe kan pas nevoj per te…dhe asnjerit nuk i ka bere keq…un i uroj te dal sa me shpejt nga kjo ceshte qe e kane ngaterruar kot…

 41. celigrad says:

  ishte djali me i mir ne fier…asnje njeriu nuk i ka ber keq por gjithmon ka ndihmuar ata qe kan pasur nevoj…eshte e kote te vazhdoni keto bisedime sepse kjo ceshte do zgjidhet sa me shpejt..dhe ishalla del nga kjo ceshte e kote…

 42. hasan says:

  Fatmiri fillimisht ia filluar si hajsdut pulash dhe ja ku ka arritur. Nje njeri qe zaptoi Cdo gje dhe vrau. Dhe kunatin e vet. Turp kur. Degjon djali. Me I mire i fierit. Me gjithe te afermit e tij cnuk kane. Bere. Funderina e fierit qe vodhi. Votat. Ne libofshe e iku arave si qeni me kocken ne goje. Turp hajduti dhe krimineli i fierit.

 43. fatmir kajolli ju qe nuk jeni te informuar. ky njeri ka dhen shum per kombin shqiptar.. si ne shqipri, kosove egjtiu si ne sferen e biznesit, te politikes qe do te thot ka ndikuar ne zhvillimin ekonomi te shqiperis.ai po ashtu ka ndimuar shum ne qeshtjen ekosoves andaj te gjith duhen te jen mirnjohes per kontributin etij

  kajolli ngarkohet per kto vepra nga dashakeqsit ekombit shqiptar.
  ai esht i pafajshem dhe do te shpallet i pafajshem

  sinqerisht Qendrim KAJOLLI

  1. Xhigoli says:

   Te fala nga Prishtina

   Bujar xhigoli Miftari

 44. blerim kajolli says:

  ju mund te thoni qka te doni per fatmir kajollin apo kosovaret ne shqipri ndoshta nuk jan 70 vite te plota ne shqipri po ju qka bet per 20 vite pas komunizmit ne ter boten jeni numer 1 kriminel turp te prezantohesh shqiptar e per qellime politike mund ti bejn qte dojne

  1. Xhigoli says:

   Te fala nga Prishtina

   Bujar Xhigoli Miftari

 45. ttthebear says:

  Me thuaj nje shtet ne bote me shumic myslymane ku respektohet ligji e drejta e njeriut, demokracia e kujetohet persmai… Shqiperia ka per te perfunduar si Siria, iraku, libani, egjipti, Libia Pakistani bosnia…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82482
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82482
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 6
      [name] => Kronika
      [slug] => kronika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 6
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 16285
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 6
      [category_count] => 16285
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kronika
      [category_nicename] => kronika
      [category_parent] => 3
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34848
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34848
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X