#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Miqtë e ngushtë të Emilano Shullazit

Kishte pak kohë që emri i tij nuk ishte dëgjuar në Tiranë. Krejt papritmas u shfaq përpara zgjedhjeve lokale të 8 majit, ndërsa bënte fushatë për mazhorancën, duke dhunuar tubimet dhe ambientet elektorale të PS-së. Pastaj emri i tij nisi të shfaqet gjithmonë e më shumë në media, ndërsa muajin e fundit e kemi përditë në media. Bëhet fjalë për Emiliano Shullazin.

Po çfarë ka bërë Shullazi?

Sa herë e kap policia, mesa duket vetëm për armëmbajtje pa leje e akuzon. Por problemi është se çfarë po ndodh me miqtë e Emiliano Shullazit. Çdo ditë kemi lajm se si po vriten e po i plagosin.

Kështu, sot GSH raporton se një mik i Shullazit është i dyshuar për vënien e eksplozivit në shtëpinë e ish- zëvendësdrejtorit të Tiranës, Dorian Muça, një ngjarje që tronditi blutë e Tiranës. Sipas GSH, Klajdi Gjeçi, një prej djemve që ditën e zgjedhjeve vendore të 8 majit 2011 u ndalua me Emiljano Shullazin, është një ndër të dyshuarit për ngjarjen e rëndë.

Ndërkohë, përpara pak ditësh, shënjestër e një atentati ishte një mik i Shullazit. 30-vjeçari Pajtim Serjani u sulmua në rrugën “Tre Dëshmorët”, ku dy persona ende të paidentifikuar nga policia kanë qëlluar në drejtim të Serjanit, i cili ishte në makinë me një mikun e tij. Serjani nuk pësoi dëmtime. Serjani u ndalua nga policia në dhjetor të vitit 2009, për kundërshtim dhe vrasje të mbetur në tentativë ndaj punonjësve të policisë.

Ndërkohë më 20 mars u ekzekutua një 34 vjeçar, mik i Shullazit pa dyshim. Një person qëlloi me arme tip pistolete për vdekje shtetasin Arlind Fuga në momentin që po dilte nda një bilardo. Fuga, babai i dy fëmijëve thirrej me nofkën ‘Pipe’.

40 komente në “Miqtë e ngushtë të Emilano Shullazit”

 1. franci says:

  mbas gjith ketyre arrestimeve edhe plagosjeve edhe vrasjeve te shokeve qendron altin lame ne bashkpunim me kelyshat e pd-se po me vjen keq tani per altinin qe i iku pd-ja sdo ket krah me ne shtet tani qe do vi ps-ja do i vin krahet emilianos do ta ket keq punen altini sdo dali nga domja

  1. Mia says:

   Ke te drejte Franci qe mbas gjithe arrestimeve dhe vrasjeve qendron Altin Lamaj dhe dora e tij ne policine e shtetit duke filluar qe nga Agron Kulici dhe me rradhe. Kulici vinte ne levizje te gjthe policine e shtetit dhe forcat speciale me urdher te posacem dhe me rekomandim te vecante nga vete Altini. Por kam frike se edhe tani qe sdo jete me PD- ja ne pushtet perseri Lamaj do jete ne avantazh pasi ka fuqine ekonomike ne vantazh ne krahasim me Shullazin dhe dihet qe kush ka fuqine ekonomike mund te kete dhe shtetin n e krah. Altini me sa di une ka qene shume i afert me zotin Rama. Uroj qe tani te jete vertet momenti i eMILJANOS dhe qe Altinni mos te dali nga Domja. po te shohim

   1. ilir says:

    po ik o grup laj gojen kur te flasesh per altin lamen o moster

    1. Mia says:

     ik mu hiq me gjithe Alinin

    2. Ke te drejt altini nipi vajdinit esht namber 1 respekte na vlora nipi diti camit, shok me vajdinin ka qen dhe i pataksen kta morat

   2. lamaj says:

    ju nk e dini se altin lamaj edhe fisi lamaj jua qin ropt me te mirveeee..
    me gjith shullaza e lloj lloj vrk kshu mos flisni kot ju si kurva ktu kur nk keni indetitetin tuaj …

  2. Ton djali says:

   Ahaha po’ kur u fut mili ne domje ku iku altini ahahahahahah te lokali pysni pysni ju lutem jet gjati nuk behet jet shkurter respekt milit nga frankfurti

   1. abizi says:

    ahhaahhaaah ropt mkan bo be se i ka hy mili mdomje ne mshpi tvet dhe nuk e ka gjet mka thon njoni si jeto qaty ndomje

 2. franci says:

  KE TE DREJT MIA ALTINI KA LEKUN KA SHUME BIZNESE KA EDHE SHUME STACIONE TELEVIZIVE NE KRAH TE VET ME SA KAM MARRE VESH UNE ALTINI ESHTE PLAGOS NE QERSHOR TE KETIJ VITI EDHE MEDIAT NUK E KAN BER PUBLIKE CA THOJNE QE ESHTE LAJMI I RREM MEQE EMILIANO KA BER FUSHAT PER PS-NE KESAJ RRADHE SBESOJ SE EDI RAMA DO JET MOSMIRNJOHES NDAJ EMILIANOS GJITHSESI TE SHOHIM SI DO VEJ PUNA RRESPEKTE MIA

  1. Mia says:

   Uroj gjithe te mirat per Milin se e njoh personalish dhe eshte djale flori. Por realiteti eshte ai qe eshte. Altini eshte ne avantazh ne cdo kohe pasi gezon bizneset e Vajdinit me te ardhurat e te cilave ben per vete politikan te dy krahave ( jo se duan Altinin si personazh po thjesht duan leket e tij). Ne kete menyre ka patyur ne krahe edhe drejtues te policise dhe drejtues te rendesishem te prokuroise ( nuk po permend emra ketu po mund te tregoja drejtues konkret prok. qe kane njohje dhe kane ndihmuar Altinin kur kane kerkuar shume vite per Milin). Ajo pjesa qe kane plagos Altinin ne qershor nuk eshte e vertet ta garantoj une ( po ishalla ja ndjell). Altinin eshte shume e veshtire ta godasin ( leviz rralle me shume persona te armatosur dhe ka nje super siguri ne banesen e tij, ku ruhet edhe aty ne menyre te papare dhe me e bukura eshte se policia asnjehere nuk merrej me armbajtjen e ketyre po me armen qe mbante shullazi. nese polici plehre. gjithsesi besoj se nuk do kete ndonje ndryshim. Lamaj do mbeten i preferuar thash per sa kohe te kete lekun. Qe ka qene sshume mik me Ramen eshte e sigurt. Plus qe mili nuk eshte se beri shume fushat kete vit se kishte ruhej pasi sapo kishte dale nga burgu. Por te presim dhe te shohim. respekte dhe pe ju.

   1. ML says:

    Ca flisni si kurvat, vec me u marr me fjale e me thashetheme, dini ju se si jane problemet e tyre, mbylleni gojen, shikoni punen tuaj… Perfitoni se jeni anonim, vetem llapni kur sdini asisen, turp per ju !

 3. FRANKO says:

  PO ALTIN LAME CFARE MENDIMI KA PER KET DJALE

 4. arbri says:

  po me shoku po altini dhe fisi lamaj i qika ropt me te mireve ju spo merrni dot hakun e vajdinit ca i ka ber shullazit altini asigjo sot ste ben kush per burr para plumbit jan te gjith njesoj

 5. Nik Brraka says:

  O Altin si te kam.Mos e rruj fare se ja q..m robt ketij kurves.Vetem po s’me erdh ktu ku jam une po po se vesha me tanga po placa.Hajde gjith te mirat

  1. geri says:

   ti te rruan trapin

 6. arbri says:

  o nik brraka po te rre menja o shoku jem mos te veshi ai ty me tanga ty dhe altin lamen po te jesh kaq burr ti hajde ne park te autobuzave e ke hajde vishe me tanga leni keto trimeri neper komente trimeria shifet balle per balle

 7. Kuksiani says:

  Altini eshte i papermbajtshem shoku dhe kane krah jo vetem pasuri te tij dhe xhajes se tij por eshte edhe krahu i djathte i shume politikanevesi deputete, ministra deri tek kryeministri qe kane qene miq edhe te xhajes se tij te ndjerit VAJDIN LAME kehtu qe mos u merrni me te ju se ska cfare i ben njeri atij vetem kur te vdese per shkaqe shendetesore se ka nje eskorte qe vetem kryeministri e ka dhe asnje personalitet tjeter keshtu qe kujdes se emiljano shullazi dhe ca emiljana te tjere i fshijne kepucet. KUJDES !!!!! Shume shpejt edhe haku i Vajdinit do merret kur te vritet nje dore e forte

 8. nishi says:

  o ti *kuksiani* nuk kam asgje personale thjesht kam degjuar dhe po them dhe un ate qe di ….meqe qenka kaq trim ky altin lame pse leviz me eskort qe vetem kryeministri e ka ..un e kam pare me syt e mi emiljanon duke levizur ne kemb tek pull ai esht trim per mendimin tim dhe altini esht ktu ku esht vetem fal xhajes se tij vajdinit kurse emiljano i ka arrit vet cdo gje qe ka sot … qe jan te dy cuna me zemer dhe nga me te rrezikshmit dihet po vetem koha do e vertetoj si do shkojn kto pun …respektet e mia

  1. cc says:

   Edhe Barak Obama eshte njeriu me i pushtetshem ne bote por ka eskorten me te fuqishme ne bote. Altini ka armiqesi dhe gjaqe ne gjithe vendin prandaj i duhet patjeter eskorta per te ndalur atentatet. Mos me thuaj mua per Emiljanon qe mban nga 20-30 burra nga prapa per tu mbrojt. Altini eshte me i fuqishem.

  2. Gafurr says:

   Po se si leviz mili me urban mos thuj se merr dhe buk me vete. Ikni se na hapet barkun. Eskorta e altiniy vetem 3 makina ka. Eskorta e shullazit 5 makina 20 badigarde e antiplumba

 9. arbri says:

  si altin lame si emiliano shullazi kan ber vrasje plagosje edhe shume pislliqe te tjera te dy mbajne njerez me vete edhe makina te blindruara se sot me kete kohe nuk ka trimeri vetem po ishe vetem sa do i forte te jesh nuk ja del dot keta nuk e kan inatin vetem me njeri tjetrin po me gjysmen e shqiperis kan armiqesi dhe po e hengren do ta hajne nga persona qe se presin se njeri tjetrin e njofin dhe ruhen kjo rruge keshtu e ka eshre rruge shume e veshtire dhe nuk del dot gjalle po te dy jane super killer dhe lufta mes tyre do zgjase deri ne vdekje

 10. romario says:

  ne qofte se ALTIN LAMES i del krahu i tij i djathe ELIDON KOTORRI dhe ne qofte se edhe EMILIANO SHULLAZIT i del krahu i tij i djathe qe eshte DRITAN DAJTI festa do u bente me e bukur 4 vrases profesionista dhe gjakftohte imagjino se cdo u bente mes 2 grupeve kesaj do i thoja RILDINDJE une hahahhahah

 11. romario says:

  ca njerez lavdrojne emilianon dhe shajne altinin dhe ca lavdrojne altinin dhe shajne emilianon po keto jane mostra te 2-dy kane ber krime kan trafiku drog kan vrar njerez kan ven gjoba dhe shume shpejt do ti hane kokat mos nga njeri tjetri nga te tjeret sot me ket dit ste fal njeri i forti me jetgjat 50 vjec ka vajt maximumi keta duan plumbin te dy dhe shume shpejt kan per ta marr ose ka per ti vrar vet shteti sic ka ber me shume persona po i vjel njeher nga leket dhe po i perdor per punet e veta kur mos tju duhen mo do i eleminojne do ta vertetoj koha prandaj o komentues ik e beni nai lek per veten tuj mos humbni kohen me keta vk

  1. nishi says:

   hahhahahaha po ca elidon kotorri mo elidon kotorrit i kan prer hunden dy kuksian ne burgun e fush krujes .eedh dritan dajti zor se del mo .. esht sh e veshtir ti godasin sepse te dy ruhen shum dhe kan edhe armiqesi nga kater anet e shqiperise po edhe shoqeri nga 4 anet e shqiperise prandaj veshtir e kan te dy te godasin njeri tjetrin prandaj kto do hiqen vetem nga politika respekte

 12. Andon_Djali says:

  Po ca flisni kot pa emra mor njerez tposhter.Kot sthon qe shqiptaret spiuna kan per tngel gjith jeten .Po kush ja di njeri hallet Altinit qe i permendni ju.Nqs jeni burra dilni e shajeni nsy po e shifni qe ju pritet koka me sekonda o plera njerez dhe sa per dijeni altini ka pun tjera per tbere dhe zoti esht i madh .vonon por s harron .Milli per momentin Po ruhet se ska me besim as te shoket e tij qe i ka tgjith jevgj qe tshesin per 1 lek.

 13. nishi says:

  o andon_djali .. ne nuk po flasim as se jena trima as se jena karderra ne po tregojm at qe dim … altin esht i fuqishem dhe trim po tgjitha pasurit i ka vetem fal xhajes vajdin lames … sa per milin mos fol se e rujn jevgj se altini do me e heq me koh po nuk mundet se mili esht gjithmon 1 hap para altinin … milit si bon pershtypje mo asigjo e ka pushtu krejt tironen .. koha do e vertetoj se kush ka qen me gangsteri ..

 14. Ujku says:

  O njerez te dashur kujdes kur flisni si per njerin dhe per tjetrin,merruni me ndonje sport tjeter se kto gjera jane me shume zarar,altini eshte djale me norma sepse e njoh personalisht,por ate shullazin nuk e njoh dhe skam pse te flas keq,hajt tung dhe lerini te sharat neper sms se ai qe eshte burre nuk merret me kompjutra por me emra dhe vepra ok.

 15. nishi says:

  bravo ujku … kjo esht e vertet ato po merren me dicka se po kontrollojn tironen po ne qe komentojm cfar fitojm se cfar kan me njeri tjetrin e din vet dhe se jan te dy gangstera qe nuk i bo mo nona kjo gjo dihet si per njonin ashtu edhe per tjetrin … rsp

 16. i padituri says:

  po ca te 2 gangstera , po ishe isoj polici me cunin ,atehere jan nisoj.

 17. i padituri says:

  po ca te 2 gangstera , po ishe isoj polici me cunin ,atehere jan nisoj. veshtire eshte te behesh nga cun , gangster, jo nga polic gangster.

 18. kleond says:

  Ckemi djema. Un jam nipi i vajdin lamaj nga ana e gruas se tij zhuljeta nga gjirokastra. Kohet e fundit kam mar vesh qe kam lidhje me te. Gjithsesi jam shum pak i informuar per vajdinin sepse gjat kohes kur ai ishte gjall un kam qene shum i vogel. Ka mundesi te me thot njeri kush eshte ky mili qe po flasin te gjith? Flm

 19. arnisi says:

  o kleond ik epyt ne tiran kush esht mili o vetem ne tiran po e gjith shqiperia e njef …esht krahu djatht sajmir tahirit dhe disa politikanve sh t efuqishem kaq di per te ..klm

 20. ari says:

  altin lame eshte nje trim i lindur une e njof qe femij dhe kam ngren buk te shpia e tij perball shkolles se bashkuar…eshte nje djal me seder te semur qe n donjeher ben gjera te pamatura…..vajdini ka qen djal i zgjuar dhe tri dhe mbase kjo trimeri e beri te qendroj ne tiran dhe jo te ikte jasht shtetit…fatkeqsish zhullazi eshte dhelper dhe te godet passhpine…..shullazi dhe dajti godtiten plagosen vajdinin te pallati i kultures dhe pse pushka e fali duhet te mos e qellonin me por dajti dhe shullazi nga frika e vdekjes ben ate qe ben i vyne c4 te pallati …..altini eshte trim dhe nuk fshihet si mi alehje ashtu sic ben zhullazi…..dajti shkoj per lesh me 4 polic te vrar do burgoset per jet altini duhet te rruhet ng shullaz dhelpra

  1. Landi says:

   Altini or ti ka qene dhe eshte nje legen dhe gjo e trashe qe se ka shokun. E njof qe kalamo te fusha begsave. Ky u bo i forte nga xhaja vet qe e perkrahte. Altini te ishte trim nuk rrinte te observatori ne burgun e Peqinit po rrinte me masen, ta shifte sa bythe kishte. Nejse… leku hedh shurren perpjete thone, por jo per shume kohe se vjen nje dite qe shurra te bie ballit. Altinit po i vjen verdalle por avash avash. Leku dhe masat nuk te shpetojne jeten, thjesht ta zgjasin pak dhe i ben kundershtaret me vigjelent dhe te sofistikuar. Altin kurva eshte marre me shoqerine e Milit, me njerez qe dilnin lirshem ne bulevard, qe se kane mendu qe ky do i hante ne bese se bashku me ato Gjutat. Me mire te iki andej nga Australia , atje ku ka shokun e gishtit Roland Tushen se po ndejti verdalle do ja mbushin koken me plumba.

 21. franci says:

  Sa per dritan dajtin qe esht mcef avash icik o ari se po e ka frik nji shtet dhe e njef 1 shqipri xhajen ja qin ne byth se xhaxhi vajdini merte para dhe vriste njerez me shtet ashtu po bo dhe nipi me shtet kurse mili me dajtin I kan bo is burrat jo is maloket qe po spaten shtetin te hajn mutin hiqja leket altinit barazoje me emilianon dhe shife po I ka kalu 24 ore

  1. abizi says:

   o te rujt zoti se ktu ke fol taman prz …. po car lesh altini re ai i ka krejt gjonat gati biznese e cdo gjo ja ka lon gati xhaxhi vet qe e cun per lesh kari mili me tan dajtin …. po prit prit se tek xhaxhi vet do shkoj dhe altini se jetgjati nuk behet jetshkurter .hajt respekte o franci

 22. Trimi says:

  Aha tani e kuptova cbehet. Jam mire ketu ku jam cdua un ne tirane. Duan bythe keto pune .

 23. Krutanii says:

  ha se ne shullaz krutani u ka bo me lek se na fixu eshte ky me lek e force tshkoj tmori hakun e xhajes ti lej ushtart e shullazit ajd tung

 24. bani says:

  Mili eshte gangesteri me i famshem per momentin ne shqiperi. E ka nis nga zero dhe ka arrit ketu. Nuk besoj se Altini enderron ta mposhti,ai vetem te ruaj koken se me cfar po duke keq e ka punen.

 25. lom leka says:

  te ishte gjall bab myslymi me lom leken skishte per t pas per asnjonin ato ishin gansterra

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82053
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82053
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 6
      [name] => Kronika
      [slug] => kronika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 6
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 16243
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 6
      [category_count] => 16243
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kronika
      [category_nicename] => kronika
      [category_parent] => 3
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34797
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34797
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X