#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Ditëlindja e Monikës, biznesmenët dhuratë gjerdanin 250 mijë euro (FOTO)

Listë biznesmenësh për të paguar superdhuratën. Familja Basha në krye të vendit

Një festë e shfrenuar luksi, me biznesmenë dhe politikanë, në një nga hotelet më të shtrenjta të kryeqytet, po vazhdon të trondisë opinionin publik për nga shifrat e bëra publike. Rreth 150 pjesëmarrës, prej të cilëve rreth 100 biznesmenë, janë ftuar të kontribuojnë për një dhuratë super të shtrenjtë që Monika Kryemadhi u ka kërkuar për ditëlindjen. Bëhet fjalë për një gjerdan që kushton 250 mijë euro, një shifër tronditëse që, u sigurua falë disiplinimit të biznesmenëve që do të çonin dhurata.

“Na u rekomandua që të mos blinim dhurata, por të lidheshim me organizatorin dhe të kontribuonim në euro, për të arritur kuotën që nevojitej”, i tha një biznesmen pjesëmarrës  gazetës TemA.

Disa biznesmenë janë ish miq të çiftit Meta, por të tjerë janë viktimë e rrethit të biznesit të tyre, që është nën kontrollin e Ministrisë së Ekonomisë. Shumica e tyre ishin njerëz që kanë përfituar koncesione, ose që kanë raporte me pushtetin e LSI-së në qeveri.

“Na u tha prerë që nuk duhet të blini dhurata pa pyetur”, thotë një tjetër biznesmenë, të cilët qendrojnë anonimë nga frika. “Na caktuan një koordinator dhe ne paguam aq sa kërkuan. Askush nuk lejonte dhurata pa marrë më parë miratimin”, vijon ai.

Luksit të shfrenuar dhe milionave i është shtuar dhe garnitura politike. Në krye të valleve ishte gjithmonë Aurela Basha, gruaja e Lulzim Bashës, familja e të cilit ja di për nder familjes Meta grabitjen e mandatit në Tiranë. Meta dhe Basha janë tashmë një pol pushteti brenda pushtetit të madh të PD-së, dhe po lobojnë për të shmangur Topallin nga kandidatura për presidente. Në valle shpesh me të është parë dhe ministrja Majlinda Bregu.

Surprizë ishte pjesmarrja në festë e Sokol Olldashit dhe Flamur Nokës. Olldashi, një target sulmesh prej Metës qysh prej një viti, dhe natyrisht në një raport hipokrizie marredheniesh me Bashën, është shfaqur aty për të qenë politikisht korrekt me festën e kundërshtarëve të tij.

Flamur Noka, praktikisht sekretari organizativ në PD, ishte aty thuajse si përfaqësues zyrtar i PD-së. Berisha, i cili ka vizituar familjen Meta në ditët para se të zhvillohej gjyqi, nuk ka denjuar të provojë ëmbëlsirat e Monikës, siç kishte dëshirë t’i provonte para gjyqit, ndoshta për shkak të pranisë së biznesmenëve dhe informacionit për luksin e shfrenuar.

Binte në sy mungesa e Topallit.

Si për ta bërë më groteske festën, një këngëtar kishte bërë një këngë kushtuar Monikës, dhe e këndoi bashkë me të, ndërsa një grup humoristësh ishin pjesë e zbavitjes së të ftuarve.

 

Pjesë nga teksti i këngës kushtuar Monikës

 Dritë jap, kam ekzistoj

 Krijohet zhurmë dhe dëgjohet “unë jetoj”

 Unë isha jam dhe prapë, nesër do të jem

 Vërtet arrita por kam dhe shumë unë për të dhënë akoma

 

Sepse unë jam fituese

 Sepse ju jeni një fitues

 Sepse ne jemi fitues

 Sepse të gjithë bashkë fitojmë

 Je yll bote

Monika me Ilirin dhe femijet duke prere torten

Aurela Basha, gruaja e Lulzim Bashes, udheheq vallen

 

132 komente në “Ditëlindja e Monikës, biznesmenët dhuratë gjerdanin 250 mijë euro (FOTO)”

 1. gezim says:

  Familja mreterore!!!!!!!

  1. Cari dy ki Luli jon me ket kaptin-lopen me? E po nuk ja terhoqi Doktori veshin ktyne fillojn e morin kot.

   1. Aishja prej Sauku says:

    Tunde oj Monik,… Dafllakun,tunde ene shkunde.
    Per ty kshtu qonka shkrujt ti nxjerrish cicet perjashta ene te te hyje ajri nga posht.
    Tallu me shqipatret ti oj Byth lop me gjith gamorin tand.
    Keni gjet shesh ene boni pshesh.
    Familje Hajdutash dhe mashtrusash.
    Pfui ju shoft fara ty me gjith Sali Berishen.

    1. rapsodi says:

     Nje familje rondokopash,
     prin Iliri;koke lopa.
     Dhe Monika ne origjine
     e ka koken kazan shellire

     Gezone Bota,gezone Mileti
     Thote Meta;Rrofte Sebepi
     I sajone Monikes nje dhurate
     Varese laku per ne qafe

     dhe pastaj
     ja plasin kenges
     njeri gozhdes
     tjetri balldemes.

     pastaj i shihni ne fotografi
     ne vend te faqeve
     petulla kane ngjit…

    2. Mallakastrioti says:

     @Aishja….thone se bota eshte “Koqe Portokalle” kendej nga anet tona..edhe Monike Buca le ta “Tunse dhe shkunse” ..por edhe ajo e ka nje Funde…..se bashku me Ilir Meten Spiunin e UDB-se..ppuuu

  2. hysni dajaku says:

   keta duken te gjith si “Gladiatoret” tek filmat me Herkulin!!bien shpjegimet e tjera,se gjoja iliri dhe Basha nuk duan Jozefinen per Presidente!!Jozefina do behet presidente me te njejtin qelim qe u be dhe Topi!!qe te mos behen kryetar partie mbas Saliut!!PD-ja i ngelet Lulezim Bashes dhe Jozefina shkon per lesh nje here e mire,,ajo nuk ka rruge tjeter,me mire te behet edhe nje dite Presidente qe eshte goxha ne biografine e saj prej laraske te pjerdhur,se sa te shpresoje per PD-ne qe Saliu ja ka dhen Lulit me kohe!! Jozefina e ka kuptuar kete dhe eshte ne dilem!!nese do lozi “fort”te fort do e haje edhe “Hurin” !!

  3. Aishja prej Sauku says:

   KANGA E MONIKES

   Teksti dhe muzika: Aishja prej Sauku

   Prej ke Bashkia deri n’ Kryeministri…
   kan zan rradh afaristat e rinj
   Tek Rogneri jon tan t’ftu
   si donator per me votu
   Monikes dun me ja rinovu,
   me ja zbukuru me ja savatu,
   qellimi final…
   me ja ngushtu.
   Rifreshi osht sot ne mod,
   paskemi humb kohet kot
   tu prit prej Edit
   me na shpetu
   tu pikturu tu cicerru

   REFRENI

   Sapo Saliu hyni n’ parlament
   Zholefina heq brekt.
   bon shtypje me elektricitet
   Shqipria osht bo ibret
   populli bon muuu,..
   ene Monika,.. aheng
   Edi i kthym n’ gjinkall
   ene opozita n’ rrumpall

   Ri-o Presh mor Llavesh
   Monika fryhet ene ti han Lesh.

   Vec nji SHPRES ka kjo OPOZIT
   aty ku doli bukuroshja Argit
   para 40 vjetsh
   ti ven Liries DHAMET te mpreft
   sa tja fusi mrena t’ja kpusi menjiher
   kshtu Berisha do behej..impotent
   ene shpeton Shqipnija e shkret
   noshta pranohet n’Evrop ket vjesht

  4. Gudar Beqir Meta says:

   Liri i bi Aureles dhe Luli i bi Mones! Kush del me qarin? Apo te dyja jane gropa te medhaja.

  5. Deda nju jork says:

   Ca po na duet Shqypnia! Mona qysh asht? Gzuer ditlindjen Mona! Prej sdites sodit ti je tash e mrapa flamuri yn.
   http://imazheshqip.blogspot.com/2012/04/parku-zoologjik-gjiri-i-lalzit.html

  6. Nadia Shabani says:

   E mjer mjer populli i varfer se nga kush drejtohet, mafioze, hajdute, servile qe po i marrin shpirtin Shqiperise. Eshe e vertete ka ardhur koha e maskarenjve, ky eshte me keq se komunizmi ne ate kohe njerezit ishin oke me dhjete oke pa dhjete por tani eshte tmerr, hajduti dhe dallaveraxhiu quhet i zoti qe can ne jete dhe i ndershmi quhet budalla. Hajde pune hajde po pse nuk ndihmoni ndonje familje ne nevoje more “bisnesmene” te fuqishem apo nga ata nuk keni ndonje interes te merrni mbrapsht parate tuaja te pastruara? Na merrni per budallenj more te babezitur qe nuk ngopeni kurre? O njerez si do te shpetojme nga keta mafioze dhe hajdute???????????????????????

  7. MALOK SHPELLARI says:

   oreku jane keta ketu ne stalle..???…se po me ngjajne si lope…..po ai derri çben aty ore aman..!!! ah kjo demokracia na i ngateroi dhe kafshet shtepiake…..MMMMUUUUUUUUUUUUUUU…..

  8. Baca says:

   Ju shpelafte e mira more Shqiptare qe tallin b-ythen me ju dy kafshe prehistorike si keta te dy.

  9. Epirioti says:

   Eeeee tu Q…sh Motrat dhe Robt Bundrave… e cu be kjo pune Stambolli Digjet e Kurva Krihet

  10. Hyka says:

   Shifini mire keta te dy,sepse keta Jane shembelltyra e me shum se 50% te shqiptareve!njerez pa merit por te majmur dhe prap te pangopur!njerez qe ashtu sikurse pjesa me e madhe e ketij populli injorant,denojne korrupsionin,Krimin dhe kurverin por nga ana tjeter te gjith vrapojne per nje cope te tyre.dhe ju socialistet e thekur mos e shani si shume kete cift se ne prag te zgjedhjeve te tjera do e keni krah rames per nje tjeter aventur shqiptare

  11. Deda nju jork says:

   Dhe te mendosh se negjmia u denue per kafet qi kishte dhan.
   http://imazheshqip.blogspot.com/2012/04/parku-zoologjik-gjiri-i-lalzit.html

  12. gazetari says:

   Gjaku “blu” argetohet ne luks, populli i varfer vuan per buke!
   http://imazheshqip.blogspot.com/2012/04/parku-zoologjik-gjiri-i-lalzit.html

  13. nina says:

   klasin nuk ta jep gjerdani. aq me keq qe trashigimtaret e gjerdanit nuk paskan qafe…………..me falni se jane dhe femije

  14. MARK MARKI DISIDENT says:

   USHH HE DREC!

 2. Vlora says:

  ha ha ha kenge per monen njesoj si kenga qe i ben lushnjaret xhafer rrapushit………..

  dhe sa e mesoi rrapushi refrenin permendesh vajti ne te semes..

  mona ke radhen prandaj mesoje avash avash…….qe te te zgjaten edhe ca dite……

  1. lushnjari says:

   Jo 250 mije por 25milion! Kete keta i ka denuar zoti,per keta jeta eshte ndenshkimi me i madhe! Kjo as grua a burre sa here shikohet ne pasqyre vece pllet dhe klithe,dhe ne kete dite paqe per ju fundi eshte kryqezimi,sorrat dhe shkabat mishin do tu a hane!

 3. 1444 says:

  merri dhe keto te hollat o Monike,do doja qe te jepja me shume por kaq kam…edhe 100 vjet te tjera…gezuar!!

  http://www.gazetatema.net/web/wp-content/uploads/2012/01/varferia_2.jpg

 4. Gio says:

  Koke Lopet
  ,, nuk ngopet ndonjehere,,

 5. Rezart says:

  Kjo duket si vallja e fundit para qametit! Keto para qe kane vjedhur s’kane per t’i gezuar, kjo eshte e sigurte! Mjafton te shohesh si eshte katandisur sot Nexhmije Hoxha, njehere e nje kohe ishte 1000 here me e fuqishme se keto sorrat qe po kercejne dhe ai trashaluqi qe pret torten. Sot rron qe te shohe si e shan nusja e vet e cmendur ne televizione e gazeta, eshte bere gazi i botes!

 6. Rilind says:

  Familje e degjeneruar moralisht. Turp per ata qe i votojne !!!

 7. nardi says:

  Nese eshte e vertete,me vjen per te vjelle!Cfare felliqsirash na udheheqin,njezit nuk arrijne dot ne fund te muajit,ketu flitet per 250 mije euro,per nje kapriço.Ky popull fle gjume,mashtrohet me ca leke,e ca fjale te mira kur vijne zgjedhjet.Nderkohe qe ne na udheheqin ca shushunja qe nuk ngopen me gjakun e shqiptareve.Ptu,rrace muti!!!!!

  1. zhaku i pamposhtur says:

   nardi jane me te thella gjerat…ti mendon qe ky kokelopa dhe shefi i tij jane kaq te zgjuar qe te tallen ne kete menyre me kete popull?? joooo absolutisht jo…shqiptaret jane fukarenj ne kulm por jo budallenj e naiv,e dime shum mir kush na e ka fajin por cti bejme evropes kurve dhe greqise ‘gjitone’qe kane interesa ne keto momente ta mbaje shqiperine te shtypur dhe te turullosur por e dinin keta plehrat se ku do te perfundonin,ne asnje shtet te botes korrupsioni nuk del kaq hapur,ne asnje shtet te botes kryeministri nuk ka kompetenca ti fal vendit fqinj kilometra te tere deti si ta kishte te trasheguar nga i jati,populli regjistron cdo gje dhe kurre nuk harron,daj cena po pret me dajakun ne dore,qe do kercasi dajaku eshte mese e sigurte thjesht ceshtje kohe,populli eshte ai qe do tu beje gjyqin ketyre qelbesirave dhe jo ‘shteti ligjor’ qe ata kane krijuar per interesat e tyre,fatmiresisht nuk jetoj ne shqiperi por me vjen keq qe shqiperia te jete peng i nje grupi mafiozesh sharlatane…

 8. niku says:

  kur hypet ne peme duhet te kesh kujdes se bie me koke
  po nuk re em koke bie me b,,,
  gjithsesi po re pa u vra nuk do biesh

  kam qef te jem gjalle ti shoh se si do bien nga pema
  me koke
  apo me b,,,
  me pak fjale fundin e historis
  se borebardhes

 9. burreli says:

  Jemi ankuar per byron politike ,jemi ankuar me te drejte porme mund e sakrifica ja arritem te shpetojme nga ai ferr.Duhet theksuar se nuk u be gjak por sistemi u ndryshua me se fundi.Me çfar shikojm dhe degjojm keto byrotiket e rinje nuk do ta leshojne pa shkuar gjaku deri ne gjunje.Me leket e popullit do te investojne per te vrare e sakatuar popullin.Se ne kushtet e varferise ekstreme ne mashtrohemi me nje thes miell qe kjo buke qe hame na behet helm per 4 apo 8 vjet.Prandaj duhet te mendohemi mire per te eliminuar keto borgjeze qe po trashin qafen per dite.

  1. Burrel says:

   Ti burrel, burrel
   Kur te hyn
   Me zor te del
   Se je trap
   Po dhe dembel
   Monika me shat
   Iliri me bel
   Gjithe paret
   I kane mbledh

   1. Labi Vlore says:

    Burrel.Ti je Gabel.

  2. edhe ne kohe te zogut ..e me pas ne kohen e italise kishte disa ministra e qeveritar maskarnje qe u majmen edhe benin festa e vune pasurira te mdhaja ne kurriz te ketij populli te mjeruar vec ENVER HOXHA JAU NXORRI NGA HUNDET ..EDHE KANE GOJE E SHAJNE ENVERIN KTO MASKARENJT QE ISHTE MBROJTES I VEGJELISE….KUR TE VI NJI ENVER TJTER SDO DIN NGA TE SHKOJNE KETA MASKARENJ QE KALOJNE NE EKSTAZA TE TILLA KUR POPULLI PO VUAN PER BUKEN E GOJES ..

  3. timo says:

   Burrel ke shpëtuar bga “ferri”, e mbajtsh me shëndet “parajsën” e Saliut

   1. burreli says:

    O timo lexoje der ne fund kometim tim me duket se je shpejtuar pak.

 10. qoka says:

  duhet ti shkojme me QOKE ilir metes kur te bleje vilen tjeter.ishte DASEM APO ditlindje.

 11. kujtim says:

  Pse nuk behet e ditur lista e biznesmeneve te ftuar?
  Nqs kjo liste dihet, shume thjeshte mund te shikohen lidhjet me tenderat e fituara me fondet publike ne Ministrite qe LSI drejton dhe Prokuroria nuk ka nevoje per ndihme nga jashte per te filluar hetimet.

  250 mije euro per Moniken …., gruan e Ilir Koklopes. E tmerrshme….

 12. katnari says:

  Ku i gjejne leket mor jahu,me ato rroga te vogla qe kane,se biznese s’kan,korrupsion s’bejne, gjykata i nxjerr te ndershem, e cuditshme.Mos ka Likja ndonje trashigmi?He mor shtet shqiptar,qe ta q….a nonen.

 13. i varfer says:

  ti bejme dhurate monikes listat e borxheve te njerzve qe nuk blejne dot buken e gojes.KJO qe bejne ESHTE karshillek perpara varferise.

 14. vetetima says:

  Hani pini dhe rrembeni ,mbushni xhepa mbushni arka, te pa breke ju gjeti dreka, milioner ju zuri darka ,koha eshte e maskarenjve por Shqiperia e shqiptareve.
  Keto vargje te te madhit Ali Asllani jane realiteti i shoqerise se sotme politike shqiptare. Me sa duket po u afron fundi.O popull zgjohu nuk shikon ,nuk degjon ,po te cnderojne ,po te vjedhin,po te shkaterojne ,po te shesin Ngrehuni dhe bjerruni maskarenjve se vetem me hu mund te zhduket fara e poshter e tyre

 15. AJO FTYR BURRI DHE NJE MILJON DOLLAR TA VENDOS VARSEN NUK ZBUKUROET
  PO MOS I GEZOFT
  O ZOT PSE PO UA VONON

  1. 'kodoshi' says:

   bake
   ..po te kish zot do te kishte drejtesi…sot globi udhehiqet nga djajte,keta politikanet tane e kan kuptuar kete realitet dhe jane bere sherbetoret me te devotshem te djallit,kur lexova kete shkrimin e mesiperm me erdhi nder mend ajo fjala e urte popullore qe thote:’fshati digjet ndersa kurva krihet’…kaq shume kurva paska ky fshati yne? bake me mallkime nuk ndryshojme asgje,ata e kuptojne qe mallkimi eshte virtyt i te pafuqishmit prandaj mendoj qe derri do plumb,po nuk kapem armet nuk mund ti largojme keta derra te peshtire…

 16. Voica says:

  45? 50? Apo 55-vjetorin kishte ksulkuqja?

 17. luli shtino says:

  Te jape ca para per sevap Mona lopa se ku i dihet! Ka Zot lart dhe nje dite do jape llogari. Ne nje vend do i dale…..

  Po ku i shkon gje asaj…. ka mesuar dhe ajo te beje party……. nofullgjera…..

 18. Kalciani. says:

  Nje kapercim kaq i madhe sasior dhe cilesor,ne kuptimin e pasurise dhe mundesive financiare,ne nje periudhe kaq te shkurter kohore,as 15 vite ne jeten politike,pa asnje pasuri tjeter te tresheguar,pa asnje aktivitet tjeter biznesi te deklaruar,familja Meta,jeton mes nje luksi te shfrenuar,mes nje pasurie perrallore,qe do ta kishin zili,me te pasurit e botes,te cilet kane qindra vite qe trashegojne dhe punojne ne biznese te shquara.
  Kjo do te thote,qe ne jemi nje popull dallkauk dhe gomar,kur na vjedhin e poshterojne kaq hapur dhe poshtersisht,politikanet tane!Te tjerat jane egoizem i semure,ky eshte realiteti!

  1. Rani says:

   Kushedi sa do ta kishin zili politikanet evropiane po ta dinin se ça pasurie ka kokelopa, dhe ndoshta do te thonin “sa gjynah qe s’jemi politikane ne Shqiperi se do te ishim bere miliardere” se e dine se ne vendet e tyre ja u shtrydhin bolet dhe as nuk mund t’ju shkoje neper mend te bejne keshtu. Kjo ka nje te vertete te madhe te hidhur brenda “shqiptaret jane populli me i prapambetur nga trute dhe me frikacak ne rajon” qe lejojne gjera te tilla. Nuk eshte pare e degjuar qe nje popull te kerkoje ndihme nga jashte per ta çliruar nga te vetet, siç bejme ne me Ramen ne krye duke kerkuar ndihme nga partneret nderkombetare te leshit qe se fshijne fare per ne dhe tallen si t’ju doje bytha. Nuk ka asnje rreze drite ne horizont se mund te ndryshoje diçka. Te ne ka arritur deri aty puna sa duhet te bejme nje revolucion si i Bastijes me arme e sfurqe per te vene gjerat ne vije. Siç duken bathet, shqipet kane rene ne nje gjume letargjik edhe pse sot ekzistojne feisbukera e twitera dhe mund te organizohesh direkt nga shtepia pa dale fare. Nje burri i vjeter ka thene dikur diçka qe e kam thene une me pare por edhe te tjere ketu qe na shkon per shtat si popull “çdo popull meriton qeverine qe ka”. Ne do te vazhdojme komentet ketu ndersa tipa si Monika dhe kokelopa rreshtojne parate ne shpi bile te mbrojtur me roje me arme. Duhet nje propagande aq e madhe sa nuk eshte pare ndonjehere dhe duhet te shkohet ne fshatra te beritet me te madhe me megafon se ça behet se ai popull matuf me mendesi mesjetare nuk kupton ndryshe. Kush bertet me shume fiton ne Shqiperi.

   1. xhafer says:

    shume mire e ke ,por sa te kete kofsha pule mos shpreso te ngreje krye ky popull”matuf”

 19. landi says:

  Vetem duke pare keto foto del ne konkluzionin qe kjo ditelindje per 38 vjetorin eshte me teper ORGJI MAFJOZO-POLITIKE.Besoj se asnje ne planet
  duke perfshire dhe koka te njerzimit nuk e kane festuar me kaq “fishekzjarre” vitin e 38 te lindjes aq me teper kur behet fjale per nje WHORE tejet e neveritur.Per mendimin tim para ketij bing-bangu te shpifur ndodhen tre takime me njerez perverse:
  1-vizita e berishes ne gjirin e lalzit
  2-kafeja tek rogneri BISHA-BASHA-META
  3-vizita e kolonelit SS volfartn ne gj. e lalzit.
  Kam mendimin qe kjo feste nmadheshtore festohet se ADMISTRATA E SHBA
  DHE BE LEGALIZUAN NJE REGJIM MAFJOZ.
  Kjo eshte nje feste se shpetoi nga burgu nje nga mafjozet me te rrezikshem.Takimi i tij me antimafien amerikane para ca javesh
  ka lene me goje hapur jo vetem njerzit e ndershem por dhe vete
  trustin e lulelakres se vicidolit.

  1. Allana says:

   Landi, ke te drejte. Gjyshja ime kishte nje shprehje “U be m… i maces ilac”
   U be Monika te ngreje nje Tirane te tere ne kembe per ditlindjen.
   Pse mos e dredhe belin Monika. Nga nje vajze me inteligjence ordinere,llapaqene,antipatike(keto jane vlersimet e shoqeve te veta) tani nje WHORE qe terheq prej hunde jo vetem Ilirin(nje cope mish me dy sy qe fatkeqsisht po i ecen ne pislliqet e politikes ordinere) por edhe “bisnesmenet” e Tiranes.
   Epo durohet kjo?
   Sikur burri im te ishte ngaterruar ne ato matrapazlliqe te ndotura mua do me vinte turp te dilja nga shtepija, jo te beja ditlindje dhe te prisja dhurata monstruoze ne nje kohe kur polarizimi financiar i shoqerise ka arritur permasa gjigande.Akoma me turp do me vinte qe burri im te dilte nga ky llum i peshtire pa lagur.
   Ku nuk ka principe, dignitet, norma morali ne familjen e saj del dhe shtiret si aristokrate neper keto ditlindje te turpshme dhe orgji.
   Mire Monikes se kaq mend ka, po ketyre bisnesmenve qe shkojne dhe na tregojne se ishin te detyruarte kontribuonin ne GJERDANIN e Monikes, ku i con mushka. A ka ngelur njeri me moral ne kete Tirane sot. Edhe Mafjozet me te talentuar, vete nuk do kishin kete PATURPESI te organizonin festime te ketij kandari. Turp i madh.
   I ka ardhur dita nje niveli ordiner si Monika dhe Iliri te sjellin verdall nje turme ordinere bisnesmenash. Shef rrushi rushin e piqet.

   1. Nadia Shabani says:

    Jam shume dakord me Landin dhe me Allanen. Turp per guximin e madh qe kane keta njerez te na shkelin me kembe.Edhe sikur te ishja me e pasura e botes nuk do kisha zemer te beja festa te tilla kur shikoja ne rruge femije qe lypin apo femije te tjere te ngujuar qe nuk mund te shkojne ne shkolle nga gjakmarrja. Nuk mund te beja nje feste te till qe te vilja bisnesmenet per nje gjerdan per mua por do te mbildhja para per te ndihmuar familjet e varfera dhe ato te ngujuara te cilat rrine te ngujuar per shkak te korrupsionit te gjykatave qe nuk gjykojne kriminelet dhe policia nuk kap kriminelt por i le te ikin ne drejtim te “paditur”.Po te ishte Ilir Meta nje lider partie i vertete do mendonte pak se cfar efekti negativ do te jepte nje feste e tille ne popull per nje gjerdan 250 mije Eurosh kur ka te varfer qe nuk kane nje strehe siper kokes, kur ka te tjere qe nuk kane nje TV te shikojne lajmet apo buke te hane. Ku jetojne keta njerez? Po ju more bisnesmen te felliqur ku ju con mushka more servile qe lejoni t’ju vjele Monika me Ilirin? Apo sigurisht qe ju ka bere nder Iliri duke ju ndihmuar me koncesionet dhe tani po i jepni pjesen e tij mbrapsht duke i pastruar parate Ilirit? Juve kujtoni se populli eshte budalla dhe nuk i kupton ato qe ben Majkell Korleone i Shqiperise.Si u beme keshtu o njerez? Si po e ulim koken para ketyre banditeve qe po na shtrydhin si limoni? Deri kur do te durojme? A nuk eshte ky nje provokim i hapur qe i behet shtresave te varfera te popullit shqiptar?

 20. Pa respekt says:

  ABOMINATION!

 21. tironci says:

  Edhe sa kohe do duhet qe te behet SHQIPERIA JONE ..
  POSHTE KETO VELMJE QE PO I MARRIN FRYMEN SHQIPERISE

 22. Albana says:

  Ku u be dhe fytyra e Monikes me e shemtuar nuk behet me pas gjerdan 250 mije euro. Cifti me antipatik Meta. Nuk me intereson shume se cfare ben ajo, por me intereson Shqiperia qe po e mbajne peng monstra si puna e tyre.

 23. arben.Q says:

  kaq pare paska kjo shqiperi e shkret…me gjith kto shpenzime qe bejn kta koklopet dhe ai kokkali (sali berisha) uleret qe jemi vendi i trete ne bote nga mireqenia ekonomike…si duket shikon vetem ekonomin e ktre koklopeve dhe nuk shikon ekonomin e popullit qe sa vjen dhe vetem i shtrengohet rripi.. O SHQIPTAR JO SHUM,POR PO I LAT EDHE NJE VIT SHQIPERIA DO JET VENDI ME I VARFER NE BOT…VAJ VATI E VAJ MILETI ME KTA POLITIKAN CFAR NA GJETI !!!

 24. Delli USA says:

  Sa keq qe nuk eshte dhe ambasadori i OSB-es z.Walfarth,gjynah se Monika gatuan mire.Njerez te cpifur dhe te ndyre,vetem trashen nga trupi dhe nga koka.

 25. arben.Q says:

  ca plerash qe jan kta

  1. mehmet says:

   zoti ua marrte hakun ketyre hajduteve e kriminileve

 26. leon says:

  Te nderuar komentues te mesiperm!!!Ju dua shume,por e3 shoh,qe jeni pjerdhur nga trute e kokes!!!Nuk e donit SOCIALIZMIN?Ja,ju prume KAPITALIZMIN!!!Nuk e donit PRONEN KOLEKTIVE?Ja ju dhame pronen LETRAT ME VRIME!!!Nuk donit komunista?Ja ju prume FASHISTA!!!Nuk donit DIKTATURE TE PROLETARIATIT?Ja ju vendosem DIKTATUREN E KRIMIT!!!Nuk donit BLLOK MENE??Ja kenaquni se pari BLLOK QENE!!!Nuk donit burgje politike?Ja ju mbushem burgjet me kriminele!!!Nuk e doni t’i therrisnit njeri tjetrit “SHOK”???Tani i therrisni PRONARIT TUAJ “ZOTERI”!!!Nuk donit te punoni per interesin e pergjithshem??Ja tani LYPNI TEK URA E LANES per interesin personal!!!E shikoni sa perpara kemi ecur???Mos u ankoni se ju vret zoti!!!Jemi vendi me i lumtur ne Europe!!!Hajde beni qejf me paret borxh!!!

  1. dymi says:

   Je nje cik KOMUNIST ti Leon.Nuk e pranon? Atehere po te them se je kokra e komunistit.

   1. fredi says:

    0 k..e leoni po te tregon si rame nga shiu ne bresher.

 27. BIZESMENET NUK MUND TE GJYKOHEN DHE TE PARAGJYKOHEN PER PESHQESHET QE COJNE KUR JANE TE FTUAR.GJYKOHEN A I KANE PAGUAR TAKSAT NE RREGULL.POR KU ISHTE GAZETA TEMA DHE JU TE DASHUR SHOKE BOLSHEVIKE,KUR U MARTUA PRIJSI RAMA? AI KISHTE DEKLARUAR SE KISHTE VETEM 3000 DOLLAR TE KRIMBURA PASURI, POR DASMA I KUSHTOI NJE DJALLE E GJYSEM .SI NUK PYETET KU I MORI BORXH XHANEM ? APO AI QE INSPIRUESI I TEMES DHE JU QETE SHINIKET E RAMES.OSE FLISNI PER GJERAT SIPAS RADHES OSE MOS …

  1. Nadia Shabani says:

   Edi Rama beri dasem si gjithe te tjeret dhe shpenzimet i paguan bashke me gruan por nuk i beri njeri dhurate 250 mije eurosh prandaj mos fol kot o Malko Durmishi. Monikes se Ilirit i bene dhurate sepse po i japin shperblimin Ilirit per shfrytezimin e postit te tij kur ishte zv/kryeminister duke u bere ndere dhe favore sa te arrije deri atje sa tu thone bisnesmeneve se i duam te ndihmojne ne blerjen e kesaj dhurate te zgjedhur, ky eshte kulmi ku keni degjuar ju qe dhurata kerkohet?

 28. edi says:

  Nuk ke per ti gezuar nga hundet do tu dalin o hajdute me patente

 29. Tani says:

  hajdute te shkerdhyer, kelysha zorrethare *urvash fshati. Fare e keqe

 30. Anila Paploka says:

  Sa shume ka vjedhur. Nje hall te madhe ka. Do ti dali tymi kesaj pune.Thone Monika eshte e semure nuk do ta zere 39ta. Kane bere shume zullume. Zoti edhete i madh. Populli vuan per buken e gojes Meta ben aheng.Shume budalla.
  Harram voten e popullit.

 31. DHELPRA says:

  TE LUMTE PUSHKA ILIR SE PRANDAJ SOROLLATESH ME 100 NJEREZ MBRAPA SE TE KERKOJN PER MISH LEPURI…. SE I KE RA SHUM ROBVE NE QAF TI & SALIU, AMO NJERIU VONO POR S’HARRO MAJENI MEN, JO VETEM JU PO T’GJITH…. JU JENI DHELPRA, SKILE, TINZAR, DINAK… PO SMUND TI SHPETONI GJYKIMIT ME TE REND.! GEZONI EDHE PER PAK, ME 250.000€ GJERDAN, SE POPULLI COPTOHET PER 1000 LEK TE QELBURA KUSH ME PAK, QE AS PER 1 THES MJELL NUK DALIN. JU BLENI 250.000€ GJERDANE E KOLLARE.

  AJO E GERDECIT THA DO I VEJ BENZIN VETES ME GJITH GJYKATESA, EDHE SA DO BENI TE BETOHEN KESHTU?

  DO MERNI GJITHCKA DO ZHDUKENI POR NUK KA VRIME KJO BOTE QE JU MUND TE ZHDUKENI…

  GOOD BYE !!

 32. dymi says:

  O sa mire! Qyqja,none,c’a gamori!

 33. Adrian says:

  Sa neveritese kjo. Pse jemi te denuar NE te shohim gjera te tilla ?!

 34. Albnn says:

  S qenka gje .Iliri eshte mesuar me 1 milion e larte…Sa kernace qe qenkan keta biznesmenet….
  Vajten derdhen “gjoben”te kumbari….

 35. Rrapi i Celos says:

  Po me trazohet Stomaku, na hapet BARKUN . LLUM dhe PLEH bashke. Cfare po na shohin syte ?!

 36. Ali Pasha says:

  po per car fliste nusja e djalit te nexhmijes e cmendura qe nuk e di pse e degjojne njerzit kur ne kemi nje byro te re politike qe ben shpenzime kolosale kur njerzit po vdesin per buke. keto te numeroje saliu dhe jo kafet e nexhmijes

 37. tosi shallvare says:

  hahahahahahah goca e Fatimes Shqllvareve qe skishy buke te hante dhe tv shifte te komshinjte deri ne 1990

 38. Mejdiu says:

  Vellezer,bashkekombas te nderuar gjith andej ku gjendemi,ime ftese per te gjith juve eshte:Ne ketej drinit,juve andej drinit,ata te Ilirides,Malcis se madhe,Presheve,Cameri e gjetke- Te i ndeshkojme keta politikaj te korruptuar-te mos i VOTOJME as nje here per jete,kjo do ishte peshorja per te gjith. Ju lutem, vendosim neve vete!

 39. Anila says:

  Te dashur shqiptare e shihni se c’fare behet me hajdutet, ciftin Meta. Turp jo vetem per keta, por dhe per ata bezesmene qe kane dhuruar tek mafiozet e politikes. Ne vend qe te japin ndonje ndihme tek ata te varferit ( sic ishte rasti i nje nene me tre vajza qe nuk kishin buke per te ngrene, te dhene nga Fiks fare) i shtojne milionat hajduteve. zoti eshte i madh, nje dite do ti paguajne te gjithe.
  Anila

 40. Rubemi says:

  Çohu Enver, se na mbyti mafia fëmijet e komunistëve,dolën më të poshtër se regjimi juaj,në kohën tuaj kishim bukë sot populli është pa bukë that.Politikant pa përjashtim me gjith gratë e tytre me 17 i ke në parad me kanatjere.

 41. e verteta says:

  Kemi 107 parti,te cilat minimumi perkthehen me 107 seli,214 makina,214 rroga te majme nga leku i popullit.100 mije hajdute te felliqur qe privatizojne gjithcka, miliona nga gjaku e djersa jone per ato mender fushata elektorale,lukse,rroga,udhetime,kurverira etj etj etj.
  Me te drejte po kerkohet byroja politike,te pakten e dinim qe kishim 12-13 gomere per te ushqyer,por jo si tani qe kemi nje korparmate hajdutesh,parazitesh e kriminelesh jo vetem per ti ushqyer,por dhe per ti lejuar qe te na e bejne para mbrapa.Turp o shqiptare ,jemi populli me loqe ne bote.

 42. fshatari says:

  Monika presidente e Shqiperise!pse jo?Kjo eshte Shqiperia!

 43. tomorri 5 says:

  çohuni dhe bjeruni ketyre zagarve te pa shpirte,ketyre tradhetarve te pa fytyre,ketyre hajnave te poshter.Nuk e ka pasur per tradite Skrapari nje gje te tille,pse ky qytet dhe kjo krahine mund te themi pa frike dhe ndrojtje se ka qene dhe per mua do mbetet krahina me dinjitoze shqiptare,por kurre e perfaqsuare nga Ilir krimi bashke me familjen sunduse. Ilir qenke shume i ceket se ne kete situate ti beshe karshllek te gjithe popullit shqiptar ti qofshe dhe kurre mos paç shoke.ne pak a shume i dime konceptet e tua,mekatet qe ke bere mbi koken tende dhe te familjes tende do bjene,Zoti eshte i madh vonon por kurre nuk harron.

 44. vlora 1 says:

  Keta rrugecer ordinere me kane neveritur Demokraacine.
  Harbohen me parate tona dhe ne pervecse t`i shohim dhe te ndjejme dhembje,asgje tjeter s`mund te bejme.

 45. Kujtimi says:

  Me date 17 të gjith politikat me gjith grate e tyre ne shesh.

 46. po te mos kishte dale vidio 700 e priftit, do kishte kerkuar gjerdan 1 milion euro ! monika….. historia ka treguar se turpi i ka mbuluar shumicen e politikaneve shqiptar !

 47. zhaku pamposhtur says:

  shume KOMENT, POR DHE SHUME INDINJATA PER KETE DATELINDJE TE nje familje QE BEJNE PJESE NE puçTET. DO ME VINTE TURP TE BENJA KETE KOMENT PER KETA..VAZHDOJNE NJEREZIT TE NUMUROJNE LEKET E GJERDANIT GRUAS SE ilirit !!!!!!!!VETEM REVOLUTIONI E NDAN SHAPIN NGA SHEQERI.

 48. BARO CORROGJAFI says:

  DHE … NE KRYE TE TAVOLINES QENDROJNE PRINDERIT E METES , REXHEPI ME TE SHOQEN, PASI MONIKA I KA SHUME PER ZEMER.

 49. Shvejku says:

  Në fillim Monika kishte menduar që ato 250 000 euro ti mblidhte për familjet e varfëra që nxjer FIKSI në televizor sepse i ishte dredhur zemra kur i kishte parë por, Iliri, e kishte kundërshtuar duke i thënë të blejë gjerdanin sepse është kapital dhe mund t’i duhej pas zgjedhjeve të 2013-tës.-Nuk i dihet ku katandisim.-I kishte thënë. Bashkoje me të tjerat.- Dhe ajo i ishte bindur.
  Unë i jap të drejtë për këtë që ka bërë se, mirë fitoi shkëlqesia e ti zoti Berisha por, ja fituan të majtët!.. Ata me siguri do t’i hapin petët e lakrorit… E po u hapën? Ku i dihet!.. Për të “qenë brënda” më mirë familja të vërë një kapital mënjanë. Jo si e bëri diktatori Hoxha që s’mendoi fare për familjen. Unë kështu kam bërë në kohen e arqidukës Ferdinand. I mblodha qindarkë pas qindarke paratë që më paguanin Togeri Lukash dhe Kapellani Oto Kac dhe ja, sot jam në Shqipëri si refugjat politik. Se p.sh. jeta mund të jetë e shkurtër si ajo e arqidukës Ferdinand që e vranë por ama mund të jetë edhe e gjatë si kjo e imja. Ja më thoni ju, çfarë do të bëja unë tashti sikur mos e kisha vënë këtë kapital? E kam amanet nga gjyshja ndjesë pastë. -Shvejk ,më thoshte, duhet mbledhur paraja se jeta mund të jetë e gjatë dhe si dihet si vjen. Ja kështu. Prandaj Monika ka bërë mirë që e ka dëgjuar të shoqin.

 50. Alban says:

  Keta duhen fshire nga faqja e dheut.

 51. Kundermafjes says:

  E ka fajin populli, ai püopull eshte mesuar te dhunohet te shtypet, te perdhunohet ti grabiten vajzat nga bodigardet e atyre plehrave tu dhunohen vajzat tu shoten nga mafja ne greqi e itali apo serbi e maqedoni, sepse vete shqiptaret ja bejne njeri tjetrit ato poshtersira, te tere jane skllevber te lidhur ne zinxhiret e njeri tjetrit, njeri ja ka dashnore motren tjetrit, tjetri i ka gruan dashnore, ai tjetri matane i ka vajzen dashnore, e ashtu burrat qener skane bythe as koke te kerkojne drejtesi as te clirojne veten nga ajo mafje vicioze ku te tere varen nga njeri tjetri moralisht e matrialisht, te tere pallojne dhunshem njeri tjetrin, te tere vjedhin njeri tjetrin, te tere vrasin e shtypin njeri tjetrin, ai rreth vicioz nuk cahet dot, ashtu qe vetem prit nenshtrimin e vendin pake e nga ca nen greqi mnen maqedoni nen serbi nen itali dhe keto koke lopat qe i pallojne grate njeri tjetrit e motrat e kunatat e cdo fmeer qe nga politikanet e biznesmenet mbushin valixhet e zene vendet e tyre ne Grqi, Turqi, apo Usa si tutore te njeri tjetrit……………..keta jane sot shqiptaret biznesmene poltiikane mjerane kurvbare qe shkerdhejne kushrirat e motrat e veta, ndaj se kane problem qe i pallojne grate e motrat njeri tjetrit tezet hallat e cdo gje qe u ka preagu shpise seicilit. mjere shqipria mjer ajo pjese e vogel e ndershme qe jeton ne tmerr e frike qe skane nga shkojne pa u perdhuni dhe ata seksualisht e moralisht per te ju nenshtru mafjes ne ate vend.

 52. Tevritenqenerit says:

  cdo beje saliqi, ati ja kane palluar te bine luli qe ne Kosove ja ka zhdepur duke ja palluar e ja ka lene dhe me bare, e tashme ajo ka nje fmeije me lulken qe e rrit burri tjeter me koke ulur, e saliqi eshte skllaveruar sepse vajza kur pallohet me nje dashnor, e ben babeen te beje sic i thote dashnori asaje. ashtu qe saliqi eshte i shkaperdhyer me fare e fis nga mafja, lulka i mnka rrenjet me meten thelle marrin rroga nga mafjet gjigande per ta shkaterruar shqiperisne, por pak e ka ai popull kur si qeron hesapet me ca kurva e kurvare te flliqur e si vret si qente rrugve ata pisa hajdute e perdhunues femrash me mafjen e tyre…………..

 53. Alban AL says:

  Fotot = fshati ne feste. Jemi katandisur si mos me keq.

 54. daku says:

  Sistem i vjeter komunist,nje biznesmen anonim me tha,une i thashe,ata na thane,te mos tregoni per arsye sigurese,por asnjeri se verteton dhuraten?sistemi komunist thonte mbreme kur ti po flije gjume ke share qeverine komuniste dhe tani denohesh 25 vjet burg per agjitacion e propagande..Ku eshte ndryshimi nga sistemi komunist dje dhe sistemi i PS me Mender Bazen sot..

 55. plaku says:

  Kur pash keto foto u ndjeva shume keq dhe mu kujtua thenja e zgjuar e popullit tone : “Fshati digjet, kurva krihet.” Turp dhe nje mije here turp. Mire qe vjedh, por çfare mutin ka qe tregon jeten luksoze qe ben kur pensionistet dhe populli merr buke me liste. Turp!!!!

 56. Diplomati says:

  Eshte ditlindja e fundit miqt e mi. Me kot nuk e beri kaq te madhe 38 vjetorin, se per tradite eshte qe te tilla ditlindje behen vetem me rast pervjetoresh. Ne te semes do shkosh o Monika, haku i popullit po te troket ne dere. Se ke te gjate jo, as 40 sdo i gezosh.
  Nuk eshte mire te mallkosh nje njeri, por ti moj zonje e meriton nga mengjesi ne darke.

 57. a says:

  Le te gezojne se jane ne fik por kur te rrezohen do tu hyje huri ne bythe sic u ka hyre te tjereve,qe na treguar historia.

 58. Ivani i madh says:

  NJERZIT VUAJNE PER BUKEN E GOJES E KETA BIJ E BIJA PUTANASH E BUSHTRASH BEJNE QEF ME LEKET E VJEDHURA TE POPULLI ESHTE ME SE AKTUALE POEMA E ALI ASLLANIT MASKARENJTE SI DHE POEMA E TE MADHIT NOLI NGREUNI E BJERINI ,KATUNDARE E PUNTORE QE NGA SHKODRA E DERI NE VLORE.

 59. ervin says:

  si e kan nis z’besoi se e kan te gjat punen

 60. arber says:

  bravo ju qofte…Zoti ka per t’ju kthyer haracin e vuajtjeve dhe varferise qe i keni shkaktuar popullit shqiptar.

 61. Dea Dermeni says:

  Keshtu i festuan ditelindjet
  Mubarak, Gedafi, Ben Ali,
  keshtu i festojne edhe zuzaret
  e kusaret shqiptare.
  Por, gjithe tiranet qe hedhin valle
  mbi mjerimin e popujve te tyre,
  kane vetem nje fund e ai
  fund do vije nje dite!

 62. xhoni jr says:

  TE GJITHA KOMENTET PER METEN TEK “ZERI AMERIKES” ISHIN TEPER INJORUESE:
  Meta: Përmirësimi i transparencës dhe lufta kundër korrupsionit, mbeten prioritet në Shqipëri
  Arben Xhixho | Uashington

  KESAJ INTERVISTE TE VOA NE 29 Mars 2012 PATI 15 KOMENTE DHE TE GJIYHA KUNDER ILIR METES DHE “REKLAMES” QE I BERI “GABIMISHT” AMERIKA ZYRTARE
  KETIJ ZVARRANIKU TE “FLORINJTE”
  bert usa E enjte, 29 Mars 2012
  ardhjen e metes ne usa e perjetova me te njejten shqetesim si ne rastin e 11 shtatorit 2001.Si mund te besohet ky njeri qe i ka thene berishes agjent dhe hajdut? dhe vete eshte i dokumentuar “live” si mafjoz. Nuk besoj me te dipllomacia amerikane ne shqiperi. Koha do ta tregoje hipokrizine e vizites se metes ne amerike .. turp per administraten amerikene..e pabesueshme dhe e papranueshme..
  Xhevahir Karqica Durres E enjte, 29 Mars 2012
  Asgje nuk eshte bere ne drejtim te korrupisonit. Administraten shqiptare po e mbyt paraja e piste. Flitet poshte e larte per lufte kunder korrupsionit, por realisht luftohen njerezit e pakorruptuar. Sjhqiperia po kthehet ne vitet e mungeses se shtetit ne kete drejtim. Korrupsioni nuk luftohet me fjale por me veprime konkrete dhe me bashkepunim me njerezit qe po e vuajne dhe po e paguajne shume shtrenjte
  Ilir E enjte, 29 Mars 2012
  Hajduti bertet “Kapeni Hajdutin” – thote nje shprehje e urte popullore Shqiptare. VOA Shqip nuk duhet te kthehet ne nje mikrofon te hajdutve. lir Meta eshte figura shteterore me e korruptuar qe ka njohur historia e kombit shqiptare keto 100 vjet. Ne kemi sy dhe veshe, nuk mund te besh nje popull te verber dhe shurdh.
  Petrit E enjte, 29 Mars 2012
  Per cfar paqe e stabiliteti ne Ballkan flet Ilir Meta,ky pampers i diktatures komuniste,ky djall me fytyre njeru?Per furnizimin me arme e nafte te bandave kriminale te milloshevic-karaxhic-arkanit me shoke qe lane pas nje jugosllavi te djegur e te shkaterruar dhe me shume viktima?,apo per shkatrrimin e djegjen e shtetit me 1997,8-ten duke lene pas mbi 3000 te vrare e qindra e mijra te gjymtyer?SHBA-ja dhe Europa e Bashkuar duhet ti thote NDAL kesaj politke qe krimn e ka kthyer ne istitucion.
  Illo Foto Astoria . NY. E premte, 30 Mars 2012
  E falnderoj Arben Xhixhon , per pyetjet , qe i drejtoi Metes , lidhur me mega krrupsionin , eperfolur dhe te gjykuar .Meta nuk u pergjigj , por perseri u duk autoriteti i forumit .Ne shume rraste te tjera , politikane , flasin gjera te pergjithshme dhe nuk u japin llogari degjusve , per punen , qe bejne dhe cka perflitet per ta . Edhe kaq ndihet autoriteti i forumit . Illo
  E premte, 30 Mars 2012
  tamam ashtu eshte me salun ne krye e meta e te tjere mbrapa gjithe qeveria BERISHA luli USA
  Vasel Malaj SHBA E premte, 30 Mars 2012
  Meta, Rama, Berisha, Basha e tjere qe ftohen ne SHBA jane autoret e te tera Poshtersive, dhe trafiqeve ne SHqiperi. Se bashku me familjen e E. Hoxhes, Fatos Nanon e Gramoz Ruçin perbejen Vazhmisin e Sundimit te Diktatoreve komuniste dhe pinjolleve te tyre ne SHqiperi, por me nje forme te re, duke e ruajtur pushtetin me çdo kushte nepermes nje grupi Mafiozo-komunistesh qe veprojn nen MASKEN e gjoja SHTETIT .
  enkada usa E premte, 30 Mars 2012
  Amerikanet i therrasin per tu terhequr veshin, por faji eshte i atyre qe i zgjedhin tash 20 vite duke e ditur se kush jane. Kjo eshte tragjikomedia shqiptare.
  ROLAND DURDA TIRANA-ALBANIA E premte, 30 Mars 2012
  ILIR META MBRON MEGATRAFIKANTET ME TE MEDHENJ TE PROSTITUCIONIT.PROVA,PAISJA ME PASAPORTE SHERBIMI E ALTIN RAPO.META IS THE MOST KORRUPTION`S.
  E premte, 30 Mars 2012
  MEGA KORUPSIONI NE SHQIPERI ESHTE ILIR META BASHKEPUNETOR ME KRIMIN E ORGANIZUARE VEHTE BERISHA E KA SULMUAR KUR KA QENE KRYEMINISTER META SEPSE KE VJEDHUR FLORIRIN E SHTETIT.GJIRIN E LALZIT E KA META DHE ARGITA.VIDIO META PRIFTI NE GJYKATE KU DOLI I PAFAJSHEM U BLENE GJYQTARET BECAJ DHE FULLANI NGA META.VOTAT I KA BLERE ..
  abdyl E premte, 30 Mars 2012
  Vemendja qe i ka dhene SHBA_ja, nje specie si Meta,tregon qe ne zgjedhjet e ardheshme, ne SHBA-president te kemi,Al Caponen.
  Arbeni USA E premte, 30 Mars 2012
  Me duket absurditet qe VOA te vihet ne dispozicion te nje njeriu qe populli i vet e quan te korruptuar(tjeter gje vendimi i gjykates) Vidio ku ai u cfaq me figur dhe ze nuk le asnje dyshim per veprimet e tij mafioze.Nje njeri si Meta qe perceptohet ne vendin e tij si maja e korupsionit shteteror,pritet nga zyrtar te DASH-it dhe senator e kongresmen amerikan duke sfiduar hapur shqiptaret.Ne kete kontekst si duhet ti marin shqiptaret keshillat amerikane per luften kunder korrupsionit?!
  Altini Paris E premte, 30 Mars 2012
  Paradoks,Amerika i sugjeron shqiptareve luften kunder korupsionit,ne anen tjeter pret me tam-tame dhe pyet krye te korruptuarin si po e luftoni korrupsionin.Allah-allah cna gjeti do thoshte gjyshi i im.
  E premte, 30 Mars 2012
  hahaha ju te VOA jeni propaganduesit me te kqinj te plitikes amerikane. kur meta te rrezohet atehere ju do te hidheni kunder. ju dhe qeveria juaj veproi ne kete menyre me pranveren arabe. hahahaha. njerezit po dyshojne ne demokracine dhe korrupsionin qe ju thoni se si qeveri dhe propagande dmek se e luftoni. na jepni mjeshterin e korrupsionit duke na dhene leksione., hahahaha. cfare pritet me shume prej zeeit te ameikes se bota po e meson cdo dite. ju po na ulni imazhin ne sy te botes.
  Adelina Korce E premte, 30 Mars 2012
  Te tjera bene,te tjera thua,qe te me prishesh mendjen mua etj. etj. etj. thote kenga e vjeter korcare, dhe Amerika thote luftoni korrupsionin dhe pret me pmpozitet krye te korruptuarin Ilir Meta.Sec me duket ne sinkron me deklaraten e ambasadorit Arvizu mbas cfaqjes se vidios Meta Prifti dhe ngjarjeve te 21 Janarit, kur ai deklaroj se:”Populli eshte i korruptuar jo qeveria”.
  PRA 15 ME ZERO KUNDER ILIR METES KETA “JURORS” TE VOA-S..E PABESUESHME!

 63. shqiptar says:

  POPULL ME KOQE SE NE NUK KA.KETA PO BEJNE QEJF SHUMICA KETU THONE ISHALLA ZOTI.TE ISHTE ZOIT KISHTE DREJTESI.MOS PRISNI TI HEQ ZOTI.E MOS SHPRESONI TI GJEJE GJE.ASGJE SKA PER TI GJETUR.DO HANE DO PINE DO PASUROHEN AKOMA EDHE ME SHUME.EDHE E FUNDIT PO E PANE KEQ IKIN JASHTE SHTETIT DISA VITE ME PARATE KTHEHEN PRAPE E JETOJNE ME PARATE E VJEDHURA EDHE FUTEN PRAPE NE POLITIKE.E KEMI PARE NE SI POPULL EDHE HERE TJETER.QE NGA FAMILJA E LEKES QE VODHEN FLORIRIN E SHITEN SHEN NAUMIN JANE SOT NE MES TE TIRANES E ASNJE SE CAN BYTHEN.ME FEMIJE TE ENVERIT ME BISNESTE QE KANE ME SALE ME NANO ETJE ETJ.DO VUANI SE AI POPULL NUK DI NDRYSHE MOS PRISNI NGA LART.

 64. kapo says:

  kane qe ne me te fuqishem se ju e ne fund per hundesh i kane dale, keni gjetur 1 popull qyqar e te trembur e po e milni si ju do qejfi. Atje lart ka 1 rregullues raportesh qe dhe juve dhe atyre qe sngopen te krahu i cecenve do tjua tregoje vendin. vazhdoni ne emer te hajdutllekut te majmeni se per lesh do ju ikin . Thjesht 1 urim nga zemra ne emer te ketij mileti qe e keni masakruar si keni dashur “MOS I GEZOFSHI C,KENI VENE.JUVE TE PARET ME DOKTOR E ME ATE LARON LUL BASHA E ME TE GJITHE SOJ E SORROLLOP.”

 65. lili says:

  fajin nuk e ka monika(maxhypi kur bje ne mbjalt edhe b..then e lynme te!)fajin e keni vete ju shqiptaret qe i votoni keto horra!

 66. kelmendasi prej trapoje says:

  Gjendet sot i vetëvarur babai i tre fëmijëve ne librazhd.Sic mesohet nga lajmet e fundit shkaku ishte skamja ekstreme e kesaj familje.Ne kontrast
  kozmik me keto fytyra te dhjamosura eshte me vend thenia e MIGJENIT te madh per MALIN QE NUK B’ZAN.
  Shikojeni te nderuar lexues mbipeshen e vajzes se pare se ciftit monster
  qe duket me e madhe si e ema ne moshe ,fytyre e trup?
  Ketu behet fjale per vetem nje varese 250 mije dollare qe eshte maja E AIZBERGUT qe e pame te videoja kur behej fjale me shufra rreth 1 miljon dollare vetem per nje “gjobe normale”.
  Ndjehem pafundesisht i trishtuar kur shikoj ambasadorin arvizu qe mbeshtet njerez mafjoze te niveleve me mafjan siciliane..
  A nuk eshte e shikon ky ambasador qe eshte njeriu me i pushteshem ne shqiperi keta mobstera apo eshte nje mbrojtes legal i tyre????

 67. Juzefidhja says:

  Keta shkerdhat bisnesmen,pse nuk ju japin njerzve ne nevoj,po ju bejne BUCEVE te pusht….etit keto dhurata marramendse,apo STAMBOLLI DIGJET,KURVA KRIHET,mos arrifte ta veri ne qaf,kur shum nena dhe femi po vdesin per buken e gojes,dhe keta palo bisnesmen mos ja pafshin hajrin kurr bisnesit te vet,nuk kan sy te shikojne se ku eshte katandisur vendi,KU THERRET QAMETI,KY ESHTE PUSHT…ETI KURVE I SALI BERISHES,ca festojne me gjakun e popullit,dhe ca qe paguajne taksa per nje vend te mir,vdesin per buk,hajde e besoi me ketyre HHHHHOOOOORRRRRRAVE…

 68. inf says:

  Eshte Turr ujku dhe hijenat per sulm parpara per amelsine .
  Dhe ajo Embelsire eshte e vjedhur çdo gje eshte e vjedhur ne ate Pari ,çdo gje kundermon era Hajduterri Era cjap era mut era Qelbesire ,çdo veprim ka lidhje me gjakun dhe djersen e Popullit ALBANIA çdo gje qe ka sot met monika kane vetem nji EMER, dhe eshte
  Hajduterri Babzi mashtrim kusari qelbesire ,kaq .
  Mire vete po si nuk i vjen turp nga e bija e madhe nga BORA META qe eshte rritur eshte bere Grua,si nuk kane pik meshire per femit e tyre qe tallet gjithe njerzia me TA .
  Shikohini Met hajdutin Monika gjoksin dhe Boren qe eshte bere se e ema dhe me pas kelyshet e tjere qe po mesohen vetem me xhvat e me vjedh Fondet Publike duke jetuar pa piken e FRIKES .
  BRAVO SALI MA NE FUNE ARRITE ENDRREN TENDE PER TA BERE ALBANINE RRUSH E KUMBULLA ,POR MOS HARRONI O ZUZARE SE DO TI PAGUNI NJI DITE TE GJITHA

 69. Drini says:

  Ty moj monika , moj pele e harbuar ai gjerdani 250.000 euro do te te behet litar e do te shtrengoje fytin ashtu si atij babai qe vari veten sot dhe la tre femije. Ajo pela jote e vogel do marre siden nga perdhunimet qe do ti beje mileti si hakmarrje.

 70. monika says:

  Hallet dhe loet e ketij populli u zencin syte ,ja ky eshte blloku qe kishte Ilir kokelopa,qe gjykata e nxori pa faj por historaa e Shqiperise ka treguar qe askush nuk i ka gezuar keto para.BLLOKU PASKA QENE LULE PARA KETYRE PLAHRAVE QE PO PASUROHEN ME GJAKUN DHE LOTET KETIJ POPULLI>
  ZOT MARRC HAK

 71. vilma says:

  krahas ketyre fotografive vini edhe fotografite e femijeve qe jane ne gjendje te mjeruer

 72. aslloni says:

  kjo qe nje pisanjose qe ecte me kepuce burrash kur qe te te shkolla 20 vjetori..gjeti kete katunarin e skraparir dhe i hodhi trute e gomarit..kush tjeter vajze tirane mund te merrej me nje katunar

 73. ILIRI says:

  JU lutem shume,keni kaq dite qe merreni me gjerdnin e gruas time,nuk shte ndonje gje e madhe,nje dhurat e vogel fare qe ja bene miqte tane me deshire.Po e keni kaq problem e rregullojm kete pune,une mbaj gjerdanin juve ju jap gruan,keshtu qe mbetemi te dy palet te kenaqur.Ne rast te kundert do tna detyroni te themi ndonje fjale jashte eduktes ton.Vafshi ne te semes se vet ma dhate voten.FALEMINDERIT PER MIRKUPTIMIN.

 74. Teta says:

  Cfaredo qe te beni, ditelindje te medha, ne hotel me 5 yje , gjerdan 250 mije euro, ne balle e keni te stampuar qe jeni fshatare.Me ngjani me familjen Adams, njeri me psikopat se tjetri.Ju genjen mendja se sot qe keni para ju duan te gjithe, por neser do ta shifni kur ti keni humbur te gjitha se sa ju vlen lekura.Gjelbesire familje e gjelbesira dy te medhenjte.

 75. malcori says:

  KJO ESHTE SHOQERIA PRIMITIVE,qe i mbush xhepat plehrave monstruoze

 76. nino says:

  edhe 500 miljon te ja bleni gjerdanin mumjes s,keni me e ba te bukur por te ju vije turpe ju biznsesmeneve qe nuk ndihmoni familjet qe jep fiksi ne varferi ekstreme por jeni sahan lepiresa .ajo bashke me kok kok gomarin mos arrifte me e vu ne qafe ate gjerdane ,e zente mallkimi i atyre qe bien te flene pa ngrene dark.
  JU DENOFTE I MADHI ZOTE.

 77. Gimaj says:

  Jo më kot fjala skandal do të thotë në shqip “s’ka të ndalur”. Këta njerëz s’kanë asnjë kufi në poshtërsitë që bëjnë.

 78. Mallakastrioti says:

  ..te nderuar komentues…Po pse mor Zoterinje…i “Ha” Monika , ato qe do ti c´ojne per ditelindje??Ajo do per Dhurate..ato qe zgjedhe vete…pastaj mos harroni keni te bejme me Monika -krye..modhja..Meta..
  pse kaq kollaj do ta “hedhin” keta “Bisnessmenet” e Ilirit te saj..Ajo mo ua ka dhene parate..kush jua dha…tendera…rrruge te pa-mbaruara..milj..te vjedhura..e c´fare eshte nje gjerdan prej 250.000E..urosh…asgje…Pastaj ata Miqete e Monikes “Turp” ta kene..sepse monika Nuk Vlene 250.000mij E…por Miljona…nga Hundet te dalcin o Monika….

 79. tonij says:

  Te kete Monika 250 000 Euro e mos kendoka, oka oka….

 80. I PLASI KARI MONIKES CA THONI JU
  SE VETEM FEMER SESHT AJO
  LUM AI HAJDUT QE DO JA EQ NGA QAFA

 81. tirona says:

  moni ka me shume vlerase eshte biznezmene eshte grua politikani por gjerdani si dhurate ja ka bere i vjehrri qe shiste cigare me pakice dheper kete pyesni s.gjinushin se aty iblinte cigaret.o nero ta dhjeu dibronja ej mos te vije keq njesoj jeni.moni shko tek guroret e para se ke tre gjerdane per te marre te gjithe diten po presin e me gjithe ateju nuk e besoni.

 82. tirona says:

  moni ka me shume vlerase eshte biznezmene eshte grua politikani por gjerdani si dhurate ja ka bere i vjehrri qe shiste cigare me pakice dheper kete pyesni s.gjinushin se aty iblinte cigaret.o nero ta dhjeu dibronja ej mos te vije keq njesoj jeni.moni shko tek guroret e para se ke tre gjerdane per te marre te gjithe diten po presin e me gjithe ateju nuk e besoni.monika e shte dibrane si nexhmija prandaj mos i vini faj oshte pyne xhinsi.shifeni ne foto je dhejrt ilir trapi se ne fun te fundit nje gomar eshte.

 83. tirona says:

  moni ka me shume vlerase eshte biznezmene eshte grua politikani por gjerdani si dhurate ja ka bere i vjehrri qe shiste cigare me pakice dhe per kete pyesni s.gjinushin se aty iblinte cigaret.o nero ta dhjeu dibronja ej mos te vije keq njesoj jeni.moni shko tek guroret e para se ke tre gjerdane per te marre te gjithe diten po presin e me gjithe ateju nuk e besoni.monika e shte dibrane si nexhmija prandaj mos i vini faj oshte pyne xhinsi.shifeni ne foto je dhejrt ilir trapi se ne fun te fundit nje gomar eshte.

 84. tirona says:

  moni ka me shume vlerase eshte biznezmene eshte grua politikani por gjerdani si dhurate ja ka bere i vjehrri qe shiste cigare me pakice dhe per kete pyesni s.gjinushin se aty iblinte cigaret.o nero ta dhjeu dibronja ej mos te vije keq njesoj jeni.moni shko tek guroret e para se ke tre gjerdane per te marre te gjithe diten po presin e me gjithe ateju nuk e besoni.monika e shte dibrane si nexhmija prandaj mos i vini faj oshte pyne xhinsi.shifeni ne foto je dhejrt ilir trapi se ne fun te fundit nje gomar eshte.lexoni Nolin emadh.

 85. Ilir Kryemadhi says:

  o zot jane ngritur kembet e bijen kokes.U bene lamashet pronaret e Shqiperise ndaj e katandisen keshtu.

 86. wert says:

  Kur lexoj lajme te tilla bindem qe degjenerimi ne shqiperi hecen me hapa gjigande. Shikoni cfare fytyrash te dhiera jane keto qenie njerezore

 87. liti says:

  Në një interviste Liljana Hoxha nusja e djalit te Enver Hozhës ka thënë që Monika Kryemadhi ,Diana Çuli,dhe Jozefina Topalli janë të piketuarat e Ramiz Alisë për të patur pushtet në shqiperi.

 88. tana says:

  PO FATOS NANAO I KA BLERE MONIKE NJE PALE BREK?, O FAMILJE HAIDUTASSH E MASHTRUSASH, NJE DITE DO TA PAGUANI JU DHE TE GJITHE TE TJERET QE JANE PASURUAR MBI GJAKUN TONE.

 89. Berlin says:

  Per nje ditelindje kaq shume komente ?

 90. kukes says:

  I dashur populli im.MOS U MERZITENI; Iliri ka bolle.Doni ta dini? ua them une:ILIR META KA 100 mije m2 ndertime SI KA MUNDESI QE ME RASTIN E DATELINDJES TE GRUAS MOS TE BLEJ GRUAS NJE XHORDAN 300 miljon lek JU pytni ku i mori? IZET DURMISHI KA QENE SEKRETARI I PARE NE RRETHIN E KUKESIT Ilri punon me djalin e Izetit .DONI TA DINI Tek rruga kur shkon per te teleferiku te gjithe pallatet ne malore ne krahun e majte i ka ndertu ai bashke me cunin e Izetit qe e ka cune teze EDHE ATJE I MERRE VOTAT E kame mesur se desha te blija nje shtepi e me thane hajde bleje te ILIRI me qe je nga kuksi PRADAJ MOS BERTISTI SE NE UA dhame votat. KAPITALIZMI KETE KA Dikush vdes urie tjetri si pershembull djali Sales fshin ate mrapa E na thote ne po deshe shko merri ne nevojtore E KUPTUAT?

 91. sheqerja says:

  Maria Antuaneta………………………

 92. loli says:

  Ky eshte nje shembull per te pastruar parate tona.
  Bravo cifti meta-kokemadhi.
  Zotnia eshte mire te ndryshoje emrin nga I lire ne I shtrenjte

 93. MAJA says:

  ja dhe AURELA HOLLANDEZJA MBESA E VEFES, QE U SHKOLLU ME PARET E POPULLIT.FAMILJE HAJDUTESH E MENAXHERE HAJDUTE.SHOQJA E MONIKES DHE GRUJA E LUL PALLES HEDH VALLEN SHTRUAR -O
  MOS U MBURR ,MOS U LEVDO
  ME PAS DO TE TE SHOH
  KE VJEDH ME OKE APO QILLO…

 94. hajdute gezohen me haramin ….. po mjer ai populle qe nga te cile njerz udhehiqet …dhe kush i gezohet asaj pasurij qe vjen shpejt dhe me hajdutellek mjer per te …dhe po te jet e mir monika ate shume paradhe mund ti kontriboj nje shum drejtime ….te mira

 95. suela karaqi says:

  ajdutë e meritojnë me plumb ose me varje në mes të kêti popull qê i kanê rjepur lëkurën dhe skand të hanë dhe skanê ku tê rinë as shtêpi dhe as katrahi. Kurse ju çifut që hani me lugë prej floriri dhe jetoni me vila lukzoze me makina dhe badigart.ju e meritoni të vareni dhe të digjeni vet nga popull shiptar.

 96. Zenu says:

  Zoti e vrafte rracen e politikanve ne shqipetare qe po sundojne shqiperin

 97. joy says:

  Emri im është gëzim unë kam qenë në një raport prej 3
  vjet me një fëmijë kisha menduar unë e desha më shumë se
  asgjë në botë pas një kohë
  Kam vënë re disa ndryshime në thingsthat
  ai e bën , ai filloi të qortojë për ta , kështu që
  Unë dija diçka ishte e gabuar përpjekur për ta kënaqur atë në disa ,
  por ende nuk ishte rezultati . Unë shpejt e kuptuan
  Unë isha duke parë një tjetër vajzë që u përpoq të
  bëjë atë të kuptojë se unë dashur atë aq shumë , por ai e bëri
  A e keni edhe të dëgjoni . Një ditë kam lexuar një dëshmi
  në një rast të ngjashëm , një person përjeton
  kjo punë e madhe e Dr Okojie dhe madje edhe kur ajo
  Unë notbelieve isha i bindur nga tim
  mik , kështu që kam kontaktuar atë dhe u përpoq për të marrë e tij
  Metoda me gjysmë zemre çuditërisht
  më pak se një javë kontakti im lover
  mua dhe deri tani ne jemi ende së bashku
  për fat të mirë i martuar me një fëmijë . Unë jam shumë i
  mirënjohës Dr Okojie është specialiesed në
  Zgjidhja e problemeve të tjera, duke përfshirë
  vijon : .. ( 1 ) Në qoftë se ju doni shpinën ish ( 2 )
  në qoftë se ju ndonjëherë keni këqija ( 3 ) Dëshironi të jetë
  promovuar në zyrën e tij . ( 4 ) Duan Femrat /
  njerëzit që janë pas jush . ( 5 ) Në qoftë se ju
  dëshiron një fëmijë . ( 6 ) Nëse keni nevojë për ndihmë
  financiare . ( 7 ) Nëse doni shërim të saj
  HIV AIDScontact tani për zgjidhje të menjëhershme
  yourproblems në se
  Drokojiehealinghome@gmail.comThank

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82403
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82403
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 6
      [name] => Kronika
      [slug] => kronika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 6
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 16274
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 6
      [category_count] => 16274
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kronika
      [category_nicename] => kronika
      [category_parent] => 3
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34834
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34834
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X