Ja kush janë profesionet më të vështira dhe më të mira në botë | Gazeta Tema
 

Ja kush janë profesionet më të vështira dhe më të mira në botë

Postuar në: Lifestyle |

Faqja amerikane e internetit  “CareerCast” ka hartuar listën e profesioneve më të mira dhe më të këqija në botë.

Sipas kësaj liste, profesioni më i keq është ai i druprerësit, prodhuesit e qumështit janë në vendin e dytë, ushtarët në të tretin, punëtorët në platformat e naftës në të katërtin, ndërsa gazetarët të të gjitha medieve- të shtypit, të radios e të televizionit- janë në vendin e pestë.

Në listën e punëve më të këqija në botë në vitin 2012, në vendin e gjashtë janë kamerierët, në të shtatin pjatalarësit në restorante, ndërsa në vendin e dhjetë janë kasapët.

Në majë të listës së profesioneve më të mira këtë për këtë vit janë të punësuarit në sektorin  e informatikës, pastaj analistët në kompanitë e sigurimeve dhe shefat e ngarkuar për burimet njerëzore.

10 Pergjigje per Ja kush janë profesionet më të vështira dhe më të mira në botë

 1. ben  --  14 Prill, 2012 në 1:08 pm

  Paskan bere nje gabim per gazetaret,si profesion i veshtire,perkundrazi,ne Shqiperi po flasim,gazetaret ne pergjithesi,tallin trapin,fitojne shume pare,sidomos kur jane perkrah pushtetit.Sa veshtersi ka Blendi Fevziu me shoke,nuk llogariten,shume veshtiresi per te na dhene nje lajm neve,tmerr fare.

  Përgjigjjuni

  • Lex Rex  --  14 Prill, 2012 në 1:17 pm

   Behet fjale per profesionet ne mbare boten. Ne kete kontekst shume gazetare ndiqen ose vriten. Kur vritesh parate nuk te duhen me.

   Përgjigjjuni

 2. bisha berisha-donkishoti  --  14 Prill, 2012 në 3:14 pm

  profesioni me i veshtire eshte te jesh kryeminister ne shqiperi sepse me duhet te vjedh te vras te pafajshem, ti sherbej nexhmie neperkes, sllobodankes-liri-serbes, t’ju lepij bythen turqeve dhe arabeve, t’jua marr ne goje grkerve, dhe te ha mutin e amerikaneve-vdiqa po me dalin trute kokes, edhe ilacet nuk po me bejne derman, nuk me ze gjumi naten se kam frike se do me heqin zvarre si gadafin dhe ngrihm ne mengjes dhe pjerdh para kamerave… oh nuk ka allah per mue sali bishe berishen.

  Përgjigjjuni

 3. Sali=Geddaf  --  14 Prill, 2012 në 3:36 pm

  Kan harruar minatoret, njerez qe punojne ne thellsi te tokes e kan te bejne me lloj lloj gazrash.

  Përgjigjjuni

  • Nardi  --  15 Prill, 2012 në 10:29 am

   Bravo , je shume i sakte !!!

   Përgjigjjuni

 4. ABC-ja  --  14 Prill, 2012 në 5:28 pm

  Nuk shkruhet “Ja kush janë profesionet më të vështira dhe më të mira në botë” Ne vend te peremrit KUSH duhet perdorur peremrin: CILET / CILAT.

  Përgjigjjuni

  • YZZh  --  14 Prill, 2012 në 10:21 pm

   Te drejte ke.

   Përgjigjjuni

 5. Misiri  --  14 Prill, 2012 në 5:44 pm

  cdo profesion ka veshtersit e veta
  dhe te mirat e saj
  http://www.freealbania.blogspot.com

  Përgjigjjuni

 6. teuta  --  14 Prill, 2012 në 5:50 pm

  Ne Shqiperi profesionin me te veshtire e kane ata te drejtesise se nuk mundin te numrojne parat nga viktimat e tyre.

  Përgjigjjuni

 7. lolita+  --  16 Prill, 2012 në 3:22 pm

  nuk ka profesion me te veshtire sesa te jesh parazit

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *