Berisha: Uroj që Pashka tjetër të na gjejë edhe më mirë | Gazeta Tema
 

Berisha: Uroj që Pashka tjetër të na gjejë edhe më mirë

Postuar në: Aktualitet,Kryesore |

Kryeministri Berisha ka uruar sot të gjithë besimtarët ortodoksë për festën e Pashkëve. Pas vizitës në Kishën Ortodokse Autoqefale ku u takua me kryepeshkopin Anastas Janullatos, Berisha theksoi se kjo është dita e ringjalljes së shpresë së pashuar për shqiptarët.
“Është një ditë e shenjtë, dita e ringjalljes së Krishtit, dita e ringjalljes së shpresës së pashuar, dita e përjetësisë. Prandaj në këtë ditë dua të përcjellë urimin tim më të përzemërt për të gjithë besimtarët ortodoks, besimtarët e krishterë dhe të gjithë besimtarët e Zotit. Iu uroj mbarësi dhe shumë gëzime në këtë ditë të veçantë. Uroj që Pashka tjetër të na gjejë edhe më mirë. Ta festojmë në katedralen e re” theksoi Berisha.

Ai ka theksuar më tej se shqiptarët kanë motivet më të mëdha se kushdo tjetër për t`u falur Zotit pasi ne jemi një komb i rilindur dhe sepse besimet tona janë të rilindura pas regjimit komunist.  “Asnjë komb tjetër nuk pati fatin tonë të izolohej në thellësi, në errësirat më të thella, të privohet nga besimet dhe shpresa. Këto 20 vite janë vite të rilindjes së vërtetë të shqiptarëve, të besimeve të tyre të mëdha” shtoi Berisha.

Në kuadër të 100 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, Berisha vlerësoi lart figurën e Fan Nolit. “Në tërë historinë e tyre shqiptarët do të kenë Fan Nolin, kryetarin e kishës autoqefale shqiptare dhe njërin prej personaliteteve të mëdha të letrave shqiptare por edhe diplomatin e parë i cili bëri gjithçka për konsolidimin e pavarësisë së Shqipërisë. Ne jemi në këtë 100 vjetor pasi kemi kaluar një kalvar të vërtetë zhvillimesh, vijmë të pavdekshëm si komb. Duhet të falenderojmë zotin më shumë se të gjithë të tjerët”- shtoi më tej kryeministri.

 

21 Pergjigje per Berisha: Uroj që Pashka tjetër të na gjejë edhe më mirë

 1. deshnica  --  15 Prill, 2012 në 2:42 pm

  arcin e mo ste gjecin..

  Përgjigjjuni

 2. inf  --  15 Prill, 2012 në 3:18 pm

  UROJ QE PASHKET E TJERA TY TE GJEJNE NE TOKE NE KALBEZIM TE PLOTE .
  KY ESHTE URIMI IM PER TY O KREMINEL O KODOSH O HAJDUT ME DAMKE .
  NJERZIT DO VINE TE BEJNE SHURREN TE VARRI JOT I QELBUR O ARMIK I POPULLIT O QELBESIRE O QAFIR JE TI PA DIN E IMAN .
  TRUPI YT DO SHKOI NE XHENHEM O SHKERRDHATE I POSHTERR .
  PTUUUUUUUUU SHKOFSH NE FERR ME SOJ E SORROLLOP O HORR I SHQIPTAREVE.

  Përgjigjjuni

 3. Search39  --  15 Prill, 2012 në 3:47 pm

  Uroj qe vitin tjeter Pashket ta gjejne Sali Kriminelin ne Varreza!!!!

  Përgjigjjuni

 4. mali  --  15 Prill, 2012 në 3:48 pm

  Po pse shkoni larg mo deri ne pashket e tjera! Nje sahat e me pare te ngordhe kjo moster e papare!!

  Përgjigjjuni

  • Nadia Shabani  --  15 Prill, 2012 në 4:04 pm

   Ik ore kanibal i shqiptareve mos na uro pashket neve dhe shko rregullo ata dhembe se na i shpife duke dale ne televizor ore e minute.Ben mire te lash gojen kur te kapesh me goje fan Nolin se njerez si puna jote e ndyrin figuren e tij.

   Përgjigjjuni

 5. bisha berisha-donkishoti  --  15 Prill, 2012 në 4:41 pm

  mue mos mi shaj dhembet kupton apo jo se ta bej fytyren…

  ne baze te studimeve shkencore dhembet e pare me distance tregojne qe une kam lindur me te meta mendore dhe gay-pyet boben(sllobodankovic) po deshe.

  une e di se si kam heqe me u be argita dhe zeni.

  Përgjigjjuni

 6. plaku  --  15 Prill, 2012 në 5:23 pm

  Hik dhe vere dhembet more kryeminister se na turperove.

  Përgjigjjuni

 7. lili  --  15 Prill, 2012 në 5:28 pm

  Nuk duam te na urosh , na u zhduk nga syte o rrace e mallkuar.

  Përgjigjjuni

 8. Alban  --  15 Prill, 2012 në 5:37 pm

  Keshtu tha dhe vjet idioti.

  Përgjigjjuni

 9. Drini  --  15 Prill, 2012 në 5:45 pm

  Uroj qe pashket e tjera te gjecin ne varr ku te perrmjerin qente rrugace te kombinatit e te dhjesin gomaret e sharres o plehre.
  Keto jane urimet qe te jep sovrani ty dhe gjithe familjes monster qe ke ngritur me Argita baxhellen ne krye.

  Përgjigjjuni

 10. Gracela  --  15 Prill, 2012 në 5:50 pm

  o FYTYRE E GJELBUR O KANIBAL , qerohu sa nuk eshte vone ,,, mallkimi rente mbi njerezit e gjakut tend, atehere bej sadizem dhe tallu me fukarallekun qe eshte ulur kembe kryq mbi shtepite e njerezve te ndershem, O Zot mos vono dhe mos harro te maresh hak mbi kete qelbesire , mbi ate koke lopen qe po vuajme edhe sot

  Përgjigjjuni

 11. sheqerja  --  15 Prill, 2012 në 6:00 pm

  Idioti e ka fjalen per vehten e tij surrat muti se shqiptaret po vuajne ,kafsha kot shan enveri po ben me keq se ai ,blloku paska qene lule para ketyre plehrave

  Përgjigjjuni

 12. taulanti  --  15 Prill, 2012 në 7:13 pm

  sdo i kapi dot pasheket e tjera felliqsira

  Përgjigjjuni

 13. MURAT  --  15 Prill, 2012 në 8:09 pm

  -UROJ QE NE 100 VJETORIN E SHPALLJES PAVARESISE TE JEMI ME QEVERI TEKNIKE,PASHKET E TJERA JANE SHUME LARG PER TE.

  Përgjigjjuni

 14. Shefqet Cela  --  15 Prill, 2012 në 8:21 pm

  EDHE URIMET E PASHKLEVE JA BEN FAMILJES DHE JO SHQIPTAREVE!

  Përgjigjjuni

 15. skenderi  --  15 Prill, 2012 në 8:36 pm

  S HA MORTJA MUT……..DHE ATA QE I MBAJNE ERE MUTIT TE TYRE

  Përgjigjjuni

 16. Ramy  --  15 Prill, 2012 në 10:17 pm

  s fytyre e ndyre ne kete foto

  Përgjigjjuni

 17. ericson  --  16 Prill, 2012 në 2:41 am

  Kjo fytyre qelbur, kriminel e hajdut,perpos nje malok i pagdhendur i shkollepsur me florinjte e Enver Hoxhes qe e nxorri nga shpellat dhe e beri komunist e mjek te devotshem, eshte bere aq i poshter sa lypset te zhduket nga faqja e dheut!

  Turp per gallofin artist Edi Rama qe e sjell verdalle nje cope maloku tmerresisht i rendomte e qesharak si pune e Salahudin Rahmadan Berishes.

  U tremb burri i dheut, kur Salihi i cakerdisur e kercenoi se do vriste vetem ate Edvin Ramen,e askend tjeter nga PS-ja!

  O burrani ,cohuni e i jepni krusmen ketij krimineli sadist e hajdut politiko-ordiner qe e cveshi Shqiperine si shtet pa asnje prone, ku edhe TV-ja publike eshte kthyer prej shume vitesh ne nje shtepi publike !

  Ngrihuni me kuraje qytetare ,te gjitha forcat opozitare,… partira,individe te shquar e milet te varferuar nga ky mysybet ,qeroini plehra te tilla si Topallja e Parlamentit e dallkauket e Salahudinit!

  Edhe sikur ,(ta zeme) fiton PS-ja ,me 2013-en do gjeje nje toke te djegur…,arken e shtetit te plackitur dhe borxhet kolosale ,ku prape Salahudini , si nje trup i prishur i dale nga varri ,do te terrorizoje popullin shqiptar, e do beje opozite.

  Duhen bere pa derman ,zgjedhje te parakoheshme, ku nje qeveri teknike pa lugatin Salih, te organizoje nje pale zgjedhje qe sidoqofte te mos vidhen nga mangupet e Salihit!

  Përgjigjjuni

 18. Toni.I.  --  16 Prill, 2012 në 10:21 am

  HAA HAAAAAAAAAA 100-vjetori i pavarsisè do ta festojè me pushè 10.
  – Ushtri 0- avjonè L,helikopterè L,mjete blindume etj nuk ekzistojnè.
  – Marina 0 kemi 4 gomone nè DURRèS dhe 3 nè VLORè asgjè tjetèr.
  -Policija 0+ vetèm Kryeqyteti ka mbi 50mijè (+Gardèn) qè ti
  kryeministèr i pèrdor pèr tè mbrojtur bythèn v..
  -Forca vullnetare 0
  -Zjarr fikset dhe Automulancat(ndihma shpejtè ) 0+
  me pak fjalè z. kry kemi njè shtet me bythèn jashtè dhe popull nè fatin
  e ZOTIT ku 21 VJET 40% E POPULLSISè èSHTè LARGUAR DHE VAZHDON Tè largo-
  NèPèR SHTETE Tè NDRYSHME Tè BOTèS).

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *