#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Momenti kur oficeri izraelit godet protestuesin paqësor

Një oficer i lartë policie në Izrael është pezulluar pasi në media u shfaqën pamje të momentit kur ai godet një protestues pro- palestinez në fytyrë me armë.

Shalom Eisner godet në fytyrë me armën e tij M-16 një qytetar danez, i cili po merrte pjesë në një protestë paqësore me biçikletë në West Bank.

Pamjet video kanë nisur të qarkullojnë në internet dhe tregojnë se si Andrea Ias rrëzohet përtokë dhe merret nga aktivistët e tjerë.

Ai u trajtua në një spital palestinez. “Ne po ecnim ngadalë drejt ushtarëve dhe po këndonim këngë që bëjnë thirrje për çlirimin e Palestinës. Nuk besoj se ishte një provokim,” tha ai.

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu ka dënuar veprimet e oficerit. Megjithatë një zëdhënës ushtarak tha se videoja e postuar online nuk reflekton komplet historinë. Ai tha se nga anarkistët ka pasur dhunë.

101 komente në “Momenti kur oficeri izraelit godet protestuesin paqësor”

 1. Belisarius says:

  Mire ia ka bere. Keta qe mbeshtesin palestinezet (nje komb qe nuk ekziston) nuk asgje me shume se sa budallej qe i kane mashtruar duke iu bere lavazh truri per te mbrojtur nje kauze inekzistente.

  Tani qe e shikoj eshte shume per te qeshur si video. Ai (ajo) bjondi qe shkulet nga pas menjehere pasi ky tipi izraelit i thyen nofullat me karikatorin e armes. Super!

  1. Gazmendi says:

   Turp per ty qe ke shkruar dhe Trup, per kete Gazete qe te boton kete shkrim.
   Gazeta tema eshte gazeta me anti-muslimane.
   E ju qe keni shkruar kete postim, qenkeni me siguri nje krishter qe urren muslimanet.

   TURP TURP

   1. Belisarius says:

    Une ne fakt jam ateist dhe ashtu sic urrej myslymanet urrej edhe kristianet. Sidoqofte, shkrimi jot me gezon shume pasi verteton per te disaten here “mendesine” myslymane “nese na shan ne te vrasim”. Shendet.

    1. enio says:

     Une ne fakt s’jam musliman, por kjo video eshte po aq skandaloze sa edhe komentet e tua! Si mund te jete “per te qeshur”, kur ai tjetri godet me automatik ne fytyre nje person qe s’po ben asgje?! Ik e pi ndonje kamomil se paske nevoje, mik i dashur!

    2. plaku says:

     Belisarius,
     Une jam ateist dhe kam pershtypjen se, ti nuk e kupton fjalen ateist. Ne se e kupton atehere ti i turperon te gjithe ateistet e botes. Ti per mua nuk je nje ateist por nje nazist i ndyre. Kush je ti more horr qe thua se kombi palestinez nuk egziston. Nuk kam menduar kurre se jetojne ne kete bote perbindesha injorante si puna jote. Mjer ti more i mjere qe erdhe dhe do hikessh nga kjo bote pa kuptuar se si funksjonon ajo. Turp dhe nje mije here turp te kesh more kafshe me fytyre njeriu.

     1. Belisarius says:

      Plaku une jam aq ateist sa ti nuk do te jesh ndonjeher ne jeten tende.

      Nuk eshte ne natyren dhe kulturen time te ofendoj nje shqiptar me nje gjuhe kaq ordinere sa kjo e jotja prandaj nuk kam per ta bere as ndaj teje.

      Meqenese ti je kaq i mencur sa qe pretendon se je i vetmi qe ke kuptuar se si funksionon bota do te ishte mire te ishe pak me i permbajtur, pasi nje nga rregullat baze per te qene i lumtuar dhe per te shijuar jeten eshte te kesh emocionet nen kontroll.

      Nese do te kishe ndonje fare njohurie mbi historine do te dije qe i ashtuquajturi “popull palestinez” nuk ekziston. Pasi ne fakt nuk eshte asgje me shume se nje grup njerezish qe i perkasin etnive te nryshme te tilla si siriane, jordaneze, libiane, egjiptiane etj, qe deri ne vitin 1947 jetonin ne Jordani dhe ne Transjordani (territori ku sot gjendet Izraeli).

      Sidoqofte, jam i bindur qe ti nuk je ateist por nje fetar ordiner qe perdor faqe publike si kjo e Temes per te bere propagande dhe proseletizem fetar. Kete e ben pikerisht duke stisur lloj-lloj situatash me qellimin e vetem tregimin se sa “te keqij” jane ateistet.

      Shendet.

      1. zhaku i pamposhtur says:

       belisarius..(emer grek?..)plaku ta tha shume bukur qe ti je nje nazist( i paskrupullt… e ke nga une) dhe une jam i te njejtit mendim me plakun..e kush tjeter mund te gezohej kaq shume nga nje skene e tille cnjerezore?(tipa si puna jote-super!!)ai bjondi qe hengri goditjen do respektuar jashtezakonisht shum per solidaritetin e treguar per zgjidhjen e problemit palestinez(problem ky qe e njeh edhe vete izraeli pavaresisht qe nuk po gjejne nje zgjidhje dhe nuk na e njohka surrati jot…e kujt po i rruhet??),ai danezi erdhi nga ana e anes vetem e vetem per te dhene kontributin e tij ndoshta edhe modest(megjithese e paguajti shtrenjt fukarai)dhe per tu solidarizuar me rezistencen e popullit palestinez ne luften e tij per liri…pra kemi te bejme me njerez me ideale dhe virtyte te cmuara…ndersa ti velisarie je nje qen e bir qeni qe nuk e ke haberin fare nga virtytet njerezore sepse je i infektuar dhe i verbuar nga ‘malaqinsi'(besoj me kupton sh mire),une kam shum respekt per plakun sepse shume here (per te mos thene gjithmone)plaku jep replika nga me realet dhe me asnjaneset,tjeter gje qe nuk ju pelqen realiteti, mendoj qe plaku duke replikuar me ty nder te ka bere pasi ti nuk je njeri ne radhe te pare(pasi nuk mjafton te keshe dy kembe nje koke dhe nje pc qe te jesh njeri..)te mungon mirekuptimi, humanizmi,toleranca ashtu sikurse u mungon edhe atyre ushtareve ‘super’ qe ti simpatizon…

       1. Belisarius says:

        Zhaku i pamposhtur sa per info po te sqaroj se kush ka qene Belisarius, qe te mos e harrosh si emer dhe te mos vdesesh injorant.

        Belisariusi ka qene gjenerali me i shquar dhe i suksesshem i Perandorise Bizantine, ne periudhen e Perandorit Justinian. Ishte ilir dhe kishte lindur ne Nish (ne ate kohe ende qytet ilir, pra, shqiptar). I vetmi gjeneral ne histori qe te kete koleksionuar vetem fitore. Ai u ndesh dhe fitoi perballe: vandaleve, ostrogoteve, vizigoteve, perseve, alaneve etj. Kupton? Di te lexosh? Nuk eshte grek.

        Ai danezi ka shkuar me deshiren e tij ne Izrael per te protestuar dhe per kete arsye hengri nje goditje. Ku eshte problemi, cdo veprim ka nje kunderveprim. Ky eshte rregull shume i thjeshte dhe i drejte.

        Me pyet “po kujt i rruhet qe ti (Belisarius) nuk e njeh kombin palestinez?” Pergjigja eshte “TY”. Perderisa komenti im te ka acaruar kaq shume do te thote qe te paska interesuar ;).

        Se fundmi, duhet te them qe njerez si puna jote qe ne dhjete fjali ofendojne 20 here nuk kane goje te perdorin fjale te tilla si “tolerance”, “humanizem”, “respekt”, “mirekuptim”. Si i thone asaj fjales se urte “beni si them une dhe mos beni si bej une”. Dhe kjo fjala iu referohet hoxhallaeve (Dhe prifterinjve). 😉

        1. plaku says:

         Belisarius,
         Ti thua : “Ai danezi ka shkuar me deshiren e tij ne Izrael per te protestuar dhe per kete arsye hengri nje goditje. Ku eshte problemi, cdo veprim ka nje kunderveprim. Ky eshte rregull shume i thjeshte dhe i drejte.”

         A ke degjuar ndonje here per :
         – Te drejtat e njeriut.
         – Te drejten per te demostruar ne menyre paqesore.
         Vete fakti qe, ky oficer injorant izraelit, u pushua nga puna dhe vete kryeministri i Izraelit Netanjahu e denoi publikishte nje veprim te tille tregon se ti e ke gabim more djalosh me zemer te zeze dhe injorant. Palestinezet nuk jane nje komb thua ti.Nuk kam degjuar qe te kete polull ne kete bote qe nuk ka komb. Kjo eshte edhe bukuria e kesaj bote qe ka kombe, fe dhe kultura te ndryshme. Atehere sipas teje cfare duhet te bejme me miljona femije Palestineze, miljona pleq e plaka palestineze ??!! Mos valle duhet ti fusim ne dhomat me gaz sic veproi babai yt shpirteror Hitleri ?
         Behu njeri more njeri i mire. Urrejtja i takon se kaluares. Edhe palestinezet kane gjak dhe kane te drejte te jetojne si njerez ne token e tyre. Ne kete glob ka vend qe te gjithe popujt te jetojne ne harmoni dhe interes reciprok. Forca dhe urrejtja nuk eshte zgjidhja. Zgjidhja eshte dashuria , respekti reciprok dhe toleranca. Sa me shume kulture te kesh aq me tolerant per mendimin kunder je. Mundohu qe te besh sa me shume mire ne kete bote. Beje te miren dhe hidhe ne det thote populli yne. Urrejtja nuk eshte nje keshilltar i mire. Cdo lloj feje, per sa kohe qe eshte e ndare nga shteti dhe nuk perzihet ne politike eshte nje gje personale dhe ben pjese tek te drejtat e njeriut te cilat jane edhe ne kushtetuten e vendit tend more koqe kandari.Une vete jam ateist por ama respektoj fete e atyre qe besjone. Qe ta dish ti une kam respekt te madh per ata njerez qe besojne ne ate qe nuk besoj une. Kete e ka thene nje humanist i madh francez. Pra edhe nje here : “Une kam respekt te madh per ata njerez te ndershem te cilet besojne ne ate qe NUK besoj une.”

         1. Belisarius says:

          Me vjen keq por injoranca jote ne koncepte te tilla si “popull”, “komb”, “te drejta njeriu” me le vertet te shokuar.

          Ka nje dallim shume te madh ndermjet “popullit” dhe “kombit”. I pari perfaqeson teresine e njerezve qe jetojne ne nje shtet te caktuar (p.sh. populli shqiptar qe jeton ne Republiken e Shqiperise). I dyti nenkupton nje teresi njerezish qe kane disa karakteristika gjuhesore, kulturore, historike, dhe fizike te njejta (p.sh. kombi shqiptar qe jeton jo vetm ne Shqiperi, por, edhe ne Kosove, Maqedonine Lindore, ose sic njihet “Iliride”, ne Mal te Zi, ne Cameri, ne Luginen e Presheves, dhe ne diaspore ne te gjithe Boten). Besoj qe tani e kupton dallimin ndermjet konceptit “popull” dhe “komb”. Ata qe e quajne veten “palestineze” jane pjese e popullit te Izraelit (meqe jetojne brenda kufijve te tij), por, nuk jane ne nje komb. Ata jane te perbere nga jordaneze, siriane, libiane, egjiptiane.

          Ne lidhje me te drejten per te protestuar ne menyre paqesore do te doja te te sqaroja qe vete ky koncept (ne perputhje me marreveshjet nderkombetare te gjithapranuara, si dhe me vendimet e Gjykates Nderkombetare te Drejtesise) nuk gjen zbatim ne cdo rast. E drejta per te protestuar ne menyre paqesore zbatohet vetem ne rastet kur nuk cenon sigurine publike dhe te drejtat e te tjereve. Qe ta dish dhe te mos vazhdosh te jetosh ne injorance, ne territoret e Altesirave te Sinait, ne Transjordani dhe ne Jeruzalemin Lindor eshte ne fuqi prej vitesh gjendja e sigurise maksimale, qe sipas ligjit izraelit sjell kufizimin e disa te drejtave, perfshire te te drejtes per t’u grumbulluar mbi nje numer te caktuar individesh, dhe te drejten per t’iu afruar pikave dhe bazave ushtarake dhe atyre te policise.

          Se fundmi, keto mesazhet e tua mund te jene shume te bukura ne pamje te pare, por, te thena nga nje njeri qe nuk ka argumenta dhe vetem ofendon te ben te kuptosh qe jane vetem hipokrizi ordinere.

          1. plaku says:

           Belisarius,
           Si i spjegon faktet ti qe ne lidhje me kete ndodhi :
           – Oficeri izraelit u pezullua nga puna ?
           – Kryeministri i Izraelit, Netanjahu e denoi publikishte veprimin e oficerit izraelit ?
           Pergjigju ketyre dy pyetjeve dhe mos flit si e ema e Zeqos ne maje te thanes.

         2. suzana says:

          Plaku!
          Bjellorusi[Berusha Largohu kokedhjami]mendon se Netaniahu beri gabim qka e denoi publlikisht veprimin e asqerit izraelit.Ai nuk duej pezulluar nga puna ne asnji menyre.

        2. emigranti athine says:

         Belisarius!Une te te them te drejten nuk dija ndonje gje te vecante per”Belisarius”Por me duket se nuk ke te drejte kur thua se ishte Ilir.Kjo nuk eshte vertetuar.Emri Belisarius ne variantin bizantin ose sllav eshte “Velisarius”Dihet se Greqishtja,qe u be edhe gjuhe zyrtare e bizantit,si edhe Latinishtja,gjuha zyrtare e romes perendimore ne shkembimin e emrave ku permbahej germa “B” gjithmone secila pale e shqiptonte simbas perkatesise se shiptimit te kesaje germe.Dhe shembulli me i mire eshte vete fjala “Bizant”Qe ne greqisht
         shqiptohet “Vizantio”
         Duke patur parasysh se “Belisarios”Shqiptohej “Velisarios”,Duke patur parasysh se fshati i lindjes se tije ishte i ashtuquajturi “Gjerman”(Simbas historianit bizantin Prokop,I cili ishte historiani zyrtar i Justinianit dhe njekohesisht edhe sekretari i ‘Belisarius”)ne perendim te Thrakes,duke patur parasysh se ekzistenca e elementit sllav ne rrajonin e ballkanit dhe sidomos ne ate rajon kishte filluar te konsolidohej tanime,duke patur parasysh qe emri i tije permban rrenjen “Veli” rrenje e nje fjale me prejardhje sllave.Pra duke patur parasysh te gjitha keto fakte “Belisarius”ishte me shume Sllav se sa Ilir.Prandaj te sygjeroj qe ta nderroni emrin.Bejeni te pakten “Justiniani i pare”Pasi ai me te vertete ishte i lindur ne Nish te Ilirise.
         Ndersa persa i perket problemit Palestinez ne jane komb apo jo Ju keni harruar nje gje themelore.Vertete mund te kete Jordanez ,Siriane dhe jo Egjiptiane apo Libiane.Por ata popuj kane nje gje te perbashket.I perkasin kombit Arab.

         1. ajsbergu says:

          Nuk kam pergjigje po nje pyetje e cila nuk ka lidhje me temen por me komentin tend: Nga e ke shpikur kete kombin arab???

          Mos me ler te vdes injorant dhe te lutem me jep ndonje reference (se nuk besoj se fjala jote ta mbush mendjen edhe ty!).

          Faleminderit

          1. emigranti athine says:

           Mbase ke te drejte,nuk duhej te thoja kombit arab por botes arabe.Megjithate ti e kuptove thelbin e ceshtjes.Dhe per mendimin tim nje grupim popujsh te cilet flasin nje gjuhe ne dialekte te vecanta besoj se i perkasin nje kombi.Ashtu si shqiptaret e Kosoves te Maqedonise,te Malit te Zi si dhe te Shqiperise i perkasin kombit shqiptar.Pavaresisht se flasin dialekte te ndryshme.Mbase ti je me i zgjuar dhe mund te na japesh versionin tend ketu ne menyre qe te mesojme edhe ne.

      2. raimondi says:

       Nuk ka rendesi se si eshte historia ,nuk ka rendesi nese je fetar apo ateist,
       rendesi ka qe ai oficeri izraelit ka vepruar ne mneyre tamam Kriminale
       per kohen qe jetojme……

       Protesta ishte paqesore , dhe askush nga protestuesit nuk po bente ndonje veprim te dhuneshem , keshtu qe policia nuk ka pse te jete kaq shume brutale deri ne mizori

       –Si mund te godesh tjetrin ti ne ate menyre pse proteston paqesisht ?

       Turp te te vije ty qe e justifikon ate veprim brutal

     2. x says:

      “Fol (plaku) Enver te lumte goja fol dhe mbro te drejta tona “lol

    3. NUKI says:

     Belisarius
     Jeni vertete nje “walking talking moron”!
     Mjere ti per trute qe ke…Te uroj sherim te shpejte!

     1. suzana says:

      Ne fakt vetem nje balash si [Berisha Largohu]munt me kene i afte te baje nje koment te tille prej idioti.

      1. Belisarius says:

       Suzana nuk e njoh kete tipin qe thua ti “Berisha Largohu”. Sidoqofte, gezohem qe e ke lexuar komentin tim dhe kjo te ka futur ne mendime (packa jane mendime te cekta, me mire pak se hic). 😉

     2. Belisarius says:

      Nuki rrofsh per urimin por nuk kam nevoje te sherohem. Mire do te ishte qe te sheroheshe njehere vete perderisa beson ne ekzistencen e dickaje te padukshme, kudogjendur, perjetshme, te plotefuqishme, cdogjeberese, etj, te quajtur zot. Femijeve te vegjel vjen nje moment dhe iu thone qe Plaku i Vitit te Ri nuk ekziston, ashtu sic nuk ekziston as Gogoli, dhe as Miu qe merr dhembet dhe te jep lekun. Mesa duket me ty nuk eshte marre njeri kur ke qene i vogel dhe demtimet e pesuara ne ate periudhe japin simptomat qe ke sot qe je i rritur. Uroj te sherohesh dhe te behesh normal (nuk po kerkoj te behesh i mencur se do te ishte pretendim i madh).

      1. NUKI says:

       hahahaha, shume e bukur kjo!
       Ne fakt kur kam qene i vogel nuk kam besuar. Une fillova te besoj ne moshen 26 vjecare pasi kisha mbaruar shkollen e larte(merit scholarship mind you! :)) si dhe dy masters ne 3 nder shkollat me prestigjoze ketu ne US. Tema me lart nuk flet per egzistencen apo mos egzistences e krijuesit. Po te ishte kjo tema do te jepja argumentat e mi mbi egzistencen e krijuesit, megjithese per juve do te ishte e kote pasi ti je aq i “zoti” dhe arrogant sa te besosh se ti ke aftesi te krijosh veten tende!
       Tema ishte se nje uzurpues sulmon nje protestues te pafajshem veprim te cilin e denon(megjithese nga halli) edhe vete Netanjahu. Juve nga ana tjeter shpreheni se “ja ka bere mire”, dhe se “kombi palestinez nuk egziston”! Me keto dy shprehje juve konfirmoni se jeni injorant dhe njekohesisht rracist, kombinim ky fatal per nje njeri. Natyrshem qe njerezve te tille urimi me i mire qe mund tu japesh eshte per nje sherim te shpejte. Ti do te ma dish per nder, por kjo do te ndodhe me vone (mbas sherimit), pasi ne keto momente nuk ke kapacitet qe ta kuptosh!
       Hajde sherim te shpejte edhe nje here…

       1. Belisarius says:

        Nuki nuk kam kohe te merrem me te gjithe ju fetaret drushplare prandaj po te perseris ate qe i kam shkruajtur nje “kolegut” tend ketu ne site.

        “Ju myslymanet (dhe fetaret ne pergjithesi) jeni te lezetshem shume. Meqe keni nje liber ne te cilin thuhen disa gjera, ju i merrni per te verteta. Jo cdo gje qe shkruhet eshte e vertete. Si mund te jete i vertete nje liber (Kurani) qe ka mbi 256 kunderthenie me veten? Si mund te jete i vertete nje liber qe nuk eshte asgje me shume se kopje e shemtuar e librave fetare me te hershem te tille si Bibla, Torahu, apo shkrimet zoroastre? Si mund te jete i vertete nje liber i shkruar nga nje pedofil (Muhameti ishte 52 vjec kur “u martua” me Aishen, ndersa kjo ishte 6 vjec)? Me nje fjale si mund te jete e vertete genjeshtra?”. 😉

        1. NUKI says:

         Qe te arrish ne keto konkluzione duhet qe te jesh nje njohes dhe nje studjues i thelle i ketij libri si dhe i jetes se profetit te cilit ky liber ju transmetua!
         Kulmi i trashesise suaj qendron ne ate qe juve as qe e keni lexuar kete liber qofte edhe nje here te vetme! Nuk te duket paradoksale qe ti flet si “ekspert” per dicka per te cilin ti je ne nje injorance te plote ?! 🙂
         Eshte e verte qe ka site qe shkruajne lloj lloj budallalleqesh pa asnje baze dhe kerkojne peshq si ti qe bien menjehere pre e tyre. Kjo ndodh pasi njerezit si ti jane burrece dhe frikacake qe te analizojne dicka vete ne menyre independente, por mjaftohen me copy and paste. Pac veten ne qafe o njeri i ceket!
         Dhe mos u merzit se edhe ne “fetaret ne pergjithesi” nuk merremi me plehra si juve,,,jo per gje por it’s not worth it! 😉

         1. Belisarius says:

          Nuki fatkeqesisht e njoh goxha ate liber qe as per leter higjenike nuk vlen. Megjithate, nuk pres qe nje fetar si ty te me kuptoje pasi feja te ka gerryer shume thelle, edhe ne karakter edhe ne tru. Shendet.

          1. NUKI says:

           Do te vije nje dite qe do te piqemi… 🙂 Fatkeqesisht do te jete shume vone per ty! Derisa merr fryme nuk eshte vone qe te pendohesh, prandaj thellohu edhe nje here. Je teper “i guximshem” kur shprehesh me ate arrogancen tende qe karakterizon vete faraonin! “Suksese” ne rrugen qe ke zgjedhur… peace

           p.s do te doja te pyesja, se nese e njeh verte kuranin sic pretendon, si mund ta permblidhje me dy fjali te vetme ? Por une heq dore nga kjo pyetje per arsye se jam i sigurte se do te japesh nje pergjigje banale sic ke dhe karakterin, dhe do i shmangesh pyetjes pasi padyshim nuk ia ke idene pergjigjes!

         2. aqif pallaska says:

          Lereni more Izraelin se ju shuan faren deri ne 7 breza, duhen kellqe te meresh me ata, i vetmi shtet qe ka me shume bomba se banore

       2. shqipetari says:

        Urime Nuki per shkollimin ne Amerike! Duket qe je shume modest ! Tipat si ty ne Amerike i kerkojne me qiri… sidomos me mastera ! Thelloje doktoraturen per profetin !
        Ti duhet te jesh nga ata qe arabet shkolluan…me korrespondence.. Ha !
        Nga gjuha qe shkruan ke nje nivel te ulet komunikimi. Nuk te kuptoj pse cdo mendim te shprehur e mbaron me nje kercenim !

        1. NUKI says:

         “Urime Nuki per shkollimin ne Amerike!” Faleminderit, por mos e lodh veten me urime pasi urimet e tua nuk kane asnje vlere per mua! “Duket qe je shume modest ! Tipat si ty ne Amerike i kerkojne me qiri… sidomos me mastera !” Eshte e verte, ne baze te eksperiences ne job market vertete qe kishte nje high demand per “tipa si une”. Thelloje doktoraturen per profetin ! ” Keshille shume e mire kjo. Do te mundohem qe ta ve ne zbatim.
         “Ti duhet te jesh nga ata qe arabet shkolluan…me korrespondence.. Ha !” Ne fakt nuk kam njohur, dhe nuk njoh ndonje arab. Dija e vertete eshte falas per ata qe e kerkojne.
         “Nga gjuha qe shkruan ke nje nivel te ulet komunikimi.” Natyrisht qe po te bejme krahasime me nivelin tuaj Shekspirian te te shkruarit, krahasimisht niveli jone do te jete shume i ulet! Nga shkrimet tuaja mbreselenese mund te zgjedhim si ky me poshte, ku me nje mjeshteri te penes juve perdorni epitete teper vivide si: “Spurdhjak selafist, taleban shtatanik ! etj” Te gjitha shkrimet tuaja qe konsistojne nga maksimumi 3 fjali jane te mbushura me keto epitete; do te thoja se vete Naimi do ta kishte zili!

         “Nuk te kuptoj pse cdo mendim te shprehur e mbaron me nje kercenim !” Asnje mendim nuk e kam perfunduar me kercenim. Asaj te ciles ti i referohesh si “kercenim” eshte paralajmerim. Qe te kercenosh dike do te thote qe te kesh ne dore tu besh dicka atyre. Ne ratim tim une gjithmone kam paralajmeruar per diten e gjykimit. Ne ate dite sovrani eshte i Gjithefuqishmi dhe jo une. Atehere si mund te kercenokam une qe nuk kam asgje ne dore ne ate dite! Jeni teper konfuz, dhe me thene te drejten nuk meritoni pergjigje. Arsyeje qe ju pergjigja ketij komenti ishte se ne kete koment e keni “zbutur” paksa gjuhen banale…nje mrekulli kjo! Por mos u cuditni ne rast se ne te ardhmen do tju le te lehni pa ju kthyer pergjigje! 🙂 peace

   2. Luan says:

    Mor plehre anadolli , apo myslum apo lym siç e quani veten : Jashtë nga ky site !

  2. agbi says:

   Ne qofte se ke nje fije respekti per veten tende mos shkruaj me me kete fryme e stile se fyen veten tende si qenie njerzore .

   1. Belisarius says:

    Agbi te lutem me meso se cila eshte “fryma” e duhur sipas teje? Pranimi i cdo genjeshtre qe na thone mediat? Eliminimi i mendimeve tona thjesht dhe vetem qe te mos ofndojme disa persona qe kane nje ideologji politike (fetare) te caktuar? Apo fryma me e mire eshte heshtja per sa kohe nuk i ben fresk pushtetit te fese? Jo faleminderit kete fryme nuk e dua, nese ty te pelqen shko e jete ne Iran, ne Venezuele, ose ne Azerbaixhan, une jam shume mire ne vendin e te pare te mie, une jam shume mire ne vendin kuq e zi, ne Shqiperi.

    1. denkoka says:

     vlla i dashur…po ti lexosh komentet e tua…
     ti je kryekeput ne llogjiken e mediave botrerore…

     te thuash qe palestina nuk eshte komb????
     te thuash qe eshte nje kauze INEKZISTENTE??

     WTF broo?

     po ti shpertheke ne orgazem cifutiste me keq se BERISHA kur ishte ne izrael..

     ti qenke kokrra e zionistit….edhe thu qe je i pafe…

     pfffffff

     1. Belisarius says:

      Berisha mbeshtet hebrejte kot se eshte idiot, une e kam sepse me pelqejne fituesit. Kombi hebre megjithese eshte jo me shume se 7 milione ne Izrael, dhe jo me shume se 15 milione ne te gjithe boten, eshte shembull perfekt i suksesit dhe i arritjes se gjithckaje. Te gjithe ata qe i urrejne e kane vetem nga xhelozia, pasi jane cope-cope per vete.

  3. salvator says:

   cfar teruri qe paske e me te lumte

  4. mjedisi says:

   pse ti tema nuk poston kom e mia un jam ateist po nuk lejoj te komentoj keshtu nje pler si blisarius greku.

  5. Sali Ram Berisha says:

   Dhuna eshte gjithmon e rende, e shemtuar, … si Sali Berisha dhe familja e tij!
   http://imazheshqip.blogspot.com/2012/04/familja-salgita-lirixen-berisha.html

 2. fule says:

  Ne fakt nga pamja shume i dhunshem duket, sidomos fakti qe qenka Danez e perforcon kete. Pastaj edhe Sala ka problem me nje Danez ketu

 3. Ai...Diku...Atje says:

  Ohuu mos na lodhni me skena kaq te buta.
  Po te ishe oficer garde ne Shqiperi,do e pushonin nga pune pse nuk e vrau :ppp

 4. analist says:

  Kafshe! Keta derisa vrane Jezu Krishtin mund te bejne çdo krim,megjithese nuk kane lene gje pa bere deri tani.Por gjyqi historik do te vij perseri per çifutet!

 5. D_malesia says:

  vidjoja eshte e dhunshme , ai eshte munduar te marre hakun e gjyshit te tij qe eshte bere ferlik ne aushvic . izraelitet jane rraca me e poshter ne bote , Amerika i dihmon me te gjitha te mirat dhe ata gjith kohen vjedhin top sekrete , para 2 muajsh amerikanet e kane kapur nje spiun tjeter . flitet qe spiunet me te medhenj dhe me agresiv ne amerike kunder amerikes jane cifutet . kam lexuar shume histori rreth kesaj ceshtje eshte e jashtezakonshme . por edhe Amerika ka shum spiune ne izrael , asnje komentator apo analist nuk guxon te flase kunder izraelit perndryshe eshte hera e fundit qe shihet ne tv . kam 15 vite qe jetoj ne USA .

 6. Landi- Sverige says:

  Eshte tragjike te mbeshtetesh nje agresivitet kaq brutal ndaj nje personi plotesisht paqesor, i cili ska lidhje me terorizmin, por te vetmen gje qe kerkon eshte e drejta e atij populli te jetojne i lire e ne paqe ne token e tij. Por me e keqja eshte te mohosh egzistencen e ketij populli. Palestinezet jan nje nga popujt me te vjeter, te njohur me kete emer nga historiku i lashte grek Irodotos ne vitet 450 para krishtit. Ketu nuk behet fjale per besimet fetare, por per egzistencen e tyre si popull (te cilet ishin aty mijra vjet para krijimit te dogmave fetare). Ata kan qene nen sundimin e shume qyteterimeve, si ai i Kretes (minoa), egjiptianeve, asirianeve, babilonasve, perseve, grekeve, romakeve, bizanteve, kryqezatave, otomaneve, anglezeve dhe sot izraeliteve. Nuk ka te drejte ky popull te ket shtetin e tij?

  1. Obergruppenfuhrer says:

   Landi n’a cave trapin!
   Per cifutin arabin dhe sllavin duhet vetem Adolf Hitler! Vetem Auschwitz!

   1. Landi- Sverige says:

    More “trap”, po ti sikur je dhe nga nje krahine qe Hitleri jot sa shkeli ne Shqiperi dogji dhe vrau nje fshat te tere (Borova)!! Pastaj ju nga ato ane nuk dalloheni per ekstremizem dhe racizem, por njiheni si njerez te bute dhe mikprites. Apo mos je nga ata kolonjaret e tjere ti qe shkuan per “qershi” dhe hengren “bar”?!

  2. patriot says:

   ….kurse ne e vrasim neri-tjetrin(21 janari e shume here te tjera)

  3. PrapambetjetOsmane says:

   z. landi, pershandetje !
   Ne radhe te pare nuk ndodhi ndonje dicka aq tragjike, ketu po vriten njerez perdite, e megjithate mund edhe te ishte evituar.
   Ne radhe te dyte keta “cunaket” qe mblidhen me raste te tilla, si paqedashes, nuk i peshojne edhe aq mire gjerat ne kandar. Sepse nuk eshte rreziku izraeli ne rajon, por jane vet keta njerez qe nuk dine te organizohen ne shtete te civilizuara. Keta edhe tu lesh te gjithe afriken, “lesh arapi” dine ta bejne. Keta, vendet e tyre i kane si ato “kasollete e harixhinjve”, por nuk u mjajton, duan te fusin sarin edhe ne evrope. Nuk e shikon se cpo bejne ne te gjitha kryeqytetet e evropes, vijne si gjynaqar per pune dhe duan te vendosin ligjet e tyre mesjatare, dhe keta “cunaket” nuk u bene pershtypje kjo gje, por kujtojne se ua kane fajin izraelite qe u vendosen ne tokat e te pareve te tyre. Edhe palestinezet kane toke, le te jetojne aty ku jane, por e kane syrin “nga pjata e tjetrit”. Izraelitet jane ata qe vuajne mes barbareve mesjetar.

   1. Landi- Sverige says:

    Nuk e diskutoj qe mungesa e nje civilizimi politik nga ana e palestinezve eshte nje nga shkaqet qe ka lene kete popull ne gjendjen e mjrueshme qe eshte sot. Megjithate shkaqe te tjera nisin shume me heret, bile qe ne momentet e shkaterimit te perandorise otomane (ku shkeli kemba e tyre la vetem prapambetje) dhe kalimin e kesaj zone nen kontrollin britanik dhe francez ne vitin 1916. Pa u futur ne te thella, duke shmangur ekstremizmin islamik (qe duket edhe ne komentet e shume kosovareve ku me komb nenkuptojne islamin dhe urrejne cdo gje te kundert me te) si dhe ate te ekstremit tjeter te tipave “Breivik” (urrejtja ndaj islamit), mund te krijohet nje shtet i pavarur palestinez, por patjeter qe te jetohet ne paqe, kushti i pare eshte njohja prej tyre e Izraelit dhe ndalimi i akteve teroriste. Po ashtu Izraeli te nderpresi ndertimet dhe vendosjen e koloneve te rinj ne zona ku ne baze te marveshjeve dypaleshe dhe nderkombetare u takojne palestinezeve si dhe pika te tjera te marveshjeve.
    Duam apo nuk duam ne, Europa, dhe jo vetem ajo, tashme eshte nje multi-etnik, dhe ashtu si ne qe jemi shperndare kudo dhe nuk na vjen mire te na shprehin ndjenja raciste, eshte domozdoshmeri qe te egzistoje nje bashkegzistence paqesore ku te respektohen te drejtat dhe detyrimet e secilit me ligje demokratike dhe pa ekstremizem. Pershendetje.

    1. PrapambetjetOsmane says:

     shikoje pak keto 2 pjese per te kuptuar se si eshte puna :
     http://www.youtube.com/watch?v=xlVN38Ju1ZM&feature=relmfu

 7. net says:

  cifutet jan populli me shkaterrimtar ne bote, jan me te prishurit, jan me te denuarit dhe mallkuarit prej zotit dhe jan njerzit qe nuk meritojn te dialogohet me ta vetem se me te njejten monedhe…

  1. Belisarius says:

   Net keto gjera per hebrejte i di sepse i ke takuar dhe ke jetuar me ta? Apo sepse t’i kane mesuar t’i perserisesh ne xhamine ku shkon? 🙂 Mos u merzit sa me shume kohe kalon aq me pak vlere keni ju fetaret, dhe sidomos ju myslymanet. Shendet.

   1. denkoka says:

    myslimaneve u rritet nuri dit per dit mor vlla

    besoj se e lexove shkrimin aty me siper…
    ati robi bjond esht DANEZ,as palestinez,e as mysliman..
    por rob me dinjitet qe e kupton se car padrejtesie bohet atje..
    sa femije te pafajshem vriten,e si keqtrajtohen

    por ti fatkeqsisht je nje produkt i diktatures,qe kujton qe njerzimi te gjithe te zezat i ka prej fese…jo mor zotri jooo…

    shqipria eshte ne ket kaos social/kulturor pasi breza te tere u rriten me frymen ateiste….e keto breza po na drejtojne sot…..
    qe po pasurohen mrena nates ne kurriz te popullit…pasi kujtojn se do rrojn 1000 vjet..

    hapi mor syte mor i “perndritur”:
    http://img.phombo.com/img1/photocombo/3067/50.Universe.Artistic.Wallpapers.HD.1600.X.1200.Amazing.Wizard1981-29.jpg_Universe_39.jpg

    http://www.dvd-ppt-slideshow.com/blog/wp-content/uploads/2010/08/universe-wallpaper-13.jpg

    Most Auspicious is He (Allah) in Whose control is the entire kingship; and He is Able to do all things. The One Who created life and death to test you, who among you has the better deeds; and He only is the Most Honourable, the Oft Forgiving. The One Who created the seven heavens atop each other; do you see any discrepancy in the creation of the Most Gracious? Therefore lift your gaze (to the sky)– do you see any cracks? Then lift your gaze again, your gaze will return towards you, unsuccessful and weak.
    Surah al-Mulk (Verse: 1-4)

    por tipa si ti,thjeshte i shtojne vlere lartesise se krijuesit…
    qe te ka dhene vetedije,dhe te drejte te gjykosh….

    hajd zoti te bekofte…e te dhente vullnet me LEXU

    1. Belisarius says:

     Denkoka myslymani nuk eshte ai danezi ne video por komentuesi me pseudonimin “Net”.

     Ju myslymanet (dhe fetaret ne pergjithesi) jeni te lezetshem shume. Meqe keni nje liber ne te cilin thuhen disa gjera, ju i merrni per te verteta. Kjo nuk ka pike llogjike. Jo cdo gje qe shkruhet eshte e vertete. E vertete eshte ajo qe i qendron proves se arsyes. Si mund te jete i vertete nje liber (Kurani) qe ka mbi 256 kunderthenie me veten? Si mund te jete i vertete nje liber qe nuk eshte asgje me shume se kopje e shemtuar e librave fetare me te hershem si Bibla, Torahu, apo shkrimet zoroastre? Si mund te jete i vertete nje liber i shkruar nga nje pedofil (Muhameti ishte 52 vjec kur “u martua” me Aishen, ndersa kjo ishte 6 vjec)? Me nje fjale si mund te jete i vertete genjeshtra?

     1. denkoka says:

      faleminderit per pergjigjen…
      po shof qe po ftillohesh…ne krahasim me komentin e pare

      jo se jam n1 dijetar i madh…por po te jap nje shembull:
      me 1929 astronomi E.Hubble me nje paisje te tille:
      http://asd.gsfc.nasa.gov/archive/hubble/art/overview/hubble_bio/edwin_hubble.jpg
      zbuloi qe universi eshte ne zgjerim e siper..

      kurse ne quranin e madherishem eshte thene ktu e 1400 vite me pare:
      And We have built the heavens with Our own hands; and, verily, it is We who are steadily expanding it.) (51:47)

      a ma shpjego cik kontraditen ti tani….
      kjo duhet te te fusi te pak ne mendime…
      jo vetem qe eshte e sakte…por eshte thene 15 shekuj me pare…

      1. Belisarius says:

       O Denkoka idiotesia e fese suaj fillon qe tek menyra e faljes.

       Kerkohet qe kur falesh t’i drejtohet Mekes. Besoj qe e di qe Toka eshte sferike (pothuajse e plote me perjashtim te nje shtypje te lehte ne pole). Si e tille nje myslyman qe jeton p.sh. ne Afrike te Jugut, sido dhe nga do qe te drejtohet nuk mund te drejtohet nga Meka. Drejtimi nga Meka do te ishte i mundur vetem nese Toka do te ishte e rrafshet (ashtu sic thote edhe Kurani juaj ne fakt. Duke qene sferike harku i formuar e ben te pamundur drejtimin realisht nga Meka. Nje myslyman qe falet ne fakt i drejohet yjeve ne qiell. Ne asnje rast (me perjashtim te atyre qe jane shume afer Mekes) asnje myslyman kur falet nuk i drejtohet Mekes. Fe “e sakte” qe edhe berjen e faljes nuk di se si t’ia tregoje besimtareve te vet.

       1. denkoka says:

        argumenti yt nuk qendron………

        ti besoj e di qe te gjithe meridianet konvergjojne ne polin e veriut…..

        nqs ndodhesh le te themi ne secilin nga keto meridiane dhe i drejtohesh V,atehere ti je i orientuar drejt veriut…

        e njejta gje eshte me faljen e myslimaneve…

        pa llogaritur perftimet fizike:

        Physically, it exercises the major joints (especially the spinal column), massages the intestinal tract, transmits a reflex to the liver, regulates the breath, and stimulates the frontal cortex of the brain as it is brought to the ground, while momentarily leaving the heart in a higher position than the brain. Salaat is a form that integrates mindfulness, mental precision, affirmation, devotion, and stretching. Done five times a day for a lifetime, it has profound effects on the body and soul.”

        hajd tung per sonte

        1. Belisarius says:

         Gabim, shume gabim. Nese ti gjendesh mbi nje meridian dhe i drejtohesg veriut (sipas busulles) ti ne fakt nuk po idrejtohesh Polit te Veriut, por, po i drejtohesh pikes ne qiell qe ndodhet ne kryqezimin ndermjet drejtimit te meridianit dhe pingules nga Poli i Veriut. Ne cdo rast nuk i drejtohesh veriut te Tokes, por, nje pike ne qiell nga e cila po te zbresim ne Toke do te perfundonim ne Polin e Veriut. Shendet dhe mos u merzit se e di qe per ju fetaret shkenca dhe llogjika jane mjete te djallit per te vene ne dyshim besimin e ekzistences se zotit.

         1. denkoka says:

          hahha
          o daku…po na mso gjeometri tani??/
          ahhaha…

          po mir mor zoti profesor…

          a e din ti qe myslimani gjate faljes ulet ne pozicione
          si ky kty ktu:

          http://arabic.speak7.com/prayer_files/image003.jpg

          dhe ky ktu

          http://arabic.speak7.com/prayer_files/image007.jpg

          kto levizje e hedhin poshte llogjiken tende…pasi te pakten gjate fazes se tranzicionit nga njeri pozicion tek tjeri…te pakten ne nje fraksion kohe do jemi te drejtuar drejt mekes… 😀

          por po ta them qe falja eshte 1/5 e besimit…..

          me pelqen argumentimi yt…po uroj te vazhdosh keshtu se do shkosh tek e verteta
          hajd zoti te udhezofte…

          1. Belisarius says:

           Dicka qe nuk ekziston nuk mund te te udhezoje. 🙂

       2. net says:

        Perse mekka eshte qendra e muslimanve dhe e globit po ta jap me disa fakte nese ke durim te lexosh:

        1.Mekka ose me sakte Qabja eshte xhamia/tempulli i pare ne toke per tu falur per te adhuruar Zotin nga Ibrahimi dhe djali i tij Ismaili.
        2.mekka eshte orientim per te tere njerzit qofte nga hemisferi verior dhe ai jugor.
        3. eshte unifikim ne ideal ne prencip ne qellim

        muslimanet qe te jene te bashkuar qofte shpirterisht qofte fizikisht kan si referim mekken dhe cdo musliman anembane botes kur falet merr si referencen Qaben, kjo eshte vertetuar edhe fizkisht qe energjia eshte me e madhe kur kemi koncentrim ne nje PIKE te vetme.

        meqe ra fjala per fiziken:

        Mekka eshte “golden number” ose “ratio” i Tokes,

        e din ti se c’fare eshte golden number?
        eshte numri 1.618
        hidhi pas sy ketyre fakteve:

        Golden Ratio

        http://en.wikipedia.org/wiki/Golden_ratio

        http://www.youtube.com/watch?v=N1KYuum_Zh4

        4.Mekka eshte vendi ku ka lindur Muhamedi as.
        eshte vendi ku per her te pare kan zbritur prej Zotit nepermjet engjellit Xhibril(gabriel) ajetet e para te Kuranit.

        Mekka eshte edhe vendi i peligrimazhit shtylla e 5 e Islamit.

        Mekka eshte burimi i cdo dije islame pasi Mekka eshte i vetmi vend ne bote qe jeton ne paqe pa u sulmuar nga askush dhe pa u cenuar nga askush qe prej 1433 vjeteve.

        me thuaj mua cili vend ne bote ka nje paqe apsolute 1433 vjecare???

        Kot qe lodhesh edhe nese kerkon, nuk ka :))


        Mekka esenca e cdo gjeje pra per muslimanet.

        ka fakte te tjera sa te duash por mjafton kaq..

      2. Belisarius says:

       O Denkoka sipas kuranit Toka eshte e sheshte. Poshte ke citimet e disa sureve ne anglisht. 🙂

       Sura Al-Kahf (18:47)

       And (remember) the Day We shall cause the mountains to pass away (like clouds of dust), and you will see the earth as a levelled plain, and we shall gather them all together so as to leave not one of them behind.

       Sura Taha (20:53)

       Who has made earth for you like a bed (spread out); and has opened roads (ways and paths etc.) for you therein; and has sent down water (rain) from the sky. And We have brought forth with it various kinds of vegetation.

       Sura Az-Zukhruf (43:10)

       Who has made for you the earth like a bed, and has made for you roads therein, in order that you may find your way.

       Sura Az-Zukhruf (43:38)

       Till, when (such a one) comes to Us, he says [to his Qarîn (Satan / devil companion)] “Would that between me and you were the distance of the two easts (or the east and west)” a worst (type of) companion (indeed)!

       Sura An-Naba (78:6)

       Have We not made the earth as a bed,

       Sura An-Naziat (79:30)

       And after that He spread the earth;

       Ndersa ne vijim ke disa sure te cilat mund te gjejne zbatim vetem nese pranohet qe Toka eshte e sheshte dhe jo sferike. 🙂

       Sura An-Naml (27:61)

       Is not He (better than your gods) Who has made the earth as a fixed abode, and has placed rivers in its midst, and has placed firm mountains therein, and has set a barrier between the two seas (of salt and sweet water).Is there any ilâh (god) with Allâh? Nay, but most of them know not.

       Sura Al-Kahf (18:86)

       Until, when he reached the setting place of the sun, he found it setting in a spring of black muddy (or hot) water. And he found near it a people. We (Allâh) said (by inspiration): “O Dhul-Qarnain! Either you punish them, or treat them with kindness.”

       Sura Al-Kahf (18:90)

       Until, when he came to the rising place of the sun, he found it rising on a people for whom We (Allâh) had provided no shelter against the sun.

       Sura Yasin (36:38)

       And the sun runs on its fixed course for a term (appointed). That is the Decree of the All-Mighty, the All-Knowing.

       Sura Yasin (36:40)

       It is not for the sun to overtake the moon, nor does the night outstrip the day. They all float, each in an orbit.

       Mos u merzit i ka jeta keto, sidomos kur e harxhon kot duke besuar ne budalliqe. 🙂

       1. denkoka says:

        hahah
        o daku mos u boj qesharak…se po tregon qe din te bosh vetem

        CTRL+C dhe CTRL+ V
        a i lexove n1 cik kto qe ke shkrujt a jo?????

        po a din anglisht it apo jo…po aty edhe i nxenes i klases se pare e kupton qe fjala bed nuk eshte perdorur ne kuptimin e rrafshit,por te vendit te rehatshem dhe jetdhenes…..
        te gjitha suret nuk kane lidhje me rrafshin…

        ms ngaterro kekun me byrekun

        e vetmja sure eshte e para ku shkruhet

        Sura Al-Kahf (18:47)

        And (remember) the Day We shall cause the mountains to pass away (like clouds of dust), and you will see the earth as a levelled plain, and we shall gather them all together so as to leave not one of them behind.

        dhe sic e shef zgjuarsia juj shkruhet SHALL….dmth do jete e ardhmja,,o daku….flitet per judgment day…

        hajd peace out…

        1. aqif pallaska says:

         Bobobobo filloi edhe nje tjeter me carcafe si mulla rrjeta

        2. Belisarius says:

         Bereqaves ca anglisht di dhe me duhet te te citoj disa nga ato suret se me duket nuk i ke lexuar kurre me pare.

         Sura Al-Kahf (18:47)percakton “you will see the earth as a levelled plain”. Ok si te duket? Si e perkthen zotrote “levelled plain?

         Sura Taha (20:53)parashikon “Who has made earth .. like a bed (spread out)”. OK edhe me kete?

         Sura Az-Zukhruf (43:10) thote “Who has made .. the earth like a bed”. Ne rregull?

         Sura An-Naba (78:6)perserit “Have We not made the earth as a bed”. Mire?

         Sura An-Naziat (79:30) jep “He spread the earth”. Dakort? Thote “spread” pra “hap”, “shtrij”.

         1. net says:

          pashe qe vellai denkoka pati durim te madhe me ty, por ti je nje mize e vogel nga ato mizat e medha te kalit qe mundohen te thithin gjak, biles edhe kali vete nuk merzitet shum tek han bar por me nje te lekundur bishtin i vret mizat gjapirese…

          vijm tek fjala shesh ne KURAN:

          lendinat jan fusha pjellore nga ku prej te cilave mund te kultivojm gjerat e nevojshme qe ka ne pergjithesi bujqesia.

          vende te tjera jan me male, vende te tjera jan me kodra apo shkreterire apo detera…

          sheshim nuk eshte ne fjale toka si glob por sheshim eshte percaktimi i fushave te ndryshme qe jan vende per te mirat e njerezve.

          KAQ gje TE THJESHTE nuk e kupton shqip ti i nderuar?

          te tera ajetet kuranore me fjalen shesh apo sheshim apo te ngjashme kan si qellim fushat e sheshta apo toka te ndryshme te sheshta ne sherbim te njeriu apo edhe kafsheve apo krijesave te ndryshme qe jetojn ne toke.

          hajt tung, dhe mesoh se mire ben.

          mire ben edhe qe na kundershton neve muslimanve se keshtu arrin te gjesh llogjiken e gjerave qe ti pretendon se ke lexuar apo mesuar.

          nje dijetar thote:

          “nuk ka rendesi se sa lexon njeriu por se sa praktikon ato qe lexon”

         2. denkoka says:

          o daku hahahaha….ik se qenke qesharak fare….boooo
          po pse mer…me njerez si ti do bohet shqiperia…????

          ja po ti marr me rradhe:
          _______________________________________________________
          Sura Al-Kahf (18:47)percakton “you will see the earth as a levelled plain”. Ok si te duket? Si e perkthen zotrote “levelled plain?

          PO ZOTROTE,A E LEXON ATE YOU WILL SEE THE EARTH PERPARA????BEHET FJALE PER TE ARDHMEN(JUDGMENT DAY) O DAKU KU TE GJITHE NJERZIT DO RINGJALLEN,DHE DO RRESHTOHEN NE NJE PLATFORME TE SHESHTE PER TE PRITUR GJYKIMIN HYJNOR.

          ashu sic shkruhet ne suren pasardhese:

          [18:48] They will be presented before your Lord in a row. You have come to us as individuals, just as we created you initially. Indeed, this is what you claimed will never happen.
          _________________________________________________________

          persaj perket sureve te tjera….ne cilin fjalor anglisht anglisht,apo shqip shqip e lexove qe bed dhe spread eshte rrafsh????

          PS:mos me thuaj qe i bone copy-paste nga ketu:
          http://islam-watch.org/Logical/Proof-Quran-thinks-Earth-is-Flat.htm

          ahhahahahahahahahhahahahahahaha …je bo qesharak fare…
          po pse mer me google do besh oponence ti mer….???po ti je kryekeput mrena me theniet e tuja….edhe thua qe nuk ndjek median…edhe i kliko linkun kryesor qe te jep google….hahahahahahahahhaha…….tipik brained-washed steriotype…

          mbylle per sonte…hajd noten……peace out 😀

          1. net says:

           u will see as leveled plain nen kupton te verteten sepse edhe ti e sheh h token si te sheste por kur dek ne hapsire kupton qe eshte e rrubullaket.

           Cka ketu? Ajeti eshte i qarte,

           e dyta, u will be i rows,
           ka per qellim diten e gjykimit ku toka nuk do te jete me kodra as male por nje toke theter e sheshte,
           dhe e sheste do te thote pa male pa kodra, fushe e tere por ti o rob i shehs gjerat vetem sipas urretjes tende anti islame, nuk ke per qellim te mesosh.

  2. shqipetari says:

   Spurdhjak selafist, mendohu kur flet,nuk eshte vendi te predikosh urrejtje fetare…mos abuzo me lirine e shprehjes ,taleban shtatanik !

 8. mali says:

  C’jane keto komente? Do ti mbushni mendjen nje perversi qe me siguri eshte ajo qe thote “fule”. Ai eshte ndonje zar i sali-shpellarit qe danezi i ka shkelur ne kallo. Po bajgave si ai do tju vije fundi se shpejti

 9. patriot says:

  ….kurse ne vrasim njeri-tjetrin(21 janari e shume here te tjera).

 10. denkoka says:

  ore kot nuk i thena cifut ktyne neve…
  rob te lige…te shpallur me liber te shenjte…
  ska nevoje per video

  1. aqif pallaska says:

   Ja ke fut kot daku, cifut me sa di une vjen nga osmanishtja e vjeter nuk ka asgje ofenduese, edhe ne turqit na quajne “arnaut” qe neve na duket ofenduese por vjen nga osmanishtja ska asnje ofendim.

   1. denkoka says:

    o plakoooooo
    nuk e di nga vjen…por ne fjalorin tim..dhe atyre qe njof un….me te thene cifut te kan shajt…(cifut=tip skuthi,qe ta fut mprapa krahve)…..

    nuk du ti fus te gjithe me i thes,,se pa dyshim ka dhe njerez qe jane rob zoti…por ne pergjithesi….ato ta fusin vllaaa…
    ashu sic po bojn rrumpall gjith boten….

    mbas amerikes dhe rusise,,,eshte shteti me me shum bomba berthamore………pse valle duhet te armatosen kaq rende keta tipa????

    1. aqif pallaska says:

     Thashe me siper keta ta shuajne faren deri ne 7 breza me MOSSAD-in keta te grabisin si shishe konjaku
     I vetmi shtet ne bote qe ka me shume bomba se banore

 11. klau says:

  turpi me i madh qe beni ju redaktoret e gazetes qe lejoni komente te qelbura qe bejne ca injorante si puna e atij BElisarius a car mutin e ka emrin ai ,, turp tju vije se qe ne momentin qe e postoni barazoheni me ate maskara

  1. Belisarius says:

   Klau sa per info po te sqaroj se kush ka qene Belisarius, qe te mos e harrosh si emer dhe te mos vdesesh injorant.

   Belisariusi ka qene gjenerali me i shquar dhe i seuksesshem i Perandorise Bizantine, ne periudhen e Perandorit Justinian. Ishte ilir dhe kishte lindur ne Nish (ne ate kohe ende qytet ilir, pra, shqiptar). I vetmi gjeneral ne histori qe te kete koleksionuar vetem fitore. Ai u ndesh dhe fitoi perballe: vandaleve, ostrogoteve, vizigoteve, perseve, alaneve etj.

   Se fundmi, nje nga bazat e demokracise eshte liria e shprehjes, nese ju fetare apo komuniste nuk e doni kete liri kjo nuk ka rendesi. Nese nuk te pelqen mendimi im ok, por, kjo nuk do te thote qe meqe shan ke te drejte.

   Shendet

   1. klau says:

    o zoti historian,,, te me falesh per injorancen time.. po me mir te jem injorant sesa njeri i pashpirt dhe lig si puna jote qe ske piken e njerzillikut ..

   2. Ca ke bo mire says:

    Demokracia ka lirine e fjales,mendimit dhe te shprehurit.por me sa po shoh i nderuar belisariusi gezohem qe ke kete pseudonim sepse nuk te pershtatet fare me ate qe the nqse eshte ai sepse nuk e njoh(thjesht nuk kam lexuar,por do kerkoj).Sipas teje nuk jemi ne demokraci sepse ti kedo qe te kundershton e sulmon dhe e ofendon.Dmth qe kush eshte me mua eshte miku im dhe ai qe me kundershton me fakte ose pa fakte eshte armiku im e ku e di une lloj epitetesh.Persa i perket arabishtes ti nuk mund ta kuptosh dot zoteri i nderuar sepse eshte nje gjuhe qe ka afersisht 4-5milion fjale.Eshte nje gjuhe ku fjala vjen ne baze te vendit,kohes,pozicionimit ne fjali.Ti thua qe Zoti nuk egziston sepse nuk mund ta shohim.Atehere kur ju zoteri te shikoni mendjen tende sepse besoj se nuk ke perderisa nuk e sheh atehere mund te kundershtosh.Jo te gjithe te krishteret jane pedofile ose homoseksuale sipas atyre lajmeve qe na jane servirur per disa prifterinj dhe gjithashtu jo te gjithe muslimanet jane terroriste vetem sepse disa koqe vrasin ne emer te FESE.Pershendetje.

    1. Belisarius says:

     ??? Nuk nuk kam thene kurre qe zoti nuk ekziston meqenese nuk mund ta shohim. E ke gabim me duket. Nuk perdor kurre argumenta te atille. Aq te dobet.

 12. Albi says:

  Keta demonstruesit thone se ne asgje nuk po benim vecse THIRRJE PER CLIRIMIN E PALESTINES. Dmth asgje vecse PO BENIM THIRRJE PER LUFTE, dmth thirrje per lufte kunder Izraelit. Nuk duhej goditur me pushke ne fytyre, mjaftonte 2-3 shpulla, t’i vihehsin prangat dhe te dergohej ne qeli. Pastaj te debohej direkt, sic eshte procedura. Keto gomere nuk protestojne kunder ekstremisteve por kunder Izraelit qe eshte ne token e vet.

 13. Cakalli7 says:

  Per ata qe besojne tek kurani: cfare u dha allafi musait edhe jahudive: … token matane jerikose edhe lumit jordan. Ahere cfare m.. keni ju edhe palestinezet qe kerkoni token qe allahu ja ka dhene tjeterkujt?

  1. net says:

   ke nje fjalor shum te piste dhe je shum i paedukate gje qe tregon nivelin tend edukative dhe kulturor dhe te dijes.

   por po te pergjigjem:

   Zoti ju pat premtuar besimtareve te drejte cifute, populli i Musait a.s token dhe e moren dhe u vendosen aty.

   Palestinezet jan ai popull.
   Palestinezet ishin ai popull te cilit ju premtua toka.

   palestinezet jan cifutet e vertet qofte edhe ne gjak.
   palestinezet me ardhjen e profetit Muhamed u bene MUSLIMAN.

   Kurse cifutet qe u vendosen me dhune aty nuk jan cifutet te cilet u ishte premtuar toka por jan cifute europiane te bardhe si bora dhe me sy bojeqielli nga europa, ja sioniste.

   jan njerez te konvertuar ne fene cifute por nuk jan cifutet dhe ne ADN e tyre nuk ka gjenetikisht asnje te perbashkte me cifutet e vertet Palestinezet.

   cifutet zioniste europiane iken gjoja me pretekstin se po marrin token e premtuar..

   po cilen toke te premtuar kan europianet e bardhe nga vende qofte edhe nordike apo deri edhe tek cifutet ASHAKANAZI me sy bojeqielli???

   e tere kjo loje eshte vetem se loja e X Y fuqive elitare qe duan te marrin ne kontroll boten islame.

   te paret qe u vendosen ne Jeruzalem ishin Britanike pas humbjes se kalifatit Osman,

   dhe e dini ju se cu tha kur u pushtua palestina nga britaniket:

   “Kryqezatat moren fund sot”

   pra ishin fuqite europiane te krishtera qe nen lojen hollivudiane “toka e premtuar” deshen te realizonin planin e kryqezatave qe e paten nisur qe ne vitet 1100.

   dhe vertet ja arriten qellimit pasi muslimanet u dobesuan ne shum pika.

   ja kjo eshte e verteta e tokes se premtuar dhe e cifuteve fallco

   1. Cakalli7 says:

    cfare gjuhe fliste populli i musase, kush eshte sot ai popull qe flet edhe lexon ne po ate gjuhe?

    1. net says:

     musa a.s eshte i biri i imranit, imrani i biri i jakupit(jakob), jakupi i biri i is’hakut, ishaku i biri i Ibrahimit (abraham)

     is’haku eshte vellai i ismailit

     1. Cakalli7 says:

      ore allafi token ja dha musase apo qunit te xhajes se babes? kush e flet edhe lexon sot gjuhen e musase?

   2. shqipetari says:

    Eh ! Net… ti me duket se je i papune dhe te eshte mbushur mendja se eshte i lire vendi i profetit…si student i keq shfrytezon vetem nje burim informacini, qitapin e urrejtjes kunder njerezimit…ti ngaterron shtypin e lire me xhamine … kam frike se edhe ne xhami nuk te pranojne se bie era taliban e rrugaçeri… !

 14. Misiri says:

  ky eshte nenshtrimi
  pushtimi, diskriminimi i nje populli te tere
  http://www.freealbania.blogspot.com

 15. D_malesia says:

  NET RRENAT ME TE VERTETAT PER TY JANE NJESOJ . POPULLI PALESTINEZ ESHTE POPULL I SAJUAR KOHET E FUNDIT KETO JANE FAKTE , NEW GINGRICH HISTORIAN I MADH AMERIKAN KA THENE QE GJATE PUSHTIMIT DISA SHEKULLORE TE PERANDORISE OTOMANE NE LINDJEN E MESME PALESTINA DHE PALESTINEZET NUK JANE PERMENDUR KURRE DHE NUK SHKRUHET KERKUND PER TA , DMTH ATA JANE ARAB SI GJITH TE TJERET . IZRAELI KA QENE IZRAEL PERPARA DHE ESHTE DHE SOT , ATA JANE NE TOKEN E TYRE DHE ”PALESTINEZET” JANE NE TOKE TE HUAJ …

  1. net says:

   sipas teje edhe shqiptaret e kosoves jan ne toke te huaj se serbet keshtu thojne.
   Ti je tipik serb ne mentalitet

 16. D_malesia says:

  NET U SHOKOVA SOT KUR DEGJOVA QE 70% E AFGANEVE NUK DINE AS TE SHKRUAJNE E AS TE LEXOJNE , PSE JANE KAQ INJORANTA SI E SHPJEGON TI KETE A THUA LOT ROL ISLAMI KETU ? NE TE GJITHE E DIME QE ISLAMI ESHTE KUNDER SHKENCES DHE DIJES .

  1. Cakalli7 says:

   ata nuk kane kohe te mesojne te shkruajne gjuhen e tyre sepse shkojne ne vendin ku mesohet ajka e dijes ne medrese, ku mesojne te shkruajne e te lexojne harapishten e shekullit te 6 te e.s., qe le lexojne profkat e profketit te tyre. Pervec kesaj u duhet nje dhi (jo vetem per qumesht) nje gomar edhe nje kallash. Ne kete menyre humben te gjitha gjuhet e vendeve qe sot flasin harapisht (egjyptiane, siriane …). Po ta shikosh gjuhen orgjinale te asaj zone sot e flasin vetem kishat ne liturgji edhe shume rralle ndjekesit e tyre.

  2. net says:

   jan me probleme, nuk e mohoj por e din ti arsyen o rob i trashe nga malsia?

   sepse kan nje nje jete te tere ne lufte…
   sepse jan te pushtuar nga ruset disa kohe nga amerikanet tashme disa vjet…
   more vesh o njeri i trash?

 17. Klodi_ dibra says:

  Lexo….

 18. banoret e palestines biblike nuk perbejne komb palestinez o qypa says:

  Nuk ka komb palestinez, ashtu sic nuk kishte komb jugosllav
  Popullata arabe e cila jeton ne Gaza dhe ne Bregun Perendimor te Palestines biblike jane arab sirian, arab egjyptin, arab jordan per nga perkatesia etnike. Kur Palestina biblike u nda ne dysh ndermjet tokave per hebrejt dhe tokave per arabet, u krijuan 2 shtete. Jordania dhe Izraeli. Minoritetet arabe qe mbeten brenda izraelit nuk pranuan ndarjen megjithese toka qe ju dha arabeve Jordania ishte 2-3 here me e madhe si territor. Ata pervec jordanise donin edhe nje cope brenda izraelit, pikerisht ate cope qe ata sot e quajne palestine. Eshte njesoj si serbet e mitrovices ti quash kombi Mitrovicar e jo serb. Qe nga koha qe ata nuk pranuan te mbeten brenda izraelit e sot ata kane arritur shume, kan arritur ti marrin izraelit origjinal 2 llokma. E te quajne veten Palestineze si komb. Fitorja me e madhe eshte qe qypa kudo neper bote degjojne fjalen komb palestines dhe nuk duan te edukohen me te verteten

  Belisarius mos u lodh me turmat. Merre kete vend si shetitje ku behet gallat

  1. net says:

   e mir mir, vazhdo ti se e ke mir…

 19. D_malesia says:

  NET I TRASHE JE TI O GOMARE MALESORET E PAKISTANIT DHE AFGANISTANIT TE DUKEN TE DITUR DHE MALESORET SHQIPTARE TE DUKEN TE TRASHE , NE MALESORET E KEMI LUFTUAR ARMIKUN TURK DHE SLLAV KURSE TI KTHEN SHPINEN KA FRYN ERA , ME PAK PRESION APO INTERES BEHESH KATOLIK I DEVOTSHEM . UNE DI TE SHKRUAJ DHE TE LEXOJ PLUS 3 GHJUHE TE HUAJA , ENGLISH SERBSKI ESPANJOL . TI JE TRADHTARI MIDIS NESH . JE RRACE HIBRIDE DHE E FLLIQUR DHE JO SHQIPTARE I PASTER SI UNE …..

  1. net says:

   vete e thua qe je tipik serb sepse din edhe serbisht :))

   cte lidh ty me serbishten?

   ke rene ne dashuri shum me te?

  2. NUKI says:

   Si i ke luftu Serbt ti vemje!? Sic na tregon me poshte ne komentin qe bere dje, kur u thua Serbeve: “Mire Se vini, Kosova eshte Serbi”

   “D_malesia — 17 Prill, 2012 në 9:29 pm

   DOBAR DOSHLI KOSOVO JE SERBIJE . CCCC …….”

   Ja pra ky je ti,,,nje vemje tradhetare

 20. D_malesia says:

  JAM NGA KOPLIKU DHE KAM PUNUAR TREGTI NE MAL TE ZI NGA MOSHA 18 DERI 22 VJEC . ATY E KAM MESUAR PO TI NGA JE NET?

 21. D_malesia says:

  NUKI LEXOJE PAK HISTORINE KUSH E BERI LUFTEN NE FUSHE KOSOVE KUNDER TURQEVE DHE KUSH E VRAU SULLTAN MEHMETIN ? SA % E POPULLESISE ISHIN SERB NE KOSOVE 200 VJET ME PARE ? E VERTETA TE VRET NGANJEHERE POR ESHTE E VERTETE . KOSOVARET U BENE SHUMICE ME KALIMIN E KOHES DUKE PASUR NGA 6 DERI 16 FEMIJE , EDHE KY ESHTE FAKT , UNE JAM NGA FISI I DED GJON LULIT , LEXO PAK SE SA E KA LUFTUE TURKUN DHE SERBIN AI ME MALESINE .

  1. Korcari says:

   Po ca ke luftuar ti ti dukesh qe kokrra e sllavit nga fshati vrake qe ndonjehre ketu shkruan ketu me emrin Ratko.Nga ata qe i hypin gomarit mbrapsht mos harroni qe ju serbet i dhate per grua princeshen Mara sulltan Muratit te dyte pra vajzen e Durad Brankovicit qe te fitonit autonomine.Ketij Durad Brakovicit i futi Gjergj Kastrioti nje dru te mire kur donte te kalonte ne Hungari te ndihmonte huniadin se ky brakovici nuk e linte se qe vjerr i sulltanit.Kur shqiptaret luftonin me Gjergj Kastriotin kunder turkut turqit hidhnin “valle” me grate tuaja neper hareme.

 22. inhimeRix says:

  Momenti kur oficeri izraelit godet protestuesin paqësor | Gazeta Tema neucqz kgehhiq ipzetc abercrombie tshli fwqqantl sac longchamp pas cher dqniqpz oqmtf

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 14
      [name] => Lifestyle
      [slug] => lifestyle
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 14
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 22626
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 14
      [category_count] => 22626
      [category_description] => 
      [cat_name] => Lifestyle
      [category_nicename] => lifestyle
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X