Shqipëria e ndyrë e Blendi Fevziut | Gazeta Tema
 

Shqipëria e ndyrë e Blendi Fevziut

Postuar në: Editorial |

Nga Bledi Mane- Public Enemy

facebook.com/bledi.mane

 

 

1./

Hej Fevzo, si të duket atdheu pa Ardian Klosin?

Bosh, i mpirë, i tulatur, moskokëçarës, halabak, snob, i dhjerë… Si thua, i mungon vendit një mendjehapur ironik, racional, cinik dhe i rafinuar si Klosi?

Aha, tani po e kuptoj që paskam degraduar unë. Të pyes ty nëse atdheu yt ndjehet ende keq e i munduar nga vetëvrasja e një kafkiani të depresionuar nga mëkatet e paraardhësve të tij, të lënduar nga dhimbjet e atdheut të tij që vuan e vuan e nuk i vdes kurrë. Kam degraduar unë sepse harroj shpejt që mes jush, mes teje dhe Klosit ka dy atdhe, ka dy Shqipëri.

Ikja e Ardian Klosit prej kësaj Shqipërisë matanë do të mbesë gropë e madhe e pambushur, do të jetë si një varr i hapur masiv, i cili do të përpijë mjaft mendje e shpirtra fisnikë, të cilët do i dorëzohen ikjes së përjetshme. Do vazhdojë të përpijë si me forcë anteu të dobëtit dhe delikatët logjika dhe kurajoja e të cilëve do të mposhtet nga vuajtjet e ndjenjave, nga mosguximi gjenetik, na turpërimi që i bëhet vendit të tyre nga gjysma e republikës përballë.

Ti Fevzo nuk ke arsyen më të vogël të dëshpërohesh dhe tulatesh nga (vetë)vrasja e Klosit. Jo, sepse kur ai ishte drejtor i televizionit publik të zboi me ceremoni e u bë sebep që opinioni yt të stacionohej pranë Sandrit të Klanit, jo sepse Klosi për ty ishte një bibliotekë dhe akademi aleksandrie gjigande, së cilës nuk iu afrove as në monizëm, as në të gjallë e as në të vdekur. Jo sepse dyshja antikonformiste Klosi-Rama nuk të krijoi kurrë asnjë xhep sado të vogël sikur për fasadë, jo sepse pragmatizmi dhe estetika e karakterit të Klosit nuk krahasohen me cektësinë e inteligjencës tënde prej një shërbëtori tashmë të zbuluar regjimesh…por ndryshimi mes jush janë dy copëzat Shqipëri, atdheu yt dhe atdheu i tij.

Atdheut të Klosit po i mpaken qytetarët me ikjet e gërdecasve, kostrebickave, 21 janarsve, ai atdheu po vajton humbjen, ndërsa Shqipëria jote gumëzhin nga zhurmat e njerëzve që vijnë vërdallë pa lek në xhepa e pa blerë asgjë nëpër TEG. Atdheu yt ka vite që nuk skuqet e as zverdhet, por thjesht trashet e majmet artificialisht si një obez vagabond. Atdheu yt thjesht var varëse të trasha floriri, xhiron gomat e makinave të shtrenjta dhe trash zërin si lac lagjeje duke trembur ata që nuk e njohin.

Atdheu i Klosit ka mbetur bathorisht dhe paskuqanisht i palegalizuar me barkun bosh, qytetarët e të cilit ende nuk kanë marrë paratë e premtuara të votave që hodhën trefish më 8 maj. Atdheu i Klosit u plagos dy herë brenda kësaj javë në Peqin dhe te Gjiri i Lalzit. Ende ky atdhe nuk mjekon nga tulatja plagën që i shkaktoi plumbi i Dashnor Sulës me pisqollën e Kuvendit, teksa vetë atdheu kishte shkuar të argëtohej në stadium. Ndërsa i rridhte gjaku i plagës së parë, hëngri një grusht të thatë hundëve tek rrokte të shikonte se kush hante darkë në atë vilën e krimur të Ilir Metës në Lalëz.

 

Hej Fevzo!

E di si më duket atdheu i Klosit?

Porsi rrëfimi yt dhe i Ben Blushit në numrin e parë të Rilindjes Demokratike ne janarin e 1991-shit. 21 vjet më pas dhe ende vërtitet e njëjta varfëri, por kësaj here më injorante dhe më e rrezikshme.

Atdheut tënd Fevzo i mungon tashmë idealizmi i brezit tuaj, i mungojnë gjyshet e tua të dashura, të cilat siç pretendon ti vinin nga dyer të rënda aristokratësh, por ikën me brengën se nipi i tyre nuk e filtroi dot gjakun e tij në blu ngaqë tu helmua gjate monizmit. Ato të edukuan me fisnikërinë e të qenurit superior ngritur mbi themele të forta meritash, por ti si për forcë zakoni e si dembel mesdhetar nuk filtrove gjakun, por flirtove me çdo kryeministër të majtë e të djathtë duke u bërë si urë. Ti këmbeve urtësinë, gjenezën, largpamësinë e Toptanasve dhe Bregasllarëve me prapaskenat rurale të poshtra nordike që t’i cytën Frangajt dhe Metat.

Atdheu i Klosit është i varfër sepse andej nga soji yt përballë nuk deklarove kurrë shifrën e saktë sa ia shite francezit Zhuljen Roche gazetën Korrieri, nuk dihet sa fiton tashmë çdo muaj dhe sa taksa paguan, nuk dihet sa kopje u shit libri yt për shokun Enver dhe nuk dihet nëse je tatuar ti dhe botuesi yt.

Atdheu i Klosit ndjehet i shokuar sepse studioja e opinionit tënd është aushvicuar në terre kërcënimesh me varje palmash, plumba ballit, prerje fytesh. Atdheu yt ngërdheshet kur dëgjon Endirën e KRTV tek flet për gjoba të rënda pse miku ish armiku miku yt Arjan Cani puth alla francezçe ukrainaset e bukura ndërsa ty nuk tenton të të këshillojë askush për të ndryshuar diskursin e debateve.

Atdheu yt Fevzo duket i bukur nga jashtë, por krimbja e tij nga brenda do ta brejë shumë shpejt fasadën. Ti megjithëse ke fjalën e rëndë e respektohesh preh hallit, kurrë nuk guxove ta shëroje sado pak. Atdheu yt është mbushur me rrugë të reja të nisura e të pa përfunduara, atdheu yt po “kristalizon” tashmë sistemin universitar jo publik më sharlatanin në kontinent, atdheu yt ka frikë të pranojë krizën e rëndë të një ekonomie informale që po azmatohet përfundimisht. Jepi gjithë ditën atdheut tënd të pijë Red Bull nga të Gimçes së Ritvanit e përsëri do i dridhen këmbët nga pafuqia. Zbukuroje atdheun tënd si manekinat e QTU-së së Samirit, por përsëri dhjami i krimit nuk ia fsheh kokallat e një ushqyerje spontane. Çoje sa herë të duash në Bruksel me aeroplanët Belleair të Lulit, përsëri Shqipëria jote Fevzo e shëmtuar e plakur do të duket. Vishe me rroba të shtrenjta Burrbery si ato të bashkëshortes tënde, por sërish ky vend do të duket oriental e i përdalë.

Hej Fevzo, nuk dua të të bej qejfin por ti tashmë studiohesh në shkollën e gazetarisë shqiptare si “fenomeni i vjollcëvokshërimit mediatik”. Ti le pa gjumë studentë gazetarie të Qytetit Studenti tek mundohen të të imitojnë ty. Duan të bëhen të famshëm e të pasur porsi ty duke mos lexuar asnjë libër e gazetë, duke rekrutuar të tjerë të punojnë për ta, duke ngarë trafikun e influencave në hullinë tënde, duke e dredhur çdo 8 vjet sa sheh që në horizont ndjehet era e ndryshimeve.

Hej Fevzo ti sot je më shumë se një star, je një Rambo, je një Oprah, je një ministër pa portofol, je një megaeminent, je një super këshilltar, je një Kastro që ke kastruar atdheun tënd jo atë të Ardian Klosit.

Eh Fevzo djali. Ti ke gjithçka në dorë, por unë të shoh porsi mbretin lakuriq të atdheut tënd. Ti ke kohë që nuk plakesh e as rinohesh. Ti ke kohë që bashkë me atdheun tënd je shëmtuar. Ti nuk je më ai djali i bukur i një atdheu të bukur sepse të kanë ngordhur parimet. Ti nuk je pjese e lumturisë kolektive, ti vërtetë po shëmtohesh dhe shikoje me kujdes veten. Je trashur, ke mbetur pa qafë, pa forma, pa flokë, me fytyrë e kokë që po të vezëzohet porsi Fantomasi i Marsel Alenit. Ti po vuan shpagimin e heshtur të qindra mijërave që të shohin e të dëgjojnë çdo natë sesi ti skuthshëm i poshtëron ëmbël. Ti me koshiencë po shndërrohesh në dishepullin dhe imazhin e një diktature të zbukuruar, e cila butë-butë zbret nga ekrani i televizionit dhe injektohet ne gjakun dhe qelizat e qytetarëve të atdheut tënd. Atdheu i Ardian Klosit është më ndryshe, nuk injektohet kollaj. Ata më mirë vrasin veten sesa të kthehen ne ushtare të bindur të një kauze kaukaziane. Atdheu i Klosit ka tharm evropian. Atdheu i Klosit vdes dhe ngjallet më i bukur.

 

 

2./Një tjetër Atdhe

Harrova të të kujtoj Fevzo se mes atdheut tënd dhe të Klosit ndodhet Atdheu im. Po qëndron pezull, pa fryme po qëndron. Thjesht rri e vështron indiferent, por dije se kur të zgjohet do t’ia marre frymën atdheut tënd të lodhur, të drobitur, atdheut tënd kokëpalarë. Atdheu im do t’ia shkërdhejë pasurinë dhe pushtetin atdheut tënd të shëmtuar. Atdheu im nuk është frikacak, atdheu im do ua ktheje pasurinë dhe lavdinë qytetarëve të tij e asnjëherë nuk do t’i detyrojë ata të vrasin veten. E vëmë një bast po ke bythë o Fevzo?

371 Pergjigje per Shqipëria e ndyrë e Blendi Fevziut

 1. thagma  --  9 Maj, 2012 në 9:49 pm

  Bravo

  Përgjigjjuni

  • Arditi  --  9 Maj, 2012 në 10:41 pm

   Flm o Bledi.Je i madh.Njerez pa shtylle kurrizore si puna e Fevziut keshtu e duan.Por perseri ata nuk vene mend,sepse edhe po te duan nuk munden.Tashme eshte teper vone per ta,sepse jane te lyer e perlyer koke e kembe me llumin e fashizmit Berishist.Ia ke thene shume bukur ne fund,do tu vije dita dhe ketyre felliqesirave.

   Përgjigjjuni

   • Ndreca  --  10 Maj, 2012 në 9:34 am

    Aq i madh eshte Blendi sa nuk ben dot pa burgun (zyrtarisht i denuar me shume se nje here, ne kohen e Socialisteve). Rrugaq, drogaxhi fallsifikator etj.
    Nese nuk do i kishte keto cilesi zor se do e merrte Mero ne staff.

    Përgjigjjuni

    • fule  --  10 Maj, 2012 në 10:43 am

     “Qar” je tu thon o cecen. U bete ju zgjebsit per moral. Po nga kush moret shembull, nga i pari i fist ne krye? Derra te eger.

     Përgjigjjuni

     • studente  --  10 Maj, 2012 në 10:50 am

      cja paska bere mire bashkpuntorit te sigurimit te shtetit Blendi Fevziu me pseudonimin “Krapi”, qe na ben moral. Ujku qimen e nderron, po zakonin se harron”

      Përgjigjjuni

     • Frana  --  10 Maj, 2012 në 12:20 pm

      Kujdessss!!! Fule
      Mos u bej racist!
      More vesh o koke lop ë ë ë!

      Përgjigjjuni

      • Vlora  --  10 Maj, 2012 në 6:34 pm

       mir ja u ben jeni me keq se cecen….

       qe kur e moret ju ne dore shqiperine e cuat ne katastrofe.

       shpellar pa pike vizioni.

       Përgjigjjuni

    • Marko Boçari  --  10 Maj, 2012 në 11:10 am

     or ndrec a po na pirdhesh per ne mal or tai…!!!

     Përgjigjjuni

    • era  --  26 Maj, 2012 në 8:08 pm

     O Fevzo, (ashtu Ndreca desha te them) je shum i trashe si nga ana mendore dhe ajo fizike.

     Përgjigjjuni

    • Himarioti  --  10 Shkurt, 2013 në 11:43 pm

     Bravo Bledi – ke thene aq shume per te gjithe ne ne kete leter/artikull. Meraku qe kam eshte qe Shqiperia e jote dhe e jona bashke po mban si shuem kesaj radhe. Druaj se mos shperthen si e kemi ne Shqipet zakon.
     Nuk me bren shume meraku per tipat si Fevziu e kompani por do te jete shume keq per vendin tone.
     A do mund ti qerojme nga udha me qetesi keta te pangopur qe shkelin kudo majtas e djathtas?

     Përgjigjjuni

    • hakihakiu  --  1 Mars, 2013 në 11:46 pm

     Te lumt pena o blendi je vecse nje njeri i madh -jo ne moshe por ne mendime -je nje njeri me zemer te gjere te lumt

     Përgjigjjuni

   • jarin  --  18 Prill, 2014 në 9:42 pm

    Ka kohe qe nuk kam lexu dicka me te bukur se kjo flm Bledi ma zbukurove naten

    Përgjigjjuni

  • Erida  --  10 Maj, 2012 në 9:59 am

   paaaaaaaaaaaaaaa kur del ky drogaxhiu me dhene mend ka mare ndonje doze dhe ka filluar te brockullise

   Përgjigjjuni

   • Krapi  --  11 Maj, 2012 në 4:52 pm

    Kete Bledin drogaxhiun e njofim te gjithe
    por e di ti qe duhet me diskutu se eshte e vertete ajo qe thote
    Mua per vete me duken te gjitha te verteta dhe mjerimi ke plas sheshit e per kete nuk ka faj bledi drogaxhiu se nuk po i ben fresk ai ketij regjimi por ku bledi tjeter qe vjen nga ser e larte.

    Përgjigjjuni

   • loni  --  22 Korrik, 2014 në 2:42 am

    erida!ku e di ti qe bleidi pi drog mos vall ke hequr ndonje viz me te? u bet dhe ju kok palarat te flisni per drog!shkruaj gjera qe i kan lezet femerave se na i shpife,

    Përgjigjjuni

  • Marko Boçari  --  10 Maj, 2012 në 11:18 am

   Jan te lutur te gjithe pylletaret,shpellaret dhe druvaret qe lexojne artikullin te bejne gati valixhet per ne Angli ose Bruxel,per te respektuar marveshjen”8vjet ne pushtet dhe 8vjet ne kurbet”

   Përgjigjjuni

   • bbking  --  10 Maj, 2012 në 3:33 pm

    M. Bocari shko dili zot fustanelles tende qe ta mbajne grekerit!!

    Përgjigjjuni

    • king stallash  --  10 Maj, 2012 në 6:07 pm

     ik ere pirdhu

     Përgjigjjuni

    • Vlora  --  10 Maj, 2012 në 6:35 pm

     me mire greket se serbet.

     Përgjigjjuni

     • bbking  --  10 Maj, 2012 në 10:13 pm

      se cfare nenkupton me serbet ketu!!!! gjithsesi, s’di te kete serbe me xhamadan! as me vija as pa vija!

      Përgjigjjuni

      • fatmir  --  11 Maj, 2012 në 1:55 pm

       Ka si nuk ka, shko shiko shqiptaret e asimiluar ne ato vise qe perdorin te njejtat kostume shqiptare por me muzike dhe gjuhe sllave. Ke plot zonat e Malit te Zi, Bosnjes, edhe Serbise.

       Përgjigjjuni

  • xha Jaho (ne atdheun e Blendi Manes)  --  10 Maj, 2012 në 11:20 am

   I hidhur si fara e bajames, o Blendi Mane. I hidhur, por i vertete.
   Jetojme ne atdheun e pjerdhur te bythetrasheve te Blendi Fevziut, por marrim fryme ne Atdheun tone.
   Te pershednes o Public Enemy, te pershendes o njeri, qe i lire vertete ke qene vetem kur ishe ne burg, jo ne atdheuin e Fevzos

   Përgjigjjuni

  • elinor  --  10 Maj, 2012 në 11:45 am

   Portretizim i sakte dhe i denje per nje ‘asskisser’ si Fevziu! Vetem nje individ si ai i lexon keto rrjeshta dhe as skuqet e as nxihet; nuk arrin ta kuptoje se e gjithe ajo pasuri, e gjitha ajo fame fallco e dhuruar nga sahanlepiresit dhe merhumat e regjimit, nuk merret me vehte ne ate anen tjeter, por shemtia qe lidhet me te ngelet mbrapa si nje njolle e pashlyeshme turpi per brezat pasardhes.
   Tani na duhet edhe nje karikaturist i mire qe ta ilustroje kete tablo po me aq mjeshteri sa vete Mane!

   Përgjigjjuni

  • hasan  --  10 Maj, 2012 në 12:51 pm

   Bravo,bravo…mijera here bravo.

   Përgjigjjuni

  • Bossi  --  10 Maj, 2012 në 5:48 pm

   Po ca bravo thoni ju ore? Po pse duhet te shkerdhehen me njeri-tjetring ata pak intelektuale qe na kane mbetur? O Bledo, si te dukej Shqiperia kur Paria e Edit tat dhe Inteligjenca a te ndjerit Klosi kishi pushtetin? Ta them une: Po nje MUT ishte. Dhe po nje MUT do vazhdoje sa kohe qe intelegjences shqiptare vetem MUT i pjell mendja. Me vjen peshtire dhe gjynah per te gjithe ju njerez ne krize identiteti te perjetshem. Te marrte e mira te marrte, se me bere te prish gojen.
   Bossi

   Përgjigjjuni

  • Devolliu  --  11 Maj, 2012 në 12:41 am

   I miri Ardian ishte një sokrat i vuajtur; i fëlliquri Fevziu është një derr i kënaqur.

   Përgjigjjuni

  • ZOTO NATIRD  --  11 Maj, 2012 në 8:46 pm

   BLENDI JE MADH TE LUMTE DORA QE KE SHKRUAJTUAR KETE ARTIKULL TE REVOLTUAR, TE SINQERET, THERES, AKTUAL…
   NE FJALET E TUA NDJEJ SHENJE BRENGE PER IKJEN E TE PAVDEKESHMIT ARDIAN KLOSI .POR ME TEPER SESA KURRE AI ESHTE GJALLE BRENDA NESH KU FJALE E TIJ ESHTE SI NJE PISHTAR I CILI NA TREGON RRUGEN NE TE CILEN DUHET VAZHDUAR PERPARA.
   KLOSI JAM UNE ,KLOSI JE TI ,KLOSI ESHTE GJITHEKUSH I CILI GJENDUR VETEN NE GHITHESINE QE AI KRIJOJ.AI HAPI NJE TOKE PJELLORE NE KETE SHKRETETIRE INTELEKTUALE FEVZIANE,FAHRIANE,… DHE MBOLLI FJALEN E TIJ E CILA SI NJE LIS U RRIT DUKE I LENE SI MYSHQE DHE LIKENE FEVZIANET DHE FAHRISTET.
   JEMI NE QE DO TE VAZHDOJME E PUNEN SE TIJ DUKE LENE TE KERMEZOHEN BOTA E KETYRE BURRACAKVE QE DO MBETEN PA EMER TE CILET RROTA E HISTORISE DO TI MARRI SI KOMENSALE TE DUARNDOTURVE ME GJAKE ,KRIM, VJEDHJE…
   SA HERE QE NE TE JEMI KLOSI ,ATA DO TE DEKANTOJNE NE LLUMIN E TYRE.
   VAZHDO KESHTU BLEDI.
   PERSHENDETJE DRITANI.

   Përgjigjjuni

  • Armend  --  12 Maj, 2012 në 3:18 pm

   Paska thith nja 10 Vija kokakin ky pastaj ka shkruar ket leter,ky nuk e fyen Fevziun per arsye kinse te Klosit, por ky e ka pezmatimin sepse i ka qit ne shesh krimet qe i ka ba Enver Hoxha..
   O Fevziu ti je njeri qe nuk i trembesh ketyre legenave.

   Respect nga Gjakova

   Përgjigjjuni

   • Era  --  26 Maj, 2012 në 8:29 pm

    Armend ke kuptuar gje ti se cfare ka shkruar Z. Mane? Ik meso si shkruhet e lexohet ne shqip ne fillim, pastaj eja ketu te gazeta TEMA dhe komento sa te duash! Te trashe ishit , te trashe ngelet, MALOK te pagdhendur!

    Përgjigjjuni

  • Mark Marku  --  21 Maj, 2012 në 8:04 pm

   Shqiperia e krimeve te Sali Berishes!

   Përgjigjjuni

   • Elidor Prendi  --  22 Maj, 2012 në 2:09 pm

    Dhe vdekja vazhdon te rrembeje tragjikisht viktima te pafajshme! Shteti rri e justifikohet me forca maxhore e gabime njerezore! Turp i zotit!

    Përgjigjjuni

   • James, England  --  26 Maj, 2012 në 8:24 pm

    Perfect! Go further Bled Mane!

    Përgjigjjuni

   • Elona M.  --  27 Maj, 2012 në 6:55 pm

    Ti Bled rri e rri e nxjerr nga nje perle. Mos i degjo ata qe te shajne se nuk dine cfare thone.
    Thuhet se verejtjet/kritikat, te bejne mire. Po kur jane te drejta ama. Nga keto ketu, une nuk gjej asnje verejtje apo kritike te drejte. Ndaj, mos u brengos cfare thone e mos i lexo, nuk ja vlejne.
    Gjithe te mirat,
    Elona M.

    Përgjigjjuni

   • Melisa Etheridge  --  31 Maj, 2012 në 7:14 pm

    nese do te kishte ndonje cmim per gazetarine opozitare, une me plot deshire do jua jepja juve zoti Bledi Mane! Pergezime!

    Përgjigjjuni

   • Manjola S  --  2 Qershor, 2012 në 8:04 pm

    THJESHT, BRAVO BLEDI!

    Përgjigjjuni

   • Lesh Leshi, Lezhe  --  3 Tetor, 2012 në 1:00 pm

    O Mark!A vazhdon hala disidencen apo ti kan fujt bollsat ne uje te ftoht :p

    Përgjigjjuni

  • Great G  --  22 Maj, 2012 në 12:39 am

   Nuk di te them nese eshte nje BRAVO e mjaftueshme.
   U rrengjetha nga ky shkrim. Shkrimet e rralla jane vetem ato ku cdokush(sado i ndryshem te jete) gjen vetvehten. Une gjeta vehten ne kete shkrim. Mendimet e mia ekzaktesisht per Fevzi plehren u shprehen ne menyre perfekte nga Bledi Mane. Si perfundim as une s’di sesi tju uroj me shume Zoti Mane per kete shkrim brilant.
   BRAVO!!!

   Përgjigjjuni

   • John NYC  --  22 Maj, 2012 në 11:14 pm

    Well done mr. Mane!

    Përgjigjjuni

  • Melisa Gonxhe  --  22 Maj, 2012 në 9:49 am

   I nisi krimet me Hysen Shoshorin e ndjere, sajoi 2 prillin e Shkodres, beri 97′, ngriti Leka Zogun ne proteste te armatosur ne mes te Tiranes, vrau Azem Hajdarin qe te shkaktonte 98’Gerdecin, 21 janarin … prape tragjedi per shkak te infrastruktures se administrates se ministrise se transporteve dhe policise rrugore e me tej! Nuk i ndahet vdekja doktor morjtes!!!
   Kur do vere zoti dore mbi te?!!!
   Doktor mortja i Ballkanit!

   Përgjigjjuni

   • Luciano Katani  --  19 Gusht, 2012 në 7:05 am

    Bravooo !! Sali Rame Berisha ..vampiri i shqiptareve..qe duhet marre zvarre per se gjalli..bashke me ushtaret e tij..mercenaret e sali kriminelit

    Përgjigjjuni

  • Arkitekti i papune  --  23 Maj, 2012 në 7:54 pm

   Shqiperia e dhjere e Blendi Berishes

   Përgjigjjuni

  • Gerond Bisha  --  24 Maj, 2012 në 10:12 pm

   Urrejtje e akumuluar ne 20 vjet zhgenjime!

   Përgjigjjuni

  • Donika Kokalari  --  29 Maj, 2012 në 9:23 am

   Shqiperia e ndyre e Berishajve & co! FLM Bled Mane!Ja bere grafina kadavres ne pushtet.
   http://imazheshqip.blogspot.com/2012/05/kjo-asht-toka-jon-prona-jon.html

   Përgjigjjuni

  • Femijet e Shqiperise berishiane  --  1 Qershor, 2012 në 8:47 am

   Shkrim shume i goditur, por edhe i trishte z. Mane! Ne kete Shqiperi po rrisim te ardhmen, femijet tane :-(
   Gezuar 1 qershorin!
   http://imazheshqip.blogspot.com/2012/05/childrens-day-erishajt.html

   Përgjigjjuni

  • Gusmari  --  7 Qershor, 2012 në 2:09 am

   Ja kjo eshte …
   http://www.gazetatema.net/web/2012/05/09/shqiperia-e-ndyre-e-blendi-fevziut/

   Përgjigjjuni

  • AHA  --  30 Korrik, 2012 në 3:34 pm

   athdeu yne eshte ne paragrafin e fundit !

   Përgjigjjuni

  • CIM SELA Londer  --  18 Gusht, 2012 në 10:00 pm

   Shkrimi per Vishon nevrikosi havari, por mos e rruj hic o Bled se s’ka ca te ben dot !!!
   http://imazheshqip.blogspot.com/2012/08/visho-canadian-reborn.html

   Përgjigjjuni

  • London  --  4 Mars, 2013 në 11:22 am

   Blendi te lumte dhe faleminderit qe permend nje njeri te madh si Ardian Klosi. Eshte fatkeqsi per Shqiperin ku intelektualet ose vrasin veten ose shesin shpirtin dhe intelektin duke shkelur me te dyja kembet mbi vlerat e tyre…

   Përgjigjjuni

  • Tritol Nobelisti  --  8 Shkurt, 2014 në 11:40 pm

   Po nuk na the nga bie ky atedeu yt o Bledar djali se jame kurjoz te shohe te realizohet ajo thirrja jote tek pika dy. Ajo eshte nje thirrje si nje enderr e bukur qe enderrojne sot te shtypurit kudo ne bote dhe vecanerisht ata te atdheut tim e tendit, po pak adoleshente dhe mbase nene ndikimin e ndonje gote rakie se ne kushte te tjera shqipetaret e po e tregojne cdo dite se cila eshte preference e tyre. Megjithe ate artistikisht me pelqejne shkrimet e tua Bled, dhe tere embelsia e ketije shkrimi te sotem eshte mbledhur tek “vjollcevoksherimi mediatik”. Je I vecant deri tani, them deri tani se shkrimtar dhe poet, pse jo edhe gazetar ai cik bend rrit me shume se grem e rrepica…

   Përgjigjjuni

 2. frederik  --  9 Maj, 2012 në 9:50 pm

  Sio nuk ka e ka prapa kokes

  Përgjigjjuni

  • maloku  --  19 Shkurt, 2013 në 8:46 pm

   nje shkrim qe do e kishte zili qdo gazete ne bote….. bravo…. te lumte je vertet i zoti complimente anche gazetes tema. jeni te mrekulushem ……!!!!

   Përgjigjjuni

 3. wert  --  9 Maj, 2012 në 9:50 pm

  Propozoj qe ky shkrim te printohet ne nje faqe formati 100 me 50 metra, ta shumfishojne dhe ta varim ne cdo shesh te Tiranes, qe ta lexojne te gjithe.
  Shkrim i persosur i cili per mendimin tim i drejtohe te gjitha atyre qe qendrojne lart Fantomasit.

  Përgjigjjuni

  • Bekimi  --  9 Maj, 2012 në 10:30 pm

   Ky nuk është thjesht kryeartikull.
   Kjo është kryevepër!
   Akoma nuk është printuar e varur në banderola prej tarracave të pallateve në Tiranë por jo vetëm.
   Bravo, Blendi Mane!

   Përgjigjjuni

  • irena  --  10 Maj, 2012 në 9:45 am

   Une jam shume dakort me kete propozim. Kush eshte dikush qe ka mundesi financiare per kete, le ta beje ne emer te gjithe njerezve te thjeshte, te ndershem, etj… te ketij vendi dhe ta vendose ne qender te sheshit Skenderbe.

   Përgjigjjuni

 4. usa men  --  9 Maj, 2012 në 9:57 pm

  nje nga artikujt me brilante te blendi manes,e meriton vendin e editorialit.sidomos sot qe eshte 9 maji dita e fitores mbi naziskinet
  qe perfaqsohen sot nga neonaziskini bledi fuckziu.

  Përgjigjjuni

 5. burgaxhiu UK  --  9 Maj, 2012 në 9:58 pm

  Kujt ja thu mor Mane? fevzo turku kur shifet ne pasqyre shef tullacllekun e kujto zerot si ka shtu ne banke
  pseudo-gazetari fevzo turku e ka ne ADN lepirjen e peruljen para padronit

  Përgjigjjuni

 6. du  --  9 Maj, 2012 në 9:58 pm

  shkrim gjurmelenes i Manes.

  Përgjigjjuni

  • adashi  --  10 Maj, 2012 në 8:02 am

   Hallall qumeshti i nenes!!!!!!!RESPEKT RESPEKT

   Përgjigjjuni

   • inf  --  10 Maj, 2012 në 2:59 pm

    HALLALL NJI MIJE HERE O MANE DJALI JA KE SHKERRDHYER BRINJET FEVZO SHKERRDHATES BRAVO MANE TA PACIM BORXH NE .

    Përgjigjjuni

 7. joni  --  9 Maj, 2012 në 9:58 pm

  Nje shkrim i mrekullushem merito lexim dhe rilexim, te ngjal shprese se ka akoma njerez intelektuale dhe te vendosur per te ndryshuar barrangen dhe geton afrikane te mbjellur ne shqiperi.

  Përgjigjjuni

 8. Rezart  --  9 Maj, 2012 në 10:01 pm

  Sa mire qe ia ke perplasur ketij kokevezes te verteten me fjalet qe meriton! Fryhet si bretkose dhe s’e sheh veten ne pasqyre sa i shemtuar eshte bere. Besoj se Fevziu do ta lexoje, dhe sigurisht do t’i vije plasja, hahaha.

  Përgjigjjuni

  • Bekimi  --  9 Maj, 2012 në 10:32 pm

   Ama, plasja e vërtetë!
   Dhe në mos i ardhtë, ky duhet të vrasë veten vetë, pasi as pendesa nuk i pi ujë

   Përgjigjjuni

 9. zhaku i pamposhtur  --  9 Maj, 2012 në 10:03 pm

  NJE ARTIKULL I PERKRYER,,BRAVO

  Përgjigjjuni

 10. ardian  --  9 Maj, 2012 në 10:05 pm

  Sahanlepires dhe i shemtuar pa piken e vleres si emisioni i tij ashtu dhe gazetari fevzo.Te dhjefsha ne pasurine o Fev-zi ajo nuk ka vlere.
  Keshtu e duan keta bythmafishtet e sojit bajatfevzi.

  Përgjigjjuni

 11. enrik  --  9 Maj, 2012 në 10:09 pm

  Gjithcka e goditur e me shume vend.Fevziu eshte bere tamam lekakulo(SUMLEPIRES)i Sali ka..t dhe atij ftyrurithit te Sander mafishes.te lumte per kurajon ne te shkruar.

  Përgjigjjuni

 12. Petro  --  9 Maj, 2012 në 10:09 pm

  Ne vazhdim te rreshtave te mesiperm,shkon kjo poezi e sapongjizur:

  Natë pa zemër

  Natë e gjatë, e ndarë në mes
  E në mes ç’u ndjekam vetëm.
  Qiell i zi në mijëra pjesë.
  Si e nisëm e ku mbetëm!…

  Pse kjo natë qenka pa zemër!?
  Pse nuk do t’ më ngushëllojë!?
  Zot, mos më shiko syshtrembër!
  Bëj dikë që të më dojë!

  Pse kjo natë pa emër qenka!?
  Qiellin pse e bën të dridhet!?
  Hëna, pse më gërryen brenda!?
  T’ iki larg, pse nuk më shtihet!?

  Përmbi re vallëzoj me mendje.
  Dritën e mëngjesit pres.
  Po a dal dot nga kjo gjendje,
  Veç me ëndrra, ëndrrashpresë!?…

  Vallë, mos qe betejë e humbur!?
  (S’më tërheq asgjë përpjetë.)
  Vetëm forca, çast i lumtur,
  Ngushëllim më jep në jetë.

  Përgjigjjuni

  • Ben Chicago  --  9 Maj, 2012 në 10:47 pm

   Rrugac komunist,vetem ata shajne e fyen,si ky qe ju i thoni gazetar.Fevziu eshte nje nga studentet e dhjetorit,nje gazetar e shkrimtar i talentuar,rrjedh nga nje familje e fisme,dhe nuk eshte cudi qe mbron te djathten , por njerez si ju qe skeni lexuar nje liber ne jeten tuaj,nuk mund ta kuptoni .Te krahasosh te birin e Bilbil Klosit ( qe ka vrare e pushkatuar qindra shqiptar ),me Kafken, vetem nje i paditur mund ta beje.Klosi nje njeri i paqendrueshem,qe merite te tij kishte vetem deformimin e historise Shqiptare,duke arritur kulmin duke e nxjerre Skenderbeun serb.Kur nje njeri nuk ka argumenta,fillon nga fyerjet,dhe nqse kjo gazetaria e majte e ketij capaculi ju pelqen kjo tregon se problemi eshte me i madh ne ate vend.

   Përgjigjjuni

   • fule  --  9 Maj, 2012 në 11:08 pm

    Ik o koqekanari, fatkeqsia eshte se ka akoma te pjerdhur nga trute e kokes me perrallat me gogolat komunist dhe ish krye-komunistin Sali shpetimatarin.

    Ju qener to vdisni te pagdhendur dhe zagare regjimesh.

    Përgjigjjuni

    • aferdita  --  10 Maj, 2012 në 1:15 am

     O tmerr, ju qenkeni te bijte e enver hitlerit deri sa flisni me kaq urrejtje per nje gazetar antikomunist si blendi ..apo mos ju vjenkeq se demaskoi xhaxhin tuaj enver??!!

     Përgjigjjuni

     • Ivani i madh  --  12 Maj, 2012 në 4:04 pm

      Ditke po leri keto moj po meso se ne kemi fjalet tona shqip qe shkruhen me te madhe moj shpirt

      Përgjigjjuni

   • shqiptar  --  9 Maj, 2012 në 11:14 pm

    Meqe te interesoka shume se cfare ka bere babai i Ardian Klosit, pse nuk i futesh pak me thelle hulumtimit per kete sirianin a libanezin, Fevziun, e kam fjalen paraardhesit e te cilit erdhen me pushtuesit turq, vrane e prene shqiptare, moren toka dhe na u bene edhe te fisshem, madje aq sa ti po na e quake normale edhe te jene te djathte kjo race e peshtire mongolesh !

    Përgjigjjuni

   • klara  --  9 Maj, 2012 në 11:24 pm

    NE QOFTESE QUHETE E FISME FAMILJA E ESAT PASH TOPTANIT ME VJEN KEQ PER INTILIGJENCEN TUAJ, KATASTROF ATO ISHIN TRADHETARE TE KOMBIT JA KUSH ISHIN TE FISMIT NGA RRJEDH FEVZOJA.

    Përgjigjjuni

    • Ben Chicago  --  9 Maj, 2012 në 11:43 pm

     Mbiemri i fisit te tij eshte Bregasi,nje fis i persekutuar dhe me shume prona.Vazhdoni ekzaltouni me kete pacavure,dhe me falni qe ju nderpreva jargavitjen tuaj.

     Përgjigjjuni

     • fatmir  --  10 Maj, 2012 në 12:10 am

      Ik ore langaraq, te pjerdhca pronat e atyre te dhena nga osmallinjte turq duke debuar shqiptaret e tjere. Te lumte o Mane, bjeri ketyre si Bythziut.

      Përgjigjjuni

     • Pellumb Kulla  --  10 Maj, 2012 në 6:57 am

      Te marresh per mbiemer nje qytet, eshte pretendim i madh, si Faiku qe mori Konicen dhe Eqerem Beu, Vloren dhe u bene nder atyre qyteteve. Beni ka marre persiper te nderoje nje qytet me te madh se Konica dhe Vlora. Ka marre Chicagon.
      Une nuk e di kush eshte Beni, emer prapa ferres, sigurisht dhe nuk eshte e bukur qe une te dal si budalla balle tij, me emrin tim te vertete. Beni ka marre persiper dicka dhe del e zbraz kunder te gjitheve!
      Por pikerisht, ne kundervenie te tij, tere ketyre njerezve qe dritherojne dhe mahniten me shkrimet e Bledit,- edhe pse shumica e shprehin dritherimin fshehur pas gjysmemrash dhe ata, – dua ja ketu, ne kuadrin e komenteve, t’u jap nje mbeshtetje si nje njeri i penes dhe une, qe shkruan hera heres. Kete radhe thjesht te komentet te pergezoj kete gazetar te ri dhe shume terheqes.
      Bledi Mane eshte nje gazetar nga me te mprehtet qe i ka ardhur mejdanit shqiptar te gazetarise. Blendi Mane eshte nje shkrimtar i ushqyer mire,si nje blete qe ka thithur lulet me te mira. Transparon nje kulture te zgjedhur, te gjere, te thelle dhe solide. Eshte nje ngacmues i mprehte, nje djale i guximshem idealist, qe talentin e tij te pakrahasueshem e shpenzon ne anen me te paleverdisshme. Dhe ai te leverdisshmen e di ku eshte, e thote vete qe eshte ajo, ku eshte vendosur Fevziu. Ne pikpamjen e stilit Maneja ka nje ritem atakues te mrekullueshem,qe te shkakton zili. Ai perdor nje fjalor te guximshem dhe mbi te gjitha te terheq e te mahnit me zgjedhjen e pikveshtrimit te tij te bukur. The Public Enemy, (Bledi Mane), eshte sot, tok me Bazen nje dyshe qe ne duhet t’u jemi mirenjohes per ndermarrjen e pakrahasueshme te qendreses ne shkretetiren e shtypit shqiptar te ketyre koherave. Bledi, nuk te njoh (si fytyre) por te pergezoj, te uroj me gjithe shpirt rruge te bukur ne ngjitje ne kete qe ke nisur. Paç bekimin e Zotit! E Zoti qofte me ty!

      Përgjigjjuni

      • iliria  --  10 Maj, 2012 në 9:00 am

       me ne fund po flasin hapur edhe ata qe duhet te flasin, duke ven piken mbi I.Se sa shkrim i persosur eshte kete e tregon pjesmarja e njerezve ne komentet qe bejn.KA KA shqiperia njerez me urtesi e te mencur.Prandaj le te bejme dhe ne dicka sado te vogel duke e postuar gjithandejqe ta lexojne te gjith dhe secili te nxjer perfundimet e tija.ne nuk jemi njerez te penes por i themi gjerat ashtu si jan dhe si i ndjejme.

       Përgjigjjuni

      • Engjelli  --  10 Maj, 2012 në 9:13 am

       E sakte!No coment !

       Përgjigjjuni

      • irena  --  10 Maj, 2012 në 9:55 am

       Zoti Kulla, une ne rastin me te pare te mundshem i lexoj shkrimet tuaja, per kete edhe deshirova menjehere tju shkruaj sapo lexova komentin tuaj.
       Ju uroj jete e shendet dhe ju lutem, ne emrin e nje qytetareje te thjeshte, qe e do kete vend, shkruani edhe ju dhe mos i’u largoni njerezve te ketij vendi, sepse ata nepermjet penes suaj, mendimit tuaj, shpresojne dhe besojne se ky vend ka akoma njerez qe e duan.
       Me respek Irena (Gjermani).

       Përgjigjjuni

      • Ben Chicago  --  10 Maj, 2012 në 10:15 am

       ky qe mbron fevzon nuk eshte gje tjeter vecse nje i semure mendor maniak qe shkruan ne emrin tim

       Përgjigjjuni

      • Ben Chicago  --  10 Maj, 2012 në 1:04 pm

       P.Kulla,nqse je ai i verteti,ky eshte nje blog ku asnje nuk shkruan me emrin e vertet,une nuk kam marre persiper asnje qytet,eshte e thjesht,emri im eshte Ben dhe Chicago qyteti ku jetoj.Eshte e cuditshme qe pikerisht juve ju pelqeka ” stili terheqes” i ketij gazetari qe baze ka fyerjen me shtepi,e rob shtepie e te gjithe atyre qe sjane si ai.Z.Kulla te kujtoj per shkrimet e tua satirike(qe me pelqenin),si dhe te kujtoj si ambasador jone ne New York ne kohen e qeverise se Saliut qe me pas e shpalle armik dhe kerkove strehim politik ne Amerike pasi te ” rrezikohej” jeta po te ktheheshe ne Shqiperi .Te gjithe keta looser qe i bejne hosanara ketij rrugaci,jane thjesht te vonuar ne permbysjen e “komunizmit”,ne Shqiperi ,sepse ai realisht u rrezua me ’92.

       Përgjigjjuni

       • fatmir  --  10 Maj, 2012 në 1:34 pm

        Nqs ti deridimen mendon se komunizmi u rrezua ne 92’n qenke vertet ne gjume akoma. Shko laj ndonje pjate ate bej.

        Përgjigjjuni

      • revolucionari  --  10 Maj, 2012 në 3:09 pm

       bravo,pullumb kulla,dhe ti nuk je i paket me penen tende te arte,nderon veten dhe durresin e lashte!kurse Blendin tim permetar e uroj qe ju befte pena flori dhe nderove sojin dhe permetin,bashke me mero bazen jeni nje treshe e mrekullushme qe na ushqeni perdite me jete,zoti ju bekofte dhe ju ndricofte gjithmone mendjen!pershendetje nga nje durrsake emigrante ne itali

       Përgjigjjuni

      • Spiro Çobo  --  10 Maj, 2012 në 5:56 pm

       Doja te shprehja edhe une nje mendim per shkrimin e Bledi Mane- Public Enemy, por kur lexova komentin e Pellumb Kulles, nuk me mbetet gje tjeter vec te them “Bravo Bledi”, “Te lumte pena Pellumb”!

       Përgjigjjuni

    • Nadia Shabani  --  10 Maj, 2012 në 11:37 pm

     Po Klara ke te drejte per Isat pashe Toptanin por ne ditet e sotme bashkepunetoret me armiqte dhe tradhetaret i quajne patriot dhe te ndershem.E ce ke qare kete artikull o Blendi Mane. E ke diskretituar spiunin e Saliut por ku ka turp ai, ai do vetem leke dhe nuk di as parime as dinjitet dhe fatkeqesisht Shqiperine e kane kthyer ne nje cerdhe hajdutesh qe po e xhvatin kete vend. Fevziu per para shet edhe te emen e tij dhe nuk pyet per asgje. I serviloset Saliut jo se eshte demokrat por se eshte hajdut dhe nuk paguan taksa, mjer ne sa ka si ky sot na mori lumi na mori ky njeri na i ka veshtirosur edhe televizorin e dhe gazetat. Me del klani dhe me kujtohet Fevziu me pyetjet e tij djallezore per te diskredituar Ina Ramen apo Bamir Topin apo Edi ramen kundershtaret e Saliut ky i shikon si armiq. Ka bere nje politik te cthurur urrejtje ndermjet te djathtes dhe te majtes. Turp qe rron mbi toke.

     Përgjigjjuni

   • monus  --  9 Maj, 2012 në 11:39 pm

    Fevzo mavria…mjaft mburre veten mor langaraq.

    Përgjigjjuni

   • Nik Kodra  --  9 Maj, 2012 në 11:45 pm

    Ben Qimja mund te jete pa qime se Fevzua!

    Ata jane ne nje parti, Partia e Mashtrimit dhe Zullumit!

    Tung,

    Nik

    Përgjigjjuni

   • Ma kap i cik Beno  --  9 Maj, 2012 në 11:47 pm

    O bo bo,foli prap ky zarbua Beni Chicago..O tema ,mos ja botoni ketij plehres me komentet se eshte koqe fare..

    Përgjigjjuni

   • orges brescia  --  10 Maj, 2012 në 1:29 am

    o ben chicago …rrugecer e komunista jane Sali Berisha e Blendi Fevziu.legena qe i njeh e gjith Shqiperia…Klosi ishte nga te paktat pasuri qe ka populli yne,nje intelektual qe e donte popullin e tij e jo si Fevziu e Berisha qe e shesin Shqiperine e shqiptaret sa here ti doje qejfi..po nejse nuk po zgjatem me shume se nuk ja vlen..do vi dhe ora e tyre..koha eshte e maskarenjve po shqiperia eshte e jona..ARDIAN KLOSI Shqiperia nuk do ta harroje kurre vepren tende..une personalisht te falenderoj..i perjetshem qofte kujtimi yt..

    Përgjigjjuni

   • dexter  --  10 Maj, 2012 në 1:46 am

    Të lumtë, Ben Chicago!

    Përgjigjjuni

   • NjeQytetarOptimist  --  10 Maj, 2012 në 5:39 am

    Per Benin, nga Beni :)

    Ti nuk turpëron Enverin,

    Se i ngjite ligësinë,

    Por ti Librit i nxin nderin,

    Poshtëron gjithë historinë!

    Po të pyes me lezet,

    Përgjigju me fjalë të nderit,

    Mendon ti, kish’lindur burrë

    t’i ngrihej para Enverit?!

    Asnjëherë o Fevzi djali,

    S’të kam dashur e s’të dua,

    Po s’rrëzohet Enver mali,

    Nga ato pordhët e tua!

    Rri aty tek “Opinioni”

    rri aty ku pate fatin,

    se Enveri, o Fevzi,

    sa ç’je ti, kishte Hallatin

    Përgjigjjuni

   • ina  --  10 Maj, 2012 në 9:48 am

    Ne shkrim jepen mjaftueshem argumenta dhe madje krahasues. Nuk e kuptoj se si nuk arrini ju Ben Chikago ta kuptoni. Une jam gjithashtu nje demokrate me shpirtin tim, por ajo propagande e shemtuar e Fevziut eshte vertete jashte realitetit shqiptar.

    Përgjigjjuni

   • Hem  --  10 Maj, 2012 në 10:53 am

    Ti je rrjedhe e lavazhos qe na eshte bere ne 50 vjete vetem me nje diference qe ne u permendem,u zgjuam kurse ti vazhdon te rrishe ne gjume dhe te reagoshe si xombet kjo eshte nje fatkeqesi e madhe jo per ty se ti nuk kuptone po per atdheun tende e te fevziut qe vazhdon te jetoje akoma ne erresire duke brohoritur per çapaçulet qe e drejtojne.Valle kur do te zgjoheni……?

    Përgjigjjuni

   • e verteta  --  10 Maj, 2012 në 11:30 am

    O ben Cikagoja,mos e perdor me kete pseudonim se me ato qe brockullit ti deshifrohesh qe je matane bathores-
    Eshte vertete nje shkrim brilant dhe shpresoj te jete vetem nisja e nje sere artikujsh demaskues per monstra te tille bithlepires.

    Përgjigjjuni

   • KURSI 2012  --  10 Maj, 2012 në 2:12 pm

    Me falni kam vetem nje pyetje, pse jetoni ne Chicago ju????
    Provoni te jetoni ne atdheun e Fevziut dhe pastaj flasim……

    Përgjigjjuni

   • Sikur t'kisha nje grusht te fuqishem  --  11 Maj, 2012 në 3:20 am

    Ben, me ne fund lexova nje koment qe jo vulgar. TE FALEMNDERIT!

    Përgjigjjuni

   • koni  --  11 Maj, 2012 në 10:22 am

    me fal, por keto turpe qe shkruan ne emer te nje njeriu me zemer e mendje qe ndjente e shikonte pertej varferise mendore dhe pisllekut te kesaj pseudo shoqeri “Intelektuale”, na ben te skuqemi e te percmojme paturpesine e guximit tend….per BENIN nga chikago e kam… e ne qofsh aq larg mos guxo te gjykosh… bej çap e hidhu ketej ta ndjesh ne lekure kete pisllek, fukarrallek qe eshte mbuluar me gjethen qe pjell flori te korrupsionit.

    siç thote Çani… nje big up per kete artikull Mane….

    Përgjigjjuni

   • Sali Serbi = SS (Sigla demaskuese e Sali Berishes)  --  11 Maj, 2012 në 4:42 pm

    Po shul fare paske ngelur mor zoteri qe nga 1991.

    Përgjigjjuni

  • M. B.  --  10 Maj, 2012 në 9:27 am

   Kjo vjershe eshte vertet gjigante …
   Kopmlimente se me duket shume e thelle dhe e aritur….

   Përgjigjjuni

  • M  --  10 Maj, 2012 në 12:34 pm

   Bravo Petro. Na ke sjelle vargun e duhur ne keto momente depresive te kesj shoqerie:

   Vetem forca, çast i lumtur
   Ngushellim me jep ne jete

   Do rrojme e do shohim sa te forte do jene neser ata qe pushtetin dhe parane mund te mos e kene me…
   Ciao

   Përgjigjjuni

 13. F.Kosho  --  9 Maj, 2012 në 10:14 pm

  Zoti Bledi Mane po vertetohet c’do dite qe kalon se eshte vertet shqiptar i shqetesuar deri ne palce per traumat ku kalojne sot shqiptaret dhe Shqiperia.Z.Mane s’eshte fallco shqiptar,por gazetar insiprues per per progres te atdheut dhe te c’do shqiptari ai uren dredhine ca te nenes e ca te njerkes.

  Përgjigjjuni

  • vetetima  --  10 Maj, 2012 në 3:02 pm

   Asnje njeri nuk mund te zbehe punen e talentuar te Gazetarit Modern Blendi Fevziu. Asnjehere nuk mund te nxihet nje Kristal nga njerez te semure dhe te shitur. Blendi Fevziu gezon respektin e mbi 90% te shqipetareve. Edhe ata 10% qe gjoja nuk e duan, jo se nuk e duan apo pelqejne, por se per force zakoni duan qe ti bejne qejfin dy tre gazetareve ne Shqiperi qe jane shume te pa afte dhe nuk e arrijne kurre ti afrohen nivelit Gazetarit modern Fevziut.

   Përgjigjjuni

 14. analist  --  9 Maj, 2012 në 10:15 pm

  O Bledi,ku ke dale ketu ne kete foto si iriq,ne kopeshtin zoologjik ku banon apo ku ke shkuar per vizite?

  Përgjigjjuni

 15. viola  --  9 Maj, 2012 në 10:18 pm

  good job….

  Përgjigjjuni

 16. LORA  --  9 Maj, 2012 në 10:22 pm

  Me atdheun tend,Bledi djali,jam une;por jo indiferente.Une jam GATI per lavdine e qytetareve.

  Përgjigjjuni

 17. Lola  --  9 Maj, 2012 në 10:25 pm

  <3<3<3

  Përgjigjjuni

 18. gregtoshi  --  9 Maj, 2012 në 10:30 pm

  Pergezimet autorit per idene e parashtruar ne artikull, por me cudit nje fakt. Pse valle duhet me patjeter te perdorin nje fjalor rugacerie ne nje artikull gazetaresk apo per te treguar qe jane jokonformiste?!! Zhargoni vulgar ka nje tendence gjeneralizimi sot ne Shqiperi aspekt i cili nuk justifikohet! Si gjithnje, ne shqiptaret, rolin e majmunit, degjojme qe thuhet gjithandej “fuck” ne TV, emisione etj dhe me patjeter e huazojme dhe ne, mase keshtu integrohemi me shpejt ne euro-atlantizem!

  Përgjigjjuni

 19. lora1  --  9 Maj, 2012 në 10:34 pm

  me la pa fjale , te lumte o Bledi.

  Përgjigjjuni

 20. Frrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrok Qupi  --  9 Maj, 2012 në 10:34 pm

  Di kush te me tregoje se cili eshte ndryshimi midis Blendi Fevziut dhe meje? Na jemi njisoj,po aj asht studenti im ne publicistike gazetari bythlepirese!
  http://imazheshqip.blogspot.com/2012/04/zeri-i-pyllit-frrok-qupi.html

  Përgjigjjuni

  • V.F.L.P  --  9 Maj, 2012 në 11:21 pm

   Mos i prish lezetin ketij editoriali me imazhe e pislliqe qe s’mund kursesi ti pershtaten kesaj ndjenje te thelle, te shkruar e pasqyruar kaq bukur nga z Mane, pershendetje!

   Bravo Bled shum prekese dhe kuptim-plote…..

   Përgjigjjuni

 21. Landi- Sverige  --  9 Maj, 2012 në 10:36 pm

  Na ke munguar Bledi keto dite! Urime per shkrimin! Fatkeqesisht, ekzistojne dy Shqiperi, dy mentalitete, dy bote, te cilat jane krejt te kunderta midis tyre. Kush do te fitoje, rruga e drites apo rruga e eresires, mentaliteti qytetaro-perendimor apo ai feudo-anadollak? Shpresoje qe Shqiperia e re do ta zhduki pergjithmone Shqiperine e vjeter e te shemtuar!

  Përgjigjjuni

 22. DHELPRA  --  9 Maj, 2012 në 10:42 pm

  Ska fjale te pershkruash artikullin e z.Mane, jan te teperta.

  Po ajo Arberije Hadergjonaj e frekuento shum Klanin…
  Kush e mban nga prapa Sandri apo Fevzo?
  Mos dini gje ju ketej…

  Përgjigjjuni

 23. plaku  --  9 Maj, 2012 në 10:50 pm

  Dje ne darke pashe ne internet ne emisjonin “Opinion” nje emisjon ne lidhje me shitjen e diplomes se djalit te Bossit nga universiteti privat Kristali.
  Ne emisjon ishte e ftuar edhe derjtoresha e arsimit te larte prane Ministrise se Arsimit Zonja Edlira Rate. I ftuari Erion Veliaj i PS i tha perfaqesueses se ministrise se, ai ka nje dokument, qe kur ministria e aresimit ka bere kontrollin prane univesitetit Kristali, ajo ka zbuluar se, ishin regjistruar 126 studente qe, nuk kishin mbaruar gjymnazin. Kur Veliaj beri kete pyetje nderhyri menjehere servili Fejziu duke thene se, kjo pyetje nuk ishte e drejte sepse, ai nuk kishte ftuar nje kundershtar politik te Veliajt. Veliaj dhe Lubonja me te drejte thane se, kjo zonja eshte drejtoresha e aresimit te larte dhe se nuk behej fjale per nje ceshtje politike por per faktin se, m.gj.s ministria kishte gjetur 126 veta te rregistuar qe nuk kishin mbaruar gjimnazin, univeristeti Kristali e kishte marre m.gj.ate licenzen.
  Ne se dikush eshte i interesuar te shofi dhe degjoje kete debat te shemtuar mund ta shofi ne internet tek tv klan.
  Mua personalisht me pelqeu shume shkrimi i Bledi Manes. Jam i sigurte se TV dhe gazetaria shqiptare eshte si nje lume i cili cdo dite nxjerr ne breg felliqesira pa vlere si puna e Fejziut. Kjo eshte nje e vertete e madhe. Problemi eshte se, Klosi jetoi boten e paster te letersise dhe mendimit te lire ndersa Fejzua yne jeton qe e shoqja te vishet me rroba te shtrenjta design te Burrberry.Mire thote populli, jo gjithshka qe shkelqen eshte flori. Ja qe Fejziu yne pelqen qe te jetoje ne kenete dhe jo ne boten e mendimit te lire dhe te ndershem.
  Jam i bindur se femijet e tija do te turperohen kur te tregojne se kush eshte i ati.

  Përgjigjjuni

 24. avni  --  9 Maj, 2012 në 10:51 pm

  Brovoooooooooooooooooooooooooooooooooo Mane Je i madh nuk kam me llafe se jane thene !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Përgjigjjuni

 25. ILIR  --  9 Maj, 2012 në 10:52 pm

  po,qe do me thene , po sikur ,qe do te thote,e kuptoj,kur do ndodhe,pse………
  ke eshte refrenni i fevzos. gazetar? servil i papare
  nuk bie rrufeja ne hale ?
  kesj rradhe po bie 2 here ne 2 hale
  1 rama takon meten
  2 rama takon fevzon

  klosi mire qe ka vdekur, se pas ketyre takimeve te shokut te tij ai prape do ish vetvrare

  Përgjigjjuni

  • ardit  --  10 Maj, 2012 në 6:28 pm

   Shyqyr qe foli njeri tamam……

   Përgjigjjuni

   • vlad  --  10 Maj, 2012 në 10:04 pm

    ke te drejte, komenti i mesiperm eshte shume i arrire dhe i sakte

    Përgjigjjuni

 26. skender  --  9 Maj, 2012 në 11:01 pm

  O njeri !
  Jemi me ty .
  Na thirr !

  Përgjigjjuni

 27. S  --  9 Maj, 2012 në 11:05 pm

  me pelqejne shkrimet e tua o bledi….sa per ate tullacin e klanit se duroj dot …..njeri pa dinjtet dhe servil..

  Përgjigjjuni

 28. Linda  --  9 Maj, 2012 në 11:10 pm

  Bravo! Artikull i mrekullueshem. Urime

  Përgjigjjuni

 29. xhelal  --  9 Maj, 2012 në 11:12 pm

  Te lumte .

  Përgjigjjuni

 30. Kazani po valon  --  9 Maj, 2012 në 11:16 pm

  Hallall plako! Je i madh o Bledi Mane. Vec se une kam frike se Fevzo Haxhia do jet prap ne pushtet kur te ik Sala. Do vi Rama dhe ky eshte i pabesushem, i mungojne kockat po aq sa dhe Fevzo Haxhise. Qofsha i gabuar!

  Përgjigjjuni

 31. Tironsi  --  9 Maj, 2012 në 11:17 pm

  Amin o Bledi Mane!

  Amin per mllefin dhe vrerin e çliruar pa fre!
  Per zerin, shpirtin, e deshiren ringjallur, per rrugen e pambaruar te Ardian Klosit.

  Zoti ta dhente rastin me pashe dhe mundesine pa fund, qe t’ja shkerdhesh pasuri e katandi deri ne gramin e fundit ketyre çakejve!!!!

  Amin!!!

  Përgjigjjuni

 32. m,m  --  9 Maj, 2012 në 11:20 pm

  te tille shkrime jane kaq mbreselenes saqe te vjen t’i perpish…ironia therese me shqetesimin e Manes per ” atdheun e tij”…vertet jane nje perle e vertete e publicistikes shqiptare…Bravo…keta jane heronjte ” atdheut tone kolektiv” dhe jo horat e tipit Fevzo dhe Klintet e opinionit te tij…….

  Përgjigjjuni

 33. ona  --  9 Maj, 2012 në 11:29 pm

  Te lumte Blendi ,nje shkrim brilande,po atij tullacit i jane erure syte dhe nuk shef, eshte bere mendja para pavaversisht se si dalin ato te shkreta para,kurse KLOSIT i ishte bere mendja atdhe ,qe nuk u morre veshe qe ishe 4 muaj pa pune dhe nuk doli publike po e vuajti ne shprtitn e tij duke i dhene funde jetes,po te ishe e kunderta tullaci do ishe duke lepire by………….. e dikujt pavaresisht se i kujte krahu do ishe.

  Përgjigjjuni

 34. Kely J.Andress  --  9 Maj, 2012 në 11:30 pm

  Bravo Mane ! Artikulli me i mire qe ke shkruar ndonjehere. Madje ja ke kaluar edhe shkrimeve qe ke bere dikur, per ate Marianxhelen, gocen e Fantocit. (Argiten e Sali Berishes).

  Përgjigjjuni

 35. filozofi  --  9 Maj, 2012 në 11:35 pm

  Prit te vdese dhe ndonje tjeter, qe pastaj ti versulesh armiqve te tij. E di sa kollaj behet hartim i ketij tipi? Eshte turp te perfitosh nga vdekja e dikujt per ti lehur dikujt tjeter. Ke mbeldhur nje tufe me injorante qe te duartrokasin. E rendesishme eshte te flesh mire ne darke dhe te ndihesh i vetembushur. I vetembushur me vdekjen e dikujt, po pune e madhe. Ti ndihesh mire, kjo eshte e rendesishme. Se kuptohet qe Feviziu as e di qe ti ekziston Po ti enderron bukur. Enderron Fevzon qe qan me artikullin tend ne dore. Enderron qe jep konference shtypi dhe te permend vetem ty.
  Nejse, ti te pakten nuk ke blere kurre diplome si Renzo Bossi. Vetem viza. Me fal, se e ngaterrova. Shisje viza.
  Po e parashikove ne kohe qe vizat do hiqeshin. Keshtu qe fillove te shisje mend. Urime!

  Përgjigjjuni

  • Disho Nekrofili  --  10 Maj, 2012 në 12:14 am

   Duke shitur viza te pakten Blendi i hiqte nga sketerra shqiptaret per te vajtur ne nje bote te re me me teper shprese se ku jetonin o filozof mavria, ndersa shtiesit e Saliut tend dhe ma merr mendja edhe ti shisni injoranci me diploma fallco.

   Përgjigjjuni

  • Fuck  --  10 Maj, 2012 në 6:16 pm

   Leri llafet e shejtanit se ti nuk mund te krahasosh dot nje shpirt te lire me nje shpirt te shitur. Fevzo ja ka shit shpirtin shejtanit aq i shemtuar sa eshte veshur me kostume firmato ngjan si kacamiser. Emisioni me bajat i tij ishte ai i javes se shkuar mbi ambicien dhe xhelozine. Kur i thoshte Monikes se fustanin e saj te kuq e kishin ambicie e ajo po mbytej rruzat e saj te kokolepsura e me budallallekun qe e karakterizon tregoi se si e torturojne te vdekurit duke i derguar mesazhe. Fevzo e kompani habiten kur populli rreshton ne listen e Fevzos e Monikes xhelozine intelektuale….

   Përgjigjjuni

 36. Naim Frasheri  --  9 Maj, 2012 në 11:37 pm

  Gjigande , Universale e Mrekullueshme.Mbyllja shume e Bukur Bledi Mane ke Lexuar Zemren time,do tja Shkerdhejme te gjithe bashke Atdheun e ketyre Fundrinave,Atdheu Yne do te Triumfoje,Faleminderit Bledi Mane

  Përgjigjjuni

 37. Hakmarrja popullore do bie mbi gjakpiresit!  --  10 Maj, 2012 në 12:17 am

  Propozoj qe ky shkrim te printohet ne nje faqe formati 100 me 50 metra, ta shumfishojne dhe ta varim ne cdo shesh te Tiranes, qe ta lexojne te gjithe.
  Shkrim i persosur i cili per mendimin tim i drejtohe te gjitha atyre qe qendrojne lart Fantomasit
  Jam shume dakord me Wert!!!
  Te shumfishohet dhe te vihet ne cdo rruge,shtylle,hyrje dyqani,pub,kafene,bulmetore,supermarkete dhe ne cdo vend tjeter.
  Filozof mbylle halene se je i vetmi qe flet kunder-salist i qelbur.
  Blendi na organizo,jemi te gjithe me ty !Shqiperia do behet,kriminelet ne litar!
  Bravo!

  Përgjigjjuni

 38. axhen  --  10 Maj, 2012 në 12:47 am

  Hallall ta befte Zoti o Bledi Mane

  Përgjigjjuni

 39. vlonjati  --  10 Maj, 2012 në 12:51 am

  Kot eshte lodhur fantomasi me teknika marketingu dhe promocioni duke botuar gjoja libra apo dokumentare. Aq me pak ato emisionet e shpifura ku qerosi rri ne kembe dhe ben sehir me shprese se emisioni i rradhes do i perkedhel sedren komunistit ne pushtet.

  Ti Z. Mane ja ke shumezuar me zerro te gjitha! Bravo!

  Dhe mos harro, qe kemi kohe edhe disa muaj dhe pastaj me kenaqesine me te madhe do ja shkerrdheme atdheun dhe c´i permban pragu atij qerosit puthador.

  Hajde te fala nga Vlora.

  Përgjigjjuni

 40. silvia  --  10 Maj, 2012 në 12:53 am

  si mund te lexoni akoma kete te cmendurin Mane, jeni shume driteshkurterin, jeni qe te gjithe bij komunistesh te ndyre, ja qe ata skane vdekur akoma, ju pa tjeter doni enverin, ai ju vinte hakut, nuk e thoni po e keni ne GENNNN !!!

  Përgjigjjuni

  • klodi  --  10 Maj, 2012 në 1:29 am

   qenkan mbledh te gjith komunistet ne kete faqe :-)
   po ju nuk e kritikuat enverin qe hengret bar e vrate baballaret tuaj per 50 vjet ,po kritikoni fevziun qe sido qe te jete askush nga ju ska bere asgje me te mire se fevziu…. para se te shani dhe te ndreqni boten ktheni syte nga vetja dhe familja juaj,,,

   Përgjigjjuni

  • fkpartizoni  --  10 Maj, 2012 në 1:36 am

   tipave si puna jote, i vinte hakut ai dhe mire ia bente moj shoqja Silvia…

   Përgjigjjuni

  • orges brescia  --  10 Maj, 2012 në 1:39 am

   e cmendur je ti mi..qe beson akoma perrallat e Saliut..eshte Saliu ai qe nuk rri dot pa Enverin e jo ne..e sa per dijeni mi moter 100 here me mire Enver Hoxha se Sala..AI ju a tregonte vendin buburrecave pa dinjitet si puna juaj

   Përgjigjjuni

  • ina  --  10 Maj, 2012 në 10:04 am

   Juve Silvia, ndjeheni e fyer per Fevziun?
   Si i behet, qe une nuk kam lidhje me komunisutet, por jam nje e persekutuar, por qe kur del ai Fevziu ne Tv, sikur shoh nje komunist te kohes se Sales?

   Përgjigjjuni

 41. a  --  10 Maj, 2012 në 1:02 am

  Po futja kot MANE keni filluar te merreni me fantazmat tani se sju ka ngel personazh pa shfrytezuar per “kauzat tuaja” o zot cfare hipokrizie kur flet TEMA per shqiptarizem

  Përgjigjjuni

 42. E.H  --  10 Maj, 2012 në 1:14 am

  PA FUTI NJE SHARE TE GJITHE ARTIKULLIT QE TA LEXOJNE SA ME SHUME VETA! RREZOJME FEVZIUN,RREZOJME SALIUN! VDEKJE PD-S RROFTE E ARDHMJA!

  Përgjigjjuni

 43. albani  --  10 Maj, 2012 në 1:22 am

  Kur lexova nje liber te Faik Konices qe fliste dhe per mbretin Ahmet Zagolli ai i drejtohesh figures se Ahmet Zagoolli keshtu, mbreti ishte gjysem hero dhe gjysem karagjoz. Bravo Mane je shprehur si nje njeri me mendje te madhe se ky palaco Fevzi ska per te qene kurre si nje hero i gazetarise por vecse nje karagjoze me K_e te madhe.

  Përgjigjjuni

 44. aferdita  --  10 Maj, 2012 në 1:22 am

  O tmerr qe ju te gjithe dashamires te temes qenkeni enverista!!. sepse urreni dike qe ka demaskuar enver hitlerin, prandaj edhe ju e urrekeni kaq shume…ju meshiroj o sterniper te socializmit fitimtar.

  Përgjigjjuni

 45. BERISHA LARGOHU. MBESHTES C'DO FORCE POLITIKE QE HEDH BERISHEN NGA PUSHTETI PARA 2013!  --  10 Maj, 2012 në 1:26 am

  O I pavdekshem Blendi Mane, po qe ska bythe te vej bast ky Fejziu ose kurveria e tij! I ke thenur te gjitha dhe mendoj qe te falenderoj nga zemra per opoziten qe ben, sikur te gjith shqiptaret te ishin si ju dhe Mero Baze? Sot Berishen do ta shikonim ne Burg dhe jo ne pushte duke i vjedhur shqiptaret e verfer qe mbeshtesin Berishen me breke te palare e te ndyhra.

  Përgjigjjuni

 46. Thetis  --  10 Maj, 2012 në 1:28 am

  shpresoj qe emri i Blendi Fevziut te simbolizoje cdo shqiptar me te njejtat ‘parime’…pres thjesht ndyshimin ne kete vend…me vjen keq qe atdheu ngjason gjithmone e me teper me ate te Fevziut dhe jo me te Klosit…

  Përgjigjjuni

 47. Kujtim Bishi  --  10 Maj, 2012 në 1:45 am

  Une banoj dhe jetoj ne USA new york i lexova shume nga keto budallalleqe te ish ose jane te komunisteve te pa fytyre dhe dhe gjakpires te kombit shqipetare Fevziu eshte nje nder gazetaret me te zotet sot per sot ne shqiperi i lumte i lumte eshte i pa zevendesueshem ju e shani por e verteta eshte e dhimshe ju komuniste te shkaterruar fizikisht dhe psiqikisht shkoni dhe hiqni bonkeret e para se te shkruani se ju te shkruani bukur ju mesoi marksizmi ktheni trupin .. syte ..dhe mendjen nga perendimi … Se kurre nuk do te keni te te falur nga zoti …RROFTE SHQIPERIA POR PA EXTREMISTE ME KEQARDHE KOMUNIZMIN E KEMI VARROSUR PERGJITHMONE. RROFTE BERISHA DHE FEVZIU …. NY. YORK

  Përgjigjjuni

 48. Patrioti  --  10 Maj, 2012 në 1:57 am

  Mane me lejo te te them qe shkrimi yt me ngjan shume me shkrimet e Fan Nolit …

  shpresoj te kete pasardhes te Klosit

  pergezime

  Përgjigjjuni

 49. Fiona  --  10 Maj, 2012 në 2:02 am

  BRAVO

  Përgjigjjuni

 50. Kujtim Bishi  --  10 Maj, 2012 në 2:06 am

  Leni ata komuniste te qelbur sic kane shpirtin kane edhe fytyren leckamane o mane pse nuk thua qe je argat i edi rames ose i xhaxhit enver rrofte enver hoxha gjithmone per ty e jo per kombin shqipetar dil nje here jashte shtetit e shif si rrjedhin punet e mos rri ne bonkier te xhaxhit ju e shani fevziun pse? Sepse eshte shume me i zoti se ti behu i zoti dhe pro europian se popolli yu don dil jashte shtetit se tani nuk ke nevoje per vize di e shif por je mbyllur ne bonkier te komunizmit bashke me shokun edi

  Përgjigjjuni

  • PERMETARI  --  10 Maj, 2012 në 10:30 am

   meso shqip kujtimo se nuk je ne gazeten bathorja e tropojes ketu. ketu flitet shqipe e paster nga shqiptar te paster dhe nuk lejohen dhembpalar si puna jote te na e shesin injorancen per kulture. kur ke ardhur ne amerik ti opingaro??? e ke bere nje vit apo akoma??? Bledi Manja mor tunxh e ka shetitur boten kur ti ishe duke kullotur delet. mos me thuaj qe Bledi Manja te ka shpene ne Amerike ??

   Përgjigjjuni

  • nardi  --  10 Maj, 2012 në 8:10 pm

   Meso me shkrujt mor koqe kanari,po na rri dhe ne Nju York bytha jote.Epo Shqipria duhet jetuar,skamja,mjerimi,papunsia,korrupsioni,kriminaliteti duhen jetuar,jo shikuar e degjuar tek lajmet Berishiane,KOMuNISTE te xhaxhit Sali.Ik tani dhe futju abetares,OK amerikono!!

   Përgjigjjuni

 51. TORpiDO  --  10 Maj, 2012 në 2:10 am

  respekte Z Mane

  Përgjigjjuni

 52. atdhe  --  10 Maj, 2012 në 2:44 am

  Si sju vjen turp qe thoni Adrian Klosi vrau veten per atdhe kulmi keto jane fjalet e komunistve qe sna u ndan tere jeten,te semuret mendor e vrasin veten,mbase i rendonin ne kuriz dhe krimet e te jatit qe ishin te shumta dhe problemet familjare qe ka pasur ,ketij Manes debili ti vij anash Blendit se ai rjedh nga nje familje e mrekullueshme e persekutuar dhe e pasur jo si Manja qenga mbiemri duket kush eshte nje deshtak qe ve nje te vdekur per te bere shkrimin kundra Blendit ,por zotnilliku eshte ne gen o Mane dhe ate e ka Blendi jo ti qe je pacavurja e PS….

  Përgjigjjuni

  • Fuck  --  10 Maj, 2012 në 12:49 pm

   Me vjen keq, nese zotnillekun e matni me para e pasuri te vena pa djerse. Ardian Klozi ishte i nipi i Aleksander Xhuvanit, edhe vete jetoi porsi ai nje zotni i vertete. Mos harro se ne shqiptaret zotni kemi quajtur gjithmone njerezit e librave e jo tregtaret e dallkauket e pasuruar jo prej mendjes por prej servilizmave e marifeteve.

   Përgjigjjuni

  • aza  --  23 Korrik, 2012 në 12:26 pm

   bravo

   Përgjigjjuni

 53. shqiptar  --  10 Maj, 2012 në 2:47 am

  akoma ste ka dal pija ty?ti shko vej naj bast me moshataret e tu.ske byth ti te merresh me blendin.je shum larg tij.
  PS:boll fole si rrugac!

  Përgjigjjuni

 54. aferdita  --  10 Maj, 2012 në 2:50 am

  shqiperia eshte e ndritur dhe jo e ndyre,,,nuk eshte prone e askujt,,,,kush mund te me pergjigjet cdo te thote shqiperia e ndyre e X…..

  Përgjigjjuni

  • wert  --  10 Maj, 2012 në 3:06 pm

   Aferdita mu jeton ti me xhan? Ku e shikon ndritjen me?

   Përgjigjjuni

  • LG  --  10 Maj, 2012 në 6:24 pm

   Mos akuzo te tjeret per komunista ti moj, aferdita. Dallohet qart qe nga komenti yt PROPAGANDISTIK se sa te “paster” e paske ndergjegjen. Aq sa paske guxim te cmendur ti dalesh kundra te tjerve me komente meidoker te dale boje nga perdorimi e tepert. Te lutem na ndihmo edhe ne te heqim perden kritike prej veshtrimit edhe te kuptojme se ku ndodhet “DRITESIA” e atdheut tone.

   Përgjigjjuni

 55. martin  --  10 Maj, 2012 në 3:17 am

  Te pacim o Bledi Mane nuk di cfare superlativash te perdor per te te vleresuar.E di qe njerez si ty si mero baze e ilir yzeiri nuk jane te paket per kete jam optimist por me te vertete na lodhen keto fevzot,sandrat qe nuk jane klane por ku klus klane.Te uroj gjithe te mirat ty familjes dhe njerezve te mire qe bashkepunon.

  Përgjigjjuni

 56. Land Hysi  --  10 Maj, 2012 në 4:04 am

  Ben Chicago…ate fisin ku ta kesh o fisqen…kurse per ty filozof kam nje shprehje…”blowjob is better than no job”…meqe ske per te bo hajer ndonjeher si filozof mes ne “injoranteve” qe i shkojme mbrapa Bled Maness,hajde na e thith nga nje here ne dite te gjithe neve qe duartrokasim kte shkrim…pagujme mire ne “injorantet”,mor qelbo-shkerdhatuc…

  Përgjigjjuni

 57. Ekskalibur  --  10 Maj, 2012 në 4:04 am

  Bravo, Bravo, Bravo

  Përgjigjjuni

 58. Babai Manes!  --  10 Maj, 2012 në 4:24 am

  Per nga paraqitja o mane dukesh qe je kopil I perzier por me shume sllav , prandaj ke mllef megjithate ti je nje fllucke ti or coban vetem lesh di te thuresh, atdheu juaj asnjehere nuk do te vi me, shko e bej ADN se mos te del ndonje pasuri.

  Përgjigjjuni

 59. Olsi  --  10 Maj, 2012 në 4:57 am

  Mane është hera e parë që ju lexoj. I ndjeri Klosi sikurse çdo i deprimuar që shkon drejt vetëvrasjes, pati arsyet e veta të cilat jo domosdoshmërisht të çojnë te vrasja e intelektualit. Klosi vdiq bashkë me realitetin e tij, të cilin ju njëanësisht e përgjithësoni.

  Përgjigjjuni

  • Agim  --  10 Maj, 2012 në 8:43 am

   Me ne fund nje koment i logjikshem ! Shkunduni o Shqipetar. Mendjen ua ka kapluar zilija, inati dhe merzija !!!

   Përgjigjjuni

 60. LORA1  --  10 Maj, 2012 në 5:56 am

  artikull i persosur, lum Shqiperia qe ka ende gazetare te ketille qe ta ngrene zemren peshe.Qe te zgjojne nga letargjia

  Përgjigjjuni

 61. Petro  --  10 Maj, 2012 në 6:49 am

  Edhe nje here e pershendes autorin,duke e keshilluar te mos perdor fjale zhargoni…Diskutant, ngrijeni nivelin e diskutimit, kur behet fjale per fatin e atdheut.Jo me mllefe, me tifozlleqe,me perralla por me argumenta drejt nje rrugdaljeje.Kendoni, kendoni, kendoni…

  Kënga e nomadëve

  Sa zhytet dielli, vjen e më kërkon
  E dorë më dorë më shumë të ndjej.
  Vallë nga i merr ato fjalë që më kon?…
  Se unë mbi to më mjalt nuk gjej.

  Ne si nomadë shkretëtirash ngjajmë,
  Humbur rrugëve të qytetit
  Dhe si dy shpirtra frymën ndajmë
  Mes ëndërrës dhe realitetit.

  E kohën vrasim, oaze kërkojmë
  Me netë pa gjumë në qiell të hapur.
  Atje ku duam, kurrë s’ përfundojmë,
  Se Zonjën Liri prapë e kanë kapur.

  Lirinë gabele me ngjyra – ngjyra.
  A ka vallë liri me xhepa bosh?!…
  Lirinë që paska aq shumë fytyra,
  Lirinë që qenka veç për kodosh.

  Nomadë të dashurisë ne jemi,
  Udhëtarë që çajnë në çdo tallaz.
  Të ndalemi, ne mendje s’ kemi,
  Rebeles erë i shkojmë nga pas.

  Përgjigjjuni

 62. drini  --  10 Maj, 2012 në 6:58 am

  Te lumt mendja e pena o Bledo!

  Përgjigjjuni

 63. temsi  --  10 Maj, 2012 në 7:26 am

  me pelqeu shume,do ti vije dita edhe flliqesirave te tyre

  Përgjigjjuni

 64. kosta  --  10 Maj, 2012 në 7:27 am

  Po ju more komentues te neveritshme qe mi beni lavde ketij pacavurit bledi nga permeti. O bledo , tani po e shoh fytyren tende ……jam i shokur kur me doli fiks perfytyrimi qe kisha sa here qe shfletoja vetem titullin e cdo artikulli ( se nuk dinjoja te lexoja me thelle..) .qe ti guxon e shkruan. Por ne fakt keto komentues qe te bejne lavde ty…o medet…uroj te juen lexues vetem te tute se e kuptoj qe ti i kenaq me thashethemet e tua qe vjellin vetem helm. Shkrimet e tua te ngjallin nje pershtjellim te cuditshem. ….dhe ti qe nuk di as vete nga vjen , ben ironikun me gazetarin QYTETAR Blendi Fevziun. Sa turp , sa qesharak , sa i mjere je ….medet per kete gazete qe te ve ne editorial ty……ne fakt sot je i privilegjuar se je ne vend te k/redaktorit……O bledo, shko laj fytyren se e paske gjithe yndyre….oboboo.

  Përgjigjjuni

 65. Pavaresia  --  10 Maj, 2012 në 7:28 am

  Shpreh keqardhje te thelle per vetmine e b.chikagos dhe ,,ksaj” silves vogel.

  Përgjigjjuni

 66. lisi  --  10 Maj, 2012 në 7:33 am

  Hallall i urrej servilat ata nuk ngopen kurr ke shkruajtur realitetin

  Përgjigjjuni

 67. vlora 1  --  10 Maj, 2012 në 7:38 am

  O Silvia Sa nje here ne muaj i ke keto shperthime qe mbajne ere te keqe?
  Bravo Mane sojlliu mbetet sojlli dhe sojsezi gjithmone sojsez

  Përgjigjjuni

 68. coku  --  10 Maj, 2012 në 7:49 am

  BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO……………………………………………………………….OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO…………………………………………………….

  Përgjigjjuni

 69. Berlin  --  10 Maj, 2012 në 8:30 am

  po shan muti kaken

  Përgjigjjuni

 70. Lecchinum mediaticum  --  10 Maj, 2012 në 8:36 am

  Noncicklopedia(Ne kategorine e bythlepirsave si Bruno Vespa percaktimi do te ishte ky:)
  Blendi Fevziu eshte nje gazetar,shkrimtar dhe bythlepires i madh shqipetar.
  Ne cilesine e gazetarit duhet theksuar se njelloj si te ngjashmit e tije, Frrok Cupi apo Henri Cili, mban nje fare distance nga pushtetaret e radhes (afersisht 2cm nga mullaqet e tyre)
  Kuriozitete:
  Gjuha e B.Fevziut eshte aprovuar nga organizata boterore e bythlepirsave.
  Ka mardhenie jashtmartesore me nje person te quajtur S.Berisha.

  Përgjigjjuni

 71. Mojsi  --  10 Maj, 2012 në 8:52 am

  Ke lexuar Zemren time,do tja Shkerdhejme te gjithe bashke Atdheun e ketyre Fundrinave,Atdheu Yne do te Triumfoje,Faleminderit Bledi Maneravo Z.Mane,do mbeten legjende shkrimet tuaja !

  Perserita thenien e dikujt me siper duke e falenderuar ,se ai ka lexuar dhe zemren time!

  Përgjigjjuni

 72. Ina  --  10 Maj, 2012 në 9:02 am

  Bledi Mane te lumte ajo pene…..bjeru maskarenjve,barkthareve e batakcinjve

  Përgjigjjuni

 73. astrit b  --  10 Maj, 2012 në 9:11 am

  Te pergezoj ,je djale kurajoz.Sa parazite,kepusha,rriqena ,morra qe kultivon “IDEATORI I MEKANIZMAVE TE REJA EKONOMIKE” po ja marin frymen dhe gjakun atdheut….te lumte.

  Përgjigjjuni

 74. BARO CORROGJAFI  --  10 Maj, 2012 në 9:44 am

  KAM LEXUAR, THUAJSE GJITHMONE SHKRIMET E BLEDI MANES DHE ME KANE PELQYER.ME KA PELQYER KURAJOJA E TIJ QYTETARE QE E PARAQET REALITETIN SHQIPTAR , ASHTU LAKURIQ SIC ESHTE, JU CJERR MASKEN SERVILEVE TE PUSHTETIT DHE E UROJ PER STILIN E TIJ NE TE SHKRUAR DHE NUK BEJ GABIM TA QUAJ MIGJENIN E DITEVE TONA QE E PERSHKRUAN ATDHEUN E FEVZOS, ASHTU SIC ESHTE DHE VETE FEVZON SI NJE GAZETAR SHERBETOR I PUSHTETIT TE BERISHES. PO ASHTU PERGEZOJ EDHE SHKRIMTARIN PELLUMB KULLA QE BEN NJE VLERESIM TE MERITUAR PER BLEDI MANEN, ( JO VETM PER KETE SHKRIM). MOS JA VINI VESHIN ATIJ BEN CHICAGOS,NDOFTA AI LEH ,SI LEPIRES KOCKASH.

  Përgjigjjuni

 75. ardrit  --  10 Maj, 2012 në 9:46 am

  Keto jane jane fjale qe qellojne bukur ne shenje te verteten. Flm

  Përgjigjjuni

 76. FevzoKoranPasha verte rrjedh nga familje e Nderime po vete u be Balte e Kellire, e behet cdo dite e me teper Koran I rrum nga morali, shifjani toçin me maje qe e llams I ziu po pa derman: kellira Ty eshte dhe ne Ballin e Faqen e dhjamur, eh i ziu, Balt-Kellira qe s’la prona pa perla, e s’ja hap deren fisi se eshte nje Kellire-Koran Kameleon qe other e Kruhet po ‘Nuk I Kanin dot duret e Koranllekun e Qelbesirllekun’ qe eshte here litar e e terheqin per qafe: Yyyyyysh fevzoKoranZiu, I vete- Denuar me zhgrryerje ne gjith’ gropaQenefet; ngushellohu se kampionia nr2 TopallicMosterCoba edhe kjo mut e beri fisin e saj….S’e ndaj dot cili nga te dy eshte me Mostra!!!
  Eh fevzoKoranpasha,
  Ta kemi thone, hidh ne leter jeten Tate, po lakuriq; vec E Verteta (ti edhe kadareMostra)
  Do beheni te lire!!
  Deri atehere Mos guxoni Ta quani veten Qytetare o kellira; jeni Mostra!
  Shkrujeni lakuriq ambicjen dhe xhahiline tuaj e paktin qe bete e pushtet me Djallin …
  Te verteten Lakuriqe AMA, dhe megjase do Arrini Ta hiqni nga kurrizi ate zhguall ndyrak qe keni mbi vete!…
  Ckoqur edhe njehere: -Vetem e Verteta & Vetja j’u shpeton!
  Bejeni per vehten tuaj, dhe do beni librin & sherbimin me te madh!
  Ky do ishte ‘Pallat Endrrash’ !!…

  Përgjigjjuni

 77. E-B-ee  --  10 Maj, 2012 në 10:13 am

  Cka eshte me fatkeqe eshte se blendi fevziu dhe njerez te te njejtes gjatesi vale si ai skane per ta kuptuar (ndjere!!) kete shkrim…

  Shkrimi shum i bukur, ke mbeshtetjen e te gjithe neve per te bere nje ndryshim ne mendim te popullit.

  Përgjigjjuni

 78. GJILANASI  --  10 Maj, 2012 në 10:22 am

  Shkrim tejet i goditur- Ju falemiderit z.Bledi Mane për kete shkrim q’ na erdhi si një fllad në zemër pasi vërtet jemi lodhur nga këto hiena të tipit Fevziu- … ju lusim të vazhdoni të sjellni shpres, me shkrimet tuaja- Ju urojm shendet dhe mbarësi në jetë.

  Përgjigjjuni

 79. kristi  --  10 Maj, 2012 në 10:37 am

  Thjesht ….sakte dhe bukur

  Përgjigjjuni

 80. ZAmira  --  10 Maj, 2012 në 10:42 am

  Ju lumte Z; Mane. Ju falenderoj per kete shkrim te mbrekullueshem. Le te sherbeje si busull per te gjithe shqiptaret. Blendi Fevziu me zemer te zeze tashme eshte kthyer ne Fantomas. Sherbetor i klaneve Berishjane!!! Personalisht nuk mundem ta shikoj as ne EV; Pa le mos e pyet kur e intervistojne disa kengetare kosovare si fryhet. Nejse ,komentet ne i fshine dhe me gjithe se pretendojme per liri duket qarte liria!!!!!!! Liri ka vetem Saliu dhe Blendi qe shajne sa tu haje dora. Perqafime Z; Mane.

  Përgjigjjuni

 81. Su  --  10 Maj, 2012 në 10:43 am

  standing ovation!!!!!!
  te lumte dora.

  Përgjigjjuni

 82. brukli  --  10 Maj, 2012 në 10:52 am

  o ben chicago o koqe kandari ty qe stevjen mire per fevziun kete malukat te vendit tone i lidhur ngushte me nje alabak si frangaj nje hajdut dhe krye hajdut harroi ky bastart frangaj sat plusin kur ju vodhi shqiptareve parate e tyre duke i mashtruar me kete pakete televizive tani po i mashtron dhe me bingo e telebingo ky mashtues e bir mashtuesi me keto emisione te fevzos kerkon tja u mare mendjen shqiptareve , o fevzi se i zi je dhe ti mjaft me keto emisione se me nder as per ne hale nuk bejne te doli boja dhe ty o ditezi nuk jeni burra ju por qener qe doni te shqyeni sa te mundeni nga kjo cope toke e shqiptareve oju o maluketer o lapangjoza te ketij vendi nuk do mundni ta genjeni kete popull me keto opinionet tuaja shterpe dhe te zeza , bledi mane ti tha te vertetat me kete artikull , ti je faqja me e zeze e ketij kombi u bere ti lapangjoz sbashku me frangajt e salinjte te krijoni nje histori te reme te ketij vendi oju o te mjere po ju vjen dita ku do futeni ju qe i keni bere njemije te zeza ketij populli e ketij vendi

  Përgjigjjuni

 83. Matilda  --  10 Maj, 2012 në 10:55 am

  Wow ngel e mrekulluar nga ky shkrim… Ka nevoj Shqiperia e sotme per shum Mane sepse vetem duke e par realitetin me kto sy ndoshta dicka mund te ndryshoj. Un per moshen qe kam komunizmin se kam jetuar por them se ENVER HOXHA nuk kishte per ta katandisur ket vend si esht katandisur sot… Sali Berisha i dha nje dor shqiperise i dha demokracin por te semur… Ky vend ka nevoj per liri , partia demokratike per politiken qe ka esht me e poshter se vet komunizmi … Rroft rinia e sotme me goje e me mendje si Mane me shok…

  Përgjigjjuni

 84. xhejmsi tp  --  10 Maj, 2012 në 10:56 am

  bravo, se na mbyten maloket , komunistat..!

  Përgjigjjuni

 85. lion  --  10 Maj, 2012 në 10:59 am

  ku ishte ky mane para se te Klosi te vetvritej? Cfare beri qe ti nderronte mendjen Klosit qe te mos vetvritej. A i tha Klosit se sado koke te jesh, sado i madh te kete qene , veprimi qe do ndermerrte eshte mekat qe denohet nga Zoti, i predikuar nga te gjitha fete e kesaj bote.
  Tani ky e ka me fevziun, po pune e madhe. Klosi iku dhe ky Mane, rri e merret me persona e baste. A kishte b*** ky Mane te vinte nje bast me veten, qe te ndihmonte Klosin e ndjere te mos ikte nga kjo bote, ashtu sic iku. Tani te gjithe behen filozofe

  Përgjigjjuni

 86. Emigranti_UK  --  10 Maj, 2012 në 11:04 am

  Bledi eshte nje spijun qe punon per interesat serbe ne Shqiperi.

  Përgjigjjuni

 87. Idriz Tafa  --  10 Maj, 2012 në 11:05 am

  O Ben Chicago (i rreme).
  Se kush eshte Fevziu i Sotem, jo ai i Djeshem, kerko te shohesh nje emision per kufirin detar me Greqine. Bendi Fevziu, se bashku me admiralin grekofil Kristaq Gerveni dhe me nje prapavije prej 20 vetash te Aleksander Frangajt, luftuan me mish e shpirt kunder kolonelit ne rezerve, hartografit me emer nderkombetar, nje prej eksperteve ndwrkombetare nga me te miret, z, Myslym Pashaj.
  Pashaj mbronte atdheun tone, te Klosit, te Public Enemy-se.
  Feviziu mbronte shitesit e atdheut te greku. Nje pinjoll i denje i Esat Pashe Toptanit!

  Përgjigjjuni

 88. Xhema nga Tirana  --  10 Maj, 2012 në 11:09 am

  Të lumtë Blendi Mane.
  Për mendimin tim, ky shkrim shpërthyes është brilant si nga stili ashtu dhe nga përmbajtja.
  Duket i shkruar me një frymë; atëhere kur i ka ardhur “Muza”.
  Shpesh kryej “ritin” e kontrollit të kanaleve televizive (për kapjen e ndonjë emisioni interesant). Gjatë kontrollit, po qe se në ndonjë stacion m’ë çfaqen:
  1) Sali Berisha ( Ish sekretar i partisë së punës )
  2) Blendi Fevziu ( Fantomasi ).
  3) Henri Çili ( i vetëquajtur Henri ).
  Unë , një qytetar i thjeshtë nga Tirana, ndërroj (me shpejtësi dhe acarim të madh) stacionin televiziv përkatës.

  XHEMA !

  Përgjigjjuni

 89. Alban AL  --  10 Maj, 2012 në 11:16 am

  Faleminderit z.Blendi Mane.
  Jeni jo vetem nje gazetar i shkelqyer, por edhe nje qytetar i pergjegjshem europian dhe inteligjent, qe punoni per progresin e vendit ku keni lindur.
  Fatkeqesisht, ne Shqiperi ka shume pak Blendi Mane dhe jashtezakonisht shume Blend FevZI.
  Te lutem, vazhdo te shkruash z.BLENDI MANE, sepse keshtu ky vend do te prodhoje me pak Blendi FevZINJ.

  Përgjigjjuni

  • edi  --  10 Maj, 2012 në 11:42 am

   Per ju qe i thoni bravo Ketij Bledit po ju tregoj dicka.
   Ka qene ky idjot qe ne 2004 doli ne faqen e pare te gazets THE SUN ne Britani per te thene qe ai kishte sjelle 10 mije emigrante ilegale ne Anglish dhe se kishte transportuar droge me valixhe diplomatike.
   Ai eshte nje legen qe na berei gazi i botes ne ate kohe.
   Prandaj mos i besoni atij idioti….

   Përgjigjjuni

   • fuck  --  10 Maj, 2012 në 6:32 pm

    edi ti nuk di fare ç’eshte bota. Nuk ka njeri me mendje hapur ne kete felliqesire jete njerezore se ai qe i demaskon hapur pikpamjet e veta morale. Nje idiot si ti nuk mund te manipulosh nje truhapur si Bledi.

    O fol si flet, njeriu me mend
    O hesht si kafshet, e rri ne vend

    Sadiu

    Përgjigjjuni

 90. GENT  --  10 Maj, 2012 në 11:23 am

  EJJJJ ve bast se te gjithe ju qe e shani jeni shikuesit me te rregullt te Fevzos :)
  Une nje gje nuk kuptoj… nga shkrimet tuaja kritike duket sikur ai ka zhgenjyer pritshmerine tuaj, ne fund te fundit ai nuk eshte i votuar prej nesh dhe nuk ka ber ndonje premtim apo ka marr persiper ndonje misjon per te ndryshuar shqiperine…

  Përgjigjjuni

 91. ujku  --  10 Maj, 2012 në 11:28 am

  o ti lion do ta hidhte ne fall ky mane qe klosi do vetvritej?!

  Përgjigjjuni

 92. Bashkimi  --  10 Maj, 2012 në 11:44 am

  Vetem gazetar nuk mund te quhet ky bizari mane. Profesionistet te gjithe aludojne per crregullime te mundshme personaliteti nga ky tip. Kushdo qofte B. fevziu, manja nuk i ka prere kerthizen qe t’i drejtohet si rrugac. Ka nje etike ne gazetari, qe duhet respektuar qofte dhe me armikun. Pse valle jemi kaq te trashe ne shqiptaret? u dashka nje shkruim teveqeli qe per grup gjaku ka mllefin dhe urrejtejen, qe te na kujtoje se fevziu eshte palaco gjenetik. pse mos vetem vefziu. Me besoni o shqiptare se fevziu e dredh bishtin me ke eshte ne pushtet. deri dje ishteme te majtet dhe sidomos Ilir Kryemadhin. sot e ben me berishen… neser me nje tjeter. Nuk i thuhet bravo gomarit se te tregon nje kale te hazdisuer dhe te keq. Dhe beni mire qe problemet fizike te mos i vini ne pah. Floket mund ti bien cdo njeriu por kjo nuk dmth gje. Mos u beni dhe ju si grate e keqia qe dmth si manja me shoke. Druaj se nje gjarper si fevziu, vetem merr lera kur vihet ne dikutim dhe shahet nga nje langaraq i nje lloi tjeter.

  Përgjigjjuni

 93. Arif Gjongjini  --  10 Maj, 2012 në 12:00 pm

  Fevziu përfaqëson palën e atyre që janë trashur duke përdorur të gjitha marifetet për të lënë me gisht në gojë palën e të shumtëve, mirëpo të shumtët janë pjesa që përfaqëson pamjen e vërtetë të Shqipërisë, që tregon se ç’bëhet e si bëhet në Shqipëri. Sipas shumë mbrotjësve të tij do duhej të kujtojmë tmerret e Enverit për t’i quajtur normale fëlliqësirat e pushtetarëve të tanishëm e puthadorëve të tyre (ka plot epitete vulgare që mund të përdoren me vend këtu, po nuk dua të shtoj fjalët e pista, edhe pse nganjëherë ato janë të vetmet që mund të personifikojnë shkallën ulët ku i ka katandisur disa anishqiptarizmi). Artikulli i Blendi Manes ka të bëjë me gjendjen ku ka rënë Shqipëria në saje të disave, mes të cilëve ai ka zgjedhur prototipin ndër personazhet publikë dhe për këtë shqetësim atdhetar ka shfrytëzuar aktin e dëshpëruar të një intelektuali që u përpoq për mbarësinë e vendit të vetë, por që u thye nga muri, të cilit po i binte me kokë. Mendoj se të gjithë ata që i kundërvihen autorit të shkrimit, me po atë mllef që ai vetë ka për fatkeqësitë e atdheut, ose janë të rreshtuar praktikisht (me përfitime vetjake) në palën e atyre që e duan atdheun ta kenë të tërë në xhepin e tyre, ose për ngarkesa emocionale ndihen keq kur stigmatizohet e sotmja duke nënkuptuar apriori sikur përmes kësaj thirret e djeshmja. Ragimet kanë nisur si qëndrim (pëlqim ose mospëlqim) për shkrimin dhe janë kthyer në luftë vetjake mes palëve, atyre pro dhe atyre kundër, pra artikulli u shndërruar në shesh beteje për ata që i merr malli për luftë… Do shtroja vetëm një pyetje: a nuk e duan më të mirë Shqipërinë ata që janë zemëruar nga portretizimi i keq i Fevziut? Kjo pyetje s’ka fare lidhje me të shkuarën, dhe, a nuk do duartrokitej kushdo që do përfliste të shkuarën nëse gjendja e Shqipërisë do t’u ishte afruar pamjes së ëndërruar të pasndryshimeve? Besoj se të tërë do thoshin po.

  Përgjigjjuni

 94. Arti  --  10 Maj, 2012 në 12:02 pm

  Bravo Blendi! Nje shkrim teper I persosur, shpresoj qe lexuesit te mos merren me emrin, por me permbajtjen kjo sjell demokracin e vertet dhe jo ijnoranca e ndreces.

  Përgjigjjuni

 95. elinor  --  10 Maj, 2012 në 12:07 pm

  Se ka njerez aq te trashe dhe te pagdhendur si ai lion-i me siper, edhe po te ma thonin nuk do ta besoja!!

  Përgjigjjuni

 96. Dashnor  --  10 Maj, 2012 në 12:11 pm

  Kohe pa lexuar dicka kaq te bukur…ndonese nuk ndaj te njejtin optimizem me ate qe shpreh autori ne fund te shkrimit te tij, mallengjehem teksa lexoj qe ne kete vend fal Zotit, ka ende njerez qe kane ende nje shpirt analitik te cilin e perdorin per te ndricuar mendjet e njerezve e jo per te bere pakte me djallin.
  te flm Blendi Mane!!!

  Përgjigjjuni

 97. Bashkim Dibra  --  10 Maj, 2012 në 12:11 pm

  Po,fevziu ka qene student i dhjetorit,por tani,per ate idealet e dhjetorit jane paraja e ndyre(do vije dita qe do te dalin shumat e verteta,dhe do i ktheje shtetit tatimet e papaguara),bythelepirja,pamoraliteti,”hajduti”i arkivave.Dhjetoristet e vertete e konsiderojne nje tradhetar te tyre.

  Përgjigjjuni

 98. blendi fevziu  --  10 Maj, 2012 në 12:12 pm

  Edhe une te adhuroj o Bled Mane, sa mire qe me kupton o burre, si te kesh ndenjur 24 ore brenda meje keto 20 vjet.

  E kam inat te madh kete shqiperine dhe shqiptaret, nuk me del e keqja qe e kam me shumice brenda!!!! Po kam shume shoke si soji im, me ata e kaloj kohen dhe ata vdesin per ligesine time, sala, sandri, samiri, fullani, edhe plot femra qe me bejne temenara te shkretat se shkoj ndonjehere me to…….
  aha nuk ndryshoj dot, keshtu jam……

  Përgjigjjuni

 99. Anxhela  --  10 Maj, 2012 në 12:20 pm

  Shume koment i goditur.
  Respekte autorit.

  Përgjigjjuni

 100. hajriu  --  10 Maj, 2012 në 12:24 pm

  Si gjithmone nje tjeter shkrim medioker i Manes . Gjithmone shkrime pasionante dhe joprofesionale dine te beshe. Iko o Mane shiko te beshe ndonje pune tjeter se nuk krahasohesh dot dhe aq me pak ta gjykosh ti dhe shume te tjere si ty Bledi Fevziun . Bledi Fevziu eshte gjak blu dhe kur ra komunizmi ishte 20 vjeç dhe nuk ka se si ti ishte prishur gjaku nga komunizmi , e ke inat por jepi hakun dhe jo te shkruash paçavure . E ç’pret ti mor Mane qe nje njeri qe vjen nga dyer te medhaja , i persekutuar dhe internuar te jete komunist ??? Pse kerkon te beshe avokatin e Klosit? Ti se kupton se sa po e ofendon Klosin ne keto çaste , sa qe gjalle Klosi nuk te hodhi qurrat ty dhe shume mediokerve si puna jote .

  Përgjigjjuni

  • tirona  --  10 Maj, 2012 në 1:08 pm

   MOS FOL MO JA MYLLE GOJEN, po del bledi dhe po fol per Blendi Fevziun.
   Ky pleni del e flet thesht se i jane prere te ardhurat ngaqe zbon mo bune te pista smeret mo me trasnport njerezish prandaj del e flet ky.
   Po skrahasohet ky me Blendi Fevziun duke fillu qe nga arsimimi edhe gjera te tjera, i ka kaluar 2 dekada ky me emisionin e vet kurse Bledi ka qene tu transportu rob neper evrope

   Përgjigjjuni

 101. ali demi  --  10 Maj, 2012 në 12:50 pm

  Atdheu im do t’ia shkërdhejë pasurinë dhe pushtetin atdheut tënd të shëmtuar. Atdheu im nuk është frikacak, atdheu im do ua ktheje pasurinë dhe lavdinë qytetarëve të tij e asnjëherë nuk do t’i detyrojë ata të vrasin veten. E vëmë një bast po ke bythë o Fevzo?

  Fejziu do ta pranoje bastin sepse del i fituar: e kuoton te kompanite e basteve dhe fiton : ose “atdheun “ose “parate”.
  Populli qe ve baste do humbase gjithmone, te jeni te sigurte…

  Përgjigjjuni

 102. Leka  --  10 Maj, 2012 në 12:54 pm

  Falenderoj se pari z. Baze,qe e vendosi aty ku duhej, kete personalitet teper te vecante te gazetarise shqiptare.

  Përgjigjjuni

 103. dauti  --  10 Maj, 2012 në 12:55 pm

  Konstatimi i Blendi Mones dhe analiza e tij eshte e sakt.Por,nuk me duket se thot ndonje gje te re pasi analizohet nje pinjoll dhe perfaqsues tipik i Toptanasve qe vetem deme i kane sjelle Shqiperise. Per pushtet dhe pasuri personale ata kane shkaterruar Shqiperine dhe jane gati te bejne gjithshka perseri.Ata jane perfaqsuesit tipik te se keqes.Por e keqja nuk jane ata vete pasi ne fakt kur flirtojne me pushtetin ata sigurisht qe behen te rrezikshem.Ata tani kane pushtetin politik,mediatik,dhe ekonomik dhe duken te forte.Ata deformojne historine e kombit,shkaterrojne ekonomine e kombit, madje po tu dale treg shesin vete Shqiperine,si thote populli kane devren tani.Por cdo fillim ka nje fund dhe dihet se i pari i soit te tyre e pati nje fund e te tjeret pas tyre.Kjo pasi ikin nga kjo bote sundues maskarenje vrases sahanlepires te pushteteve te radhe mafioz e kriminele por popujt jetojne e nuk harrojne…Nuk jane problem per kombin keta sahanlepires qe sidoqoete nuk duhet neglizhuar sepse opiumi qe shperndajne kur thithet nga shume shqipetare behet vertet i demshem ,kete e deshmojne disa komente te njezve qe ne se nuk jane maskarenje e sahanlepires te pushtetit ose pinjolle te atyre qe per interesa personale jane gati te shesin edhe trupin minimalisht jane te ceket e jo racional.nuk ka si spjegohet ndryshe qe nuk e dallojne ndryshimin midis shqiperise se fefzos e canit qe shkelqen me drita neoni e vajza lakuriq qe te eksitojne dhe shqiperise tjeter te mbuluar nga plehrat,ku parmenden e terheq gomari,ku fshatrat dhe rruget qe te cojne ne to jane kthyer ne germadh,ku listat e dyqaneve shtohen me klient te rinje qe nuk kane te paguajne ushqimet e dites,ku njerzit vriten per nje fjale goje ,ku te gjithe luftojne kunder te gjitheve ,ku dipllomat universitare shiten ne cdo kjoske,ku njeru vdes kur nuk ka lek te shkoje ne kliniken private te mjekut qe paguhet nga shteti ku ka humbur deti,lumi,fusha e pylli digjet cdo dite ku e ardhmja duket e zymte,PRA NUK ESHTE PROBLEM FEVZUA POR PROBLEM ESHTE FEFZIZMI SI FENOMEN QE DUKET SE NE SHQIPERI ESHTE I PERHAPUR.KJO BEN TE DOMOZDOSHME NGRITJEN E VETEDIJES KOMBETARE PER TI THEN SA ME SHPEJT NDAL FEVZIZMIT SI FENOMEN…

  Përgjigjjuni

 104. Ana  --  10 Maj, 2012 në 1:20 pm

  FALEMINDERIT BLEDI, edhe une bej pjese ne ate Atdheun tend. Faleminderit!

  Përgjigjjuni

 105. durrsaku  --  10 Maj, 2012 në 1:26 pm

  o TIRONA a nuk mer briskun e berberit dhe na rruj trapin se po bohet si vap tani . akoma shef ondrra me komunista ik mor katunar thyj qafen me gjith lopen qe ke ne shpi

  Përgjigjjuni

 106. Besa  --  10 Maj, 2012 në 1:33 pm

  BRAVO! Jo vetëm ne që shkruajmë, por edhe qindramijëra te tjerë bejne pjesë në Atdheun Tend Bledi. Te jesh i sigurt! Jemi ajo pjesa antikomformiste qe po e vuajme perdite e me shume poshterimin qe na behet nga kjo pjese e qelbur, injorante, të pafytyrë, rrugacë, qe nuk njohin asgje para imoralitetit te tyre. Jane këta tipa qe po na e neverisin këtë vend cdo dite e më tepër, jane këta mjeranë, shërbëtorë të ndyrë, te cilët kur flasin kuptohen menjehere cfare duan te thone, jane te lexueshem Bledi sepse jane injorante. Ky Fevziu eshte nje legen qe ju lepihet femrave me pushtet, e kam pare vete si jargavitet para tyre, si rrefehet para tyre. Eshte vetem nje rrugac ordiner, i shemtuar ne kulm, te tremb me ate pamje tipike te paperpunuar nder breza.Jo Burburry te vesh ajo CITA e tij, por edhe me shtrenjte, ajo mbetet majmun. Kjo lloj grigje kurvash duhet zhdukur. Shpresojme sa me afer. AMEN!

  Përgjigjjuni

  • ina  --  10 Maj, 2012 në 3:34 pm

   Blendi si SHREKU

   Përgjigjjuni

 107. juliano  --  10 Maj, 2012 në 1:33 pm

  nese blendi ka qen drogaxhi saliu eshte vrases o shoku kshu qe bej pak dallimin

  Përgjigjjuni

 108. Miloti  --  10 Maj, 2012 në 1:35 pm

  Edhe ne Prishtinë është një tv Klan me emrin Klan Kosova.Po aty është një shërbëtor tjetër që quhet Baton Haxhiu qe mbron pushtetin e Hashim Thaqit
  njejt si tullaci i Klnait të Tiranës që mbron pushtetin e Fazlliqave.

  Përgjigjjuni

 109. Artur  --  10 Maj, 2012 në 1:38 pm

  Ti ‘Durrsaku’, vetem qe je durrsak duhet ta dish besoj se Durresi ka evidencat me kurvat me te medhaja te Shqiperise. Prandaj hiqe ate emër se të fëlliq fare. Durresi eshte numri 1 per kurva. Dihet.

  Përgjigjjuni

 110. Arbi  --  10 Maj, 2012 në 1:54 pm

  Edhe Kosoven duan ta bejn si kjo Shqiperia e qelbur e Fevziut. Mos e lejoni se ju kosovaret jeni më burra se shqiptaret, e keni tregu edhe me serbët. Mos prisni deri sa te trashet rraca e qelbur e ketyre felliqesirave.

  Përgjigjjuni

 111. Lorenc  --  10 Maj, 2012 në 2:02 pm

  Shume i bukur si shkrim. Por gjeja me e bukur ishte momenti kur flet
  per ” bukurine ” fizike te Fevzos… Eshte me te vertete shume i bukur…

  Përgjigjjuni

 112. Joni  --  10 Maj, 2012 në 2:09 pm

  Bledi Fevziu eshte gjak tradhetari..,i pari i fisit te tij njihet boterisht per tradheti..,po keshtu ka ardhur koha sot qe niperit e tradhetareve po na bejne moral neve o u qifsha familjet..,o pith motra pa skrupuj pa moral o krimba te verdhe o bastard mundet nje drogaxhi nje legen nje gjak i paster tradhetori te flasi per moralin e shqiptareve nje kurve qe i pelqen kari thote se kurvat jane te felliqura…

  Përgjigjjuni

 113. skenderi  --  10 Maj, 2012 në 2:37 pm

  gjithe kjo poezi,per nje legen si fevzia,saliha ,sandria…………..etj me tu dhimb pshtyma me ja hedhe

  Përgjigjjuni

 114. FRANCI  --  10 Maj, 2012 në 2:42 pm

  BRAVO.SHKRIME TE TILLA TE NDJELLIN SADOPAK OPTIMIZEM NE KETE AMBJENT SHQIPTAR PESIMIST,QE TREGON QE KY VEND KA AKOMA NJEREZ TE LIRE DHE JO SHERBETORE TE PERVUAJTUR SI FEVZO QE ESHTE KTHYER NE NJE LEPIRES B………i papare sic ka thene dikur arian cani per te e qe tani ulen bashke ne te njejten studio.E kuptoni se cfare karakteri kane keta njerez?????

  Përgjigjjuni

 115. Andrea  --  10 Maj, 2012 në 2:45 pm

  Eshte i vetmi artikull qe ka mbledhur kaq shume komentues. Kjo tregon qe B. Mane ka arritur t’i prek telat atje ku duhet, duke ia nxjerre fytyrebythen Fevzos asshtu siç realisht e ka. Aq i peshtire eshte bere Fevzo, saqe kam frike se do te iki nga syte kembet si Vokshi dikur. Ata si ai nuk e besojne se kjo gje mund te ndodh. Por, kujdes o Fevzo trapi, se po na cingerris nervat dhe po shpetuan ato, s’do te gjesh vrime ku te futesh. S’te mbron dot as Sandri…….

  Përgjigjjuni

 116. tani  --  10 Maj, 2012 në 2:52 pm

  BRAVO BLEDI MANE! TE lumte keshtu e duan keta qener qe zgjohen ne mengjes tek preheri i politikes. Na shesim mend me roleks neper duar e bejn propaganden e se kaluares qe populli te mos e mbaj mendjen qe ska buk ne shtepi. Populli po vuan per buke e ska pune keta krekosen me jeten tone fatkeqe.

  Përgjigjjuni

 117. Sara  --  10 Maj, 2012 në 2:57 pm

  Nje BRAVO per menyren se si shkruan. Ne disa mendime apo gjykime mund te te kundershtoja sepse une mendoj dhe gjykoj ndryshe per njerez te caktuar apo situata te caktuara. Por kjo ka pak rendesi. Menyra jote e te shkruarit eshte e admirueshme. Dhe nje Bravo e madhe per guximin qe ke. Ah…edhe nje gje! Jam me fat qe te kam njohur dhe personalisht. Do te thoja nje gje Blendi, studentet e gazetarise, ata qe enderrojne te behen gazetar, duhet te kishin me shume shembuj si ti. BRAVO! Uroj sinqerisht qe te behesh nje gazetar i pamortshem, nje shembull per gazetarine e vertete.

  Përgjigjjuni

 118. anticensurë  --  10 Maj, 2012 në 2:58 pm

  eli në tre gjëra ke të drejtë!
  -“Nuk arrije te kuptoi”
  ti nuk kupton shumë shumë gjëra!
  -“gadi nuk thojne qe jemi ne dikatature”
  ke të derejtë,këta thonë”jemi gati në diktaturë”,gënjejnë!ne jemi prej kohësh në diktaturë!
  -“me krijin e njeriut te ri mosrer”
  dhe këtu ke plotësisht të drejtë!ata mostra që u krijuan në diktaturën komuniste kan mbetur të tillë!shërbetorë të diktaturave!nqs do ta shohësh një të tillë shpejt e shpejt,shko vrap para pasqyrës!

  Përgjigjjuni

 119. Bashkimi  --  10 Maj, 2012 në 3:11 pm

  Andrea, se pari ne kete faqe eshte Tema qe na mbledh. Se dyti, edhe WC-t publike jane mjeft te frekuentuara, po nuk dmth se njerezit shkojne nga qefi ne to…

  Përgjigjjuni

 120. elvis  --  10 Maj, 2012 në 3:21 pm

  EJ SHUME PREKES KY SHKRIM E URIME POR KU TI GJEJME SHUME SI TY E SHUME ME SHUME QE TE TE MBESHTESIN TY…….FLM PER NDRICIMIN QE BERE E ISHALL E LEXOJNE SHUME KTE SHKRIM
  DHE NJE HERE FLM

  Përgjigjjuni

 121. shkelzeni  --  10 Maj, 2012 në 3:46 pm

  .. Nje udhetim marramendes ne eposin demo-kurvian te vendit tim…

  Përgjigjjuni

 122. Lorin  --  10 Maj, 2012 në 3:48 pm

  Bledi Mane je legjende! Mir qe ka ende ca njerez si ty qe te japin nje fije shprese per kete vend.

  Përgjigjjuni

 123. Neser eshte vone  --  10 Maj, 2012 në 4:03 pm

  Eshte per te ardhur keq kur shikon qe ne disa raste niveli i komentuesve eshte shume me i larte se ai i autorit te shkrimit qe pretendon se eshte gazetar.

  Përgjigjjuni

 124. Robert  --  10 Maj, 2012 në 4:04 pm

  Te lumte o djale i mbare !!!!

  Shyqyr me te madhe qe ka akoma burra te vertete!!!

  Po le nje nr. tel., ark. Robert Ferhati quhem, te ftoj per nje kafe, ujavara e kam studion. 0696092282

  Te Lumte!!!

  Përgjigjjuni

 125. Nala  --  10 Maj, 2012 në 4:06 pm

  Si eshte e mundur qe te jene njerezit kaq te verber sa te mos shohin dot pa syze te kuqe(roze) ose blu! Nuk na intereson fare nese jeni demokrate apo socialiste! Nuk duam ta dime, jo! Hapni syte dhe shihni gjerat ashtu sic jane! Nuk po gjykojme pemet familjare po kontributin personal. Te gjithe partiaket jashte se na nxorret zorret e barkut! Boll i keni te gjitha mediat dhe gazetat, pa perjashtim! (nese ka ndonje perjashtim, ma thoni ju lutem). Une propozoj qe te gjithe partiaket dmth anti-t, qofte demokrate ose komuniste te bashkohen dhe te shajne njeri-tjetrin sa te kenaqen. Nuk e keni idene sa njesoj jeni! Nuk e kuptoni se c’do te thote komuniste apo demokrate dhe me sa shoh s’ju intereson ta kuptoni ndonjehere! Intelektualisht te vdekur! Gramafona te prishur

  Përgjigjjuni

 126. Leon  --  10 Maj, 2012 në 4:07 pm

  Zoti Kulla, mos jeni vete Bleni Mane qe flisni ne kete menyre??? Po si more i jep te tilla merita nje individi te tille??? Kam qene deshmitar, kur perpara fakultetit te Historise dhe te Filologjise, zoteria ne fjale eshte kapur per leckash nga policet dhe eshte hedhur ne fugon, per shkak te idiotesive qe bente ne fakultet. Drogaxhi-psikopat, ky eshte Bledi Mane. Dhe, ne shume raste, keta lloj psikopatesh, bejne shkrime te arrira artistikisht, por me pak te verteta brenda. I tille eshte edhe shkrimi i mesiperm: shume i arrire artistikisht, por ka shume mllef, eshte me shume nje shkrim per shkak bindjesh te ndryshme politike sesa nje shkrim i ndiere nga e thella zemer. Ia mirekalofshi qe te gjithe dhe kenaquni me gjithcka te Bledi Manes, edhe me narkomanizimin e tij.

  Përgjigjjuni

  • E.H  --  10 Maj, 2012 në 5:08 pm

   mund te jete cdo gje qe thua ti…por AMA KA TE DREJTE PER CDO GERME QE KA SHKRUAR!!!!

   Përgjigjjuni

  • loni  --  10 Maj, 2012 në 5:08 pm

   Ndoshta ke te drejte er ato qe shkruan per Blendi Manen por kjo nuk do te thote se ato qe thuhen per Blendi Fevziun nuk jane te verteta.Dhe pasi ke lexuar shkrimin kjo e dyta ka rendesi.

   Përgjigjjuni

  • jooo!  --  10 Maj, 2012 në 5:55 pm

   o luan me emer leone. pse genjen or taj, drejte e ke qe policia e ka marre zvarre bledi manen nga fakulteti para shume vitesh por historia eshte krejt tjeter. bledi mane ua ka thyer hundet pedagogeve henri cili dhe mark marku dhe keta nga frika mernin ne telefon policine. shko oyet dhe nje here mes studenteve te gazetarise se kush eshte bledi mane e meso te verteten. bled trafikant permetari nuk e ka rujt per asgje. hallall plako, jepi!

   Përgjigjjuni

   • fatmir  --  11 Maj, 2012 në 2:05 pm

    Po i ka thyer hundet Cilit dhe Markut, hallall, i lumte grushti.

    Përgjigjjuni

 127. Arta  --  10 Maj, 2012 në 4:28 pm

  Ju Leon, Nala etj, nuk kuptoni asgje se cpo ndodh ne kete mjerim, s’keni fare faj, kush nuk kupton – nuk kupton. E keni parasysh si ne kohen e xhaxhit kur 99.99% nuk kuptonin………Zoti jua ndricofte mendjen!

  Përgjigjjuni

 128. xeni  --  10 Maj, 2012 në 4:30 pm

  pas gjithe ketyre komenteve te bukur, vertet qe nuk kam se çfar te shtoj, por vetem do ta pergezoja me gjthe zemer autorin dhe do t’i uroja te gjitha te mirat e botes.Shyqyr qe ne Shqiperi eksistojne akoma gazetare te tille…mund te shpresojme akoma per te ardhmen e atij vendi edhe ne qe nuk jetojme aty.

  Përgjigjjuni

 129. Toni.I.  --  10 Maj, 2012 në 5:00 pm

  Po ti mor llap qen kujdes se po t’merr flakè llapa me ofendime.
  SHarjet dhe ofendimet janè bèrè Mbetèreshè tek njè pjesè shqipfolsish,
  oo tur iiiiiiiiiiiiiddddddddddddddddjjjjjjjjjjjoooooooooootttttttiiiii.

  Përgjigjjuni

 130. aleks  --  10 Maj, 2012 në 5:03 pm

  Me le pa fryme, bravo, edhe sikur ta kesh me gjasme prape bravo!
  ky eshte nje shembull edukimi per ne. Patriotizmi edukohet, edhe dinjiteti edukohet, mund ta mesosh edhe kur nuk e ke,duke pare shembujt e te tjereve. Faleminderit Mane

  Përgjigjjuni

 131. perlati usa  --  10 Maj, 2012 në 5:30 pm

  nuk pretentendoj se blendi mane eshte nje gazetar i mirefillte apo nje djale per tu marre shembull por me kete artikull tregon atdhedashurine e tij per shqiperine qe eshte shitur dhe po shitet pergjithmone nga berishet,damir fazllicet dhe tom ridget.Ne fakt kjo eshte nje bombe per edi ramen qe po zvarriset si nje reptil ne kembet e zhulta te ilir metes dhe ne duart e pergjakura te berishes.Eshte nje apel dhe per arvizune
  qe eshte mik familjar me kapitenin blendi fejziu.Vrasja e gjyqtarit te vlores ka ngritur dhe dyshime per klanin e tokave te fejzos.
  Qellove si burrat Mane.

  Përgjigjjuni

 132. drita  --  10 Maj, 2012 në 5:31 pm

  Ej, po c’rendesi ka se kush e ka shkruar kete artikull, rendesi ka qe ato qe thote per pseudogazetarin Fevziu jane te verteta deri ne fund – me perjashtim te ‘gjakut blu’ dhe ‘familjes aristokrate’ qe jane gjepura me bisht … Fevziu vetem gazetar modern nuk eshte, ka njohuri tejet siperfaqesore per zhvillimet evropiane dhe boterore (te tipit c’kam degjuar ne TG5 duke ngrene dreken e radhes), i merret goja tmerresisht kur ben monologjet e pafund gjate te ashtuquajturave intervista … Ore, po as Emilio Fede nuk eshte kaq i peshtire sa ky Fevziu … Dokumentaret e tij jane vec risive qe ofrojne ngaqe ka akses pa limit ne arkiva, gje qe te tjereve u mohohet, jane te ndertuara thjesht si cytje kunder ish regjimit komunist, sipas motos “mos guxoni te qaheni tani se keni qene shume me keq me pare” … Dhe ky qenka gazetari me i shquar i Shqiperise?!! Per fat qe “Kristali” ka hapur dyert me vone se koha kur ka bere ky studimet se me siguri vetem ndonje diplome “alla kristalce” do kishte tani … Per te gjithe “fansat” e fevziut ne kete forum: ta gezoni, ta mbani me shendet dhe lum si ju e kalamajte tuaj me cfare mediokriteti e pseudo inteltualesh po rriten e kane per shembuj!

  Përgjigjjuni

 133. mali  --  10 Maj, 2012 në 5:55 pm

  Shkrim perle! Duket nga gjithe keto komente. Ata qe duan te hedhin balte ndaj Bledit i mirekuptojme, marin honorar ose jane trapa dhe qener te rahur.

  Ti leone ku e mer honorarin? gjysmen tek saliu dhe gjysmen te tek ROITER?

  Përgjigjjuni

 134. Edmond Dantes  --  10 Maj, 2012 në 5:59 pm

  Fevzi (Faqeziu) eshte nji kokerr spiuni ordiner, nga ata tekoheve me te ndyra, te viteve 85-87, qe erdhi nga Plugu i Lushnjes drejt Tiranes, me sygjerimin e dajes se tij po spiun, ne menyre qe te shpetonte nga jeta e rende dhe pa te radhme e internimit ne fshatrat e Lushnjes. Si i thone shqip, “donte te vinte vetulla Fevzi-Faqeziu, dhe nxorri syte.
  Pak vite para 90-es, daja i tij spiun dhe vet Sigurimi i shtetit e infiltruan rioshin Fevzo, te pederastonte, te intrigonte dhe te trashegonte pasuri mes Toptanasve. Dhe ne fakt, keshtu ndodhi. Familja ku hyri si kopil Fevzo qeni, i cili kish qene i gatshem qe ne ate moshe per te intriguar, spiunuar dhe pederastuar, nuk kishte femije. Ishte bere cdo gje me laps, me lapsin e Sigurimit te Shtetit.
  Dhe vazhdon Fevzo legeni te jape idera dhe “mendime” mbi te gjithee mbi gjithcka…!
  Kur ta shifni rruges, thirreni : O spiun ! O katunar Plugu !… dhe do t`ju pergjigjet me kompleksin e katunarit qe i shpetoi internimit duke u bo spiun…! Dhe vazhdoi me intriga, sot e kesaj dite…deri sa t`i vije edhe atij ora, nga vete ata qe tradhtoi dhe poshteroi, qe e ushqyen, e mbajten dhe e rriten…! te shohim deri sa do zgjasi jeta e nje krimbi pa identitet si Fevzi-Faqeziu.

  Përgjigjjuni

 135. dallaveri  --  10 Maj, 2012 në 6:01 pm

  nuk me interson se ca ke bo se ne cfar lloj automjeti te kane futur kur te arrestuan me pelqen llogjika qe perdor gje per te cilen un mendoj qe ky popull ka nevoje.

  Përgjigjjuni

 136. e  --  10 Maj, 2012 në 6:05 pm

  Ky atdheu yt eshte edhe i imi o Blendi, por duhet te zgjohet aman!

  Përgjigjjuni

 137. 21 janari, 4 te vrare  --  10 Maj, 2012 në 6:20 pm

  Edhe une bej pjese ne atdheun tend!

  Përgjigjjuni

 138. ToniTR  --  10 Maj, 2012 në 6:20 pm

  Pervec shkrimit te shkelqyer te Bledit ajo qe po me ben pershtypje eshte numri i madh i Sal-istave qe lexojne Temen online e qe paskan komentuar… Cudi si nuk e mbrojne edhe udheheqesin e tyre shpirteror, liderin histerik te PD-se, ashtu sic mbrojne Fevzon!

  Përgjigjjuni

 139. i love usa without arvizu  --  10 Maj, 2012 në 6:23 pm

  Mendoj se tragjedia me e madhe pas 90′ eshte se pinjollet e fashisteve dhe te tradhetareve te vendit si puna e blendi arviziut e heqin veten si fitimtare qe permbysen regjimin.Ne fakt regjimi ne rradhe te pare u rrezua nga vetja e tij.Levizja e studenteve te dhjetorit ishte me teper nje revolte e binjeve te vete sistemit se sa merite e klasave te permbysura qe perfaqsohen nga ky monster dhe nga ca zhelevina dhe uran mutka qe deri ne momentet e fundit kane qene bashkpuntore te super urryer te sigurimit shtetit.Pothuaj 90% e studenteve dhe pedagogeve ishin njeres te besuar te sistemit duke perfshire dhe skilen e opinionit qeroziun plugut lushnjes.
  PERHAP SHUME NEVERI NE SHQIPERI TRESHJA berishe-arvizu-fejzi B.A.F.

  Përgjigjjuni

 140. Doni ALBO  --  10 Maj, 2012 në 6:25 pm

  Armata e Edvin kristaq rames nje shkrim amatoresk kunder Blendi Fevziut pa marre parasysh sa e urrej Saliun por aman Blendi eshte sa 100 gazetar ne shqiperi dhe te gjithe qe shkruajne negativisht per ate jane 0 dhe xheloz deri ne rrenje.

  Përgjigjjuni

 141. Arben  --  10 Maj, 2012 në 6:27 pm

  O SPIUN, O KATUNAR PLUGU – shume e bukur. Shyqyr qe jemi vend i vogel dhe njihemi me njeri tjetrin. Keshtu duhen denigruar kta plehra, tashme te veshur me firmato. Leku i Ri eshte i rrezikshem, ruaju zengjinit te ri!

  Përgjigjjuni

 142. tourkofagos  --  10 Maj, 2012 në 6:33 pm

  pune korrakesh……

  Përgjigjjuni

 143. andi  --  10 Maj, 2012 në 6:33 pm

  @Ben Chicago juve jetoni ne Chicago edhe keni bere mjaftueshem para ku vlersohet puna shkolla qe ke kryer edhe ku ke mundesi per cdo gje ,Por hajde jeto ne shqiperi provo nqs do jet e lehte te gjesh nje vend pune pa qene nevoja te paguash nje sekser apo nje pushtetar qe te japi ate vend pune i cili te duhet per te mbajtur me buke Familjen, ku nje polic,mesues,pedagog,nenpunes duhet te dali ne nje miting te PD se po nuk u paraqit iken fishek nga vendi i punes,ku ndodhet sipas jush DEMOKRACIA ne kete vend. Eja edhe shiko nqs do hapesh dot nje biznes tendin po nuk pate miq ,te thyejn koken taksat,edhe ata gjakpiresit e taksave tatimeve apo cte jete se edhe nje pjes prej tyre nga halli e bejne se duan te mbajne femijet me buke. Shyqyr jan disa njerez qe ngrejn zerin per ate qe ka nevoj ky popull se do ishte nderruar emri i partis demokratike nga partia demokratike ne Partia e SalMunizmit.

  Përgjigjjuni

 144. Ervis New Jersey  --  10 Maj, 2012 në 6:41 pm

  Bravo Blendi…Je shume realist,asnjeanes,dhe flet me zemer e jo me tendenca politike si ky bythlepiresi Fevziu…Une habitem me ne shqiptaret qe ngado qe rrokullisemi po tek te njejtet politikane shkojme e votojme…Me vjen keq qe e them por me ket mendje qe kemi ne asnjehere nuk do bejme perpara sepse jemi selfsih ose ndryshe vetjak…Nuk duam tja dime per te ardhmen por mendojme sot per neser…Me kto njerez qe kemi ne pozite dhe opozite me keqardhje e them qe do marrim per poshte e jo te integrohemi e te zhvillohemi…Ne na e kane vaksinuar korrupsionin ne gjak qe ne lindje…Kushdo nga ne po te vihet ne pushtet do behet “gjakpires”…Respekte Blendit nga New Jersey..

  Përgjigjjuni

 145. gj0n  --  10 Maj, 2012 në 6:47 pm

  O BLENDI dita tu befte NJEMIJE.jE SHUME I SAKET DHE OBJEKTIV.AS ME SHUME E AS ME PAKE F-fodull E-egoist V-vulgar Z-zagare O-ordinere=FEVZO.

  Përgjigjjuni

 146. saimir  --  10 Maj, 2012 në 6:53 pm

  …edhe une do proferoja ate Atheun…qe ri pezull…Fevzo e mero baze…jan pjell e deformimit te karaktereve qe solli ky tranzicion…

  Përgjigjjuni

 147. LindurneTirane  --  10 Maj, 2012 në 6:54 pm

  E lexova me shume interes kete shkrim dhe jam shume i mrekulluar me pershkrimin e bere. Jetoj jashte shtetit ,por ndjek me interes ngjarjet ne vendin tim. Lexova edhe komentet e bera si ne perkrahje ,ashtu edhe ato kunder. Meqe mua me pelqeu,pra do te ndalesha me ato qe jane kundra ketij shkrimi….eshte opinioni juaj dhe jeni vertet plotesisht te lire ta shprehni ate ,por po te lexoni edhe nje here ato qe shkruani besoj se do te konstatoni ju vete qe shkruani pa u menduar me fare……mllefi qe nxirrni nuk ju ndihmon te keni te drejte……fjalori i ndyre,ju tregon familjen nga rridhni…..jepni mend e keshilla sikur te jeni…. e nuk nuk gjej emra sepse nuk meritoni asnje,e nuk dua te ofendoj asnje lloj emri me ju ! Ato fjale qe ju ju duken te ndyra ne shkrim,jane thjesht ajo mbushje qe shume shqiptare kane brenda,dhe ndihmojne mjaft qe ky shkrim i persosur te arrije kudo e kedo ! Mund edhe mos ta pelqeni,mund edhe te beni komentet tuaja,por sa me i qete e me llogjike behet komenti,aq me shume bindes behet….por kete po nuk e pate ne gjak,nuk arrihet ose blihet me leke ! Mua me vjen keq kur lexoj keshilla nga shume persona qe komentojne..ose me mire qe japin mend me nje shqipe per te ardhur keq,e une ketyre do tu thosha me shume keqardhje te mos humbin kohe,por te fillojne e te studjojne gjuhen tone…..mnase do ti ndihmoje per te kuptuar me mire shume gjera ne kete jete.Vete numri i komenteve,pro apo kundra,i jep vleren qe meriton ky shkrim…..ju te gjithe me apo pa dashje i keni dhene rendesine e duhur…prandaj vazhdoni ! Mua ,thjesht nuk me pelqen Fevziu,por respektoj profesionalitetin e ti….ajo qe nuk respektoj,ose me sakte qe nuk shtyj dot tek ai eshte servilizmi…marrja krah ne menyren me te ulet te pozicionit te sahanlepiresit.
  P.S. Edhe une jam nje i persekutuar personalisht e me farefis…..rrjedh nga nje familje e nderuar si brenda dhe jashte vendit prej me shume se 150 vitesh….kam urryer tmerresisht regjimin dhe kam paguar shtrenjtre per kete….por kjo nuk ben qe te jem i verber ndaj nje realiteti qe te dhimbset !
  Me respekt ndaj te gjitheve “LindurneTirane”

  Përgjigjjuni

 148. ATILA  --  10 Maj, 2012 në 6:57 pm

  Bukur e the kjo Shqiperia jone ky atdheu yne do ta
  “shkerdheje” atdheun qe na sajuan ca njerez pa moral,ca hajdute ca njerez pa ideal. Atehere do zbulojme Shqiperine e enderur nga Rilindasit prej mese 100 vjetesh.

  Përgjigjjuni

 149. Lindurne Tirane  --  10 Maj, 2012 në 7:02 pm

  E lexova me shume interes kete shkrim dhe jam shume i mrekulluar me pershkrimin e bere. Jetoj jashte shtetit ,por ndjek me interes ngjarjet ne vendin tim. Lexova edhe komentet e bera si ne perkrahje ,ashtu edhe ato kunder. Meqe mua me pelqeu,pra do te ndalesha me ato qe jane kundra ketij shkrimi….eshte opinioni juaj dhe jeni vertet plotesisht te lire ta shprehni ate ,por po te lexoni edhe nje here ato qe shkruani besoj se do te konstatoni ju vete qe shkruani pa u menduar me fare……mllefi qe nxirrni nuk ju ndihmon te keni te drejte……fjalori i ndyre,ju tregon familjen nga rridhni…..jepni mend e keshilla sikur te jeni…. e nuk nuk gjej emra sepse nuk meritoni asnje,e nuk dua te ofendoj asnje lloj emri me ju ! Ato fjale qe ju ju duken te ndyra ne shkrim,jane thjesht ajo mbushje qe shume shqiptare kane brenda,dhe ndihmojne mjaft qe ky shkrim i persosur te arrije kudo e kedo ! Mund edhe mos ta pelqeni,mund edhe te beni komentet tuaja,por sa me i qete e me llogjike behet komenti,aq me shume bindes behet….por kete po nuk e pate ne gjak,nuk arrihet ose blihet me leke ! Mua me vjen keq kur lexoj keshilla nga shume persona qe komentojne..ose me mire qe japin mend me nje shqipe per te ardhur keq,e une ketyre do tu thosha me shume keqardhje te mos humbin kohe,por te fillojne e te studjojne gjuhen tone…..mnase do ti ndihmoje per te kuptuar me mire shume gjera ne kete jete.Vete numri i komenteve,pro apo kundra,i jep vleren qe meriton ky shkrim…..ju te gjithe me apo pa dashje i keni dhene rendesine e duhur…prandaj vazhdoni ! Mua ,thjesht nuk me pelqen Fevziu,por respektoj profesionalitetin e ti….ajo qe nuk respektoj,ose me sakte qe nuk shtyj dot tek ai eshte servilizmi…marrja krah ne menyren me te ulet te pozicionit te sahanlepiresit.
  P.S. Edhe une jam nje i persekutuar personalisht e me farefis…..rrjedh nga nje familje e nderuar si brenda dhe jashte vendit prej me shume se 150 vitesh….kam urryer tmerresisht regjimin dhe kam paguar shtrenjtre per kete….por kjo nuk ben qe te jem i verber ndaj nje realiteti qe te dhimbset !
  Me respekt ndaj te gjitheve “LindurneTirane”

  Përgjigjjuni

 150. naimi  --  10 Maj, 2012 në 7:16 pm

  Ne rrethane te cuditeshme mora vesh se komentuesi te gazeta “Tema” me nick-name ;Luan Kolonja eshte i Blendi Feziut.Ka dhe disa mysafire te tjere te turpshem si:
  gazetari i daresise …dalip grenxa
  kole tivari…………mehmet elezi
  ramy……………….frrok cupi
  shen kozmai…………mitro cela
  I vetmi intelektual qe shkroi te gazeta tema me korrektesi ka qene aleksander mekshi i cili megjithe ca te meta qe ka eshte i vetmi kryeminster ne east europe qe leviz pa bodyguarde tani dhe ne shumicen
  e kohes qe ishte k/m.Kurse Berisha ka nje personel 120 veta qe e ruajne
  dhe kur ka “rrezik” i jep ndonje roje free dhe arvizu.Prapa nuk ngelet nga rojet dh fejziu qe ndoshta i ka me te paguarit ne europe.

  Përgjigjjuni

 151. ORLI  --  10 Maj, 2012 në 7:25 pm

  Jam pa fjale nga ky shkrim mbreslenes.Me zgjoi ato nenet e brendshme qe prej kohesh jane ndrydhur ne kete Shqiperine tone qe s’di se c’epitet ti vendos. Ka shprese ende?! Te pergezoj per guximin dhe per te vertetat e dhimbshme.Duhet te degjohemi,jemi shume te cilet parimet jo vetem qe nuk ju kane “ngordhur” por me shume se kurre duan te ulerasin fort per te cjerre pisllekun rreth nesh… Vazhdo keshtu..!

  Përgjigjjuni

 152. LindurneTirane  --  10 Maj, 2012 në 7:29 pm

  E lexova me shume interes kete shkrim dhe jam shume i mrekulluar me pershkrimin e bere. Jetoj jashte shtetit ,por ndjek me interes ngjarjet ne vendin tim. Lexova edhe komentet e bera si ne perkrahje ,ashtu edhe ato kunder. Meqe mua me pelqeu, do te ndalesha me ato qe jane kundra ketij shkrimi….eshte opinioni juaj dhe jeni vertet plotesisht te lire ta shprehni ate ,por po te lexoni edhe nje here ato qe shkruani besoj se do te konstatoni ju vete qe shkruani pa u menduar fare……mllefi qe nxirrni nuk ju ndihmon te keni te drejte……fjalori i ndyre,ju tregon familjen nga rridhni…..jepni mend e keshilla sikur te jeni…. e nuk nuk gjej emra sepse nuk meritoni asnje,e nuk dua te ofendoj asnje lloj emri me ju ! Ato fjale qe ju ju duken te ndyra ne shkrim,jane thjesht ajo mbushje qe shume shqiptare kane brenda,dhe ndihmojne mjaft qe ky shkrim i persosur te arrije kudo e kedo ! Mund edhe mos ta pelqeni,mund edhe te beni komentet tuaja,por sa me i qete e me llogjike behet komenti,aq me shume bindes behet….por kete po nuk e pate ne gjak,nuk arrihet ose blihet me leke ! Mua me vjen keq kur lexoj keshilla nga shume persona qe komentojne..ose me mire qe japin mend me nje shqipe per te ardhur keq,e une ketyre do tu thosha me shume keqardhje te mos humbin kohe,por te fillojne e te studjojne gjuhen tone…..mnase do ti ndihmoje per te kuptuar me mire shume gjera ne kete jete.Vete numri i komenteve,pro apo kundra,i jep vleren qe meriton ky shkrim…..ju te gjithe me apo pa dashje i keni dhene rendesine e duhur…prandaj vazhdoni ! Mua ,thjesht nuk me pelqen Fevziu,por respektoj profesionalitetin e ti….ajo qe nuk respektoj,ose me sakte qe nuk shtyj dot tek ai eshte servilizmi…marrja krah ne menyren me te ulet te pozicionit te sahanlepiresit.
  P.S. Edhe une jam nje i persekutuar personalisht e me farefis…..rrjedh nga nje familje e nderuar si brenda dhe jashte vendit prej me shume se 150 vitesh….kam urryer tmerresisht regjimin dhe kam paguar shtrenjtre per kete….por kjo nuk ben qe te jem i verber ndaj nje realiteti qe te dhimbset !
  Me respekt ndaj te gjitheve “LindurneTirane”

  Përgjigjjuni

  • kelmendasi bruxel  --  10 Maj, 2012 në 7:41 pm

   Kujt i hyn ne pune se paske lindur ne tirane mor jaran? Po ne te tjeret si ta vejm kemi lindur ne kelmend? konke i lezecem se paske vujt nga diktatura 150 vjet.Ma kadale or zotni na len nji cike rradhe ne tjereve.
   po blendi fejziu si do thote lindur ne tirane por ma futen ata te maternitetit dhe me cuan ne plug te lushnjes apo ne befotrof?
   pa respekt “lindurnekelmend”

   Përgjigjjuni

   • LindurneTirane  --  10 Maj, 2012 në 8:49 pm

    ….hyn mer kelmendas hyn qe ç’ke me ate pune…..sepse si ka pas thone Sefer Daja (qe ti s’ke si ta kesh degjuar) ” Katunar kaptin parur….qytetar s’bohesh kurre…edhe me ndrru 7 lekure “…e me sa kuptoj une, ti dhe ato si puna jote jeni akoma te lekura e pare…..
    Meqe nuk e ke kuptu mer derr…..mbi 150 vjet qe gezojme respekt….jo diktature…..nuk te ben njeri as Brukseli e as Parisi……por familja !
    …me respekt o lindur ne Kelmend….s’ke çbo….s’eshte faji jot se ku ke lind….po une s’te ndihmoj dot …..kur te arrish te lekura e gjashte me bo nji zo !

    Përgjigjjuni

    • LindurNeCerrik  --  11 Maj, 2012 në 12:26 am

     Pershendetje “LindurneTirane”, edhe une si Ti jam mergimtar dhe e mbaj veten per Patriot prandaj dhe me lejo te replikoj. Une jam 120% pro “Public Enemy” !! Ne gjendjen e sotme habitem se si mund te kete nje te vetem Shqiptar te paster te jete i lumtur me gjendjen e Dheut tone. Me vjen zor ta them por Shqiperia duhet te marre Cmim per Politikanet me te korruptuar, me tradhetare dhe te garantuar edhe me te pamoralshem ne bote (dhe kjo per fat te keq, vlen per te majtet, te djathtet, te mesit, te kokes dhe te kembeve – por ky eshte vecse mendimi im. Uroj te jem i gabuar).
     Te jesh i pakenaqur dhe Rebel dhe jo sahanlepires eshte nje detyrim patriotik ne Shqiperine e sotme. Pike.
     Por a nuk shikon shume egersi, shume ceceni, shume fjalor te rende (panevjshmerisht te rende) o LindurneTirane ?? A eshte e nevojshme kjo mani e te shprehurit (me sakte shfryrje deshperimi) sa me egersisht dhe depresivisht ??
     Sigurisht, gjendja ne Shqiperi eshte e tejrende … shumekush, me te drejte ka mllef, deshperim, pesimizem …. POR Pene te Arte per mendimin tim tregon Ai qe ngjall SHPRESE ne kete erresire te pamohueshme. Shpresa nuk ka lidhje me Atdheun Tim qe i ben kete dhe ate Atdheut te Sales apo Rames.
     Mua, nje studenti te 90-es me tremb gjendja e Atdheut tim sot, por edhe me shume me tremb mendimi se nese do korret cka sot po mbillet ne Shqiperi, pas 40 vjeteve ne Atdheun TONE, do vijne Kaskat Blu nga Afganistani per te mbrojtur kampet refugjate ne sheshin Skenderbej. Lufte Civile – kjo me vjen ndermend gjate gjithe kohes qe lexoj ketu.
     Une vete kam SHPRESE se nje dite ne gurin mermer e te lare me flori te ketyre Tradhetareve, Qytetaret dhe Katundaret nga Tirana, Kelmendi apo Cerriku, te shkruajne me qymur te zi llafin “TRADHETARE te SHQIPERISE”. Kam SHPRESE se keta maskarenj, Historia e Kombit Tim do ti radhise prane Esat Toptanit.
     Kam SHPRESE o LindurneTirane dhe kam nevoj per Bashkeatdhetare qe besojne ne te njejten Shqiperi dhe qe me tregojne se nuk jam vetem.

     Pershendetje vellazerore nga nje Mergimatr LindurNeCerrik

     Përgjigjjuni

 153. Ana  --  10 Maj, 2012 në 7:30 pm

  Artikull Madheshtor

  Përgjigjjuni

 154. VLORA 1  --  10 Maj, 2012 në 7:46 pm

  FALEMINDERIT, FALEMINDERIT, FALEMINDERIT O MENDJE NDRITUR.

  Përgjigjjuni

 155. Toni.I.  --  10 Maj, 2012 në 7:56 pm

  Komplimenti per analizèn dhe emocjonet qè na jep Blendi nè shkrimet
  tua dhe si model gazetarèsh ku ti bèn pjesè. RESPEKT.

  Përgjigjjuni

 156. I.Troplini  --  10 Maj, 2012 në 8:05 pm

  Shqiperia nuk eshte e vdekur moralisht. Ky vend ka nje te ardhme te mire. Dallkauket dhe prostitutat nuk kane mundur te pershkrojne cdo qelize te ketij kombi.Keto qeliza te shendosha do kthehen ne themelet e shoqerise se re shqiptare.Ajo shoqeri eshte europiane dhe ka etike profesionale,,,,ka nje sistem vlerash morale,,,,nuk perfaqesohet nga figura te degjeneruara qe si karakteristike dalluese kane vetem lepirjen e prapanicave te atyre qe kane pushtetin per momentin.
  Faleminderit per kete artikull. Te lumte pena.

  Përgjigjjuni

 157. MAQUA I XHABES "PERMETAR"  --  10 Maj, 2012 në 8:07 pm

  O BLED MANE je shum i madh leri cthon keta legenat po te jen bura nuk flasin me pseudonime

  Përgjigjjuni

 158. Bossi  --  10 Maj, 2012 në 8:19 pm

  Po ca bravo thoni ju ore? Po pse duhet te shkerdhehen me njeri-tjetring ata pak intelektuale qe na kane mbetur? O Bledo, si te dukej Shqiperia kur Paria e Edit tat dhe Inteligjenca a te ndjerit Klosi kishi pushtetin? Ta them une: Po nje MUT ishte. Dhe po nje MUT do vazhdoje sa kohe qe intelegjences shqiptare vetem MUT i pjell mendja. Me vjen peshtire dhe gjynah per te gjithe ju njerez ne krize identiteti te perjetshem.

  O Mero djali, per respekt te fakultetit qe kemi bere bashke dhe per ate shoqeri qe kemi pasur, mos u degjenero kaq shume e mos bjere kaq poshte. Bjeri kokes Sales dhe kujdo qe mendon se e meriton, por jo me keto lloj pseudointelektualesh e alabake letrash.

  Te marrte e mira te marrte, se me bere te prish gojen.

  Bossi

  Përgjigjjuni

 159. tomori i beratit  --  10 Maj, 2012 në 8:23 pm

  O BLED.Nuk e di se ç’ndjeva mbas ketij shkrimi PERL.Nuk di se si te te falenderoj.ME GJITH SHPIRT TE THEM.Si ai ATDHEU YT jam dhe une,jan dhe shum,shum,miqe te mi.Eshte shumica e SHQIPETAREVE vertet SHQIPETAR.ROFSH o Bled e TE FALEMINDERIT.

  Përgjigjjuni

 160. prof.dr. tarator kareco  --  10 Maj, 2012 në 8:28 pm

  replike me kundershtaret e blendi manes.
  Eshte e vertete se z Blendi ka nje “biografi” te papershtateshme gje te cilen e ka pranuar vete si per drogen,trafikim emigrantesh etj.Prandaj
  eshte neveritese te rrjeshtosh akuza kur ai i ka pranuar dhe pohuar me ndershmeri si rralle njeri tjeter.Cfare do do themi per te pakten tre presidente amerikane qe i kane shijuar ne kohe te ndryshme efektet e droges dhe me vone korigjuan veten e tyre.Cfare do themi per ikonen
  e amerikaneve JFK qe kane dale fakte te panumerta deri dhe skandale
  ne lidhje me seksin?Perse nuk pyet njeri per Blendi Fejziut te ftoje ne emisionin e tij megakomercial dhe te flase per tema si:
  -jetimet e 21 janarit
  -te shkrumbuarit e gerdecit
  -njerzit e gjyqtarit te vlores
  -njerzit e shikasit te djegur
  -djalin e remzi hoxhes
  -familjaret e deputetit xhindi
  -gazetarin fatos mahmutaj
  -kryekomunari i kuksit
  -policet qe kapin 2 ton droge
  -dipllomimin e italianit bossi
  -perfundimi i censusit famekeq
  -shtepine e qelbur te sales ne vicidol
  dhe sa e sa te tjera qe jane tema te atdheut te lulezura te shali berishes
  Ndyresia e ketij monstre me emrin B.F eshte se megjithe reputacjonin qe ka
  dheme fuqi finacjare dhe mediatike te admirueshme i ben servilizma drakules berishe i cili fillon orgazmen e ti kur ndegjon Fejziun
  qe i ferkon bolet ketij perversi.Nuk e mohon njeri kulturen e fejziut
  por ajo nuk i hyn ne pune as hasmit.Ky eshte nje vjollcavoksh i 97 ne versionin mashkull.Neveri per kete uriah hip

  Përgjigjjuni

 161. cano  --  10 Maj, 2012 në 8:29 pm

  Te lumte mendja dhe pena.Shqiperia ka nevoje per shqipare si Ju GAZETAR trim dhe kurajoz.Ftoj kedo qe te lexoj GAZETEN TEMA.

  Përgjigjjuni

 162. ujku  --  10 Maj, 2012 në 8:36 pm

  turp . vergognati ! mafioso !

  Përgjigjjuni

 163. MAQUA I XHABES "PERMETAR"  --  10 Maj, 2012 në 8:40 pm

  o bosi un po nuk i thash BLED MANES bravo kujt do ti them atyre LAROVE te tu

  Përgjigjjuni

 164. Amalia  --  10 Maj, 2012 në 9:03 pm

  O Bossi, sigurisht Shqiperia ishte me e mire se tani dhe se ajo e vitit 1997, te dyja kohet nen rregjimin e malokut. Prandaj qartesohu edhe ti njecik, sadopak, do te te vleje, ke per ta pare!

  Përgjigjjuni

 165. turi  --  10 Maj, 2012 në 9:36 pm

  bravo.e ke pataksur te them,se turpe nuk ka ai moster….. bravo na sjelle pak optimizem,kur do vi ajo dite ti mari hoshe si gadafin kur do vi…………

  Përgjigjjuni

 166. gjoka  --  10 Maj, 2012 në 9:37 pm

  O Bledo, deri tani 241 komente tregojne qe ke shkaktuar nje tsunam te vertete. Te lumte, je nje gazetar inteligjent.
  Kemi shume nevoje per penen dhe kurajon tende.

  Përgjigjjuni

 167. TanSeja  --  10 Maj, 2012 në 9:55 pm

  te mjeret ne… jemi ne 2012 dhe ende vazhdojme te jepemi pas kenaqesise se thashewthemeve… thashetheme e thashetheme… ohoho sa qejf… tani pijme nje kafe… ohoho qejf o qejf… po tani c’do bejme… edhe nje kafe tjeter… po tani? tani hajde te flasim… per ke do flasim? ky eshte refreni i dites sone, kafe e thashetheme e kur tepron koha edhe punojme… sot do flasim per Manen, jo jo per Fevziun, jo as ky nuk me pelqen, flasim per Ramishen jo per Beramen jo per Ramen dhe Berishen, per Meten, jo ejani te bejme heronj ata qe s’jane me, ose jo me mire ti perbaltim… tani une them te pijme nje kafe tjeter… ohoho sa qejf…

  nderkohe TIK-TAK TIK-TAK… koha shkon dhe s’kthehet me… truri yne mpihet, syte humbasin shkelqinmin… papritur shohim qe ndjehemi si te paralizuar… nuk na ze gjumi, nuk shohim me endrra… po per kete sigurisht fajin e ka qeveria… heh qeverie poshter…

  …po tani qe s’kemi me endrra, jemi te mpire, s’mendojme dot, pertojme te punojme c’te bejme? EUREKA… ejani te flasim dhe te pijme kafe… ohoho cfare qejfi… per ke do flasim sot? une them ta fillojme me Manen pastaj i fusim nje Fevzi ose nje Rame, vazhdojme me nje Sali a Mete, s’duhet me harru edhe pak Topalli e Nano… mos harrova ndonjerin? …po fundja c’rendesi ka, ka gjithe jeten perpara per te folur e per te folur… ah se mos harroj edhe per te pire kafe…

  nderkohe TIK-TAK TIK-TAK… koha iken dhe s’kthehet me…

  TIK-TAK
  TIK
  TAK…

  Përgjigjjuni

 168. Agim  --  10 Maj, 2012 në 10:16 pm

  Falenderojme Bledin ju lutem vazhdoni të shkruani sa më shumë jeni serum për popullin.

  Përgjigjjuni

 169. Koli  --  10 Maj, 2012 në 10:47 pm

  Interneti perzieu balten dhe vlerat bashke. S’ka pisanjos ne bote qe nuk e ka mundesine te njollose te virtytshmit etj. Me e keqja akoma eshte se fekaleve i njgjiten miliona miza, Une klikova dhe u tmerrova… po iki me hunden te zene fort.

  Përgjigjjuni

  • koly  --  11 Maj, 2012 në 12:14 am

   koli,koli o gjumash ben komentet avash avash. po pse mo koli u tmerrove ti. u idhnove per fevzon apo je vete fevzo. mbaje veten kolyyyyyy

   Përgjigjjuni

 170. Edmond  --  10 Maj, 2012 në 11:47 pm

  Deri me 17 maj do thoni na mbyten maloket
  Pas dates 17 do thoni na mbyten heteroseksualet…

  Jeni njerez te pavlere, te vegjel, langaraqe e te deshtuar. Kot nuk del ambasada pink e thote qe ne shqiperi ka 400 000 homoseksual.

  Idiotsia me e madhe eshte qe mendoni se jeni shqiptar.

  Përgjigjjuni

 171. eni  --  11 Maj, 2012 në 12:52 am

  Nuk keni pse mereni me individet, se kujt i perkon ky shkrim.. lexoni pa marr per referenc autorin dhe hiqni perden e verbimit per ta kuptuar sisi jane gjerat ne ralitet dhe jo ashtu sic ju do deshironit te duken…
  p.s mos harro qe reflektimi eshte per njerzit.

  Përgjigjjuni

 172. sidis  --  11 Maj, 2012 në 1:46 am

  Nje shkrim real dhe shume i arritur!Me vjen keq kur lexoj komente te tipit Shqiperia nuk eshte prone e askujt eshte e ndritur dhe eshte e lire dhe evropiane..etj si keto..Po si mund te jete e tille Shqiperia kur drejtohet nga kopja e shemtuar e Enverit…si mund te jete e tille kur perdhoset cdo dite nga sahan lepires si Blendi, Frangaj, e shpura e tyre (qe sa vijne e shtohen) qe po blejne e privatizojne cte munden me nje grykesi te frikshme qe nuk dihet se kur do i mbaroje..si mund te jete e tille Shqiperia kur Blendi ben emisione shterpe mbi “eliten”shqiptare(ketu fut veten sigurisht me sh “modesti”)ku flet per sqimen e “shqiptareve” per blerjet e markave me te shtrenjta per shpenzime te shumave marramendese…ne hotele luksoze… Per cilin realitet flet ky Blendi???? Ku 80% e shqiptareve nuk mbyllin dot muajin ,Ku pensionistet nuk marrin dot pensionet ku te tjere nuk marrin as ndihmen ekonomike…ku prinderve shqiptare u dhemb koka se cfare te ardhme do i sigurojne femijeve te tyre?? Ahhhhh si nuk kam nje grusht te forte..e ti bie.. kujt ti biesh me pare ketu??? Ketu duhet shfarosur qe nga rrenjet ky realitet i hidhur ei neveritshem qe po na pushton e verbon cdo dite…perpara se te na mbyse e te na verboje te gjithve..

  Përgjigjjuni

 173. filan fisteku  --  11 Maj, 2012 në 8:18 am

  Mua me vjen shum keq qe njerez ne te njejten frekuenc si fevzo (duke futur dhe fevzon vet) nuk do jene ne gjendje ta *kuptojne* kete artikull sepse mendjengurtesia nuk i lejon ta shohin boten ne kendveshtrimin tjeter.

  Tani qe e mendoj mire, kjo me ben te ndihem edhe mire nga ana tjeter, sepse kuptoj qe ajo gje qe un s’pelqej te keta lloj njerezish esht dhe e keqja e tyre.. mendje ngurtesia, egoizmi.

  “Te miren beje hidhe ne det, se vjen e te gjen vet”

  Përgjigjjuni

 174. Kosova  --  11 Maj, 2012 në 9:28 am

  Sa ka Ram-ista e komunista ne Shqiperi nuk ka patriota me drejtesi e aq me pak dashuri per at Shqiperi. Sa her vi ne at Shqiperi ndjej ngulfatje njerzore! Turp ju qoft , nuk po muj me besu se ne kete shekull ende po flasin spermatozoidet e Enverit! Duheni te mburreni qe keni nje anti-komunist si Blendi Fevziu! Komunist-a , Mini Enverist-a!!

  Përgjigjjuni

 175. elia  --  11 Maj, 2012 në 11:09 am

  sapo ma beri diten me te mire e me mbushi me frymezim ky shkrim!

  Përgjigjjuni

 176. dibrani  --  11 Maj, 2012 në 11:51 am

  thon qe nena e budallenjve eshte gjithmon me barr…kush flet sot per politik e fshihet pas saj, pas emrave te felliqur qe ajo ka nxerr(Enver e Sali, me mac e me mi)eshte nje zog qyqeje qe do plumbin ballit…ti themi gjerat per ate qe jan, politika ka krijuar e krijon ndasi, e kjo ne interes te zogjve te kurves qe e ushqejn dhe te fqinjeve tan te dashur, qe na e kan gjetur piken tone te dobet e kan synuar gjithmon percarjen e brendshme…per c’dreq bashkimi mund te diskutohet ne nje kohe qe hajm njeri tjetrin ne kete te mjer shqiperi, bijt e te ciles u prostituuan me te parin qe i ofroi dy lek…jemi shqipetar, e jo shpellar sikur degjova me siper, ndertonim qyteterime ne nje koh qe te tjeret akoma i shfrytezonin te tilla abitate natyrore per tu mbijetuar kafsheve te egra, perfshi ketu edhe njeriut…

  Përgjigjjuni

 177. Leon  --  11 Maj, 2012 në 12:02 pm

  Ato qe u thane e s’u thane mbreme te Fevziu, jane shume me te renda se vete Fevziu dhe “Shqiperia e tij”. Turp t’ju vije, turp t’i vije edhe Dalai Rames suaj qe s’guxoi te thoshte nese Ilir Meta ishte apo jo i fajshem. Turp nje mije here

  Përgjigjjuni

 178. coku  --  11 Maj, 2012 në 12:08 pm

  filluat ju,ti vini bisht njerezve qe jane kunder jush. i quani trafikante drogaxhinj etj. po c’prisni pra futini ne burg se keni 7 vjet ne pushtet, apo e kane fajin komunistat.

  Përgjigjjuni

 179. coku  --  11 Maj, 2012 në 12:11 pm

  mendoj se pas disa ditesh do jete shkrimi me i lexuar. une qe sot do filloj te shperndaj linkun e tij neper miqte e mi. edhe vet do ta lexoj, nuk ben keq ta lexosh perdite se te zgjon nga gjumi.

  Përgjigjjuni

 180. Juni  --  11 Maj, 2012 në 12:21 pm

  Bravo per kete shkrim te mrekullueshem , ke thene ato mijera vuajtje e pa drejtesi qe po heqim ne kurriz sot ne 2012 ne mes te globit dhe mbi te gjitha ne Atdheun tone !

  Përgjigjjuni

 181. coku  --  11 Maj, 2012 në 1:12 pm

  kur te mos kete me njerez per ta lexuar ne web do ta printoj dhe do ta shperndaj ne leter.
  fus note. me lejen e autorit kuptohet.

  Përgjigjjuni

 182. coku  --  11 Maj, 2012 në 1:44 pm

  e per ata qe nuk dine ta lexojne do ta lexoj vete me ze te larte qe ta degjojne e te zgjohen nga gjumi letargjik. ketu http://www.youtube.com/watch?v=cvO3ja7Q-oM

  Përgjigjjuni

 183. Bristol  --  11 Maj, 2012 në 3:24 pm

  Harrova të të kujtoj Fevzo se mes atdheut tënd dhe të Klosit ndodhet Atdheu im. Po qëndron pezull, pa fryme po qëndron. Thjesht rri e vështron indiferent, por dije se kur të zgjohet do t’ia marre frymën atdheut tënd të lodhur, të drobitur, atdheut tënd kokëpalarë. Atdheu im do t’ia shkërdhejë pasurinë dhe pushtetin atdheut tënd të shëmtuar.

  Atehere Atdheu yt eshte me afer atij te Klosit dhe aspak i Fevziut,pra cka te ban edhe ty nje bashkatdhetar te Klosit.
  Pra armiku i armikut tend eshte miku jot.

  Përgjigjjuni

 184. syckat si ato te tuat  --  11 Maj, 2012 në 4:02 pm

  hallall frate ketij fevziut duhet ta kapesh me shpulla ti tregosh cfare do populli edhe mos te shikoje interesat e saliut

  Përgjigjjuni

 185. Sali Serbi = SS (Sigla demaskuese e Sali Berishes)  --  11 Maj, 2012 në 4:56 pm

  Se keshtu e ka kjo bote jallane /gdhihesh piperke e ngrysesh patllixhane. dhe ti pinjoll mesjetaresh mos mendo qe po dole nga vrima e gjirizit ku ishe fshehur 45 vjet, nuk do shkosh prape ne ate vrime.Kete do te thote shefqet Musaraj i famshem kur ja u kendoi prandaj bej kujdes dhe pastroje e mirembaje ate vrime se ate vend ju ka rezervuar historia…

  Përgjigjjuni

 186. mizaa  --  11 Maj, 2012 në 8:23 pm

  nuk me duket etike qe nje gazetar te shaje dhe te ofendoje me te gjitha menyrat nje tjeter gazetar duke perdhosur keshtu identikitin e vet dhe te atij tjetrit.mendoj duhet te ruhet etika .Blendi vertet eshte i ndikuar nga politika por edhe ti bledi nese e marrim trashe i tille je. i ndikuar nga politikani yt !!! Respekte gjithsesi …

  Përgjigjjuni

 187. shkodrani  --  11 Maj, 2012 në 9:33 pm

  bravo,bukur,shume bukur,me taman bukur……………po shko bjeri vedit mbrapa mor drogaxhi,se qenke gjalle ti mendja nuk ma kishte marre paske mesu edhe me shkru tash

  Përgjigjjuni

 188. endri  --  11 Maj, 2012 në 9:56 pm

  nice plako nice. ke dy dite qe i ke bere njerzit te flasin per ty dhe per fevzon. e donte vefzo se kujtonte se ishte i pa prekshem. vazhdo me kurajo bled mane, te ndjekim e te vleresojme. mos degjo keta laperat ca thone per ty. derisa te lexojne e te komentojne kjo tregon qe ke vlera

  Përgjigjjuni

 189. vilajet qyrku  --  11 Maj, 2012 në 10:06 pm

  artikulli me kot dhe pa lidhje qe vetem nje drogaxhi, burgaxhi… qe me dhjetera here eshte nxjerr zvarre nga dyert e filologjikut nga policia… nuk kam lexuar prej kohesh…

  Përgjigjjuni

 190. arjan cani  --  11 Maj, 2012 në 11:41 pm

  hahahah, pse nuk flsini me emra mor te mjere. bledi mane e ka bere filologjikun te flas me vete. nuk kishin bythe pedagoget te merreshin me bledi manen dhe prej frikes sillnin policine. bled mane je gjigand. ..mos ki frike nga anonimet

  Përgjigjjuni

 191. Murat Kosova  --  12 Maj, 2012 në 6:01 pm

  O popull,shkruani c’te doni,por Blendi Fevziut nuk i afroheni dot ne asnje drejtim……..

  Përgjigjjuni

  • Bato  --  24 Shtator, 2012 në 2:08 pm

   O Murat Kosova. E vertete qe nuk mund ti afrohemi Fevziut sepse ai ka qene spiun i sigurimit te shtetit me pseudonimin “Peshku”. Ai eshte servili dhe jargamani me i madh qe ka Shqiperia. Ai eshte nje lloj prderasti qe ja kthen prapanicen Sales dhe Aleksander Frangajt qe eshte per vete i tille dhe u thote me falni se u kam kthyer shpinen kur e pallojne. Ai eshte shemtia e pseudointelektualit te sotshem shqiptar. Perkraheni dhe adhurojeni se e ardhmja do jete mjerim per bijte tuaj qe duket se nuk i doni dhe nuk mendoni qe kjo fare qelbanukesh po mundohen ti degjenerojne permes shembullit te tyre dhe degradimit te arsimit.

   Përgjigjjuni

 192. LALI  --  12 Maj, 2012 në 6:10 pm

  bravo. bravo. bravo……….bravo

  Përgjigjjuni

 193. un  --  14 Maj, 2012 në 7:13 pm

  Nqs te gjith “drogaxhijt” dijne te shprehen kaq bukur , atehere te gjith ne do kishim shume per te mesuar, rrofshin “drogaxhijt”.

  Përgjigjjuni

 194. gjethja  --  15 Maj, 2012 në 2:09 pm

  eshte nje shkrim brilant, modern dhe i gjetur . Besoj sot eshte shpernadare Oksigjen neper Atdhe dhe bashke me te dhe liri. Sa shume me pelqen!!!Me shume pak diference ne fjalor jane te gjitha ato qe them cdo dite ne mendje e vecanrisht para ekraneve te shemtuara te sistemit Berishian, sikur te njihem prej vitesh me autorin dhe te jetoj cdo dite me te. Sa shume, sa shume pelqen per forcen kurajon vertetesine dhe vleren qe ka!!!!! Bravo

  Përgjigjjuni

 195. Ina  --  15 Maj, 2012 në 2:45 pm

  Rrofshin ‘drogaxhinjte’!

  Përgjigjjuni

 196. Ina  --  16 Maj, 2012 në 12:58 pm

  ke dy dite qe i ke bere njerzit te flasin per ty.Lexoj kete shkrim dhe ajo qe natyrshem me vjen te bej eshte te qesh… Te ofendosh gazetaret sot ne Shqiperi eshte TE VLERESOSH AKTUALITETIN.

  Përgjigjjuni

 197. eni  --  19 Maj, 2012 në 10:42 am

  Hera e disate qe vij ta lexoj artikullin.

  Me vjen keq qe disa nuk do arrijne kurr ta kuptojne kete artikull.. disa ne nje gjatesi vale me “fevzon”.

  Përgjigjjuni

 198. Fleta  --  19 Maj, 2012 në 11:48 am

  Sa idiotike dhe e retarduar duket mendimi se i ndjeri Klosi flijoj veten për shkak gjendjes së keq të atdheut të vet. Është e mjerë e gjitha kjo kur keqpërdor fatkeqësinë e dikujt, për të sulmuar dike që nuk e do e që nuk ke simpati për te. Edhe sikur t’i kishte realisht të gjitha këto të këqija Blendi Fevziu, nuk duhet të sillemi kështu e të keqpërdorim fatkeqësinë e Klosit, që ishte me arsye krejtësisht personale e familjare. Ja shembulli i njerëzve të pandërgjegjshëm se si i keqpërdorin tragjeditë personale të dikujt, dhe shkaktarët e kësaj tragjedia familjare ja hedhin shtetit dhe personaliteteve që ata i urrejnë. Atdheu i këtij tipi që e ka shkruar këtë shkrim nuk është fare evropian, por po vazhdon më tutje të jet atdhe i urrejtjes, subjektivitetit dhe primitivizmit !

  Përgjigjjuni

 199. coku  --  19 Maj, 2012 në 12:30 pm

  juve nuk e paskeni kuptuar shkrimin ose jetoni ne atdheun e fevzos. cohuni nga gjumi cohuni jo zgjohuni, per me teper shiko ketu, http://www.youtube.com/watch?v=cvO3ja7Q-oM ka shume vite qe ka rene zilja e zgjimit por ju sic duket pini ilace njelloj si doktori shihe se i eshte pergjigjur dhe kesaj. http://www.gazetatema.net/web/2012/05/15/cfare-ilace-pi-doktori-yne

  Përgjigjjuni

 200. Fleta  --  19 Maj, 2012 në 12:45 pm

  Nëse mendoni se Klosi flijoj vetën për shkak politikës, apo gjendjes së keqe në Shqipëri, atëherë keni nevojë për një kontroll te neuropsikiatri. Prandaj, të keqpërdoret fatkeqësia tij për të sulmuar dike që nuk e do, është më shumë se primitivizëm.

  Përgjigjjuni

  • coku  --  19 Maj, 2012 në 1:18 pm

   ju nuk i shikoni mesa duket qe ne shqiperi ka shume vetevrasje, aq sa kkrt e hoqi reklamen e amc shoku i cimit. po keta qe vetevriten duke mos qene te semure pse marin nje veprim te tille, apo per sport se besojne ne rringjalljen. mendohu dhe me shkruaj

   Përgjigjjuni

 201. Fleta  --  20 Maj, 2012 në 1:54 am

  Të lutem, është absurd të mendosh se për shkak politikës bë dikush vetëvrasje. E dini çka është gjendja depresive dhe situata e dëshpëruar, që vinë krejt për shkak situatës familjare dhe marrëdhënieve mes gruas e burrit. Këto janë arsyet kryesore që bien njeriun në atë gjendje, edhe pse krejtësisht duken se nuk janë të sëmur dhe janë normal. Por bota e tyre e brendshme është aq dëshpëruese sa ndërmarrin këtë hap. Edhe pse disa janë të vetëdijshëm e disa jo. Ka që janë të vetëdijshëm për arsyet, por edhe para vetëvrasjes nuk janë në gjendje ta tregojnë të vërtetën, në mënyrë që njerëzit mos ta din jetën intime e familjare të tyre. Pasi që ende është tabu temë për ne, dhe konsiderohet si dobësi e mashkullit në shoqërinë tonë. Njerëzit që janë në atë gjendje çdo gjë ju pengon, dhe i gjejnë 100 arsye, madje edhe nëse e shohin dike një pulë duke pre për ta është katastrofë, e leje problemet shoqërore që ekzistojnë në çdo shoqëri. Normalisht që çdo gjë rreth tij ka ndikua në gjendjen e tij jo stabile. Por, kjo nuk është arsyeja e vërtetë, arsyeja e vërtete është jeta e tij private, bota e tij e brendshme. Prandaj po them se është e pandershme fatkeqësinë e Klosit me keqpërdor dhe me ja hedh shtetit, apo individëve që nuk i do. Madje ka edhe tendenca në shtyp që edhe një rrahje në kafene e ndonjë qytetari të dehur t’ja hedhin qeverisë vetëm e vetëm pse nuk i do. Edhe ky shkrim është i tillë. Kjo nuk do thotë se qeveria është ideale apo e mirë, por keqpërdorimet e tilla asgjë nuk përmirësojnë vetëm acarojnë situatën dhe formojnë një traditë të keqe në shoqëri. Prandaj, shqiptarët në të gjitha trojet e veta, janë ku janë !

  Përgjigjjuni

 202. Fleta  --  20 Maj, 2012 në 1:12 pm

  Përgjigjen jua dërgova por si duket dikush po e suprimon.

  Përgjigjjuni

 203. coku  --  21 Maj, 2012 në 10:31 am

  juve nuk doni ta kuptoni kete shkrim. nuk me takon mua tua shpjegoj dhe te bej mbrojtesin e tij sepse kete debat mund ta beni vetem me autorin e tij por di tju them se mua me ngjiti ky shkrim. per mendimin tim ne jemi refugjate ne vendin tone. kur them ne nenkuptoj ne ndarjet sipas shkrimit ate pjese te njerezve jo ne atdheun e fevzos, por ne dy atdhete e tjere. psh shume shqiptare kane emigruar. gjenden financiarisht ndoshta mire ose shume mire atje ku jane por ata ne cdo moment jane te malluar per shqiperine dhe sekush prej tyre deshiron qe vendi yne te jete i perparuar dhe mundohen qe me leket qe sjellin ose bizneset qe krijojne te sjellin perparimin e shqiperise. megjithese jane mire ata deshirojne qe kete zhvillim qe gjejne ande ta kene ne vendin e tyre. pse ndodh kjo. sepse per mendimin tim ata megjithese jane shume mire jasht nuk ndjehen pjese e asaj gjeje qe ndertojne, ajo jete nuk eshte e tyrja. jeta e tyre eshte ketu ne vendin e tyre. keshtu ndodhe dhe me dy atdhete e tjere te shkrimit. megjithese ne jemi ketu nuk ndjehemi ketu sepse ajo cka ne ndertojme edhe duke u mirepaguar nuk shkon per atdheun tone por per atdheun e fevzos e te familjes. nuk besoj keni kundershtim kur qeveria mer borxh ne emrin tone, qe do ti paguajn edhe femijet tane dhe ky borxh ne vend te shkoje per te bere pune perfundon ne xhepa te familjes, ne atdheun e fevzos. mendoj ky eshte ndryshimi i atdheve. ne jemi atdheu qe punon por nuk ndertohet, atdheu qe pagon borxhet, pra atdheu qe paguan faturat ndersa atdheu i fevzos eshte atdheu qe nuk punon por ndertohet, qe nuk paguan fatura por paguhet pa punuar. une keshtu e mendoj. juve te kush atdhe jeni.

  Përgjigjjuni

 204. Fleta  --  22 Maj, 2012 në 2:50 am

  Me këtë që shkrove unë plotësisht pajtohem sa i përket udhëheqësve tanë. Kjo keqqeverisje është kaherë ndër ne, dhe nëse autori i shkrimit ka kritikuar edhe më para udhëheqjen e që ka qenë shumë më e keqe se kjo e sodit, atëherë ka kuptimi ky shkrim. Dhe nëse në pushtet vinë nesër udhëheqësit e atdheut të tij, që do të thotë socialistët dhe nuk bëjnë asnjë ndryshim e autori i këtij shkrimi nuk i kritikon, atëherë ky shkrim nga ana e tij nuk ka vlerë dhe është subjektiv dhe tendencioz. Prandaj unë e potencova se shkrimi më shumë është tendencioz se real, dhe jo korrekt derisa keqpërdoret fatkeqësia e individit, që s’ka lidhje me qeverisjen dhe atdheun e tij.

  Përgjigjjuni

  • coku  --  22 Maj, 2012 në 9:05 am

   mendoj se jemi dy shqiptare me mendime te ndryshme qe gjetem kompromisin ose konsensusin. fillim i mbare

   Përgjigjjuni

  • coku  --  22 Maj, 2012 në 9:17 am

   per mua ndarja nuk eshte ne atdheun e socialisteve dhe te demokrateve. kjo mesa kam lexuar nuk eshte as ne shkrim. eshte atdheu i njerezve qe punojne qe ka brenda edhe demokrate, edhe socialiste, edhe republikane pra te gjith popullin qe punon me djerse, qe edhe pasurohet me pune, dhe ne atdheun qe pasurohet pa punuar, qe merr borxhe qe i paguajne te tjeret e me to ben c te doje, e ka perseri te drejten per te mare borxh ne emrin tone pa u zverdhur e pa u turperuar, qe deshtimet i quan sukses etj. ky atdhe ka brenda edhe demokrate, edhe socialiste, edhe republikane, por jo gjith popullin. eshte nje pjese e vogel. kete e ka shkruar edhe autori ne shkrim po ta lexoni me kujdes.
   Atdheu i Klosit u plagos dy herë brenda kësaj javë në Peqin dhe te Gjiri i Lalzit. Ende ky atdhe nuk mjekon nga tulatja plagën që i shkaktoi plumbi i Dashnor Sulës me pisqollën e Kuvendit, teksa vetë atdheu kishte shkuar të argëtohej në stadium. Ndërsa i rridhte gjaku i plagës së parë, hëngri një grusht të thatë hundëve tek rrokte të shikonte se kush hante darkë në atë vilën e krimur të Ilir Metës në Lalëz.
   si e sheh pra. megjithate po fillojme te meremi vesh. fillim i mbare.

   Përgjigjjuni

 205. Thelleza  --  24 Maj, 2012 në 12:19 pm

  BRAVOOOOOOO…

  Përgjigjjuni

 206. ermira kule  --  24 Maj, 2012 në 9:52 pm

  shume urejtje

  Përgjigjjuni

 207. drejtpersedrejti-nga-roma  --  26 Maj, 2012 në 6:11 pm

  shum qenke frymzu o bled trafikanti.si duket malli ka qen i mir :)

  Përgjigjjuni

 208. loren  --  7 Qershor, 2012 në 6:44 pm

  shume kohe pa lexuar nje shkrim te tille, faleminderit qe na riktheve mitin e idealizmit

  Përgjigjjuni

 209. Vilma  --  11 Qershor, 2012 në 1:00 pm

  Hahahahahaaaa Bledi as per trafikant nuk ishe e as per te shkruar nuk je … megjithate fakti qe te bej koment do te thote dicka, shpresoj ta lexosh … boll se le nam!

  Përgjigjjuni

 210. silvi  --  3 Korrik, 2012 në 6:35 pm

  Nese kto qe thote Bledi jane te verteta mjere ne.Megjithate e besoj ,asgje nuk me ben me pershtypje ne kete vend .Jam mesuar me ndyresine ketu.

  Përgjigjjuni

 211. Lorenco  --  10 Korrik, 2012 në 4:30 pm

  No koment. Cdo gje reale ne kohen dhe vendin e vet. Nje stil perfekt dhe metafora qe i shkojne per shtat vetem atij hardhuces fevziu. Bravo z.Mane

  Përgjigjjuni

 212. kastriot  --  12 Korrik, 2012 në 5:56 pm

  Z.Fevziu, ju uroj shëndet dhe urime pwr punwn tepwr fisnike dhe me pwrkushtim qw po bwni pwr kombin. Lutem vendosni E-mail tuaj, pasi dua qw tw bisedojmw me shumw respekt kastrioti vlor

  Përgjigjjuni

  • coku  --  13 Korrik, 2012 në 8:37 am

   jo z fevziu po z mane!

   Përgjigjjuni

 213. coku  --  13 Korrik, 2012 në 8:37 am

  mund te lini nr tuaj te tel ose adresen e e mailit qe te kontaktosh

  Përgjigjjuni

 214. aaa  --  18 Korrik, 2012 në 2:42 pm

  SHume i bukur dhe domethenes shkrimi.
  Doja te shtoja dhe nje atdhe tj atdheun e kurverise politike qe ne kete vend ka zene rrenje, ate atdhe qe e provojne te gjithe te diplomuarit SHqipetare qe dhe pse kane mbaruar shkelyeshem nuk hyn dot ne nje vend pune pasi ne kete atdhe duhet te jesh kurve politike qe te hash buke ndryshe vdes.
  PD.PS.PR.LSI.PSD.PDS.PDK PDIU…..ETJ ETJ.
  KETO JANE KURVAT E RENDOMTA QE E KANE KATANDISUR KETE VEND KESHTU DUKE MBYTYR MERITEN DHE VADITUR INJORANCEN QE ATA VETE KANE MBJELLE.

  Përgjigjjuni

 215. TEATRI  --  23 Korrik, 2012 në 2:26 pm

  — ti je nje H E R O .

  PONE KETU TE GJITHE JEMI O TE VRARE SI ME -21-JANAR ,

  O TE VETE VRARE .

  Përgjigjjuni

 216. albani  --  2 Gusht, 2012 në 3:33 am

  Bravo zoti Bledi

  Përgjigjjuni

 217. namoo  --  7 Shtator, 2012 në 9:25 am

  Ti nuk turpëron Enverin,

  Se i ngjite ligësinë,

  Por ti Librit i nxin nderin,

  Poshtëron gjithë historinë!

  Po të pyes me lezet,

  Përgjigju me fjalë të nderit,

  Mendon ti, kish’lindur burrë

  t’i ngrihej para Enverit?!

  Asnjëherë o Fevzi djali,

  S’të kam dashur e s’të dua,

  Po s’rrëzohet Enver mali,

  Nga ato pordhët e tua!

  Rri aty tek “Opinioni”

  rri aty ku pate fatin,

  se Enveri, o Fevzi,

  sa ç’je ti, kishte Hallatin

  SHKRUAR ME GERMA TE ARTA.
  POEZITE E ZOTIT ARBEN.
  TE VERTETA E SHUME TE LARTA.
  NE ASNJE VEND TJETER NUK I GJEN..
  RESPEKTE NAMOOOOOOOO…..

  Përgjigjjuni

 218. populli  --  12 Tetor, 2012 në 10:34 pm

  Ta pagezojme Fevzon. Me emrin

  “Gazetar Oborri”

  Përgjigjjuni

 219. Blerina  --  28 Tetor, 2012 në 7:41 am

  Uau!!! Fantastik!!!! Tani e lexova dhe me tronditi me forcen e tij. Bravo!!

  Përgjigjjuni

 220. DURMISH DRUMISHISHLLARI  --  9 Nëntor, 2012 në 9:02 am

  DUKET QE KY “ARTIKULLSHKRUSI” NUKPASKA ATDHE “FARE”AS SI TE “FEVZOS” and “AS SI TE KLOSIT’ .!!”MJERE NE DEREZESTE,MJERE I MADH E MJERE I VOGEL”…..PER TE TILLE BURRA.!!NGA SHKRIMI YT ,MORE QYQAR,DUKET QE TI NUK TE INTERESON ATDHEU,TY TE INTERESON dhe TE SHQETSON “FEVZUA”.!!? TI JE AQ I BRENGOSUR “FEVZON” QE ESHTE NE PIADESTALIN E NDERUAR TE SOJIT TE TIJ,TE BOTKUPTIMIT TE TIJ,TE KONTRIBUTIT TE TIJE dhe ME TEPER TE NDERGJEGJES SE TIJ,QE E KA TE PASTER DHE E KA VENE NE SHERBIM TE SHQIPERISE.!? JE SHUME MBRAPA,HIQ DORE NGA STILI “I DHELPERS dhe RRUSHT”SE TI E SHANE RRUSHIN ,PO S’E MORE,FEVZO-ja JO VETEM QE E ARRIN RRUSHIN VETE,POR AI “NUK I BEN KIBET TE TJERET” DERI SA TA ARRIJE VETE RRUSHIN .KUJT I SHERBEN TI ME KETO QE SHKRUAN.??! UNE THEM HIQ DORE VETE PARA SE TE TE PERZENE ME SHQELME .?!
  DUAJE SHQIPERINE SE E KE NENE JO SE TE MBUSH BARKUN.!! DUAJE ME PERPARA QE AJO TE TE GJEJ TY VEND AA TI TE MBUSHESH BARKUN .!!

  Përgjigjjuni

 221. nice nice baby  --  15 Nëntor, 2012 në 5:16 pm

  kisha degjuar te flitej shume per kete artikull dhe me ne fund e gjeta dhe e kexova. meriton pergezime. nuk ke faj, fevziu ziu ziu na eshte bere bajat edhe ne ketej nga usa. mot fiton opozita dhe perseri ne oborrin e tyre do jete edhe ai edhe sander frangaj. mjere ju o milet

  Përgjigjjuni

 222. blendi qerosi  --  22 Nëntor, 2012 në 8:11 pm

  me mir te lexosh ket shkrim te bled trafikantit dhe e shikon si te zhvleftesohet blend fevziu se bashku me librat e tij pacavure

  Përgjigjjuni

 223. 100 vjetori i fevzos  --  27 Nëntor, 2012 në 11:32 pm

  a ka ik fevzo ne vlore, jam kureshtar ta di se ai fut hundet gjithe andej. nuk ka kuptim shqiperia pa fevzon neper kembe

  Përgjigjjuni

 224. torta ku torta  --  29 Nëntor, 2012 në 10:31 pm

  fevziu duhet te ishte te torta per nje opinion live aty, nje studo e ngritur mbi torten e turpit

  Përgjigjjuni

 225. miranda  --  6 Dhjetor, 2012 në 10:36 pm

  blendi fevziu me gjak blu qe ke lindur gabimisht ne shqiperi. ti duhet te ishe ne paris ose ne londer o qeros se je ajk je i pakuptushem nga ne populli thjesht. mjer kush te mbiemrin tend te sajuar

  Përgjigjjuni

 226. Pallatet agimi  --  11 Dhjetor, 2012 në 4:57 am

  shume merreni me kete Blendinen..ky ka qene nje pederast qe I binim me shkelm kur kalonte te pallatet agimi se qe si kurve ..dhe kurve ka ngel me sa duket

  Përgjigjjuni

 227. vlonjat itali  --  13 Dhjetor, 2012 në 1:32 pm

  bravo bledi mane shkrim i goditur,fevzo dava jevgu alabak tirone

  Përgjigjjuni

 228. besian  --  14 Dhjetor, 2012 në 7:28 pm

  Edhe Fevziu edhe Klosi(ndjese paste)ishin e jane nje brum, i zene me majane e trushplareve, servileve dhe hipokriteve.

  Përgjigjjuni

 229. miranda  --  22 Dhjetor, 2012 në 5:07 pm

  ala qenka ne qarkullim blendi fevziu me 4 mbiemra? hahahahahah

  Përgjigjjuni

 230. fev zoo  --  22 Dhjetor, 2012 në 6:41 pm

  Lum si ti moj shqiperi qe nuk ke pleqeri me kete fevzi oi, oi, oi

  Përgjigjjuni

 231. juli  --  1 Mars, 2013 në 7:47 pm

  Je aq guximtar sa me fjale s’pershkruhesh
  perpare ketyre sharlataneve ti aspak nuk druhesh
  perballe ketyre kriminileve kurresesi nuk tutesh
  ti nuk ke pushtet por ti ke fuqi
  ty s’te lavderojne por ti sjell lavdi
  ti nuk je vetem gazetar, ti je thjesht gjeni !!!

  Respekt

  Përgjigjjuni

 232. v v  --  4 Mars, 2013 në 9:12 pm

  julo per cilin e ke ket mesazhin tat plao, se na bone konfuz

  Përgjigjjuni

 233. oops  --  8 Prill, 2013 në 6:14 pm

  i papaparapare artikulli yt mane bledi

  Përgjigjjuni

 234. jasha  --  10 Prill, 2013 në 9:29 pm

  mir mir jo keq shkrun ti plako from permet

  Përgjigjjuni

 235. Tiranarentals.com  --  19 Prill, 2013 në 6:15 pm

  Kane humbur shqipet.
  Jane bere te gjithe te dhene pas pares dhe s’pyet kush se ke dhe sa shtypin me kembe.
  Shkrim qe e vlen. Uroj te beje sadopak qe te zgjohet ndergjegjia jone e perhumbur nga tipat si Fevziu dhe Cani.

  Përgjigjjuni

 236. gotty  --  7 Maj, 2013 në 7:39 pm

  mir mane mir ke ec goxha me shkrimet. e paske qa ket te fevziut

  Përgjigjjuni

 237. vvv  --  21 Qershor, 2013 në 6:09 pm

  uauuuuuu, i papare ky artikull

  Përgjigjjuni

 238. Matilda  --  6 Tetor, 2013 në 7:13 pm

  Bravo te qoft o Bledi, i’a paske qendisur qendisur Fevzos nje artikull brilant, te vertetat sheshit, ashtu sic ai i pafytyre i meriton..Te lumte pena.

  Përgjigjjuni

 239. Retro  --  16 Tetor, 2013 në 9:43 am

  A me te lumte pena o Mane! Respekte!

  Përgjigjjuni

 240. dajti  --  25 Nëntor, 2013 në 10:39 pm

  Te lumte Bledi.
  Fevzo eshte i shemtuar ne trup dhe me shume ne shpirt, koke madh shpatulla te ngushta, ngordhaq, me turi si te miut. Ai eshte plehra me i madh qe del me TV bashke me Artan Hoxhen spiunin, Çanin, Çilin, Qimin e ndonje tjeter.
  Do vije koha e Atdheut tone kur te gjitha qe kane marre do ti vjellin.

  Përgjigjjuni

 241. ANA  --  10 Janar, 2014 në 12:10 pm

  PO IK O BUDALLA, PO KUSH JE TI QE PO NA BEN REZYMENE E FEVZOS. ME SIGURI KETE ARTIKULL E PASKE SHKRUAR NEN EFEKTIN E DROGES, SE AS TI VETE NUK E KUPTON ATE QE KE SHKRUAR.
  TE TE VIJE TURP, QENKE BYTHELEPIRES I MERO QELBESIRES !

  Përgjigjjuni

 242. ari  --  7 Shkurt, 2014 në 11:09 pm

  Artikull brilant!

  Përgjigjjuni

 243. darli  --  17 Mars, 2014 në 9:40 pm

  fevzoo, ohh ohh oh sahanlepirsi i pusht eteve

  Përgjigjjuni

 244. Labi 2  --  26 Maj, 2014 në 11:56 am

  Qellove si kalama o Mane;po derri do”plumb”

  Përgjigjjuni

 245. xhonimadh  --  18 Qershor, 2014 në 1:16 am

  me pelqen artikulli dhe gjerat te cilat behen tema aktuale ne Shqiperi, Populli do te mendoj se me te vertet po punohet dhe do ta ken me mire, Sidoqoft populli eshte viktima kryesore derisa pushtetaret si zakonisht i kerkojn fajtoret kujdestar ose hirin te cilin do te ja gjuaj popullit te shkrete,..

  Përgjigjjuni

 246. ela@me.com  --  25 Qershor, 2014 në 12:46 am

  fevzoooo lexoje se o aktuale!

  Përgjigjjuni

 247. labi 2  --  18 Korrik, 2014 në 1:00 pm

  Blendi Fevziu antikomunist?
  E habiteshme,po si mund te jete antikomunist ai qe per vite te tera ka ngritur ne piedestal saliserbin,komunistin e fundit ne Ballkan.
  Si mund ta quash antikomunist kete qenie qe ka mbijetuar fale atij komunisti qe vret diten e qan naten.Qenie qe trashen ne kurriz te te tjereve dhe qe nuk u dallohet qafa quhen “këpushë”

  Përgjigjjuni

 248. ani  --  6 Prill, 2015 në 11:53 pm

  uee i papare

  Përgjigjjuni

 249. tironciii  --  6 Prill, 2015 në 11:54 pm

  e meriton noten 10 lale

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *