#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Zbardhet marrëveshja Rama-Meta

Takimi mes liderit socialist Edi Rama dhe kreut të LSI- së, Ilir Meta, në 1 maj në vilën e këtij të fundit, në Gjirin e Lalzit është finalizuar me një marrëveshje të rëndësishme, e cila pritet të ndikojë dukshëm në marrëdhëniet mes dy kundërshtarëve. “Vizion Plus” ka siguruar ekskluzivisht 4 pikat për të cilat është rënë dakord dhe që sipas burimeve pranë protagonistëve të takimit, janë diskutuar dhe në rrugë formale në takimin e dytë, tashmë publik, mes Ramës dhe Metës. Marrëveshja përfshin zhvillime te rëndësishme politike, që nga zgjedhja e presidentit e deri te reforma parlamentare.

1. Palët bien dakord për zgjedhjen e një presidenti, jo nga PD.

2. PS dhe LSI do të bashkojnë votat për heqjen e imunitetit, qoftë edhe duke bërë ndryshime në Kushtetutë, sipas rekomandimit të BE-së.

3. Partia Socialiste do të mbështesë kërkesën e LSI për korrektim kombëtar të sistemit zgjedhor, në komisionin e reformës elektorale.

4. LSI e PS angazhohen për të bashkuar votat, për të mundësuar votimin e fshehtë në Kuvend, duke e sanksionuar këtë në reformën parlamentare.

Burime pranë Ramës dhe Metës i pohuan “Vizion Plus” se arritja e kësaj marrëveshjeje është një mundësi dhe një hap i parë për rikthimin e besimit te thyer prej vitesh mes palëve. Nëse pakti funksionon ashtu siç duhet, nuk përjashtohet mundësia qe marrëveshja mes PS dhe LSI te shtrihet edhe me tej, duke përfshirë dhe bashkëpunimin elektoral.

40 komente në “Zbardhet marrëveshja Rama-Meta”

 1. hahahaha Ja kêta janê socialistet e vertet

  1. adi_bonn says:

   E mer Ramadan…po te djeg pak suma eeee?Po, keta jane socialistet e vertete,por do shofesh socialiste akoma me te vertete kur tju skuqim sumen juve shpellareve…prit edhe pak

   1. Dritani Shkabajve says:

    Sala, Meta, Rama, Gjinushi, Nano, … te gjithe jane plehra, dhe ne jemi nje popull burrecesh qe rrime e i degjojme ndersa Shqiperia shkon cdo dite e me shume drejt humneres !
    Cdo dite qe kalon me keta plehra ne krye e ben me te veshtire e me te dhimbshem kthimin ne normalitet.

  2. Goni says:

   Nje turp I vertet!ky takim eshte nje tregues I qarte se cfare eshte rama!keto pikat e shtruara Jane nje idiotesi e papare dhe per gjith idiotet ketu ne forum te cilet po na hapin barkun me pafytyrsin e tyre duke na treguar se si ky bashkim ngjalash,pervec imoralitetit,do kete sukses,kam nje pyetje : a shihni gjekundi ndonje pike apo ndonje veprim qe tregon se iliri po largohet nga qeveria per te rrezuar salen???apo pakti qenka per ne 2013?po pse opozita na kish pas ngelur keq per ilirin qe te fitoj ne 2013???kjo nuk eshte gje tjeter vecse reflektim I frikacakut ordiner Rama mbeshtetur nga idiot si keta ne forum te cilet plasen per ndonje rroge.POPULL I DEGJENERUAR!!!

   1. juliano says:

    BRAVO Goni e mbeshtes mendimin tend

 2. england says:

  Lajmi eshte interesant,jo per faktin se Rama takoi Ilir hajdutin
  por per te larguar vrasesin kryeminister nga pushteti.
  Mundohuni ta korrigjoni piken 4,se nuk do ndodhe kurre!

  1. analist says:

   me siguri pika4 duhet te jete gabim shtypi; duhet te jete fjala per ps-lsi

 3. cendurimmadhi says:

  Era mut vjen ne ate mut vendi.

  1. Un says:

   Po a e ke cen apo can?

 4. BERISHA LARGOHU. MBESHTES C'DO FORCE POLITIKE QE HEDH BERISHEN NGA PUSHTETI PARA 2013! says:

  Problemi qendron se, blloku i Ilir Metes krijoj 21 janarin. Marveshjet jane teper te veshtira po te marrim parasysh 21 janarin qe i mori jeten 4 shqiptareve.

 5. Sem Luma says:

  Edi Rama nese deshiron veprim dhe rezultate politiko-pragmatike nuk i mbetet menyre dhe rruge tjeter vetem se te koordinohet dhe pajtohet jo vetem me LSI-ne e Ilir Met-Hajdutit por edhe me Hajduterit dhe Muterit e tjete me te vegjel qe te mund te realizoje rrezimin dhe shporrjen e rezilit dhe katilit te politikes shqiptare, Sali Berishes. Dmth. per te larguar Berishen duhet te flasesh edhe me djallin (nese eshte e nevojshme).

 6. aleksandri i madh says:

  Ne shqiperi te gjithe qe merren me politike jane mu*er por per te larguar mu*in me te madh duhet te bashkohen te gjithe mu*erit e vegjel

 7. adi_bonn says:

  Hallall…vetem ta heqin ate plehren e Vucidolit…edhe ata burrat e Janarit prandaj e dhane jeten,per te heq Sal Mutin dhe shpellaret e vet…I ka hy frika tani dhe shajne Edin…Kete qe beri Edi,Sala e ka bo 20 here,me Xhuvelin, me Meten…djallin duhet ta luftosh me armet e veta

  1. arti says:

   Nese perdor armet e armikut atehere ku vajtem…hiç gjekundi,kjo qe beri Rama vjen ere e keqe dhe mua nuk me pelqen fare

   1. adi_bonn says:

    Por kur te mbesin vetem 2 mundesi: o te luftosh me armet e armikut o te vdesesh,ca do besh?Se po e mori dhe presidentin Sala,ka marre fund cdo gje…..

 8. luani says:

  Jam shume dakorte me Sem Lumen duhet pajtura me lugatin ,shenjtanin me kedo, vetem te zhduket ajo fare e keqe me gjithe te mbjellet e tij BERISHA.

 9. pika 5 says:

  Nuk keni cituar piken e 5te dhe me te rendesishmen. Berisha ne burg.

 10. Gjini says:

  Jane kater pika qe PS dhe Edi Rama I kane kerkuar cdo here. Ku ka ketu prapaskena?
  Ketu nuk ka asgja te keqe nga ky takim.

 11. ALBAN DEGA says:

  SHANS HISTORIK PER NJE FAQE TE RE NE HISTORINE SHQIPTARE

  – Pa largimin e Berishes dhe Nanos nga lidershipi, ceshtja e demokracise nuk
  mund te fitoje, Shqiperia nuk mund te behet

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Marreveshja Rama- Meta, nese ekziston, eshte nje shans historik per te spastruar skenen politike nga fosilet e dinosaureve ish- komuniste. Ajo do te sillte ne krye te politikes shqiptare nje brez te ri te painfektuar nga virusi komunist. Edhe me teper: ndersa Edi Rama ishte disidenti, per aq sa mund te mbijetonte ne ate diktature disidenca, Ilir Meta ishte pjestar aktiv e lider i levizjes studentore kunder katrahures komuniste.
  Marreveshja Rama- Meta eshte nje shans historik per ti dhene fund politikes se konfliktit si mjet per uzurpimin e te gjitha pushteteve ne baze te parimit despotik bolshevik ” Te gjitha pushtetet sovjeteve”.
  Marreveshja Rama- Meta eshte nje shans historik per te pastruar vendimarrjen politike shqiptare nga dy lidere qe kane sunduar duke percare dhe qe percajne edhe sot per te sunduar “per aq kohe sa do te na jape ai lart”, pra perjetesisht njesoj si babai i tyre shpirteror e ideologjik, Enver Hoxha apo “Baba Stalini”.
  Marreveshja Rama- Meta eshte nje shans historik per te nxjerre ne pension historik dy lidere qe kane ricikluar dhe orvaten te riciklojne njeri tjetrin ne nje xhiron pafund marreveshjesh e pazaresh okulte tipike per Mafian.
  Marreveshja Rama- Meta eshte nje shans historik per fitoren e kauzes se demokracise ne Shqiperi, qe per njezet vjet askush nuk e ka minuar si Berisha dhe Nano, duke e lene vendin dhe popullin me proamerikan e me pro-perendimor ne Bote, popullin qe permbysi komunizmin me kushtrimin ” E duam Shqiperine si e gjithe Evropa”… ” E duam Shqiperine si Amerika demokratike” po aq ne mos edhe me larg se me 22 mars 1992.
  Marreveshja Rama- Meta eshte nje shans historik per ti dhene fund mamutho- korrupsionit Berisha- Nano qe fillon nga vjedhja e votave e perfundon ne qindra miliona dollare mund e djerse, pasuri e gjak te taksapaguesve shqiptare, te bere rrush e kumbulla nga Arsidi e deri tek buzuqet e Asfalise greke, nga pazarlleqet atdheshitese me Athinen e Beogradin … e deri tek Autostrada e Mega- Hajnise kombetare.
  Marreveshja Rama- Meta eshte nje shans historik qe do ta lironte historine e politikes shqiptare nga dy injorante jo vetem te politikes por edhe te ekonomise shqiptare ku njeri mesonte Reganomics duke urdheruar zboristet e mjekesise shqiptare per te qelluar silueten e Reganit, ndersa tjetri doktoronte per shkenca ekonomike duke fshikulluar “kater modernizimet” e Ten Hsiao Pinit qe e kthyen Kinen ne nje superfuqi boterore…
  Marreveshja Rama – Meta eshte nje shans historik qe qe do te hiqte nga kreu i politikes shqiptare dy kokat e “Derrit Mac” Berisha- Nano, qe i ka mbetur ne dore Shqiperise ne menyre jo demokratike, por me vota te manipuluara, te vjedhura fshehurazi e haptazi, e gjithnje te kontestuara pervec atyre te 22 marsit 1992, kur nuk fitoi Sali Berisha, por shpirti demokratik e properendimor i shqiptareve ” E duam Shqiperine si e gjithe Evropa” ndersa ai po e con drejt stepave bjelloruse e putiniste.
  Marreveshja Rama- Meta eshte nje shans historik per ta integruar Shqiperine dhe shqiptaret ne vendin e tyre natyror e krejt te natyrshem, ne Bashkimin Evropian, duke lene mbrapa historise emrat e bemat e tyre qe kaq shume e vonuan kete proces sa natyror edhe te merituar per Shqiperine ne zemer te Evropes.
  Pa largimin e Berishes dhe Nanos nga kreu i kesaj skene politike, nga lidershipi i saj, sic e deshmojne nje det faktesh e deshmish pa fund te ketyre 20 vjeteve te fundit , shteti shqiptar nuk mund te behet , ceshtja e demokracise nuk mund te triumfoje.
  Aresyeja eshte fare e thjeshte: nuk mund te triumfoje kauza e demokracise me nje mentalitet tipik komunist.
  Shqiptaret jane tejngopur me rrenat, me mashtrimet, me pallavrat komuniste dhe neo- komuniste edhe te Berishes dhe te Nanos…
  Ka vdekur pergjithmone koha kur “shqiptaret hane edhe bar… “, ndersa dinosauret e politikes shqiptare hane pasurine e begatine, mundin e djersen e shqiptareve, te sotmen e ardhmerine e tyre.
  Ndaj marreveshja Rama- Meta eshte nje shans historik per ti dhene fund historise 20 vjecare te shanseve te humbura per shkak te politikes se gabuar e krejt te deshtuar Berisha – Nano.
  Askush nuk duhet te kete brejtje ndergjegje per gjoja besen e prere, per shkeljen e “word of honor” apo marreveshjen e xhentelmeneve me ata qe me mijera here e kane deshmuar ne sy te shqiptareve e te nderkombetareve, se nuk kane bese e aq me pak jane xhentelmene.
  Nuk ka bese me te pabesin, thote sovrani.
  A nuk deshmon per kete edhe gjendja kaotike e fqinjit tone jugor Greqise me nje histori mijeravjecare demokracie, ku lindi vete kjo fjale magjike!
  Marreveshja Rama- Meta, nese ekziston, eshte nje shans historik per nje politike ndryshe, per nje politike te popullit, me popullin e per popullin, qe eshte shpirti i demokracise!
  Marreveshja Rama – Meta eshte nje shans historik per nje faqe te re ne historine e politikes, te shtetit dhe te demokracise shqiptare!

  1. Dritani Shkabajve says:

   E c’derdellit o lumadh ?! Meta eshte njeriu me legen ne Shqiperi, qe eshte gati te shese atdheun dhe nenen e vet per para..

 12. vetetima says:

  Ky eshte nje lajm shume i mire.
  Bashkimi Rama+Meta=Berishes si ha kari.
  Po ai u ka dhene te gjitheve nga nje luge corbe te qelbur, mor gjela deti.

 13. fkpartizoni says:

  keto kater pikat, Meta me siguri i ka mbajt shenim te blloku.

  1. elinor says:

   @fkpartizoni; ne anen tjeter te faqes ku ka te shenuar 700 mije euroshin dhe 7%shin

 14. Nadia Shabani says:

  Si enderr me duket, nuk besoj qe qerohet aq lehte Berisha.

 15. ATILA says:

  Ka ardhur koha biles eshte shume vone per ribashkim. Ky pakt duhet te sjelle perfundimisht te majten e bashkuar ne drejtimin e vendit.Lufta personale e drejtuesve te mbajte s’mund te behet mbi kurizin e mbare socialisteve. Berisha ne shpi e majta ne qevei.

 16. eheheheh says:

  cfare shije te hidhur qe kam….Edi eshte politikan i paqendrueshem, i papjekur dhe aventurier. Masa e madhe e opozites nuk e meriton kete, pasi ka ne mes te saj njerez te matur e te pjekur, inteligjente dhe me vizion.
  Si ka mundesi qe lame kete njeri te na telendisi ne kete fare feje e te na coje ne kete qorrsokak moral pa pike pergjegjesie?
  Berisha fiton pasi ne terma qendrueshmerie eshte treguar me i qendrueshem me Ilir Meten duke i mbuluar krahet edhe nga pasojat e nje krimi evident. Ndersa Rama nuk bind asnje njeri me kete paqendrueshmeri qe demostron.
  As Meta vete nuk do ia lere kurre ne dore fatin e vet politik dhe penal ne duar Rames.

 17. cicolino says:

  Eshte e vertete qe kujtdo qe ka qene pjesmarres ne protesten e 21 Janarit, aq me teper familjareve te viktimave, nuk i ka ardhur shume mire per takimin informal te Gjirit te Lalzit. Ky takim e ka bere pak “pis” kreun e PS. POR, mundohuni pak ta kuptoni! Kjo eshte fatura qe kreu i PS duhet te paguaj jo per shkak te deshires se tij per t’u ulur ne nje tryeze me nje njeri per te cilin vetem ai vete e di se sa qejf e ka!!! E. Rame dhe I. Meta s’kane lene gje pa thene per njeri tjetrin. Por pikerisht perçarja e tyre ka qene çelesi i suksesit te atij shpellarit qe kapardiset sot e shtate vjet ne pushtet. Dihet proverbi qe “kur zihen dy vete, fiton nje i trete”! Çfare prisnit juve qe Ilir Meta te mos merrte mbrapsht asnje benefit/perfitim nga gjithe kjo histori?! Ai e di veten se kush eshte ne syte e opinionit, dhe gjeja qe ai ka me shume nevoje ne kete moment eshte qe te pastrohet sado pak nga gjithe ai llum qe e ka mbuluar se fundmi. Kaq i ka kerkuar edhe ai Rames! Si thoni ju, Rama duhet qe te rrezikoje serish pushtetin dhe zgjedhjet e 2013, dhe te mbaje nderin duke mos i dhene nje dore Metes ne perpjekjet e tij per lavazh?! Duhet te gjykojme pak me pragmatizem. Vetem socialistet behen moraliste te medhenj dhe e shohin liderin e tyre me lupe. PD-istat nuk i çane b…en liderit te tyre kur aleati i tij u kap me bllok ne dore! Thjesht i benin ysmet aleances dhe pushtetit, dhe shijonin llokmat qe vinin nga te qenit ne pushtet, dhe ja ku jemi. Problemi kryesor tani per tani eshte qe te thyeje qafen ai shpellari, dhe per kushtet e Shqiperise kjo duhet te arrihet me çdo kusht. Perderisa ne Shqiperi vete ata qe kane voten ne dore, pra zgjedhesit, blihen e shiten me nje thes miell apo me nje vend pune, apo edhe vete deputetet blihen dhe kalojne mandatin e tyre ne krahun e atij qe paguan me shume, pavaresisht se votat e kujt krahu politik kane kerkuar perpara zgjedhjeve, atehere me thoni ju si mundet te vije opozita ne pushtet, kur ajo nuk ka pushtet me ane te te cilit te joshe deputete dhe te bleje zgjedhes?!!! Ju lutem mos moralizoni me shume se ç’duhet, se nuk eshte momenti. Le te leme moralistet e Saliut qe ta pergojojne liderin e PS per amoralitet per shkak te takimit te gjirit te Lalzit, se eshte mjaft. Vetem ky fakt verteton se e gjithe kjo ka qene nje skenar i stisur per ta bere pis E. Ramen, duke e sulmuar me karten e amoralitetit politik. Pra ketu putana Sali e shan “kurve” E. Ramen pse humbi virgjerine!!! Le ta leme opoziten te beje lojen e saj per te ardhur ne pushtet, dhe pastaj le te shohim se çdo beje ajo me pushtetin dhe se si do ta perdore ate. Le t’i bejme opozite kur te vije ne pushtet.

 18. albanexi says:

  Fuck them all!

 19. Fred says:

  Ti alban dega mos na ban si zgjuar se dukesh si ma menqur se te tjeret po mundesh me shkruar ma shkurt duke thane krejt shkurt ,,, se si Rama dhe mete duhet te jene ne burg per vrasjet e 21 janarit dhe. Per krimet tjera qe I Kane ba popullit shqiptar

 20. bc says:

  te nderuar komentues te temes inciatori i takimit eshte berisha dhe i vetmen ne opozite eshte MERO BAZE po ti lexoni te gjitha editorjalet e z BAZE ai e ka thene kjarte se c,do te ndodhi me politiken e korruptuar shqipetare qe cdo gje e bejne karrike.o z.mero te lumte je parashikues dhe i njeh mire keta dallkauke qe jane bere sinjeri dhe tjetri sherbetore te salukut por me duket se po i vjen fundi dhe ata endjejne nuk eshte per tu habitur tani qe vrima e miut eshte bere 10 grosh por tani eshte vone o z.mero nuk te degjuan me pare,se nuk dine te degjne se i duket vetja te ditur dhe denimi per keta sharlatane politik do te jete jasht europes dhe atehere populli do ti nxjere jasht politike dhe kur ta shohin vehten si gomari ne diell do te kuptojne qe nuk jane per ate pune por jane nje kope hujdutesh te pa fytyre.respekte z.baze dhe uroj qe te mbetesh gjithmone opozitar me te gjitha qeverite nje gazetar qe nete gjitha koherat i sherben popullit tend d m th te vertetes.

 21. Elvis says:

  Kjo tregon dhe njehere se Rama nuk lufton per parime por per pushtet

 22. ndrea says:

  Ne politike s’ka armiq dhe aleat te perhershem, prandaj mos u cudisni. Nje gje nuk kuptoj a kane pergjegjesi per akuzat qe leshojne apo jane si pacient te spitalit mendor.Politika s’ka moral dhe politikanet jane te pa pergjegjshem.Mjerr populli.

 23. edi says:

  Thuaj me ke rri te them cili je.Cfare mund te presin shqiptaret nga keta te dy legene.Keta jane dy shoke ideali qe duan me vjedh bashke tani po varet si shkojne gjerat.Tani pd ka ne xhep fitoren e rradhes me ramen ne opozite

 24. ALBAN DARDANI says:

  –DIKUSH THOT SE KEMI TE BEJME ME NJE MARVESHJE HISTORIKE (“Rama-Meta”)
  — Duket si SHUME QESHARAKE.
  –Pyetem Lisi XhaBrahhos,Trebeshin(e kemi then dhe her tjeter,lis ivjete, shume i vjeter,-mbi 300 vjecar).
  –Ai thot se a u kujtohet “RAM ALIU” si u tha “Studenteve DHJETORIST”?
  “Dale djema ,dale,se si dini te gjitha “.Dhe vertet”DHJETORISTAT” nuk i dinin te gjitha.Ata nuk e dinin,se te pakten 2 vjet me pare,po ai, kish orjentuar funksionaret e lart “…te heqim dore nga “operacionet” e medha,…KETEJ E TUTJE TE LUAJM ME VETVEHTEN…”
  –Keshtu,(thot Lisi..)edhe “levizjet” e tanishme per “Zgjedhjen e Presidentit” nuk kane asnje vlere reale historike. Ato jane produkt i “Reaksioni Zinxhir” te levizjeve te lojes me vetvehten, nen drejtimin dhe mbikqyrjen e “Kaptereve” te faktorit nderkombetar.Pra, ku eshte “historikja” ne kete rast.!!!!..thot “Lisi Xhabrahos,Trebeshin”

  –Deri tani,gjat ketyre 20 vjeteve, skemi pare qe funksioni presidentit te kete luajtur ndonje rol prcaktus apo vendimtar te shkalles lart.Nje funksion apo rol shum i zakonshem, nje ushtar i bindur i faktorit nderkombetar ,me vendime apo qendrime “as mish e as peshk”.
  –Disa mendojne se marveshja eshte historike sepse do te largoje Fatosin dhe Salin nga drejtimi i politikes dhe i shtetit.Ky eshte naivitet , sepse Rama dhe Meta jane produkti “levizjeve” te PS dhe Nanos.Po keshtu edhe forcat e reja politike qe po konturizohen jane prodokti PD dhe Z. Sali i mbeshtetur nga i gjithe spektri majte (direkt dhe indirekt)…
  –Pra,Fatos e Sali,e kane hedhur topin prej kohesh ne fush dhe tani po thone: he ,na hiqni.Ne se Fatosi ka vete ndenjur ne hije, po kete skeme smund ta beje dhe Saliu. Ai do te menjanohet me varjantin e votes, ne te kundert zhvillimi demokratik mbetet i brisht. Ekeqia eshte se elektorati seshte emancipuar, vazhdon akoma te jete tifoz i partis apo i njeshit(liderit).Akoma gjen jo pak mledhes kanacesh,lypsare, te pa pune e papensione,apo dhe minimale qe thone se “jemi te djathte”, si kunder milionere e biznesmen te fuqishem qe i bejne duva sistemit kaluar.

  –Personalisht do deshiroja qe ne postin e Presidentit, Kryeministrit, Ministrave..etj.. te zgjidheshin njerezit me te ndershem, me atdhetar me te afte e kopetent, me pervoje e stash pune e karjere, pa i paragjukuar nga e kaluara. Me perjashtime te rralla .. , deri tani eshte vepruar ne te kundert,dhe shqiprija esht ajo qe eshte.
  — Futja ne lojen e presidentit e z.Nano e Ceka , mund te jete edhe per te terhequr vemendjen apo “zjarrin mbi vehte” me qellim qe kandidaturat reale te zgjidhet pa probleme duke plotsuar dhe “dshiren ” e nderkombetareve. Si i tille , (per shume arsyeje )mund te ishte dhe z.Pandeli Majko.

  Peshendetje nga ALBAN DARDANI

 25. Gjergji says:

  Une nuk e shoh dot berishen me sy, por me falni por qe Rama nuk ka kapacitet intelektual per te drejtuar nje vend kjo eshte evidente por qe ishte edhe i pacipe dhe i ulet ne kete shkalle qe ti shkonte Lopes tek stalla kjo nuk ka kurrefare llogjike (kryetari i opozites qe kerkon te behet kryetar shteti e pret Hajduti me cizme ne stallen e tij).

  E vetmja mundesi qe ka Rama me Meten te largojne Berishen do jete vetem mundesia qe Berisha do iu lere Pushtetin ne 2013 ose ndoshta edhe tani me zgjedhjen e presidentit. Arsyeja eshte qe vendi eshte krejtesisht i falimentuar dhe Bankat jane te falimentuara (borxhet e keqija jane ne nivele rekordi boteror http://www.imf.org/external/data.htm)economia qendron ne kembe vetem ne saj te manipulimit te bilanceve te bankave dhe te shifrave te qeverise. Maksimumi deri ne 2013 do plasi bomba, kursimetaret do humbin kursimet dhe do e gjejme veten ne 97. Vetem se bomba do i plasi Rames dhe ai nuk do kete intelektin e nevojshem per ta drejtuar vendin. Por ky sido qe te jete do jete nje rast i madh per lindjen e partive te reja qe deri tani e kane pasur te pamundur te krijohen se e kane e pamundur te mbelidhin vota per 2 arsye: Injoranaca ne ket popull eshte akoma e larte dhe genjehen akoma nga mashtrimet e berishes dhe 2 edhe po more vota, votat i ndajne Pd me Ps ne komision mes njeritjetrit me parimin e Stalinit, “ju votoni ne numerojme”.

 26. Kosovari says:

  Lajm shpresedhenes, edhe me Serbin me te felliqur le t’behet marreveshje vetem per te heq mbeturinat Turke nga pushteti

 27. Pavaresia says:

  I respektuar komentator ,,Gjergji”! Parashikimet tuaja jane vertete trondites. Edhe keshtu mund te ndodhe.Sepse jemi para nje realiteti koke forte.Shqiperia ekonomiko-financiare gjendet buze gremines. S.Berisha do ta dorezoje Shqiperine ,,TOKE te DJEGUR”.Cilado parti te vije ne pushtet,qeveria me afte e me e ndershmeja qofte, e c’mund te beje ne mandatin e pare ne nje toke te djegur?. Aq me keq ne kushtet kur do te kete te beje me nje opozite agresive e perbere nga mbeturinat e Saliut. Jeni objektiv ne analize te problemeve dhe jo si disa partizane pyjesh qe u dhimbset komandanti ,,legjendar” te cilit po i vjen fundi. Gjithesesi dua te behet me e mira per vendin tone. Pres dhe nje reagim tjeter prej teje z. Gjergji.

 28. denkoka says:

  o ed rama…po kllouni i rradhes i politikes shqiptare…
  por si mor kerme…pas gjith atyre akuzave per ilir meten…tani shkon e takon fshehurazi????eeee????booo car legeni qenkeeee…
  i nxorre robt ne proteste…u vrane 4 te pafajshem…tani????
  shkon han dark me vrastarin???ose te pakten me shkakun e protestes

 29. bato says:

  bravo i qofte ketyre qe kan gjetur nje popull te lodhur nga jeta dhe nga uria , cfare po behet me shqiperine keshtu spo arrij ta konceptoj dot ,kan shume vite qe po me i brim i bijne fyllit vetem lloqe dhe fjale vetem politike dhe te shara , ndersa populli ben sehir perpara tv duke shpresuar se do vije nje dite e mire per ne shqipetaret asgje nuk ka per te ardhur asnje dite e lumtur per ne shqipetaret perkundrazi cdo dite me keq po behet , kete gje e kemi ne dore vete te mos rrijme para tv duke pare politikanet por te cohemi ne kembe te gjithe te kerkojme te drejtat e tona , kushdo qe te marrin pushtetin po njesoj do jete ne shqiperi po nuk e ndryshuam ne shqipetaret dhe po nuk kerkuam te drejtat tona kemi me e hang per shume vite me rralle deri sa te arrijme te hajme dhe bar , po flasin njerezit me veten e tyre nuk kane asnje shprese per te ardhmen ceshte kjo pune spo kuptoj sinqerisht popullin cfare pret jam gati te vij nga emigrimi dhe te beje cdo gje per te drejtat tona e te shqipetareve aty nuk kerkon dot te drejten tate sepse dikush ta mohon biles dhe me dhune te perdrorin po te jete nevoja dhe kur vjen puna ne rrum ulur ! spo kuptoj eshte nje lemsh qe eshte bere aty dhe nje pesimizem i madh sa nuk ka ilac qe ta sheroj !

 30. edi says:

  Kujdes Edo gjithmon ta ka fut Liri por kesaj radhe do ta fusi dhe nuk do ta nxjeri me, sepse muti mut ka qen dhe mut do mbetet dhe ter jetes do qelbet ai.zgjohu o Budalla Ujku po te han tek bytha dhe ti thua ishalla jam ne enderr.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82059
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82059
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34797
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34797
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24805
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24805
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X