mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Olldashi: Rruga ka qenë e rikonstruktuar, nuk ka qenë ajo shkak për aksidentin

Ndërkohë që gjithë shqiptarët po ndjekin dramën e aksidentit fatal në Himarë, Ministri i Transportit, Sokol Olldashi është i pari që kujdeset të tregojë se nuk është fajtore qeveria për këtë aksident. Edhe pse po bëhen disa aksidente të rënda me autobusë në Shqipëri vitet e fundit, Olldashi tha se aksidenti nuk ka ndodhur për shkak të rrugës sepse ajo ka qenë e rikonstruktuar.

“Rruga ka qenë e mirë sepse është rikonstruktuar. Nga informacionet e para që kemi nuk ka qenë shkak rruga për aksidentin. Mendohet se ka qenë një humbje vëmendje e shoferit, por mbetet për tu verifikuar,” tha Olldashi.

Ndërkohë, i pyetur nëse ka pasur probleme teknike mjeti dhe se si kontrollohet autobusët që qarkullojnë në rrugët shqiptare, Olldashi tha: “Hetimi sapo ka nisur dhe rezultatet do i merrni kur ai të mbarojë.”

 

51 komente në “Olldashi: Rruga ka qenë e rikonstruktuar, nuk ka qenë ajo shkak për aksidentin”

 1. skenderi says:

  foli kasneci i salihes te gjitha rruget ne shqiperi jane jashte cdo standarti,qe nga sinjalistika deri te projekti,del e flet si dylber qe eshte,i rrafte ne koke,po sbie rrufeja ne qenef

  1. Vlora says:

   pergjejsia eshte totakisht e juaja qe i keni kthyar ne biznes edhe nxenesit e shkollave.
   cfar eshte kjo mani per ti qarkulluar ne te gjithe shqiperine femijet duke filluar qe nga klasa e trete kur jane vetem 8 vjec.
   po jane lidhur agjensite e udhetimeve me drejtoret e shkollave duke ju dhene perqindjet e tyre.
   turp per ministrine e arsimit qe ben sehir .

   dhe me kryesirja more oll dash eshte se ne kohen e enverit per rrezikshmerine qe kishte ajo rruge e benin vetem 5 shofere dhe keta te lindur e te ritur ne ate zone.
   ndersa sot e marin autobuzin ata shofere qe mund te mos ken kaluar kurre ne ato rruge.

  2. shefqeti says:

   Mos ja fusni kot ca faji ka ministri se ishte shofer idjot. Rruga kishte bordur betoni dhe hekuri, duket qart nga pamjet, autobuzi nga shpejtsia dhe pesha e madhe i ka kapercyer.
   Shum deshmitar tregojne se i kane terhequr vemendjen vazhdimisht shoferit se ecen shum shpejt. Edhe ne tunelin e zvicres para dy muajsh ndodhi aksident me nxenes shkollash humben jeten mbi 30 vete e nuk tha njeri qe ishte faji qeveris. Aksidente ndodhin, ne shqiperi shum her me pak se ne vende te tjera.

   1. dhimbje says:

    Ku e di di ti mor zvarranik qe shoferi ishte idjot?
    Mos flasi b.. para trunit.
    Ngushellime per viktimat,,

    1. alban says:

     per te qene idiot ka qene krye idiot si puna jote…. nuk e pe cfare frenimi kishte bere, vete nxenesit thane ishte me shpejtesi, e bere ndonjehere ate rrugen aty si eshte?…. dhe me marsh te dyte ta zbresesh makinen fluturon…

    2. shefqeti says:

     Nje shofer kriminel i pa pergjegjshem me probleme serioze mbase i dehur ska shpjegim tjeter. Ne qofte se autobusi kishte probleme teknike shoferi me i rendomt di ti menaxhoj. Shpejtesia tregon qe mjeti ka qen ne rregull ndersa shoferi fluturonte me alkol.

     1. Tironsi "ZZ" says:

      Kam 20 vjet shofer dhe ajo eshte nga rruget me te keqija qe kam pare. Te nxjerr jashte ne kthesa dhe nuk ka elementet e duhura te sigurise e sinjalistikes.
      Shoferi eshte ceshtje me vete.
      NUK RREGULLOHET RRUGA EDHE SIKUR TE KETE GABUAR SHOFERI!
      Neser, ne shqiptaret do kalojme prape aty (isha para 2 javesh). Prape ne do ta kemi fajin?!!!

      1. Argita_B says:

       Shume e sakte. Rruga eshte e shtruar, nga qafa e Llogarase si qylum, me cilesi me te larte se rruga e kombit biles, problemi eshte te onceptimi, te kendi i kthesave, pjerresia me te cilen perfundon ne kthese, sinjalitika e cila thuajse nuk egziston dhe kur egziston nuk eshte ne vendin e duhur!
       Konstruktimi i rrugeve ne Shqiperi eshte me energjitiken fusha ku jane vjedhur me shume para, pra me dhjetra miliona euro kane shkuar neper xhepat e zyrtareve.
       U harrua rruga nga ish Kavalishenca ne Durres deri ne Rrogozhine qe u be ne kohen kur Meta ishte kryeminister!!
       Ruuge me tre korsi, pas asnje lloj sinjalitike, me dhjetra kryqezime qe ndanin fshatrat ne dysh, ku kalonin lope, karroca, biçikleta e makina ne te njetin vend!! Projekti ishte me 4 korsi, ne fund mungonte nje korsi, parate e kosrise qe mungonte ne dhjetra kilometra ku shkuan?
       E gjitha infrastruktura qe u ndertua eshte e tille.
       Kur te vihet nje ligj e te zbatohet ne Shqiperi e pergjegjesiot te denohen atehere do shohim se si do dalin te bejne deklarata qeveritaret hajdute.
       Ne vendet perendimore, me gjithe difektet qe ka sistemi, ne nje komune, kur portat e futbollit te nje fushe futobolli nuk jane ne norma, dhe ndodh nje aksident, kryetari i bashkise se komunes perballohet me gjykaten pasi kjo shkelje denohet nga kodi penal.
       Le te ngrihen e te vene para drejtesise ata qe kane projektuar rrugen, qe e kane aprovuar dhe sot prej punes se tyre kemi me dhjetra te vdekur.

     2. dhimbje says:

      shefqet-alban
      Fatkeqesisht do te te deshiroja qe ju te kishit qene pjese e atij autobuzi.
      Nuk zgjidhen problemet more ndyresira duke fajesuar shoferin pa ditur shkaqet,
      Nje person qe kurre nuk pinte..
      Nje rruge pa sinjalistika..
      Dhe mbase ndonje infrakt ??
      Ngushellime..

   2. alban says:

    ne shqiperi ka shume shofera idioter, por edhe ministri eshte krye idiot, sepse ne rruge te rrezikshme betoni behet cik me i larte dhe ne vend te llamarines vihet celik, ne menyre qe nje automjet mos te dale nga rruga ne rast reziku.

    dhe mos ja fut kot, se aksidenti i zvicres ishte perplasje ballore me murin nuk ishte difekt i rruges

   3. Eri says:

    Shefqet kjo qeveri ka fajin se ka lene rrugen Ballsh-Tepelene prej 7 vjetesh ne gjendje te mjerueshme. Me thuaj sa shofere do preferonin rrugen e bregut para autostrades nese kjo e fundit do ishte e perfunduar? Kjo qeveri bastarde investoi gjithe paret e vendit ne rrugen Durres-Kukes duke lene gjithe rruget e tjera ne meshire te fatit. Edhe atje ku eshte punuar, nuk eshte perfunduar dhe ti nga momenti ne moment mund te humbesh jeten pasi ne mes te rruges do gjendet ndonje grop, ndonje kanal dhe asnje shenje paralajmeruese.
    Shiko rrugen Durres-Rrogozhine, sa here do te duhet te frenosh ne moment te fundit, sepse o do kesh ndonje kanal, ose vend te germuar ose pusete te pambyllur apo te ngritur mbi nivelin e rruges.

  3. Ornela says:

   Autobuzi eshte prodhim i vitit 1994,kush e jep licencen per ate automjet kaq te vjeter?Patentat i ndani me camet kush e kush te marri sa me shume lek,duke i shitur ato dhe pa bere testim fare!!!!Duhet te jepni doreheqjen,ju zoti Olldashi dhe Bujar Nishani qe me polica t rrugor te cilet nuk shofin dokumentat por shtrine doren per 500 lekeshe.Turp

   1. skender says:

    O Ornela !

    Cpune kane camet me patentat ?

    Asnje drejtor i patentave nuk eshte cam.

    Me thuaj nje emer ?

    Laje gojen me sapun me ere ku te zeshe here tjeter camet ne goje

    Po te ishte shoferi cam nuk do te ndodhte kurre ajo tragjedi, sepse jemi te zote, te mencur, te shkathet.

    Leri rehat camet ne punet e tyre.

 2. burreli says:

  O sokol te rafte rrufeja more ndyresire silleni tamam si hajdute si kriminele zoti ju shuajt rracen te gjith qeveritareve te saliut.

  1. Argita_B says:

   Nuk sillen si hajdute, po jane hajdute, ça pret nga nje ish minister rendi dhe minister i transporteve qe parnon te vishet me konstume te vjedhura.

 3. skerdi says:

  Te drejte ka ministri. Rruga eshte e rregulluar dhe nuk ka asnje defekt ne ate vend. E njoh shume mire ate zone dhe ate vend dhe them me bindje se NUK ka qene rruga shkak per aksidentin…….

 4. shoferi says:

  Minister Idiot !!!

  Vertet aksidentet nuk gjithmone vijne nga cilesia e rruges por shume heret nxitoi ky minister qorr dhe i pacipe per te perjashtuar pergjegjesine politike e qeveritare per gjendjen e rrugeve !
  Ajo rruge nuk eshte si ka qene, eshte zgjeruar e asfaltuar por kjo e ka bere me te shpejte…. dhe keshtu qe aty prape aty mungojne shume elemente sigurie, sinjalistike etj. etj.

  Neser ky palo minister do te na thote se eshte nje nga rruget me te mira ne Evrope sikurse mburet si gjel qyrs shefi i tij per cdo gje …..

 5. MDC bashkohet me thirrjen e Gazetes Tema per te Respektuar Viktimat e Aksidentit te Dites se Sotme.
  http://mdcal.blogspot.com/2012/05/mdc-bashkohet-me-thirrjen-e-gazetes.html

 6. Bajlozi detit says:

  Po ca komentesh kot beni, duket ashiqarit fare qe nuk eshte faji i rruges por mos marrjes se ktheses nga autobuzi (shoferi). Nuk e di me ca mendhs mund te qortoni qeverine. Eshe mese e dukshme qe Autobuzi nuk e ka marre fare kthesen dhe frenat jane shuem te shkurtra, 5 metra para renies, dmth tregon (kjo sipas meje) qe eshte faji i shoferit qe ose nuk ka pare kthehesn ose ndonej problem tjeter.

  Qeveria e ka fajin per cdo gje te keqe qe ndoh ne SHqiperi por kete rast nuk esht efaji i qeverise!!!

 7. Llogorai i Dukatit says:

  Olldash, o gjak i huaj! Respekto ëngjëjt që ikën o kriminel. Ka kohë të mburresh.

 8. anila says:

  kete vere kam shkuar ne Himare.rruge skandaloze,ne te vajtur dhe ne kthim.Cfare quan ristrukturim zoti minister kur rruga nga ana e gremines nuk ka asnje meter guardrail,dhe ato pak vende qe ka jane betonimet 20 cm qe ka bere Enveri,kurse nga ana e shkembit nuk ka as edhe nje pellembe rrjete mbrojtese nga rreshqitjet e gureve?ky eshte ristrukturimi i Olldashit?shitja atyre palo specialisteve qe ke rrotull se kushdo qe kalon aty i lutet zotit te shpetoje gjalle o zoti minister.Mesa duket parate e mbrojteseve dhe te guardrailit kushedi ne cfare xhepi kane perfunduar….Pergjegjesit e ketij RISTRUKTURIMI i pacin ne qafe shpirterat e te ndjereve…

  1. Toni.I. says:

   Jam i njè mendimi Anila kur thua qè ka shum mangsi nè ristrukturimin e
   rrugève por shoferii autobusit duhet tè mendojè qè ka 50studentè ku
   shpejtèsia duhet tè jetè minimale pèr rrugè tè tilla,unè mendoj qè èshtè
   gabim human i shoferit(shpejtèsia)ose problem teknik-mekanik per
   autobusin. RESPEKTE.

 9. ilir says:

  or qene po dergoje familjen tende ne ato rruge,or qene po te kesh pak ndjenja njerzore kerko doreheqje,

 10. racionali says:

  Shikoje more maskara minister ,se sa distance ka bazamenti ne toke nga njera -tjetra gati 5 metra ,ku duhet te jete cdo 50 cm (gjysem metri) profili i hekurit ngulur ne toke (bazament).shikojeni sa i ulet eshte profili nga toka, si dhe shikoni sa i ulet eshte pjesa e ngrejtur e betononit nga asfaltit).Kjo eshte e verteta more kriminel minister.

 11. Toni.I. says:

  Mendimi im èshtè qè duke parè vidjot dhe fotografitè rruga si asfalt
  èshtè pa gropa,po tè shikoni me vèmèndje Autobusin mund tè jetè i viteve
  90-95 dhe pikèrisht ky mund tè jetè shkaku i daljes nga rruga ku frenat
  dhe sigurimi teknik i autobusit lèn pèr tè dyshuar ku shpejtèsi-kthesè
  nuk pèrgjigjet pèr momentin nè rrugè tè vèshtira tè asj zone me pak
  fjalè shoferi i Aut me at tip rruge nuk duhet ti kalojè kthesè 10-20 dhe rruge normale 40-5o,e pèrsèris pèr at tip Autobuzi ku dhe gomat nuk
  janè tè njè llojè nè lule dhe model.

 12. Edi says:

  Segmenti nga ura deri ne fund te ngjitjes, pa shkuar ne Vuno eshte i rezikshem jo ne zbritje por edhe ne ngjitje. Nuk e di sa eshte rrezja e ktheses ne ate vend dhe nese zgjerimi ne kthese dhe mbilartesimi jane ne perputhje me rrezen. Sinjalistika mund te kete probleme, por ekziston, dhe te pakten kush e ben njehere ate segment i druhet heres tjeter. Ne fakt ne zbritje eshte shume e rezikshme, humbja e vemendjes dhe vetesiguria mund te bejne te harrosh kthesen. Dikur jam ndodhur ne rrezik ne ate vend duke u ngjitur prandaj e njoh mire. Ne fakt, do ishte mire qe per hir te sigurise ne te ardhmen, ministria te publikonte parametrat e ktheses. Druaj se gjate zbatimi per arsye te shkembit qe ndodhet djathtas rrezja e projektimit te mos jete respektuar. Keshtu qe tabela mund te mos jete ne rregull dmth mund te tregoje qe kthesa te pranon me shpejtesi 60 km/ore por menyra si eshte ndertuar te lejon jo me shume se 30. Vetem ne kete rast qeveria do te ishte fajtore. Gjithe rruga e Bregut nuk besoj se eshte projektuar me shpejtesi me te madhe se 60 km ne ore. Ka dhe kthesa ne te cilat duhet te hysh jo me shume se 30 km/ ore dhe si e tille eshte e rrezikshme por edhe e bukur. Nje rruge nuk quhet e mire vetem kur asfalti eshte i mire,por kur parametrat e ndertimit jane ne perputhje me ato te projektimit si dhe kur sinjalistika perputhet me keto parametra. Keto detaje duhet te verifikoje ministri pada se te shfajesohet.

 13. SPARTAK DIJA says:

  sali i gjakose perseri duart…sic duket bere kurbanin e 100 vjetorit te pavarsise…anadallok

 14. fatmirzhuri says:

  Z Minister mos nxito te largosh pergjegjsin e qeveris a ishte i pit shoferi kush e din a e kalon kualidimin ai mjet i kalbur po ato goma kan lule apo rreskasin po kush i kontrollon z minister po frena kishte autobuzi z minister

 15. moza says:

  E tmerrshmeee…Automjetet ne Shqiperi(autobuze e fugona)jane ne gjendje te mjerueshme… dhe nuk plotesojne kushtet per te transportuar as bostan e patate!!!!!! Licencat e kontrolli teknik jane burimi i aksidenteve … por iu jane veshur syte te gjitheve para FITIMIT …dhe JETA vlen me pak…!!!!!!

 16. zum zum says:

  ske faj ti jo,e kane fajin shqiptaret ,qe nuk ngrien tju shporin
  maskarenh ,ty te vin keq per karugen ,jo per keta femij

 17. ajdin says:

  Ngushllimet e mia per te gjithe familjet e viktimave;
  Ministrat Olldashi dhe Nishani duhet te japin doheqje.Ne Australi u keput ura dhe vdiqen 10 veta,ministri tha menjeher dorheqje. Ju kujtohet?E keni pare Oldashin kur thoshte ne parlament se rruget jane me sandarte Eropjane.Per keto qellime ka mbrojtese anash,por keta jane bere sa per forme per tu thene shqiptarve se po punohet.LEKET I FUSIN NE ZHEPAT E TYRE.Ne te gjithe Europen kur ka nxenes shkolle ne menyre te organizuar i shoqeron policia duke ja derzuar policise se rrethit ku shkojne.Ketu ku jam une jane dy shkolla qe nxenesit duhet te kelojne rrugen,panvarsishte qe viat e bardha atu ne mjes e ne dreke vjen policia bllokon rrugen.PRANDAJ THEM QE EDHE NISHANI DUHET TE JAP DORHEQJE.Ne shqipri rruget pa tabela,shpejtesi makinash nuk kane rregull fare per astenje gja.Shikon femij me fugona transport pasagjeres,kure personi trasporton pasagjer duhet te kete patente qe te kete kursin per autobuz e me provoj pune.Ne shqiperi eshte rroma per toma(vari leshte).Po pate leke per tu dhene policve ec pa merak.NGUSHLLIME EDHE NJE HERE zoti ju lashte jete te tjerve.

 18. mimoza says:

  E tmerrshme!!!! Automjetet ne Shqiperi (autobuze e fugona)nuk plotesojne as kushtet me minimale dhe licensohen, kontrolli teknik ka paresor FITIMIN….! etj…etj… Jeta e njerzve eshte nder gjerat qe vlen me pak ne kete vend…TURP…a thua se transportohen bostan e patate….

 19. LORA says:

  Eshte ekspert i madh ky olldelja,tamam si ne oren 18 te 21 janarit 2011 kur nisi sulmin mbi “vrasesit” e opozites, me cadra e stilolapsa pistolet.
  Tendenca per te dale me ngut,ne nje prrallisje idjote,eshte vecse deshmia me e forte e qeres qe i kruhet atij dhe qeverise se tij kriminale.

 20. USA says:

  akoma merreni me pederastin e Sali berishes …rruga eshte per faqe te zezze jashte cdo standarti

 21. Liaz says:

  kam punuar ate rruge(jo cdo dite)nga 1983 deri diten qe ika nga shqiperia 1990…ishte shume me keq se sot…po sndodhi asgje…dhe me makina qe ne e dinim si i mbanim..problemi eshte se sot jepen patenta per 100 euro dhe nje idioti qe cuditet pse ecen makina… plus pija plus policija injorante..plus shenjat e trafikut…ketu duhet te fokusohet e ashtu quajtura “qeveri” ,,,,,,e katunarve

 22. ujk marsi says:

  ky pusht homoseksual do nje lovidhe bythes. ptu bajge , paske dhe kurajo te na tregosh cilesine e rruges.

 23. AULON says:

  JU FAMILJET E VIKTIMAVE,JU LUTEM TE PRANONI NGUSHELLIMET E MIJA ,PER HUMBJEN E MADHE QE PESUAT ME HUMBJEN E FEMIJEVE TUAJ TE MREKULLUESHEM DHE TE DASHUR.

  UNE QE PO SHKRUAJ JAM NGA VLORA,I PESHKOVA KETO RRUGE NE MUAJIN GUSHT TE KETIJ VITI.DHE SA HERE QE KALOJA AQ HERE MALLKOJA ATA QE LEJUAN QE KJO RRUGE TE NDERTOHEJ NE KETO STANDARTE,DUHEJ TE ISHTE RRUGA QE SHQIPETARET DHE TURISTET E HUAJ KUR TA PERSHKUANIN TE NGELESHIN TE BEFASUAR NGA BUKURITE E RRALLA TE BREGUT SHQIPETAR.NDERSA NE TE VERTET KANE NDERTUAR NJE GRACKE PER TE VRARE NJEREZ,DIKUSH KA SHKRUAR QE SHOFERET E AUTOBUZAVE QE KRYENIN KETE RRUGE,VLORE-HIMARE DHE VLORE-SARANDE PARA 30-40 VJET ISHIN POTHUAJ TE GJITHE NGA ZONA,ESHTE E VERTET,POR RIKOSRUZIONI QE I BENE KESAJ RRUGE ,ISHTE VETEM PER TE VJEDHUR LEKET.JO SI THOTE OLLDASHI-KUSAR,E RESTAURUAR,ASAJ RRUGE S,DUHEJ TI JEPEJ LEJE SHRYTEZIMI,OSE DUHET TE VENDOSIN TABELA PER SHPEJTESI MAKSIMALE ,,,40KM NE ORE,DHE NE KTHESA JO ME SHUME SE 15KM NE ORE,POR DUHET TE KEMI PARASYSH DHE NJE ELEMENT,DERI ME SOT POPULLIN SHQIPETAR E KA RUAJTUR ZOTI,SEPSE ME AUTOBUZAT QE UDHETOJNE SHQIPETARET NE DREJTIM TE GREQISE DHE ITALISE ,UDHETOJNE ME ARKIVOL NE KOKE,AUTOBUZA 20-30 VJECAR,JU GARANTOJ SEPSE PUNOJ NE SEKTORIN QE I RIPARON, ASNJE AUTOBUZ SKA KONTROLL NGA ORGANET E KONTROLLIT,CDO GJE FIRMOSET VETEM ME LEKE,PAGUAJ DHE MERR VULEN.NJE TJETER GJE ME LIGJ,NE EUROPE PO TE NDODHTE KY AKSIDENT,FAMILJET E VIKTIMAVE DO TE DEMSHPERBLEHESHIN ME TE PAKTEN,300,000 EURO PER PERSON,QEVERIA SHQIPETARE SI VENDOS KETO LIGJE SEPSE JANE ATA VETE PRONARET E AUTOBUZAVE,TRAGETEVE,AEROPLANEVE.O SALI KUSARI NE EUROPE SHKOHET ME RREGULLA DHE MENTALITET EUROPIAN.KUR DO VENDOSNI RREGULLA TE QARTA QE KY POPULL I MJERE TE PAKTEN MOS TE HUMBASI JETEN ,NGA BISNESET TUAJA.KONTROLLONI RRUGET,MOS LEJONI AUTOBUZA PA PIKE GARANZIE NEPER RRUGET E SHQIPERISE DHE TE EUROPES,DHE SE FUNDI VENDOSNI SIGURAZIONE,KURR UDHETARET HUMBASIN JETEN SI REZULTAT I AKSIDENTEVE.TE PAGUAJNE PRONARET E TRAGETEVE TE SHKATERUAR,AEROPLANEVE SOVJETIK QE NE KOHEN E STALINIT,DHE AUTOBUZAT 50 VJECAR QE QARKULLOJNE NEPER SHQIPERI DHE EUROPE.LIDHUNI ME SIGURACIONET EUROPIANE ,QE TE UDHETOJME TE GARANTUAR,POR JU BENI TE KUNDERTET,JU JEPNI EMIGRANTEVE SIGURACIONE SHQIPETARE QE TE VIDHNI EUROT,JENI KRIMINEL-GJAKATAR.POR DO JU VIJE DITA TI PAGUANI KRIMET TUAJA MAKABRE.POSHTE QEVERITARET KRIMINELE.

 24. florenc lala says:

  Rruge jashte cdo standarti,automjete jashte standartit, shofere te transportit publik injorante, police qe fshihen neper ferra jo per te parandaluar aksidentet por per te bere leke nga shkeljet e shofereve,pedagoge te pa pergjegjshem, ministra qe vetem fryhen si mushkonjat nga gjaku yne: kjo eshte shqiperia ku jetojme ne. U prefshi ne paqe, keqardhje dhe lote per ju qe humbet jeten!

 25. ALBANIA says:

  ZOTERINJ, QEVERITARE.

  DERI KUR KY POPULL DO TE UDHETOJ ME KOKE NE TRASTE ME KETO MJETE,DERI KUR DO TE UDHETOJNE KETA AUTOBUZE TE SHKATERUAR NEPER RRUGET E PA SIGURTA TE SHQIPERISE,DHE NEPER AUTOSTRADAT E EUROPES.KUSH I FIRMOS KETO LICENCA PER KETO MJETE QE NEPER EUROPE SKANE TE DREJTE TE UDHETOJNE,KUR DO TI KOMPLETONI KETO AUTOBUZE ME SIGURACIONE TE NIVELIT EUROPIAN,TE PAKTEN NE VLEREN MINIMALE,QE NE RAST HUMBJE JETE ,FAMILJA TE MARRI MINIMALEN PREJ ,200,000 EURO PER PERSON ,SOT NE EUROPE PER CDO PASAGJER QE MUND TE HUMBASI JETEN PER AKSIDENT,CDO PERSON MERR MINIMALISHT 400,000 EURO.NDERSA JUVE BENI TE KUNDERTEN,KUR EMIGRANTET VIJNE NE SHQIPERI,JUVE SI NJIHNI SIGURAZIONET E EUROPES,DHE I DETYRONI QE TE MARRIN SIGURACIONE SHQIPETARE,QE NUK VLEJNE 1 LEK.NE RAST AKSIDENTI,SEPSE JUVE VIDHNI CDO VIT.80-100 MILON EURO.KUSARE DHE GJAKESORE,JENI ASGJE TJETER.DO VIJE DHE DITA KUR DO JEPNI LLOGARI PARA POPULLIT.

 26. kanina says:

  ja na doli edhe ministri Arumuni Sokol olldashi duhej te ishte minister ne vendin e origjines se tij ne Rumani ose ne Greqi sepse kjo rrace kur eshte ne shqiperi per interes thone jemi shqipetar,kur skane interes thone jemi cobane te ardhur nga Rumania,dhe sa here kalojne kufirin per ne Greqi i bien gjoksit para Grekve dhe pergjirohen si Grek,te kuptohemi skam problem cfar eshte njeri apo tjetri dua vetem te thone hapur se cfar jane se seshte turp pra te mos fshihen sa her kane interes.

 27. Cakalli7 says:

  =rendesi kane rruget patriotike nga pi.. arushes, pa ketej ne te tjeret ti japim makines ne rruge dhish, edhe pastaj u vjen cudi pse nuk u duan himarjotet.

 28. mirel says:

  Eshte prokuroria ajo qe kryen hetimet dhe nxjerr shkaqet.
  Ministri nuk duhet te flase fare, aq me pak ne diten e kesaj tragjedie te rende.
  TURP PER QEVERINE!

 29. Berlin says:

  Lexova shume komente ketu dhe me vjen keq qe te gjithe fyellit ne nje vrime i bien. Duket shume qarte se “popullin e mejre” e kane pushtuar ato m.ut ethe te politikes kur.ve e cila eshte pasqyruar shume qarte ne cdo koment.
  une do te thoja se ky aksident tregoj shume qarte jo vetem politiken shqiptare (k.urvat e majta e te djathta bashke) por dhe gjendjen sociale te tere shoqerise shqiptare sesi u perballua ky aksident nga forcat speciale e lokale e mediat.
  TURP per mediat qe nuk u kurysen te nxjerrin foto e filma te njerzve te vdekur apo qe po vuanin plaget dhe dhimbjet e aksidentit.
  Ato media kurv.a antishqiptare le te nxjerrin njehere se si u pallohen grate motrat dhe femijet e tyre fshehurazi e ne orgji duke pire kanabis e droge po ju a mbajti dhe jo ato fakira te shkrete qe do kalonin veren vetem me ato 3 dite …………!!!!!!!!!!
  Dhe nje here turp shoqerise Shqiptare.

 30. dori says:

  Minister idiot, vetem minster rruge je ti, je minster transporti jep dorheqjen/

 31. antonenta says:

  Bravo Berlin !
  Turp vertet per kto media te pafytyra qe bien vetem “habere” dhe foto “ekskluzive” dhe nuk marrin nje here ne analize standarted , detyrimet, apo te ngrene opinione kunder ketij kaosi qe kane rruget dhe menyrat e kontrollit te automjeteve.
  1M here turp !

 32. radar says:

  nuk shikojme ne kete vendt asgje te mire kemi ministra karagjoze fatkeqesia eshte fatkeqesi ngushellime famijeve per humbjen e femijeve te tyre sherim te plagosurve . por nje gje duhet ta themi me force shteti kujtohet kur ndodhin fatkeqesite te nxitoje i pari per te treguar gadishmeri dhe nuk ka marre asnje mase qe ne nje pik udhetimesh ne jug te tregoje gadishmerine dhe seriozitetin e duher per te marre masa parandalueseqe ke kontrolli i mjeteve qe te kontrolli i rrugeve gadishmeria e forcave te ispektoriatit rrugor eshte jashte cdo rregulli ata dalin per te marre par dhe jo per te paranadaluar aksidentet ministri i arsimit te jape doreheqje sepse Universitetet kane pasur makina dhe shoferet e tyre per ekspeditat por ato i hoqen .PSE? ministri i rendit duhet te jape doreheqje te pakten ne shenje humane per humbjen e jeteve te reja njesite kontrrolit rrugore nuk jane ne sherbim te qyteterit por dalin per te mbushur xhepat .shikojme politikanet qe vrapojne te paret per te bere politke dhe nuk kane bere asgje per permiresimin e jetes ne vend. shikojme te gjithe qeveritaret qe krekosen per gadishmeri pos mortum kujt i hyne ne pune humben jetn 14 te reja ku eshte pergjegjesia . cfar na duhet qe na vjen saliu urgjent asgje nuk behet per qytetaret por behet per bisneset e qeveritarve dhe udhetimet e shkollave jane bere bisneset e rradhes.

 33. racionali says:

  Ate qe thashe mbreme ,mu vertetua sot.A je ne vete mor kriminel “MINISTER” ??? A mbahet mbrotsja anesore e hekurit me “HUPA” o minister kriminel.Ne qoftese do te ishin te ngulura poshte ne toke pra(bazament+beton) dhe distanca cdo 50-60cm sot jo qe zdo te kishim te vdekur por edhe autobuzi do te ishte i pa prishur .Eshte pergjegjsia DIREKT E JOTJA TI MINSTER PLEHRE KRIMINEL .

 34. ministrit says:

  nuk eshte momenti por dua ti them ketij kol olldashit . si minister si prind si politikan si qytetar a ke a ndjene ndonje pergjegjesi se sa per rruget e dime te gjithe qe i kemi mete mira se gjermania. eshte nja fatkeqesi shume e madhe por ta dish ti kol dhe saliu jot qe po vjen me vrap e te beje apologji me te vdekurit te beje rrolin e viktimes ju qeveria juaj dhe e saliut keni pergjegjesi para qytetarve dhe para zotit. i gjithi jugu ka rruge jashte standartit sepse ju keni vjedhur te pakten mos dilni ne kete dite zije se shtoni me shume dhimbjen ne kete kobe .

 35. specialistet says:

  jane jashte standartit te gjitha mjetet parandaluse per aksidentetanesoret jane lamarine qe duket per bukuri nuk kane asnje efekt mrbojtes . bordura e betonit eshte shume e vogel sa cdo makine ne shpejtesi sa do te vogel e kalon . shenjat parajajmeruse mungojne rruget jane te gushta . kontrollet rrugore jane komplet korrupsion . kontrollet teknike te mjeteve behen fiktive dhe me e keqja e te gjithave kemi ministra si kol olldashi qe jan teresisht kriminale duke na dhene versione per aksidentet sikur te jan specialist kur jane ato qe me korrupsionin e bere jan shkaku i humbjeve te jeteve.ku e ka planin per kohen qe ka filluar szoni turistik qeveria apo doli berisha ne tv dhe aq qe

 36. gertian says:

  Ne rralle te pare dua te ngushelloj te gjitha familjet qe humben njerzit e tyre te dashur. Ngushellime Ne rralle te pare shkaqet per nje aksident jane te shumta dhe ne nuk mun te paragjykojme por me sa duket nga vendi i aksidentit dicka e rende ka ndodhurne drejtimin e mjetit dhe ne keto raste fai i mbetet dhe shoferit? Por shkaqet jane shume per mua qe jam ekspert ne kete fushe duke mare shkas nga vendi i ngjarjes shkaku i pare eshte fuksionimi i nasave ndaluse qe ne rastin konkret jane tre,nderimi i marshit,bllokazhi dhe frenat por mund te kete pasur nje problem me drejtimin e autobusit dhe i fundit eshte shoferi.Shoferi ne kete rast eshte njeriu me pergjegjesine me te madhe se asnje person i ndodhur ne autobus sepse ai eshte pasagjer si te gjithe por me timon ne dore.Por cfare ka ndodhur ne te vertete kemi 14 njerez te humbur dhe nje solidaritet i te gjithe njerzve por dhe i politikes qe ne keto raste nuk mungon. Per mua shkaku kryesor eshte fuksionimi i drejtimit te mjetit ose shoferi ka pesuar ndonje atak kardiak sepse nuk shpegohet ndryshe perplasja ne krahun e djathte te autobusit persa i perket shpejtesise une them qe nuk mund ta maresh per baze fjalet e studentve sepse udhetimi i tyre ne ate zone mund te kete qene i pari dhe kane pasur frike. Dua tju them qe me gjith keto aksidente duhet te nxjerin detyrat e veta te gjithe per masa parandaluse dhe sensibilizuese. policia e para

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 81883
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 81883
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34780
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34780
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24729
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24729
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X