Berisha: Jemi të privilegjuar se kemi dy mbrojtës: Jezusin dhe Profetin Muhamed | Gazeta Tema
 

Berisha: Jemi të privilegjuar se kemi dy mbrojtës: Jezusin dhe Profetin Muhamed

Postuar në: Aktualitet,Kryesore |

Kryeministri Berisha, gjatë fjalës së tij në takimin që organizohet nga Grupi i Mëngjesit të Lutjeve në Europën Juglindore, ka folur edhe mbi historinë e Shqipërisë, e cila sipas tij ka qenë e vështirë.

Ne jemi mbledhur në moton “Bashkim në Diversitet”. Në këtë pikë unë mbetem shumë shqiptar. Arsye për këtë qëndrim duhet gjetur në historinë e kombit tim, një histori mjaft e vështirë, por kombi mbijetoi sepse ai mbeti i bashkuar në diversitet. Gjatë historisë sonë, disa dekada më parë pati përpjekje përçrëse në baza fetare, por kombi mbeti i bashkuar. Më vonë një pjesë e madhe e shqiptarëve të krishtere u kthyen ne myslimanë. Historia mund të flasë. Tani ne jemi në vitin e 100 vjetorin e Pavarësisë. Një sundimtar i kohës, nga një vend i cili sot është mik, në një nga provincat në konflikt, i shkruante Presidentit të SHBA-se se ky vend nuk ekziston, sepse janë rajone otomane e kështu me radhë. Por, peshkopi i asaj province i shkruante Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara se ne jemi një komb, pavarësisht se me besime të ndryshme, dhe ky peshkop ishte njeri trim. Kështu, edhe kombi im në diversitet është model i respektit të plotë të diversitetit. Në familjet shqiptare gjen njerëz të cilët i përkasin besimeve të ndryshme. Në libra janë shkruar ngjarje kur njerëzit janë ankuar të peshkopi dhe janë përpjekur të ndalojnë martesat për shkak të besimit, por nuk kanë mundur”, ka thënë Berisha.

Ai në këtë takim tregoi edhe emocionet që përjetoi teksa vizitoi në Uashington Muzeun e Holokaustit, ku është dokumentuar e gjithë historia e popullit hebre gjatë Luftës së Dytë Botërore, ndërsa është futur edhe në një diskutim fetar.

Tre javë më parë isha në Uashington ku jetova një moment shumë të veçantë të jetës sime. Unë vizitova Muzeun e Holokaustit dhe mendoj se do të ishte mirë që çdo njeri ta vizitonte. Është vendi që të bën më shumë përshtypje. Nëpër galeritë e muzeut janë të dokumentuara tradhtia ndaj hebrenjve. E vërteta është atje. Kjo, sepse Holokausti filloi në 1933-in. Hebrenjtë u braktisën dhe u dënuan. Më pas u ngritën edhe kampet, si ai i Bukenvaldit, Mathauzenit, apo makineri të tjera të vdekjes dhe në ato kushte asnjë komb tjetër nuk i mbështeti hebrenjtë si shqiptarët. Asnjë qytetar i vetëm hebre nuk ra në duart e nazistëve. Pas luftës numri i hebrenjve në Shqipëri ishte edhe më i lartë se në fillim të luftës. Kështu shqiptarët i shpëtuan ata, nuk i tradhëtuan dhe respektuan kodin tonë të vjetër të zakoneve, “besën” e shqiptarit, sipas së cilës “miku nuk duhet tradhëtuar”. Por, tej zakonit arsyeja ishte se shqiptarët janë të bashkuar në diversitet. Ne e përfaqsojmë këtë diversitet. Prandaj, ne si një komb me shumë besime fetare kemi një privilegj të madh, ne kemi dy mbrojtës: Jezusin dhe Profetin Muhamed. Kështu në mendjet dhe në shpirtrat tanë ne frymëzohemi nga vlera të ndryshme. Sot ne jemi një komb që jeton në vende të ndryshme. Ne jemi të bashkuar në diversitet. Vendi im ka kënaqësinë të ketë marrëdhënie miqësore me Malin e Zi, me Kosovën,  Maqedoninë dhe natyrisht do të punojmë për një fryme të re në marrëdheniet tona me Serbinë, sepse të pranosh njeri-tjetrin dhe të punosh se bashku- kjo është e ardhmja”, tha Berisha, gjatë fjalës së tij.

66 Pergjigje per Berisha: Jemi të privilegjuar se kemi dy mbrojtës: Jezusin dhe Profetin Muhamed

 1. Nentori i dyte  --  26 Maj, 2012 në 5:53 pm

  “jemi te privilegjuar…” – hahahaaa.
  “kemi dy mbrojtes…” – hahahaaaaa.
  “Jezusin e Muhametin …” – hahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

  Përgjigjjuni

  • GEZIM HANZA  --  26 Maj, 2012 në 6:09 pm

   This man is an idiot, completely idiot

   Përgjigjjuni

   • kosovrasti  --  26 Maj, 2012 në 6:54 pm

    Po ku ke Zot ti more derdimen.
    A e di ti se Sali do te thote=Pa din!

    Përgjigjjuni

    • raimondi  --  26 Maj, 2012 në 7:27 pm

     Me mire qe eshte pa din

     Se qe te dy ata zoter jane gjarperinj te Saharase

     Ca lloj feje jane keto te dyja –Ato jane fe Arabe

     Te dyja e kane burimin nga popujt arabe –ndaj shqiptaret kane bere shume mire qe s’i kane besuar keto lloj perendish te Arabistanit

     Përgjigjjuni

     • Cakalli7  --  27 Maj, 2012 në 7:56 am

      rajmudini ajo feja jote osht e harapit kjo tjetra osh e qifuteve se isai e merjemes qifut ka qene me sa di une

      Përgjigjjuni

     • Ben Chicago  --  27 Maj, 2012 në 8:48 am

      kot te thone turk me emer kauri
      ti qenke mormon

      Përgjigjjuni

     • Marin  --  27 Maj, 2012 në 2:26 pm

      Ky ka fene e Mao-s nga shkretetirat e Gobit.

      Përgjigjjuni

      • dua  --  27 Maj, 2012 në 4:17 pm

       njerez une jam zoti, dhe nese doni te besoni patjeter ne nje te plotfuqishem besoni tek une. me vone do ju them se cfar duhet te beni.

       Përgjigjjuni

  • iliri uk  --  26 Maj, 2012 në 7:32 pm

   lexojeni fundin e ketij blogu
   http://edirama.al/blog/2012/05/kremtimi-i-pavaresise-si-komedi-dhe-si-drame/#more-680

   Përgjigjjuni

  • zefi  --  26 Maj, 2012 në 8:33 pm

   Ti ke mbrojtes vetem DJALLIN DHE MALOKERINE!!!

   Përgjigjjuni

  • REDAKTORI i Sali Berishes  --  26 Maj, 2012 në 8:41 pm

   NUK E KA FJALEN PER MUHAMETIN DHE JEZUSIN, POR …:
   http://imazheshqip.blogspot.com/2012/04/tek-varri-i-udheheqesit-enver-hoxha.html

   Përgjigjjuni

  • marian  --  26 Maj, 2012 në 10:24 pm

   hahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.uh

   Përgjigjjuni

   • Kadri Qorri  --  26 Maj, 2012 në 11:38 pm

    Ha ha ha!
    Per te qeshur e per te qare!
    Mjere ne kush na ka rene per hise!
    Po ama estrade me te forte se ky nuk kemi per te patur ndonje here!
    :-(
    :-)

    Përgjigjjuni

  • marko  --  26 Maj, 2012 në 10:52 pm

   o plehre Turku me emrin turk berisha po c lidhje kane Shqiptaret me Muhamedin arab more qelbesire anadollak or rrace e dhjere turku dhe arabi po ngele tere jeten duke u lepire islamikeve mor zagar por ti fol per vehten qe je nje Turk muhamedan por me Shqiperine nuk ke pune or qen shemtaraq ti nuk perfaqeson Shqiperine mor shurraq i vicidolit ti je nje Jashteqitje Turke.

   Përgjigjjuni

  • Bujari  --  27 Maj, 2012 në 7:13 am

   PO VJEN ORA. KESAJ RADHE KY KRIMINEL DUHET TE PERGJIGJET BASHKE ME TERE MALOKET E TIJ. NE LITAR SI KRIMINEL I KOMBIT TE VET.

   Përgjigjjuni

  • adi_bonn  --  27 Maj, 2012 në 12:29 pm

   Problemi eshte qe kemi edhe nje Demon,nje Djall si Sali Berish Vicidoli

   Përgjigjjuni

  • feniks  --  27 Maj, 2012 në 3:54 pm

   Ti quan mbrojtesit e tu Jezusin dher Muhametin,te dy te vdekur,ndersa ne fakt duhet te kesh mbrojtes POPULLIN TEND!!!
   Ti nuk e quan mbrojtes popullin shqiptar,se ti je SUNDIMTAR ME VOTA TE VJEDHURA!!!
   Me kete ti do te thuash se “NUK TE KERKON KUSH LLOGARI NGA POPULLI,ME QE VARESH NGA JEZUSI DHE MUHAMETI!!!
   KJO ESHTE E TERE LIGESIA JOTE,O KATRAN ME BOJE!!!O AGJENT I ZI I UDB-se ish JUGOSLLAVE!!!
   E PERCAVE POPULLIN DERI SA TA URREJNE NJERI TJETRIN SI ARMIQ!!!
   JA KETU KE ARRITUR TI,O KUCEDER E VICIDOLIT!!!
   TE GJITHE ATA,QE TE MBESHTETIN TY,JANE PO AQ TE ZI SA TY!!!
   ME TEPER PER KOSOVARET,QE TE MBAJNE PER HERO,KUR TI EDHE U VRAVE DJEMTE DUKE FURNIZUAR TANKET SERBE ME NAFTE!!!
   NUK BEHET SHQIPERIA ME MALOKE!!!
   JO,PO NA DUAN EDHE DYSHTETESINE,QE TA PUSHTOJNE SHQIPERINE ME KEQ SE FASHISTET DIKUR!!!
   MALLKUAR QOFSHI SHPELLARE TE BERISHES!!!

   Përgjigjjuni

 2. tourkofagos  --  26 Maj, 2012 në 5:58 pm

  hahahahaha,me e forta e shekullit te 21-t!!!!
  jemi me fat qe u katandisem bastarde….te pa fe!

  Përgjigjjuni

 3. Shqip  --  26 Maj, 2012 në 6:03 pm

  Hahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  Përgjigjjuni

 4. Fatkeqesi.  --  26 Maj, 2012 në 6:06 pm

  Po ik ore zhduku o B….s…tard i Sheqeres! Po ik o njeri se ke 22-vite qe je bere nje mallkim per kete popull!

  Ende ketu !!!!!!

  Përgjigjjuni

 5. hawk999  --  26 Maj, 2012 në 6:07 pm

  Prandaj s’po ngopesh duke vjedhur pasurine publike se paguan taksa te 2 “protektoret”??

  Përgjigjjuni

 6. I love usa without arvizu  --  26 Maj, 2012 në 6:08 pm

  berisha eshte me te vertete i priviligjuar qe shpetoi nga denimi i holokaustit te gerdecit qe dogji nje komunitet te tere ku dhe gerdecret
  punonin si cifutet ne krematoriomet e djallit sali berisha.e vecanta ne lidhje me cifutet eshte se i gjithe stafi qe u mor ne amerike me HOLOKAUSTIN E GERDECIT ishin me origjine cifute si adoleshenti devirol qe kishte kontraten 300 miljon dollareshe deri te ca bolemedhenj ne koridoret e washingtonit qe quhen lobingje.Nuk ka muhamet as jezus te shpetoje nga ndeshkimi kete fantazme te rajersonit Nuk do kete as
  arvizu as legen volfarth te zevendesoje keto profete per te shpetuar
  nga plumbi monstren e viqidolit.

  Përgjigjjuni

 7. Rilind  --  26 Maj, 2012 në 6:12 pm

  Demagog me te madh nuk ka njohur historia e njerezimit. Flet per bese, burri me i pabese i Shqiperise.

  Përgjigjjuni

 8. elinor  --  26 Maj, 2012 në 6:13 pm

  Mor po, edhe sikur te behen Jezusi dhe Muhamedi bashke e prape nuk te mbrojne dot!

  Përgjigjjuni

 9. burgaxhiu UK  --  26 Maj, 2012 në 6:13 pm

  Ky ka pjerdh ka trute per ket bote, ska doktor psikiater si i “FIX” ma

  Përgjigjjuni

 10. 21janari  --  26 Maj, 2012 në 6:23 pm

  Por kemi vetë djallin ne krye te qeverise…

  Përgjigjjuni

 11. arta  --  26 Maj, 2012 në 6:27 pm

  hallall shef ke nje popull qe do ta kishte zili

  cdo diktator.

  Përgjigjjuni

  • marian  --  26 Maj, 2012 në 10:31 pm

   E sakte , e sakte, esakte,arta.Jemi vetem per lloqe kavaje.Presim UFOt te na e heqin tartufin nga shtepia.Bravo na qofte.

   Përgjigjjuni

 12. shefqeti  --  26 Maj, 2012 në 6:27 pm

  Ne na mbrojn Robert Mugabe dhe Morgan Tsvangirai, augh augh.

  Përgjigjjuni

 13. pinxho kapellja  --  26 Maj, 2012 në 6:33 pm

  qafiri i qafireve fagos! ju jeni i pa fe e i pa atdhe.

  Përgjigjjuni

  • tourkofagos  --  26 Maj, 2012 në 7:05 pm

   hahahaha pinxho,une kam fene qe me lane te paret e mi kristiane,por per Atdhe nuk e qeth shume,ta kam falur ty,ok!

   Përgjigjjuni

   • Ardi  --  27 Maj, 2012 në 12:53 am

    Nese te paret e tu jane Kristiane paske ardhur nga Siria e Lindja e Mesme ore toc kuklle.

    Përgjigjjuni

    • Beni  --  28 Maj, 2012 në 1:22 am

     Ore Ardi, kaq injorant je? Kristianet qenkan siriane dhe arabe?! Po myslimanet cfare qenkan sipas teje, Kineze?! O gomar, Iliret jane bere kristiane nder te paret popuj, sepse kane degjuar me veshet e tyre apostull Palin ne Dyrrah kur u predikonte rruges per ne Rome. Prandaj quhen popull i krishtere apostolik, dmth qe e kane marre lajmin e krishterimit nga vete apostujt e Jezusit, dmth direkt nga burimi. Krishterimi eshte feja e paster e Ilireve, stergjysherve tane, jo e sirianeve.

     Përgjigjjuni

 14. Nastradinit  --  26 Maj, 2012 në 6:57 pm

  O Demon Sali, mund te jesh i privilegjuar t’i nga Muhamedi dhe jezusi , por mallkimit i ketij populli nuk do t’i shpetosh dot ,,, brez pas brezi mos ja ndjefshi gezimin . Zoti mos harrofte dhe mos vonofte .
  O kriminel ,o zagar ,o hajdut .o Diktator.

  Përgjigjjuni

 15. Gadafit  --  26 Maj, 2012 në 7:06 pm

  Si Gadafi perfundofsh o njeri i pershtire , por hakat e ketij populli i pagofshin femijet e tu , ne kete bote i lafsh gjynahet. Ngrite lumturine tende mbi fatkeqesine dhe fukarallekun e nje kombi.

  Përgjigjjuni

 16. TOURKOFAGOS,pa fe ose me fe grekofil, njesoj BASTARD mbetesh.E pranon edhe vete se per “atedhe nuk e qeth shume”.Nje MONSTER e prodhuar nga Janullatosi ska se si te merzitet per vendin e vet.Habitem me Meron si i jep hapesire nje HIQI si ky, ne kete faqe.

  Përgjigjjuni

  • tourkofagos  --  26 Maj, 2012 në 7:55 pm

   cfare ka bere Atdheu per Meron apo per mua…!!!????

   Përgjigjjuni

   • Mos prisni ndonje gje te mire nga keta!  --  26 Maj, 2012 në 8:11 pm

    Ta kthej une pergjigjen ty Turkofagos, absolutisht ASGJE! Perkundrazi, na kane shkaterruar dhe denigruar ne te drejten dhe pronen tone, dhe me e mira eshte se nuk e meritojme kete gje!

    FUCK’EM! Leri te zvarriten dhe te vuajne ne poshtersine dhe injorancen e tyre. Do ta shohim se ku do te dalin me ne fund!

    Përgjigjjuni

    • tourkofagos  --  26 Maj, 2012 në 8:36 pm

     sakt,athere nqs Atdheu nuk ben Asgje per bijte e tij[madje i vret] ai nuk quhet me nje i tille,por…Bourdhelo!
     kete pak shqipfoles e kuptojne dhe kjo eshte…Fatale!

     Përgjigjjuni

     • tani  --  26 Maj, 2012 në 9:23 pm

      tourkofagos saliu tall topat me njerez si puna jote
      qe besojn ne perendi, por shumica e shqiptareve duhet
      te jete krenare qe eshte ATEISTE.

      dhe e fundit kot kot krenohesh me fene tende,
      SE ZOTI NUK EKZISTON

      Përgjigjjuni

      • tourkofagos  --  26 Maj, 2012 në 9:41 pm

       i semur psiqik,thjesht merr ilacet ne kohe se perben rrezik publik!

       Përgjigjjuni

       • tani  --  26 Maj, 2012 në 10:11 pm

        Rrezik publik jan njerez si puna jote,qe i marrin jeten
        tjetrit ne emer te zotit.

        Përgjigjjuni

    • Bashkimijon  --  27 Maj, 2012 në 1:29 pm

     Mos pyetni se cfare ka bere atdheu per ju, por cfare keni bere ju per atdheun ka thene nje njeriu i shekullit si Churchill. Cfare i shtyri me qindra djem nenash te lindur e rritur ne amerike, te braktisin te gjitha te mirat atje dhe te shkojne me mijera km larg ne kosove te japin jeten atje.

     Përgjigjjuni

     • Demo  --  29 Maj, 2012 në 3:56 am

      Po te bej nje ndreqje tre vogel. Kete thenie te famshme e ka thene Presidenti i SHBA J.F Kenedi.

      Përgjigjjuni

 17. ismet  --  26 Maj, 2012 në 8:01 pm

  ca esht mor ky rrok k,,, qe krahason muhametin me shkarpa

  Përgjigjjuni

 18. pinxho kapellja  --  26 Maj, 2012 në 8:32 pm

  cfare knei bere ju per atdheun fagos?! sa per fene ju jeni turk e kaluar turkut.

  Përgjigjjuni

 19. upthearse  --  26 Maj, 2012 në 9:11 pm

  shqiptaret puro kan jesusin,ata me gjak si vellezerit e rexhepit arapit turk qe jane te importuar ne keto toka kane allahun,berisha ka zot euron ose arushen se eshte pjelle malesh.shumica e shqipfolesve hiqen si ateist se kan turp qe jane ne nje fe me arapet e pakistanit.

  Përgjigjjuni

 20. landi  --  26 Maj, 2012 në 9:28 pm

  o popull prap vazhdoni me fyerje per njeri tjetrin. a jemi cmendur krejt te gjithe ne.berisha flet per zakone e bese shqipetari, dhe vete i ka shkelur me kohe. feja jone eshte shqiptaria. te tjerat vijne pas.

  Përgjigjjuni

 21. nardi  --  26 Maj, 2012 në 11:01 pm

  Zoti i Berishes eshte Leku,Euro,ai vetem ate njeh,me kujtohet nje pjese e filmit Shooter,ku aktori qe luan rolin e Senatorit Amerikan i drejtohet aktorit kryesor duke i thene se ne kete bote nuk ekzistojne myslimane e krishtere,nuk ekzistojne komuniste e demokrat,por vetem ata qe kane dhe ata qe nuk kane.Ata qe kane,nuk kane zot,nuk besojne ne zot,atyre i intereson qe te kete gjithmone urrejtje,perplasje midis feve,besimeve,ideve eshte e vetmja menyre qe ata te vazhdojne te jene ne krye,e te pasurohen si te pangopur,ja si ky kungulli qe kemi ne per kryeminister.

  Përgjigjjuni

  • Ben Chicago  --  27 Maj, 2012 në 8:55 am

   mendoj saliu te paren ka pushtetin,te qenit bajraktar
   pastaj vijne te tjerat ,parate etj
   por per pushtet ai i le parate ,familjen ,cdo gje

   Përgjigjjuni

 22. SHPORRE JANULLATOSIN NGA FRONI I KISHES SHQIPTARE  --  26 Maj, 2012 në 11:53 pm

  TOuRKOFAGOS,atedheu nuk identifikohet me pushtetet,ato shkojne e vijne atedheu mbetet aty gjithemone e ne qoftese per ty atedheu eshte paraja, atehere mos u ben kaq fanatik i madh i Greqise sepse me krizen qe e ka kapluar shume shpejt do te mbetesh pa “ATEDHE”.

  Përgjigjjuni

 23. JC  --  27 Maj, 2012 në 12:01 am

  Ky i shkreti ka rrjedhur fare. Ty mor debil te mbron djalli qe Shqiptaret te marrin frytin e zgjedhjeve te tyre gjate 20 viteve te fundit, por fundi yt do jete bashke me te. Plehre!

  Përgjigjjuni

 24. Mark Toma  --  27 Maj, 2012 në 2:57 am

  O Sali Berisha esht e sakt se ti ke miqsi te mir me Mallin e i dhe kriminelatMalazez por ne Shqiptarve ne Mal te Zi pona terorizon Shteti Malazez me dhimen tuaj

  Përgjigjjuni

 25. besimtari  --  27 Maj, 2012 në 7:15 am

  Ky derr pi derri,kurre nuk ka besuar,te pakten per Krishtin;atehere pse i fut hundet kudo?! Apo qe te thone viçidollasit:”shiqoni sa i Qu(RRE)t eshe katnàri yne! Por ky plehu i plehrave meriton veç litarin e çausheskut ne mes te pazarit…

  Përgjigjjuni

 26. askushi  --  27 Maj, 2012 në 8:16 am

  Si harrove kaq shpejt KALLASHIN E LLUPOS !

  Përgjigjjuni

 27. Meneksheja  --  27 Maj, 2012 në 8:35 am

  Te vrafte zoti more matrapaz religjioz! Po ti ke preishur kisha e xhamija mos i pafe!

  Përgjigjjuni

 28. Kosovari  --  27 Maj, 2012 në 9:44 am

  Shqiptaret e Shqiperise shum NAIVA edhe shume pa kulture e kom fjalen per disa komentuse ktu a keni ore ju respekt njerzore ose kulture se paku ndalni ofendimet se shqiptaret se kon zakon me ofendu edhe se kan pase kurre kto zakone apo i keni marre kto zakone prej Grekit edhe prej Italianve .

  Përgjigjjuni

 29. Gjemal katnari  --  27 Maj, 2012 në 10:04 am

  Qe te dy idhujt e tij! I ka pas dasht fort e i don fort. Edhe kinezcen do e bajm gjuhe te dyte :-)

  Përgjigjjuni

 30. b  --  27 Maj, 2012 në 10:08 am

  “JEMI TE PRIVILEGJUAR SE KEMI DY MBROJTES: JEZUSIN DHE MUHAMEDIN “. VERTETE I KEMI DY MBROJTES ,POR ATA NA KANE MALLKUAR : SE PARI: NE VITIN 1967 KUR DIKTATORI ENVER HOXHA VURI DORE NE SHKATERRIMIN E KISHAVE DHE TE XHAMIJAVE. NDERSA , SE DYTI : KUR ERDHI NE PUSHTET, NE EMER TE DEMOKRACISE DHE SHKATERROI SHQIPERINE,FUTI FRYMEN E URREJTJES MIDIS POPULLIT SHQIPTAR DHE FUTI NE STATISTIKAT E VDEKJES BILANCE LUFTE ,NJE DIKTATOR TE RI KOMUNIST ,ME EMRIN SALI BERISHA-KETO DY MALLKIME JANE NGA DY MBROJTESIT TANE: JEZUSI DHE MUHAMEDI.

  Përgjigjjuni

 31. beso  --  27 Maj, 2012 në 10:23 am

  Hhahahhahahahahha,jemi te privilegjuar….Hahhahahahahhaha,vertet,vetem ata kane mbetur per te na mbrojtur,dhe meqe kane mijevjeçare qe kane shkuar ne tjeter dynja,shpresat i kemi te medha…Hahahhhaha,saliu kur shkon per lakra mbledh gjemba dhe anasjelltas.Mos e merrni seriozisht,se ky ben estrade pa para.Ia kemi lene shtetin ne dore ketij gallataxhiu!

  Përgjigjjuni

 32. pirro sot  --  27 Maj, 2012 në 12:50 pm

  Sa te kemi ty ne krye, jemi te mallkuar.
  (Me duket se keshtu kemi qene historikisht)

  Përgjigjjuni

 33. juliano  --  27 Maj, 2012 në 12:58 pm

  o zot na ruaj nga ky idiot i madh se as jezusi dhe as muhameti nuk na shpeton dot nga ky i shkalluar trulemerisur

  Përgjigjjuni

 34. em  --  27 Maj, 2012 në 1:16 pm

  aaaaaaaaaa,e po prandaj jane gjithe kto arritje madheshtore ne shqiperi se kemi mbrojtjen perendive,hahahahaah humor malok.u mundova te shkruaj me sa me pak ritem,qe te mos nxefet tema e te thote”pa ule pak ritmin”.tema me gjith respektin qe kam per punen e stafit tuaj mundesisht botojini komentet!shumica e komenteve nuk botohen!!!!

  Përgjigjjuni

 35. grekofagos  --  27 Maj, 2012 në 1:40 pm

  greket jane pa fe!!! Ata jane kryemashtrusa dhe hajduta dhe kjo eshte ne kundershtim me fene. Plehu i Europes qe shqiptareve nuk ju vjen as tek kyçi…

  Përgjigjjuni

 36. skenderi  --  27 Maj, 2012 në 2:52 pm

  atehere z.salihe qenefi si shpjegohet qe s’bie rrufeja ne haleeee…….

  Përgjigjjuni

 37. Kur dobici djallit, guxon e flete per “profetet e njerezimit” !!! Ky pjell e ndyre e njerezimit duhet djegur ne mes njerezimit i gjalle .

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *