#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Miti afrikan: Seks me virgjëresha për të shpëtuar nga AIDS-i

Vajza të vogla e të pafajshme po rrëmbehen dhe po detyrohen të martohen me të moshuar me AIDS, pasi ekziston miti se nëse bëjnë seks me një virgjëreshë, kjo do i shërojë nga sëmundja.

CNN ka zbuluar këto abuzime mes popullsisë Xhosa në Afrikën e Jugut.

Sipas investigimit, thuhet se shumë nga rrëmbimet bëhen pasi bien dakord me prindërit e vajzës në këmbim të parave cash.

Në këtë zonë ka nisur një fushatë ndërgjegjësimi nga qeveria, për të bindur banorët se nga AIDS-i nuk të shëron gjë.

Një qendër është ngritur për viktimat e këtyre martesave.

Në këtë zonë vitin e shkuar 11 persona janë akuzuar për rrëmbim dhe seks me minorene.

7 komente në “Miti afrikan: Seks me virgjëresha për të shpëtuar nga AIDS-i”

 1. Pavaresia says:

  Mos e dhente Zoti, te vije edhe te ne ky ,,ciklon”!

 2. net says:

  injoranca nuk ka kufi

 3. E kane kuptuar gabim ata. Jo seksi me te virgjera te shpeton nga sida por seksi me greke. O burra hajdeni ne Greqi.

 4. juliano says:

  vetem me by..en e sali berishes shpetohesh nga ajo semundje kshu qe kush te doje le te vije te gjeje shpetim ketu

  1. Dean says:

   Hahahaaaaaa,o juliano.
   Prandaj edhe e therrasin ”Doktori” ate BARBAR.Per hire te menderes,jo te mendjes.

 5. atila says:

  po i doli nami Sales se sheron me byth athere do shpetoje shqiperia.Po edhe do fitoje fame dhe para mjafton ta “kruajne thelle” afrikanet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 14
      [name] => Lifestyle
      [slug] => lifestyle
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 14
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 22621
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 14
      [category_count] => 22621
      [category_description] => 
      [cat_name] => Lifestyle
      [category_nicename] => lifestyle
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X