Miti afrikan: Seks me virgjëresha për të shpëtuar nga AIDS-i | Gazeta Tema
 

Miti afrikan: Seks me virgjëresha për të shpëtuar nga AIDS-i

Postuar në: Lifestyle |

Vajza të vogla e të pafajshme po rrëmbehen dhe po detyrohen të martohen me të moshuar me AIDS, pasi ekziston miti se nëse bëjnë seks me një virgjëreshë, kjo do i shërojë nga sëmundja.

CNN ka zbuluar këto abuzime mes popullsisë Xhosa në Afrikën e Jugut.

Sipas investigimit, thuhet se shumë nga rrëmbimet bëhen pasi bien dakord me prindërit e vajzës në këmbim të parave cash.

Në këtë zonë ka nisur një fushatë ndërgjegjësimi nga qeveria, për të bindur banorët se nga AIDS-i nuk të shëron gjë.

Një qendër është ngritur për viktimat e këtyre martesave.

Në këtë zonë vitin e shkuar 11 persona janë akuzuar për rrëmbim dhe seks me minorene.

7 Pergjigje per Miti afrikan: Seks me virgjëresha për të shpëtuar nga AIDS-i

 1. Pavaresia  --  28 Maj, 2012 në 12:28 pm

  Mos e dhente Zoti, te vije edhe te ne ky ,,ciklon”!

  Përgjigjjuni

 2. net  --  28 Maj, 2012 në 12:46 pm

  injoranca nuk ka kufi

  Përgjigjjuni

 3. robert camcakezi  --  28 Maj, 2012 në 2:35 pm

  E kane kuptuar gabim ata. Jo seksi me te virgjera te shpeton nga sida por seksi me greke. O burra hajdeni ne Greqi.

  Përgjigjjuni

 4. juliano  --  28 Maj, 2012 në 2:49 pm

  vetem me by..en e sali berishes shpetohesh nga ajo semundje kshu qe kush te doje le te vije te gjeje shpetim ketu

  Përgjigjjuni

  • Dean  --  28 Maj, 2012 në 3:19 pm

   Hahahaaaaaa,o juliano.
   Prandaj edhe e therrasin ”Doktori” ate BARBAR.Per hire te menderes,jo te mendjes.

   Përgjigjjuni

 5. atila  --  28 Maj, 2012 në 8:20 pm

  po i doli nami Sales se sheron me byth athere do shpetoje shqiperia.Po edhe do fitoje fame dhe para mjafton ta “kruajne thelle” afrikanet.

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *