#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Nano sulmon Edi Ramën dhe u drejtohet socialistëve: Vetëofrohem që t’u udhëheq drejt fitoreve

Ish- kryetari i PS, Fatos Nano, i cili dështoi në ambicien për tu bërë president i Republikës, ka dërguar një letër të hapur për socialistët në 22 vjetorin e PS, duke sulmuar ashpër Ramën  e duke thënë se është gati të udhëheqë socialistët drejt fitoreve të reja. Nano hedh akuza për darkën e Ramës me Ilir Metën. “Edi Rama rendi si batakçi nëpër natë me një torbë me ëndrra perverse kryeministrore drejt Gjirit të Lalzit, ku shiti brenda një nate 4 viktimat e 21 janarit, 26 viktimat e Gërdecit, zgjedhjet e 8 majit, zgjedhjet e 2009, grevën e urisë të dhjetëra deputetëve dhe socialistëve, e mijëra e mijëra sakrifica madhore që socialistët e mirë dhe të ndershëm kanë bërë për të,” thotë Nano në letrën e tij, duke u shfaqur tani agresiv për 21 janarin, Gërdecin dhe zgjedhjet e 8 majit.

Nano thotë se Rama nuk përfaqëson më socialistët dhe i drejton një thirrje kryesisht Gramoz Ruçit. “Unë shpreh e ritheksoj edhe njëherë mirëbesimin tim, e i bëj thirrje Partisë Socialiste, Kryetarit të Grupit Kuvendor të PS Gramoz Ruçi, dhe drejtpërdrejtë të gjithë deputetëve të PS që në këto momente kaq të rëndësishme për fatet e Shqipërisë të bëhen dalëzotsa, të rigjejnë dinjitetin, të marrin vendime të drejta në tejkalimin e këtij ngërçi politik të stërzgjatur,” thotë Nano.

“Me Fatos Nanon fiton e majta, fitojnë socialistët, fiton edhe Shqipëria,” thuhet në letrën e Nanos.

Më poshtë letra e plotë:

 

Nga Fatos Nano

 

Të dashur socialistë, u bënë 21 vite që ne jemi bashkë. U bënë 21 vite që ne së bashku përpiqemi me atdhedashuri e përkushtim që ta transformojmë Shqipërinë tonë në një vend të merituar e të denjë europian. Gëzuar së bashku 12 qershorin, festën e themelimit, festën e të gjithë socialistëve të mirë e të ndershëm.

Asgjë dhe askush nuk ka mundur të na ndajë ne nga njëri-tjetri socialistë të dashur e të shtrenjtë. Së bashku kemi bërë beteja të mëdha e kemi fituar beteja të mëdha, së bashku e kemi reformuar dhe transformuar Shqipërinë, duke e kthyer nga një vend diktatorial e i pazhvilluar, në një vend demokratik, me zhvillim në rritje dhe me përqasje gjithnjë e më të madhe me një vend europian. Së bashku kemi fituar disa zgjedhje parlamentare dhe lokale dhe e kemi qeverisur me shumë dashuri, devocion e shpirt transformator Shqipërinë në nivel qendror dhe lokal.

Ne së bashku ngritëm standarde të reja, ndërtuam modele të reja, ndërtuam vlera e histori të cilat ende dhe sot mbeten të paarritshme dhe të pakonkurrueshme nga kundërshtarët tanë politikë.

Unë ju bëj thirrje të dashur socialistë që ne të vazhdojmë të ecim bashkë, të fitojmë bashkë e ta qeverisim dhe transformojmë Shqipërinë bashkë.

Unë jam tashmë para jush i gatshëm për t’ju udhëhequr drejt fitoreve të reja.

I vetmi që na ndan ne sot është vetëm ai njeri që e quan veten Kryetar të Partisë Socialiste, edhe pse ai që ditën që ka vënë këmbë në krye të partisë sonë, ka shkaktuar veç humbje, humbje, dhe humbje. Edi Rama sot ju ka shkaktuar juve të dashur socialistë humbjen e radhës.

Beteja, qëndrimi dhe strategjitë e tij noprane, pamend dhe prej arlekini, i dhuruan Sali Berishës fitoren e radhës, duke i lënë fushë të lirë Berishes që ta zgjedhë vetë Presidentin që donte.

Unë prej muajsh e javësh i ofrova Edi Ramës dorën e bashkëpunimit dhe bashkimit, por Edi Rama e refuzoi me këmbëngulje. I kërkova të kalonim nga zona e mosmarrëveshjeve tek zona e marrëveshjeve për të mirën e socialistëve dhe Shqipërisë, por Edi Rama përsëri refuzoi.

Unë prej muajsh e javësh u përpoqa t’i tregoja e ta këshilloja Edi Ramën se së bashku mund të nisnim një kohë të re të bashkimit të së majtës, duke fituar betejën e parë që kishim në radhë, por Edi Rama refuzoi e refuzoi.

Unë kërkova mbështetjen dhe mirëkuptimin e Edi Ramës që së bashku ta fitonim garën Presidenciale për tu dhënë shqiptarëve Presidentin më të mirë.

Por Edi Rama më refuzoi mua, refuzoi garën, nxori socialistët jashtë fushe dhe bëri një ratifikim hileqar të fitores së njëanshme të Sali Berishës.

Edi Rama humbi. Por me këtë humbje të radhës së Edi Ramës humbëm të gjithë ne socialistët.

Kam ndjekur  deklaratat më të fundit të Edi Ramës ku guxon e më drejtohet mua me akuza idiote dhe qesharake. Nuk mundet të mos ndjej zhgënjim të thellë, indinjatë dhe refuzim të plotë ndaj limbos ku vetë Edi Rama ka mbetur. Limboja e Edi Ramës nuk mund të lejojmë të kthehet në limbo të Shqipërisë, të shqiptarëve dhe të socialistëve.

Ky paloKryetar ka guximin e më akuzon mua se qenkam përdorur si diversion dhe tallje nga qeveria, në një kohë kur Edi Rama rendi si batakçi nëpër natë me një torbë me ëndrra perverse kryeministrore drejt Gjirit të Lalzit, ku shiti brenda një nate 4 viktimat e 21 janarit, 26 viktimat e Gërdecit, zgjedhjet e 8 majit, zgjedhjet e 2009, grevën e urisë të dhjetëra deputetëve dhe socialistëve, e mijëra e mijëra sakrifica madhore që socialistët e mirë dhe të ndershëm kanë bërë për të.

Pas darkës së Gjirit të Lalzit, nëse ka pasur një njeri që qeveria e ka përdorur dhe tallur keqazi, ky është Edi Rama. Edi Rama ne darkën e Gjirit të Lalzit, por edhe në tryezat me Sali Berishën ka këmbëngulur vetëm tek një Pazar i ndyrë: Kushdo le të zgjidhet President, vetëm Fatos Nano të mos zgjidhet. Qeveria e përdori Edi Ramën kundër Fatos Nanos, dhe Edi Rama ia plotësoi dëshirën Qeverisë. Sot President është zgjedhur Ministri i Brendshëm i Berishës, ndërsa Fatos Nano dhe socialistët kanë humbur, për shkak të Edi Ramës. Qeveria u tall në Gjirin e Lalzit me Edi Ramën sepse me një pjesë të Qeverisë i ofruan ngjala për darkë dhe i krijuan iluzionin idiotesk se mund të rrëzohej qeveria e të plotësohej ëndrra perverse e Edi Ramës për tu bërë Kryeministër. E tallën dhe e lanë me gisht në gojë këtë humbarak pervers dhe liganak.

Unë në thirrjet e mia të dy ditëve të fundit i jam drejtuar për mbështetje vetëm socialistëve të vërtetë, gjithë Partisë Socialiste e cila është partia e ime e zemrës, e për asnjë moment Edi Ramës.

Të dashur miq socialistë! U bënë vite tashmë që Edi Rama nuk përfaqëson më socialistët apo interesat e tyre. U bënë vite tashmë që Edi Rama përfaqëson vetëm një klan uzurpator e pervers humbarakësh e frikacakësh që u ka shkaktuar socialistëve vetëm humbje, dhembje e nëpërkëmbje, sikurse e ka zhytur Shqipërinë në kriza të njëpasnjëshme. Edi Rama është mbjellësi i krizave, urrejtjes dhe humbjes. Edi Rama nuk e ka më mundësinë që të jetë përfaqësuesi, zëri e aq më pak Lideri i Socialistëve.

Unë nuk mund të lejoj më që socialistët e mij të dashur, Partia Socialiste e cila është partia e zemrës sime, të vazhdojnë të rropaten, rraskapiten, keqpërdoren, sakrifikohen, torturohen nga duart e papërgjegjshmërisë dhe paaftësisë së Edi Ramës i cili di veç të humbasë.

Unë tashmë u vetëofrohem të gjithë socialistëve dhe popullit opozitar që së bashku të marrim fatet e Partisë Socialiste dhe të Shqipërisë në duart tona e të mos lejojmë më që humbjet e pareshtura të socialistëve të kthehen në humbje për Shqipërinë, nëpërkëmbja e socialistëve të kthehet në nëpërkëmbje për Shqipërinë, kriza e Edi Ramës të qëndrojë si kërcënim e ndëshkim krizash për Shqipërinë.

Unë shpreh e ritheksoj edhe njëherë mirëbesimin tim, e i bëj thirrje Partisë Socialiste, Kryetarit të Grupit Kuvendor të PS Gramoz Ruçi, dhe drejtpërdrejtë të gjithë deputetëve të PS që në këto momente kaq të rëndësishme për fatet e Shqipërisë të bëhen dalëzotsa, të rigjejnë dinjitetin, të marrin vendime të drejta në tejkalimin e këtij ngërçi politik të stërzgjatur.

Mos lejoni që një aventurier humbarak e liganak si Edi Rama t’ju tërheqë zvarrë e t’ju nëpërkëmbë dinjitetin duke ju zhytur juve dhe Partinë Socialiste por edhe Shqipërinë në krizën e padijes, paaftësisë, pamundësisë, dhe perversitetit të tij politik.

U drejtohem sot drejtpërdrejt gjithë të zgjedhurve te Partisë Socialiste, në gjithë Shqipërinë, gjithë socialisteve dhe përfaqësuesve të popullit opozitar, që të ngrihen përmbi këtë realitet të zymtë, dekurajues, humbës por edhe dëmtues për fatet e Shqipërisë e për integrimin europian, ku e ka katandisur PS-në, Kryetari aktual Edi Rama.

Edhe pasi kisha vendosur ta mirëbesoja deri ditën e sotme Edi Ramën, zhgënjimi dhe rizhgënjimi im i vazhdueshëm i shprehur ndër vite, ka vetëm një arsye: Edi Rama e ka braktisur popullin opozitar. Zyra e tij është shndërruar në një zyrë të prodhimit të politikave të  krizave e konfliktualitetit, urrejtjes dhe përplasjes, mohimit dhe zhbërjes së historisë së Partisë Socialiste dhe të zhvillimeve pozitive transformuese në Shqipëri, duke e dëmtuar  rëndë Shqipërinë, shqiptarët dhe vetë socialistët.

Edi Rama ka broçkollitur pa pushim këto ditë e javë kinse për konsensus, ka bere sikur ka kërkuar konsensus në një kohë kur e vërteta e hidhur është se ai ka braktisur në mënyrën më skandaloze, më të pashpirt dhe më të papërgjegjshme viktimat e 21 Janarit.

Sot pas 1 viti, me 4 shqiptarë të vrarë dhe të tradhtuar mbi shpinë, Edi Rama kërkon të bëhet Kryeministër, duke i lënë ata në harresë, e duke shmangur garën e Presidentin, e duke mbajtur peng të gjitha zgjidhjet e zgjedhjet e nevojshme që duhet të bëjë Shqipëria për të marrë statusin Kandidat.

Edi Rama nuk e përfaqëson më Partinë Socialiste. Edi Rama përfaqëson njeriun aventurier i cili ka uzurpuar Partinë Socialiste, të cilën e ka keqpërdorur për interesat e tij të ngushta dhe klienteliste, banale, perverse dhe informale.

Edi Rama e ka drejtuar Partinë Socialiste me sukses të plotë nga humbja në humbje.

Të nderuar te zgjedhur socialistë, të dashur socialistë, ju bëj thirrje që të mos e lejoni paaftësinë dhe pamundësinë e Edi Ramës për të fituar, që të kthehet në sëmundje e gjendje të përhershme për Partinë Socialiste, por edhe në një pengesë madhore për zhvillimin dhe integrimin e Shqipërisë.

Së bashku me mua keni fituar gjithmonë dhe e keni mundësinë të vazhdoni të fitoni.

Nderojeni historinë dhe traditën tonë të përbashkët fituese por edhe transformuese pozitive në mënyrë që së bashku të bëjmë fituese Shqipërinë.

U shpreh mirënjohjen të gjithë atyre përfaqësuesve të Partisë Socialiste, por edhe të zgjedhurit e saj në Komuna e Bashki, nga çdo cep i Shqipërisë, të cilët këto ditë me kanë shprehur solidaritetin dhe mbështetjen e plotë për projektin tim fitues.

Me Fatos Nanon fiton e majta, fitojnë socialistët, fiton edhe Shqipëria.

Të nderuar deputetë të Partisë Socialiste tejkalojeni, refuzojeni sistemin e vullneteve të ndrydhuna që ka instaluar Edi Rama në Partinë tonë të përbashkët që kur kemi qenë bashkë ka qenë liberale, demokratike dhe fituese.

Bëhuni dalëzotsa dhe së bashku me Fatos Nanon fitoni për Partinë Socialiste dhe Shqipërinë.

Ngrihuni përtej limbos së Kryetarit aktual Edi Rama, dhe bëjeni Partinë Socialiste dhe Shqipërinë fituese me Fatos Nanon. Sistemi humbës që ka instaluar Edi Rama duhet shembur dhe ndryshuar. Të bëhemi bashkë që të fitojmë bashkë!

Gëzuar festën e themelimit!

218 komente në “Nano sulmon Edi Ramën dhe u drejtohet socialistëve: Vetëofrohem që t’u udhëheq drejt fitoreve”

 1. Vlora says:

  NUK TE DUAM O FATOS NANO….

  po do te na besh nder rri atje ku je ,,dhe mos u qelb me .

  1. Albogentivlora says:

   Dhe une si socialist qe te kam votuar se bashku me familjen time dhe me te gjithe rrethin e miqesise, nuk do te votoj me se ti nuk je socialist por nje derr i pafytyre. Po te ishe socialist nuk loboje kunder socialisteve dhe kryetarit te saj.

   1. fule.gov.al says:

    Mos u merzisni me per Tosin. Sot ku kuptua se pazari me Salen nuk paska qene per Presidentin por per kreun e PS. Shpresoj qe Rama mos ti hedh ndonje kocke me vone.

    Sa per humbje – me 2005 votat treguan se majta ishte shumice edhe pa LSI. Si humbi thoni ju? Pyesni kete karten e djegur.

    1. Epirioti says:

     Boll pe Enderra me PRESIDENT o Fatos i Vogel, shko ne Kopesht tani se u gdhi, dhe te doli gjumi. Fytyr e Poshter…..

     1. Prime says:

      ERDHI FATOSI…PERGATITUNI TE GJITHE PARA TOSII DEH XHOANAAA…URAAAA

      1. Epirioti II - 10 pyetje nga MERGIM TARI says:

       mergim tari — 12 Qershor, 2012
       *A te kujtohet se cfare the per 21 Janarin
       *A ke then ndonje fjale per ata qe na shiten detin tek Greku…..
       *A ke thene ndonje gje per Gerdecin
       *A i denove (jo me fjale por me BURG) ata qe i shiten nafte Serbise
       *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe na rrahen ne 26 maj
       *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe na rrihnin ne cdo demonstrate qe
       benim per te liruar bythen tende nga burgu
       *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe vrane vellezerit dhe motrat tona
       ne 1997.
       *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe urdheruan te sulmuohej Jugu me
       avione dhe arme kimike.
       *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe rrezuan shtetin per pak ore ne
       vitin 1998 dhe ti si qen i zgjebosur u arratise ne Maqedoni.
       *A e denove (jo me fjale por me BURG)ate qe doli ne TVSH dhe tha qe “e
       rrezuam Qeverine Komuniste”. Ishte Ekrem Spahija nje idiot politik, i cili
       sa here flet, nuk flet por goja e tij pjerdh ngaqe eshte totalisht kafshe
       ne te menduar.
       *Ne krah te kujt ke qene ne cdo Zgjedhje Lokale pas ikjes tende kur
       kandidonte Edi Rama???? A te kujtohet kur pije kafe ne fushate me me Sokol
       Olldashin dhe e quaje EUROPEANIST.

       Si mundet te te pranojne socilaistet ty, pavaresisht se cfare ke qene….. Te gjithe jane te mire ne fillim. Rendesi ka si jane sot. Cdo femije kur lind eshte i pafajshem. Veset e ndyra i merr kur rritet. Edhe jeta jote politike e tille eshte. U bere me vese deri sa perfundove ne nje vemje politike qe ska me vlere, nuk i SHERBEN ME AS GOMARIT e jo me Partise Socilaiste.

       PERGJIGJUNI Z. NANO !!!!!!!!!!

    2. Ramy says:

     Fule farfalla, e shikon se sa iu preokupon cêshtja ekonomike ju PS-istêve ne Shqiperi, kur bêhet fjalê pêr Partine e Punês (PS), komentet kêtu nuk kanê tê ndalurê ndêrsa pêr ekonomin e vendit nuk e rruani fare

     1. odiseu says:

      po to e rrujte mir nga ekonomia qe na ndricon baca yt, e ketu erdhe me u pa ne pasqyren e tosit?

    3. noa says:

     .. per humbjen e 2005 pyesni me mire Edi Ramen me Erion Veline se e dine me mire………… ata jane shkaktaret kryesore te humbjes se PS, me qellim largimin e Nanos dhe zaptimin e kreut te PS, …loje e ndyre dhe nenrrogoz qe shume njerez nuk e dine dhe i vene fajin Nanos. Thirrini pak kujteses dhe te kujtoni levizjen MJAFT qe e luftoi PS me shume se vete Berisha. Mos rastesisht Erion Veliaj eshte krahu i djathte i Edi Rames????!!!!

     1. Zahari says:

      Nuk ka ish kryetar ne bote qe i ben thirrje hapur elektoratit te partise se tij para zgjedhjeve qe te mos votojne partine e tij, dhe perse? …se Ai, Tosi, bashke me Salen duan me deomos te largojne Edi Ramen. E qarte. Tani e mashtroj Sala, mbeti pa mbeshtetje dhe do perseri te perçaje PS, ne menyre qe perseri ti sherbeje po Sales dhe PD se perçare. Por nuk do ti eci. Edhe me shume do ta votojme PS.

     2. fiqiri xibri says:

      Ky emri yt moj “noa” se pse me ngjan shume me “nano”. Edhe nga fjalet qe thua, me duket sikur je vete nanua.
      MJAFT-i i atehershem ka realizuar nje sere protestash, njeren me dinjitoze se tjetren, duke ju kundervene mentalitetit qeverises te nanos, ku nano nuk mund te shihet i ndare PS e asaj kohe, njelloj siç nuk mund te shihet e ndare shkerdh..okracia e sotme PD nga krimineli dhe mafiozi i sotem berisha.
      Nese do ta pranoja te mireqene akuzen tende se MJAFT paska luftuar PS-ne ne interes te Rames, do te thoja se paska kryer nje veprim sa dinjitoz, aq edhe vizionar. Pra pavaresisht se nano dhe PS nen drejtimin e nanos e ngriten korrupsionin ne sistem, ja shiten ekonomine greqise, “falën” bandat kriminale berishiste te 97 dhe 98-tes, grabiten pasurite kombetare etj.etj.etj.etj.etj.etj sa te duash ti moj “noa”. Pra pavaresisht moçaleve ku e zhyste PS-ne nano, vete PS gjente forca dhe moral, sens, menyra dhe mjete brenda vetes per ta luftuar te keqen e vet po nga brenda vetes.
      Imagjino se sa mire do ishte sikur brenda PD-se te mos kishte vetem eunuke, vetem te korruptuar, hajdute, servile, lepires jargash te saliut dhe njeri tjetrit, vrases, spiune etj ! Imagjino sikur ne PD te kishte pasur nja tre kater deputete, qe saliu nuk do ja kishte gati dosjen per ne burg dhe do ti kunderviheshin saliut p.sh. ne zgjedhjen e presidentit ! Imagjino sikur bamir topi, ose topalli, ose bodja te kishin organizuar ndonje “MJAFT” antisalist! Nuk mendon se do kishte qene me mire per shqiptaret ?
      MJAFT nuk ka qene e vetme ne protestat e saj kundra nanos dhe problemeve qe hapte qeverisja socialiste, ku jo me pak spikati per korrupsion e banditizem edhe me meten. Ne kemi qene nje grup sindikatash dhe organizatash qe bashkepunonim. Patem krijuar madje edhe nje Koalicion per Reagim Qytetar dhe patem kundershtuar ndermjet te tjerash edhe rritjen e çmimeve te energjise, te telefonise, vjedhjet qe KESH bente me faturat, menyren korruptive te privatizimeve etj.etj.
      Ti ndoshta do thuash se edhe une jam si Veliaj, paskam bere asokohe lojen e Rames. Qe te mos lodhesh, po te sqaroj se pikerisht asokohe kam drejtuar dhe kam marre pjese ne nje greve urie te punonjesve te Parkut te Udhetareve Tirane, qe drejtohej kunder Bashkise Tirane dhe Kryetarit te saj Edi Rama.
      Sot i jam bashkuar PS-se, sepse rruget tona te luftes edhe ne mos bashkohen, kane paralelizem. Sepse kemi nje “armik” te perbashket, serbogrekun sali, bashkepunetor i te cilit eshte qartazi edhe nano. Mendoj se nano i sherben saliut sepse zbaton urdherat e shefave te saliut, qe jane njekohesisht edhe shefat e tij grekoserbe.
      Si saliu, si nano, si meta per aq kohe ishte kryeminister kane vepruar ne baze te nje skenari agjentural; te perçajne shqiptaret mes veti, te prangosin e ndervaresojne ekonomine shqipare ndaj atyre te greqise e serbise, te sabotojne hyrjen e Shqiperise ne BE.
      Nano eshte ende nje limon qe pavaresisht se i shtrydhur fort, po tentohet ti nxirret edhe pika me fundit e helmit, qe te na pengoje te çlirohemi nga thundra e dukshme dhe e padukshme serbogreke.

   2. Epirioti II - postim nga MERGIM TARI says:

    *A te kujtohet se cfare the per 21 Janarin
    *A ke then ndonje fjale per ata qe na shiten detin tek Greku…..
    *A ke thene ndonje gje per Gerdecin
    *A i denove (jo me fjale por me BURG) ata qe i shiten nafte Serbise
    *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe na rrahen ne 26 maj
    *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe na rrihnin ne cdo demonstrate qe
    benim per te liruar bythen tende nga burgu
    *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe vrane vellezerit dhe motrat tona
    ne 1997.
    *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe urdheruan te sulmuohej Jugu me
    avione dhe arme kimike.
    *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe rrezuan shtetin per pak ore ne
    vitin 1998 dhe ti si qen i zgjebosur u arratise ne Maqedoni.
    *A e denove (jo me fjale por me BURG)ate qe doli ne TVSH dhe tha qe “e
    rrezuam Qeverine Komuniste”. Ishte Ekrem Spahija nje idiot politik, i cili
    sa here flet, nuk flet por goja e tij pjerdh ngaqe eshte totalisht kafshe
    ne te menduar.
    *Ne krah te kujt ke qene ne cdo Zgjedhje Lokale pas ikjes tende kur
    kandidonte Edi Rama???? A te kujtohet kur pije kafe ne fushate me me Sokol
    Olldashin dhe e quaje EUROPEANIST.

    Si mundet te te pranojne socilaistet ty, pavaresisht se cfare ke qene….. Te gjithe jane te mire ne fillim. Rendesi ka si jane sot. Cdo femije kur lind eshte i pafajshem. Veset e ndyra i merr kur rritet. Edhe jeta jote politike e tille eshte. U bere me vese deri sa perfundove ne nje vemje politike qe ska me vlere, nuk i SHERBEN ME AS GOMARIT e jo me Partise Socilaiste.

    PERGJIGJUNI Z. NANO !!!!!!!!!!

    1. Tosi nga Vjena says:

     Cte te them more zotri, ti ke then vetem gjysmat. Ohu sa te tjera te mungojne ne liste. Po une atehere nuk kisha kohe se doja me bo pare shpejt e shpejt dhe nuk me hante shum bibilushi per popullin. Me mbeshtet tani dhe te shofesh ca do bej… dmth ca do bej per Xhoin dhe cunin tim qe ka bo Xhoi im me nji burre tjeter. Me shker… Xhoin ku te dush ti po nuk e mbajta llafin.

  2. Vlora1912 says:

   O M…………….t i qelbur, o kellire e ketij vendi nuk u ngope me djallezit e qe i ke bere ketij vendi..

   O pervers i ndyre po ç’kusur kan shqiptaret qe te paguajn per veset e tua te ndyra,

   Po pse o bastard i dehur per hiret e Joanes tende dhe te Asfalise Greke do paguajm pafundesisht??

   Nga tu kujtuan tani Viktimat e Gerdecit o pleh qe Riciklove SRB

   Si ka mundesi qe goja jote e ndyre permend sot edhe viktimat e 21 Jnarit kur deri dje mbroje ekzekutuesin e tryre?????

   Ptuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu M………….t i ndyr

   1. coku says:

    po shkrue. O MUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT. nuk eshte turp te shkruash per te edhe tja thuash me ze te larte ne publik. edhe njehere o MMMMMMMMMMMMMMMMUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT…………..

  3. Gramozi says:

   Me F. Nanon fiton e majta fiton Shqiperia ?
   Cfare e kujton popullin ti mor pijanec ?
   Populli e ka jetuar periudhen tende “te ndritur ” kur shoqeruesit e tu mezi te hipnin ne makine kur beheshe tape apo i ke harruar ?
   Benit sikur shaheshit me njeri tjetrin dhe futet dhe ndate nje popull
   me dysh sepse ndryshe nuk rrinit ne push-tet apo i ke harruar ?
   Cfare e kujton vehten ti mor i pacipe kur kerkon domosdoshmerisht te behesh edhe president ?
   Pale na hiqesh sikur je i lindur per te udhehequr dhe na krekosesh tamam si ata gjelat e detit qe nje deputet i maxhorances ka bere nje kampaionat ne Peqin.
   Fatekeqesia e ketij populli eshte se i beson verberisht atyre qe hiqen si lider dhe i fal shume shpejt gabimet qe ata bejne.
   A nuk ishe ti mor hajdut qe i premtove popullit qe do te ktheje parate e firmave 100% apo harrove ?
   Une si nje qytetar me dinjitet te kerkoj ndershmerisht te largohesh njehere e mire dhe mos e bej vehten pjese te ketij kombi se ti se bashku me vellane tend Sali duhet menjehere te zhdukeni sa me shpejt nga arena politike sepse edhe populli do te jete shume i qete pa ju,
   U bene 20 vjet qe kete popull e ka udhehequr me apo pa dashjen e tij nje psikopat dhe nje pijanec.
   Ju mendoni se duke pasur nga mbrapa ca servile dhe te paafte mendoni se vetem ju keni lindur per te drejtuar.
   Ti e vlerson dhe deshiron me doemos te behesh president por populli yne thote qe nje njeri kur nuk ka ne rregull familjen e tij nuk mund te rregulloje nje familje te madhe sikurse ne pretendojme te behemi ne Ballkan.
   Mjaft me me demagogji dhe letra te hapura si ne kohen e Enverit.
   Ishe mire pa te pare dhe na vjen e kerkon te behesh president sikurse o ty o bjer e vdis.
   Kjo eshte ajo kur mbivlerson vehten ti edhe ai tjetri.
   Me thuaj cfare keni bere ju per atdheun : ASGJE !
   Ju vecse keni shitur atdheun tek Greket dhe Serbet dhe kjo eshte e qarte si drita e diellit qe ju jeni tradhetare te atdheut dhe kombit tone dhe tradhetaret nuk jane gje tjeter vecse ata qe nuk kane dinjitet dhe dashuri per bashkombasit.
   Nuk dua te zgjatem me shume se per ju te dy do te merret historia shume shpejt dhe do te prezantoheni per femijte e femijve tane si Esat Toptani idhulli i Blendi Fevziut qe po ben cmos qe ta rehabilitoje.

  4. Kujtim says:

   Nano eshte Partia Socialiste eshte si nji emer qe ka ngritur nji veper
   e nuk eshte e leht qe ti fshishe emrin

   Sigurisht inatet e castit qe karakterizoin shume njerez e kane nji emer
   “inatcinj” po cti besh se me inat nuk fitohet zgjuresia e atyre qe la pas Nano do te ishte qe Nanon ta benin kryetar nderi dhe kur te kishin kohe ti luteshin per nji kafe…

   Nano i vetepermbajtur jo inatci e ka treguar veten se kush eshte mendoj se Partia socialiste ka shume e shum nevoj per lider te tille.

  5. xha Jaho says:

   Po ky more!!!!
   Siç duket i ka lënë paret ne bixhoz e ka mbetur pa lekë, ndaj tani që po i bien poturet SS Berishës, kujton se do vijë që ta bëjmë kryeministër që të mbushë xhepat. Ik more mbushu! Boll i kemi këta hajdutë bastardë që na le pas.

   1. cika says:

    ik ore se do veme Edin ,ti mbush edhe ai xhepat,jo se i ka te zbrazur po helbete i duhen akoma me qe eshte rasti

  6. filan fisteku says:

   cfare qendrimi mbajti Nano ne 21Janar???…….tani e dine te gjithe qe ky i ka slogane kot keto! Nanon nuk e do me asnje i majte! se eshte fodull, dhe ka mbeshtetur BIRISHEN…. “mbeshtetja” qe vjen nga e djathta per Nanon, eshte vetem per te mbjelle percarje brenda PS. Edi Rama mund te kete plot te meta, por nuk eshte ky momenti per tu marre me opoziten! me vjen keq qe shoh plot komentues qe jane kundra Berishes, por edhe qe nuk ju pelqen as Rama,….pikerisht keto mendime do e mbajne Salen dhe shume vjet te tjera! NDERMJET 2 TE KEQIJAVE, DUHET LUFTUAR E KEQJA ME E MADHE!!!!!

  7. Miri says:

   Fitos………..o Fitos…..Fitos more cullak

  8. Marko Boçari says:

   po mor çuna po po,..shtrengojeni fort edken ju se maloku po e saldon kariken mbas bythe,…e kan bo PS-ne si shoqat kulturore-protestuse me natyre LGBT qe rine verdall bllokut gjith dites dhe as e rrrrrrrrujn fare per njerezit.

  9. meri says:

   Jo thjesht s’te duam, se ne edhe mund te te deshnim, por ti ike si hajdut nga PS-ja pasi ja dorezove pushtetin Saliut. Nuk e perzuri njeri Fatos Nanon nga PS-ja po iku e la. Imagjinoni kryetarin e shtepise qe pasi i shembet shtepia e i vjedhin gjithcka, iken dhe vete dhe i le femije e te aferm ne rruge. Natyrisht dikush do behej i pare e u be ai qe pati me shume guxim dhe qe te gjithe e pranuan. Ca mire e ca keq, por ka punuar dhe eshte perpjekur me ndihmen dhe te atyre qe ka rreth e rrotull. Po ky qe aspiroka bashkimin pse hedh vrer, pse i hedh benzine zjarrit? Ky qe deri tani? Apo doli nje mengjes nga kazinoja e ajri i paster i nxori pijen ketij rrugaci? Po ky harroi qe ne 2009 i beri thirrje socialisteve te mos votonin PS-ne dhe ai do votonte kunder PS-se. Edhe tani kush e di c’ka kurdisur me Saliun bashke. Ike ore Fatos shiko kazinote e pijetoret se ato jane per ty. MJAFT turbullove ketu ne Shqiperi. Po te mos silleshe keshtu mbase dhe do te kujtonim per mire per vitet qe ke qene ne krye te PS-se, se mbase do harronim te keqijat qe beje dhe atehere, po ti s’na le te te kujtojme per ato vite se ti vazhdon te sillesh si rrugac.
   Kemi sakrifikuar aq shume per ty sa nuk tregohet, prandaj mos na dil me perpara se na ahpen plage te vjetra.
   IK, IK, IK

  10. shpati says:

   O Fatos Nano,po ti je nje SHARLATAN i pa fytyre,qe kerkon poste kur ti e ke PERDHOSUR PS-ne sa here te ka dashur BYTHA!!!
   Ti i ke te tera VESET E NDYRA E KRIMINALE,qe mund te kete nje njeri!!
   Ti ke kercenuar,qe te MOS VOTOHET PS-ja dhe ke nxitur disa ZAGARE DEPUTETE TE GJOJA MENDIMIT NDRYSHE,per te hedhur balte mbi PS-ne!!!
   KURRE TE MOS SHKOJE NE MENDJE SE DO TE BEHESH PRAP KRYETAR I PS-se!!
   SHKO NE PD ose ne LSI,si SHOFER I METES,per t’i LEPIRE BYTHEN METES!!!

  11. PROTESTUESI says:

   Duku nga barku i 2035! Populli socialist shqyptar te adhuron me zemer :p
   Zemren tende mbaje per Gjoin!
   http://imazheshqip.blogspot.com/2012/06/n-ishte-nje-here-fatosnano-prapa-i-vjen.html

  12. Epirioti II - marre nga MERGIM TARI says:

   mergim tari — 12 Qershor, 2012 në 1:17 pm
   *A te kujtohet se cfare the per 21 Janarin
   *A ke then ndonje fjale per ata qe na shiten detin tek Greku…..
   *A ke thene ndonje gje per Gerdecin
   *A i denove (jo me fjale por me BURG) ata qe i shiten nafte Serbise
   *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe na rrahen ne 26 maj
   *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe na rrihnin ne cdo demonstrate qe
   benim per te liruar bythen tende nga burgu
   *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe vrane vellezerit dhe motrat tona
   ne 1997.
   *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe urdheruan te sulmuohej Jugu me
   avione dhe arme kimike.
   *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe rrezuan shtetin per pak ore ne
   vitin 1998 dhe ti si qen i zgjebosur u arratise ne Maqedoni.
   *A e denove (jo me fjale por me BURG)ate qe doli ne TVSH dhe tha qe “e
   rrezuam Qeverine Komuniste”. Ishte Ekrem Spahija nje idiot politik, i cili
   sa here flet, nuk flet por goja e tij pjerdh ngaqe eshte totalisht kafshe
   ne te menduar.
   *Ne krah te kujt ke qene ne cdo Zgjedhje Lokale pas ikjes tende kur
   kandidonte Edi Rama???? A te kujtohet kur pije kafe ne fushate me me Sokol
   Olldashin dhe e quaje EUROPEANIST.

   Si mundet te te pranojne socilaistet ty, pavaresisht se cfare ke qene….. Te gjithe jane te mire ne fillim. Rendesi ka si jane sot. Cdo femije kur lind eshte i pafajshem. Veset e ndyra i merr kur rritet. Edhe jeta jote politike e tille eshte. U bere me vese deri sa perfundove ne nje vemje politike qe ska me vlere, nuk i SHERBEN ME AS GOMARIT e jo me Partise Socilaiste.

   PERGJIGJUNI Z. NANO !!!!!!!!!!

   1. fede says:

    te lumte..OPOZITE TE VERTET OSE MEKRIMINELET E SHQIPERISE NGELESH PERZJER1

  13. ish-petagogu says:

   I padashuri Fatos NANO:
   Jam nje ish-petagog Universiteti ne pension qe te njoh jo pak ty personalisht dhe prinderit e ty. Pa dashur kurresesi te bej biografin e familjes tende; jam shume i bindur tashme se ti je pjella me e keqe e ketij vendi sebashku me ata te dy qe jane sot ne Koalicion ne Pushtet fale teje. Po, Po fale teje jane bere me kaq Pushtet e Para Berisha e Meta, sepse ti i mbajte ne Politike ata dhe disa te tjere qe te lepihen ty ne cdo drejtim, duke te paguar Shtepi+Avione+Pushime+ Para-CASH per bixhoz e pije+Perqindje te majme nga disa Biznesmene dhe Media+++ etj, etj. Ne kete menyre shantazhi dhe gojendyresie qe ke prej mese 21-vite e ndoshta edhe me pare kur ishe ne Institutin e Nexhmie Hoxhes, sakush nuk ti harron si nga e Majta dhe e Djathta (kjo e fundit te tall pasi te perdor si percares dhe pastaj te FLAK ne rruge… apo akoma se ke kuptuar o Prof. i deshtuar i Ekonomise-Politike edhe pse njohes i zoti i tre gjuheve te huaja, por mos harro se je dhe biri i Thanas Nanos nje mini-Diktatori te kohes se PPSH…) Epo qe te te perdorin e tallin si Berisha e Meta dy maloke si nga cereja dhe mente dhe i ndersyhesh djalit 100% qytetar Edi Rames me nje fjalor vertete pianecesh e bixhozcish sic je vertete prej mese 3-dekadash, e kete e ben per te percare akoma PS (qe prej teje personalisht dhe vemjeve si Ilir Meta e Kac Islami me do te tjere akoma ne PS, e rikthyhet krye-kriminelin Berisha ne Pushtet me 2005, edhe pse Populli Shqiptare akoma nuk ja ka dhene voten 50%+1 kesaj bishe te malit) dhe Opoziten qe te perfitosh nje karrige Presidenti apo te rikthehesh ne PS me telekomande nga Viena pas drekave e darkave me Mafian Shqiptare e Rajonale qe jo pak here te perdorin turpshem dhe mjafte lexueshem. Zhduku ne Viene a Athine a Milano a Beograd o pervers, o monster e Thanas Nanos, o pianec, o bixhozci, sepse PS dhe Opozita nuk kane nevoje per nje si ty dhe do te tjere qe ke servile nga pas, nderkohe qe Edi Rama edhe pse me mjafte gafa e frikesime feminore per ti shkuar deri ne fund Fitores, eshte nje luftetar i vetem perballe Mafias Shqiptare dhe jo pak Nderkombetareve te korruptuar si ne Tirane edhe ne Bruksel e Washington. Tashme te gjithe Shqipefolesit kudo e dine LOJEN e Nderkombetareve me Ne Popullin e shkrete e te varfer Shqiptar, sepse po lejojne rregjime Neo-Diktatoriale me emrat qe ti i ke mbajtur e perkrahur deri pak ore me pare qe quhen Berisha+Meta. Edhe Rama do pergjigjet per terheqjet dhe lenien e kauzes se shumices se Popullit ne mes te rruges disa here keto vite, qe e ka votuar absolutisht me shumice keto vite pas ikjes tende me “breke nen shale” dhe percarjes fatale qe i ke bere te Majtes Shqiptare qe edhe tani e ka voten e mbi 65% te Popullit. Por Ti Fatos Nano nuk ke aspak fytyre dhe goje per te kerkuar me nga e Majta Shqiptare rikthim e besim, sepse je percaresi i saj dhe i pabesi i atyre bije te popullit qe te shpetuan koken ne 1997…APO i ke harruar ne bixhoz e mejhane Xhini.

  14. vlora says:

   shkatero totalish socialistat, se jane vetem sherr i tere botes, a nuk u ngopet me Enverin

  15. Agimli says:

   Ore kush me thote perse veteofrohet te udheheqe????
   Pse nuk veteofrohet te punoje si socjalist i thjeshte….Keta muter kane lindur te mender drejtojne?
   Shko ne organizaten e lagjes dhe milito…gjej teseren ku e ke hedhur
   Ky mut eshte i biri i Maries, jo i Shen Marise.

  16. Bujar Mehmeti - Nishani says:

   Kohërat e mëdha kërkojnë njerëz të mëdhenj!
   Jo lilipute si Fatos Nano!
   http://imazheshqip.blogspot.com/2012/06/ushtari-i-mire-shvejk-pj1.html

 2. hitler says:

  je i mirpritur, perndryshe
  po nuk erdhe ti salihu behet mbret ne 2013

 3. Luani says:

  Pse kush eshte Edi Rama qe na qenka i pakritikueshem?!
  AQ ME TEPER KUR ESHTE THJESHT NJE DESHTAK!
  Hiqni dore nga botekuptimi enverist dhe i unit te pagabueshem!
  Demokracia eshte gare dhe konkurim, brenda dhe jashte partive.
  Historia e PS-se, e ka dhene verdiktin e saj:
  NANO TRIUMFATOR DHE LIDER I VERTETE I SE MAJTES;
  Rama, Simbol i Deshtimit!

  1. hasan says:

   Po akoma mereni me dembelin e Stambnollit qe fle mbi mut?Sa per kritikat per Edin ne nuk po na rruhet edhe aq shume se edhe ai si shoket eshte.Po faqezi ne derexhene e Tosit nuk eshte.Langaraq burre qe lutet per pushtet me hartimet qe i shkruan pas pijes se hashashit si Nanoja nuk eshte Edi.Tani sa here duhet te provohen Nano dhe Birisha qe te nxini mend ore te uruar?A nuk e kane nxire dhe sterrosur pak Shqiperine keto dy fytyra ne keto njezet vjet tranzicion qe vetem per keta palo burra plus dhe nje kokelope nuk dihet se kur do te mbaroje?Hapini rruge te rese.Flakini jashte ata qe ju kane vjedhur e vjedhur sistematikisht nen parrullen Shqiperia nje euro.Le te bejne gjyshin keta zoterinj ose me mire te shkonin ne ate bote do te na ndihminin me shume.

  2. Latif Dreqi says:

   Plotesisht dakord! Edhe pse jam kunder rikthimit te Nanos, pasi per mendimin tim meritonte Presidencen dhe jo nje riciklim ne krye te PS, por sigurisht qe PS dhe opozita meriton nej lider tjeter.Rama nuk eshte per ate pune. Atehere kur duhet te jete parimor behet hileqar e intrigant, atehere kur duhet te tregohet hileqar, behet kotmekot parimor..te pakten Nano e pranon kritiken..Nuk me behet vone vjen apo jo PS ne pushtet, por Berisha dhe 4 vjet te tjera do te qe tmerr..!
   Rama do i bente goxha sherbim vendit nqs do largohej vete para zgjedhjeve dhe ne krye te vinte Blushi!

  3. Salamandra says:

   O luano, leri brockullat mo burre. E provuam tosin e nanos. nje mut muti na doli. Si thua, ta provojme dhe Edi Ramen njehere, ku i dihet na ben te mundur qe te kemi dinjitetin qe na ka munguar keto 20 vjet ne syte e botes.

  4. Landi- Sverige says:

   Atehere le te vi ta provoj ky “lideri” jot! “Ja sheshi ja mejdani ja dhe Nano kapedani”! Ti paske haruar qe e nxorrem nga burgu dhe e cuam kryeminister mbas shkaterimit te shtetit prej Sali kafshes dhe ai ja dhuroj pushtetin ne menyren me te poshter duke shkaterruar PS se bashku me sharlatanin tjeter Meta??!! Ky qenka lideri i se majtes, kumarxhiu, pijaneci, aroganti, i koruptuari, etj, etj??!! Edi Rama nga ana e tij mund te kete gabimet e tij, por nuk ka asnje lidhje personale me sistemin e kaluar duke qene nga te paret ne levizjen per demokraci dhe mbi te gjitha nje fitues (de facto) ne cdo gare elektorale me diktatorin Berisha. Une nuk them qe eshte i perjetshem ne ate post, por jo te zevendesohet nga nje njeri i falimentuar politikisht dhe moralisht, bile ne keto momente si nje kollone e peste brenda se majtes, kur PS me Edi Ramen po shkojne per ne zgjedhjet parlamentare me nje mbeshtetje te madhe popullore per te zhdukur nje here e mire kerret e vjetra te politikes.

   1. plaku says:

    Landi Sverige,
    Jam plotesisht dakord me ty. Edhe une jam i mendimit se, njerezit duhen gjykuar nga veprat dhe jo nga fjalet. Ky dembel, pijanec dhe bixhosci vetem gjate nje jave perdori gjuhen e lutjes, kercenimit dhe genjeshtrave me bisht, vetem e vetem qe te behej president. Jeton ne Vjene dhe vjen ne Shqiperi vetem kur vjen puna per te marre ndonje cope pushtet. Per mua ky njeri eshte mire qe, te qerrohet nga politika shqiptare dhe te shkoje te jetoje ne Vjene. Gjithmone pyes vehten se, kush ja financon jeten ne Vjene ? Mos valle, Sali Berisha ?
    Pershendetje.

    1. per plakun says:

     i nderuar plaku,
     meqe gjithmone pyet se kush ia financon jeten ne Viene, po te jap nje pergjigje.
     Ilir Meta e financon o plaku. Nese do besoje nese do jo.
     Dhe meqe ti e di gjuhen gjermane mund ta hapish kete lidhje: http://www.fontana.at/ dhe te shikosh se ku banon ai ketu ne Viene, edhe pse fotot spektakolare tregojne shume e ske nevoj per lexim.
     plaku, une e pershendes, dhe per fat te keq duhet te nderroj pseudonimin ne kete shkrim sepse ketu ne viene ka shum ninja Tosi, dhe gjithcka pritet nga ata.

     1. plaku says:

      per plakun,
      Ne se ai jeton ne kete ambjent, kjo eshte per te qare dhe uluritur njekohesisht. Qe ta dish ti mik, une banoj vetem 20m larg shtepise se Fatos Nanos tek pallatet e Shallvareve ne Tirane.
      Ngjitur me shkallen ku banon Fatosi eshte nje klub i vogel fare, ku vihen edhe baste. Kur shkoj ne Tirane shkoj shpesh se, atje kam komshinj te vjeter. Ky Fatos trimi shpesh i mer celsin e makines Fuoristrada qe ka dhe i jep vete. Ne pamje te pare, ata qe nuk e njofim, te le pershtypjen e nje njeriu “nga populli” dhe babaxhan. Eshte nje populist i gjalle. Nuk di, por kur e shof me vjen per te vjelle se, i di disa nga bemat e tija. Eshte thjesht nje vemje qe, prishi edhe familjen e tij per nje ……….Ndoshta kete fjaline e fundit nuk duhet ta thosha se, kjo eshte nje pune personale e tij.
      Me kujtohet ne kongresin e PS, ku fitoi kunder Metes, me krenarine e nje buracaku tha : “Mua me vjen pas historia” dhe zonja Xhozi, qe ishte ne sallen e kongresit, filloi te qaje e lumtur para kamerave. Me besoni ju lutem, kete skene e kam pare me syte e mij. Mereni me mend se Xhozi, personalisht “qau”. Epo “dashuria” cfare nuk ben, thote populli.Xhozi ishte kaq e zonja sa qe erdhi nga Greqia dhe “papritmas” u be pronare e firmes se helikopterave. Ku i gjeti leket? Mos valle eshte nje agjente…….? Kur pashe dokumentarin italjan mbi minatoret ne minieren e Bulqizes dhe kur kujtoj Xhozin dhe Nanon ne Vjene me vjen per te bertitur, qare dhe mallkuar faktin qe, kjo bote eshte keshu sic eshte dhe ne duhet te jetojme ne te. Sic thone amerikanet : “The show, must go on.” (Cfaqja vazhdon). Gjyshja ime, rahmet paste, shpesh thoshte se, dora qe nuk kafshohet shpesh puthet. Shpesh kjo thenie eshte e vertete, duam apo nuk duam ne. Kjo eshte nje e vertete e tmereshme dhe shume veta per nje aresye ose nje tjeter e aplikojne. Ndoshta kane te drejte ?!! Me pelqen shume thenja e filosofit grek Aristotelit : “Shumica e njerezve jetojne per te ngrene, ndersa pakica ha per te jetuar.” Mendoj se Aristoteli i madh ka patur te drejte. “C’est la vie” ( keshtu eshte jeta ) thone francezet.
      Me thene te drejten rinia shqiptare hodhi bustin e Enverit, une kam qene larg ( tek teatri i kukullave ). Eshte nje nga momentet me te bukura te jetes sime. Kujtoj me nostalgji trimerine e te rinjve qe, vune kavon ne qafen e statujes dhe e rezuan ate. Ishte me te vertete nje moment i paharueshem dhe krenarie per rinine tone. Pas reth 10 minutash vjen Sala me nje veture dhe pershendet turmen fatlume me dy gishtat larte. Kur kujtoj kete skene tani me vjen per te qare dhe bertitur njekohesisht. Ky horr, vjen me dy gishtat perpjete dhe rinia trime e brohorit me dashuri dhe lumturi.Nuk kuptoj se si, e ze gjumi kete kuçeder, a i kujton valle keto momente fatlume? Apo tallet me vete me trimerine e kesaj rinie te mrekullullueshme qe, ky horr e tradhetoi per nje cope karrige.Te tjeret u sakrifikuan ( sigurisht une jo ) dhe te tjeret fituan. C’est la vie. The show must go on. Nuk e di se pse me kujtohet shkrimtari rus Gogoli i cili “qeshte midis loteve.”
      Me fal mik, se e treprova dhe dola jashte teme, pleqeria ben punen e vet. Sidoqofte falenderoj fatin qe, ne momentin kur u hoq busti i Enverit, nga rinia shqiptare, isha te pakten aty dhe perjetova kete moment te madh te historise se vendit tim te vuajtur dhe te tradhetuar.
      Pershendetje

  5. Hasani says:

   I dashur Luan, ke shume te drejte, se qe kur ka ardhur ne krye te PS E.Rama ajo nuk ka fituar asnjehere. Ai eshte perpjekur qe t’i justifikoj humbjet e tij te njepasnjeshme ma grabitjet e Berishes. Po para se te vinte Rama ne krye te PS a nuk ishte po ky Berishe ? Rama e ka minuar PS-en para vitit 2005 edhe pse ishte kryetari i Bashkise Tirane.(Per ta konretizuar : Ne zgjedhjet e vitit 2005 ne zonen e Rrogozhines PS kandidoi Sekretarin Organizativ te PSSH A.D., por Rama shtyti si kandidat te pavarur Dash Pezen, te cilin e “emeroi” me vone si deputet, dhe PS-ja e humbi zonen e Rrogozhines, qe njihet si zone e majte ne zgjedhjet e pergjithshme dhe ato lokale.) Ky eshte Rama, qe i kishte vene vetes qellim te shkaterronte PS-en dhe ja arriti qellimit.

   1. hasan says:

    Po Sala e kalbi ne burg Nanon po te mos ishin çfaqur piramidat dhe revolta popullore kunder tij.Po pse nuk i vodhi votat hajduti i koheve moderne me 26 maj?E paskeni harruar? Thirrini mendjes.Sala nuk e leshon pushtetin pa gjak.

  6. War & Peace says:

   O luan na hape barkun per nanon , ca triumfator leshi eshte ai ..!

   1991 u be kryeminister , 1992 humbi zgjedhjet = arritje eshte kjo ?

   1997 si fitoi ai zgjedhjet por zgjedhjet ishin te fituara ( Servet Pellumbi etj…)

   2001 zgjedhjet u fituan nga arritjet e qeverise se atehershme ( nano skishte lidhje edhe pse ishte kryetar i ps )

   2003-2005 hera e pare qe nano jot rrinte kaq gjate kryeminister e dhjeu dhe humbi zgjedhjet e 2005 , me pak fjale ja kush eshte ai qe ti quan triumfator..!! Nje deshtak pijanec qe do te jete krim nqs hyn prape ne politike.

  7. NAIMI says:

   Nuk besoj se duhet te jesh Luan,por nje mi i ferrave.Nanoja eshte triumfator i Gotes, legenit dhe i pjeshkes.Mos valle te ka trokitur dhe ty Luan ne dere? Nonoja eshe nje palo burre qe ne socialistet i dheme peshen e pamerituar dhe tani ka perfunduar atje ku e meriton Te fala Naimi.

  8. baca mertur says:

   si si ,triumfator???a je mire o njeri i mire???lider i se majtes ???cili?
   gota me xhin apo gota me uzo??
   po lere o njeri cfare na thua?
   shpirti i fatosit dhe i gjinekes dihet mire se ku eshte shitur…
   po qe se do jesh gjalle do i shohesh ne explorer se si u shkerdhyen para e mbrapa shqiptaret nga sali udb ja dhe tos asfalia..vetem nje fakt ..e dashura e kujt ishte ne athine xhoi…pyete njehere ,mbase te del emri i ndonje koloneli te sherbimeve sekrete…..aaaa popull i trashe ..popull i trashe …

  9. Ti LUANI- kafshe anonime mesa duket nga se si e ke bere kete koment si strofe poetike; je nje nga tre servilet dhe bythelepiresit e Nanos qe jane Prof/Dr.Kac ISLAMI (nje pervers i lindur) Toger.Ilir KULLA (nje pseudo-Gazetar-Analist) dhe Ek.Emin BARCI (nje pseudo-gazetar e pastrues parash).

 4. QE KERKON te kthehesh ne shtepi ke te drejte o FATOS.POR ti je ai djali PLANPRISHES, PRANDAJ KTHEHU,PO ME KOKEN ULUR. jo direkt e ne THELA. ULE kreshpen , mos e kerko ,POR DUHET TA FITOSH, ATE QE KERKON.

 5. Drini says:

  Per fat te keq Luani ka te drejte.

  1. Tironsi says:

   Edi Rama dhe Fatos Nano nuk jane ceshtje qe diskutohen baraz!!

   Fatos Nano mban pergjegjesi per vitet qe ka qeverisur, per leshimin e shtetit te Sali Berisha, ka bashkepunuar/kontribuar me PD qe PS te humbe, per te nxjerre Edi Ramen deshtak, dhe shume e shume te tjera..

   Edi Rama nuk ka qene kurre ne qeveri, e ka marre PS ne moment shume te dobet, ka patur kundershtare jashte PD e forcuar me pushtet, por dhe vete brenda PS(Islami -kolona e peste brenda PS).

   Pse duhet te barazohet Nano me EDI Ramen???

   “Ç’do berr varet nga kembet e veta”

 6. england says:

  Thjesht ka pjerdhur!
  Tosi jeton ne nje realitet komplet ndryeshe,alkoli,bixhozi i kane demtuar shume trurin e vogel njeriut qe i thur lavde vetes(sikur historia nuk ka pune tjeter,por duhet ti shkoj nga mbrapa Tosit)ajo qe me ben pershtypje ke ky njeri eshte fakti se si mban akoma nga mbrapa 2-3 roje,apo badigarde,kush eshte ky qe ta ruajne,dhe nga kush e ruajne?

 7. koz says:

  te gjithe e dine se ky qafir i ndyre ka nevoje urgjente per pare e influence. Gjuha e tij e qelbur dhe urrejtja e tij patologjike mund ti bej vetem favor e nder rames. Mund ta pastroja PS nga funderrina si Malaj me 2-3 te tjere qurrasher qe nuk duhej te ishin deputete te Ps. Nese duhet share e akuzuar rama oer dicka eshte qe eshte treguar tejet tolerant me te tille maskarenj. nano eshte katandisur si nje mut i vogel qe kuterbon dhe sa me larg ti qendrosh aq me mire eshte per te gjithe. Sja vlen te merresh me te,,.. as per ti hedhur qyrret.
  Te urojme fort qe fatin e tij te kete edhe Bisha e Vicidolit.
  Ky do te ishte mesimi me i mire per te gjithe poltikanet bastarde qe jane tallur me popullin shqiptar ne keto 20 vjet – te perfundojne si funderrina pa dinjitet.

 8. naim cili nga labinoti gomarin e kulloti says:

  ore po tashi u kujtove per 4 te vraret ti Po per zgjedhjet e 8 majit qe u bere thirrje socialiste qe te mos votonin kandidatin socialist.Ti qe bere te 99-tat kunder socialisteve kerkon te drejtosh prap.Ik ore gerdalle ik qerohu 1 here e mire e te fala Xhoiiiii-t.Hale,plehre se prej teje e Ilir koklopes e kemi kete vuajtje ne

 9. ncuku says:

  legen i legeneve.

 10. al says:

  pse i bjen ne qafe edi rames dhe ps ti vete ishite i perdhunove 21 janarin i quajte te barabarter si opoziten dhe salan rruga me mire eshte te krijosh parti tjeter dhe te shohim sa te duan njerezit. keto qe po ben nuk te shkojne bile te bjen vlera me teper. ne qofte se te djeg zemra per ps merri me vete cilet mendon se jane te tuat dhe keshtu ndihmon ps te pastrohet edi rama ta dish se nuk eshte pronar i ps se po beri gjysmen e asaj qe bere ti do ta heqin dhe ate .ps i perket elektoratit dhe jo edit.

 11. ncuku says:

  Ti nuk je luan po je mi halesh . te njohim mire.

 12. emigrant ne vendin tim. says:

  ik o qurrash se nuk ta kemi nevojen. merru me ndonje kerkim shkencor mbi viagrat si te bejne me teper efekt per ato laviret e tua…

 13. ledia says:

  ik ore plehre e stazhonuar.Ti bekove lidhjen PD+LSI tani qe ato te shfrytezuan aq sa deshen dhe te hudhen si limon te shtrydhur kujtohesh per socialistet.Ike plaku mere ike.

 14. Olti says:

  Tosi ka rreshkitur fare nga trute e kokes; qendrimi ne Emigracion e paska kthyer ne delirant e paranoiak! Qeka bo per Gjynof!
  Po konkuro o burre per postin e Rames, kujt i plasi, por respekto veten tende ne rradhe te pare!
  REspect!

 15. petro says:

  Bravo burri me i madh, me civil, me liberal, me demokrat i politikes shqiptare, ne keto 22 vjet.

  1. Antitalebani says:

   ik o petro se le nam. Qenke nje koqe kandari.

  2. Tironsi says:

   O petro;
   Rrofte shoku Fatos Nano, Rrofte Enver Hoxha.

   Ik oreeee se ju jeni pjerdhur. Te ishte per ju, mbanim nje drejtues deri sa te vdiste!
   Mentalitet idiot anadollak!!!

 16. Landi says:

  Sa shpent harrojme ne shqiptaret! Nono zagari shkateroi te majten dhe shqiperine. Nga qe haruam se kush ishte sollem Salen ne pushtet,perseri po haroni se çnyresire eshte NAno?

 17. geno says:

  Keta jane zagaret e PD e PS, qe kane 20 vjet qe tallin byuthen me ne duke nderuar pushtetet e duke u bere milirder, fabrikante e latifondist tokash. Ne populli vazhdojme e kullosim bar nen bythen e tyre. Te ngrihemi e ti djegim ne te gjalle deri tek brezi i shtate, se do na djegin te gjalle per sapun

 18. gentiankoci says:

  ik re .u kujtove ti..socialistet e mi te dashur dhe te shtrenjte..
  kemi votuar per ty gjithe kohen sa me skandalet e tua dhe pijen tate shkerdhate na le malokun ne koke, dhe hajde ta heqim tani..
  po na thua tani..jo po ky e ka fajin..
  ti mor fatos qe nuk u bere njehere pioner, ti e ke fajin dhe po vuajme gjithe traplleqet e tua ne tani..
  kur ishe ne pushtet, e kishe mendjen te pije deri ne 3 te mengjesit dhe as nuk vije ne pune fare..doje nuse te re zotrote dhe more xhoin duke ndare rexhinen..dhe as e rrujte per hallet tona zotrote…
  ik pra mos na caj trapin shume dhe na le ne hallet tona, qe s’jane me te tuat por qe i kemi dhe nga ty..
  ti thote nje i rrahur ne ’96 zoti fatos..
  pirdhu ne vjene

 19. Shtegtari says:

  Sak e ke o Nano, te gjtha ato qe thua per Edin ne pergjithesi qendrojne
  E keqja jone eshte se te dy ju jeni (te me falin komentatoret per fjalorin) njeri M… e tjetri SH….
  Rrofte Naltmadhenia Tij SALIU i I-re e mjere ne…

 20. Iliri says:

  O Fatos, keshtu si vepron ti i dergon uje ne mullirin e Sales. Boll o njeri pa moral, bej jeten tende private, dhe leri njerezit te qete se sta kane ngene ty. Ty te duket vetja se ke lindur per te drejtuar, por nuk je gje tjeter vetem njeri pervers, pa moral dhe bajat qe te ka kaluar koha.

 21. Epirioti II says:

  Me doreheqjen e Artan Hoxhes nga president dhe zhdukjen nga ekranet te Frrok Cupit, lufta per titullin FELLIQESIRA ME E MADHE E KOMBIT SHQIPTAR ka arritur ne ciftet gjysem-finale.

  1. NANO-META dhe
  2. BERISHA-HASHIMI

  Te gjithe dalzotsat dhe bookmakersat parashikojne nje finale te eger
  BERISHA-NANO.

 22. mendim i lire says:

  Tani qe po vjen 2013 dhe po afron koha qe Sala te zhduket dhe PS te marre pushtetin,pasi dhe nuk i doli dhe kesaj here shokut Fatos me u be president,po kerkon te na afrohet dhe ti dhimbsen socialista dhe premton se me ty do fitojme.Ky kujton se flet me ata zorraxhinjte qe i rrine perqark,me njerez pa vlera.Jo ore zoteri ta kesh te qarte,nuk te duan as socialistet e thjeshte dhe as populli,nuk ta harron askush nderet qe i ke be Sales gjate qeverisjes se tij,nuk ta harron kush tradhetine qe i bere PS-se.Keshtu qe me mire,shko shih njehere tek zyra e emigracionit ne Vjene se mos te ka dale pashaportizimi,se e ke emrin tek lista e aplikanteve per shtetesi austriake.Ik more na ler rehat,se jemi me mire pa ty.Ngele pa gje,dhe si del dot Xhoit para se i ke premtuar shume.Shko kerkoi hesap atyre “miqve” te tu legena e bythlepires si Shpetim Idrizi dhe Kaci me shoke,e mos u avit ne PS se te njohim te tere cfare lloji jeni.

 23. Kalorsi i zi says:

  Fatos Nano ishte ”presidenti konsesual” mbi partite ! Si ka mundesi qe tani na del PARTIAK ? Mos eshte flaka e aventurierit qe te shtyn te shkaterrosh PS ne keto momente ? Apo urdheri qe vjen nga shefi jot ? Sidoqofte ne karieren tuaj zoti Nano u bete Kryeminister mbas disa vitesh burg me ndihmen e shefit tuaj, mendoj qe per tu bere president duhej te ishit futur prap ne burg por ju pelqeu Austria. Saper viktimat e 21-janarit (shpirti ju prefte ne paqe) mos i zini ne goje sepse ju jeni iniciatori i kesaj tragjedie dhe asaj qe po jeton populli shqiptar sot. Thyej qafen qelbesir

  1. plaku says:

   Kaloresi i Zi,
   Me pelqeu sidomos shprehje tende : “Thyej qafen qelbesir. ”
   Eshte nje njeri pa taban dhe moral. Dembel, bixhosçi, pijanec, genjeshtar, mashtrues qe, jeton ne nje bote ireale. Si nuk e kupton dot se, koha e tij ka mbaruar dhe se Shqiperia dhe PS nuk ka nevoje per te. Une e kam pare vete ne tv, kur pas zgjedhjeve te 2009 e pyeten mediat, ne se eshte e vertete qe, Meta e ka pyetur Nanon ne se Meta duhet te bente koalicjon me Salen, dhe Nano u pergjigj : “Eshte e vertete. Iliri me pyeti dhe une i thashe po.” Ky eshte Nano i vertete,por fatkeqesia jone si popull eshte se harrojme shpejt.
   Pershendetje.

 24. ardian says:

  “Ky palo Kryetar ka guximin e më akuzon mua se qenkam përdorur si diversion dhe tallje nga qeveria, në një kohë kur Edi Rama rendi si batakçi nëpër natë me një torbë me ëndrra perverse kryeministrore drejt Gjirit të Lalzit, ku shiti brenda një nate 4 viktimat e 21 janarit, 26 viktimat e Gërdecit, zgjedhjet e 8 majit, zgjedhjet e 2009, grevën e urisë të dhjetëra deputetëve dhe socialistëve, e mijëra e mijëra sakrifica madhore që socialistët e mirë dhe të ndershëm kanë bërë për të.
  (Fatos Nano – mbetet Leader!)

  1. Lleshi says:

   Fatos Nano mbetet nje mut muti , nje qen e bir qeni , nje perfaqesues tipik i grekut , serbit dhe poshtersive te tyre njelloj si Saleh Berisha ! Larg Nano dhe Salehu nga Shqiperia se bashku me kelyshet e tyre !

   Edhe Edi Rama duhet vene ne prove ! Pio doli si kjo race muti duhet me i hyp gomones dhe me ik naten nga Shqiperia ! BOOOOLLLL

 25. qytetari says:

  Ps po deshi te vije ne pushtet ti ktheje syte nga Fatos Nano,i cili e ka treguar veten si politikan i zoti i denje per kete parti.Edi Rama duhet larguar pa humbur kohe per te miren e gjithe socialisteve.

 26. mona says:

  perse pikerisht sot kete leter ja u drejton socialisteve o fatos karagjozi?????

  perderisa ke 7 vjet qe i sherben berishes perse nuk ja dergon atij nje leter te tille?????

  perse ne 2007 ja dhe votat e tua per president berishes?????

  perse nuk e rrezove qe atehere?????

  ne rest se mendon se ka socialist te thjeshte qe te do e ke gabim.

  ty as meta e berisha nuk te do me,pasi te shfrytezuan.

  SI KARTE E DJEGUR QE JE LARGOHU PERGJITHMONE NGA SHQIPERIA DHE KERKOJU STREH EDHE NETES E BERISHES.
  keshtu e ndihmon shume partine tende te zemres.

  qerohu badakci.

 27. LORA1 says:

  UJKU PLAK NANO ASHTU SI SHKURTABIQ DHE I LIG QE ESHTE , GJITHE KOMPLEKSE ,E URREN UJKUN E RI RAMA SEPSE I VJEN ANES SI NGA PAMJA DHE NGA INTELIGJENCA. ZHDUKU FATOS NANO SE I KE PESHTYRE NE GOJE KETIJ POPULLI, LE TE HAPEN DOSJET EDHE PER XHOIN , PER PERIUDHEN QE KA KALU NE GREQI.
  eDI RAMA I RRETHUAR , DO MBIJETOJE , MOS KI MERAK TI NANO , DHE DO FITOJE.

 28. fule.gov.al says:

  Nuk ja velen te merresh me me kete, po mjafton ti kujtosh se si asgjesoi te majten me 2005 kur ishte dukshem shumice e votuar.

  Pergjigja me e mire per Nanon, ne rast se mendon se ke mbeshtetje le te terheq njerez ne nje Pariti te re dhe ti bashkohet PD+LSI ne fund

 29. analist says:

  Jane te gjitha te verteta ato qe thote Tosi per Ramen.Por po aq e vertete eshte se ky Tosi eshte thjesht nje diversant i Berishes qe thjesht ka kaluar ne fazen e dyte te planit te shkaterrimit total te Opozites se majte me rezultatin:Berisha edhe nje here ne pushtet,Tosi dhe njehere nje dore milionash!

 30. Anti talebani says:

  Ore, prit ti kthehemi kujteses, nje here.

  Ishte Nano qe humbi zgjedhjet ne 2005. Me sa mbaj mend une ishte ai Lideri i Partise Socialiste qe beri te largohej Meta dhe te humbte zgjedhjet, mbasi e kishte mbjelle mire korupsionin ne qeveri.

  Ishte Nano qe e beri President Bamir Topin me votat e 6 deputeteve te tij. Sa leke mori per ate ndermjetesim qe beri?

  Rama beri perpjekje te bashkonte PS me LSI dhe i fitoi zgjedhjet e parafundit per Kryetar Bashkie, por me sa duket, Ilir Metes nuk i mjaftonte ai pushtet dhe u hodh me PD neper keshilla Bashkiak, duke shkaterruar bashkepunimin.

  Ishte Nano qe doli dhe tha, qe sduhet votuar Rama per kryetar Bashkie, ne zgjedhjet e fundit. Dhe per hir te vertetes Nano ka perkrahje ne nje pjese te vogel te popullit dhe ne bashkepunim me votat e Ilir Metes dhe Partise Komuniste, ja hoqen kryetarin e Bashkise Edi Rames.

  Edhe tani kerkon te kthehet ne drejtimin e Partise Socialiste?!?!?!?!

  Atehere te kuptojne lideret aktuale te partise socialiste, qe nese kthejne Fatos Nanon ne pushtet, vota ime ska per te qene me kurre me Partine Socialiste. Dhe ju garantoj qe shume e shume te tjere do i kthejne krahun Partise Socialiste. Do vyshket ne nje menyre te frikshme qe do jete teper voen per te bere ktheses as per zgjedhjet e 2017.

  Edi Rama ka gabime, por konjukturat komuniste me ne krye Sali Berishen dhe laskaret e tij, Meta , Nano, Idrizi e kompani jane nje gabim teper i madh i shtetit shqiptar. Nanon e kemi provuar disa here kryetar dhe kryeminister dhe e pame se cberi? Spres te na beje me mire ky njeri. Edi Rama hyri ne histori si Kryebashkiaku me i mire ne koherat demokratike, ti japim mundesine te drejtoje shtetin.

  Duhet ta shikojme. Eshte fryme e re dhe me bindje nuk eshte nje komunist.

  Mos ti leme hapesira te korruptuareve te ngrene koke.

  Partia Socialiste sduhet ta beje kete gafe.

  Kete vit Partia Socialiste do kete probleme te stermedha, me largim drejtusish lokal ne LSI. Keni per te pare, por sduhet te lekundet, se plerat jane me pake se dora e popullit.

 31. vlora 1 says:

  Ik o legen materniteti i dehur tape dhe leter higjenike e B…thes se Saliut.Cdo qelize e trupit tend kuterbon percmim per njerezit e thjeshte mor kafshe fodulle dhe pa asnje skrupull moral.
  Ku ishe ti ne betejat politike te PS cfare beje dhe kujt i sherbeje kur vije nga Vjena me qelizat e trupit te tejngopur me alkool dhe etjen perverse per tu bere president.
  Je tejet i perdorur Fatos Nano dhe je nga ato mbeturinat problematike qe nuk mund te riciklohesh dot dhe ky nuk eshte faji i Edi Rames por i veseve te tua te papranueshme per kedo mor zoti Intelektual

 32. jurgeni says:

  ky ndyresira ka fytyre e flet per 21 janarin kur pak kohe me pare ne nje interviste ne top chanel beri njelloj me faj edhe ata qe vrane edhe ata qe u vrane. i interesonte te fliste ne ate menyre pasi mendonte se do ta bente saliu president , po me gisht ne goje mbete ti ore karagjoz . po me kafshet nuk do te behet ndonjehere shqipria , me intrigantet , me batakcinjte vetem do te vuaje shqipria. provoje nje here tja marresh partine , je e vetmja shprese per te ndihmuar saliun. ke thene se do besh ribashkimin e te majtes , me hajdutin ilir meta do ta besh kete bashkim , nuk te kemi degjuar te sulmosh njehere te vetme ilir meten njeriu qe te rrezoi nga pushteti , tani mundohesh te besh i rendesishem duke sulmuar vetem edi ramen , edi rama nuk e premtoi se do te te bente president ata qe te premtuan jane ne anen tjeter te ures dhe ata duhet te sulmosh o ndyresire e felliqur .

 33. musa says:

  SE SOT EKZISTON NJE PALO BURR—–KY ESHTE FATOS NONO I PA CIP E NJERI PA MORAL—ME DJEM SI EDI RAMA SHQIPERIA SHKON PERPARA–E CON NJEREZ SI BERISHA META E NANO VENDI SHKON DREJT SKETERRES—-strike

 34. abati says:

  nano! doli u be pale shofer i ilr metes , u be shkopi i berishes ne rroten e PS dhe ne fitoren e rames , u be bashkpunetore me berishem per mbajtjen e pushtetit nga berisha , i dhuroje pushtetin berishes me 2005, doli kundra Ps dhe rames ne zgjedhjet lokale dhe parlamentare me premtimin e berishe se do e bente president , beri topin president duke trafikuar votat e Ps , per 21 janarin u be pale me kriminelin berisha dhe fajesoje protestusit . vetem per te mos pasur kundra berishen , u be lolo i lojes se presidentit ne karrocen e berishes asnje platforme asnje program per ate post por beri qe te jete nje pazar meskin oklt gara .i beri presion rames ps qe ta kandidonin kur ata donin nje proces konsultimesh nje proces konsensual se i kishte dhene gjoja fjalen meta dhe berisha .makjavelist sharlatan babai i korupsionit figure e djegur .por i beri dhe nje nder padashur Ps dhe rames ,procesi tregoje se berisha e kishte perdorur dhe e kishte shitur sic ben gjithmone. ne tavoline propozimin talles te idrizit dhe hipokrit te metes pro nanos kundershtohet fuqishem nga berisha pas kerkeses qe ruci i ben a eshte apo jo dakord berisha me nanon dhe berisha qe sic pritej qe absolutisht jo . loja e tije dhe kembgulja e mbeshtetsve te tije ndaj rames se duhet te takonte ramen tregoje se rama ka qene ne pozita parimore dhe se meta eshte nje mashtrues dhe i pa bese pra beri qe ti japin te drejte rames per te mos bere aleance me nje hajdut ordinere . dhe tani qe duket qe Ps opzita ka dale fitues ndaj nje procesi presidencial dhe qe fitorja e ps eshte e sigurte , po tregon se eshte i afte te beje presion vetem per te marre pushtet kerkon te drejtoje Ps ai qe i ka sjelle demin me te madh kombit qe instaloje kliken e berishes ne pushtet . po do te kaloje dhe kjo do te shikojme se si berisha do ta perdori prap duke sulmuar ramen dhe mbeshtetur nanon . nano eshte bere si nje qen qe leh por nuk ka mundesi te kafshoje kjo kohe tregoje se si e ndryshon ose si se i njxerr ne pah veset e fshehura te liga te njeriut lufta per pushtet per para . nano eshte ana tjeter e medaljes made in berisha . me mire i ben kercenimi i tije rames . frika e vertete qe ka berisha eshte rama ardhja ne pushtet e se cilit do i sjelle fundin familjes mafioze te berishes

 35. estilen says:

  Zoti ”Tosti”,nderi me i madh qe ju mund ti beni socialisteve eshte qe nga dita e sotme te shuheni si hije e keqe e saj.Ju jeni me maske,maske qe nuk ju shkon,mbasi vetem per xhepin tend ti punon,ju jeni ne delir,por kete e kupton edhe nje muhaxhir qe ju jeni vetem per ”qelepir’.

  Ke shtete vjet qe sillesh si pronar i shpronesuar,kur ti nuk ke nbje ‘tapi’ tek PSja,mbasi edhe edhe ate akt-perdorimi qe pate me partine e socialisteve,ja fale Sali Berishes.C’dreqin kerkon,mos valle kaq shume te paska paguar asfalia greke,sa qe ore e cast do ta besh llum e balte Shqiperine…?

  Thone qe je burr i ndritur,me thuaj nje here te vetme kur ju keni shkelqyer,mos valle me vitin 1998 kur u veshet si nje fshatar qelbanik dhe ike nga Shqiperia si nje mi i vrimave te erreta,mbasi Sali Berisha te drejtoi armen..?

  Ja c’je ti,nje njeri shume i vogel nga personaliteti,nje vemje qe gerryen te ardhurat e shqiptarve,nje shushunje qe s’ke te ngopur me gjak shqiptari.Mos valle ende se keni pyetur nje here te vetme v ehten,se me c’hije matesh more pis,me ate te mengjesit apo me ate te mesnates se erret me shi…?Eja na tako ne baze ne socialisteve te thjeshte se kam ende nje pergjigje me te ”kendeshme” per ju korb i zi.

 36. MBUSHES says:

  PO fatos ka vend edhe per ty ne PS. JANE 1000 vende BOSHE PASTAJ je ti. KA NJE VEND per numeror.

 37. Deni says:

  Si nuk te ka ngelur nje fije dinjitet more Fatos Kumarxhiu.Turpi do te mbuloje gjithe jeten per demin e madh qe i ke bere dhe vazhdon tja besh PS.Edi Rames nuk i afrohesh as tek thembra se je nje mafioz,percares,e njeri qe e shet veten shume lehte.Edi Rama as nuk e ka falur kurre Saliun per vrasjet e 21 Janarit sic bere ti ndyresire.Te perdori Saliu e te hodhi ne kosh te plehrave.Ashtu e meriton.

 38. mergim tari says:

  *A te kujtohet se cfare the per 21 janarin
  A ke then ndonje fjale per ata qe na shiten detin tek Greku…..
  *A ke thene ndonje gje per Gerdecin
  *A i denove (jo me fjale por me BURG) ata qe i shiten nafte Serbise
  *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe na rrahen ne 26 maj
  *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe na rrihnin ne cdo demonstrate qe
  benim per te liruar bythen tende nga burgu
  *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe vrane vellezerit dhe motrat tona
  ne 1997.
  *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe urdheruan te sulmuohej Jugu me
  avione dhe arme kimike.
  *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe rrezuan shtetin per pak ore ne
  vitin 1998 dhe ti si qen i zgjebosur u arratise ne Maqedoni.
  *A e denove (jo me fjale por me BURG)ate qe doli ne TVSH dhe tha qe “e
  rrezuam Qeverine Komuniste”. Ishte Ekrem Spahija nje idiot politik, i cili
  sa here flet, nuk flet por goja e tij pjerdh ngaqe eshte totalisht kafshe
  ne te menduar.
  *Ne krah te kujt ke qene ne cdo Zgjedhje Lokale pas ikjes tende kur
  kandidonte Edi Rama???? A te kujtohet kur pije kafe ne fushate me me Sokol
  Olldashin dhe e quaje EUROPEANIST.

  Si mundet te te pranojne socilaistet ty, pavaresisht se cfare ke qene….. Te gjithe jane te mire ne fillim. Rendesi ka si jane. Cdo femije kur lind eshte i pafajshem. Veset e ndyra i merr kur rritet. Edhe jeta jote politike e tille eshte. U bere me vese deri sa perfundove ne nje vemje politike qe ska me vlere, nuk i SHERBEN ME AS GOMARIT e jo me Partise Socilaiste.

  Shko e kthe ndonje gote e pastaj nisu per ne Vjene. Merr edhe Ilir Kullen. Vetem mos u nda perseri nga gruaja, kur te te duket se nuk te kenaq me. Pasi me veset qe ke marre nuk i dihet se cfare soji i shpifur je bere, ngaqe tashme je i paparashikueshem jo vetem ne politike, por edhe ne jete sociale…..

  1. Tironsi says:

   BRAVOOOOOOOOO!!!

   E Sakte fare. Ne nuk duhet te harrojme, por t’ja rreshtojme gjithkujt rezultatet kur merr nje detyre persiper.

   Ky eshte Fatosi, ka dhe me shume… kur dilte i dehur tape ne fushaten qe ja fali Salih Berishes!! Apo kur shkonte per orgji neper greqi..

  2. Shefqet Cela says:

   Doja te beja nje koment, por ti i the te tera ato qe i duhen thene.Me lejo te shtoj edhe nje dy fjale:
   – Pse i genjeve fukarenjte e grabitur me piramidat, duke u thene “me jepni voten se do tu a kthej parate”.
   – A ndien pergjegjesi per perçarjen e PS ne 2005, duke ja dhene fitoren Saliut?
   – A te kujtohet qe ne prag zgjedhjesh, e gjete gjuhen e perbashket me Lidhjen e Skraparllinjve te Inatosur duke ju versulur PS e Edi Rames?
   – A te kujtohet qe u katandise “shofer” i mjeshterit te poshtersive, per te mbajtur Sali Berishen ne fuqi. Bashke me te gjetet gjuhen e perbashket dhe thuret intrigat. Te kujtohet? “AH! “SIKUR TE ISHIM KESHTU BASHKE ME 2005”.
   – A te kujtohet dollija me Saline, duke buzeqeshor vesh me vesh, ne prag zgjedhjesh, pamvaresisht se te tjeret renkonin edhe per buke?
   P.S. Zoteri mergimtar! Shtoj se gabon parashikimin per ndarjen serish nga gruaja. Ky “rrezik”, realisht egziston; por jo nga ky biçimsez. Ndarjen mund tja beje gruaja qe ka, sepse nuk e mbajti premtimin per ta bere “ZONJA E PARE”.
   Une do ti jepja te drejte se shoqes, por jo per kete arsye. “Me mire djepja bosh, se shejtani brenda”. Ose siç thua ti, si mund te honepset kjo VEMJE. Ke qelluar ne shenje me epitetin VEMJE.

   1. mergim tari says:

    Me falni Tironci dhe Shefqet Cela,
    qe nuk mund te shkruash cdo gje ne nje shkrim te vogel dhe faleminderit per plotesimet. Jo cdo gje kujtohet ne moment. Pastaj ky ka aq shume per te shkruar per famekeqesine e tij ndaj PS dhe popullit, saqe duhet ndonje teme e vetme per kete ZORZOP per te shkruar gjithcka.

    Po te na hape Merua ndonje teme Psh “CV E LIDERIT HISTERIK te PS”, mundet qe ne ate CV, seicili nga ne qofte pro ose kudner tij te jape gjykimin se si ky njeri ka vepruar ndaj shtetit, popullit dhe partise se tij qe nga 1991 deri me sot…..

 39. lulzimi says:

  o fatos, te perdori Saliu per 7 vjet si shtup haleje per te pastruar bythen e tije dhe tani qe e perfundove misionin per te, te hodhi ne koshin e halese.Ty duhet te te vije turp per nderimet qe kerkon nga antaresia e PS pasi e ke shitur me dhjetra here PS per bixhoz politik. Po ta mbajti bytha futu dhe konkuro ne garat zyrtare te PS dhe mos bej thirrje per kryengritje ne PS. Fatkeqesia jote eshte se ti e konsideron PS pronen tende dhe socialistet si skleverit e tu qe sa here ti te ngelesh pa para te kthehesh e te besh nje dore. Zhduku Fatos Nano ne terrin e historise.

 40. anila says:

  Nano je nje fytyre e qelbur!Po ke vandake krijo parti te re dhe merr dajon e Xhoit Durim Lamajn e vere drejtor dogane sa e di ai si te vjedhe se ja ka marre doren qe kur ishe ti kryeminister e qe i diskreditovi Tatimet,Hamit Kosten e Taulant Deden dhe mbledh aq vota sa nuk te dalin as per nje keshilltar.Ti ke degraduar aq keq per pushtet sa nje dite do te tallen te gjithe me ty.

  1. hasan says:

   NANOIK NANOIK NANOIK NANOIK NANOIK NANOIK NANOIK E MOS U KTHEFSH.

 41. Ben Dibrani says:

  Nuk e lexova sepse nuk pres asgje te mire nga ky Makbeth i politikes Shqiptare. Ky vemje qe la vendin e dorzoi pushtetin Saliut, po na vetofron turpin apo trupin e tij te degjeneruar per … udheheqje ha ha ha, i madh eshte deliranti.

 42. racionali says:

  Pjesen tende O Fatos-pioneri ne stafeten e demokracise e kreve me rekordet me te keqija humane,burrerore dhe politike .(koha jote “sportive”eshte per antikapatet-paraolimpik).Do te te besonim sinqerisht,(pamvarsisht rekordeve negative qe ke ne politike) ne se do te kishje ndihmuar PS,ose se paku te kishje heshtur,por zgjodhe formen me te poshter duke na luftuar ne popullin qe urrejme Salen,dhe duke u bere sherbetori i bindur dhe frikacak per Salen.Sic duket Sala te ka bere nenen, prandaj e therret (babe–Zotni–padron–aga.Keshtu qe ,ne nuk kemi se si ta kuptojme Edin si deshtak ,per sa kohe i jeni vene nje tufe zagaresh dhe po i merrni frymen ,duke shpifur ,vjedhur votat,vjedhur informacionet ,shantazhet ,diversionet dhe te gjithe qelbesirelliqet e kesaj bote ,duke angazhuar pothuajse te gjithe mjetet propogandistike ,dhe EDI ka dale triumfator.Ju nuk keni”Hallin e Shqiperise”,por hallin tuaj,se me fitoren e Edit,ju -Sale maloku ,Tos qorr-legeni ,Ilir -hajdut-krimineli ,shkoni ne te s…….Une personalisht kam qene dhe jam kunder takimin me Lir pisin.PO ti more Tos-snobi ,me padronin tend Ilirin cfare ke ??? Apo e ke qejf se si te ndau partine ne 2004 ???? Apo kur i dha pushtetin Sales ne 2005 ???? E kupton Toso se sa i “poshter” eshte Edi kur ta fut Iliri sa krahu ???? Tani me qe presidenti u zgjodh ,fillo tani Katharsis-Kakaris,te te shikojme se sa bythe ke Toso ?????!!!!!!!! Ti kujton se je garip duke gjetur ndonje batute si DALEZOTSA dhe e kalon situaten .Ti nuk je gje tjeter Toso vetem se nje kufome politike,dhe nje pleh i ketij vendi.Ne se ke bythe provo te kunderten,por ti je i tredhur Tos–Kakarisi

 43. KOLIS says:

  VE BAST QE KETE LETER E KA SHKRU ARTAN HOXHA .. SKA KOHE ENERVA TOSI TE SHKRUAJ NJE ELTER KAQ TE GJATE .. VE BAST ME KE DHE SA TE DUSH

 44. nastradini says:

  Shikojeni kete karagjoz o milet i paudhe. Erdhi nga Vjena dhe j’u servilos me radhe Saliut, Ilir Metes dhe Edi Rames, pastaj shkoi per “bekim” edhe tek Avrizu Mavria, qe s’i mer vesh fare FINTET albaneze. Pasi e pa qe PARASHYTA e tij nuk ju hap dhe nuk e PORDHI kush filloi sulmin prape me radhe per Saliun, Ilir Meten dhe me ne fund per Edi Ramen. Keshtu beri tani, keshtu beri me zgjedhjen e Bamir Topit, me Gerdecin,m e 21 jnarin dhe me te gjitha zullumet e tjera te politikes mafioze te Saliut. Po nuk ishte ky i paudhe qe i “FALI” Saliut pushtetin ne 2005-n me korrupsionin e qeverisjes mafioze te tij? Dhe akoma nuk i therret trunit dhe moralit qytetar qe te kerkoje falje per viktimen qe shtypi me makine ne autostrade bashke me nipin e Bilbil Klosit dhe e hodhi qi nje qen rruge ne kanal pa i dhene ndihmen e pare. Qe mund t’i kishte shpetuar jeten. Por duke ja mbatthur nga vendi i krimit si nje frikacak dhe burracak i verte ne terrin e nates. Me te vertete ku eshte nje karagjoz prej verteti. Por me shume karagjoze jane ithtaret dhe fanatiket e tij qe ketu ne tema e duan per Baba te Kombit kete PIRAT pijanec dhe bixhozxhi.

 45. dritan shkoder says:

  turp kush nerret ne ty ti vetem e shkaterrve ps ende jane disa falanga aty qe i sillen neper kembe e se lan me punu Edin pse smerresh me Berishen qe gjithmon ta ka fut ty liberali e pra boll i sherbeve e idhe pushtetin 2005 e ne 2007 e per kryetrin E BERISHES votove e i bere thirje ps qe te mos votoj edin si ste vjen turp ore erdhe prej vjene per mu ba president e sala as qe te llogariti e pse ja kerkon edit ti qe shite 5 deputet per bamirin e sales si sja kerkove borxhin sales me nja 10 deputet qe te behesh president por e din se sala lot me ty e ti se kupton por i sherbeve e tash na thu e kam zemer ps po si te hyn e te del kjo ps more so me ken lek bizhozi ik ik e lere rehat ps se do te kishte fitu paty me koh po ti vjen e ja prish fhithe ate qe nderton

 46. tutje says:

  hajde NE PS, por LEKE NUK KA. DO punosh pa leke,roje tek porta KRYESORE e ps.

 47. nanos says:

  nano! po te kujtoj nje proverb qe per sjelljen momentale tende te shkon . ke humb parane pak ke humb, ke humb nderin shume ke humbur , ke humb lirine, burrerine i ke humbur te gjitha .besoj se ju nano i keni humbur te gjitha si parane nderin lirine dhe burrerine nga ethja per pushtet .dhe fatkeqesisht je ne pjesen e fundit te rugetimit jetesore kur njeriu korigjon ato qe ka bere keq dhe jo te beje te keqija te reja se nuk ka kohe me per ndreqje jeta eshte e shkurter. mos e shperfytyro vetem mos lepije me ate qe ke peshtyre qe fat per vendin qe ju nuk u bete president . kerkoji ndjese te gjithve atyre te ps qe ju afruan doren por qe donin nje president mbi palet te cilet ju i fyeni . mos u sill me si nje gango apo si padrino apo si don nano nuk eshte koha jote je nje kandil i fikur shko rri dhe shijoji keto vite me xhoanen .politika te plak .

 48. ToniTR says:

  Nuk e beren magazinjer Jovan Bregun e shkrete dhe na qenka merzitur keq.
  Ti po qe je bure shteti, deri dje ishe shtrire si tapet per ti fshire kepucet Sales dhe Edit ndersa sot te qenkan ngritur prap puplat dhe ben si i revoltuar…
  Ne zgjedhjet e vitit 2013 merre eksperiencen, elokuencen, dalezotsine dhe floket e reja portokalli dhe bashkohu me Kacin, Ilirin e Saliun ne “Aleancen per te Shkuaren”… Do ta vlersonim shume nqs do ndihmoje ne pastrimin e PS nga mbetjet e fundit qe ke lene!

 49. landi says:

  Ik ore Nano shofer i Ilir Metes,ke katandiaur si Pandi Gjiza i themi ne nga Korca.PO tallen te gjithe me ty ore burre i Xhoit,qe le femijet dhe gruan e u katandise ne nje vagabond e pijanec qe do te vjedhesh sic u mesove kur ishe kryeminister.

 50. Andrea says:

  Gjynah i shkreti Nano paska rrjedhur,sidoqofte mosha ben te sajen por ky mashtrus nderkombetar ka deshtuar ne menyren me te turpeshme.Te gjitha ato deshtime qe permend o pacavure e basarduar jane bashkepunimi tend me Berishen dhe Meten dhe kobene e krapeve qe ke akoma ne P.S.si Kacin me shoke.Je ti o felliqesire qe nga viti 2005 kur bere pazar me Berishen per ta rikthyer ne pozicionin e k/ministrit i ke futur sterkembzen PARTISE qe ti sharlatan me lote krokodili i qan hallin.Je ti felliqesire qe si per gerdecin,greven e urise se deputeteve,darken tek restorant Krokodili,vrasjet e 21 janarit ke dale ne krah te Berishes dhe si pusht ke sulmuar P.S.ne.Po ti je pa moral,ti je nje sehan lepires,nje rrugac i pa skrupullt,ku ne qofte se deri die te jepej dicka si merite si politikan,sot me keto qe po ben po humbet cdo vlere,je nje deshtak i pa skrupullt dhe deshtimet e P.S.se nuk jane te Edit por te karvanit tend ne sherbim te Berishes,jeni ju deshtake ti dhe ILIR META,qe i dhate fitoren Berishes.Populli e nxori Berishen ne pension qe 1997,por ti e ktheve ne 2005,dhe zagari ILIR e mbajti ne 2009 bashke me ty o karagjosi pa fytyre,atehere ku eshte faji i EDI RAMES,apo qe te ka deskredituar si ty ashtu edhe berishen si para popullit ashtu edhe ne arenen nderkombetare.Si nuk e kupton o thes me mut qe Berisha me Ilirin po tallin bythen me ty duke te perdorur si hafie per punet e tyre e kunder partise tende.PASKE QENE I PA SKRUPULLT O NJERI PA MORAL.

 51. klau says:

  ve doren ne zjarr qe keto komente ne favor te mender fatos nanos ,, i ka bere vete ai ,,, 2000 % i sigurt jam.. o derr po na tregon qe ligesia e njeriut nuk paska fund ,, te falenderojm per kete gje ,, te fala xhoanes

 52. ENDRI says:

  QE RAMA I KA HUMBER TE GJITHA BETEJAT KJO DIHET PO QE TI JE NJE RROTE TRAPI KJO DIHET ME MIRE SE E PARA.

 53. Shkupi says:

  Alternativa e vetme per rikthimin e opzites ne pushtet.

 54. s’ju kuptoj ju socialisteve,doni pushtet apo moral ne 2013??edi eshte deshtak e nuk fiton dot kunder malokut beheni mendjen top.vetem tosi eshte ilaci i duhur per fitore e kthimin ne pushtet te PS.edi sbajti dot bashkin e nxoren me dhun dhe se perfillen fare tani per presidentin.saliu e quan leshko piktorin dhe do qe ai ta udheq PS se e ka me kollaj ta rezoj prap ne tapet te gjatin kokbosh te PS.ME SAJMIR TAHIRIN,ERION VELIAJN E FIDEL YLLIN harojeni pushtetin ju edhe ne bashk me ju.kohet e NANOS ne pushtet ishin te arta per te gjith,kurse ky palla rama ska vizjonin e nanos per te udhequr vendin ai nje bashki kishte dhe e beri corape u pasuruan vetem klientet e tij e me te shumtit ishin te djatht qe sot jan me sliun.te majtet vetem pataten kan per te ngren per sa kohe do jet EDVINI ne krye te tyre.nuk fitohet pushteti me editoriale e me llogje por do dhe lojra politike e dredhi te tipit NANO qe te kenaqen te gjith e te han nga pak.

  1. AHA says:

   Po pse bre pinasmene ,duhet te nxjerrim zombet nga varret qe ti bejme kryetare partish, PS nuk ka nevoje per zombi e as per te uritur per ta drejtuar , PS ka nevoje per mashkull me bole qe te tundet vendi kur te hape gojen e jo te mare leje nga Marika e nga Sofika per te ngritur zerin!!!!!!!!!!!

 55. Çimi, shoku i Melamin says:

  Aloooooooo Çimi jam…..
  Fatos degjoji se cthone bota….Prape me ty do merremi ne, se doktori premtoj 30 vjet ne pushtet, ti je ca me i ri, 50 vjet i ke te sigurta, po ne te tjereve nuk do te na vije rradha fare …. 😉
  Aloooooooo Çimi jam…..mos thuaj qe nuk te thashe….

 56. matiani nga shkodra says:

  mos harroni se edi rama gjithmone i ka pasur kunder tre dalzotsat (tosin ,krylopen ,salicin). mendoni ca do te kishit bere ju ne vend te tij,. eshte kollaj me fol po eshte mrekulli qe eshte gjalle

 57. gazetat says:

  shiko o nano se si po e lexojne tv e saliut deklaraten tende prap je bere vegla saliut . rama neglizhoje mos u merr me nje te mbaruar legen si nano qe mori kurven qe ja pallonin greket

 58. agim says:

  Bravo Nano !Je shume i madhe,je shume i larte
  Je me i madh,je me i larte se
  Esat Pashe Toptani
  Ti je gati te shitesh shqiprine me ölire se ai se Esati
  Ti ke vler
  mos harro se kush je ti e cke bere ti ndaj kombit e ne menyre te vecante ndaj socialistave
  Nje gje dije se varri ska me te leju mbrenda
  Por tipa te tille vertet as per varr nuk mendoijn

 59. socialisti says:

  Boll Nano kazinoja,shko te Berisha e Basha se socialistet i le e ike dhe vjen per te marre kestin te Berisha qe i sherben

 60. TE heqesh dore nga xhini, e te fillosh uiskin, sdo te thote qe ke hequr DORE nga PIJA

 61. dekameron says:

  nano je bere nje dordolec ti qe do konsensusin ti qe ishe largur politikes ti mbi palet . tregove fytyren tende te paskrupullt si nje legen qe je po te pakte ke respekt per ramen qe te shpetoje vajzen nga droga ku kushte perfunduar ta shpetoje nga vdeja . je nje kelysh komunisti si babai jot thanasi nje legen je .nano rrodhi iku tani e ka rradhen saliu

 62. altin21 says:

  Qe ne fillim te letres, je genjeshtar dhe mashtrues…dhe as harxhova kohe ta lexoja fare/ thua” Kemi 21 vjet bashke…” Mund te me thuash si te dalin hesapet per 21 vjet, se qe nga 2005 e ketej ke qene paterica e Saliut dhe Ilir Metes, qe me falni per shprehjen o lexues, ta futen ty o Fatos dje sa krahu. Ate nuk donin te te kishin ty president (as une) Nuk ta futi Rama , po ta futen ata te perkeddhelurit e tu, Ilir Meta, e Vangjel Tavo, Kac Islami, e beniamini yt qe e bere miliarder Shpetim Idrizin e doganave ne qeverine tende…Prandaj mos bej gam gam e i fut shkopinj nen rrota Edi Rames, se ne fund te fundit po na fut shkopinj ne simpatizanteve te PS,,,

 63. valter says:

  “une jam fatos plehra prapa me vjen historia“ ik o plaku mere ik zhduku nga ky vend se ti vetem e ndot si ato plehrat e pariciklueshme,zhduku o flliqesire se ti ishe strategu i sistemit te shkaterrimit bashke me ata qe te vijne rrotull. Shpresoj qe telenovela e presidentit te ket mbaruar

 64. MEMEDHETARI says:

  Ore,paske qene legen fare ti!!!!!!!!!!!!
  Ike,or mut,na u hiq sysh,karrierist i pashoq!!!!!!!!!!
  Ke gjithe kohen qe punon kundra Partise Socialiste (qe te “qan” zemra per te”),ke gjithe kohen qe flirton me Sali Berishen dhe Ilir Meten per te demtuar Edi Ramen dhe sot po na ben thirrje te bashkohemi me ty???!!!
  Ik me kohe te mire,mor QELBANIK,IK se DRURIN E KE PAK…
  Ik,se na ka shkuar thika ne kocke dhe nje “MERITE” te madhe per kete gje E KE TI,mor FELLIQESIRE…
  IK,se armet e 97-s NUK JANE MBLEDHUR AKOMA…
  IK…IK…IK…
  ZHDUKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ZHDUKU,se ti NUK QENKE AS SHQIPTAR……
  Shqiptari NUK E BEN FAQEN BYTHE sic po e ben ti…

 65. Andrea 1980 says:

  Marre nga komenti i mergimtari ne respublica, nuk dija cfare ti hiqja cdo gje e thene me saktesi:

  *A te kujtohet se cfare the per 21 janarin
  A ke then ndonje fjale per ata qe na shiten detin tek Greku…..
  *A ke thene ndonje gje per Gerdecin
  *A i denove (jo me fjale por me BURG) ata qe i shiten nafte Serbise
  *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe na rrahen ne 26 maj
  *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe na rrihnin ne cdo demonstrate qe
  benim per te liruar bythen tende nga burgu
  *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe vrane vellezerit dhe motrat tona
  ne 1997.
  *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe urdheruan te sulmuohej Jugu me
  avione dhe arme kimike.
  *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe rrezuan shtetin per pak ore ne
  vitin 1998 dhe ti si qen i zgjebosur u arratise ne Maqedoni.
  *A e denove (jo me fjale por me BURG)ate qe doli ne TVSH dhe tha qe “e
  rrezuam Qeverine Komuniste”. Ishte Ekrem Spahija nje idiot politik, i cili
  sa here flet, nuk flet por goja e tij pjerdh ngaqe eshte totalisht kafshe
  ne te menduar.
  *Ne krah te kujt ke qene ne cdo Zgjedhje Lokale pas ikjes tende kur
  kandidonte Edi Rama???? A te kujtohet kur pije kafe ne fushate me me Sokol
  Olldashin dhe e quaje EUROPEANIST.

  Si mundet te te pranojne socilaistet ty, pavaresisht se cfare ke qene….. Te gjithe jane te mire ne fillim. Rendesi ka si jane. Cdo femije kur lind eshte i pafajshem. Veset e ndyra i merr kur rritet. Edhe jeta jote politike e tille eshte. U bere me vese deri sa perfundove ne nje vemje politike qe ska me vlere, nuk i SHERBEN ME AS GOMARIT e jo me Partise Socilaiste.

  Shko e kthe ndonje gote e pastaj nisu per ne Vjene. Merr edhe Ilir Kullen. Vetem mos u nda perseri nga gruaja, kur te te duket se nuk te kenaq me. Pasi me veset qe ke marre nuk i dihet se cfare soji i shpifur je bere, ngaqe tashme je i paparashikueshem jo vetem ne politike, por edhe ne jete sociale…..

 66. cimi says:

  je e vetmja shprese qe e majta te rikthehet e te bashkohet sa te jete skizofreni ne opozite do jete opozita

 67. NAIMI says:

  Une qe po shkruaj keto pak rreshta kam qene nje ithtar i Fatos Nanos, por tani s’mund te hesht me :Ti zoti Fatos nuk je me perfaqesuesi i P:Socialiste por nje aventurier bajat i interesave te tua:Ty nuk tu hap barku per socialistet por per Xhoanen qe deshe ta beje zonje te pere sepse ashtu i kishe premtuar dhe tani ke frike se mos te le rrugeve.Ti Fatos Nano je njeriu me palaco sepse nuk ke menduar kurre per socialistet e thjeshte:Ti Fatos Nano je njeriu me i peshtire qe u bashkove me Saliun dhe i dhe fitoren duke tradhetuar njerzit e thjeshte.Ti Fatos Nano je njeriu me hipokrit qe ka nxiere politika shqiptare se bashku me Saliun me te cilin perbeni nje binom te pandashem. Kur tu dhimbsen ty te renet e 11 Janarit ?Ku ishe deri tani,pse nuk fole nje fjale kur u derdh gjeku por tani si Jagua tu dhimbkan mor njeriu u pafytyre ? Tani u kujtove ti te falsesh per vjedhjet e votave qysh nga 2009 e deri me sot ?Je kaq cinik sa edhe imagjinata nuk i parashikon. Tani Edi qenka i deshtuar sepse nuk fitove ti per president. O njeri i keq ,Nuk e kupton qe ylli yt ka perenduar .Do s’do ti Edi Ramen do ta mbeshtesim deri ne fund .Ti mbec langua e bredhc rrugeve per ndojne kocke. Mos e qelb me teper mjedisin por largohu ,shke bjere ne prehrin e Saliut dhe te Ilirit se ata ta futen sa krahu .Ta mbash me shendet . Sa me shpejt te largophesh aq me mire do te jete per ty dhe zagaret qe te ndiekin nga pas. Te fale NAIMI:

 68. Naku says:

  Kam patur shume respekt per te deri ne momentin qe humbi dhe u largua sic i takon nje lideri, por ne momentin qe filloi te shfrynte kunder partise se tij qe i ka dhene dhe ka marre shume, kam humbur cdo lloj respekti per te.
  Ne kete vend cdo gje ka marre fund, ku nuk dihet kush eshte i ndershmi dhe hajduti, kush i zoti dhe i paafti…

 69. sali trapi says:

  Ky pijanec i qelbur,ky batakci,e do pushtetin vetem per Xhoanen,qe ja fut koken poshte fustanit,eshte i pa bese dhe fytyre e poshter.Ai kishte parasysh socialistet ky bixhozxhi kur dilte ne krah te Sales??????,kaq shpejt i haroi???…eshte karte e djegur bashke me Malajn,Islamin e ndonje tjeter.

 70. Antitalebani says:

  Ishalla del ndonje dhe i fut nje plumb kokes, ndonje kallep poshte makines, acid ne fytyre, cianur ne konjak, aku di une.

  Dicka qe ta vrasi ose ta lere cyryk te pakten.

  Plera

 71. kostandini says:

  Mos zoteri se na ngjethe mishte dhe mornicat na i bere sa nje kokerr ulliri.S’ke turp kur flet si i pafytyre o dalzots per fatet e kombit.S’ke turp qe shan EDI RAMEN kur ti vete je berre nje ferre e padurueshme ne kembet e ketij populli dhe te vete kesaj partie.Ti ke votuar kunder interesave te krsaj force politike dhe prej 10 vitesh po rropatesh te kapesh kreun e shtetit.E tani qe nuk tu realizuan enderat e sirtarit kerkon te behesh kryetrim i karvanit kur ti nuk e meriton as bishtin e tij.Ka perenduar ylli yt zoteri.Mos u lodh kot se tani jo vetem qe sdo prishesh as nje pune per Ps por as do te ndertosh gje tjeter vetem se do te shtosh negativitet ne portretin tend.Vlereso komentet qe behen dhe si ekonomist do te nxjerresh influencen e faktoreve.

 72. sic duket, miqet e xhoanes e kane dehe, pasi kane bere qef me xhoanen e kane nxjerre ashtu te dehur, qe te thote ato marrina qe edhe nje 16 vjecar i dehur nuk do ti thoshte. ti dukesh se je nje gje shume e ttashe, a nuk e sheh se sali berisha, ilir meta, kac islasmi e shpetim idrizi po instalojne shtetin islam ne shqiperi. ideolog kane haxhi enkeleid alibejne. aleanca meta berisha eshte aleance muslimanesh. a te kujtohet qe i ke thene ilir metes ‘se kur je ne shtepi te shkojne shoket e te flene me moniken’, kujdes tani thuaja vehtes ‘ mos u deh se kur te dehesh te tjeret te flene me xhoanen. a je ti tos qe per 4 vjet ke shkuar ne parlament 8 here, cdo 6 muaj, qe te marresh ate rroge pa menduar per socialistet e per popullin mereshe vetem me zogun e fundshpinen e xhoanes. kujdes rrij afer xhoanes se te iken e mbetesh pa partine socialiste e pa xhoanen. te na rruash o i xhoanes.

 73. detyra says:

  shkove lepive bythen e berishes metes o nano .e pe kush eshte berisha me meten eshte po ai qe te futi ne burg qe te shkaterroje familjen ai qe po te ben lolo po tallet me ty sa poshte paske rene mederisht o nano ta futi prap berisha me meten dhe kete nuk e kupton nuk ta ka fajin rama o nano mos degjo ato palo keshilltare qe te rrijne si zagare doje te ishe dhe burri i shtetit ke marre fund ke degradu komplet shko ne austri se po te braktis dhe ajo kumlla .nano ike turpshem si nje njeri pa asnje lloje morali , mos u merzit keshtu do te iki dhe berisha ndoshta dhe me keq.kemi porosit qe te jeni ne nje azil se bashku se keni se cfar te tregoni njeri tjetrit . e nxorre bythen ne pazar nano .

 74. Ton says:

  Kur iku ky pleh, u gezova shume dhe thashe se do ikte dhe kryeqelbesira, maloku i cmendur.
  Ky motherfucker, ja dha pushtetin Malokut, ne pjate floriri.
  Ky qelbesire flet per gjakun e 21 janarit kur nuk ishte ne gjendje t’i q… Robte atij qe e rrasi ne burg ku e bente shurren ne shishe Coca Cole?
  Ky maskara flet per moral ? Ky cope muti qe la gruan, nenen e femijeve qe i qendroi prane ne vitet me te veshtira te jetes, qe i lante breket me mut te burgut per dike qe tani e terheq prej hunde si lango?
  Ky qe u largua per kaq vjet dhe la Shqiperine per nje cope p…?
  I mbaruan leket dhe tani kerkon te behet prape magazinjer.
  Ptu..

 75. atdhetari says:

  O popull ne shyqyr qe e hoqem qafe nje fytyre te komunizmit si ky. Me kohe dhe Sala e Edi do ikin, Sala prej moshes dhe Edi prej idiotizmit te tij. Na duhen politikane te rinj ne skene. Keta qe po luftojne tani i dime mire kush jane. Fatkeqesisht do ti hame dhe ca vjet me keta hajdute.

 76. peci luku says:

  po ik p….se sqeve krah per krah me berishen e the saliu ka bere shume per vendit kur te pagoi ja dhe popullit leket e piramidave qe i vodhet te dy me shpellarin ik or i alkolizuar kumarxhi

 77. besmira says:

  si nuk ka turp qe flet ne kete menyre fatos nano per kryetarin e ps. edi beri shume mire qe nuk e kandidoi se menjehere e tregoi fytyren ishte i pari qe uroi presidentin e ri. besoj se per ps eshte me mire nishani se nanua, nanua perseri kunder ps do punonte.u cudita me gezimin e papare te deputeteve femra te pd thua i kishin humbur shpresat qe vendi do behej me president ,gezim i papare..

  1. atdhetari says:

   Ti duket qe ke punuar ne bashki per Edi Ramen.

 78. mesuesja says:

  Shkrim tipik i Artur Zhejit.

  Qelbesire koke e kembe.

  Krijues te idhudhit dhe kultit te individit. Edhe sikur te me kishte ngelur nje grime simpati, ky shkrim ma zhduk fare!!! Me ngjall krupë!!!

  Ptuuuuuuuu, qelbesira dhe krimbate ndyre!!!!

  Zhduku o Fatos Nano. Shume e vertete qe te xhiroi dhe perdori maloku Salih Berisha. Shume mire ta beri, e tani ti vjen era malok dhe te vjen inat.

  Plas Fatos Nano, je deshtak !!!

 79. opozitari says:

  Te komentosh tani per nanon gjen fjale plot sidomos ato negative,se per fjale te mira nuk e di se cfar komenti te jap. Nano mendimi im eshte qe eshte nje person i emruar kryetari i PS socialiste qe ne kohen e Ramizit per ta sabotuar ate ,sic eshte emeruar Sali berisha po prej Ramizit per te minuar demokracin,sic dhe e ka minuar me se miri..Nder te tjera ka dhe nje te keqe te madhe qe po perdoret si dordolec Nga Berisha .E them kete qe po perdoret pasi eshte menyra me e mire per te sabotuar te majten pasi vete Nano e dinte qe Berisha nuk e bente President dhe nuk e beri kete per shum arsye.Arsyeja me e madhe eshte qe ky dordolec i duhet Berishes per vitin 2013 per te percare PS fushate te cilen e filloj para zgjedhjes se presidentit ne momentin qe erdhi i vetofruar gjasme por i rekomanduar nga Berisha .Veteofrimi i tije ka qene arsye qe mos te lejoj te majten te nxjerre kandidat perballe kandidatit te Sali berishes E programuar qe votimi do shkonte ne raundin e katert se tre te parat i konsumuan pa kandidat zyrtar.Dhe nese do ishte ndonje kandidat nga e majta patjeter qe duhet te ishte lideri i tyre historik gje e cila nuk do te ndodhte Keshtu politikani i zoti i ketij vendi Sali berisha gjithmon me ndihmen e Nanos u fut i sigurt ne konkurim vetem me nje kandidat ate te emeruarin prej ti.Them i sigurt ne votim se ai njeh te gjith keto politikan sa dhe i kercenoj me zgjedhje te parakohshme .Dihet qe asnje nga ata nuk i duan zgjedhjet e parakohshme ,perjashto opoziten.Mbaroj problemi i presidentit tani Z.nano vazhdon fushaten e percarjes se PS per zgjedhjet e vitit 2013,se dhe aty berisha don qe te jete i sigurt. Me thoni mua tani me luften per kryetar te PS midis Nanos dhe Rames kush i fiton zgjedhjet ne 2013 . E them me keqardhje Njera profetesi Berishes i doli ajo e nje president nga Kryesia e PD ,me ndihme te Nanos, po me ndihmen e keti te fundit frikesohem qe i del dhe profetesia tjeter qe ketu do me keni dhe ne 2017.

 80. psikoanaliza says:

  Ke permendur vetem 27 here emrin e Edi Rames brenda nje letre… shenja te qarta te nje njeriu pa personalitet, individualist dhe i paqarte.
  Boll hodhe balte mbi Edi Ramen dhe mbi partine qe supozon se vetem sot e kuptove qe e ke ne zemer…
  Ne 8 maj, ke parti kishe ne zemer ?
  Ne 30 qershor 2009, ke parti kishe ne zemer ?
  Ne korrik 2007, ke parti kishe ne zemer ?
  Po ne korrik te 2005, ke parti kishe ne zemer ?

  Deshtaku je ti, njeriu pa zemer. Humbe perball Saliut imazh 97, para njeriut qe te perdhunoi ne qelite e burgut dhe te shperfytyroj familjen.

  Fatos Nano, nqs te ka ngelur dhe nje pike tru, duhet ta kuptosh qe Shqiptaret nuk jane me aq budallenje sa i gjete ne 1997, letra jote eshte nje invers… meqe nuk me votuat une ty Edi Rama (rrjedhimisht dhe ju Socialist) do ju percaj me qellim qe te vazhdoj Saliu ne pushtet.

 81. trupi pyll e mendja fyll says:

  Pasi i lexova komentet me ben pershtypje dicka.90% e komenteve flasin per Nanon pijanec hajdut kurvar bixhosxhi alabak etj.
  Kujt i plasi bytha cfare ben Fatos Nano ne jeten e tij private.
  Po tu pyes ju qe komentoni po Berlusconi kush eshte? prape do pergjigjeni:hajdut,kurvar bixhosxhi alabak etj
  Me falni po ky eshte tipi i politikanit te vertete.Politika eshte kurve the ne se nuk ben lojen e kurves je vetem nje djale i bukur deshtak i lumtur.
  Po kush eshte EDI??????
  Edi eshte kushdo por jo politikan.Ne politike duhet te mos peshtysh shum se ndryshe nuk e lepin dot pastaj.Kush beson se njerezit e kan pasion politiken e dine se pasion do te thote te jesh i korruptuar e te korruptosh te jesh dembel e te hash me lugen e tjetrit te jesh gati te sheses edhe nderin per leke se te kesh lek do te thote te kesh pushtet.Ne rast se ke hyre ne politike dhe nuk luan kete loje atehere je ne profesion te gabuar pasi asnjeri nga ata qe na udheheqin nuk do te shikoj veten tek ti e te ndjehet i qelbur por do te shihet tek ti e te thote ka me keq se une.
  Prandaj my friends nese na pelqen ne apo jo ky qe ju e quani pjanec kurvar bixhosxhi eshte ne nje posicion me te favorizuar per te arritur resultate qe Edi nuk i ka arritur dhe nuk ka per ti arritur dot sepse nuk eshte politikan.Ne si popull kemi vetem nje shprese qe ai qe do kryesoje te mos haje vetem po te hedhi nje cope kocke te populli fukara per te lepire.Berisha han vetem kurse Fatosi e hidhte nga nje cope kocke per popullin.A do haje Edi vetem? Me vjen keq por ne kurre nuk do ta dime sepse EDI kurre nuk do jete Kryeminister se ai nuk eshte politikan

  1. odiseu says:

   ori ti fylli, nuk eshte kap njeri tek topet e tocit apo te Edit ketu, lexo mire e mos u mer vetem me pule lo…sh…Nano eshte nje shtupe deshtake ne cdo moment dhe nje tradhetar patologjik ne cdo moment, qe simbolizon me se miri sindromin e Stokholmit, i rene koke e kembe ne dashuri me perdhunusin e tij te perjetshem..Rama de fakto ka fituar cdo zgjedhje te cilat jane perdhunuar de fakto ne grup nga treshja e homove pushtekar Sali_Meta_Nano, jo vetem me synimin e pervetesimit te pushtetit te vjedhur por edhe te paraqitjes i deshtim te Rames, qe ky nano te na dilte sot e pergjithmone si “Shpetimtari Historik i se Majtes”… nejse se me koka si puna jote qe e mbajne vetem aty poshte tek gjenitalet edhe kaq sa fola harxhova kohe boll ju jeni VK si kembore e terhiqu zvarre ne fushat e lazaratit…

 82. psiqiatri says:

  psiqiatriku njofton se eshte arratisur ne drejtim te pa ditur pacienti i dhomes 0007 fatos nano kush ta shikoje te njoftoje prane presidences .shikoni njehere nga kryeministria se mos eshte me shokun e tije sali

 83. Gezimi says:

  Zoti Nano, mbaje vehten, se nuk te kemi degjuar ta ashpersosh aq shume gjuhen. Me sa duket duhet t’ju kujtojme pak CV tuaj si deputet dhe kryeminister, jo se nuk i dine lexuesit e nderuar ketu, por mendoj se mund te jeni ende i pire.
  Se pari, qeverisja juaj ishte me e dobta e tranzicionit.
  Se dyti, korrupsioni kapi majat, dhe ndoshta them se konkuron denjesisht me korrupsionin e sotem.
  Se treti, keni qene krejtesisht i papergjegjeshem, duke neglizhuar dhe ngjarjet e renda te periudhes suaj qeverisese.
  Se katerti, qeveria juaj popullohej ashtu si kjo e sotmja, prej militantesh injorante, analfabete, zullumqare dhe parazitare.
  Se pesti, ju kritikoni shume Edi Ramen. Ju garantoj se nuk e njoh fare personalisht, ai mund te kete dhe ka gabimet e tij, por mendoj se asnjehere nuk ka kapur nivelin tuaj te mediokritetit, sektarizmit dhe paaftesise, pasi te pakten reflekton dinamike dhe vizion.
  Se gjashti, Mendoj, qe ndryshe prej jush, nuk eshte vene ne prove te drejtoje vendin, por di te them qe ne kohen e drejtimit te tij, bashkia ktheu Tiranen nga nje qytet geto (getot paten zaptuar dhe qendren e saj, ne nje qytet te denje per te jetuar. A mund te bente me shume. Sigurisht, por me sa di une, i a paten mbyllur rubineten financiare myteberet e pushtetit te sotem.

  Mund te vazhdoja dhe me tej. Por mendoj se dhe me kaq mjafton.

  Ju falenderoj per mirekuptimin!

 84. Anti talebani says:

  Edi Rama ka mundesine te tregohet me mend ne koke kesaj rradhe.

  Te lejoje lojen e paster ne Parti, te ndaje shapin nga sheqei te bej kongres para zgjedhor e mbas fitores te perzgjedhi njerezit qe duhet te kete ne krah por te drejtuar PS drejt fitores. Nese e pengon Fatos Nanon te beje nje kongres demokratik, do i japi te drejten morale te shkepusi nje pjese te PS e ta dobesoje ate. Nese ben nje kongres me standarte, i heq mundesine Nanos te krijoje nje parti te re, pasi i ka lene leshte ne kongresin e PS.

  Ja nje mundesi per te rritur kredibilitetin ne Parti. Se si ka punet mire, keshtu si po vazhdon.

 85. adi says:

  bull shit o fatos nano.Bajge .po ku ishe ti more legen gjithe keto vite.
  ti i ke sherbyer Berishes si nje qen besink mo harram.Po une per ty kam ngrene shkopat e gomes se Sali satrapit mor i pabese pa memorie po ky njeri te futi ne burg shkateroi familjen dhe ti prape i sherben.
  Provoje dil neper Shqiperi se do shikosh sa te duan dhe jane mallengjyer per zoterine tende.Harbut
  Edi Rama me kete qe beri per presidentin tregoi moral politik dhe bravo i qofte.

 86. ilir kulla says:

  mos ja vini re nanos e ka kalu pak dozen sot kishte kohe pa pi raki kumlle tropojane dhe raki rrushi skrapari

  1. Edhe Ilir KULLA shoqeruesi, servili dhe pseudo-analisti me parate e Nanos tek TV e bizneseve te pista te Nano-Xhoit (nese e shoqeron perseri Nanon si zagar ai perseri do humbi ne cdo tentative per karrige, sepse sic eshte vete ka dhe shoqeruesit si ti dhe Emin Barci e Kastriot Islami). KUJDES: Ky fare e keqe Nanoiste ka DOSJE qe ne Shkollen e Bashkuar te Oficereve “Enver Hoxha” kur ishte student ne vitin e parafundit eshte rekrutuar me deshiren e vet dhe asnje presion (nese e kruan o Kulle do ta nxjerrin ish-shoket e shkolles Numrin dhe Pseudonimin qe lidhet me nje shenje qe ke ne fytyre…). MONSTER e PERVERS si Shefi tashme jashte Loje perfundimisht dhe ne agoni te plote, qe po pret ti bashkohen se shpejti Sala dhe Iliri i Mones.

 87. shpresa says:

  o tosi shko zer vendin e hysni milloshit e te besh aleance me meten e salen per zgjedhje 2013 se mbase fiton ndonje kocke dhe ti

 88. Socialisti i thekur says:

  Po a nuk ishe ti i pafetyri qe riciklove Sali Berishen ne 2005,gropose idealet socialiste verem e vetem per tu bere president.Nese Edi Rama qenka kaq i “zi”, po ai perballe kush eshte? Ke kohe qe nuk e ze me me goje! Tregona me pare pazaret e tua me te dhe Millosheviçin, e hajde te te “riciklojmw”Pse ore i pafytyre iu soswn djemte Shqiperise e duheni vetem ju!?

 89. AdTirana says:

  Tosi, nuk e prisja kete reagim tendin. Dhe kjo per shkak te pervojes qe ke si politikan.
  Eshte e kot ta sulmosh sot Edin,jo se ai ka merita,porse mos harro se eshte gjithe ajo parti qe e mban mbi shpatulla.

  E keqja eshte se ai ne rastin me te mire ka vetem “qellimin” por jo “mekanizmat” per ta cuar PS ne fitore. Kjo duhej te ishte kuptuar me kohe nga ai dhe PS-ja.

  Ne PS tashme ardhmeri kane djemte e vajzat e reja. Me me pak urti do ta kishe kuptuar se ora jote si President do te vinte pas 5 vjetesh dhe jo sot. Ta kam shpjeguar kete ne nje vend tjeter.
  Te vleresoj pozitivisht duke ditur shumecka.
  Ti e meriton ate qe kerkon dhe ajo do te vije.
  Kesaj radhe as Kadare nuk do te kishte patur sukses sepse Saliu do te mbijetoje e jo te shkoje ne burg.

  Te pershendes dhe pres te shihemi ne Vjene
  AdTirana

  1.
  Ah sa per Ed Ramen, mendoj ta kete kuptuar se nuk duhet te synoje Kryeministrine.
  Arti po e pret prej kohesh.

  2.
  Mos e syno me PS,ti e ke dhene kontributin tend si askush,qofte edhe me gabimet. PS-ja do ta gjeje udhen e saj. Ty te pershtatet nje “Amt” i larte dhe ai do te vije tek ti vete.

 90. derma says:

  o plere..aishe ti qe ju dhe bamirin ere 2 leke pune.president.po cdo te perseri ti? ke qene kryeminister,nuk ke bere 2 leke pune,vetem ke lene te tjeret te vjedhin dhe me pas i denigroje si te ishin minj halesh.
  cdo tani ti? tu mbaruan paret o plere. me mire shiko ne do te ngrihet ne darke,se do te beje mutin dhe ajo qe ke ne shtepi,se tani qe su bere president,zere se ka ikur,dhe jo te shikosh endrra me sy hapur qe te na vish ne krye prap.TANI JE VEC NJE KUFOME. as fytyren nuk duam ta shofim,jo te degjojme denglat pragmatiste,dhe kurverite politike te tuat.

 91. erni says:

  nano mund ta hedhe berishen ose perndryshe na mbeti ne dere deri sa te vdese. der ne fund kryeminister do e kemi, Rama eshte capacul deshtoi edhe kete here.

 92. albani says:

  shoku fatos:

  – ti i ke tradhetuar 7 vjet rresht socialistet e tu te dashur,
  – ke flirtuar me berishen, vazhdo me berishen,

  pergjithesisht ato qe akuzon ramen jane veprime qe ke bere ti keshtu qe merre stafin nano for president e vazhdoni jeten ne wienn,

  tung tung

 93. sul korriku says:

  O socialiste “te dashur” dhe “te shtrenjte” te Fatos Nanos.
  Duhet te kuptoni qe Fatosi po varferohet dhe ka nje tufe me bodyguard per te mbajtur

 94. daja says:

  Dil nje here neper fshatra e qytete te Shqiperise se e merr vesh mire nese te do njeri .Fjale te bukura ke plot po na thuaj cfare premtimi ke mbajtur ,me thuaj vetem nje,apo me fal ke bere leke per vete dhe na ke lene te papune socialistet e ndershem.Nuk po te ofendoj por mallkuar qofsha pse te kam votuar.

 95. Toronto says:

  Qe Rama ka deshtuar uroj ta kuptoni te
  zgjuar socialiste, qe Rama ska vizion per
  shqiperine uroj ta kuptoni, qe ne ps ka njerez
  me te denje per ta drejtuar uroj ta kuptoni
  dhe qe nuk eshte hera e pare qe Rama deshton
  uroj ta kuptoni, sepse shqiperise si duhen njerez
  si Rama apo saliu apo nano, apo njerezit
  qe I vijne afer rames si Veliu qe shpreson
  per ndonje post dhe asgje tjeter, Rama ka
  Vite qe do shkaterrimin e shqiperise, uroj qe Ben
  Blushi ose ndonje tjeter si ai te na tregoje se e do
  Shqiperine para se te jete vone dhe te kthehet nano,,
  Me ben pershtypje se shumica e komenteve
  Ketu jane vetem te shara dhe inate dmth per inat te saliut
  Dhe te nanos te shkaterrojme shqiperine me ramen
  ne krye, tamam natyra jone tipike shqiptare, dhe Rama nuk
  Eshte alternativa e shqiperise ne keto momente
  Ashtu sic nuk eshte e saliut ose e nanos,
  Harrojini bindjet partiake dhe mendoni per te ardh men
  e vendit ndryshe do katandiseni me keq sic jeni katandisur

 96. fatmiri says:

  Eshte nje çudi e vogel se Fatos Nano nuk ka udhehequr kurre PS-ne. Ne 1991 u emrua kryetar i PS dhe u be dhe kryeminister, por Saliu nuk e la, bile e futi dhe ne burg per vjedhje. Ne 1997 si te gjithe te burgosurit doli nga burgu dhe u premtoi shqiptareve se do tu kthente dhe qindaren e fundit, por pasi hipi e zbriti si kryeminister e si kryetar disa here vodhi sa deshi vete dhe ne 2005 ja dorezoi Saliut pushtetin. Iku ne Vjene bashke me dashnoren dhe nuk rresht te behet president apo te kthehet ne politike si. I duket vetja se ne Shqiperi nuk ka me si ai, nje cope injorante, fodull, kurvar, hajduit dhe bukeshkale i ps.
  Fatos : te fala Xhoit!

 97. vjosa says:

  Me mir ne opozite,se Nano PLEREN prap ne PS.Talli menderen Saliu dhe Iliri me Nano Ferrnetin,e tani fajeson Ramen!!!!Ka Yndyre ky Felliqesira Nano??

 98. ARBER says:

  Se ca ke ber ti o sinjore nano! nuk ka nevoj ti perserisim, por ne letren tende ke haruar ti kerkosh falje publike, te gjithe shqiptareve pa dallim bindjeje politike, dhe me pas ne se do te japesh kontribut, ateher veteofrou si nje anetar i thjesht partie,gjithmon pasi ti kesh kerkuar falje publike per ate c’ka i bere kesaj partie, e mos bej thirje per percarje, se ndryshe do mendojme se ke ber prape pakt me Salin per ta mbajtur pushtetin te pa’ndryshueshem te perqendruar ne duart e Salit.

 99. Martin Ph says:

  Marrezia e Madheshtise.

 100. dumdum says:

  Ore ky ka të drejtë për sa thotë për Edi Ramën që është humbës dhe i vogël nga personaliteti politik.

  Gjynah që ky është i vetmi lider apo ish lider socialist që hap gojën.
  Hajt të gëzojmë mbretin Sali I.

 101. askushi says:

  Kandidimi artificial i Nanos per President,kishte si qellim riciklimin e tij ne PS.
  Tani ka filluar fazen e “shkaterimit” ,duke mobilizuar individ nga e djathta si dhe deshtaket nga e majta.
  Plani Meta-Nano ka deshtuar perfundimisht.Berisha konsumoi te gjitha energjite per te mbeshtetur nje kundershtar armik,me endren se do shpartalloi PS
  Kete rradhe per tu ricikluar,ka gjetur njeres te gabuar ne kohe te gabuar.Me veprimet e tij ka shtuar aq shume kundershtar rreth vetes sa nuk e kishte menduar,duke u bere i urryer brenda te majtes shqiptare.
  Perpjekjet e tij per te terhequr vemendjen e shqiptarve,se po vjen si Skenderbeu te shpetoj PS e ka kthyer ne Don Kishot.

 102. Eri says:

  Fatos je bere legen fare. I sherbeve Saliut per 7 vjet si zagar per te marre presidentin dhe ne fund ta vuri gishtin me lezet.
  Une jam socialist dhe jam 100 here me i lumtur qe s’u zgjodhe ti president, riciklimi yt do te thoshte dhe nja 3 dekada te tjera regres.
  Shko merru me bizneset e tua, boll probleme i ke hapur opozites. Merr dhe Kacrat e Macrat e tu dhe mos ju pafshim bojen, burra te degjeneruar!
  Ne kete bote jo e jo, por as ne tjetren familjarisht nuk te votoj ty.

 103. hyseni says:

  Ik o pederast se mjaft e sorollate kete popoll bashke me kurven.

 104. dauti says:

  Ta pastrojme P.S nga Nano dhe gjithe ata qe nuk u pelqen menyra si e drejton kete parti z Pamamos eshte ky problemi;
  tTe vine ne P.S njerze qofte dhe te P.D mjafton te jene dakord me z Rama te cilet kerkojne ndonje ofiq qe nuk ua siguron P.D dhe ne se marin e lene p.s pa problem keshtu mund te forcohet P.S;
  Nuk ka rendesi te jesh kundra pushtetit te Berishes qe po abuzon me Shqiperine dhe vret per te qendruar me c,do kusht mjafton te jesh me z Rama pavaresisht se mund ta bjere puna qe P.S te mos vije ne pushtet kurre nuk e di kujt i intereson kjo;
  Eshte faj i z.Nano i cili nuk arriti te mbaje te bashkuar te majten,por qe ne fund te fundit humbi pushtetin me vote dhe nuk eshte me faj z Rama i cili beri fushate kunder qeverisjes se P.S qe sigurisht kishte probleme madje nuk ka faj qe jo vetem nuk e bashkoi te majten por largoi dhe disa te tjere a eshte ky nje vleresim objektiv;
  Eshte fai i z.Nano qe ne kohen e tij nga qe ishin te lire me dhjetra figura te P.S qe denjesisht perballeshin me kundershtaret politik dhe nuk eshte fai i z Rama qe sote nga P.S dalin disa figura qe argumentat i kane stamp dhe thujse nuk frymezojne askend.Eshte e vertete qe nuk mund te jene gjithnje te njejtit njerze por edhe ndryshimet duhet te jene graduale ,jo me katapultime te njerzve qe e quajne partin qeveri ose shoqate.Sepse puna e partise ne fillim eshte pasjon dhe pastaj eshte interes pasi pasioni nuk peshohet sic mund te peshohen interesat;
  Ndoshta z Nano e ka gabim qe thote se e majta dhe vecanerisht P.S vjen ne pushtet vetem e bashkuar dhe ndoshta z Rama ka te drejte kur thote se ai dhe P.S do te vine ne pushtet duke qene kunder te gjitheve vetvetiu por ne te kaluaren nuk ka ndodhur keshtu pasi ne fund numurohen votat dhe vota ka te njejten vlere si e akademikeve dhe e fermereve madje dhe e atyre te paafteve qe nuk mund te votojne vete;
  nderkohe qe jam i bindur se z Berisha nuk e leshon vetvetiu pushtetin pavaresisht deshires opozitareve ne pergjithesi dhe vecanerisht socjalisteve pa nje kundershtim popullor qofte dhe me vote. Nuk e di se ku do te gjendet vota popullore nderkohe qe z Rama po sterilizon opoziten dhe P.S vetem te ata njerz qe i pelqene atij…
  Per mua z Rama do te ishte nje kryeminister ideal i Shqiperise ne situaten qe e ka katandisur z Berisha por me kete menyre te beri politik rrezikon shume te behet dhe rrezikon qe P.S te fitoje;
  Nuk mund ti pergjigjesh z.Berisha me te njejtat metoda qe ai perdor pra me force pasi ai ka pushtetin qe te vret gje qe e ka provuar me shume se nje here dhe ne kete kuptim dicka duhet ndryshuar pasi metoda e forces ka deshtuar dhe P.S nepermjet konfliktit eshte futur disa here kur ne krye eshte z Rama ne tunelin qe ka dashur z Berisha dhe ne cdo rast ka humbur;
  Nuk me duket me vend te beje P.S politiken qe u vjen pershtat nderkombetareve te cilet bejne gjasme sikur kerkojne demokraci ne Shqiperi por nuk e duan ate sepse ketu marin rrogat dhe madje jane bere aleate te z Berisha nuk e di per c,arsye…;
  Per shkak te ketyre konstatimeve dhe plot te tjera qe nuk eshte e domozdoshme ti permend e kam te veshtire te them ne se Nano ka te drejte ose jo por, nje gje me duket e dyshimte qe disa nga opinjinet qe lexohen ketu me bejne te dyshoj se nuk jane nga socjaliste te vertete por jane nga njerze qe i sherbejne z.Berisha ose njerze te futur ne P.S per ndonje perfitim por kurrsesi nuk e kane problem fatin e P.S sepse qe te jene aq naiv ne analizat e tyre nuk mund te besohet;
  Nuk besoj se i intereson socjalisteve te vertet nje P.S aq e paster sa c,pretendohet nga disa sa qe te mos vleresoje liderin e saj historik pra nje parti socjaliste qe te filloje nga aja …madje rekomandimi i nje gjasme partie socjaliste te tille eshte dashakeq…

 105. Sandri says:

  NANO IK NANO IK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 106. Shkodrani says:

  Po ik more nano kurva bashke me ilir bucen,po nuk i ha njeri me ato qe thua ti mor buce e plakun,po je ti bashke me sali vucidolin qe keni bere diversion gjoja me te propozu Rama NE FUND ME JA HEDH FAJIN PO rAMES,MIRE TA BERI SE TE KUPTOI PISLLEKUN TEND POR EDHE VUCIDOLI ME MONIKEN ME PPPP SI LOPE TA KANE RRASE SA TE KA DHIMT FORT,E DI UNE CA DONI JU TE GJITHE,DONI EDHE NJE HERE 97 DHE E SHIFNI SE SI IKNI SI KURVA,POR NUK E KENI LARG JO.EDIT TI RRUNI KKKKKKKKK……………RN BEJ NJI PARTI ME ATA QE TE SHTYPIN XHOIN,DHE BASHKOJU ME ATA QE SHTYPIN MONIKEN,,PTUUUUUU FAR E QELBUN.

 107. miku says:

  Nuk mund te thuash se Edi Rama i ka humbur betejat,ai po lofton per ti fituar ato, por eshte i vetem, kte mos e harroni.Eshte ne mes te ujqerve shum grabitqar dhe agresive,tani u shtua edhe Tosi plera, sepse parat ju mbaruan,cfar munt te behet me nje popull fukara dhe te trembur. Ati i duhet perkrahje e plot nga populli, sepse dhe te huajt jan kundra nga .VALIXHET. qe mbushin.Ateher eshte vetem nje rrug vdekje o liri o ne skamje roberi .

 108. odiseu says:

  paska mare doze te rende Nanua sot, perndryshe nese donte te rikuperonte dicka nga imazhi cope cope qe ka mbi 7 vjet qe po e gris pa meshire, nuk do i lejonte vetes te fliste me kete fjalor te denje per alabaket qe kane humbur koshiencen ne avujt e droges…. Ptu me solii ushqimin e shijshem qe hengra,ta zbraz ne bardhesine e lavamanit…rrrruugac i tredhur nga me i forti i lagjes qe nuk i mbajti premtimin e si dha pjesen, por qe e trullosi me nje shashke duke i mpire trurin, gjoja fajin tan ija ka ai me i riu i ketij kavallit tone qe don me na mare poziten e me vjedh cka na takon ne dhe ty. hahahhaah Toso je bo per tu ngushullu,kjo do ishte me e pakta qe te mund te kete ndodhur, por dyshoj se skenari Yt si felliqere e regjur ne keto intriga alla albanleshe eshte ku e ku me larg…
  te dashur komentus qe na bashkon ky hall i madh i gjendjes ku ndodhet atdheu yne i dhunuar.. nje skenar te ri ka mare ne dore ky tosi qe ka mare me vetedije rolin e Lolos per te cilin paguhet… Zgjedhjet jane afer, dhe gjoja nderkombetaret kane premtu qe do jene vigjelente sdo leshojn pe me ne karremin pa grep te Sali\Metes, dhe PS me popullariten qe ka fitu, dhe me lodhjen qe po i beht popllit nga keta bastarde e ka te sigurt fotoren e thelle. Sala si strateg i madh i hapave qe ben ka llogarit perseri kete Lolo qe te percaj me sukses PS e ne rast se ja del, ky Lolo premtohet si Kryeminister, Sala si jo pa qellim emeroi nje te semure te gjore ne presidence, dhe neser me Nanon kryeminister na gdhihet ky Hitler President e keshtu e beme rrotacionin nga tere anet… Meta me ato vota qe ka i mjafton zevendesi i nanos.. vjedh per qejf se nano dhoge do jet tere kohen… ju pelqen ky skenar apo jo???
  Une do thoja qe rama nuk duhet te lekundet nga keta plehra por te thelloj pozitat e tij ne parti e te tregoj force lideri duke goditur kedo qe behet paterice e mbeshtetjes se nano beniamin i Sal_Metes.. Rama duhet te filloj pastrimet ne Ps ti leri idealizmat e stepjen se po e sulmojn nga jashte per doren e hekurt..Lideri duhet te mare vendime qe duhet ti coj deri ne fund…Lojrat e pista i ka provu Edi, nuk jane fushe ku mund te luaje, kundershtaret jane me te zote atje… por qe nje dite ne mos burgu historia do ti njollose perjet.. Rama nuk ka pse njolloset, edhe po smori pushtet te luftoj si nje Shqiptar per ne populli qe duam kete atdhe , nje dite do fitojme te gjithe se bashku… Edi te jet i sigurt se shqiptaret nuk e votojne me kete treshe te shpifur, dhe keta qe shkruajne ketu si jashte dhe brenda atdheut kane ndikimin e tyre ne disa vota jo vetem ne nje… beje bilancin Edi dhe lufto me metodat e tua, mos kopjo LIl skraparin… mos i beso hienave te ketyre 22 vjeteve… fillo bej pastrimet e baltrave…

 109. n.edi says:

  me qete vellezer..We fatos nano,ka njemije kusure,kjo s kerkon shume mend…Por ama qe ne shume nga ato qe thote ne adrese te deshtakut Edi rama, ka te drejte,kjo eshte e vrtet si drita e diellit..TRurp per ket e pervers,qe shkoj si nje legen perpara Ilir Metes ,ndersa ky i fundit bente lojen e dnyre te sali Berishes…

 110. edi says:

  Jam dakord per Nanon dhe veset e tij me pijen dhe dembelizmin, ama s’duhet te harrojme qe ne fund te fundit ai e solli Ramen ne politike dhe e mbeshteti si Kryetar Bashkie. Plus PS-se i ben mire pak rivalitet brenda partise pasi me Ramen ne opozite ka patur vetem humbje.

 111. ermiri says:

  O Tos marmallata – therisnim kur ishim femije dhe mesa duket, ky paska qene.

 112. 1444 says:

  flm per oferten o tos,por ne te semes shkofsh…

 113. 1444 says:

  Ne gjithe keto komente si nuk ka njeri qe e mbeshhtet kete njeri mor aman,sa shume qe te duan o tos !

 114. SHKODRANI says:

  Se per pak harrova,,Po ai ilir kurva sikur kishte deklaru se <>apo e kam gabim?Po qe te QQQ….SHA TAN FAR E FISIN DERI NE MICE MORE BURRE BUCE,EDHE TI MORE KURVE NANO PISI SHKO NE PS SE TA KAN BA GATI NJE VEND ROJE TE DERA,TI TURRN I PARE E I DYTE XHOI ME MONIKEN TURN I TRETE BASHKE,PTUUUUUUUUUU JU QQQQQ,,,,,,,,ROBT EDHE DERI NE MICAT E LAGJES.

 115. Che'G says:

  Edi Rama rendi ne gjirin e Lalzit,per ti treguar dhe mbyllur gojen,atyre qypave qe te mbeshtesin ty brenda PS-se(ose ish-kolona e 5-te tashme e therrmuar nga tinzaneria e Ilir M…),qe nuk ka dhe nuk mund te kete besim tek Ilir M(e)UTI(a)..Edi Rama pavarsisht disa gabimeve qe ka bere,mbete me parimori me i drejti dhe ai njeri qe mund dhe duhet te bej ndryshimin ne kete Shqiperi te shkerdhyer nga Sali-Ilir-Tos Komunistat e legenat..

 116. Che'g says:

  Edi Rama,vazhdo i vetem perpara ke mbeshtetjen e popullit,mos u tut mos u tremb vetem perpara..Nese jemi ne kete pike le te shkojme akoma me poshte,por asnjehere mos prano dhe mos u perzje me llumin qe e kane fundosur kete vend..Mos prano asgje nese kemi sakrifikuar deri ne kete pike,mos e humb tani,luft dhe vec lufte e drejta eshte ne anen tende ne anen e te gjithe popullit te ndershem..Do vije dita dhe shume shpejt kur te gjithe shqipetaret do ta kuptojne se sa shume kemi humbur me keta langonj degjenerata..MOS PRANO ASNJE LEGEN RROTULL,TI NUK JE I VETEM JEMI TE GJITHE ME TY..

 117. merita kazani says:

  pergjijgen me te bukur nano e ka mare te gazeta panorama ne jne shkrim te fatos lubonjes
  nuk dua ti mohoj vlerat e nanos si politikan po nga ana tjt e politikani me i papergjegjshem qe ka pas shqiperia

  nuk e di ku e gjen moralin ky njeri pa moral???
  shqiperia nuk ka nevoje te ricikloje figura si ai
  nano ik je shume i vonuar dh eshhhhhh jo bindes ne ato qe thua

 118. votat says:

  ESHTE e qarte, komentuesit me shume URREJNE fatos nanon, SE SA sali berishen.loja MBAROJ PER keta POLITIKAN.do te mjaftonin kaq vota per nje politikan MODERN qe mos te flasi me per POLITIK.

 119. KESHTU siç po shohim fundin e FATOSIT, DO TE SHOHIM salen dhe ilirin. paç KEMBEN e mbare o fatos.

 120. beni says:

  Ej , Nano, Socialistet e kundershtuan ligjin e importimit te plehrave qe e miratoi Saliu.Ti si jashtekombas je nje pleh qe te kap ligji i riciklimit, por per fat te ketij populli nuk je ne listen e plehrave qe do te importohen nga Evropa . Mos i kujto te vraret e 21 janarit se populli nuka harron se si je shprehur per ngjarjet e asaj dite ne nje tv. ptivat. Historia jote u mbyll, do te kujtohesh si nje karrierembylles legen,pijanec dhe drogaxhi.U perdore si lecke shumeperdorimshe nga Saliu dhe u flake si krimb per te kalbur mollen e shendoshe, por kalbesine e ke nga brenda.

 121. jurgeni says:

  mbeti duke u vetofruar ky palacoja se e di qe nuk e afron me njeri

 122. sherifi says:

  Me te vertete ky qenka me keq se sali berisha, tani po fut percarjen ne PS qe te mbetet saliu ne pushtet,kush dreqin e di cfare pislleqesh luain me kte popull.

 123. beso says:

  Edi Rama beri shume gabim qe shkoi ne vilen e Metes.Ka bere shume gabime te tjera,ka bere hesape pa hanxhine e plot llogari pa laps.Por Edi Rama nuk ka qene kurre shofer i Ilir Metes,as ka qene gjelle e prishur e Sali berishes,as bredh kabareve te Vjenes dhe kujtohet per”Shqiperine evropiane”kur ndahet posti i presidentit.Te ka ardhur fatura ne shtepi o nano sarhoshi,po nuk te ka mbetur as minimalja e faqes dhe e sedres.Ik dhe qerrohu andej nga nevojtoret e Vjenes,siç ta kujtoi njehere Driteroi.Ose formo nje parti te tenden,por nuk e ben ti se je dembel dhe s’ke durim.Po te ishe kaq trim sa thua,do e kishe plasur ne Bençe barbarin e Vuçitolit,por ti as hak nuk di te marresh!Po deshe te rrish,bej nje kerkese per shofer te Nishanit,te thuash ushtarakisht”Fatosi ju degjon”.

  1. plaku says:

   beso,
   Je me te vertete i madh. Ti e di se une jam fansi yt besnik. Ku i gjen keto fjale qe godasin me kamzhik ? Shkurt, beso, mik, je i madh.
   Pershendetje.

   1. beso says:

    plaku,edhe une jam fansi jot!Pershendetje!

 124. PORTOKALLI says:

  DHE koha jote mbaroje. PLEQERI te mbare.

 125. Bamka says:

  Vetem nje gje nuk kuptoj,ne nje moment zgjedhjesh ne PS, kush e ndalon kete individ qe sipas parimit “nje anetar , nje vote”, qe PS duket e provoj keto kohet e fundit,te kerkonte te vihej ne krye te kesaj partie, por leshon nje lum akuzash? A nuk eshte ne gjendje ky individ te kuptoj se nje PS e ndare ne dysh nuk vjen kurre ne pushtet? Dhe me tej, ne cilin vend te botes individ me mendime te peraferta sillen ne kete menyre sic bene ky individ? Gjerat jane te thjeshta, zoti Nano mendoj se gaboj, kur me nje takim disa minutash me Edi Ramen mund ta zgjidhte situaten dhe endrren e tij presidenciale. Kush e ndaloi kete individ te hynte ne garen presidenciale me te vetet te pakten disa muaj me pare dhe jo sic beri, duke mos u lene aspak kohe atyre qe vendosnin te kristalizonin mendimin? Pastaj, ajo qe i ve perfundimisht vulen eshte fakti se si mund te thuhen ne feste kaq shume fyerje. Vetem nga nje shpirt i semure rende mund te burojne kaq shume sharje.

 126. albani says:

  Z. Nano!

  Nuk je gje tjeter vecse nje kurvar, nje bixhozci i ndyre, nje hajdut, nje njeri pa moral dhe pa karakter, dhe me tej nje vemje e vecante dhe sherbetor i se keqes. Je edhe tradhetar i “ceshtjes” se socialisteve, qe sic e shikon e kam vene ne thojeza, sepse ti nuk njeh as ceshtje dhe as ide. Ti njeh vetem kumarin, kurverine dhe tradhetine. Nese Beriisha eshte sot e shtate vjet ne pushtet, eshte per shkakun tend: Ti i dhurove zgjedhjet e vitit 2009, ti e mbajte ne pushtet ne vitin 2007 (me deputetet e tu te shitur dhe te mjere), dhe ti bere fushate kunder Edi Rames per zgjedhjet e kryetarit te bashkise se Tiranes duke bere thirrje qe te “tute” (te dhjerit e tu), te votonin per Lul Bashen. Gjeja e mire qe mund te besh eshte te kujdesesh per Xhoanen se mund ta perdorin te tjeret, dhe madje pa asnje shperblim. Poshte Tradhetaret! Shporru nga Shqiperia!

 127. max says:

  SHARLATAN.
  Ke disa vjet qe i sherben Berishes dhe vetem per nevojat e tua personale ju ben thirje per socialistet. Sa here ka qene ne veshtiresi Berisha,te ka thirur ty per ndihme.Kur po shkohej ne zgjedhje te parakohshme ishe ti qe me 6 deputetet e tu pacavure i dhe voten Topit.Para zgjedhjeve te 2009 ishe ti qe dole ne krah te Berishes dhe beje thirrje per te mos votuar Ramen.Ishe ti qe mbeshtete Bashen ne zgjedhjet lokale. Ishe ti qe per 21 janarin fajsove protestat e opozites dhe jo ata qe vrisnin. Te dhimbsen viktimat ???. Po kur ndodhi tragjedija e Otrantos dhe ti nuk e vure ujin ne zjarr por te filmuan ne buzuqet Greke???
  Ti institucionalizove korrupsionin,ti fole per katarsis dhe pastaj te gjith ata qe akuzove i vure ministra.
  Ju kerkoj ndjese sharlatanve qe i krahasova me ty se ti je shume me teper.

  Fare qe duhet zhdukur nga kjo bote.

  ps.Kto jane per Nanon dhe nuk do te thote qe jam pro
  veprimeve te Rames

 128. mira says:

  Ky pis pervecse eshte pervers i papergjejgshem, mendon se nuk ka rendesi se perse historia do ti veje pas per mire apo per keq. Eshte vene ne gare me sali-serbin se kush do e demtoje me shume Shqiperine. Njeri punon per serbin dhe tjetri per grekun.
  Duhen varur ne litar te dy tek palma e kryeministrise.

 129. mira says:

  Nuk ka nevoje per koment
  Po ripostoj komentin perle te Epirioti II – marre nga MERGIM TARI — 12 Qershor, 2012 në 4:39 pm

  *A te kujtohet se cfare the per 21 Janarin
  *A ke then ndonje fjale per ata qe na shiten detin tek Greku…..
  *A ke thene ndonje gje per Gerdecin
  *A i denove (jo me fjale por me BURG) ata qe i shiten nafte Serbise
  *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe na rrahen ne 26 maj
  *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe na rrihnin ne cdo demonstrate qe
  benim per te liruar bythen tende nga burgu
  *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe vrane vellezerit dhe motrat tona
  ne 1997.
  *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe urdheruan te sulmuohej Jugu me
  avione dhe arme kimike.
  *A i denove (jo me fjale por me BURG)ata qe rrezuan shtetin per pak ore ne
  vitin 1998 dhe ti si qen i zgjebosur u arratise ne Maqedoni.
  *A e denove (jo me fjale por me BURG)ate qe doli ne TVSH dhe tha qe “e
  rrezuam Qeverine Komuniste”. Ishte Ekrem Spahija nje idiot politik, i cili
  sa here flet, nuk flet por goja e tij pjerdh ngaqe eshte totalisht kafshe
  ne te menduar.
  *Ne krah te kujt ke qene ne cdo Zgjedhje Lokale pas ikjes tende kur
  kandidonte Edi Rama???? A te kujtohet kur pije kafe ne fushate me me Sokol
  Olldashin dhe e quaje EUROPEANIST.

  Si mundet te te pranojne socilaistet ty, pavaresisht se cfare ke qene….. Te gjithe jane te mire ne fillim. Rendesi ka si jane sot. Cdo femije kur lind eshte i pafajshem. Veset e ndyra i merr kur rritet. Edhe jeta jote politike e tille eshte. U bere me vese deri sa perfundove ne nje vemje politike qe ska me vlere, nuk i SHERBEN ME AS GOMARIT e jo me Partise Socilaiste.

  PERGJIGJUNI Z. NANO !!!!!!!!!!

 130. koz says:

  Mos e merrni seriozisht te ngratin. Po ben bllofin e rradhes por kete rradhe mesa duket jo me me paret e shqiptareve (ose ndoshta ato pak pare qe i kane ngelur nga makuteria e e tij kur na hiqej si lideri historik i te majtes dhe kryetarit qe prapa i vinte historia). Historia verte te vjen mbrapa por shancet qe ajo te jete tolerante e pozitive ndaj ketij horri e mashtruesi/hajduti ordiner eshte e pamundur. Ketu (tek nano) hyn ne pune ajo qe cdokush qe eshte ne jeten publike duhet te alarmohet dhe perpiqet te shmange – POSHTERIMI i vetvetes pa dinjitet ne nivelin e atij alkolistit qe kerkon qindarka neper rruge dhe qe shumekush e shoh me ndoht e peshtirosje. Te vjen turp qe ky individ ka qene kryeminister dhe kreu i nje force politike dhe ashtu si alkolisti kronik nuk i ka ngelur asnje cip e skrupull qe te turperohet.

 131. Fatos Nanja dora vete says:

  Ca keni qe shani more popull m..t. Ca te keqe patet kur qeverisja une?! Pije per te tere, bixhoz per te tere, kurveri per te tere, hajdutllek per te tere (kuptohet per mua me shume), palacollek per te tere, parazitizem per te tere, futja kujt te mundesh per te tere…. mjafton qe Xhoi im te jetoj si zonje pa une behem kurva me e madhe ne bote. Ik o Nane futi nai berxolle dhe raki me baba Mondin tek vila Metes.

 132. Turpi I Vendit Jeni Ju Xhaketa te Vjetra says:

  Shqipteret nuk te kane harruar ty o bizosxhi qe ti dhe Salistanet, Ilirstanet e percate ket popull dhe po i pini gjakun e tij si shushunja qe nje dite besoj do ti paguani te gjitha.

 133. albi says:

  harroi ky idiot qe gjithnje duvane e saliut ka bere.Pe ketij muti e kemi peshqesh sali pleren.Ik mo plere e lere rehat Edin e popullin e majte se ti nuk ke asgje te perbashket me ne.

 134. Adriatik says:

  Me te vertet qelbanik i tmerrshem, Njelloj kokederr si gomarngulja e Berishe, Me duket se do beje ndonje te pabere ky njeri fort i lig!

 135. shqipetaret says:

  Sakte Vlora!

 136. meta, islami, idrizi e malaj jane bijte e tu politik,jane pjella jote e keqe. ti je nena shtrige e tyre. zhduku sa me pare e merre me vehte edhe arben malajn e shoket e tij. shume e cuditshme si ke harruar kur dole me meten e mbeshtet sali berishen e u hodhet kunder rames. ke kontribut te shquar ne shnderrimin e shqiperise ne nje shtet musliman me ne krye sulltan berishen. ben mire te qerohesh nje ore e me pare nga shqiperia o qelbesire.

 137. timo says:

  Pjerdh,pjerdh o Fatos Nano se ç’fryesh, thotë poplli. E ka gjet poplli. Poplli i din t’gjitha. Jo për nai gjo po je fry shum je bo si calik ne kur pjerdh të bo mir. Poplli,kur e kapto qi tina ske fuqi me bo i gjo,thot ene i gjo tjetër:
  Kjo punë do byth t’bohet ne ti nuk ke.- Ne kur nuk beso se e ke me gjth men thot: A ka syni plaçk? -Osht i mençëm poplli o Nane!!! Përnej, m’nigjo mu, shko rehatohu m’Vjen!!!Tyrqeta pri Lomit m’Baldushk qi t’ka pas votu kur e rrejte për her t’par. Nishti ska mo her t’dyt.

  1. timo says:

   Zoti Lam, me gjth se në fund ke firmosur Lomi pri Baldushku, nuk më vjen mirë që në krye ke përdorur emrin tim. Me gjithatë po ta fal se edhe unë, pak a shumë, mbase të shprehur ndryshe, kam të njëjtën bindje. Përshëndetje.

 138. neser says:

  keni ra ne komente me nivel mejhanesh . asgje nuk pati pse shkoje rama dhe takoje meten aq me shume qe kishte folur dhe me anetare te tjere te ps per kete, sigurisht qe rama ka nja vizion te qarte dhe ka dhen prova qe ashte nje administratore i mire . nuk ka humbur asnje beteje eshte i vetmi politikan ne vend qe nuk di te shaje si nje rrugac dhe nuk merret me probleme personale ka kulture qytetari , me nanon u soll njerezishem dhe e respektoje por nano nuk do do pushtet . arriti qeti tregoje shqiptarve dhe botes se saliu eshte nje genjeshtare , e beri saliun qe per nje jave te genjeje 3 here e beri saliun lolo me propozimet e tije rama eshte koherente dhe parimor beri qe saliu te lepije ate qe peshtyri se nuk ulet me opoziten tregoje se sa te jet saliu nuk ka demokraci beri qe populli te shikoje drejt kush eshte saliu dhe kjo ka bere qe mbeshtetja e tija te rritet sigurisht qe do te fitoje me 2013 . eshte disa her me lart se saliu dhe nano .

 139. psy says:

  Desha te shkruaj por…c’te harxhoj kohen kot,asnje minute nuk i duhet dhene ketij-kesaj fucije te mbushur me jashqitje qe fermentohen e qelben,qe quhet…as emrin nuk dua t’ja permend.Ne djall vafsh o faqezi!

 140. ilirikum says:

  Nano ka te drejte per Edin, por vete eshte kryeMut. Mendoni per njerez te tjere qe jane te paperlyer ne pazare ekonomike e politike.
  Une per vete, vetem AK. Aleanca duhet sot, neser eshte shume vone.

 141. oi oi oiiiiiiii says:

  ky ka ik komplet per lesh, ua ua ua sa rende qenka

 142. BERISHA LARGOHU: FATOS NANO ESHTE NJE LEGEN I DISPLINUAR I BERISHES. says:

  Edhe pse dua ta shikoj Berishen te mposhtur nga pushteti e falenderoj Berishen qe, nuk e beri Nanon president. Berisha ka urdhruar Nanon qe te beje rremuje ne PS, por Nano do te deshtoje perseri sepse shumica e shqiptareve nuk e duan, kjo tregon edhe me komentuesit qe jane kunder kurves qe nuk i qendron besnik deklaratave qe hedh ne shtyp. Per 21 janarin, Nano nuk mund te prodhoje hipokrizi sepse shqiptaret e degjuan Nanon ne televizor qendrimin e turpshem qe ka pohuar kur u vetkandiduar gjoja per president.

 143. populli says:

  Fatos Nano solli ne pushtet Sali Berishen me 2005-en, pavaresisht se Shqiptaret nuk e votuan kurre ne maxhorance perbindeshin te cilin e rrezuan me arme ne 1997-en. Fatos Nano ka nje pergjegjesi te jashtezakonshme, sepse ricikloi ne politike kete kriminel i cili duhet te isht ne burg ose i vrare, por kurre ne kryeministri. Ky eshte nje mekat dhe nje padrejtesi, te cilen Fatos Nano, nuk do te kete mundesi qe ta shplaje kurre, para ketij populli te vuajtur! Edi Rama beri shume mire qe nuk e pranoi kete majmun per president, sepse po ta pranonte do te pranonte zgjedhjet e 2005-es dhe konsolidimin e Sali Berishes ne pushtet.

  Bravo opozita! Tani me eshte mbush mendja 100%, se ne zgjedhjet e ardheshme, Sali Berisha do te shporret perfundimisht dhe do te behet nje statistike. Fatos Nano ben mire qe ti harxhoj energjite e tij negative me Sali Berishen, ne vend te PS-se.

  Kujdes nga AKZ-ja dhe FRD-ja e Topit, sepse bejne lojen e Berishes!

  1. ilirikum says:

   O Popull!!!!!!!!! O Milet!!!!!!!
   kujdes nga keta qe na pine gjakun me vite te tera, Berisha, Nano, Meta e Rama. Te gjithe i pame te na rrjepin e te behen pale kur vjen puna per pushtet. Shikoni Shqiperine e Tiranen me qeverisjen e tyre (dhe lokale qofte ajo), ju pelqen?
   Lerini tifozlleqet, besimi i Shqipetarit eshte tek Shqiptaria. Aleanca K&Z, O SOT O KURRE.

   1. populli says:

    Edhe njehere, kujdes nga Spahiu dhe Topi! Ata po zvendesojne kolonen e peste te Sali Berishes pas Ilir Metes dhe Fatos Nanos.

    Iliri dhe Fatosi jane tashme te konsumuar politikisht, dhe Sali Berisha ka bere gati zvendesimin e tyre me Spahiun dhe Topin.

 144. BARO CORROGJAFI says:

  FATOS NANOS I SHKON PER SHTAT PERDORIMI I NJE SHPREHJE TE DEPUTETIT TE PD , EDI PALOKA NE FOLTOREN E PARLAMENTIT, KUR KY ISHTE KRYEMINISTER :
  -I CNDERUARI KRYEMINISTER … ” NUK E DIME SE KUR NANO-ja U ESHTE DREJTUAR SOCIALISTEVE SOT, ISHTE ESELL APO NE GJENDJE TE DEHUR !!! A NUK ISHTE KY NJERI QE E BERI CORAP PARTINE SOCIALISTE DHE I DHA PUSHTETIN SALI BERISHES ME 2005 ? tE JEJTEN GJE PO BEN EDHE TANI : mOS PRISNI GJE TE MIRE NGA KY NJERI !

 145. Aleksandër Matrënga says:

  Z Nano e lexuam fletrrufen tënde,por ka shumë difekte në pretendimet dhe deklaratat e tua.
  PS nuk mund të propozonte sepse NUK KA NUMRAT e kupton ti apo JO.
  Por edhe nëqoftëse do kishte numrat ,zgjedhja jote në krye të vendit, do të ishte turp për ne shqiptarët të kemi si president një njeri me vese,njeri që e kalon kohën në kazinot e botës,etj,etj.
  Nano mendimet e tua lenininiste se partia je ti,dhe ti je partia sipas vargut të famshëm të Majakovsit kur thoshte “kur themi partia kuptojmë Leninin dhe kur themi Lenini kuptojmë partin”
  O qyq nuk e ke kuptuar që saliu me metën ka tallur bythën dhe të ka përdorur gjithë këto vite.
  Or mavri si nuk të vjen turp që këkon të përdorësh fatkeqësitë e mëdha që kanë ndodhur me dorën e saliut dhe koklopës dy malokëve më kriminal që ka njohur shqipëria ,përmënd 21 janarin,Gërdecin,etj,por kujton se kemi harruar që në të gjitha rastet ke mbrojtur kriminelët.
  PO kur ndodhi Otrantua ti nuk more mundimin të vije nga kazinot e asfalisë.
  O toso je mërzitur shumë dhe i kthehesh edit edhe ai ka kusuret e tij,por të bësh thirrje për përplasje dhe përçarje për PS bie ndesh me përgjërimin tënd se PS e ke në zemër .Edhe për rastin e përdorimit nga sala dhe për kët zemrën tënde nqs nuk e kupton atëhere je që je në Vjen bëj një vizitë dhe mos shko për disa ditë në kazino.
  tyqeta mono, zoti të ndihmoft.

 146. albani says:

  Eshte e turpshme, dhe ndoshta e papranueshme nga redaksia juaj dhe nga publiku, te permendet fjala Mut! Ky nuk eshte gje tjeter vecse nje mut i Ramiz Alise se bashku me Sali Berishen, ndryshimi eshte tek ngjyra: Njeri i kuq, dhe tjetri blu! Ndersa Ilir Meta eshte midis mutit ngjyre te kuqe dhe mutit ngjyre blu.

 147. e verteta says:

  ik ore bajge e sales.

 148. shqiponja says:

  Me Fatosin nuk fiton PS por Sali Berisha! Sic ja la pushtetin Berishes ne 2005 apo sic i ka sherbyer me devotshmeri keto 7 vjet. Edi Rama mund te kete difektet e veta por nuk i takon nje njeriu te degraduar te gjykoje te tjeret.

 149. Devolliu says:

  O Nano LEGENI; o tradhtar i socialistëve; o shofer i kokëlopës së Skraparit; o bythëlëpirës i Salih Geddaf Gërdec Gërdallës; o pijanec i mejhaneve; o kumarxhi i kazinove; o donzhuan i bordellove; o dordolec i politikës- na u hiq sysh o monstër e keqe!

 150. Bashtova says:

  Akoma ketu eshte ky mi!? Nuk e ka kuptuar se e urren nje popull i tere, pa zene ne goje ata socialiste (pervec Kacit, atij qe e rrihte cdo dite Sali Berisha dhe falangat e tij dhe tani i lepin bythen njelloj sikurse bejne edhe Arben Imami, Neritan Ceka, etj.), per tradhetine qe ka bere ndaj socialisteve dhe servilizmit ndaj Sali Berishes.

  Sa here qe Beri9sha e ka pare veten pisk, ka thirrur ne ndihme kete bicim socialisti. Po te mos qe ky mut, Saliu nuk do te vinte ne pushtet me 2005, do te rrezohej nga pushteti me 2007, dhe gjithashtu rrezikohej edhe ne qershor 2012, me rastin e zgjedhjes se presidentit te ri. Por vemja Kaci dhe Kuajt e Trojes dhe Kolonat e Pesta Ilir Meta & Co, e kapercyen krizen ne parlament. Zoti eshte i Madh, dhe nje dite keta tradhetare, vrases, vjedhes, shites te trojeve te Shqiperise, do te ndeshkohen.

 151. lushi says:

  ik o kokra legenit

 152. Bylis says:

  o pijanec,o bagabond,o horr,o coban,nuk ke surrat te dalesh me ne gazeta dhe televizione,se kur populli te sheh ty o rrugac i vjen per te DHJERE

 153. SKENDERBEU I VJETER says:

  IKE O FATOS LEGENI SE PO TI DESHE SOCIALISTET TI ISHE BASHKUAR PA KUSHTE ME TA.TI SHTROVE KUSHTIN ME BENI PRESIDENT QE TJU DUA DHE TE FITONI ME MUA.NJERI I PASKRUPULLT,KUMARXHI POLITIK,DHE UDHEHEQES I DESHTUAR,QE NUK MBAJTI TE BASHKUAR FAMILJEN PALE TE MBAJE PARTINE.LEPIJI BYTHEN KUJDO DHE SOT DHE GRAMOZ RUCIT QE E AKUZOJE PER DASHNOR TE GRUAS SE PARE SE SA PER XHOIN AJO I KA RESHTUAR ME RADHE
  NE HYRJE TE AUTOBUZIT.

 154. Reni says:

  Po pse o Tosi premtimin qe i bere zotrote Xhoanes se do besh zonje te pare ta vuajme ne shqiptaret e thjeshte s`ka bythe ku te rrije. Ik o Tosi e merr me vete dhe mikun tend Salen e pirdhuni. Lerjani te rinjve qe kane vizion te ardhmen e Shqiperise. Ti dhe miku yt jeni ne buze te botes tjeter nuk keni kohe ta gezoni te ardhmen e Shqiperise. Keshtu qe te rinjte qe do vijne do punojne me fort se e dine qe do ta gezojne. Ju jeni dinosaura ne cdo vend demokratik te botes nje dyshe si ju eshte “extint”. Fuck off you cunts.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82059
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82059
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34797
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34797
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24805
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24805
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X