#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Policia vijon të vijë rreth e rrotull Lazaratit, por në fshat nuk guxon të hyjë

Prej tre ditësh dhjetëra forca të policisë, përfshi disa reparte speciale si FNSH dhe Delta, kanë rrethuar fshatin Lazarat, duke mos lejuar punëtorët e hashashit të hyjnë brenda. Megjithatë sërish forcat speciale nuk guxojnë të hyjnë direkt në fshat. Kësaj here ata kanë bllokuar mbi 50 punonjës që po hynin në fshat nga kodra. Mësohet se policia ka ndaluar edhe autobotet me ujë. Po ashtu është ndaluar një kamion me pleh. Aksion ka pasur edhe për ndalimin e makinave me xhama të zi që futen në Lazarat. Rreth 80 makina të tilla janë ndaluar. Policia thotë se ka sekuestruar edhe tre makina luksoze.

24 komente në “Policia vijon të vijë rreth e rrotull Lazaratit, por në fshat nuk guxon të hyjë”

 1. Agroni says:

  Turp i shtetit qe nuk futet dhe te ushtroje auteritetin e tije ne nje teritor te cktuar, qofte ky edhe Lazarati.Kjo tregon kalbezimin dhe korrupsinin e madhe qe ka perfshire shoqerin shqiptare dhe hajde te integrohemi ne europ me kete mentalitet qeverisje.

   1. armand says:

    Keto forcat “DELTA” albaneze duhet te vishen dhe te sillen si Hollandez dhe kane per ta gjetur porten e Lazaratit te hapur.

 2. Rani says:

  Ata debilet qe ju kane vene emrin ketyre “reparteve gjoja speciale” ( asaj Deltas se FNSH eshte normal) qenkan kokrra debilesh te pashembullt, ça eshte ai repart delta more debile, po filmat amerikane kane kopjuar keta idiote, ncncncncn ça behet keshtu atje si nuk kane pak origjinalitet, vetem kopjojne kudo si majmune. Eh Albanistan hesapi edhe emrat i kopjojne nga jashte, nuk kam dijeni qe ndonje shtet tjeter evropian te kete nje pseudorepart me emer te tille, vetem kafsheve te Albanistanit ju duket sikur po luajne film dhe vejne emra humoristike alla amerikane.

 3. Nentori Kuq e Zi says:

  Hahahahahahah. Jem tue luftue krimin e organizue? apo jem tu ba roje per me shoqnue me eskort mallin e Sali birishes…. Qeveri e pjerdhur,nuk ka aftesi te gjeje vrasesit dhe bombevenesit ne mes te Tiranes,dhe akoma me keq i trembet ca larove atje me “xhama te zinj”qe me pas vijne te na e shesin gjimnazeve te Tiranes.!!!!! Cohu o Enver nga varri ..se na mori malli.!! 30 vjet do te shajne ,gjithe jeten do te qajne!!

 4. deshnica says:

  POLICIA U BLLOKON ATA KALOJNE NGA PERROI ,TU MARIN EREN PASTAJ…

 5. paskuqani says:

  SHtet LEGEN ne kohen e PPSH lazaratasve nuk i jepnin as buk dyzeçe ne gjirokaster dhe nuk ndieshin fare,sot ky shtet spurdhiak ka njizet vjet nuk hyn dot ne fshat,politikanet sot ne total jan llubi i kti kombi,po e çojn SHqiperin me deshir ne humner.

 6. leo says:

  IMAGJINONI TE GJITHA FSHATRAT TONA SI LAZARATI, MJER KY VEND

 7. Gezimi says:

  Nen regjimet rrumpalle te pas viteve ’90, ky fshat i cuditshem eshte kthyer ne nje shtet brenda shtetit. Kur aty nuk lejohet te hyj askush, vetem drogmenet dhe spurdhjaket e tjere te kesaj natyre, rri e mendoj se c’emer t’i ve ketij pushteti. Ju lutem kerkoj ndihmen tuaj!

 8. Antigrek says:

  A e dini me te bukuren?:-Shefi i antidroges ne komisariatin e Qytetit te Korces,eshte nga Lazarati dhe c’eshte akoma me forta;e ka marre vete exkluzivitetin e shperndarjes jo vetem te hashashit nga vendlindja e tij,por edhe import-exportin e drogave te renda.
  Dhe sic e kane mani’ ‘gangot’ e veshur me uniforme,i ka vene vehtes edhe nje emer arti,-“Miklovan”!
  He,kemi ‘shtet’,jo shaka!

 9. tourkofagos says:

  pune korrakesh,pune afghanesh…..

 10. Treviso says:

  Lazarati permbi shtetin. Une mendoj qe ti nderrohet emri Lazaratit. Ti vendoset emri Sali Viçidoli.Nuk kam as nje te keqe me Lazaratasit.Atyre bravo ju qofte kur jane kaq te gucimshem me saliun ne krye.
  Do ishte nder per shqiptaret qe kryeministri te dilte nga Lazarati sepse kan dhane prova si njerz shume te afte ne ekonomi.Pse duhet ti drejtoje nje malsor shum injorat para tyre?
  Ju pershendes per trimerine qe keni treguar.

 11. xixiu says:

  Mos beni gabim të fusni policin në shtetin e Lzaratit, se do i merni në qaf,ju mbani te rrethuar që tu dëmtohen e mbjellat mos ju lejoni puntoret te mbellin fidanin per sezonin 2012 me 2013oshtet horr.

 12. mergim tari says:

  Kot thone qe po rrethojne Lazaratin. E kane bere me fjale me pare qe do te jene rrotull, ndersa naten ose neteve, do te hapet kalimi nga perroi qe te behet levizja e lire e droges, qytetareve dhe gomereve.

  Nuk ka “MORATORIUM” per Lazaratin.

  Eshte Cmenduri kur gjykon qe nje kriminel shakterron gjithe turizmin me nje moratorium ne nje vije bregdetare rreth 400 km dhe NUK DO ti beje MORATORIUM nje bythe fshati me rreth 3500 njerez…

  A mundet te pranohet si Presidenti i ri fringo Bujar Mehmeti (Nishani) qe nuk ishte ne gjendje te kishte kontroll mbi territorin. Cdo njeri ne ate rast do te jepte te pakten doreheqjen..

 13. populli says:

  .keto jane filma te kerrmes berisha pas videos ne internet te hollandezeve, qelbesira berishe ben sikur po lufton drogen;ai dhe qeveria e tij e korruptuar pasurohet me lazaratin-le te thote ai kerrme se sa perqind merr nga lazarati!

  kjo eshte sa per ti hedhur hi syve opinionit, bllokojne nje autobot ketej, lejojne nje nga ana tjeter.

 14. liri says:

  Fiks wasiristan. Vetem se na mungojne dronet per te hedhur karkaleca mbi ferrat e hashashit. Te shkretet karkaleca, do behen tape.Tani me 100 vjetorin do na nevojitet pak bar per fuqi kur te bertasim ne miting. E ndiefshi belin te lehte o duar artet e katundit Lazarat.

 15. Fatmir97 says:

  Dihet nga të gjithë, që Lazarati, ka lidhje të forta, me këtë qeveri. Nëse do të donte shteti, për 5 min. e bënin hi, komplet fshatin.

 16. brace says:

  Ku eshte komunisti trim,plaku nga vicidoli,e ortaket e tije,apo mose valle edhe ktu kane % e tyre,se po te ishte ndrysh,duhet tju vije turpe,nji shtet sic e quajne ata veten,te ken frige te hyne te shkatrrojne e djegin hashashin,kure te gjithe e dijne se hashashi,eshte prodhimi kryesor i ktyre trimave.Pa le ky shtet te luftoje krimin.

 17. berom hida says:

  po cpun ka shteti me hashashin mor vlla ileni njerezit te punojn se me ate pune ushqehen

 18. populli says:

  shteti e kap lepurin me qerre po te doje e jo me te djegi plantacionet e hashashit.

  c’mendim ka zoti arvizu? nuk i leverdis atij te digjet hashashi i lazaratit qe nje zot e di se cfare armesh blejne ato pare…

 19. no says:

  ne gjithe boten hashashi po behet i ligjshem kta pleherat duan ta heqin. epo te futesh ne burg per cik hashash eshte turp. Po spate cik hashash s’shtyhet fare ne shqiperi. shteti duhet ta ligjeroje hashashin qe te krijoj ca vende pune meqe eshte ekonomia dobet. smoke weed all day!!!

 20. Albann says:

  Kultivimi i kanabis sativa duhet te ligjerohet…Eshte e vetmja menyre per te konkuruar dhe rritur mireqenien e Shqipetareve….Boll me bllokada,moratorum skafesh,lufte drogave te lehta…mbetet te bllokoget dhe prodhimi i naftes dhe energjise elektrike …dhe pastaj ngrini b…perpjete.
  Ministrat cdo dite deklarojne miliardat e tyre,mafja bashke me shtetin ka kapur gjithcka….Atehere per ke behen ligjet antidroge?Per punetoret qe e mbjellin,apo fshataret qe e kultivojnekanabis sativa.
  Tjetri porosit tonelata droge nga amerika latine,shteti meret me fshataret….shtet i flliqur.

 21. albany says:

  realiteti eshte ky; fshataret nuk mund te nxjerrin buken e gojes dhe si perfundim duhet patjeter te merren me kondrabande per te perballuar shpenzimet e perditshme.
  Deri sa kontrabanda ka te beje me kanabisin dhe JO me heroinen nuk ka asnjgje per tu shqetsuar, shqetsimi me i madh eshte terrorrizimi ekonomik i fshatareve qe banonje ne Shqipeiri..
  Sa per policine qe nuk hyn do ne fshat une i pergezoj fshataret e Lazaratit per vendosmerine e tyre……… policia Shqiptare e kondrabandes eshte kthyer vegel ne duart e korrupsionit politik dhe juridik ku vetem te vegjelit dhe te vobektit hynje ne burg kurse klika berishiane ose Fatosnane del pa gjemb ne kembe. ato predikonje teorine e Enver hoxhes bej si te them une dhe mos bej si bej une, ndryshe perfundon ne burg.

 22. PEACE says:

  Cannabis Sattiva nuk eshte droge, siç na mashtron masoneria sioniste ne fuqi, ESHTE BIME MJEKESORE! Nje bime mjekesore kunder se ciles eshte vene ne perdorim makinacioni me i peshtire propagandistik, me genjeshtra te paskrupullta qe mund t’i haje vetem nje qenie naive! Kjo bime mjekesore eshte hyjnore, jo vetem per qindrat e semundjeve qe kuron totalisht ose pjeserisht, por edhe per faktin se nga kercelli dhe gjethet e saj prodhohet karta me cilesore qe mund te gjendet – karte qe jo shume çuditerisht eshte e pranishme ne çdo bilete dollari amerikan. Dhe te gjitehe dime mire qe nuk ka nje monedhe me rezistente ndaj ferkimit dhe lageshtise se dollari. Nga fibrat e kesaj bime prodhohen gjithashtu fije te cilesise se larte, thuajse te pashkaterrueshme per industrine tekstile. Mendoni sesa gjate do te na jetonin nje pale xhinse prej cannabis. Tjeter fakt i rendesishem eshte prodjimi i karburantit te gjelber nga kjo bime e mrekullueshme – fakt per te cilin masoneria e petroliereve sionisto–amerikane, iu bashkua industrise farmaceutike dhe asaj tekstile te pambukut, per ta demonizuar kete bime deri ne ndalim me ligj.
  Te gjithe ata qe deshirojne te dine te verteten mbi ndalimin e cannabisit, te ndjekin me vemendje kete dokumentar amerikan qe nxjerr ne shesh shkaqet e ndalimit te kesaj bime nga ana e nje grushti masonesh maskarenj e kriminele: http://www.youtube.com/watch?v=hBLKh4mi0ok

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82572
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82572
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 6
      [name] => Kronika
      [slug] => kronika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 6
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 16295
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 6
      [category_count] => 16295
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kronika
      [category_nicename] => kronika
      [category_parent] => 3
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34862
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34862
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X