Emiliano Shullazi arrestohet… sërish | Gazeta Tema
 

Emiliano Shullazi arrestohet… sërish

Postuar në: Aktualitet,Kronika,Kryesore |

Emiliano Shullazi, një emër i njohur për drejtësinë në Shqipëri, është arrestuar sërish. Kësaj here ai është arrestuar në Shkodër. Policia i ka gjetur atij dy pistoleta dhe i ka sekuestruar një mjet të blinduar.

Shullazi ishte arrestuar edhe disa muaj më parë, por para pak javësh gjykata e Tiranës e shpalli të pafajshëm për armëmbajtje pa leje. Edhe pse policia kishte shënuar se pistoletën e kishte Shullazi, ata ndryshuan dëshminë e tyre.

Në vitin 2009 Shullazi është arrestuar për trafikim të lëndëve narkotike. Emri i tij u shfaq edhe në fushatën për zgjedhjet lokale, kur u angazhua në krah të kandidatëve të mazhorancës, duke sulmuar kandidatët e opozitës në Tiranë.

Emri i Shullazit ka dalë në disa media këto ditë si i lidhur me Bledar Balliun, që u ekzekutua pardje në Tiranë.

 

33 Pergjigje per Emiliano Shullazi arrestohet… sërish

 1. RRUGAç???????  --  29 Qershor, 2012 në 9:39 pm

  NA duhet per zgjethjet e 2013.NE burg kete e udhezojne se çfare te duhet beje.

  Përgjigjjuni

  • eni  --  29 Qershor, 2012 në 11:23 pm

   do behet ndonje vrasje per familjen ,do perdorin shullazin dhe qe te mos gjendet autori bejne sikur e mbajne ne burg

   Përgjigjjuni

   • Argita_B  --  30 Qershor, 2012 në 9:40 am

    Shume fotozhenik qeka si djale….

    Përgjigjjuni

  • Nentori Kuq e Zi  --  30 Qershor, 2012 në 11:04 am

   SHUUUUUMEEE e Vertete or mik. Fushata sapo ka filluar dhe ky po i merr instruktimet,jo per veten e tij,se ato ai i ka te qarta,por se cfare duhet te beje njesiti i tij gueril “blu” Sales i ka hyp frika…kjo paralajmeron gjak te pafajshem Shqiptari. Sa per pistoleten, ju garantoj se ka qene ajo prej lodre e Dep. Dash Sula, por qe vetem e ka harru tek makina e ketij te fundit.

   Përgjigjjuni

 2. S.B. dv  --  29 Qershor, 2012 në 9:41 pm

  Muli, me vrap nxirre!
  http://imazheshqip.blogspot.com/2012/06/new-scotland-yard-mulis-training.html

  Përgjigjjuni

 3. i pafajshem  --  29 Qershor, 2012 në 9:46 pm

  çdo vite ARRESTOHET te paktèn 2 herè, por gjithmone lirohet. ky person duhet tè kerkoje dèmshpèrblim?????

  Përgjigjjuni

 4. Fatja i Mjedisit  --  29 Qershor, 2012 në 9:54 pm

  Ky eshte koburrja e Bamir Topit. Me kete Bamiri kercenoi nenkontraktoret ne nje ndertim qe behej tek nje prone, ku pretendon ai dhe disa kushurinj te pare. 100 000 m2 ndertim.
  Verifikoheni , eshte andej nga Uzina Dinamo.

  Përgjigjjuni

  • xxxx  --  30 Qershor, 2012 në 4:56 pm

   Per ket prone ke Uzina Dinamo bohet fjale me duket per pronen e familjes Katroshi te cilet kane shume kohe qe jene ne gjygj me familjen e tezes se Bamirit familjen Myderizi ku familja Myderizi pretendon te jene pronat e veta por me ane te dokumentave fallco ku nje rol jo te vogel ka luajtur edhe Presidenti yne i “lavdishem” Bamiri

   Përgjigjjuni

 5. Selman  --  29 Qershor, 2012 në 10:00 pm

  Banda e kuksianeve tani kercenon fort se ka dhe minister kuksian. Bamiri do jet merzit shum

  Përgjigjjuni

  • Rani  --  29 Qershor, 2012 në 10:43 pm

   O Selmon, Shullazi eshte tirons i vjeter o plak e ska lidhje me kuksianet mire. Mos fol si kodra pas bregut.

   Përgjigjjuni

   • selman  --  30 Qershor, 2012 në 8:04 am

    Kuksianet jane te tjeret. Ata qe e arrestuan o plak.

    Përgjigjjuni

 6. Dean  --  29 Qershor, 2012 në 10:09 pm

  Une habitem se si nuk e zgjodhen President,kete fare djali .
  Ky i ploteso te gjitha kushtet me qen President.
  Ka shikim te eger(tregon autoritet),eshte Injorant(ashtu si jane te gjithe ATA),merret me tregti droge(mer vesh nga tregtia),nuk pjerdh fare per Ligjet(i njef mire Ligjet e shtetit)

  Përgjigjjuni

 7. Slayer  --  29 Qershor, 2012 në 10:27 pm

  Krahasimi:
  Emri Emiljano dhe fotografia….qe ketu kalojne fantazite me idiote,pa koment!

  Përgjigjjuni

 8. hugo  --  29 Qershor, 2012 në 10:37 pm

  jo more gabim i policis pistoletat ishin nga ato qe perdorin artistate neper filma qe bejne vetem zhurem por policate nuke i njifnin

  Përgjigjjuni

 9. gole shkeferdha  --  30 Qershor, 2012 në 12:02 am

  Ky duhet te jete ndonje agjent i serbeve qe punon kundra Kosoves prandaj nuk mbahet ne burg

  Përgjigjjuni

 10. Devolliu  --  30 Qershor, 2012 në 12:20 am

  Është shok i Zenit, ushtar i Saliut, del shpejt prej burgut.

  Përgjigjjuni

 11. Albann  --  30 Qershor, 2012 në 1:25 am

  Po ndonje polic s gjeten atje brenda ne makine…sepse keta vipat zakonisht kane police me makine si “abone autobusi” per mos patur shqetesime rruges…

  Përgjigjjuni

 12. enea  --  30 Qershor, 2012 në 3:17 am

  Ja horrat e Shqiperise. Po tani cfare do thote drejtesia????

  Përgjigjjuni

 13. Loshi  --  30 Qershor, 2012 në 4:01 am

  Si shume po i del emri ketij te shkreti, me duket se e ka marre rrugen per te krijuesi yne i madh,one way ticket.

  Përgjigjjuni

 14. toni  --  30 Qershor, 2012 në 9:24 am

  O MAJTISTA HARRUAT ALDO BARET ME LAGUNAT,HARRUAT ZANI CAUSHAT ME GJINUSHAT, HARRUAT LUL BERISHAT, HARRUAT KRENAR KOKAT TE FILMUAR NGA
  KARABINIERIA IIALIANE NE DURRES, HARRUAT PERANDORINE E KRIMINALE MAJEN E TE
  CILES ISHIN HAJREDIN SHYTAT E LUAN POBRATAT. TE GJITHE KETA KRIMINELE
  KISHIN MBESHTETJEN TOTALE TE MINISTRAVE SOCIALISTE IGLI TOSKA,LUAN RAMA
  PETRO KOCI,DHE AI QE SI MBAJ MEND EMRIN QE ESHTE SOT KRYETAR BASHKIE NE SARANDE. JU NUK DUHET TE PREDIKONI MORAL NE KOMENTET TUAJA JENI CEKEVARISTA.

  Përgjigjjuni

 15. martin  --  30 Qershor, 2012 në 9:33 am

  Me kujtohet ne kohen e Tos Nanos qe drejtori i policise Shqipetare
  e kishte emrin Bilbil ai i ndertimores Proletar, drejtori i portit
  te Durresit Partizan Osmani,rektori universitetit Marenglen, dhe
  drejtori i doganes se Vlores Mallengjim keto lloj emrash edhe vete
  ENVERI doti kishte zili, emra qesharake, te turpshem,unik ne te githe
  boten idiote komuniste dhe qe tregojne pa identitetin e nje grupimi
  njerezor qe militojne ne partine social-komuniste Shqipetare.
  Edhe ju vete qeshni me kete lloj specie.

  Përgjigjjuni

 16. martin  --  30 Qershor, 2012 në 9:34 am

  Me kujtohet ne kohen e Tos Nanos qe drejtori i policise Shqipetare
  e kishte emrin Bilbil ai i ndertimores Proletar, drejtori i portit
  te Durresit Partizan Osmani,rektori universitetit Marenglen, dhe
  drejtori i doganes se Vlores Mallengjim keto lloj emrash edhe vete
  ENVERI doti kishte zili, emra qesharake, te turpshem,unik ne te githe
  boten idiote komuniste dhe qe tregojne pa identitetin e nje grupimi
  njerezor qe militojne ne partine social-komuniste Shqipetare.
  Edhe ju vete qeshni me kete lloj specie………………….

  Përgjigjjuni

 17. snuku  --  30 Qershor, 2012 në 9:58 am

  atje te guri me vërë, një nga një do shkojnë të tërë. dhe ky emiljanua atje do veje, se jane bere makth i qytetareve shqiptare

  Përgjigjjuni

 18. BARO CORROGJAFI  --  30 Qershor, 2012 në 10:17 am

  DHE SERISH EMILIANO SHULLAZI DO TE DALE NGA BURGU SI I PAFAJSHEM.POLICIA DO TE NDRYSHOJE DESHMI SE SHULLAZI NUK KISHTE ARME NE MAKINE.KY SHULLAZI VLEN SHUME PER ZGJEDHJET E VITIT 2O13 DHE SI I TILLE MULI I NOKES E DI SE SI DO T’I RREGULLOJE KETO PUNE QE KETE PERSONAZH TA PERDORE EDHE NE KETO ZGJEDHJE.

  Përgjigjjuni

 19. gazi  --  30 Qershor, 2012 në 11:59 am

  FALENI TE SHKRETIN DUKET NE SURRAT QE ESHTE I PAFAJSHEM… APO JO SALI DJALI???

  Përgjigjjuni

 20. paskuqani  --  30 Qershor, 2012 në 1:48 pm

  Opopull ne doni te shpetoni nga gangsteret e kesaj qeverie vetem revolucioni ju shpeton ne qoftese nuk doni qe kte qe po vuani ju ta vuajn edhe kalamajt e kalamajve tuaj.

  Përgjigjjuni

 21. shvejk  --  30 Qershor, 2012 në 1:49 pm

  Kush do bast qe del per dy jave ? I fal barazimin.

  Përgjigjjuni

 22. niku  --  30 Qershor, 2012 në 2:15 pm

  ska faj qe mban 2 pistoleta
  un po te isha ne vendin e tij do mbaja antitank

  per ta kuptuar dike vereni veten ne vendin e tij
  atij i rrezikohet jeta
  normale qe do mbaje arm dhe makine te blindume

  kur ka lek njeriu per car i duhen
  apo per ne boten tjeter

  ky nuk ehste nga ato fshatrat e shkodres qe ngujohen
  dhe skane asnje lek dhe rrine grat e punojne e burrat mbyllen ne shtepi
  dhe presin qe grate tu japin te hajne

  Përgjigjjuni

 23. shvejk  --  30 Qershor, 2012 në 3:02 pm

  O Niku po c”ne qe i rrezikohet jeta ktij? Mos i ka rene dikujt ne qafe? Se ashtu kot vallahi s”te ngacmon njeri. Megjithate po te vune ne shenjester s”te ben derman as arma ,as makina e blinduar , as hoxhe efendia.

  Përgjigjjuni

 24. Korleone  --  7 Prill, 2013 në 7:59 pm

  Ktij legeni nuk I Ben derman as arma as makina e blinduar,se toto rina do ta gjej nje menyre,per ta derguar tek shoket dhe kusherijte e tij ne sharre

  Përgjigjjuni

 25. bazino  --  12 Prill, 2013 në 4:39 am

  jam me ty korleone kta bicha si pune e shullazit meritojne vetem vdekjen si ky bashke me ato plerat kusherijte e tij kan bere shum pabesira tek njerzit ethjeshte dhe te ndershme..derisa allahu i pa me vemendje dhe u dergou te deguarin e tij qe i eleminoj me shume deshire kto plera…me respekt vllai i te derguarit nga allahu

  Përgjigjjuni

  • mia  --  2 Gusht, 2013 në 11:28 am

   Ik or malok muti me te derguarin e leshit po na tregon ti ca ka ber shullazi qe ti se njef fare. Pse eshte me I mire si maloku domjes we te hs mutin pa e bere ala.qe mcifet sikurve e ndershme ne domje.ik ka noi trelece nga venezia thuj atatij.

   Përgjigjjuni

 26. domia city  --  4 Nëntor, 2013 në 1:10 am

  o MIA SHULLAZI nuk ka ber asgje vetem ca vrasje me lek ka ber dhe ka ven ca gjoba biznesmeneve ka trafikuar droge ka rraf njerez pse mund ta ken par shtrembur keto jane gjera te vogla nuk quhesh cuni i keq SA PER ALTIN LAMEN qe eshte 1-she ske goje me fol sa per te forte do tja tregoj ALTINI EMILIANOS qe ja ka ber ben qe do ta heqi qafe do ta tregoj koha kete sa per tu mecef ne domje ALTINI nuk mecifet del sa her te doj GILMANDO DANI shpetoi mire ate dite po edhe ai do iki me kalimin e kohes

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *