#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Kriteret sipas të cilave duhet të zgjidhen kandidatët për deputet të PS-së

Nga Erion Braçe

 

Për kriteret si duhet të jenë e si duhet të përzgjidhen kandidatët për deputetë të PS, nisur nga komentet e bëra nga ju dje në postimet në status:

Në mënyrë UNANIME:

Të mos i zgjedhë një njeri i vetëm, por vendimi të mos jetë edhe atribut i një grupi të vogël njerëzish në drejtimin qëndror apo vendor të partisë.

Në mënyrë UNANIME:

-Të pyetet anëtarësia e PS, ne rang kombëtar apo qarku, por duke nisur nga anëtari i thjeshtë, në organizatë, komunë, bashki, rreth;

-Të votohen në anëtarësi me “një anëtar- nje votë”; madje të mund të organizohen primare, në rang kombëtar apo qarku.

Sugjerime të tjera:

-T’i jepet prioritet përfaqësimit të zonave vendore duke kufizuar përfaqësimin me njerëz të importuar e pa asnjë lidhje me zonën ku kandidohen.

Në mënyrë UNANIME:

-Kandidatët duhet të jenë me moral të pacenuar, të ndershëm, të pakonsumuar- në raport me ligjin, moralin, politikën, të papërfshirë qoftë edhe në një rast të vetëm në afera korruptive, profesionistë, të angazhuar politikisht me PS në mënyrë konstante, të ndarë nga aktiviteti i tyre ekonomik-biznesi, të shërbejnë me kohë të plotë ndaj komunitetit që i zgjedh duke i qëndruar besnikë votës politike të marrë, të kenë moshë aktive.

Sugjerime të tjera:

-Të analizohet puna e çdo deputeti aktual në raport me përfaqësimin e zgjedhësve në Kuvend e jashtë tij, kontaktin me zgjedhësit e shërbimin ndaj tyre, përfshirjen në betejën politike të gjatë në 8 vite të një opozite të vështirë;

-Të krijohet hapësira për djem e vajza të shkolluar jashtë, me një kulturë e frymë tjetër nga kultura e antiligjit e korrupsionit.

Në fund dua të them edhe unë nja dy gjëra, si reflektim i bashkëbisedimit dje:

Së pari, orientimi i zgjedhësve, nga socialistë deri në opozitarë të tjerë, te paanë gjithashtu, vetëm tek “zgjedhja e kryeministrit të ardhshëm” nuk mjafton; edhe pse është e qarte epërsia e kandidatit të opozitës për kryeministër ndaj një plaku të rrjedhur, të dhunshëm, gjakatar e të korruptuar si Sali Berisha; shpresa e zhbën të shkuarën!

Së dyti, nisur edhe nga sistemi tërësisht i papërshtatshëm nga pikëpamja e përfaqësimit dhe meritës, politikisht, numerikisht-elektoralisht domethënë, relativizimi i rolit të deputetit si “deputet liste”-anonim- pa personalitet, pa kontribute, pa meritë profesionale, politike e përfaqësimi, zgjedhur thjesht nga një oligarki partiake, DO TE JETE GABIMI ME I MADH QE DO TE KUSHTOJE NE MENYRE TE PERSERITUR NE ZGJEDHJE!

Së treti, përfshirja e sa më shumë njerëzve, socialistë së pari, opozitarë se dyti, aktiviste në shoqërinë civile apo grupe sociale interesi, në mendimdhënie e në vendimmarrje, është jetike jo vetëm për një ekip fitues kandidatësh, por edhe krijimin e një fronti të madh, te gjerë, përfshirës e aktiv në betejën finale elektorale.


37 komente në “Kriteret sipas të cilave duhet të zgjidhen kandidatët për deputet të PS-së”

 1. Vlora says:

  o brace do ta zgjidhni Pape, apo deputet.

   1. xhoni says:

    Bravo Luzhjana!Ke dhene prova te forta se e ke zene postin e kryetares se minibashhkise 6 me djersen e B….!!!
    Kjo beri,qe ti ta DREDHESH dhe te futesh ne prehrin e hajduteve te LSI-se!!

  1. feniks says:

   Shumica e deputeteve,socialiste(pa folur per banden kriminale te Berishes),jane njerez te zgjedhur nga Edi Rama sim kryetar,ndaj duket hapur se ne luften kunder Sali Berishes,del vetem Edi Rama,ndersa CUPKAT e Edit vetem sa belbezojne ca llafe te shkruara ne leter!!
   DEPUTETET JANE TE SHKEPUTUR NGA ELEKTORATI I TYRE ,NDAJ ERION BRACE KA SHUME TE DREJTE,QE DEPUTETET TE ZGJIDHEN NGA POPULLI,SIPAS PARIMIT “NJE ANTAR -NJE VOTE”!!!
   Kjo u trumbetua shume para ca kohe,por perfundoi si nje fllucke sapuni,nga qe ata,qe votuan socialistet e thjeshte,u KRASITEN ne kryesi!!!
   NE SE DEPUTETI,NUK I NJEH THELLE ELEKTORATIN E VET DHE T’U QENDROJE AFER DUKE DEGJUAR ME SERIOZITET KESHILLAT E TYRE,ATEHERE PS-ja DO PERFUNDOJE SI PD-ja: NJE BANDE ELEKTORALE E SHKEPUTUR NGA POPULLI!!!
   Metodat populiste te Berishes,qe ULURIN NEPER MITINGJE,gjoja per t’u njohur nga afer me popullin,JANE NJE VRIME NE UJE!!!
   MJAFTON NJE FJALIM PERMBYLLES NE FUND TE FUSHATES DHE KAQ!!!
   Te tjerat jane LLOGJE KAVAJE SA PER TE HARXHUAR PARET KOT!!!

  2. homeri says:

   –Per mendimin tim i vetmi kriter baze qe te konkurosh per deputet te nje force politike duhet te jete militantizmi ne partin dhe programin e saj politik. Pjesa tjeter e perzgjedhjes kras figures morale duhet te jete nje konkurim midis konkurusve . psh. – ne se ne Shkoder numuri i deputeteve eshte 10 e drejta e konkurimit e hapur per publikun e shkodres te jete e tille qe ne kete konkurim mund te marrin pjese edhe te tjere qe nuk jane nga shkodra ta zeme nga Vlora ,permeti e tj, dhe komisioni i ngritur se bashku me publikun te votoi per kandidatin, pra te jene idet e kandidatit ato qe do vendosin

 2. Arbeni says:

  Cfardo qe te bejne Edi, ne fund perseri fiton Berisha – per fat te keq!

  1. popull says:

   po arben dukesh se je i shitur per ty ka rendesi berishe te lumte, nuk do ta nxierrim ase ne pensione vetem kure te vdesin do ta zevendesojme keshtu e ke kuptuar mire demokracine bravo.

 3. ledi says:

  Keto qe thote Z.Brace qendrojne,por krahas tyre per te fituar duhen pare dhe aleancat qe do te cojne aty.Per vehte jam plotesisht dakord me Pandeli Majkon per aleanca me AK-ne me F.R.D-ne dhe me te gjitha partite e tjera anti qeveritare e progresiste.Nje bashkim i tille do te garantonte nje fitore te sigurte nga e cila do te dale nje qeveri me kryeminister te zgjedhur nga forca qe ka me shume vota brenda koalicionit,qe praktikisht i bie te jete PS.Menjehere qeveria e re duhet tu hape rruge reformave qe do ta cojne Shqiperine ne Europe,gjithashtu tu garantoje pavaresine pushteteve qe duhet te jene te tilla,kryesisht e kam fjalen per gjyqsorin.Nqs ajo qeveri do te kete perkushtimin e duhur per te bere ato qe duhen dhe ato qe sot premtohen per nje vit Shqiperia do te beje nje kapercim qe se ka bere per 1000 vjet.Me pas po te duan le te bejne zgjedhje te tjera ku secila parti te qendroje ne krahun qe i takon!Por atehere do jemi te qete se sejcili do te marre ate qe i takon pa patur frike nga vjedhjet!

 4. Besnik Shanaj says:

  Z.Erjon keto kritere duhet te zbatohen medoemos ne menyre qe partia socialiste te jet me e rezultative se kurre dhe gjithkush te marre ate qe meriton ne zgjedhjet e ardhshme…ky vend meriton te qeveriset ndryshe…dhe ndryshimin mund ta sjellim vetem ne…pak me lart ke shkruar qe epersia e kryetarit te opozites eshte e madhe por dhe qe sali berisha eshte ber i etur per pushtet dhe mund te behet gadafi i shqiperise ketij lloji njeriu nuk i intereson asgje pervec interesave te tij..duke ditur qe ka dhe tradhetarin e partise socialiste perkrah tij qe po e mban ne pushtet..duhet perkushtim i madh dhe mobilizim gjithperfshires per te larguar keta dy gjakpires…

 5. trust_no1 says:

  Erjon, mire e ke ti po keshtu sic thua ti i bie qe 90% e anonimeve qe keni sot ne grup parlamentar do zhduken. Po ata i ka zgjedh vete Edi mor Erion si u hiqkan kaq lehte??

 6. arsen says:

  E ka zene vapa edhe kte..!!!!
  Cdo anetar i PS-se ka te drejte te zgjidhet dhe te zgjedhe.
  Kush hedh kandidaturen..DUHET TA ZGJEDHIN ANETARET E PS-se!
  Te bejne fushate (sepse do jete me shume se nje )dhe te bejne per vehte popullin!
  Shoqeria Civile, po te doje, le te antaresohet ne PS e pastaj te behet parlamentare.
  LEKET PER FUSHATE TE DALIN NGA LLOGARIA E PS-se, jo nga kandidati!
  CDO ZONE TE KETE FONDIN E VET TE KANDIDATIT,
  ME BUXHET NGA KRYESIA E PS-se!

 7. X & Y says:

  Replike shokut Erion M.Brace.

  Deputeti duhet te zgjidhet nepermjet nje gare te ndershme bazuar ne programe konkrete.Hiqni dore nga listat e parapregatitura prej dores se Kryetarit apo te Krye – sise dhe ja u lini ne dore zonave elektorale te propozojne e zgjedhin banoret e vet.Origjina jote Korcare,banues ne Tirane dhe Deputet ne Berat?

 8. Den says:

  1 Te kete lindur ne Tirane.
  2 Familja te kete ardhur ne Tirane para viteve 1975
  3 Te dije Anglisht Italisht
  4 Te kete mbaruar gjmnazin ne Tirane (jo ne Kombinat e Laprake)
  5 I ati jo sigurims jo polic jo oficer. Profesionet e tjera te gjitha
  pranohen.
  6 Te njohe mire historine e rrokut,popit,bluzit e xhazit.
  7 Te kete jetuar ne europe te pakten 3 vjete.
  8 Te njohe minimumi 10 stiliste te njohur klasik dhe kazhuall
  9 Te kete njohuri per tenisin, moto gp, formula 1 keto 20 vitet e fundit
  10 Njohuri per Cmimin Oskar,Kanen e Venecian
  11 Te mos kete vesin e bixhozit, pijes e llotos
  12 Te jete martuar mbi 32 vjece.
  13 Familia minimumi shtrese e mesme edhe ne kohen e Enverit
  14 Te mos jete mbi peshen normale psh 1.82 i gjate 84 kg sepse tregon
  respekt per veten.

  Me keto karakteristika kalon parlamentin me te mire ne Eu.

  1. iliri uk says:

   d.m.th. sipas teje keta kelysh si islami idrizi malaj blushi etj qe marrin vota nga interesa financiare jane ok dhe ato te rinj te paperlyer qe do kryetari te mos jene! ec aty llogjika shqiptare

 9. Den says:

  1 Te kete lindur ne Tirane.
  2 Familja te kete ardhur ne Tirane para viteve 1975
  3 Te dije Anglisht Italisht
  4 Te kete mbaruar gjmnazin ne Tirane (jo ne Kombinat e Laprake)
  5 I ati jo sigurims jo polic jo oficer. Profesionet e tjera te gjitha
  pranohen.
  6 Te njohe mire historine e rrokut,popit,bluzit e xhazit.
  7 Te kete jetuar ne europe te pakten 3 vjete.
  8 Te njohe minimumi 10 stiliste te njohur klasik dhe kazhuall
  9 Te kete njohuri per tenisin, moto gp, formula 1 keto 20 vitet e fundit
  10 Njohuri per Cmimin Oskar,Kanen e Venecian
  11 Te mos kete vesin e bixhozit, pijes e llotos
  12 Te jete martuar mbi 32 vjece.
  13 Familia minimumi shtrese e mesme edhe ne kohen e Enverit
  14 Te mos jete mbi peshen normale psh 1.82 i gjate 84 kg sepse tregon
  respekt per veten.

  Me keto karakteristika kalon parlamentin me te mire ne Eu…..

  1. ledi says:

   Ke harruar dhe floket me xhel!!!

  2. Socialisti says:

   Ti Den qeke makine e shkuar makines!

 10. Eni says:

  Dhe mos te jene ne listat e PS-se, Erion Veliaj, Arber Mazniku, Endri Fuga. Se nuk i do asnje socialist, dhe nuk ka si ti doje. Jo listave me shoket e kryetarit

  1. trust_no1 says:

   Ca thu mer cun??? Po pa keta qe thua ti PS-ne e merr lumi.Bie fjala ky Erioni (Veliaj) qe ka idhull Obamen edhe kur shante PS dikur ne opozite e bente se i donte te miren. Po ai dhe keta te tjeret qe thua ti kane lene leshte per tu ngjitur aty ku jane sot. Pastaj nuk e ke vene re cfare strategu eshte??? Bie fjala tha para nja 2-3 muajsh qe Sala si ka votat per President dhe i ngjiti fjala si me zamke. Keshtu qe keta mos i zer hic me goje (bashke me kryetarin).Shyqyr qe i kemi se pale ku do ishte katandisur opozita pa ta.

 11. rinia says:

  Po ik o Brace se na hoqe mendjen me kete facebook-un tend, po ik e bej ndonje pune ne baze se mbete para kompjuterit dhe televizorit!!!!!

  Ju deputetet qe nuk rrini dot pa qene deputete dhe merreni tere kohen me inate me njeri tjetrin jeni armiku me i madh i socialisteve, me ju socialistet nuk do vijne kurre ne pushtet dhe saliu do mbreteroje e vjedhe sa te doje!!!!

  Shqiptar i rendemte je dhe ti o i shkrete!!!!!! bla bla bla, burre qe spushon nje minut!!!

 12. sinan hibro says:

  Dikur kam qene dakort me z. Brace kur hodhi ne diskutim rolin e ” biznesit ” ne politike … Per kete z. Brace , tani nuk thote asgje ; nderkohe ne menyre te pergjithshme synon te ndertoje a paraqes kritere, norma , sugjerime, rregulla e propozime konfuze , deri te tri perfundimet e famshme ” made in futja kot “.. . Konkluzioni sipas meje : njerezit socialiste , sidomos ata te bazes , qe ne i njohim mire, te vazhdojne perzgjedhjen brenda vetes tyre , me format qe ne ua njohim mire … Per opozitaret, aktivistet e shoqerise civile, grupet sociale te interesit , per te cilat PS apo PD kane nevoje gjithnje perpara zgjedhjeve, z. Brace ( po te drejtohem ne atributin e njeriut politik te PS ) mos beni estrade me parullen e frontit te madh gjithperfshires …sepse i ka dale boja . Me konkretisht : une si opozitar voten time e bazoj ne besimin apo frymezimin qe me ngjall lideri ; ndermjet Berishes dhe Rames , pa diskutim zgjedh Ramen ; ndryshe , gruaja ime e bazon voten ne cka sheh dhe jeton ne realitetin konkret ketu ne Vlore – duke qene tejmase e pakenaqur me drejtimin socialist te Vlores : doni shembuj , plot : nje anetar komiteti drejtues , socialist i vjeter ,me shume gjase 90 % anetar i keshillit bashkiak , jo shume i pasur , pavaresisht se familjarisht jane te punesuar ne shtet , vepron ne kete menyre : e ka shtepine ne katin e I, ku ka dhe dyqanin ; ne trotuarin para dyqanit bashkia sipas rregullave ka caktuar vendin e dy kazaneve publike ku banoret depozitojne mbeturinat ; ky anetar i kesh. bashkiak i heq kazanet dhe vendos nje tende dielli ne funksion te dyqanit , per te sherbyer me tavoline edhe ne trotuar ; banoret kundershtojne por kujt t’i ankohen ; ata jane te detyruar t’i cojne mbeturinat ne vendin tjeter …Do me shembuj per perrallen e gjithperfshirjes ? Perfundmisht, kerkoji keta shembuj, degjoi ne vend , , shpreheni qendrimin tuaj hapur per keto veprime apo drejtuesa lokale te PS … kesaj i them une gjithperfshirje !

 13. Mane says:

  Shoku Erion Brace derdellit e hiqet si parimor e idealist por aty cdo gje eshte e vendosur me pare edhe kjo farse qe ai pretendon se i mori mendim nga populli eshte vendosur qe me pare dhe kinse i kerkohet mendim popullit. Kjo eshte farsa tjeter e Edi Rames dhe Erjon Velise me gjithe kte xhuxhin e PS-se, sepse nqs do behet kjo qe eshte mese demokratike e qe behet ne cdo vend te botes perendimore, tek ne nuk funskionon sepse kandidatet per deputet do jene vec nje farse totale e do vihet kandidati i zgjedhur nga Rama perball nje kandidati kukull i cili eshte kukull me vetedije sepse kerkon te konfirmohet e te lakohet si emer qe te fitoj nje post ne zgjedhjet e ardhshme lokale dhe fushaten parazgjedhore te administrativeve i ka per zborr, ose eshte kukull pa vetedije dhe do ta zhvasin nga leket mire e mire e pastaj do i thone humbe me ndershmeri do jesh koordinator i PS per lagjen.

  Kjo eshte farsa e rradhes e PS per tu amerikanizuar dhe europianizuar nga 99-ci Erjon Velia. Te njejten gje bene dhe per zgjedhjet per kryetar paritie ku u vu perball Rama me Lakrorin, te njejten gje perseriten me kryetarin e PS ne TR ku ishte parazgjedhur Tahiri, dhe se fundmi me kllounat e FRESSH-it apo preshit ku pas numerit te votave u pa qe Spiropali spo fitonte dhe Rama ju dha nga nje kocke te gjithe preshistave dhe ju tha bashkojini votat me Spiropalin qe te mundim Saliun.

  KETO JANE FARSAT E PS-se.

  Erion Brace ben mire te lere ndonje status persa i perket atij komunarit ne shkoder qe ishte i PS dhe u arrestua per vrasje sepse kerkohej nga interpoli dhe europoli ne Itali

 14. shahin kolonja says:

  JO VETEM ZGJEDHES POR EDHE TE ZGJEDHUR…E MBI TE GJITHA;
  -Per numurin e popullsise JO me teper se 50 deputete burra(GRA)shqipetare.
  -Deputete JO me teper se 2 legjislatura,perjashtu kandidatet e pa varur(Braçe po ke dy legjislatura e ndjen se shqipetaret te duan e ta kane nevojen kandido si i pa varur jo nga subjekti politik)qe mund te perfaqesojne popullin po i desh deri ne vdekje.
  -Deputete pa probleme me gjyqesorin e me vlera te larta etiko morale e para kandidimit gjyqesori te jape çertifikate per sovranin popull-
  -PARTITE KERPUDHA TE HELMATISURA DUHET TE SHKULEN NGA RRENJET PER TE PATUR NJE BIPOLARIZEM E PSE JO BIPARTITIZEM E AQE ME TEPER QEVERRISJE TE PASTER PA ALLISHVERISHE ILIRJANESH ME GJUSNMA PARTISH E GJYSME DEPUTETESH.

  JO PARTI NE PARLAMENT QE NUK I VOTON TE PAKTEN 5 PERQIND I ELEKTORATIT.KJO ESHTE DEMOKRACIJA QE DO POPULLI SHQIPETAR O BRAçE,PO KE GJE KUNDER KUNDERSHTOMA PO QE SE PREKEN DIKU RREGULLAT E DEMOKRACISE E HAP DEBAT TELEVIZIV PER KETE PROBLEM TE PROBLEMEVE.PO QE SE POPULLI NUK U KA DHENE DIREKT MANDATIN DUHET TE IKNI NE SHTEPI PER DEMOKRACI.

 15. SADIU says:

  Brace te ndjek ne vazhdimesi dhe me te verte mendimet dhe guximin tend e vleresoj une qe po te shkruaj dhe shume te tjere intelektual si une. Problemi i zgjedhjeve te deputeteve dhe paraqitja e tyre ne baze dhe ja VOTO PER ARTA DADEN, eshte metoda me e gabuar qe bene Partia Socialiste si ne kohen e Nanos por shume e me keq tani ne drejtimin e RAMES. Deputet si Arta Dade i ka ikur koha te pakten ketu e 10 vjete me pare.Ne fushaten qe kaloje parulla e saj ishte po deshet votoni po deshet mos votoni per P.S, une jame deputete. Kudo qe vinte zihesh me elektoratin e majte , u qahesh atyre duke u thene nuk kam cfare te beje edhe une femijet pa pune i kam (edhe pse ata ndertojne pallate dhe kane lokal llukzoze) dhe u bertiste atyre sikur do tu hiqte kazmen apo bishtin e lopes. Ata te shkrete votojne alternativen pa po te ishte per shoqen teze asnje nuk paraqitesh te kutija e votimit. Por prap se prape me veprimet e saj dhe te Flamur Bimes ajo u be shkak qe humbi P.S deputetin e katert ne Qarkun e Gjirokastres. Edhe per acarimin dhe largimin e Vangjel Tavos tek L.SI. 80% fajtore eshte kjo zonja. Me vjen dhe turp nga vetja mu dhe shume te tjerve kur e shikojme edhe ne T.V pa le ta kemi afer U zgjata por te behet prove te jete kjo zonjushja e Ben Hametajt qe shkolle shqip ka bere vetem tete klase ti gezojne votat te tjeret. Prandaj ti e ke shume mire prandaj beni lufte jo per vehte por per ata qe ne darke ,mengjez apo dreke mendohen cfare tu japin femijeve. Si alternative Partise Socialiste i ka ardhur koha , por per shume deputet po qene apo edhe per disa adolishente apo te plakur nga mend, shenjat jane qe do te jemi perseri ne OPOZITE QE NUK DO TE KETE ME KEQ PER VENDIN, prandaj te gjithe se bashku sa nuk eshte vone veproni me llogjiken e ftohte dhe jo me llogjiken e fitimit dhe te dukurit. Nuk e di sa do te jesh dakort me mua Erion qe ta them me shpirte ne plan te pare ke llogjiken ekonomike pastaj dhe guximin.

  1. Alban Dabulla says:

   Ate emer mire eshte ta shenosh si e ke se me pseudonim kur flet me emra konkret eshte paburreri.Duhet te jesh race ballisti ti e nese nuk je eja e mi thuaj ne sy ato pacavure helme te shkruara ne adrese te nenes e te familjes sime.Them ballist se edhe pseudonimin si emer ballisti e ke gjetur.Per gjithe te tjeret une jam Alban Dabulla I biri i Arta Dades e per kedo qe ka ndonje paqartesi sidomos nese eshte gjenetikisht ballist jam I hapur te spjegoj kontributin modest te familjes sime ne beteja te gjata per ta mbrojtur kete vend nga balliste si ky Sadiu.

   1. kirurg says:

    Sa trim qenke more alban! Ja une nuk jam familje balliste dhe te them se ata qe vodhen e genjyen sa deshen ne 8 vjetet e nanos nuk duhet te ishin me ne politike. ata jane fajtore per humbjen dy here radhas te ps, pervec vjedhjes se votave,apo me mire, shitjes nga nano dhe nga kreret e zgjedhur nga ju ne rrethe dhe institucione, qe vec kur kalojne me lsi-ne! ti mos e prano, po eshte keshtu dhe kete e di cdo shqiptar qe ndjen majtas. dhe arta dade eshte nje nga ata qe ka perfituar. pse cfare do besh ti po dolem me emer ne qe themi kete? do na hedhesh ne gjyq e do na marresh nga 50 milione si femijet e berishes? rri mor djale, se te keqen e saliut e kemi mbajtur ne ne kurriz, jo ju femijet e deputeteve. po, mire na e beni.

 16. termet peci says:

  saliu do i fitoj prap zgjedhjet dhe kjo eshte e sigurt.kush ju beson ju socislisteve kur keni bere tre gara brenda prtis dhe qe te treja i keni manipuluar.rama u zgjodhe si berisha me 99.99% te votave.sajmir tahiri po ashtu dhe keta te leshit a preshit zgjodhen spiropaleshen si kryetare se tha kryetari.sali do behet kete radhe fitues vetem fare se ska konkurenc.socialistet do te marin statusin;OPOZITAR TE PERJETSHEM.

 17. Selmani says:

  Ne ka njeri qe duhet te qerrohet nga Berati je ti,qe je nje manipulator dhe nuk ke asnje gje te perbeshket me socialistet e Beratit.Je ti ai qe thyen vendimet e as kombetare per mos tu shkeputur ne bizneset qe ke me mafjozet e Beratit.Erjon njerzit shohin,nuk flasin por ne fund votojne dhe kjo demton ps.Ti bashke me gjatesine tende duhet te largohesh dhe ti japesh frymemarrje bashkimit, se ti ke mbjelle vetem percarje!

 18. Uranjaku says:

  Po nuk na thote z.Braçe si i zgjodhi Ai drejtuesit e PS ne Berat? Si i perzgjodhi kryetaret e PS ne njesite vendore dhe delegatet e kengersit? Po ju a them une se ai nuk ua thote: perzgjodhi dy qe deshi me kusht qe njeri te jepete doreheqje e te fitonte i qe donte Braçe. Tani qe i zgjodhi sipas qejfit ne Berat na thote qe deputetin ta zgjedhi baza. DEMAGOGUUUUUUUUUUUU

 19. Uranjaku says:

  Le të na thotë z.Braçe si i zgjodhi Ai Drejtuesit e PS dhe delegatet ne njesite vendore te Beratit?!Per te gjithe ju që nuk e dini po jua them unë: Nga të gjitha prapozimet zgjodhi dy që donte me kusht që njëri prej tyre të jepte dorëheqjen e të ngelte ai që donte z.Braçe. Si i zgjodhi pothuajse të gjithë sipas qejfit e asnjë sipas kriterit, tani na thotë që deputin ta zgjedhin këta . Jam dakort me të gjitha komentet e atyre që e njohin z.Braçe nga televizioni por për ne nga Berati ai e ka emrin DE-MA-GO-GU…………………

 20. ngjala says:

  Rrofte PPSSH (Partia e pjerdhur socialiste) me shokun Edvin Rama ne krie. Perpara per ngrenie ngjalash nga fitorja ne fitorje!

 21. per ndryshim says:

  o joni me keto precedura do na lesh pa deputet dhe do na mari lumi. ik se te gjithe njesoj jeni

 22. antispiuni says:

  PROPOGANDE DHE DEMAGOGJI!
  -Sot PS ka disa deputet “me emer” qe jane me diploma te blera si; Fidel Ylli, Tom Doshi, Paulin Sterkaj, Gjovalin Kadeli etj, dhe jane pikerisht keta qe do te zgjidhen perseri.

 23. dritani says:

  Po per kriterin “lepiji bythen atij qe ke lart dhe shtypi koken atij qe ke poshte” pa te cilin ne politiken shqiptare nuk ben perpara nuk ke ndonje sugjerim?

 24. Sokrati says:

  Me selmanin qe ja ben cupes se lenit dhe cim kurvarin ,ska per te ngrit ndonjehere koke ps ne berat o TRIM.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82417
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82417
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34835
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34835
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24951
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24951
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X