Dashnor Sula: S’jam servil i Berishës, por kritikat e Markut e Xhepës ishin rrufe në qiell të pastër | Gazeta Tema
 

Dashnor Sula: S’jam servil i Berishës, por kritikat e Markut e Xhepës ishin rrufe në qiell të pastër

Postuar në: Aktualitet,Kryesore,Politika |

Deputeti demokrat thotë se Marku e Xhepa duhej të kishin folur në grupin e PD në vend që të dilnin në media. Ai thotë se Berisha e dallon kur një ministër është lodhur dhe e zëvendëson. Sipas Sulës, Berisha nuk shantazhohet në asnjë mënyrë

 

Një nga deputetët e Partisë Demokratike, Dashnor Sula, i është përgjigjur kritikave të Mark Markut dhe Selami Xhepës për qeverisjen e PD.

Duke folur për Panoramën, Sula i quan këto kritika një rrufe në qiell të pastër, ndërsa shton se në grupin e PD nuk ka më atë debat siç ishte në mandatin e parë. Dhe Sula nuk arrin ta kuptojë mirë pse ndodh kjo.

“Shpreh keqardhjen time për mënyrën se si po trajtohen këto probleme. E them me keqardhje për arsye sepse unë nuk mund të pres që një ditë të bukur, si rrufe në qiell të pastër, gjithçka që është bërë nga PD-ja në këto tri vite të thuhet që është gabim dhe duhet korrigjuar brenda një dite apo një jave,” thotë Sula, që sugjeron se Marku e Xhepa duhet t’i shprehin kritikat e tyre brenda grupit të PD.

“PD-ja është një familje e madhe dhe përpara se debatet të dalin në treg, duhet të diskutohen në mënyrë konstruktive, si tezat e Mark Markut, ashtu edhe të Selami Xhepës dhe kujtdo tjetër. Unë kam pasur edhe eksperiencën e mandatit të parë dhe në këto tre vite them se në grup nuk zhvillohet ai debat që ka ekzistuar në mandatin e parë. Nuk bëj rolin e servilit para zotit Berisha, por do të thosha se ky është defekt i grupit parlamentar të PD,” thotë Sula që shton se ndoshta kjo ndodh edhe për shkak të sistemit proporcional rajonal.

I pyetur se a ka lodhje në qeveri, Sula thotë se Berisha nuk të lë të lodhesh. “Ai ka aq nuhatje politike dhe me mënyrën se si i sheh gjërat, nëse një ministër cedon në punën e tij, e ka kurajën dhe guximin që menjëherë të bëjë ndryshime,” thotë Sula.

I pyetur nëse shantazhohet Berisha nga LSI, Sula thotë se Berisha nuk shantazhohet në mënyrë absolute.


36 Pergjigje per Dashnor Sula: S’jam servil i Berishës, por kritikat e Markut e Xhepës ishin rrufe në qiell të pastër

 1. Lomi  --  6 Korrik, 2012 në 10:42 am

  Ti je Dashnorja vet ik e ndrro emrin
  debil.

  Përgjigjjuni

 2. dritani  --  6 Korrik, 2012 në 10:43 am

  E vertete, ti nuk je servili i Berishes.
  Ti je lecka e bythes se tij.

  Deputet dhe ministrat e Viteve ’80 po na duken lule para ketyre horrave me imunitet.

  Mark Markut mire t’i behet por c’faj kemi ne per votat e tij pro kesaj menyre qeverisje?

  Marku ta nise me nje rradhitje te gabimeve te tij, me dashje apo pa dashje, t’i kerkoje falje votuesve te tij dhe pastaj te flase, por te mos merzitet nese nuk e degjon me njeri…

  Përgjigjjuni

 3. Kapter Ramiu  --  6 Korrik, 2012 në 11:02 am

  Ik mor ..don me fole edhe ti

  Përgjigjjuni

 4. Albert  --  6 Korrik, 2012 në 11:04 am

  “…Berisha e dallon kur nje minister lodhet dhe e zevendeson…”…!….
  Pu,pu,pu…cfare langoje mor zot!!! Po si o shqiptare duroni kesi zhgarravinash,kesi palacosh,kesi debilash,kesi dallkaukesh mbi koke?!….Ju qofshi! Zoti paste meshire per ju dhe te vere dore! Zoti i madh,askush tjeter eshte evetmja shprese!!!….

  Përgjigjjuni

 5. albanian forever  --  6 Korrik, 2012 në 11:04 am

  Sula flet kot. Berisha po pergatitet te lere pushtetin. Keto jane shenjat e kritikave te Markut, dhe Xhepes.

  Përgjigjjuni

 6. Dash -- Delja  --  6 Korrik, 2012 në 11:05 am

  Duke qene se jeni njerzit me pa karakter dhe frikacake,i beni hosana Berishes !!!! Po pse cfare mebdon ti more Dash — Delja se Berisha nuk mund te shantazhohet ??? Apo ka dhene prova qe ne vogeline e tij ne vicidol qe ka qene i pathyeshem ?? Nje njeri si Berisha qe ka nderruar deri tani disa parime,fe,ideolgji dhe shebime me E.Hoxhen,Serbine,Ameriken,Azerbaixhanin………etj eshte njeriu qe e njeh me mire ,dhe ka me frike nga te gjithe shantazhin.Ky njeri pse ka frike,prandaj vret dhe godet kundershtaret e tij,si brenda PD,qeverise,ashtu dhe jashte saj.A e din ti o Dash –Delja qe pse te han KAFSHA???? Vetem nga frika O DASH–DELJA

  Përgjigjjuni

 7. Boston U S A  --  6 Korrik, 2012 në 12:22 pm

  Na bere per te qeshur,mor Dash Sula, pa pire kafen e mengjezit.Po kush nuk te njeh ty more derman.Mos je ti qe qellon me kobure loder? Dukesh qe je trim se krekosesh si gjeli ne maj te plehut.A te pelqen vetja ne foto? Te thone servil i Berishes,e ke pak.Po ti more trimi i Peqinit kur e ke kundreshtuar Saliun ne kuvend apo ne grupin parlamentar?.Po te jap nje keshille meqenese je trim.Kur te shkosh edhe per te pire kafe (ne rastese )me Saliun, merr dy pale brek me vete se si dihet a te dalin nje pale e qelbe dynjane. Me kupton besoj se je djale i zgjuar.Ata qe flasin i dalin vet zot vetes e nuk eshte nevoja ti mesosh ti se me sa i kam degjuar jane me larte se ti ne te gjitha drejtimet,pavarsishte se nuk jane ne vendin e duhur.

  Përgjigjjuni

 8. Shkelzen  --  6 Korrik, 2012 në 12:23 pm

  Si e pati emrin ky fare deputeti! apo Dashnorje e Sales! ha ha
  Ky eshte nje nder “Deputetet” me te degjeneruar ne Shqiperi.
  Po ne shqiperi nuk ka shtet, prandaj flet edhe ky fare palo deputeti
  shkon e gjuan me pistolet ne stadium , qellon njerez kot! se i duket vetja me pushtet ( I forte)! me mir mos te shkruajme fare per kete palaco.

  Përgjigjjuni

 9. leka  --  6 Korrik, 2012 në 12:43 pm

  Akoma me kete hale,toksikoni syte dhe stomaqet e lexuesve ju.Ky zagar duhej te ish prej kohesh brenda.Keshtu ndodh kur cobenjte lene tufen dhe Saliu i ben deputete.

  Përgjigjjuni

 10. sandri  --  6 Korrik, 2012 në 12:49 pm

  jo jo nuk je servil jo

  Përgjigjjuni

 11. dimitri  --  6 Korrik, 2012 në 12:57 pm

  dashnori . injoranti i Pd emrin ja ka vene dashnori i se emes qe ta kujtonte tere jeten . je servil pa moral se nuk ke identitet je kopil si puna e kopit te saliut .

  Përgjigjjuni

 12. salliu  --  6 Korrik, 2012 në 1:02 pm

  po me nderon ky dashnori . i ka ngjare tamam refos qe kishte shume pasion te shihte gjithmone tavanin . te fala sallijte

  Përgjigjjuni

 13. vashaj  --  6 Korrik, 2012 në 1:04 pm

  o dashnor e dhe emrin e fshatit ku ke lindur e ke emer femre . dhe kur linde ti qe tama rrufe ne qiell te paster o katunari

  Përgjigjjuni

 14. Gezimi  --  6 Korrik, 2012 në 1:06 pm

  Me falni lexues te nderuar, por per mua eshte thjesht nje ndotje vizuale!

  Përgjigjjuni

 15. tirona  --  6 Korrik, 2012 në 1:08 pm

  me 97 ja kercite vrapit ne maqedoni si puna e nanos se pate frike se mos te hiqnin qafe per ato pislleqe qe kishe bere duke liruar perdhunues minorenesh .mire se edhe vete je dobic por nuk ja kalon dot saliut se saliu eshte dobic profesionist ka dale nga materniteti i ramizit por ti je dobic ordiner se ka dale nga nje ferre fshati aty ku kulloste lopen mami refija

  Përgjigjjuni

 16. dashnore  --  6 Korrik, 2012 në 1:10 pm

  shko nderrojke emrin nga dashor ne dashnore je nje cinije ne prehrin e saliu zanat te trasheguar e ke

  Përgjigjjuni

 17. pashuku  --  6 Korrik, 2012 në 1:30 pm

  fabriken e fishekzjarreve po e ben dashnori ne peqin se imami i ka dhene nje repart te tere ushtarak per nje kore buke po miliona ka vene pse te mos flasi injoranti servili i berishes. po ajo qe ka mbi kurriz nuk ja heq dot berisha as deputetlleku identiteti fallso . shkoni bejini nje analize dashnorit ke klinika e lirise se vetem ajo i ben atoj lloj analizash do shihni se eshte per gjynah i shkreti e di mire se nga vjen dhe nga ka dale . gjithe jeten ka kullotur lopen katunari tani do najapi mend e se harrova po te shikoni edhe i jati ky ne certifikate jo biollogjiku na ka fillu me vendosur kravate stalljeri komunist. eni more miq sa kane ndryshuar kohet demokracia ka sjelle modernizime lopcarin e ben deputet dashnoren ministre vocidolsin kryeminister .rriji ngjit pas kepuces berishes o dash se ate pune di ta besh dhe e ke bere perhere ashtu i rrije dhorit, ben rakipit , mediut qe te bere deputet per 60 mije URO. e keni pasion kete punen e te ngjiturit edhe refija po ngjitur kishte deshire te rrinte po ajo e bente nga halli se donte naj pune te lehte per nje dite pune car nuk jepte dhe ti pate fat se ke lindur per llogari te nje dite pune kane vujtur shume ato tuajt moe dash je i presekutuar i regjimit se brigadjeri i kopratives po poshte donte ta shifte refijen . po ja dole ti per hajer ke bo emer me shume se kushdo katunare nga fshati jote .

  Përgjigjjuni

 18. dashit  --  6 Korrik, 2012 në 1:33 pm

  o dash car do me bo nuk te fut saliu me ne liste . je bo si ato kurvat plake te ka dale boja .po shko jepi zenit nja 200 mije EURO ashtu mundesh o bo puna keq per leke o dash nuk do njeri mendimit tend shume inetektual katunari

  Përgjigjjuni

 19. demir  --  6 Korrik, 2012 në 1:36 pm

  e dini se si i thone ne peqin dashit. o cuna po flet ajo kurva katunit

  Përgjigjjuni

 20. Arben Çokaj  --  6 Korrik, 2012 në 1:38 pm

  Dash, po Berisha, a lodhet ndonjëherë? A thua po e mbajnë në këmbë më ato drogat që ai përdor?!

  Përgjigjjuni

 21. meros  --  6 Korrik, 2012 në 1:39 pm

  o mero edhe ti ke pjese ke vendosja e dashnorit deputet ! qe ti ke saliu dhe i the per te . e shikon se car ke bere . o mero pse keni gabuar ju eshte saliu ky qe eshte sot . keni bere te vije ne pushtet nje moster kriminale . nuk e di do te gjesh ndonjeher qetesi ne shpirt qe solle prap saliun ne pushtet ?

  Përgjigjjuni

 22. loli  --  6 Korrik, 2012 në 1:50 pm

  Nese s’je dashnorja e sales me pistolet uji, ku do e hashe sultjashin?

  Përgjigjjuni

 23. daja  --  6 Korrik, 2012 në 1:53 pm

  hallall o dashnor,keshtu flasin burrat balle per balle jo si te tjeret.Je i vetmi qe nuk je servil,por nuk po gjej se si te quaj kete qe ben ti.

  Përgjigjjuni

 24. Male osdrimi  --  6 Korrik, 2012 në 2:04 pm

  Ti ke fatin e keq qe lu shume keq rolin e servilit. Ti si duhesh pd. Krijo me mire biznesin tend te konsulences “ndihmojme te genjeni dhe mashtroni”

  Përgjigjjuni

 25. katunari  --  6 Korrik, 2012 në 2:40 pm

  O Dash injoranti,deputet taleban,kur je edhe ti deputet mos ngelte njeri ne bote pa u bere deputet.Sa per teorine qe ti nuk je servil i Sales,me ty Sala,e ka ndot te fshij b…en,ndersa ti ja lepin.Ik mer Dash katunari,simbol i injorances.

  Përgjigjjuni

 26. Arbër Sh.  --  6 Korrik, 2012 në 2:46 pm

  O Dashnor Sala, me fal Sula, ty nuk te falet te thuash se kritikat e zotit Marku i degjove per here te pare ne VIZION +. Koleget e tu e kane pohuar qe keto kritika nuk ishin diçka ere… Ajo qe ty nuk te pelqen faktikisht duhet te jete tjeter gje… Pakenaqesia jote qendron ne faktin se perse z. Marku zgjodhi nje tribune te tille per te shprehur mendimet e tij, dhe perpara nje auditori aq te madh.

  Përgjigjjuni

 27. Bujari ju degjon  --  6 Korrik, 2012 në 2:51 pm

  Dashnori eshte unikal.Nuk ja vlen te lexosh kete simbol te injorances qe bashke me detyren deputet eshte shume i rrezikshem per shoqerine..Ne Shqiperi cfare nuk ndodh,ky njeri me pergatitjen dhe intelektin qe ka,maksimumi duhet te ishte roje vreshti,por ja qe eshte deputet dhe jep edhe mend.Eshte e tmerrshme ku ka perfunduar shoqeria shqiptare,ky vend .nuk ben perparim kurre,sepse ka shume si puna keij Dashnorit,shume.

  Përgjigjjuni

 28. Ivani i madh  --  6 Korrik, 2012 në 3:30 pm

  O sul pordha mos na shit pordhe se e dime sa trim je se para Berishes ri mender si mut e se hap gojen se te perdridhet gjuha e sa ha dot e jo te fjasesh o injorant, trim behesh me fshataret e Rogozhines ne sport se per te tjerat je nje njeri kot.Qendroi prane Berishes se u mplak dhe se ul dot zinxhir e munt te permiret ne poture dhe ndimoje ta nxjere e ta fute per kete je ti ne PD. Te me falni per keto fraza vulgare po me njeres te tille kam thene pak besoj se sa e miritojne.

  Përgjigjjuni

 29. Pamvarësia  --  6 Korrik, 2012 në 3:48 pm

  A ke sy në ballë, or Dash Sula? Lexo pak në kët faqe ,,online” që të mësosh se çfar shkruajnë për ty. Mbase nuk të bën përshtypje sepse të pa cipët(të pa brekët)nuk kanë çfar humbin më. Kur ,,komandanti” është vetë pa brekë, ushtarët e ndjejnë veten mjaft komod. Hej, sa poshtë kini ra!

  Përgjigjjuni

 30. Qitesi  --  6 Korrik, 2012 në 3:58 pm

  Pse ka mendim dashi?? me duket nonsens.Mostrat e plakut vicidol si ty o i mjere te vjene turp ti keshe ne Parlament.Idiot!!

  Përgjigjjuni

 31. Xhozi Plehra  --  6 Korrik, 2012 në 4:12 pm

  eh kur kane mesu katunaret e partise demokracajke c’eshte “marredhenia me publikun”

  doktori shkrun skenarin

  aktoret

  selam xhepi me mark markun bejne “disidentin”
  dashnorja ben te habiturin.

  theater per kalamaj.

  Përgjigjjuni

 32. e ardhmja  --  6 Korrik, 2012 në 4:18 pm

  Ke te drejte Dasho, per servil nuk njihesh,por si bythlepires je i pa shembullt.

  Përgjigjjuni

 33. Mentari  --  6 Korrik, 2012 në 4:34 pm

  Po ckeni o Lepra (leber) qe ofendoni krejt nje krahine per Dashnor Sulen.Haxhi Qamili; Per sa kohe qe kam Peqinin, Kavajen dhe Shijakun ne anen time une boj zap te gjith kauret e Evropes”Po mos ofendoni nje krahine te tere si Peqini qe gjithmone ka qen ne ball te Patriotizmit te kombit shqiptar.Po e harruat se me 1744 ishte krahina e Peqinit qe e tmerroj Rumeline (osmanllinjte).Po taborret e peqinit se bashku me ate te kavajes ne luften e shkodres kunder malazezeve?”Aferim taborrit t’Peqinit? po ne luften e Vlores? dhe gjithashtu edhe ne Luften Nacional-Civile-Clirimtare?.Nuk jam nga Peqini dhe nuk jam i detyruar qe ta e mbroj se ato mbrojne vetveten e tyre por Krahina e Peqinit ka qene gjithmone krahina e liderit te shqiperise se mesme.Dhe tani per hir te nje deputeti qe eshte politik urreni dhe ofendoni te gjith Krahinen e Peqinit,Vetem “Kok Lash dhe Kok mora” kulture e dhjier ( e kam fjalen vetem per kriminelet e Jugut) debatojne ne kete menyre.Deputeti Sula ka mendimet e tija dhe neve kemi te tonat por kurrsesi neve nuk duhet te ofendojme me kaq brutaklitet sepse nga njera ane qajme se nuk kemi shtet kurse nga ana tjeter nuk e lejojme te ndertohet ai shtet demokratik qe neve kerkojme.

  Përgjigjjuni

 34. Bbb  --  6 Korrik, 2012 në 4:45 pm

  Po ik o katundar Peqini. Maskaraenj si ju, servil si ju i duhen kesaj “demokracie”

  Përgjigjjuni

 35. Bato  --  6 Korrik, 2012 në 5:14 pm

  Sje servil po ija len nai her b,,,, atij ahahahha

  Përgjigjjuni

 36. predatori  --  6 Korrik, 2012 në 7:40 pm

  o dash-nor. Ty te duket vetja trim dhe ju ben presion gjyqtareve dhe lojtareve te futbollit me pistolete me gogla vetem ne dhomat e “olimpikut” te (ka)Peqinit. Perse nuk e provon ndonjehere ne Shkoder, Vlore apo diku tjeter, po e di mire qe ta ckepin sumen. Sa per Berishen, ty vetem po ta degjosh emrin e tij i mbush penevreket, e jo me ta kundershtosh ne mbledhjen e gr.parlamentar.

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *