#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Ministri i Brendshëm, 17 gjoba rrugore të papaguara

Ministri i ri i Brendshëm ka plot 17 gjoba rrugore të papaguara. Kështu raporton GSH, që ka përgatitur një speciale me politikanët që kanë gjoba të pashlyera tek Policia Rrugore. Në krye të listës qëndron Flamur Noka, që me makinën e tij tip Mitsubishi ka 17 gjoba të papaguara, që kapin shifrën e 15.700 lekëve të reja. Në listë i dyti është Shpëtim Idrizi me 7 gjoba të papaguara me makinën e tij tip Benz. Më pas vjen Fatbardh Kadilli me makinën e tij tip Nissan. Ai ka 5 gjoba të papaguara. Gazmend Oketa, Ben Blushi kanë nga dy gjoba të papaguara. Kurse Bamir Topi vetëm një gjobë të papaguar.

14 komente në “Ministri i Brendshëm, 17 gjoba rrugore të papaguara”

 1. toni says:

  0 tolerance ndaj krimit <<<<<<<<

  1. THE MULE says:

   THE MULE ka qene i zene me trainimet dhe nuuk i ka dale koha, po tani do dergoje sekretaren qe t’ja paguaje.
   Ky eshte nje nga prioritetet e tij :p
   http://www.imazheshqip.blogspot.com/2012/06/new-scotland-yard-mulis-training.html

  2. Ben Chicago says:

   Kjo tregon qe ne Shqiperi funksionon shteti ligjor,dhe para ligjit jane te gjithe njesoj,dhe te krahasosh me shtetin ligjor kur qeveriste e majta bolshevike ne ’97-05 ,ku korrupsioni u ngrit ne sistem qeverisje,dhe bandat e krimineleve benin ligjin.

   1. taleban hesap says:

    ben qigago i mendon vertet ato qe shkruan?duhet te jesh idiot nga natyra,mjere ata qe te rrethojne

 2. fatmiri says:

  cfar kokvici nga roje konvikti u bo minister i brendshem 21 vjet i jetova ne komunizem 21 ne demokraci ,a e dini ku eshte ndryshimi kam nostalgji o Enver na mori malli,

 3. baro Corrogjafi says:

  BRAVO ! NJE MINISTER TE BRENDSHEM SI KY NA DUHEJ DHE KETE E GJETEM PA SHUME MUNDIM : MJAFTON TE SHOHIM SE SA KORREKT NE SHTETIN ESHTE FLAMUR NOKA ( 17 GJOBA PA I PAGUAR ) DHE JEMI TE BINDUR SE CILIN PERSON KEMI NE KRYE TE RENDIT !BIR SELMAN I NENES ,KE TE QAJ ME PARE …

 4. Artur Duka says:

  Gjobat e policise duhet te regjistrohen ne nje agjensi tatimesh shteterore e pavarur, dhe nqs nuk paguhen ne kohe, te rriten me interes.

  Kuptohet duhet te ekzistoje edhe sistemi i paditjes se policit (me gjyq) nga qytetari kur konsiderohet gjoba e padrejte.

  Ky sistem ekziston ne te gjitha vendet demokratike, ndersa ne nuk kemi shtet ! Duhet te kete arsye politike dhe korruptive ftesa qe i behet Shqiperise ne Evrope se nuk ka c’duhet ky “shtet” zgjebarakesh.

 5. astrit olldashi says:

  Ky pa ardh ne qeveri skishte leke te blinte breke e jo te paguante gjoba makinash. ne 2005 qe filloj te hante 3 vakte buke ne dite e u trash si derr, filloj edhe gangsterllekun e linte makinen terr pordh ku ti vinte…..edhe hajdutetin me 3 a 4 shtepi e vila, e 3 a 4 range rover e bete minister te brendshem….bravo ju qofte per kete injorant qe investuat.

 6. sandri says:

  do te ishte intersante nese do ta ndiqni me vone kete lajm,pra nese do i paguaj ose jo ministri gjobat?mbase se ka ditur se ka patur gjoba?

 7. crosi says:

  te lumte Plaku Mere paske zgjedhur perseri nje plehre qe nuk do me njoh shtet ashtu si edhe ti. Kur shtetin e perdor vetem per te mbrojtur veten nga zullumet e njepasnejshme ai nuk konsiderohet me shtet por rrumpa. Pr ky eshte gjoja ministri i radhes i rrumpes.

 8. muhamedi says:

  Gjuni ju vetem gjuni,he krimba se ju nuk merrni me cka tjeter.Po a do te ishte mire qe ju qe keni shkru ket artikull te tregoni sa gjoba i keni pagu e sa i keni pa pagu.
  Po pse nuk i publikoni edhe emrat e politikajve tjere sa gjoba kan pagu e sa kan pa pagu.
  Po ku ka njeri qe nuk ka gjobe ne komunikacion he ju trullana.
  Ju pra kur nuk gjeni dicka te rendesishme merrni me pune krimbash.

 9. Treviso says:

  Jam dakort me te gjitha gjobat e pa paguara nga politikane serjoze dhe jo serjoze.
  Nuk jam dakort me gjoben e presidentit te shtetit. Po te analizohet mire
  gjoba merret kur thyen rregullat e qarkullimit. Ligjet qe ka presidenca e nje vendi nuk le shteg per thyerje rregullash te qarkullimit nga presidenti i nje vendi.

 10. Shpirag says:

  Me vjen mire qe policia rrugore qenka ne pararoje te zhvillimeve demokratike!Sinqerisht ju lumte qe kush shkel ligjin pergjigjet!Do gezohesha te gjeja aty edhe Berishen,Nanon,Meten apo Ramen!Ligji i barabarte per te gjithe!Toni Bler u kap ne tren pa bilete dhe u gjobit!Nje minister anglez qe u perpoq te fajsonte gruan,Kur vet ishte ne timon te makines se saj,dhe shkeli rregullat pas hetimit te policise dha dorheqje!Bravo policia,kurse duhet njoftuar shlyerja e gjobave dhe ky ministri i brendshem,me kaq gjoba duhet te dorhiqet edhe tre ore te jet ne detyre!Shtypi duhet ta sulmoje fort dhe gazetaret ti marrin interviste,si la striscia ne Itali qe i merr edhe ne rruge…Apo “Le hiene”qe i tallin e bejne me ministra te tille budallenje,estrade!

 11. prifti i fshatit says:

  PRIFTI NOKA.
  ************
  flamur noka
  te rente koka
  si shet pordhe
  ne tribune
  kur nga brenda
  je furtune?
  priftin
  na kuitove
  ai theriste:
  beni c’them une
  jo c’fare bej une.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82618
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82618
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34866
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34866
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 5
      [name] => Sociale
      [slug] => sociale
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 5
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 6913
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 5
      [category_count] => 6913
      [category_description] => 
      [cat_name] => Sociale
      [category_nicename] => sociale
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X