#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

SMS-të komprometuese të Nazime Vishës për Fiqiri Muçën. A e vrau Nazimja atë?

Një histori që po mban mbërthyer para mediave shqiptarët ndryshon disi kahje. Gazeta Panorama gjen mesazhet e shkëmbyera mes ekzekutores dhe viktimës së saj. Një histori dashuri e nisur që herët mes tyre. Ndërkohë familjarët e viktimës thonë se nuk ka qenë vajza që ka qëlluar mbi të, por familjarët e saj. Nazime Visha i kërkonte shpesh lek atij dhe i zotohej për besnikëri e dashuri

 

Gazeta “Panorama” ka publikuar sot fotot dhe mesazhet imtime që Nazime Visha i ka dërguar viktimës, Fiqiri Muça. Nuk dihet se si e ka siguruar gazeta celularin e viktimës, por komentet janë të tepërta nëse do t’ju referoheshim mesazheve. Vihet re që vajza ankohet vazhdimisht që ai t’i dërgojë lekë. Duket që “çifti” ka shkëmbyer për pesë muaj rresht mesazhe në çdo orë të ditës apo të natës, ku nuk mungon erotizmi, xhelozia dhe paralajmërimet për vrasje dhe vetëvrasje. Disa prej mesazheve në vijim janë mesazhet e Nazimes 18 vjeçare, të gjetura në telefonin e Fiqiri Muçës 45- vjeçar. Ndërsa mesazhet e tij Fiqiriu i ka fshirë.

 

-“Pse ma mbyll jeta ime”

-“Të më tregosh ku ke qen tu q… sot shpejt, kush të tha ty me dal për kafe a”

-“Zemër pishmen vetëm kur të vdes për kokën tënde me dhembte barku shum, gjafsha ty më beso jeta ime aje gret ti un jo zemër”

-“Për kokën tënde nuk kam fol me to i bie kurenit, të kam thën do të tregoj për çdo gjë, mos më merr në gjaf se jam gjunof dhe un jam gruja jote, ma mert zoti jeten po fola me to, ti bie kurenit, në qoftë se s’më beso, pyt ka të duash a kam fol, më ço lek”

-“Si ta bajti zemra me më thën mua të kam marrë bezdi fort se vdes e di se do ma thosh ket fjalë si kam dit kur të duash ti më helmon mua sms.”

-“Ke për tu be pishman që se hap hala smë ke bë be. Me bjer i Bravo po desh për zamin dhe mos tel se të paskem mërzit shum un”

-“Zemër mua më do zoti fort un tu fol me ty metja ikisht la por më than tani ai zjaebja mos të shof rrobë me la ka inetin që si lava un edhe të kurenit i bije që s’i kam prek me dor”

-“Ta mendoshe sa të dua dhe atë her të ma bësh kështu, por ti bjeri kurenit dhe ta fal se ti e di sa të dua dhe jetoj dhe u rrita me ty dhe ti e di se jam xheloze çdo gjë ja bën mua por dhe vetes ti”

-“Mua të më vratësh ti e kam të let sa me helmu se gjyofet eati  që kam në bark do të zën po jam mërzit tani shumë atë dit shkove për tjer smë pyt dhe sot prap ashtu çfarë të kam ba un që ma bën kështu që smë pyt pse smë thua stë pys”

-“Nuk të ka dasht kush si nuk të ka fol femër si un ti e di shum çfar bëna për ty tie di se kam bërë çfarë te thën ti por këto sot spe ma bëne un dhe min nuk kthej me po ne qoftë se ti bije kurenit me dorë që ske hy në vilz mund ta fal po pa i ra kurenit jo se nuk më pyete mua un.”

-“Takoj të gjith mos i le pa taku se je i lir shum që vet e more kët rrug sot se do e kaloshe keq me mua ato fal që ti pata thën do ti bëja por ty stë pëlqeva dole xhira sot edreja ime do të vrasi”

-“Ta fal nesër që të kthej prej dajash sa her të dua ti të fal un”

-“Nuk ka qen kismet me jetu për qef stë pëlqeva un te stë pëlqenkan fjalët e mija bëj ate gjana që bën sot bëj pasnesër e tutje sa të vdes un lekët që ke pas për mua më rregullo varrin se paskem qen idjote për ty je i lir tani”

-“Zemër në qoft se jam me hile ma mert zoti jetëdm dhe gjynofet tuja por ma kaliste kot gjynofet e mija të zënshin sa të dua ty nuk dua jetën time ti e di shum mir”

-“Jam tu bë dush tani hajde më laj zemër”

– Amen më trego pse nuk mi dhe lek se më herdhi shum inet se nuk i dua më”

-“Kush s’të ka dash si un e pata la makinën për veten jo për tjerit më the asht e jotja nuk fus njeri pa të pyt ty edhe pse po vdes mos harro se herën e fundit”

-“Ti e ke nez dhe ke fol me tot për mua e ke në dark të dua nr se do ta djeg se çfar të them un as një her zbën”

 

Ndërkohë që Nazimja pretendon se e vrau Fiqiriun se donte ta trafikonte në Kosovë, krejt ndryshe janë pretendimet  e familjarëve të viktimës. Mynyre Muça, bashkëshortja e viktimës e  përcolli kufomën si të një bashkëshorti model dhe një babai shembullor, edhe pse Fiqiri Muça e kishte tradhtuar prej vitesh, duke lënë shpesh edhe fëmijët pa bukë. Gruaja e papunë, nënë e pesë fëmijëve, 3 vajzave dhe 2 djemve, më e madhja 20 vjeçe dhe më i vogli 6 vjeç rrëfen: “Nuk e kam ditur dhe nuk e di se kur ka nisur historia e tyre derisa e kam marrë vesh në maj të këtij viti. Ai erdhi kërkoi falje dhe unë e fala. Ai gaboi, por ishte babai i pesë fëmijëve dhe këta e kërkonin në shtëpi. Ç’të bëja…  Që kur u kthye në shtëpi e deri më tani, unë jam e bindur se nuk ka pasur lidhje me atë se betohej. Madje kjo ka qenë arsyeja që e ka vrarë ajo, sepse Fiqiriu nuk e takonte më.”

Mynyrja vijon më tej: “E gënjeu mendja se do të martohej me burrin tim. Por kur ai u kthye në shtëpi, ajo u bë shumë xheloze dhe nisi me presione. Ia merrte lekët vazhdimisht për të shkuar në parukeri, për rroba, për karta telefoni e çonte nëpër lokale, ndërkohë që fëmijëve nuk u sillte pijet që ia kërkonin. Para pak ditësh më morën nga banka dhe më thanë se na ishin bërë tre milionë lekë kredi”.

Ndërkohë që duket se edhe fëmijët e tij janë familjarizuar me historinë e të atit sepse Danieli 6- vjeçar është akoma me merak: “Pse Nazimes i ka blerë “Bravo”,ndërsa mua jo?

Ndërsa babai i viktimës, Zyber Muça, shprehet: “Miku e përdori vajzën e tij për interesat ekonomike dhe pasi e rropi mirë, i futi plumbin djalit tim. Se Fiqiriun nuk ma ka vrarë Nazmija, por meshkujt e familjes së saj”.

Ndërkohë që të dyja familjet pretendojnë për gjak, motra e Nazimes, Lutfia shprehet se nuk e dinte lidhjen e motrës me kunatin derisa ndodhi hataja 3 muaj më parë. Ajo ia ka bërë ritet e varrosjes të kunatit, por është larguar shpejt pasi ngushëlluesit “në kor” kanë sharë motrën e saj. Tashmë Lutfia, nënë e një djali 3-vjeç dhe shtatzënë do të duhet të bëjë një zgjedhje: Duhet të zgjedhë mes familjes prindërore (Visha) dhe asaj ku nusëron (Muça) sepse tashmë dy familjet janë në gjak.


78 komente në “SMS-të komprometuese të Nazime Vishës për Fiqiri Muçën. A e vrau Nazimja atë?”

 1. webapp says:

  ca gjuhe jan kto sms?

  1. Daut Skela, Vlore says:

   Pas 100 vitesh “PAVARESI”
   Ja ku jemi
   dhe hak e kemi!!!
   http://imazheshqip.blogspot.com/2012/08/100-vjet-pavarsi-e-shqiperise.html
   KOSOVE, MOS MERR SHEMBULL NGA NE!

   1. krimbi says:

    Nga mesazhet ju duket nje qe eshte mare peng kjo…rezik perfundon qe e ka vrare se si ka hedhur leket ai….lexoni mire mesazhin e 3 nga fundi pastaj ate te katertin nga fundi dhe do kuptoni gjithcka…

    1. urithi says:

     krimb, ai e ka perdhunuar qe 14 vjece, pra qe ketu ai eshte nje pedofil dhe kriminel. Pas nje fare kohe me genjshtrat e tij femija u rrit dhe pasi e kuptoi qe ai i prishi jeten i futi plumbin. Fund me nder o xha Ymer.

  2. Vlora says:

   dava malokerie, qe duan te na i qelbin gjuhen tone me kete lloj, qe as vet se marin vesh.

   cfar tju pelqesh gjuhen apo veprimet qe bejne, me keq se griselda e kavajes.
   i ben lemsh polici,prokurori,medja e popull.

   1. webapp says:

    kjo nazmia si shum i bie kurenit :p

   2. niku says:

    i kthej pergjigje atij p*******ropshit nga vlora .
    ty more fakir,vlonjat shkerdhat qe per vite me rradhe i shite motren tende grekut dhe italiani shif punet e tuja e mos u merr me malokun
    se ai ti fik dy pocat e ballit

    1. Populli vlores says:

     ju maloket nje gje e keni bere mir Pabesinqe ngelet me gjakrat brxh,harove qe ishte plaku nga Vlora qe u beri mendjenbashk per ta ber nje kte Komb. Qenje prej aneve tuaja po e shet pa asnje pik meshire orr tunxh.

    2. bni says:

     Ej te paska ik mendia fare o egersir pylli.
     Nu ka burrei shqiptari per kurveri.
     As labi e as maloku.Por ti nuk ben pjes te palet ti je pyllar.
     Motrat nuk i shein AS vlonjatet e as malsoret e vertet. Motrat i shesin ata si puna jote (pyllaret)

  3. Dean says:

   Asht gjuha e bukur e shqiptareve ”origjinal”,prej malesh.
   Asht gjuha e Fishtes,do thoshte sirena e Parlamentit Shqyptar,Zhozefina.
   Nuk kuptohet shume mire ne lexim te pare,por po e lexove me vemendje disa here edhe ke mundesi me kuptu ndo1 gja,por ti nuk dukesh si tip lexuesi.
   1 mesuese nga JUGU kish shkuar ne Shkoder per mungese mesuesish nga Shkodra,ne ate kohe.
   Mesuesja u drejtohet nxenesve te vet,-A e madhe e shtypit,a-e vogel e shtypit.A,shkronja e pare e Alfabetit.
   Tani le t’a perserisim te gjithe se bashku,-thote mesuesja.
   Nxenesit Shkodrane ne kor,-A e madhe shtyp te voglen…………..etj.

   1. agbi says:

    rrofsh o Dean, se ma ndreqe humorin , je i madhe shume .

   2. Veriorja Albana says:

    Kudo ku lexoj komente, ndonjehere shkruaj edhe une, kur lexoj komentet e tua, Dean, ndjej urrejtjen tende per veriun. Gjuha jote eshte gjuha e percarsit. Megjithate une nuk te urrej ty.
    Po ta beja do te isha ti.

    1. Dean says:

     As une nuk te urrej,ty,Albana.Dhe kjo per hir te faktit se ti di te llogjikosh dhe te ngrihesh mbi urrejtjen.Te shikosh pertej urrejtjes.Per rrjedhoje ti, dhe tipa si puna jote,nuk je/ni shenjestra imeMegjithate 1 grupim shume i madh i verioreve e kane uretj.
     rejtjen ndaj jugut si motiv te jetes se tyre,te egzistences se tyre.Kjo gje nuk mend te anashkalohet duke mbyllur syte,por ne shkembim prodhon Percarjen per te cilen ti flet……
     Sidoqofte,faleminderit per komentin tat dhe me gjithe zemer t’a them se ti nuk je shenjestra ime.
     Gjithe te mirat.

  4. Fatmir97 says:

   Ç’farë gjuhe, janë këto sms? (ca gjuhe jan kto sms?)

   1. Aqif says:

    “Çfarë gjuhe jane keta sms” zoteri gramatika!

 2. Sabrina Mata says:

  Duken si mesazhet e kushurinjvee te Lym Demokratit. (mos na keqkupto Lym, je i paaritshem)

 3. dashuri ne kohen Sali koleres says:

  Lexoni keto sms, shikoni popullin shqiptare, fqinjet dhe njerzit qe ju rrethojne, degjoni Henri Cil Ciljeten, Fevzo Haxhine, Frrok Qupin, shikoni politiken e Edvin Kristaq Rams dhe ata me te cilet rri+big bardhin=sundim i perjetshem i Familjes Bersisha. Zgjidhja? Jo Mero Baze, se ky nuk jua hap dot syte shqiptareve. Zgjidhja eshte nje bombe atomike per Shqiperine.

  1. parimi says:

   Pesimizmi eshte shenje e dobet e nje shoqerie. Politikanet qe kemi jane keta qe jane, Shteti qe kemi eshte ky qe eshte…problemi eshte si ti permisojme ose te zgjedhim te keqen me te vogel. Nuk mund ti heqim te gjithe e te marrim te rinje, se dhe ata qe do vijne nuk e dime nese do jene me te mire se keta qe jane. Une mendoj se nje rotacjon politik do i bente mire Shqiperise jo sepse me pelqen rama njesoj si te tjeret eshte dhe ai,sjam as socjalist as demokrat jam me veten time dhe jap gjykimin tim. Rotacjoni politik per nje popull te vogel si Shqiperia eshte i domosdoshem dhe per nej arsye sa me te vogla si punesimi ne administrate apo zhvillimi i bisneseve te vogla.
   Nuk duhet rene asnjehere ne pesimizem apo demotivim…le ti leme PS te qeverisi per 4 vjet me disa njerez te rinje e ti gjykojme me pas. Shqiptaret duhet te mednojne si ta permisojne Shqiperine sepse cdo gje mund te permisohet.

   1. socialist i qelbur says:

    O Parim,,,ti thuaj te bejme eksperiment perseri,te leme per 4 vite ca te rinje qe te pasuroen,,,jo,jo,,jo,,zgjithje eshte ajo qe thote “‘ dashuria ne kohen e sali koooleres”,Por jo nje bombe por 3-4 bomba atomike,

 4. kebapi says:

  vetem shqip nuk eshte,turqisht duhet te jete.saliu me sa duket brezin e ri e ka shkolluar me te gjitha standartet me te larta.kuku per ate vend ne cfare dore ka rene.

 5. Ton says:

  Ku eshte Aishja prej Sauku, te na i perktheje pak keto?
  Aishe e kam seriozisht, mos e ke marre gje kete emrin prej Aishes prej Sauku qe ka qene pastruese te godina 3 ne qytetin Studenti?

 6. Sal Pordha says:

  E paskan hak nje serial te ores 18.00 ne tv. Do te behet hit per gjithe shqiptaret, nje tragjedi fshatare alla Romeo & Zhulieta.
  Te kom dhi ne “100 vitrinat” e ke “Lumi Fatit “!
  Hiti i ri do te jete Nazmie “nazemodhja” & Fiqo “The Fiku” !

  1. xoxo says:

   hahahahahahaha na shkrive sale do i biesh kurenit per kto qe the???hahahaha dashni katunaresh mrapa mullarve te barit,hiti do titullohet “kapshtriqi mrapa mullarit me fiqon”

 7. orli says:

  Per mendimin tim pak rendesi kane keto mesazhe,ky muça paska qene nje pedofil dhe nje i pabese sepse ne shtepine e mikut ka genjyer nje femije 14 vjeç dhe ka kryer mardhenje me nje femije nen moshen e femijeve te tije.Kush do ja kete dhene plumbin pak rendesi ka,rendesi ka qe ne kete toke eshte nje monster me pak.

  1. kali kuq e ka nji huq says:

   hahahahahaaaa…ça pedofili paska qenë mustafai? ai paska qenë viktima!!!!
   na e futi nazmija te gjithve sa krahu me duket hahahahahaaaaaa…

   1. gjirokastriti says:

    hahahahah je i madh. Na i futi nazmia. Kujtuam se e perdhunoi qafiri po e paska perdhunuar kjo plakun e shkrete hahhaha. Ca mut kombi qe jemi aman hahahha

  2. krimbi says:

   nga mesazhet del qe ai ka qene viktima…

 8. Rani says:

  Ncncnccncnccn injoranca ne apoteoze, ja ku sfumohen te gjitha ato superlativat ne adrese te fshatares Nazmije. Ja qe i dolen petet e lakrorit te Nazmijes. Eh moj Nazmije moj xhan…..

 9. albani1 says:

  hahahah opo nje fjalie nuk ja nxora dot kuptimin,rroft ministria e arsimit per kete brez te ri, qe po shkollon. ky esht brezi i internetit?????

 10. qytetari says:

  Perversitet dhe injorance nga te dyja anet ndaj edhe perfundimi eshte ai qe dihet.Cfare bashkeqytetaresh kemi!E tmerreshmeeeee!

  1. Ana says:

   @qytetari, me sa kam lexuar deri tani ishin katunare.. jo fshatare dhe as qytetare ahahah… keshtu qe nga e gjete kete fjalen bashkeqytetare ti per keta?

 11. ernisi says:

  Kjo esht shqiperia jone

 12. pa merak says:

  Hajd se u morem vesh…

 13. Laluci says:

  gjuha e ketyre eshte, ‘futja pravit’,hahahaha

 14. jani says:

  Eshte per te ardhur shum keq,c’do gje e keqe qe ndodh “fajin e ka Saliu”
  Vellezer Shqiptare rrini me kemb ne toke,femijet nuk na i edukon as Saliu dhe as Ministria e Arsimit, i edukojme ne vete.
  Vellezer ti kthehemi punes dhe jo thashethemeve,nepermjet punes vijne te ardhurat pastaj shkollimi,kultura etjer.
  Une e kuptoj shum mire se shqiptaret duan te punojne vetem ne administrate dhe nuk duan te punojne ne tokat e tyre qe i kane lene djerr(e kam fjalen per fshatin),qytetaret kane turp te punojne tek privatet dhe preferojne me mire te jene militante partie apo te luajne llotari,dhe kur nuk i realizojne keto fajin e ka Saliu ose Edi.
  kjo reflektohet dhe tek politikanet,gazetaret etjer.
  Shiko historine e politikaneve(deputeteve)njeher me PD dhe njeher me PS dhe e kunderta,sipas interesit,gjithashtu dhe gazetat njeher me PD dhe njeher me PS dhe e kunderta,asnjehere te pavarura.
  Prandaj vellezer hiqni dore nga politika kthejuni profesioneve tuaja dhe punoni,se shum heronj po i beni Kryetaret e partive.

 15. Kanada says:

  Te nderuar lexues e ju botues,ju lutem mos paragjykoni palidhje,vetem krahasoni moshen e te dyve dhe fakti flet vet.Nje vajze e re e dhunuar nga nje burre ne moshe,e larguar nga familja per “hir te fytyres”…
  Aman o njerez ,aman po a keni ndjenja,a keni karakter.Ajo vajze edhe nese ka shkembyer keto mesazhe ,e ka pasur nga frika dhe ka qen plotesishte e pambrojtur.Kur nje vajze shqiptare ka qen e dhunuar dhe ka rish fejesen per shkak te ketij dhunimi ,ku ka pasur vend simbas jush?
  Mallku qoft ai qe udheheq shtetin shqipetare dhe toleron krime.

 16. Tani says:

  ah katunari muti.. e kishit hak Enverin kur ju plaste ne fushe nen diell apo ne miniera, cfare monstrash paskeni qene o rrace e keqe

 17. beni says:

  Gazeta panorama nga cili burim i ke marre ato mesazhe,opo ja ke futur sipas nje imagjinate te gazetarit,nuk eshte serioze edhe nese jua kane dhene familjaret telefonin e viktimes, atehere ne oren nje te nates nuk shkohet ne shtepine e atij tjetri,ne fund te fundit ka gjetur ate cfare ka kerkuar.

 18. E.H says:

  booo cfare kafshesh!

 19. brace says:

  NJerze e familje te ndyra,kta duhet te digjen,pluhri tju hidhet ne mute,ndytsira te pa skrupullta,do tme falin kta te gazetes Tema,po nuke i a vlene,te humbesh vlerat tuaja si gazete per kta flliqsira njerzish.

 20. ari says:

  na u hap barku . kjo injorantja e paska rrjep deri sa i morri jeten. ja keto katunaret e bejne sot shqiperine.rrini aty se djemte ejuaj do ja u marrin ca si keto pe rburra

 21. lupeni says:

  Keto jane pjellat e maleve qe per shume vjet ishin breke e bythe me arushat e me ujqerit.zbriten kafshet ne qytet por nuk kerkuan te adoptoheshin me civilizimin por kerkuan te imponojne ketu domat dhe zakonet e shtazave te maleve.Nuk u munduan te shkolloheshin por u munduan ku te gjejne ferra e mullare per te bere dicka te paprovuar me pare qe e mesuan ketu.shpresoj qe me ate kanun e me ate kuran qe permendin ore e minute te shfarosin njeri tjeterin dhe Shqiperia te kete ne cdo cep e kend njerez me kulture e dinjitet qe i vjen tamam era njerez jo ere egeresira si vrasesit e cdo dite ne rruge e deri te vrasesi i vucidolit qe i solli kete vendi vetem mjerim e rrenin.

  1. Ania says:

   E ke thene mire.Urim e mallkim qofte,njeri tjetrin le ta shfarosen me kanun e kuran e te pastrohet Shqiperia nga keto mbetje mesjetare.

 22. cajupi says:

  -drejtshkrimi i ri i shqipes qe don me fut sala dhe zhozefina ne parlament.
  pasketaj do te kuptojm edhe me mire politiken shqiptare..

 23. BERISHA LARGOHU, BERISHA KUJTON SE INJORANCA ESHTE KULTURA. says:

  Shkurt injorance, kjo vajze injoroj ligjet shqiptare me injorancen e krimit. Policia tha te verteten se ishin motive te dobeta dhe injorante, ligjet jane bere per te mbrojte qytetarin. Kurse injoranca rrefuzon ligjet duke marre persiper krimin, po te vazhdohet keshtu me keto veprime gjoja vetembrojtje atehere, nuk na duhen drejtesia, por mbetet injoranca. Nuk ka ligj qe thot vrit sepse nuk te gjykojme, disa pirate shqipfole qe besojne tek injoranca do te me kundershtojne sepse jane pirate te rrethuar me injorance. Ne evrope nuk shkohet me pirateri e injorace!

  1. shkurt injorance kur njeriu nuk eshte ne gjendje te llogjikoj dhe ta gjykoj ceshtjen me pjekuri ashtu sic eshte.I vetmi qe ka injoruar ligjin me injorancen e krimit ne kete ngjarje eshte ky pedofil qe e perdhunoi ate te shkreten ne moshen 14 vjec,dhe mbajti mardhenje me te me ane te mashtrimit,sepse nuk eshte hic e zorshme te mashtrosh nje adoleshente,aq sa eshte e zorshme te marresh nje dele nga litari dhe ta cosh nga te duash,ai qen korri cfare mbolli per 4 vjet poshtersi,dhe ne fund poshtersia e tij e denoi rende,kur ai deshi ta shiste si prostitute.

 24. vlora nderi i kombit says:

  kur vite me pere u shfaq filmi L’AMERIKA shume kritike arti ne europe nje zeri pohuan : shqiptaret veprojne ne baze te instiktit dhe jo te llogjikes. regjizori i filmit e kundeshtoi ne ate kohe ,por jeta vertetoi se ata kishin te drejte.

  1. vlonjati nga orizi says:

   100 % e sakte

 25. BREGU I DASHIT says:

  kOMENTET jane te teperta .e kane vrare meshkujt e shtepise . POR ,ajo qe me shokon me shume eshte gjuha e bastarduar shqipe qe perdorin te dy “DASHNORET e VERONES”. MIRE PER 18 VJECAREN SE KA LINDUR NE VITIN 1994 ,KUR SHQIPERISE kishin filluar t’i venin guret ne lume ,por eshte e pafaleshme per 44 vjecarin ,kete “MALOK te TRASHE TIRANE ,qe nuk paska arritur te flase gjuhen shqipe. TURP . Pamvaresisht debateve per te drejten dialektore te gjuhes shqipe ,sot gjuha shqipe e kongresit te 1972 tingellon shume bukur SHQIP ne gojen e reportereve dhe gazetareve KOSOVARE ,TE CILET KANE VESHTIRESITE E TYRE TE PERSHTATJES DHE TE TRADITES ,POR TE MENDOSH SE ATA JANE 20-30 VJECARE ,KJO ESHTE E MAHNITESHME. MUNGESA E TE SHPREHURIT SHQIP PAMVARESISHT DIALEKTIT QENDRON TEK VARFERIA E TE GJETURIT TE FJALEVE SHQIP PER T’I SHPREHUR DHE KU NE NJE MAREDHENIE PO TE QUHET DHE ” DASHURIE ” KU FJALET DUHEJ TE RRIDHNIN VETE -VETIU. KY ESHTE DEMI ME KOLOSAL QE I KANE SJELLE KLASAT POLITIKE SHQIPERISE SHTETERORE POST DIKTATURE , DEM QE PER MENDIMIN TIM PER BREZIN E 20-30 VJECAREVE DO TE JETE I PA RIPARUESHEM .

 26. Dardan says:

  Ne rradhe te pare, thjesht si lexus i Temes, nuk me pelqen qe tema behte perxjellese e banaliteteve. E dime se ka plot por vendi i tyre eshte ne gazeta dhe revista banale. Ne rradhe te dyte e konsideroj sulm i felliqur i atyre fare burrave qe paskan gjeteur mesazhet e nje femije te genjyre dhe ne vend tu vije keeq dhe te mendohen per formimin e cunguar te brezit te ri, zene dhe zgarapierdhen me budallalleqet e nje vajze “te dashuruar me nje 500 vjecar”.
  Mire e keni por keshtur si e keni zene , gjene e semes keni per te ngrene.

 27. hehehe says:

  tutori me fytyre kali e genjente me leke dhe dhurata me shpresen qe ajo t’i sherbente.

  le te mos harrojme qe kur ajo merrte leke nga ai ishte shume e papjekur dhe vetem femije, cdo femije genjehet me dhurata e leke dhe kjo nuk e ben nazmijen kriminele por kete pervertein qe abuzon femijet dhe detyron femrat me force te punojne per te.

 28. Edor says:

  Nuk do te marr mundim te bej koment sms dhe gjuhes qe eshte perdorur ne te shkruar sepse kjo eshte “Shqipëria Dixhitale” (http://www.km.gov.al/?fq=brenda&m=shfaqart&aid=506) dhe anlafabetizmi si “reaksion” i Dixhitalezimt te vendit.

  me vjen cudi qe ne dore te gazetes “Panorama” ka rene telefoni i personit qe per momentin mendohet te kete bere krimin.

  nuk hyn tel. ne materialet e ruajtura per policine dhe hetuesin?!?!?

  perse dalin ne shtyp sms? kujt i intereson te sjelli ne medja sms?

  apo eshte nje lajthitje e gazetes “Panorama” se mendon qe terheq lexues!!!

  “Panaroma” po ta ndjekesh me vemendje “luan” sikur ka burime nga Policia ne shum ngjarje te ndodhura, por ka rezulatuar se ben me shume tullumbace dhe historira kriminalistike.

  Shqiperi te kam dhjer, s´do mesosh te flasesh asnjeher

 29. durrsaku says:

  morali burrat dhe grat e mir te atij vendi te mallkuar kan kohe qe jan larguar . aty kan mbetur maskarejt , batakcijt , hajdutet , imoralet ,dhe te pacipet shihni me vemendje lajmet cdo dite vrasje , vjedhje , perdhunime , krime te shemtua parazit qe enden rrugeve , njerez qe vijne per pushime dhe shkojne ne vendet e tyre me te lodhur se ckan ardhur . kan bere gjuetin e shtrigeve kunder emigranteve qe kur hyn ne dogan , deri te dokumentat , ku ti vjedhin dhe ti cvasin emigrantet , popull dembel qe pranon te bej dashuri dhe me babain e vet boll qe ky ti japi pak lek , apo ti japi 1 pjat sup ,se te punojne as qe behet fjal…

  kohe qe jan larguar nga ai vend i mallkuar nga turqit .

  1. gjirokastriti says:

   E sakte. Vend i mallkuar nga turqit,po turqit per vete u rregulluan. Ne mbetem derra.

 30. Stef Staku says:

  ANALIZE : Kjo viktima baba i 4 a 5 femijve paska dashte me ba sic ban Berluskoni ne Itali.
  Mirpo Berluskonit Shqiptare i ka hasur sharra ne gozhde … se ka gjete vdekjen !!!
  Kur e gruaja e dyte e dyte e Berluskonit u bind se i shoqi shkonte me minorene e ndau dhe i mori nje pjese se pasurise. Pastaj Berluskoni vazhdonte lirshem dhe pa asnje turp te deklaronte se shkonte me cka ti dilte perpara …
  Gruaja dhe familja e viktimes duhej te distancoheshin nga veprimet e familjarit te tyre !!!
  Gjykata ne Milano akoma e ndjek Berluskonin sepse para dy viteve ai kishte shkuar me nje minorene ….
  Nga do qe ta marresh viktima ka gjetur ate cka ka kerku …
  Vajza duhet te mbrohet nga shteti !!! Ne kete menyre edhe Berluskonat Shqiptare zene mend …

 31. Duket si ato dashurit e kohes se shpellave ne shoqerite primitive . Por shyqyr qe ne kte shoqerin tone primitive per fat te mir u vijn ne ndihme celularet e botes moderne e ne nji far menyre kuptohen sipas gjuhes se tyre primitive .
  E keqja eshte kur “dashuri te tilla ” njerezish primitiv kane nji Happy End dramatik edhe pse shteti primitiv ka mundur te regjistroj bisedat e te dashuruarve .

 32. Blue Star says:

  Te hapin barkun mesazhet po akoma me shume komentet.
  E mjera Shqiperi per ne qe na ka, qe skemi per tu bere kurre.

  1. keti says:

   Kjo eshte Shqiperia ne moshen e internetit…

  2. Ana says:

   Ca kishe me komentet ti njehere? hahah Mua psh dy nga komentet me kane shkrire se qeshuri…
   Pastaj kur te hapen barkun pse vazhdove i lexove mor derzi, si do e mbyllesh barkun tani?

 33. Albana says:

  Llum hesaspi. Pu pu cfare llumi dhe imoralitet kafsheri.

 34. Sali Kari says:

  Me thene te drejten un nuk mora vesht as mesazhet as komentet

 35. mirel says:

  Ajt mo vari l..kush e ka vrare mire ja ka bere, i lumte dora dhe pike.
  Goca nuk na dolli ajo qe e mendonim, po femije e humbur eshte.
  Fajin e ka ky kafsha qe e ka abuzuar.

  1. Eri says:

   E vertete c’ke shkruar. Edhe pse kane dale keto mesazhe kompromentuese une perseri them se viktima ka marre ate qe meritonte. Mbase vajza s’ka qene kaq engjellore dhe eshte joshur fillimisht nga paret e viktimes ne kushtet e nje jetese mizerje, por nje babai te 5 femijeve nuk i falet te shkoje me nje 14 vjecare qe e ka moshen me te vogel se goca e vet e madhe.

 36. toro_loco says:

  Fillova te lexoj komentet une po qenkan shume. Ky i paska mesuar Nazimes abetaren dhe shtypjen. Dhaskal Todri i maleve i dha florinjte dhe hengri plumbin. Kjo eshte rrefenje tipike si ato te Bokaçios. Ngjarjet zhvillohen ne kohen e Mortajes. E zuri mortaja Fiqon e shkrete.

 37. Nuk kuptova says:

  Kyjt shekulli I perket ngjarna? Nuk munda me kuptu asnji nga paragrafet. Sbej dot koment. Meqe eshte gjuha e fishtes I lutna zonjes zhelefina ose zotni shkelendas me na I perkthy qe dhe ne qe se flasim gjuhen e ture me kuptu.
  Perkthimi mund te behet ne shqip apo ne ato 4_5 gjuhet e tjera qe flet zotnia shkelmendas.

 38. Mendoni says:

  Mendoni si ka fol sala 40 vjet me pare dhe tani udheheq dhe meson profesoret e medhenj te gjuhes dhe historianet.
  Mendoheni kur ka zbrit ne tirane dhe skishte pa autobuza, stadiume e rruge te asfaltuara dhe tani na flet per teknollogji, sporte e zhvillim
  I mjeri populli im sa deshperim.

 39. illyricum says:

  cfare eshte ” ti bie kurenit” ?

  ilirishtja eshte me lehte te zberthehet…

  1. tiranse says:

   kurani ose korenti do jete,

   mendoj se po thote ose: do betohem ne kuran
   ose : do fus gishtat te korenti
   …hajde merre vesh kte nazimen, femije me trauma ne koke.

 40. brigada 8s says:

  Kjo eshte Shqiperia e Salihut. Ketij mizori te shemtuar.Nazmijet,Xhozefinat,Albanat,Sashenkat jane fytyra e ketij gjakatari te pangopur. Biles edhe femrat e Olimpiades(Ajo e randakfiflakut). Ska lidhje jug apo veri. Sepse kjo dihet prej shekujsh. Lexoni Eduart Lir se i ka pershkruar qe ne 1840 si veriun dhe Jugun.Dhe pasi ta lexojne i them shokeve te Salihit…MOS HANI M.., SE JENI KAFSHE

 41. Jam i habitur me humorin e disa komentuesve per kete ngjarje kaq tronditese te shemtuar imorale fatkeqe etj etj,

  dhe me publikimin e ketyre mesazheve nga nje gazete pasi ato jane prova qe duhet ti perdorte hetuesia por ne shqiperi hetuesia fle gjume sikur policia fjeti 4 vjet qe nje femije dhunohej ne kete menyre dhe ata deklaronin qe ka ikur me deshire ? kush femije 14 vjec iken me deshire te dhunohet nga nje 45 vjecar se di une nese ka ndonje rast tjeter ne bote qe nje femije e ben kete ?

  dhe thelbi i problemit eshte varferia ekstreme pasi ekonomia e nje vendi eshte stabiliteti dhe lokomotiva qe e con nje vend perpara ne cdo fushe arsim kulture mireqenie etj etj me kujtohen vargjet e te madhit Pashko Vasa zgjohuni shqiptare prej gjumit zgjohuni (me nje ndryshim per kohen tone) e mos shikoni nga qeveria e partia por kopjoni nga bota moderne perendimore dhe veproni.

 42. suzana(Kosove) says:

  Cka eshte kureni, kereni?!!hohoho, sa cift i bukur paskan qene, pupupupu, cka bohet andej ore…i paska pase qejf leket vajza.

 43. merita-kosove says:

  cfare gjuhe eshte kjo ani kur e mendojme se ju na perqeshni neve kosovareve dialektin po kjo as shqip as gege …..e sa per rastin tronditese eshte qka ndodh ne shqiperi kam filluar te frikesohem ti bej edhe pushimet atje,qka ndodh atje per nje dite nuk ndodh ne kosove 20 vite

 44. ledi says:

  po me vjen per te vjelle nga gjuha e perdorur dhe lidhja ne teresi e ketyre 2 funderrinave.Paska qene e perveluara e shekullit kja nafija.

 45. ledi says:

  Me vjen per te vjelle nga gjuha e perdorur dhe nga historiae ketyre 2 funderrinave.Paska qene e perveluara e shekullit kjo nafija

 46. ora says:

  ajo ishte vetem 14 vjec, nje femije dhe ai maskarai edhe nese nuk e ka perdhunuar, perseri quhet maskara sepse ka kapur nje femije qe nuk ka llogjike per te gjykuar sic duhet…..kur ajo eshte rritur dhe e ka kuptuar dhe eshte ndergjegjesuar qe ai i ka shkaterruar jeten ka bere maksimumin e asaj qe ka pasur ne dore, ta zhvaste nga leket….mire ia ka bere…..sepse tek e fundit ceshtja nuk kapet nga bishti, por nga koka, atje ku historia ka filluar….mes nje femije dhe nje njeriu ne moshe per te gjykuar….i erdhi qejf atij kur shkonte me nje femije te njome? Epo….qejfi paguhet thote populli.

 47. tiranse says:

  Nazimja i futi plumin… s ka llafe!

 48. inis says:

  As per te qare e as per te qeshur……e tmerrshmeeeee
  Me shokoi gjuha e perdorur nga nazmia…..
  lere pastaj veprimi i tjetrit pupupupu

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82058
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82058
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34797
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34797
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 5
      [name] => Sociale
      [slug] => sociale
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 5
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 6860
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 5
      [category_count] => 6860
      [category_description] => 
      [cat_name] => Sociale
      [category_nicename] => sociale
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X