#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Fullani hesht për krevatin dopio në zyrë: Nuk do i lë punonjësit të marrin bukë me vete

Guvernatori Ardian Fullani ka shmangur përgjigjet për shpenzimet luksoze në zyrat e Bankës Qendrore dhe krevatin dopio, në atë që është ndërtuar si apartament për Guvernatorin. Ai u është përgjigjur vetëm akuzave për ushqm , me një tezë komuniste: atë të investimit tek njeriu.

Ai i ka cilësuar shpifje akuzat, duke thënë se: “Duhet të jemi shumë korrekt për të mos rënë në rrjetën e shpifjeve. BSH nuk bën shpenzime luksi, ka krijuar kushtet për një konsolidim të një institucioni të pavarur. Ne nuk shpenzojmë, investojmë tek njeriu, tek elementi më i rëndësishëm që është profesionisti“.

Në lidhje me akuzën e deputetit socialist, Erion Braçe, se Fullani ka shpenzuar 300 mijë dollarë për “shpenzime sporti” dhe 110 mijë dollarë për “kompensim ushqimi”, Guvernatori është përgjigjur se nuk mund të lërë punonjësit e vet që të marrin bukë me vete në punë.

Sa i takon ushqimit është menca, sa i takn sportit është pjesë e zhvillimit të një institucioni botëror. Vajzat e BSH-së, volejbolliste, fituan çmimin e dytë në Ballkaniadën e bankave qendrore. Banka po bën revolucioni për rikonstruktimin e godinave të saj. Në një hark trevjeçar BSH do të ketë një godinë prestigjioze. Me këtë element ajo bëhet pjesë e eurosistemit. Këto janë investime dhe duhet me doemos të krijojmë profesionistë të vërtetë. Nuk mund t’i lëmë punonjësit të shkojnë në restorante apo të marrin bukë me vete. Të gjitha janë transparente, mund të gjenden me një klikim në Bankën e Shqipërisë”, u shpreh Fullani.

62 komente në “Fullani hesht për krevatin dopio në zyrë: Nuk do i lë punonjësit të marrin bukë me vete”

 1. Burgaxhiu UK says:

  Ke te drejte Fullo-Bordo-ja vs Brunello di Montalcino, ka shume rendesi qe BK te kete nje godine prestigjoze kur shqiptaret skane buke per darke…skeni faj ju jo tallni bolet me ket popull dele…

  p.s
  pash zotin ku i gjen ato fjalet qe thua ne konference shtypi?????

  1. sorge says:

   Ku e gjete ti,o ZAGAR I Berishes ,te drejten,qe te SHPERDOROSH LEKUN E POPULLIT per HOVARDARA???
   Ne se ti,te HAKA MERAKU,qe t’u japesh punonjesve te tu ushqim FALAS,po te gjithe popullit,qe nuk kane as BUKE THATE PER FEMIJET,ku t’i gjejne keto mundesi??
   ATO LEKE,QE TI BEN RRUSH E KUMBULLA JANE TE POPULLIT E JO TE TUAT!!!
   Ne se kerkon te besh BAMIRESI,ATO BEJI ME LEKET E TUA TE XHEPIT,QE NUK JANE TE PAKTA!!
   MOS U MERAKOS SHUME,SE EDHE PAK E KE BERISHEN HAJDUT ,QE TE MBROJE SE EDHE TI VENDIN NE BURG DO TA KESH!!!
   PER HUNDESH DO T’I NXJERRESH KETO MASKARALLEQE,O BANDIT ORDINER!!!

   1. Tepelena. says:

    Krevat dyvendësh..vetëm një besoj se duhet të ketë çdokush me statusin e bashkëshortit…!Së pari atë duhet ta shkarkojë menjëherë kryeministri…si njeri i padenjë,dhe i pamoral për vendin e punës në administratën publike…Turp që mbahet ende në krye të bankës kombëtare ky njeri i degjeneruar…Turp!Turp!Turp!-
    -Banka e Shqipërisë nuk është inxtitucioni më i dalluar në vend….ajo ka një misjon shumë të rëndësishëm në ekonominë kombëtare…por është truri që e ka gabuar dhe dhe shkatërruar ekonominë shqiptare..Prandaj,nuk e ka luksin të bëjë shpenzime marramendëse,sidomos për menca dhe sporte..!-Kush i paska thënë këtij psikoje..Fullanit,se na duhet ekipi i volejbollisteve femra të ekipit të bankës…Profesioni i punonjëseve të bankës…është ekonomiste,llogaritare,financjere….etj…por kurrsesi sportiste….Merret Federata Shqiptare me sportet..Banka po qe se i gjen këto para le tja japi Federatës…Nuk e di përse mund të përdoret krevati dopjo në një zyrë shtetërore….përveç se një pune të vetme,që ka të bëjë me qejfin….?!

   2. Tepelena. says:

    Krevat dyvendësh..vetëm një besoj se duhet të ketë çdokush me statusin e bashkëshortit…por në shtëpi dhe jo në zyrë të shtetit…!Edhe sikur private të ishte banka,nuk do të lejohej krevati dopjo..në zyrë….!Së pari atë duhet ta shkarkojë menjëherë kryeministri…si njeri i padenjë,dhe i pamoral për vendin e punës në administratën publike…Turp që mbahet ende në krye të bankës kombëtare ky njeri i degjeneruar…Turp!Turp!Turp!-Ai duhet të ndiqet penalisht…dhe të dënohet në mënyrë shëmbullore…publikisht…!Sepse,edhe fyerja dhe poshtërimi që ju bën ai atyre që të detyruara shkojnë në atë krevat..është poshtëruese..fyese…e dhunshme…duke përfituar nga posti shtetëror dhe publik…që ka…!
    -Banka e Shqipërisë nuk është inxtitucioni më i dalluar në vend….ajo ka një misjon shumë të rëndësishëm në ekonominë kombëtare…por është truri që e ka gabuar dhe dhe shkatërruar ekonominë shqiptare..Prandaj,nuk e ka luksin të bëjë shpenzime marramendëse,sidomos për menca dhe sporte..!-Kush i paska thënë këtij psikoje..Fullanit,se na duhet ekipi i volejbollisteve femra të ekipit të bankës…Profesioni i punonjëseve të bankës…është ekonomiste,llogaritare,financjere….etj…por kurrsesi sportiste….Merret Federata Shqiptare me sportet..Banka po qe se i gjen këto para le tja japi Federatës…Nuk e di përse mund të përdoret krevati dopjo në një zyrë shtetërore….përveç se një pune të vetme,që ka të bëjë me qejfin….?!

  2. Tironsi "ZZ" says:

   Te ka ngel fiksim celsi i dollapit ne rini e tani po e ben dhomen me krevat dopio ne zyre.
   Nje mut qe te hash, se rinia te ka ik per lesh. Mbaj ate lopen qe ke per gru se prej asaj e ke punen. Kur te plasi skandali i Ilir Metes e Sali Berishes, ju zarat do e hani te paret. banken nuk e merr dot me vete 🙂

  3. Taulant says:

   Po konkurron Google ti,se ajo eshte kompania me kushtet me te mira ne bote.U te marrte dreqi,ore fullan

  4. kulla e bjeshkve says:

   Pse beheni xheloz,,,shume here Ardiani punon gjithe naten,,keshtu qe ai therret gruan e vet,ju e kuptoni qe ti sherbej ne krevat, pra krevatin ai e do jo dopio,por king size,,,ej mos e vrisni shume mendjen….shendet e gjithe te mirat.

  5. Peti pe verteti says:

   http://imazheshqip.blogspot.com/2012/08/i-believe-i-can-fly-official-poster.html
   Pas rekordeve të pabesueshme të notit, alpinizmit, Doktorit i është mbushur mendja se mund të fluturojë! Stafi i tij i bindur, familjarët, mediat e oborrit, e mbështesin fuqimisht Doktorin dhe kanë shtuar edhe një zë në buxhetin e shtetit ( u hoq fare zëri i emergjencave civile ) për realizimin e këtij projekti. Fluturimi do të bëhet me rastin e 100 vjetorit të PAVARSISË së Atdheut, me datën 28 nëntor 2012, nga Bulevardi “Zogu i Parë”.
   Ç’na kujtohet për bela ajo loja që luanim kur ishim fëmijë:
   Fluturon, fluturon, fluturon … gomariiii!

 2. shqiptari says:

  BSH eshte institucion i shtetit dhe jo sh.p.k qe ta ka lene baba dhe as klub sportiv o shushunje, nder te shumtat qe po e cojne drejt gremines kete vend.

 3. Bujar says:

  Justifikim koti! Kjo eshte si te perpiqesh te shpelash mutin me shurre.
  Zoti Fullani, po qindra gra e vajza qe punojne ne biznese fasone ne Shqiperi, kepucari e rrobaqepsi, a e marrin buken me vete? As uje falas nuk mund te pijne, jo me te ushqehen. Dhe e di sa e kane rrogen? Sa nje dreke e jotja! Turp te kesh!

 4. mali says:

  Harxhon 1 dhe thote qe harxhova 10 per sportin, per leshin e per preshin.

 5. eli-Tiv says:

  ..e quajne veten “zot”..ne gjithcka..edhe duke thene budallalleqe..s’kane kane krijuar sitemin qe zgjidhen ne keto poste sa here qe duan..Eshte krijuar kasta e “autoriteve” te kalbur..
  Njerez qe refuzojne te koceptojne kohen e vendin ku jetojne..

 6. shqiptari says:

  Qe Fullani eshte bedel i Berishes, nepermjet Sandrit, nepermjet Samirit, kjo nuk diskutohet, por ajo qe ai paraqet ne pergjigje eshte normale per institucionin qendror financiar te nje shteti.
  Investimi ne burimet njerezore nuk eshte teze komuniste, por teze e zhvillimit. Ata qe kane informacion mbi menyren se si kompanite e medha (edhe BSH) i trajton burimet njerezore, nuk do benin komente populiste ne kete rast.

  1. ridvan says:

   Ky o shqiptar eshte vend pa burse,dhe po ben banken e Nju Jorkut,qe te vjedhe per ate lopen qe ka ne shtepi ,qe une nuk do ta mbanja grua as nje ore e jo tere jeten si ky qe me ngjet si DOLLAP me rrobat e fjetjes ne zyre nga qe nuk i vihet ne shtepi se kujton lopen qe e rran tre here ne dite.As Kryeministri nuk fle ne zyre ndersa ky Dollapi i rrobave po ben ate qe se ben asnje bankier se do te beje rrojen e lekeve

 7. NjeQytetarOptimist says:

  Vajzat e BSH-së, volejbolliste, fituan çmimin e dytë në Ballkaniadën e bankave qendrore ?!?!

  Kush ta la persiper sportin ty o mik ??

  C’fare je ti qe te besh menx ne nje institucjon publik ??
  Me miratimin e kujt, shaikut tend ?!?!

  Nuk mund t’i lëmë punonjësit të shkojnë në restorante apo të marrin bukë me vete ?!?!

  Hajde arsyetim hajde…Po p’se ti do vendosesh c’fare do han punonjesit ?!?! Po thuaj qe ate shpenzim te menxes ti e raporton ne bilanc si trefish shpenzim dhe kjo eshte menyre per te abuzuar…

 8. Claus says:

  Sporti pjese e zhvillimit te nje institucioni shteteror?

  Vajzat e BSH-se, volejbolliste fituan cmimin e dyte ne Ballkaniaden e bankave qendrore!!!!

  Ore kane dy gram tru keta, apo jo?

  Na u merrkan me sport institucionet shteterore? Shume mire, por ne kohen e lire dhe privatisht. Cili subjekt shteteror ose privat harxhon parate e taksapaguesve shqiptare per sporte dhe argetime te ketij lloji?

  C`fare na qenka kjo ballkaniade dhe ku na qenka zhvilluar?
  Pra me parate e taksapaguesve na paskan udhetuar jashte vendit, paskan marre dhe dieta, paskan paguar dhe hotele per nje ballkaniade te vajzave volejbolliste te BSH-se!!!

  Nuk u besoj syve, ne ate c`ka lexoj.
  Te bejne dhe per budallenj. Mire na e bejne, kur gjejne.
  Mos paska dhe ballkaniada per ministrite, kryeministrite dhe presidencat per djemte dhe vajzat e ketyre institucioneve?
  Nuk e di ku jetojne keta provinciale qe u ka zene luga uje pas viteve `90?

 9. baro Corrogjafi says:

  SULMOI ERION BRACE, U HODH NE MBROJTJE GUVERNATORI FULLANI. PO KONTROLLI I LARTE I SHTETIT CFARE DO TE THOTE? A DO TE BEJE PUNEN E TIJ ? MIRE E KA FULLANI: DO T’U SIGUROJE PUNONJESEVE KUSHTET MAKSIMALE, PERSE TE MOS BEJNE EDHE PUSHIMIN E DREKES NE DHOMA GJUMI , TE KOMPLETUARA ! PERSE TE MOS INVESTOJE EDHE PER SPORTIN ! NUK DIME SE SKUADRA E FUTBOLLIT , PER FEMRA, CFARE EMRI DO TE KETE ? SUGJEROJ SE ME BUKUR DO T’I SHKONTE EMRI , SKUADRA ” B A N K A R I “.

 10. BJORN says:

  Po po me nderin qe i bete Ilirit si familje tani kene te drejte te vidhni pa mase,por te lutem hap dhe nje ekip kazinoje e te dalesh i pare ne ballkan,se fondet i ke vete ne dore sepse ekipi i bankes ka fonde me teper se federata e ketij sporti.
  Hajde qeveria e Kalces hajde por burgu ju pret

 11. SIT PORDHE,OSE VAZHDO TE BESH EDHE PAK KOHE KAKERDHI,-O FULLAN DJALI,SE KUR TE BJERE META NGA FIKU ATHERE DO TA SHIKOSH VEREN E SATEMEJE NGA KE DALE DHE VEREN E ASAJ BUCES QE TE VE TY ATJE NE KRYE E KUPTON VETE PER KE ESHTE FJALA PER ATE QE HEDH POSHTE (EXPERTIZAT AMERIKANE) PASTAJ DO TA SHIKONI JU DHE TE TREGOSH QE PUNONJESIT E BANKES NUK DUHET TE MARIN BUKE ME VETE.PA ME THUAJ O FULLAN KARI OR DICKU FULLAN,NE KE VEND TE BOTES BANKA PAGUAN DHE USHQIMIN E PUNONJESVE?! APO BANKAT PASKERKAN DHE SKUADRA VOJLEBOLLI APO QENDRA FITNESSI DHE KREVAT PER TU TERAXSUAR,BEJ DHE DISA KOHE KAKERDHI SE TANI ESHTE KOHA TENDE DHE BANKES TENDE TE PAVARUR.

 12. Zotni Fullani! Mbi ta gjitha fjalen, institucion i pavarur, hiqe se me “vendim qeverie” eshte hequr nga fjalori. Edhe neqoftese, largqoft,jeni
  institucion i pavarur,nuk do te thot se jeni shtet iu pavarur,po institucion shteteror,ku behet pune e jo stervitje volibollistesh.Mos do
  kerkoni te ngrini edhe salle kinemaje apo teatri qe punonjesit tuaj te mos lodhen duke shkuar ne te ashtuquajturin “Teater Kombetare” Si do te quhet tani; BANKA HOTEL RESTOURANT “Ardian Fullani” apo BANKA E SHQIPERISE si eshte quajtur ter jeten? Po ushqimi si do te jete, me cmime me fitim per banken apo pa fitime si menxat e ndermarrjeve e koperativave bujqesore ta dim. Paska filluar te te merzeje mendja nen
  flok o guvernator FULLANI. Me te vertet demokracia ne Shqiperi qenka
  sistem politik per popullin.

 13. LASH says:

  Z .Fullani!
  Pra dy tri javesh isha ne USA tek nje njeri i familjes time,ku ajo punonte ne nje Banke private shume te madhe Amerik, me nje post goxha pot te larte (drejtonte departament e riskut).Na ftoi te kalonte dreken me ne ,sepse ndryshe ishte shume e zene.Dreken e hengrem buze lumit Hodson Manhatan ne disa restorante Bistro) qe jane gjate bregut te lumit.
  Ne u interesum per punen qe ben dhe per favoret qe ka nga puna e saj.Ajo na tregonte se ne krahasim me disa vite me pare,kishin pasur shume reduktime (bile nje eskursion familjar ne ne vend bukur ne Meksike) qe Banka e organizonte per vit,kete vit Bossi i madh COE (i cili levizte me Helikopter) ne Manhatan dhe qe kishte Jet personal , e kishte anulluar ,jo se nuk kishte para, por nga frika e shtypit sepse ne kete situate ku eshte Amerika ti te shpenzosh para per qejf (kjo ishte Banke private).Ne e pyetem per dreka falas apo favore te tjera ne pune ajo;tregonte se dreka falas nuk ka per asnje por vetem kafe dhe uje falas.Kurse per Bossin e madh (per ate qe folem me siper) kishte guzhine dhe trajtim special por vetem per ate aman.Ajo dreken e hante pikerisht ne keto restorante ,ose kur ishte e zene e porosiste dhe ja sillnin ne zyre.
  Ku e gjen guzimin Z.Fullani qe te shpenzoni keto para (qe nuk jane nga xhepi juaj )”per te investuar tek njeriu”ne ekonimone e tregut kur investon per njeriun do te thote te investosh per te ritur aftesine profesionale per te miren e Bankes ( do te kishte qene me te vertete po te kishe investuar per nje specializim afat shkurter te specialisteve te Bankes ,por jo per ekipin e volebollit Z.Fullani jeni mandatuar per te mire administruar ekonomine dhe jo sportin?????
  Per sa i takon asaj qe thate se nuk do ti le punonjesit te “marin buke me vete”BSH i rekonadoj te shikoje si i trajton punonjesit e saj ajo Banka ne Amerike qe fola me siper.
  Edhe nje gje Z.Fullani ,Shqiperia e ka kaluar ate stad kur dalja juaj i parfumosur dhe xhel dhe me shami tek xhepi , do te impresionante ata qe jus shohin dhe degjoje dhe do te tregonte se shiko si mbahet kryebankieri shqiptar , doni te dukeni si koleget tuaj ne Amerik ose EU ,por mos haroni ke perfaqesoni ,nje vend ku 58% e popullit eshte e varfer (5 $) ne dite dhe shume e varfer 16% me me pak se 2 $ ne WB )
  E fundit fare mos haroni se ka kompani auditi nderkombetar qe nje dite te bukur mund te duken e edhe ne dera e zyres tuaj ……..

 14. eno.durres says:

  o plehre , o kerme,vidhni hani pini dhe kendoni por te pakten mos tallni bythen !!po ne nepunesit tjere te ketij shteti te felliqur pse e marrim buken me vete apo ne na ka bere lopa !!
  ti dhe kusuri doni hellin ne bythe dhe tju shkosh ne zjarr….vetem kjo ju pret mos harroni !!!!

 15. myzeqari says:

  Ore Fullan Kokelopa nuk e ke te babait BSH se po qe nga babai ai te la pa breke ne bythe ty more zagar. Ti po deshe tu japesh per te ngrene jepu nga rroga jote jo nga taksa paguesi qe ska buke te haje. O mos befshi prokopi kurre dhe u pafte perendia atje ku u dhemb me shume o Fullan kokebrakaçia.

 16. Tirona says:

  Ky Fullani qenka nji rrote Kari . O emigrante e ju popull qe jetoni ne shqiperi terhiqni kursimet nga bankat se i gjithe sistemi bankar eshte piramide,me duket se bankat jane ne prag falimentimi dhe Fullani me kompani po mundohen te rrjepin dicka para se te falimentojne bankat, ashtu sic ndodhi me piramidat e sudes mekompani ku para se te falimentonin i zhvaten te gjitha depozitat e shqiptareve dhe pastaj shpallen falimentimin e tyre. Emigrante dhe ju shqiptare qejetoni ne Shqiperi beni kujdes me kursimet tuaja.

  1. gishti says:

   Nuk eshte Fullani rrote K,..jo, thua se nuk e kupton dot ai.
   Jemi ne rrota e madhe e k..qe po na e fut dhe Fullani dhe Saliu dhe te gjithe.
   Ne puno, ata ha..

 17. seriozisht?! says:

  qe kur qenka bere parim ne bankat europiane qe kush punon per banken edhe ha falas?

  nje i njohuri im qe punon ne nje banke ne itali ne pushimin e drekes ose shkon merr nje sanduic ose e sjell dreken me vete.

  110 mije euro jane shpenzuar per gostit qe shtron ky bullari.

 18. al says:

  kur degjon pergjigjen e fullanit nuk te ben pershtypje se te tilla degjojme perdite dhe kjo histori eshte cdo dite dhe cdo vit. te kryhesh te tilla shpenzime ne kete kohe krize ku shume familje ne shqiperi nuk sigurojne as buken e perditeshme ky eshte kulmi dhe me e forta pergjigja qe japin nga i pari kryeministri e te tjere ne veprojme ne emer te popullit qe na zgjodhi. ne emer te atij qe mire ja beni se cdo popull meriton ate qe zgjedh. fullani thote se jam institucion i pavarem por jo te besh cte do bytha se ty nuk te zgjodhi populli me referendum por je produkt i dyshes berisha meta qe e kane bere shqiperine si kullojs makaronash dhe me e keqja opozita qe duhet te ngrinte popullin per gjithe keto te zeza merret me twiter dhe ca deklarata leshi. nuk e kuptoj se asnje i ps nuk na skjaron pse nuk protestohet ku eshte fryma demokratike ,cilin trap keni degjuar qe fleni gjume dhe p[o vazhduat keshtu ne zgjedhje do merrni te balos.

 19. rroku says:

  ky e ka hum fare, rri jahteve dite nate dhe i duket shqipnia e mjere qendra e zhvillimit boterore!!!!

  Nuk ke faj ti more delenxhi, se eshte ai karagjozmafioz saliu qe e ka fut tashti ket krim ne cdo institucion, vidh cte mundesh, ha sa te mundesh,bej qef sa tmundesh, dridhe sa te mundesh, servilosu sa te mundesh…..

  do ta shihni ju zagare, do te paguani nje dite!!!!!!

 20. marku says:

  po ermelinda meksi qe eshte ne keshill mbikqyres me votat e PS cfare ben???!!!! apo i mban ison fullanit dhe i pelqejne perfitimet qe merr!!!

  E poshter grua!!!!! mos i hengshi paret e popullit fukara!!!!!!

 21. rrema says:

  O Fullan, ne burg do perfundosh o debil. Ke shkel ligjin kur bleve me parate e shtetit hotel dajtin per te financuar berishen. Arjana dhe femrat qe shperdoron ti te banka do te sjelli hallve ne qeli. se ti sjeton dot pa hallve. Kurse burgaxhijte qe do keshe komshi do bejne feste per bythet e tua. Qen.

 22. Beni says:

  Shpenzimet per ushqimin e punonjesve, 110 mije USD, Fullani ja faturon kunatit te tij Nine Shkurti, qe eshte bashkepronar ne nje kompani kateringu(Helios Catering), ku pergatiten dhe shiten ushqime te gateshme per institucione dhe ndermarrje private.A nuk eshte ky nje korrupsion i hapur??? Kurre nuk eshte degjuar qe nje institucion shteteror te ushqeje nepunesit e tij me leket e buxhetit te shtetit.Jepi Fullani, beja nenen ketij shteti, se e meriton.

  1. saktesim says:

   nine shkurtin nuk e ka kunta po e ka burrin e vajzes se dajes….

  2. rtishku says:

   Beni,

   Nga komenti i mesiperm, duket qarte qe keni informacion per kompanine Helios Catering. Por a Jeni i sigurt per komentet qe keni bere mbi korrupsionin e hapur ?! Do te ishte ne nderin e cdokujt qe te matet mire, kur ben komente per bizneset e personave qe kane investuar profesionalizem dhe ndershmeri.

 23. miri says:

  E po dhe ne o Fullani, qe e marrim buken me vete nuk jemi qytetare?
  Apo e keni ndare mendjen top qe shumica jane skllever dhe te tjeret jane “njerez” tek te cilet duhet investuar.

 24. KASOLLE says:

  O fyell jot eme ti ka lene ato lek qe shperdoron per hesap te punonjesve te tu dhe te vetes tende.Je ne ate detyr per mireadministrimin e lekeve te popullit dhe jo qe te ushqesh punonjesit e tu me mengjese e dreka, me leket tona po e perseris me leket tona or TRAP.Ne qofte se deshiroje te beje dicka me e mira do ishte te hapje nje menxe ne mes te Tiranes dhe te ushqeje te papunet dhe femijet qe lypin rrugeve te qytetit dhe jo tme cosh per pushime bukuroshet qe ke mbledhur ne bk.Do te vije ora qe do ti paguani te gjitha ju or shkerdhata,se i kini rene ne hak fukarait.

 25. Endri says:

  ORE KUSH ME THOT ATE KREVATIN DOPJO PSE E KA VU MRENA???

 26. raimondi says:

  FUllani mund te ashtu nqs do ishte banke private )or ne rastin kur eshte banke shteterore e nje vendi te mbytur nga varferia ai duhet te shkoje per ndjekje penale, sepse ai harxhon parate e shqiptareve pa miratimin e tyre. Dmth ai ben vjdhje dhe opozitaduhet te kerkoje qe Fullani te ndiqet penalisht

 27. miri says:

  e perdorin volejbollistet e bankes pas stervitjes…per pushim kuptohet.

 28. lili says:

  sigurisht tash se edhe per rahatine sexuale te punonjeseve te kesaj institution shteteror do kujdeset ky,edhe cdo femer aty duhet te kalloje pa tjeret ne krevatin dopio kur t’i teket shefit,per te fituar mireqenien e saj???
  Hajde qeveri muti

 29. GAZI 73 says:

  RREGULLONI SPITALET O SYLESH…..TE DIELEN ISHA NE SPITLIN NR 2 NE RIAMINACION PER TE PARE NJE TE AFERM …..KETO PAVIONE I NGJASOJNE NJE BANJO TE KOHES SE ENVERIT DHE MUND TE HYJE BRENDA PA AS ME TE VOGLIN PROBLEM!!!!!!..KETU DUKET SA I FORTE ESHTE KY SHTET MAFIOS ….LERENI TUNELET NGA 20 KM…BANKAT ME KREVAT DOPIO… PO KRIJONI KUSHTET MINIMALE SPITALEVE TONA NE TE GJITHE SHQIPERINE O HALEBAKE DELENXHINJ O K…A..SKENI FAJ KENI HUMBUR REALITETIN..AS NUK I DINI KU JANE SPITALET E SHTETIT KENI TE GHITHE SPITALET E JUAJA PRIVATE..DHE DONI TE NA DETYRONI TE SHEROHEMI ATJE SEPSE E DINI MIRE QE PER SHENDETIN SHITET EDHE SHTEPIA…DONI TA VARFERONI GJIHTMONE E ME SHUME KET POPULL..O LEGENA..

 30. franci from michigan says:

  po cohuni e bjeruni o popull idjot mjaft komentuat neper gazeta….

  1. dhe une ashtu them says:

   Une do cohesha, po e kam pak larg per vete.

 31. Cudira nga Bota Shqiptare says:

  Vetem cudira degjojme nga keto hajdudet e Shqiperise. Po pse more felliqesira talleni me ate popull fukara? Ne asnje vend te botes punonjesit nuk ushqehen falas (vetem ujin dhe kafen/cajin e kane falas). C’te keqe ka te marresh buken me vete? Pastaj, ske turp o kokelope qe mburresh me ekip volejbolli etc.e krevate dopio ne zyre??? O zot ndihmoje kete popull nje ore e me pare te shpetoje nga keto kerma, vemje, shushunja qe po thithin gjakun e shqiptareve pa pike meshire! Haram qumeshti i nenes ty o Fullan e klanit te Berishes!

 32. e verteta says:

  Mos merni s’koti,kushdo qe han ne menxe paguan nga xhepi.Krevatin dopio kush e ka pare qe flisni keshtu?Nje krevat tek edhe mund te jete per shlodhje jashte orarit zyrtare.Kane qene mbajtur neper zyra edhe ne kohen tuaj.Cdo institucion ka per detyre te zhvilloi aktitete kulturore apo sportive me punonjesit.Edhe ne n’ate kohe zhvilloheshin, dhe s’eshte keq te praktikohet edhe sot.Cdo institucion shtetror i ka te planifikuara ne buxhet shpenzimet,nuk veprohet me teka te njerit apo tjetrit…Jo te gjithe sektoret e vendit mund te zhvillohet njelloj njekohesisht.Barazine e pame ne kohen qe lame.Natyrisht shpenzimet duhet te jene te kuntrolluara…

 33. Elife Sykadife says:

  E cuditshme se si politikanet shqiptare i ngrene shqetesimet vetem per populizem dhe asnjehere nuk i trajtojne ne thelb ato, sidomos parlamentaret te cilet kane te gjitha te drejtat ligjore te kerkojne llogari ne parlament kur kane senacat degjimore me kete guvernator. Por aty ne parlament bejne servilin ose ndonje koment gjasme me teper te prirur per te kundershtuar poziten dhe ne publik vene te tilla fleterrufe per te genjyer njerezit. Psh dy vjet rresht banka ka transferuar ne menyre te paligjshme fitimin ne qeveri dhe askush nuk kerkoi llogari per kete ne parlament. Te gjitha keto shpenzime apo shperdorime te guvernatorit, sic i quan me te drejte Bracja, mbajne edhe firmen e tete anetareve te tjere te Keshillit Mbikeqyres. Nje deputet duhet ti kerkoje llogari edhe ketyre tete anetareve te tjere qe votojne symbyllurazi (ne rastin me te mire) dhe nuk tregohen me integritet ne detyren e tyre. Po keshtu kane vepruar anetaret e zgjedhur nga socialistete e po ashtu jane veprojne edhe te tjeret e zgjedhur nga demokratet. Ne fund te fundit jane te gjithe emerime te kuvendit. Dhe te gjithe bashke jane njejte fajtore qe e kane kthyer banken e Shqiperise ne dormitor jo vetem pse po ve krevate neper zyra por edhe per rolin e munguar te saj ne ekonomi

 34. lulmetahajdutpdfashizem says:

  asi sa te kesh shalet e asaj gjykatsese mos caj prapaniken o bur muti hale e degjenerume hyy u qi…te 5554 zagaret e pd se posht d zagaret hajdut imoral parti e deghenerum e kurvave

 35. kujtimi says:

  Tuesday, 22 January 2008
  KM
  Nëse do të krahasojmë në terma
  figurative Bankën Botërore dhe Bankën e Shqipërisë, atëherë
  mund të themi se e para është «ariu» dhe e dyta është
  «miu».Vitin e kaluar, Paul Wolfovietz dha dorëheqjen nga
  posti i drejtorit të Bankës Botërore për shkak se ai kishte
  abuzuar me postin e vet duke i akorduar një rritje page dhe
  shpërblimi të dashurës së tij, Shaha Riza, që ishte
  punonjëse e kësaj banke. Por nëse do të krahasojmë këtë
  abuzim që solli dorëheqjen e Wolfovietz, me ato të Ardian
  Fullanit, guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, atëherë
  Wolfovietz del «miu», ndërsa Ardian Fullani del «ariu».
  Ardian Fullani për vitin 2008 i ka rritur 60% shpenzimet
  për personelin, në krahasim me vitin 2005, duke rritur
  brenda këtij zëri me 70% shpenzimet për pagat. Gjithashtu
  janë rritur 400% shpenzimet për ushqim dhe veprimtari
  sportive të punonjësve të Bankës së Shqipërisë, a thua se
  ata nuk i bëjnë dot këto gjëra me pagat e larta që marrin.
  Shpenzimet për udhëtime turistike të punonjësve të Bankës
  së Shqipërisë janë rritur 800% krahasuar me vitin 2005. Për
  të kaluar nga shifrat në përqindje, në shifra më
  domethënëse, për personelin e Bankës së Shqipërisë do të
  shpenzohen në vitin 2008 11 milion dollarë, nga të cilat
  vetëm festa, udhëtime turistike, sporti, do të shpenzohen
  550 mijë dollarë. Dhe përfituesit më të mëdhenj nga të
  gjitha këto këtu kanë qenë njerëzit e kamariljes së
  Fullanit, ata që ai solli në poste kur erdhi në Bankën e
  Shqipërisë, klani i tij nga Banka Italo-Shqiptare, të
  afërmit e tij, të dashurat e shokëve dhe shokët e të
  dashurave.
  Mesatarja e përfitimeve që kanë punonjësit e Bankës së
  Shqipërisë në formë page, shpërblimesh dhe beneficesh të
  tjera, paraqitet kështu: -Shpenzimet gjithsej për çdo
  punonjës të Bankës së Shqipërisë: 170 mijë lekë të reja në
  muaj, ose 2.14 milion lekë të reja në vit;
  Paga mesatare: 120 mijë lekë të reja në muaj, ose 1.5
  milion lekë të reja në vit;
  -Benefice për sport dhe ushqim: 5 mijë lekë të reja në
  muaj, ose 60 mijë lekë të reja në vit;
  -Shpërblime: 30 mijë lekë të reja në muaj, ose 360 mijë
  lekë të reja në vit.
  Nëse do të bëhet një krahasim me pagat që merren në
  sektorët e tjerë shtetërorë, del se mesatarisht çdo
  punonjës i Bankës së Shqipërisë, nga portieri tek
  guvernatori, paguhet më shumë se një deputet, për mos të
  folur për punonjësit e thjeshtë të sektorëve të tjerë të
  shtetit. Pra të punësuarit e Bankës së Shqipërisë kanë
  gjetur «Ishullin e thesarit» të piratëve, që janë paratë e
  shqiptarëve, dhe të cilat ua ndan me bujari Fullani. Por,
  mesatarja e mësipërme nuk është një tregues dhe aq i saktë
  se përfitimet më të mëdha i ka kamarilja e Fullanit, duke
  filluar nga vetë Fullani. Në Shqipëri flitet shumë për
  pagat e larta dhe përfitimet e tjera financiare të
  deputetëve, ministrave etj., për dietat e tyre në udhëtimet
  jashtë vendit, shpërblimet. Publiku e di se sa paguhen
  deputetët, ministrat, kryeministri, presidenti, por nuk di
  asgjë se sa i kushton guvernatori i Bankës së Shqipërisë.
  Paga e tij zyrtare është më e lartë se ajo e Kryeministrit,
  Presidentit të Republikës, dhe e kryetarit të opozitës, si
  kryetar i bashkisë së kryeqytetit, të marra së bashku.
  Shifrat për vitin 2007 flasin vetë:
  -Paga e guvernatorit Fullani: 6 mijë dollarë në muaj, ose
  72 mijë dollarë në vit;
  -Shpërblime: 2 mijë dollarë në muaj, ose 24 mijë dollarë në
  vit.
  -Shpërblim për pjesmarrjen e tij në mbledhjet e Këshillit
  Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë si anëtar ex officio i
  këtij këshilli: 3500 dollarë në muaj, ose 42 mijë dollarë
  në vit.
  -Dieta për udhëtime: 2500 dollarë në muaj, ose 42 mijë
  dollarë në vit.
  -Bileta avioni: 3 mijë dollarë në muaj, ose 36 mijë dollarë
  në vit.
  Hospitalitet (pritje e përcjellje): 500 dollarë në muaj,
  ose 6 mijë dollarë në vit.
  -Pagesë pensioni suplementar për guvernatorin nga Banka e
  Shqipërisë, që ai ta ketë pensionin shumë të lartë, përveç
  pensionit VIP që i takon: 900 dollarë në muaj, ose 10800
  dollarë në vit.
  -Pagesë për celular, karburant (edhe për familjen) etj: 1
  mijë dollarë në muaj, ose 12 mijë dollarë në vit.
  Kështu në total, guvernatori i Bankës së Shqipërisë,
  Fullani, u kushton taksapaguesve shqiptarë, 20 mijë dollarë
  në muaj, ose 240 mijë dollarë në vit. Dhe këto janë vetëm
  të ardhurat zyrtare të tij, se të ardhurat e tjera abuzive,
  që mund të zbulohen duke përmbysur shprehjen «Unë them ja
  ku është ujku, ti kërkon gjurmët» në «Unë them ja ku janë
  gjurmët, ti thua nuk ka ujk», duke parë veprimet e
  guvernatorit në Bankën e Shqipërisë. Ndoshta do të ishte e
  justifikueshme që taksapaguesit shqiptarë ta përballonin
  këtë kosto për guvernatorin Fullani, sikur ai të ishte një
  kokë e madhe e financës shqiptare. Nëse do të shikoni
  jetëshkrimin zyrtar të Ardian Fullanit, të përpiluar prej
  tij në vetën e tretë, dhe të paraqitur në faqen on-line të
  Bankës së Shqipërisë, do të shikoni se ai nuk ka asnjë
  kualifikim shkencor. Ai nuk ka kryer asnjë master dhe nuk
  është doktor i shkencave, nuk ka qenë për asnjë ditë
  pedagog universitar. Fullani është kryetar i Këshillit
  Mbikqyrës prej tetë vetësh të Bankës së Shqipërisë dhe CV e
  tij, sa i përket kualifikimeve shkencore është me e varfra,
  praktikisht inekzistente, në krahasim me ato të anëtarëve
  të Këshillit Mbikqyrës?! Një guvernator banke qendrore pa
  asnjë kualifikim shkencor, praktikisht është i barabartë me
  krerët e firmave piramidale, Suden dhe Rrapush Xhaferrin.
  Atëherë del se me Fullanin taksapaguesit shqiptarë i
  lejojnë vetes luksin irracional të paguajnë shtrenjtë një
  mediokër, që ka sinqeritetin cinik ta pranojë vetë
  mediokritetin e vet. Pse hesht opozita për këtë gjë? Pse
  kryetari i opozitës që flet ditë e natë lart e poshtë për
  atë që PD në pushtet po largon nga administrata njerëz me
  kualifikime shkencore dhe po emëron mediokër, hesht për
  Fullanin që drejton një institucion shumë të rëndësishëm,
  siç është Banka e Shqipërisë? Apo se Fullani u emërua në
  postin që mban në vitin 2004, me votat e mazhorancës së
  majtë. Sa kohë që Fullani mban postin e tij, gjithë
  shqetësimi i opozitës për largimet e njerëzve me kualifikim
  shkencor nga administrata dhe emërimin e mediokërve
  militantë, është i pabesueshëm. Në rast se kryetari i
  opozitës Rama pretendon se Fullani është një produkt i
  politikës së vjetër të Nanos, atëherë Rama do të bëhet i
  besueshëm se vërtet kërkon ta ndryshojë këtë politikë, duke
  marrë me grupin e tij parlamentar nismën për shkarkimin e
  Fullanit.
  Paul Wolfovietz u vu nën hetim dhe u detyrua të japë
  dorëheqjen, pasi për të dolën të dhëna nga një investigim i
  bërë nga media të mëdha dhe serioze, që nga televizioni Fox
  News, tek gazetat “Financial Times”, “New York Times” etj.
  Gazetarët nuk u ndalën as para asaj që në Shqipëri është
  tabu, jeta private e Wolfovietz. Në rast se ata do të ishin
  ndalur para kësaj tabuje, Wolfovietz do të ishte edhe sot
  në krye të Bankës Botërore. Të gjitha mediat shqiptare e
  dhanë lajmin për shkarkimin e Wolfovietz, por asnjë prej
  tyre nuk u nxit nga kjo ndodhi për të hetuar homologun
  shqiptar të Wolfovietz. Në rast se gazetarët e mediave të
  mëdha shqiptare, televizione dhe gazeta, do të ndiqnin
  shembullin e gazetarëve që investiguan Wolfovietz, dhe do
  të investigonin në raportin e jetës private të Fullanit me
  detyrën e tij si guvernator, do të konstatonin se ai ka
  shumë “lidhje të shkurtra” të llojit të të afërmve dhe
  miqve të tij të emëruar në poste me rëndësi në Bankë ku
  marrin paga dhe shpërblime të larta, dhe do të shikonin se
  rasti Shaha Riza nuk ka ndryshim me rastin “Ina” të Bankës
  së Shqipërisë, madje ky është edhe më i rëndë.

 36. Zagoriti nga vithuqi says:

  Ky me siguri do te jete partneri i Ylli Pamgos. Ne shtepi nuk e merr dot Pangua se u dekonspirua me femra. Gjeten zgjidhje origjinale me qe kane fonde te bollshme dhe Sala e Xhozi nuk jua trembin anan .Me qe nuk i eci ne ate sektor, thone se te dy bashke kane lobuar prane Josefines e Saliut per te aprovuar ligjin GaY, dhe aprovimin e shtepive publike edhe homo. Sa te behet kjo bejen praktiken ne zyren e Fullanit.

  Me sa duket Ju ka bere efekt vjersha e Çajupit,patriotit te Pangos qe mbylli syte pa provuar edhe rrumbullaken , te pasmen.

  Kush te doje le ta provoje
  Te ma marre mikun ne goje
  Ne Stamboll mos shkofsha kurre
  Bashkohet burri me burre.

  Thone se eshte ves i shemtuar
  Mos vdeksha pa e provuar
  Por tani kjo pune epati
  U plaka, me ra takati.

  Jepi Fullan jepi. Kur eshte futur i madhi si derri eger ne parcelat e misrit ,ju te tjeret kajani nonen.

 37. nastradini says:

  Ne kohe te Enver Hoxhes te gjithe drejtoret e ndermarjeve kishin nga nje krevat gjumi ne afersi te zyrave te veta. Kete lluks komunist e spjegonin se duhet te punonin shume, nete e dite per Partine e Punes dhe per Popullin. Por ne fakt krevati famoz komunist kishte edhe detyra te tjera me praktike. Kur ndonje goce e re mjerane kerkonte pune tek Drejtori me Potence Mashkullore dhe njekohesisht Besnik i Partise dhe Enverit, kjo goce pa rrugedalje duhej te kalonte proven e Besnikerise ne kete Krevat famoz Komunist. Qe me pas te pranohej ne radhet e Kllases Puntore. Disave u pelqen Brace Djali, disave nuk u pelqen. Vetem se YLLI i Holivudit me papionke ne qafe, zoti Fullani, qe per fatin tone te keq eshte Guvernatori i Bankes se Shtetit duhet me pare t’i pergjigjet pyetjes: “Pse i duhet nje krevat Mbreteror Dopio prane zyres se tij? Qe na kujton Kohen e Qepes te Drejtoreve te Enver Hoxhes?” Me pas le t’i spjegoje miletit, qe paguan LEKAT perralla me mbret TRA-LA-LA per sporte basketbolli dhe integrimesh sportive bashkekohore alla Kostandin Shkurti te familjes se tij. Mire do te ishte te deklaronte para se te justifikohej me llogje kavaje, se cfare do te beje me Hotel Dajtin, qe bleu fi frengu pulen nga Sali Berisha?

 38. burri i grus te vet says:

  fullani eshte matrapaz i pa pam. hajdut me i pa cip se ky un vet nuk kam pa. ky haet vec me ilir meten dhe agrita berishen biles prap ky mund te jet pak me lart sa i perket matrapazllukut. venin e punes e ka prej grus te vet qe i mbylli gjyqin ilirit qe e kapi kamera e fshet me bllok ne dor. fullani eshte nji familje qe e don shume paren. kush i njef ose ka pas nai hall me ta e din mir si te perrlajn keta….gruja e ketij i mori ilir metes 1 milion euro per gjyqin dhe zgjedhjen prap te fullanit ne bank…tani dosjet e fullanit ka per ti mbyll visho ajazi…si shum dosje te tjera…kurse shqiptaret kan per te vazhdu me enderu sikur e kan barkun plot dhe punet ne terezi…hahahaha

 39. luani says:

  O zoti Fullani me habite me deklaratne qe ke dhene ,une jetoj ne SHBA dhe femija im punon ne nje pune qe bosi i vete merr 20000$ ne muaj ,por te gjithe punonjesit hane me xhepin e tyre jo te punes (duhet te kesh parasysh qe atij nuk i kushton qe tu jape buke)kurse ti maskara punonjesit e ty i ushqen me djeres e popullit,me taksat qe i kini ngirte aq shume ,por mos haroni se do tju vrasin nje dite me buke ne goje ne emer te atyre femijve qe e kan barkun boshe ose hane buke thate.

 40. tefta says:

  ky fullani nga eshte?????????????????????????

  1. veizi says:

   une se marr vesh.po ky ka qene super i kuq…si qeka kthy tani super blu…..a kane turp keto soj meshkujsh se burra sjane kta…ky kur kemi qene ne shqipni ishte derr komunisti.ka qene komunist qe ne rini tvet…hej zot

  2. loku says:

   skisha me e pas ndru asnihere varferine time me kto qi po shkruhen per ket far njeriut/k

 41. anonim says:

  Para disa vjetesh mos gaboj para 97 ,takoj nje punonjesin e bankes Italo shqiptare A. Fullani , me ka mbetur ne mendje se ky njeri te mesonte se si duhet te perfitoje padrejtesishte duke perdorur banken si karem . Sa qe kur se kam kuptuar dhe sot e kesaj dite , pse ky njeri me bente propozime te tilla kur une dhe snjihesha me te , une isha ne biznese e kisha para , por tani po kuptoj se ka dash te perfitonte vete nepermjet meje. Dhe kur e kane emeruar ne BKSH jam cuditur se mu duk dhe shume i paafte si njeri ne ate kohe, mendoj se ai nuk ishte per menaxher banke por per veten e tije mu duk pervetesues talent,

  faleminderit

 42. Ojq says:

  Po pse more njerez ! Ctaksirat kemi ne qe na punojne grate aty tlexojm budallalleqet tuaja , jo ka mare krevatin per ….. . Ska kuptim kjo pune !!

 43. real says:

  Luan.
  lexo komentin “e verteta”qe te marresh pergjigjen per shqetsimin qe ke.Mos u sul kaq menjehere pas nje genjeshtre ordinere qe as kalamajte s’e besojne.A thua vertete ti e beson,apo te intereson te bejsh sikur e beson,qe me kete rast te bejsh nje cikez propogande…

 44. qytetar says:

  Boll bete llogje ne forum. Mblidhuni para bankes dhe detyroheni te japi doreheqjen. Ciu ciut ti lene pushimet e te fillojne te veprojne per te drejtuar te indinjuarit

 45. moisiu says:

  Dhe mer para borxh me keto bonot e thesarit ,qe jane si piramidat e hereshme ,me borxhe po mbaheni ,dhe kerkoni lluks,ta shofim ku do meshifesh kur te bie dhendri serbise,ato qe i ke rrotull do ta rrjepin lekuren !

 46. bbbb says:

  po ky fullani po jep alarme cdo dite se ka rene ekonomia si ka mundesi qe per vete shpenzon aq shume ,turp te vije kur na tregon ti pse te mare buke me vete punonjsi i bankes po na u bene kult punonjesve te bankes sikur te ishin princat e vendit .Ne nje dikaster krijohen kushte vetem per pune jo lukse te tjera nese jane te verteta te gjithe ato qe thuhen per nje krevat dopio ,sporte apo dhe mensa falas jane te teperta punonjesi aty ka ardhur per pune dhe do te paguhet per punen qe do te beje nuk ka ardhur per stervitje dhe argetim turp per faqe te zeze mendimi im te jap doreheqjen .

 47. Rexhin says:

  Zoti Fullani banka e shqperise nuk eshte kompani private e jotja,se nuk ta ka lene babai e nena qe te hapesh menca e palestra me parate e taksapaguesve shqiptar,kur te kesh kompanine tende private beja keto privilegje punonjesve dhe ne do te themi bravo

 48. tironsi vjeter says:

  Po pse more koke lope, ne qe punojme dhe e paguajme vete dreken apo ndoshta e marrim me vete cte keqe ka, apo taksat e popullit te thjeshte jane qe skan buke per te ngrene le te hame ne neper zyra e te jetojme neper lluks(kshu mendon ti more koklope). te ngecshin ne fyte e ilace tu bofshin ty edhe kalamojve te tu

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82619
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82619
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 7
      [name] => Ekonomia
      [slug] => ekonomia
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 7
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 5247
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 7
      [category_count] => 5247
      [category_description] => 
      [cat_name] => Ekonomia
      [category_nicename] => ekonomia
      [category_parent] => 3
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34866
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34866
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X