#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Aleanca KuqeZi: Tjetërsimi i territorit, për Berishën burgim të përjetshëm

Kreu i Aleancës Kuq e Zi thirri sot departamentin Juridik me juristët dhe ekspertët e ligjit për të komunikuar nisjen e fushatës “FYTYRAT E KRIMIT”.

Aleanca Kuq e Zi do hetore dhe përgatisë dosjen penale për cdo politikan apo funsionar të lartë të shtetit që kryen krime.

Fotot e politikanit, vendi i krimit dhe referenca ligjore do t’i tregohen publikut, por dhe dosjet do dërgohen në prokurori nga juristët e Aleancës Kuq e Zi.

Departamenti ligjeve i Aleancës KuqeZi publikoi posterin e kryeministrit Berisha, foto e cilis ishte ndërtuar me vendngjarjet e krimeve të kryera nga 1997 deri në marveshjen për dorëzimin e teritorit të kanalit të Korfuzit pjesërisht në favor të shtetit grek.

Ndër të tjera, kreu i Aleancës KuqeZi, Kreshnik Spahiu deklaroi se, “parlamenti i ri KuqeZi si dhe qeverija e kuqezinjve pas pak muajsh do i japin fund amnistisë që demokratët dhe socialistët i bënë njëri tjetrit. 8 vite qeverisje demokratësh nuk u ndëshkua asnjë socialist dhe 8 vite socialistësh nuk u ndëshkua asnjë demokrat. Për këto arsye Aleanca KuqeZi ka vendosur të nis me dosjen e parë penale që i përket shtetasit Sali Berisha për veprën penale të parashikuar nga;
• Neni 208 i Kodit Penal
• Dorëzimi i Territorit
• Dorëzimi plotësisht apo pjesërisht i territorit të një shteti apo fuqie të huaj, me qëllim për të cënuar pavarësinë dhe integritetin e vendit, dënohet me burgim jo më pak se pesëmbedhjetë vjet ose me burgim të përjetshëm.
• Neni 210 i Kodit Penal
• Marrëveshja për Dorëzim Territori
• Marrëveshja e bërë me fuqi apo shtete të huaja për dorëzim pjesërisht ose tërësisht të territorit apo të forcave të armatosura e materialeve mbrojtëse, me qëllim për të cënuar intgritetin e vendit, dënohet me burgim nga pesë gjer në dhjetë vjet.”

Kreu i Aleancës KuqeZi i kërkoi departamentit juridik dhe ekspertëve që të punojnë për dosjen e shtetasit Sali Berisha dhe ta përgatisin atë përpara 100 vjetorit të pavarësisë. Kjo dosje tashmë duhet referuar në vendimin e Gjykatës Kushtetuese ku qeveria e kryesuar nga kryeministri Berisha ka shkelur hapur kushtetutën dhe integritetin teritorial të Republikës Shqipërisë. Ndër të tjera Kreshnik Spahiu theksoi se:

Është në moralin e një shoqërie që jo vetëm të vlerësoj heronjtë dhe rilindasit por edhe të ndëshkoj tradhëtarët e kombit apo ata që kryejnë krime. Shteti dhe shoqëria shqiptare nuk do kenë stabilitet nëse nuk do vendosim një shtet të hekurt ligjor nëpërmjet ndëshkimit të qeveriterve që kanë kryer krime, ky është respekti më i madh që ne mund të kemi për historinë dhe integritetin e vendit. Shqipëria ka nevoj të aplikoj për modelin kroat që dërgoj në bankon e të akuzuarve ish kryeministrin Sanader si precedent besimi për t’iu hapur dyert në procesin e integrimit Europian”.

Kjo nismë e Aleancës Kuq e Zi do të vazhdojë të zbatohet për për cdo ministër, deputet, kryetar bashkie, komune demokrat dhe socialist që ka kryer vepra penale me qëllim që publiku të jetë i ndërgjeqshëm që pas disa muajsh një shtet i ri do të pastroj vendin nga politikanët kriminel.

167 komente në “Aleanca KuqeZi: Tjetërsimi i territorit, për Berishën burgim të përjetshëm”

 1. artan vebiu says:

  Vota i me eshte per Ju. Jeni te jashtezakonshem aleanca kuq e zi

  1. enesi says:

   8 vjet socialistet nuk denuan asnje demokrat dhe 8 vjet demokratet nuk denuan asnje socialist. Kreshnik je Kryeministri i Shqiperise se Bashkuar. Ndonse larg me shirt dhe zemer jam kuq e zi. Gjithe familjen dhe fisin do i bej te jene me aleancen kuq e zi

  2. FYTYRA E KRIMIT says:

   FYTYRA E KRIMIT qenka nje fushate e mrekullueshme. Te gjitha komplimentet per kurajon e Kreshnik Spahiut. Lideri qe i paska munguar Shqiperise ne keto 22 vite. Kreshnik na ke kthyer shpresen dhe mos na zhgenje. Duam fitore

   1. Ben Chicago says:

    saliu nuk firmos atje ku dyshon se mund te pergjigjet para ligjit
    po te jete per gjyq firmosin luli, zhulali,nishani
    p.sh. faljen e detit e firmosi lul basha,
    ne se kreshniku e ka me vertet saliun nuk e kap ligji
    pastaj ai me ilacet e te cmendurve qe pi perseri nuk e kap ligji

    1. kalorsi i zi says:

     Ska gje se fut opziten ne burg se ajo eshte fajtore. Po nje pyetje kisha une, ku ishte Spahiu kur firmosen shitjen e detit? Ah po dha dorheqjen,,,, po kur nuk denua asnje i korruptuar i PD/PS ? Ah po mendonte te jepte dorheqjen,,,,. Sidoqofte problemi qe ngren eshte i rendesishem, mbase nuk na del dobic dhe ky, se Baca i berishajve u betu besa, para tan zotnerve, adhafit, zeusit, budes dhe zotnave tjer qe i njef vec baca, se ka me i fut krejt n burg kriminelat dhe i bani ministra, megjithate beri mire se pastroi burgjet nga kriminelet. Hajt me byth te forta se Shqipnin e mor turku i vnu zjarr, shqiptar mos rri po duku shqiptar.

  3. Motivi Kuq e Zi says:

   PS e mban ne pushtet Berishen sepse nuk ka mundesi te qeverisi nje kriminel 23 vjet. Urime Aleances Kuq e Zi se nuk ka dal asnje burre deri me sot dhe te bej nismat dhe aksionet e udheheqsve kuq e zi. Per mua jeni unik ne te gjithe trevat shqipetare. Ju motivoni cdo njeri kur ju sheh

   1. Te gjithe jemi Kreshnik says:

    Ndoshta te gjithe duhet te marrim frymzim nga kurajo dhe zgjuarsia e ketij burri shteti. Kreshnik Spahiu me ket te sotmen je 1-sh. Nese nuk behemi te gjithe Kreshnik qe te guxojm ta shporrim kete plehre atehere do e kemi shume keq.

    1. Patriot says:

     Endra e jetes sime ka qene te linde nje levizje nacionaliste si Aleanca Kuq e Zi. Do doja te bashkohesha edhe une me kete levizje ndonse kurr skam pas teser partie. Jam dakort qe nese nuk burgoset Sali Berisha nuk ka stabilitet Shqiperia

  4. Nordi says:

   Eshte nje poster i jashtezakonshem.
   Shpendajeni ne te gjithe vendin dhe ngjiteni ne cdo cep, me qellim qe te rritet sensibilizimi popullor se cfre ka bere ne keto 22 vjet bastardi nga Vocitoli.

  5. Flavio Guri says:

   Kush e di se sa shume vizitore do kete! Ta mbyllin me mire tek kopshti zoologjik si nje kafshe e rralle qe lind nje here ne 1000 vjet!
   http://imazheshqip.blogspot.com/2012/04/e-kane-zgjedhur-vete.html

 2. Rama-Berisha largohu says:

  UAUUUUUU me kete qe paska bere sot Aleanca Kuq e Zi ka fitu zemrat e cdo shqipetari

  1. iliri uk says:

   nje pyetje kisha une, po dosjen e vet te 1996 kut manipulonte zgjedhjet si aktivist i epur i PD do e beje spahiu? po Rama ka 3 vjet qe thote po te njejten gje qe kushdo qe ka shkelur ligjin do jape llogari nje dite. e di ky spathiu qe duke bere keto dosje po minon ligjerisht prokurorine e neserme? ky jo vetem qe nuk merrka vesh nga ligjet e shtetit por me duket me keto dosje do i japi nje alibi kujdo qe ka shkelur ligjin te dale i palagur sepse prokuroria ligjerisht nuk mund te paraqese ne gjyq dosjet e nje force politike. kjo qe po ben ky eshte thjesht propagande joserioze dhe diletante. lum ju qe i thoni bravo vetem sepse ai thote ate qe doni te degjoni.

   1. arrori says:

    iliri uk,ulu ne vend,dysh.kjo eshte e vetmja gje,per te cilen pret ky popull.ai edi yt as nuk e permend ndeshkimin per keta plehra.ai don te leje te kuotojne ma lini mua pushtetin,se nuk ju gjen gje nga une.kjo levizje eshte e vetmja duke i hyre ketyre plehrave ne rruge ligjore dhe me logjike.zaten,ky popull mban ne gji trapa si puna jote,prandaj nuk ben hajer.nese je vertet ne uk,kthehu prape ketu dhe eja na mbill ca arrore,se saliu akoma nuk e realizuar planin per te mbjelle 30 miljon arrore.derr!

    1. iliri uk says:

     o arrori i saliut po nuk i takon edi rames ti denoje o gomar por prokurorise dhe gjykatave prandaj nuk flet budallalleqe Rama si ai kreshniku i saliut te 1996 qe ti nuk ke qejf te replikosh!

    2. gjethi i thate says:

     Pse bëheni naivë!
     -E zëmë sikur nesër ky Kreshniku bëhet kryeministër.(them e zëmë sepse është e sigurtë që nuk fiton dot aq sa të bëhet).Dhe ja ku po e them se nuk e fut dot në burg njeriun nga vucidoli,jo se e ka frikë,por dihet se në demokraci nuk ka faj të përbashkët.dhe kur them këtë,kam parasysh që marrëveshjen me greqinë nuk e firmos njeriu nga vucidoli në mënyrë personale,por këshilli i ministrave dhe posaçërisht ministri i jashtëm.Dhe në fund asnjë nuk do të shkojë pas hekurave sepse gjykatësit e lartë tashmë janë zgjedhur dhe bashkë me ta edhe prokurori(apo edhe këtë nuk e kuptoni që kjo gjë ka marrë fund).
     -Duke qënë në këto rrethana,këtij kreshniku nuk i ka mbetur gjë tjetër vetëm të bërtasë për kapjen e ujkut,dhe qëllimisht lë çakallin që të bëjë kërdinë.

  2. Fryma e tropojaneve says:

   Hallall kjo fushate dhe ky poster i montuar me krimet e Berishes qenkan gjeja me e papare qe ka bere aleanca kuq e zi. Ky Kreshniku eshte veret shume trim

   1. xhoni says:

    Nuk jeni FRYMA E TROPOJANEVE,POR PORDHET E TROPOJANEVE!!
    Ne se Kreshniku donte te bente ndonje gje kunder KRIMEVE TE BERISHES,mund ta bente kur ishte ne KRYE TE DREJTESISE MAFIOZE SHQIPTARE SI BASHKE AUTOR NE KRIMINALIZIMIN E SAJ POLITIK!!!
    Keto te tjerat jane LOJE E BERISHES!!!
    MOS U MASHTRONI PRAP,O TURMA PA TRU!!!

  3. I lekundur says:

   Keta te Aleances Kuq e Zi i kam pare me shume dyshime ne fillim por vertet qe jane e vtmja levizje politike qe ja vlen me i mbeshtet. Me pelqen qe Ky Kreshniku ka mbledh shume personalitete te shquara madje shume dhe me te vjeter ne moshe se vetja. AK ka pesuar nje zhvillim te paimagjinusem dhe nuk do jete cudi te dale forca e pare politike ne zgjedhje

  4. zkq says:

   He t’lumt ty Kreshnik kreshnikesh.
   Na thuaj care do i besh Berishes se na vjen mire teksa rrufisim kafen e thithim tym duhani. Na vjen mire qe keto pune do i bejne te tjeret jo ne. Pra nuk ka nevoje te dalim ne protesta masive qe do t’i merrnin frymen kesaj qeverie dhe nuk do te lejonin ty o Kreshnik te na i dridhje si kokelopa i Integrimit. Vazhdo, vazhdo se na vjen mire kur na masturbon trurin, o sa qef, ooooo….

 3. shqip says:

  Hej ta lumsha breh. Kreshnik Spahiu ashtu sic ke emrin ashtu je. Fytyra fisnike pasqyre e shpirtit

 4. anti-grek says:

  Vazhdoni keshtu o rinia Kuq e Zi se ju jeni opozita e vertete ne Shqiperi. Kete qe po beni do hyni ne historine e shqiptareve si rilindas modern

 5. nena says:

  …me te tille politikane???? Do ti duhet Prokurorise dhe Gjykatave qe te punojne me orar te plote te Shtunave e me orar te pjesshem edhe te Dielave….

  1. tourkofagos says:

   pordhe me rigone,Berisha do te qeverris der me 2021….ai popull kete islamik meriton,popull me bisht…….

   1. Zigur Qarri says:

    Perse o karagjozi Polenes,edhe ti ke bisht???-hahahaha,e paske opereruar me duket!

    1. hajriu says:

     …. nuk e ka operuar o zigur por e ka futur ne mendere ne menyre qe kur nuk ka kliente bene autoerotizem. Dava pedoje, dava dyfytyrshi…grek hesapi.

  2. Arber says:

   Dita e gjykimit po vjen… Aleanca KuqeZi do te vendos ne banken e te akuzuarit Perbindeshin Sali duke e denuar ate perjetesisht per krimet qe i ka bere dhe vazhdon t’i beje ketij kombi

 6. Rigert says:

  Sali berisha eshte kthyer ne nje makth per te gjithe shqiperin.
  ky njeri ne 22 vite te karieres se tij politike ka qendruar ne pushtet, duke vrare e duke kercenuar me jet cdo qytetar apo biznes qe i del kundra,
  e ka kthyer territorin shqipetar ne nje terren lufte ku cdo njeri mund te vritet si nje kafsh dhe askush nuk denohet.
  Aleanca Kuq E Zi duhet ti japi fund keti pushteti vrases me ne krye Sali Berishen.
  Shqiperia po mbush 100 vjet pavarsi me nje bilanc lufte ne vrasje ne 100 vjetorin e saj ky eshte nje turp..

 7. Erioni says:

  Aleanca Kuqe e Zi keshtu vazhdoni te gjith duhen cuar mbrapa hekurave. Sic e ka nisur me kete ritem kjo Qeveri,do te jeni te detyruar te ngrini per cdo qarke nga nje Burg te Ri.

 8. anarkisti says:

  Ne qoftese e vazhdon deri ne fund kete inisiativ kjo aleance,do te kete mbeshtetjen e gjith Shqiptareve kudo ndodhen por duhet te fitoje besimin me vepra dhe jo me fjale per elektorat.

 9. TANI says:

  KUPTOHET QARTE SE CFARE PO I AFRON KOMBIT SHQIPTAR . KRYEMINISTRI SALI BERISHA . NJE SHQIPERI PA SHQIPETAR, PASI PUNOI PER 22 VITE ME RADHE PER TA SPASTRUAR , DUKE JA BEE JETEN TE PA MUNDUR KETU.

 10. ardit cela says:

  Mesa duket koha e mbreterimit te diktatorit po paksohet c’do dite e me shume…Aleanca Kuq e Zi po hedh hapa konkrete e jo fjale boshe per rrezimin e mbreterise se krimit dhe kthimin e pushtetit tek populli…Pushtet qe tashme ka 100 vite qe i mohoet…Ka vite e vite qe ligji i vetem ne Shqiperi jan fjalet e forces qe eshte ne pushtet dhe krimi eshte gjithcka qe flitet kunder pushtetit…Zoti kryeminister i krimit dhe jo i shqiptarve ka ardhur koha te shkosh atje ku e meriton dhe atje ku ke vite qe duhet te ishe…Vetem ne birruc ,vetem neper skutat e errta te vuajtjes se denimit mund te te lesh ty qe shqiptaret te jene te sigurt…Ky njeri duhet te vuaj ashtu sic ka detyruar kte popull te vuaj kaq e kaq vite…Ka vetem nje zgjidhje -‘ose ky njeri ne pushtet e gjith Shqiperia te digjet e te shkretohet ose ky njeri i burgosur e gjith Shqiptaret te sigurt…’

 11. TROC says:

  Aleanca Kuq e Zi me kete aksion te sotmin keni thyer cdo parashikim dhe keni treguar profesionalizem larg sharjeve dhe shpifjeve boshe. Kreshnik je nje lider qe e meriton te jesh kryeminister i Shqiperise

 12. Drini says:

  He more ju lumte o kuqalosha. Ne burg te birin e sheqeres, per maskarallaqet. Keni voten time familjarisht. Vetem te vije dita te shohim mbas hekurave hajdutet dhe kriminelet. Ama do te jete e paplote lista e hajduteve nqs. aty do mungoje lili i monikes dhe jozevrima ose shurra e PD.
  Perparaaaaaaaaaa kuq e zi

  1. inf says:

   Drin jam plotesisht dakort me komentin tuj;
   Nuk ka dhe nuk do ket perjashtime me zorraxhit e viçidolit me halet e çorrovodes jo dhe vetem JO……………
   Ky rregjim eshte kalb qysh diten qe u kriju ky rregjim hajdutesh dhe delenxhileresh do kalbet pas hekurave se kshu e meriton kujton se do i mbroje USA+BE por gabohet rende BE+USA po e çfytezojne dhe kur i vjen ora e hedhin si kokerr muti ket verremli ket tradhtar ket satrap ket horr e bir Kodoshi ket sperme e fare Serbije ket rrugaç e goje mut ket psikopat qe e beri vendin ALBANIA per faqen e zeze.
   Burgun e ke pak plumin e ke hallall ti o qelbesire ti o bagabond ti o armik i betuar i Kombit ALBANIA ti o Kelyshi i Nikola Gejxhit qe po tenton prap me shit Kilometrat Katror DET Greqise se evgjiterve ti or pis o rryp e bir Armiku ti o kodoshi i Albanise .
   Ptyyyyyyyyyyy te ka mbulu turpi e kodoshlliku me rrac fare e fis me soj e oborr e sorrollop ty o njeri i poshterr o kafshe e shpellave je ti.
   BURG TE PERJETSHEM PER KET PALACO PER KET ARMIK PER KET HORR E HAJDUT .

 13. ARBENI says:

  Terror ne cdo cepe te vendit . kjo eshte dhurata qe i ofron nje tradhetar vendit te vete.

 14. Geri says:

  Askush deri me sot nuk ka mar inisiativen te hetoi politikanet e shtetit Shqiptar me ne fund doli nje burr qe nuk ja u ka friken ketyre morrave dhe do i vej ata para drejtesis..
  Aleanca Kuq E Zi me ne krye Kreshnik Spahiun mori kete inisiativ dhe jemi te bindur qe shum shpejt do ti shofim pushtetaret Vrases mbas hekurave te burgjeve …
  karrikja e pushtetit nuk mund te perdoret si arem vrasese ndai shqiperis por si nje Arem per te shpetuar shqiperin nga keta vrases ne pushtet..

 15. aleksandri says:

  SALI BERISHA PO E FUT VENDIN NE LUFT CIVILE , KUJT I SHERBEN KJO .

 16. ERI says:

  Te LUMT o KRESHNIK SPAHIU, me kete deklaraten e sotme na kr ber kreanar qe jemi shqipetar ….

 17. Kujtim.Xh.Ibrahimi says:

  Mbahuni sic e keni nisur.Te tille politikane duhet te udheheqin kete vend.

 18. burg pa afat per sal matrapazin qe po shet shqiperin dhe pasurin e saj te pa cemushme.

 19. FREDI says:

  ME KETO VRASJE QE PO NDODHIN PO TERROZIZON POPULLIN. PER TA FRIKESUAR, QE TE TREGOJ SE MUND TE KETE DHE ME KEQE ME KEQ SE KAQ NUK KA KUR LIGJI NE DORE TE SERBEVE. A MUND TE VRASE SERBI ME SHUM SE PO VRETE QEVERRISJA E SALI SERBIT.

 20. cela ardit says:

  epo te kesh plot 22 vite ne pushtet dhe te gjitha ligjet ti kesh kaluar ne duret e tua…dhe ne fund ti shkelesh ligjet qe i ke hartuar sipas qejfit aq rend sa te meriotsh burgimin e perjetshem…JE I MANGET ZOTI KRYEMINISTER OSE JE I VERBER PREJ KORRUPSIONIT E JE ZHYTUR AQ THELL NE TE SA SHPETIMI TANIME NUK EGZISTON….

 21. Marin M. says:

  Se mos e zbrisni denimin vetem me pension pleqerie?!!

  1. Orjela says:

   Denimin e cakton Kodi Penal! Nuk mundet kurrsesi t’i shpetoje pergjegjesise per te gjitha krimet qe i ka bere dhe vazhdon t’i beje ketij Kombi

 22. BENI says:

  MISJONARI ME I DENJTE NE HISTORIN E SERBISE. ESHTE SALI BERISHA , A DO E SHKATERRONTE ME SHUM SERBI SHQIPERINE SIKUR TE NDODHEJ DHE NE NJE LUFTE FRONTALE .

 23. agushi says:

  O SALI O LEGEN PRITI KUQEZIUN
  SE PO TE VIEN …

  1. Koço Pulexhi says:

   O Ramis o legen,prite Salen se po vjen. E pastaj ,O Fatos o legen prite Salen se po vjen.Do te vazhdojme O Edvin o Legen prite salen se po vjen.Tani na qenka bere Sala legeni.Haaaa,popull leshi ka njezet vjet qe i sjell per hunde nje psikopat,duke i vrare,çpronesuar te djethtet e djeshem dhe gjithe te majtet te djeshem e te sotem me krijimin e pasunareve te rinj me gjak blu.Bile dhe duke na turperuar pasi na ka kthyer ne çmendine te Europes,me ne krye kryepsikopatin Sali Ram Berisha.

 24. cakalli7 says:

  Ky kriminel meriton te haje plumbin ne balle dhe jo burg te perjetshem se i beni ndere…ky felliqesire e ka mbushur kupen dhe smban me prandaj duhet ekzekutuar eleminuar nga faqja e dheut sa nuk eshte vone se perndryshe ka per te kerkuar Azil Politik ne Turqi

 25. BEDRIU says:

  SALI BERISHES DHE BANDES SE TIJ NUK I MJAFTON BURGIM I PERJETESHEM,
  POR BURGIM ME VDEKJE…

  1. Elektorat Gri says:

   Fatkeqesi qe legjislacioni jone nuk e parashikon denimin me vdekje,vetem kete meriton Perbindeshi!

 26. klea says:

  Me gjithe territorin e leshuar per afera korruptive , kam frike se zotit kryeminister s’do ti mjaftonin as 3 jete per te vuajtur denimet per krimet qe ka kryer.

 27. BERTI says:

  LIGJI DHE QEVERRISJA NE DUART E NJE SERBI, SI BERISHA. SI DO FUNKSJONOI ,A KA BURRA KY VEND. A KA ARDHUR KOHA PER NJE REVOLUCJON , PER SPASTRIMIN E SHERBETOREVE TE AGJENTURAV SERBO GREKE. KY NJERI DUHET VARUR PREJ GJUHE.

 28. ULIGANI says:

  NESE UNE DO ISHA NE VEND TE SALI BERISHES DO VRISJA VETEN SI E PERBALLON KY NJERI KETE PRESION TE POPULLIT?
  A KA SEDERR KY NJERI,
  MUA ME DUKET SI NJERI I SEMUR MENDOR..
  KUQeZINJ TA LARGOIM SA ME SHPEJT KETE FYTYR VRASESE TE SHQIPERIS…

 29. babloki says:

  me behet vertet qefi qe disa avokate te rinje cohen dhe marrin persiper detyre te cilen as gjyqtaret me ne ze dhe vete prokuroria e pergjithshme nuk e ben. mesa duket AK eshte e vetmja parti qe po sulmon padrejtesite dhe krimet qeveritare. dhe e vetmja force opozitare momentare qe denon sali berishen..e meritojne voten ne 2013, meritojne qeverine dhe meritojne cdo shqiptar ti perkrahe

 30. SKRAPALIU says:

  Sali berisha qe kur u bashkua me grabiteqarin Ilir Meta, nuk po len territor pa zaptuar e pa leshuar,
  ka ardhur koha qe keta dy politikan vrases bashk me Edvinen te paguajn per veprat e tyre kriminale…
  kemi besim te ty Aleanca Kuq E Zi…

 31. landi says:

  ah sikur ta haje dhe ky

 32. apolloni says:

  ligji nuk mundet te kete vende per tu shprehur, se sa mundet ta denoj berishen , me sa keq i ka bere ketij kombi . e mendoj se duhet denuar ne nje menyr cnjerzore ashu si beri me popullin e vet. duhet te kete nje vdekje me vuajtje , nuk mund te kete denim tjeter per kete tradhetar sadist. shpresa e vetme eshte aleanca kuq e zi qe mund ta zhduk kete fare te keqe.

 33. Drini says:

  Ore Bedri , pa na sqaro ca eshte ky burgimi me vdekje se sikur spoe marr vesh mire.

  1. Albanos says:

   Denimi me Vdekje,mjafton Drin’?

 34. asivelk says:

  Vetem nje kryeminister eshte ne bote i cili , vete harton ligjet, vete i miraton ato e me pas eshte po ai vete qe i shkel ato , dhe ky eshte SALI BERISHA !!!

 35. anila kumria says:

  nuk ka denim per sali berishen, pervec VDEKJESSSSSSS

  1. tourkofagos says:

   hahahaha,me habit fakti se; si ka mundesi qe nje femer[qe nga vet natyra eshte e bute dhe perfaqson dashurine]te jete kaq extreme !!!! duke kerkuar vdekjen e nje burri…!!!???
   jam kurioz ne do te lutnit te njejten gje per burrin tuaj,nqs ai u tradhetonte…….!!!

   1. !!!!!!!! says:

    Ja shembulli i nje specieje te ndryshuar gjenetikisht. Po ske si ta kuptosh, se je i kufizuar menderisht. Qe nga nickname qe zgjedh, duket sa tru ke. Turqia ju shke…nga para e mbrapa po te doje, ashtu si ju mori Qipron, dhe perfitoni nga Nato. Por sec cfare ben Turqia me Greqine eshte puna e saj, por ti pjelle e modifikuar duhet te varesh prej gjuhe. I duhet derguar SHIK-ut nje mail per kete pjelle sakate, te frustruar qe ngeli duke vjelle vrere neper gazetat shqiptare.

 36. sadete says:

  Rrofshin keta kuq e zinjte se vetem te ta e kemi shpresen. se sa per te tjeret nuk duam ta dim me .

 37. VRASESI says:

  SALI BERISHA PO VRET KET POPULL CDO DITE.JO BURGIM TE PERJETSHEM. ATE DHE FAMILJEN E TIJ DO E ZHDUKIM NGA FAQA E DHEUT

 38. burg i përjetshëm says:

  Sali Berisha është i lindur tradhëtor.

 39. Vrases says:

  Sali Berisha na ka len pa pune dhe ne vrasesit..
  ka ren kriz e madhe ketej nga ne …

 40. Anila says:

  Plote 22 vjete te kemi besuar se ti Z.Berisha do e mbrosh Shqiperin kunder cdo lloj korrupsjoni…dhe ne te besuam se verjoret jane te beses…po ti ne kete qe ke ber meriton burrge te perjetshem…

 41. ambra cela says:

  te cohemi te gjith kuq e zinjt dhe te hedhim posht 22 vite vuajte,varferi…..te gjith jemi lodhur me te njejtat premtime,me te njejtat fjal po ku jane veprat Z.Sali…ne duam vepra dhe jo fjal prandaj ka ardhur koha qe cdo gje te ndryshoj…

 42. Shqiptarja says:

  Shqiperia ne shekuj lufton te rifitoje territoret qe dikur disa te huaj ja moren asaj padrejtesisht… dhe nderkohe vjen ky kryeminister “i ndritur” qe jo vetem nuk lufton per te rikthyer shqiperine etnike, por perkundrazi rrudh cdo dite e me shume kufijte e saj … qellimi i tij eshte ta ktheje shqiperin ne nje vend aq te vogel , saqe ai edhe nje grusht te afermish e kuneterish ta sundojne ate sipas ligjeve ose me sakte kanuneve qe ata dita dites po thurin.. Turp per kryeministrin , turp per ata qe heshtin dhe nderime te thella z.Kreshnik Spahiu qe del kunder rrymes qe nje grup pushtetaresh kane krijuar…!!!

 43. ariu murrem says:

  berishes i ka ardhur vdekja , si puna e qenit qe pshurr te dera e xhamise . ky ka peshurr kombin SHQIPTAR.. ta rjepim e ta lyejm me krip te piqet i gjalle ky moster. ky po na vret pa gjyq dhe keshtu duhet te perfundoi.

 44. E. HYSENBEGASI says:

  une e njoh sali berishen personalisht. qe ne kohen e komunizmit ai ishte me sahanlepiresi i enver hoxhes. dhe tani po mundohet tja kaloje atij.Kerkon te mbahet mend si diktatori me i eger i te gjithe historise se shqiperise. 2 nuk ka si sali berisha. atij dhe argites dhe shkelzenit u jane hapur dosjet ne prokurori..me te felliqurat e mundshme dhe askush nuk ka guximin ti fuse pas hekurave. AK ju jeni te vetmit qe kam pare qe po luftoni dhemb me dhembe me kriminelin me te madh te diktatures. por duhet te keni ghithe popullin pas jush.Popull i drobitur dhe i nenshtruar, e vetmja fuqu qe ka eshte te vota tashme dhe me ate dte vetmen fuqi duhet te vendose drejtesine e kerkuar gjate 22 viteve qe kemi jetuar diktaturen.

 45. bomber bolixher says:

  strategjia e saliut me duket e qarte : te djege shqiperine, ne menyre qe qeveria e ardhshme te mos kete fuqi per ta nisur nga 0.dhe rrjedhimisht populli te kerkoje serish ate ne krye. por kjo nuk do ndodhe, dhe mesa duket spahiu po kujdeset per kete gje. sali berisha do syrgjynoset ne nje cope hale te burgut pa mundesi per te marre fryme, jo te ushtroje terrorin e tij.

 46. enes haka says:

  duket se kush lufton per te rrezuar regjimin e sali berishesh dhe duket dhe kush rri ne vend numero. PS nuk ka fuqine e mjaftueshme dhe eshte mjaft e perfshire ne pazaret e kriminelit, prandaj dhe ja mban dhe ison. AK perdite denoncon cdo pazar, cdo padrejtesi qe behet ne republike.

 47. seldi says:

  cdo ndodhte nese ,presidenti AMERIKES do te fuste vendin e tij ne nje rrug pa krte si ky sali kasapi ram berisha. 1) do perfundonte ne dhomat e gazit?????? 2)do e vrisnin me injeksion??????????/ 3)apo do denohej me burgim te perjetshem????????????? 4) mendoni se dhe mund ta ballcamosnin si njeriu qe i beri me keq vendit te vet????????? per te sherbyer si shembull per tradhetaret e tjere , qe ta din fundin.????

 48. Tropjanja says:

  Hajdut … na e flliqe Tropojen

 49. juristi says:

  sali berisha meriton te denohet per cdo krim te parashikuar ne kodin penal. ka kryer krime nga me makabrret per babezine e pushtetit te tij, dhe te familjes. nuk eshte i pavdekshem, nuk eshte as zot.. eshte nje i mjere ne grahmat e tij te fundit qe e pret fati me i keq.fati i nje perbindeshi. tej krimineleve.

 50. sofokliu says:

  z seldi.ne USA. nuk mund ta imagjinoi nje kryeminister apo president te tradhetoj kombin se e ka ne kushtetut. dhe bene betim 5 here ne dite per ameriken. ky betohet per serbin. denimi i pa shembullt do jete. por nuk arrin ta mendoj se zduket nga sherbimet sekrete usa. por berisha ka vene sherbimet sekrete shqiptare nen kontrolline udb. sherbim sekret serbe.

 51. tropojani patriot says:

  o vllezer . na flliqi ku moster . por nuk eshte tropojan po serbe . keshtu e ka fisin dhe te ne tropojanet prej stergjyshesh njifen si serbe dhe nuk ben njeri krushqi me familjen e tyre. hajt se nje tropojan do e heqi qefe kete moster tropoja se mbane dote tradhetin e ketij serbi qe hiqet si tropojan.

 52. paskuqani says:

  Kujdes se po e merrni ne qaf me kte denim ore,ati dhe dhjet vjet ymer i kan mbetur,ju merreni me denime qesharake,te puqet dhe me gaxhain ne burg, te krijoj dhe ndoj parti atje,ikni ore se lat nam, personat qe behen protagonist per ndryshimin e territorit shqiptar, duhet te denohen me vdekje direkt me gjykim te shkurtuar dhe eksplusion nga SHqipria te gjith familjeve te tyre pa te drejt kthimi ne vendlindje.ky esht denimi i merituar.

 53. astriti info. says:

  menyra me e mire eshte te behemi 1 miljon KUQ E ZI e ta cojm perpara gjyqit , serbin e kamufluer si tropojan. tropoja i logariste njrzit me ordiner imoral keto familje serbesh .e kuptoni se nuk eshte shqiptar ky. ta zhdukim. duke u bere bashke.

 54. ina says:

  BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

  BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

  JEMI ME JUUUUUUUUUUUUU

 55. Ah ky milet hesapi qe i ,mban syt gati pas deres se cdo dollapi !
  Te njeten gje “Demokratet” ne vitin 91 i premtuan se do nxjerin para gjyqit e denojne komunistat ,toka do i shkoje pronarit,te perndjekurit do fitojne cdo liri qe ti doj suma, do jetojme boten e lire ,do bejme
  shtet demokeratik etj etjetj premtime elektorale .
  Kur ju hapen dyert dollapit ,shqiptaret moren Krimin .
  Pra cili ishte rezultati ?22 vjet vuajtje mizerje ,maskaealliqe,krime,zhdukje,prostitucion,drohe,c’moralizim i shoqerise ,shperthime instiktesh prej kafshe te lire ,politkan me kostum ,ne koke Mafioze te gjithfarlloji ,pra demagogji mashtrime cnderim i emrit shqiptar ne Bote ,injorim i plote ,bastisje thesaresh te shtetit dhe asnji se rrun trapin,shitje teritoresh per karrige ,pra mos me u zgjate shume ………………….nji milet qe i pelqejn klithjet histerike,
  qe nuk dijne cduan nga jeta,milet qe i pelqen te manipulohet ne cdo kohe thjeshte me forma te tilla gerthitese larg cdo veprimi konkret .
  A spo kerkojn te gjithe shqiptaret ne kaq vjete denimin e sali berishes ,ne gazeta blogje ,e thirrje publike ? Hahaaa kjo eshte cmenduri per nji komb e pabesushme te manipulohet kaq leht si ne vend te trurit te kishte dicka te cuditeshme .Ja ku e kane kta qe bejne trimin tradhetarin e kombit ,perse nuk i lajne hesapet ,apo do ndjekin rruget ligjore kta hahahahahahaa corb mashtruse.

 56. Liljana shtembari says:

  Z/Berisha me gjith keto krime nuk do te duhet dhe nje shekuull me te pastruare ne radhet tona, po me bashkimin e popullit dhe me krye krehun e Aleances kuq e Zi Z/KRESHNIK SPAHIU do te shfarrosim ne lektoratin 2013. Atehere do ta ndjeshe thirrjen e nje populli qe po kerkon me gjake buke,uij,veshmathje,prej varferise qe ju i kanoset vendte tone… nuk harrohen lehte Gerdeci,shitjet e pasurvie tona kombtare… dhe shume e shume krime qe ju i mbuloni si te ishin thjeshte lojrash femije per ju….po shume shpejte do dalin ne drite te gjitha po nuk do ju duhet nje streh per tu fshehure por nje PLUMB per tu treture .

 57. peci luku says:

  KE POPULLIN E TERE O KRESHNIK QE DO VOTOJE PER JU AKOMA SE KE KUPTUAR QE KE ME TEPER SEC MENDON 2 PARTITE E MEDHA MBROJNE NJERA TJETREN VETEM FJALE NE BISEDAT ME MIQ E SHOKE DO TE VOTOJME TE JESH I SIGURT SALIU DUEJ VARUR I GJALLE NE RRAPI NE MASHKULLORE KRIMINELI ME I MATH I KOHES E SHITI SHQIPERINE E VODHI SOLLI HELMET E BOTES TI GROPOSE NE SHQIPERI DENIM SA ME TE SHPEJTE

 58. abi says:

  o sali o karajfil e ke koken si pedofil,
  o sali kur te vjen koha per te ikur ku do e len shkelzenin e argiten o sali o biri i shkines
  te gjithe shqiptaret
  do te pshurrin fytyres
  o sali o gomar tere bota e din qe je trathetar

 59. Kotropuzi says:

  Jam plotesisht i habitur se si ka mundesi qe deri tani nuk ka ofendime krahinore, per sa i perket politikanve dhe te korruptuarve keta KUQ e ZI-t mire jau bejne (po e paten me gjith mend, po kam frike se keta prokurore dhe gjykatsa qe do ti denojne keta politikane nga do te jene nga Shqiperia opo nga ????????????!!!!!!!!!!.

 60. Saranda says:

  Beku qofte nana qi ka ba nji Kreshnik.

 61. Ja, kur do njeriu qe te luftoje konkretisht dhe jo me llafe gjehen edhe format, mjetet per te ndertuar nje opozite konstruktive, besimndjellese. Jo per hakmarje, por per te edukuar opinionin publik me ndjenjen e kundershtimit ligjor ndaj se keqes – ngadoqe ajo te vije.

 62. nastradini says:

  PSE KRESHNO BRILANTINA DHE AKZ-JA E TIJ JANE TE PABESUESHEM?

  Kreshno Brilantina i AKZ-se duhet ta kishte bere kete gje, qe deklaron pas pilafit, kur ishte nenkryetari i KLD-se dhe kishte frenat e Gjyqsorit ne dore. Pse nuk e beri? Kreshno Brilantina i AKZ-se duhet te kishte nxjerre Sali Piramiden ne banken e te akuzuareve kur i vuri zjarrin Vatanit dhe falimentoi ekonomine e renoi shtetin ne vitin 1997. Pse nuk e beri? Ne vend te saj e fshehen Saliun ne shtepine e Bashkim Finos me urdher te Pandeli Majkos, qe vajton sot si kukumjacke e vetmuar ne gazeta te ndryshme dhe shkruan elegji ne media. Pse vepruan keshtu? E di Fatos Nano Bixhozxhiu dhe Pijaneci. Qe tani po kerkon te kendoje kengen e Spapsme te Balles sa here qe Saliu ndodhet ne siklet i gadshem per te ndihmuar ortakun e biznesit te perbashket. Kreshno Brilantina i AKZ-se duhet ta kishte denoncuar Sali Kusarin e Armatimit te Ushtrise se Bamir Topit kur firma private Saliu&Son po vidhte si magjype hindie armatimin e ushtrise shqiptare. Pse nuk e beri? Kreshno Brilantina i AKZ-se duhet te denonte jo vetem Saliun, por edhe djalin e tij per menxyren e Gerdecit dhe vrasjet makaber te Remzi Hoxhes dhe Kosta Trebickes. Pse nuk e beri kete, por heshti si nje peshk mocali? Kreshno Brilantina duhet te denonte Sali Gjakatarin kur vrau njerez ne 21 janar nga paniku i humbjes se pushtetit. Pse nuk u ndje fare per kete krim monstruoz kunder njerezimit? Qe cdo KLD ne Bote do ta denonte fet e fet pa menduar fare. Pse nuk e beri kete? Prandaj edhe nastradini thote se para se te hiqet si PATRIOT dhe te mashtroje dallkauket Kreshno Brilantina le t’i therrase sado pak MORALIT si drejtues afategjate i KLD-se dhe Gjyqsorit shqiptare vite me radhe. Pasi te beje bilancin e jetes se tij si pushtetar le t’i meshoje sa te doje demagogjise false po deshi bashke me Bamir Topin.

  1. hasan says:

   E çmoj te drejte komentin e zoterise,por,kush tkjeter na ka premtuar veç Kreshnikut per ndeshkimin e fajtoreve dhe krimineleve?Une per vete megjithse i lekundur me duket se do te dorezohem tek rinia e Kreshnikut.Kreshniku ka parti me njerez te rinj dhe energjike.Vetem ata mundet ta vene ne banken e te akuzuarve banden e sotme qeverisese.Me duket se do te ma morin voten keta çunat Nastradin efendi.Ti nga do ja mbash Nastradin efendi?

   1. nastradini says:

    KUJT I PLAS?

    Se per ke do te votoje nastradini? Mesiguri nuk do te jete per nje DEMON gjakatar, qe ka vrare njerez te pafajshem si psikopat filmi. Mesiguri nuk do te jete nje hajdut qe ka vjedhur fonde publike dhe pasuri private si nje bande mafioze agresive. Mesiguri i zgjedhuri i nastradinit nuk do te jete nje njeri pa kulture, pa inteligjence dhe pa vizion per zhvillimin e vendit. Mesiguri nuk do te jete nje ish Sekretar Aktiv i Partise se Punes, Spiun i fshehur i Sigurimit te Shtetit, mik i afert i ANTIKRISHTIT Enver Hoxha. Mesiguri nuk do te jete Mashtrues Ordiner per Miletin e paditur me Perralllat e tij per Superfuqi Imagjinare, kur Shqiperia eshte katandisur si ne vitet fatale 1991 dhe 1997. Por mesiguri vota e nastradinit nuk do te jete per ata, qe e perkrahen kete DEMON gjakatar me te gjitha forcat e tyre dhe e mbajten ne pushtet vite me radhe duke gezuar te mirat materiale dhe ofiqet qe DEMONI i lig u jepte here pas here. Besoj se Shqiperia ka ne gjirin e saj figura te tilla te paperlyera.
    Hasan Miku, Zoti ne Qiell ka thene: “Vleresoje ROBIN nga jo nga ato qe premton, por nga ato qe ben.” Ndryshe shume here ne histori pushtetare dhe sundimtare kane predikuar: “Beni si them une, por meos beni sij bej une!” Kjo vlen edhe per Kreshno Brilantinen, qe ka nxjerre shpaten e nacionalizmit dhe po ndersen shqiptaret kunder fqinjeve si nje Hitler i vertete me permasa albaneze ne kohe moderne. Prandaj eshte shume reale edhe pyetja e nastradinit per AKZ dhe ithtaret e saj: “Cfare ka bere Kreshik Spahia deri tani?” Sepse te thenat i kishte shume te bukura edhe Ilir Meta para se te tundohej nga oferta e Saliut per ndarjen e byrekut te pushtetit. Dhe byreku i Saliut ka shume pjese per t’u ndare, sepse Saliu eshte “BUJAR” kur e sheh qe i rrezikohet karrikja e pushtetit. Keshtu nuk do te jete cudi qe t’i shohim te dy, njesoj si me pare edhe Kreshnon edhe Bamirin ne perfaqimet e koalicionit me Saliun ne muajt e ardhshem, sic pame edhe metamorfozem e Ilir Metes para do kohe. Atehere komentuesit ne TEMA dhe gjetke do te fillojne te nxjerrin dufin e shpirtit me replika dhe romuze, por do te jete vone. Sepse ne fund te fundit:

    KUJT I PLAS?

    1. hasan says:

     Petro Marko-Nga tja mbajme atehere?Ti japim faj Kreshnikut se çfare ka bere?Me nje shtet ku te gjitha pushtetet i mbledh ne dore nje psikopat çfare mund te besh?Ja e lame dhe Kreshnikun,se une thashe qe jam i lekundur.Sa jane alternativat qe na afrohen?Eeeeee hall te jesh hall te mos jesh.Kjo eshte çeshtja jone ne Shqiperi.

     1. nastradini says:

      Megjithe respektin per Petro Markon, nastradini nuk ka qene asnjehere internacionalist komunist ne Spanje dhe nuk i ka thene Hasta La Vista dashnoreve te tij simpatike ne dhe te huaj. Prandaj nuk e di nga e gjete kete emer shkrimtari per nastradinin, ndryshe te respektuar nga shqiptaret. Ti ne repliken tende per nastradinin ngre nje ceshtje mjaft thelbesore: Per ke te votojne shqiptaret? Qe nuk po mer zgjidhje 70 vjet me radhe. Nje here zgjodhen per BOS Enver Sadistin, qe jo vetem falimentoi ekonomine dhe renoi shtetin, por i transformoi shqiptaret si skllever ne vendin e vet. Me pas zgjodhen per BOS Sali Komunistin, Sekretarin e Partise se Punes, sepse u genjyen nga premtimet dhe fjalet e bukura te tij. 1997-a e tregoi me vepra, se premtimet behen kollaj, por zullumet akoma me kollaj. Shqiptaret u zmeruan dhe e hoqen Sali Piramiden me kallash ne dore. Po ke zgjodhen per BOS? Toz Nano Pijanecin dhe Toz Nano Bixhozxhiun. Dhe e qarte qe ne 2005 nuk mbante uje me pilafi dhe erdhi perseri ne pushtet BOSI i ri i shqiptareve Saliu i Rinovuar me shume premtime dhe shume ledhatime per miletin dallkauk. Pse keshtu? Si keshtu? Ku ben vaki keshtu? Ja ku jemi ne vitin 2012 njesoj si ne vitin 1991 dhe njesoj si ne vitin 1997 ne buze te humneres, ne skamje totale dhe rruge pa krye per femijet dhe brezat me pas. Pse keshtu? Si keshtu? Qysh keshtu? Kush e ka fajin qe jemi keshtu? Kreshno Brilantina thote qe e ka Saliu pa permendur se i ka sherbyer me zell vite me radhe. Kreshno Brilantina thote se Saliu duhet te denohet, pa permendur qe edhe ai duhet te denohet si funksionar i larte i Drejtesise per zullumet qe ky sistem i beri popullit ne sherbim te pushtetit gjakatar te Saliut. Ne, mileti i vuajtur do t’i besonim Kreshno Brilantines nese ai do te dilte ballehapur para popullit dhe do te thonte: “Une ka qene ne sherbim te pushtetit te Saliut dhe kam bere me te bashke shume zullume. Per kete kerkoj falje, sidomos per shkaterrimin total te sistemit te Drejtesise. Me gjykoni dhe nese me doni dhe aprovoni votoni per mua. Se une do te ndryshoj ketej e tutje.” Kjo do te ishte me MORALE per Kreshno Brilantinen dhe do t’i jepte te drejten per te krijuar nje Parti te re mbi baza te pastra. ne vend te kesaj Kreshno Drejtesia i ka meshuar nacionalizmit fals dhe arkaik te Kohes se Qepes. Si nje Hitler albanez dhe po ndersen shqiptaret dallkauke kunder fqinjeve. Ku e con mushka? Prandaj nastradini e sulmon ne te gjitha teatrot e tij, sic sulmon edhe Bamir Topin, qe kerkon tani votat e shqiptareve kur heshti si peshku i mocalit per Gerdecin. Ja e lame Kreshnikun dhe Bamirin si ta luftojme atehere DEMONIN e ZI me emerin Sali? Bashke me mikun e tij Ilir Rushfetci nga banda LSI? Kjo eshte edhe ceshtja thelbesore qe duhet te zgjidhim ne shqiptaret, shpejt me inteligjence evropiane dhe me pragmatizem perendimor. Qe te mos pereserisin gabimet fatale te se kaluares. Kam besim, qe kur nje popull arrin te kuptoje te VERTETEN mund te zgjedhe me zgjuarsi BOSA te ndershem ne drejtimin e shtetit. Besoj gjithashtu se shqiptare te tille ka plot ne trojet tona. Mjafton vetem t’i zbulojme dhe inkurajojme.

  2. Jam kurjoz vertet ; Per kto Fakte qe ben te dallojme pak a shume karakterin patriot e shpetimtarit qe mban ne dore parrlantin e AK-se kreshnik, ka ndonji pergjigje nga vet kreshniku apo ndonji zedhenes bashkputnor i afert i tij ? Populli kerkon tju testoje sa te vertet jeni ?Sa keni brenda asaj daulle e si tingellon kritika realiteti ke ju ?
   Jeni te afte ju te AK-se ti pergjigjeni opinionit te popullit ?
   Nqs jeni te vertet bujrum ja sheshi ja mejdani , dil o kresho kapedani .
   populli kerkon te japesh pergjigje pyetjeve per kohen qe ti ishe kapua i Gjyqsorit .
   Dil pra e ballafoqu fytyren tende te vertet para popullit ne je ai qe po na demostrohesh mbi drrasat e podiumit tend .
   Jemi ne pritje o kreu AK-se me rrespekt nqs e njeh dhe ti nje gje te tille .

 63. Fatijon says:

  Nje pjese e mire ende e njohin pak AK,prandaj mendoj qe kjo force politike,me nje vizion te qarte kombetar,me qendrimet e saja patriotike dhe heroike do te thoja,ka nevoje per kanale te reja,shtypi,radio,televizioni,…per tu njohur me shume,e per te patur ate qe vertet meriton;mbeshtetjet totale te popullit tone.Per ç’ka po beni populli eshte dhe do te jete me Ju.!

 64. lali says:

  Armiku i SHqipetareve do plumb.

 65. Zana says:

  Nuk jane keto menyrat per te mposhtur Partine Demokratike ose sic e quajme ne Berishen, keto menyra vetem e forcojne ate.
  E vetmja menyre per rrezimin e Berishes eshte krijimi i nje platforme POLITIKE sic e ka bere FRD-ja qe perfaqeson nje shtrese te popullsise, ndersa PS dhe PD cfare pjese te popullsise perfaqesojne??????
  Me gjithe respektin per Aleancen Kuq e Zi, qe kontributi i saj eshte aq i domosdoshem per nje shoqeri civile, ajo po luan rolin e sindikateve dhe jo te nje partie POLITIKE.

 66. Nuk besoj se i ke megjith mend gjith c’na derdellis. Jemi cgenjyer kaq shume sa s’mund te besojme edhe vet perendine e jo me ty. Keto qe na perrallis, jane gjera te mira, por s’di sa bythe ke qe ti realizosh, pasi pas zgjedhjeve mund te na dale ne fytyren tende nje kopje edhe me qelbur se e Berishes. Nje jete te tere na genjyet ju rrufjaner. Po qe se Berisha nuk shkon atje ku ka vendin, ne litar, ju te tjeret qe pretendoni ta shpetoni kete vend e keni vendin edhe me keq. Mos ju genjeje mendja. Jeni bere te gjithe te felliqur e nuk mund t’ju besoje me njeri.

 67. qerramudhi says:

  Kshu Doli edhe Ilir Meta me Lsi . Po perfundimi ……………. Ky Kreshnike Leshe Xheli , sa ishte ne Kld pse se futi ne burg kete Salen ???????? Shqiperia eshte nje vende hajdutash edhe mashtrusash , nje vende qe ska per tu bere kurre

 68. Gezimi says:

  BRAVO ALEANCA KUQ E ZI! Ne se kjo realizohet, jeni shpetimtaret e ketij kombi. Sigurisht, i pari qe duhet te prij rrugen drejt organeve te drejtesise duhet te jete kryeministri i sotem, dhe femijet e tij e me pas te gjithe zullumqaret dhe hajdutet e te dy kraheve. Cdo gje e vjedhur, vlere monetare apo materiale duhet ti kthehet menjehere popullit. E kam theksuar dhe ne komentet e para, t’u behet nje skanim i hollesishem pasurive te pajustifikuara dhe te sekuestrohen urgjentisht ne se nuk justifikohen me page. Populli flet shume me emra, por ne kemi besim te ju AK, dhe voten e keni te garantuar! Ne se kjo do behet realitet, kemi te drejte te themi se demokracia ka nisur te funksionoje.

 69. landi says:

  shume mire aleanca por vetem do tju lutesha qe kjo nisme te mos ngelej nje fjale goje si ato qe jane thene keto vitet e fundit. jemi me ju. shqiperia mbi gjithcka.

 70. gazmend aliu says:

  duam ta shikojme saliun ne birruc . e jo llafe per te shtyre kohen

 71. tini says:

  sa gjynah jane cmendur shumica ketu.po shikojne endra me sy hapur. ua ka gjet mendjen ky mashtrusi i ri dhe ju te gjithe nga pas. sa ta uli bythen ne karige dhe ky do filloj te numeroj leket dhe bizneset more te mare. si perfundim mendimi im se genjehemi dhe blihemi shume lire nuk ndryshon.

 72. h says:

  ke harruar nje nen , te rregullohet urgjentisht burgu i Spacit per ti mbyllur atje kafshet dhe drejtor burgu te veni ZANI CAUSHIN

 73. HEEHEHEHE PAJ mu kan nja 2000-3000 sali berisha dhe qete gjithe me i denuar me vdekeje nuk lajn borgjin e veprimeve qe kan bere shqipetaris,po besa dhe ketu vetum flitet dhe asgje,sot dote ishte krenari te gumzhonte e gjithe shqiperia nga demostratat kunder ketyre qe kan marr shqiperin si prone te tyre,ose me rastin e gerdecit apo me rastin e 21 janarit apo me rastin e zgjedhejve lokale eshum e shum veprave qe beri ky shqiperis ka qen dashur qysh kaher te zhdukej tash me duket shum von demet i ka shkaketu,do ken dhe gjenratat e ardheshme deme qe i shkaktoi ky perbindesh,e mua me vjen shum keq qe shum kosovar dote deshprohen kur te shofin se idoli tyre do burgoset per jetshum, kjo dote me gezoi mu pamas nese do ndodh.

 74. ligji says:

  Eshte inkurajuese kjo levizje per demaskimin e ketij krimineli por jo e mjaftueshme sepse te tjere jane autore te krimeve te ndodhur ne shqiperi ku do te vecoja keto proserbe dhe pro greke:
  …………………….DAMIR FAZLLIC
  …………………….NIKOLLA GAXOJANI
  …………………….ELEZ BIBEROVIC
  …………………….LOBI I SRB NE WASHINGTON
  …………………….LOBI I SRB NE BRUKSEL
  Eshte dhe per tu kritikur pa dorashka dhe qendrimi i dyshimte i admistartes amerikane qe ka toleruar nje regjim kriminal te tille.
  Shqiptaret nuk kane cfare humbin me me mire nje fund i tmerrshem se nje tmerr pa fund.

 75. Al says:

  Ja, i morët votat. Keni bythë ta bëni ?

 76. Erid says:

  JU LUMTE KRESHNIK DHE GJITHE STAFIT TE AKZ, QE PO BEJNE HAPA KAQ TE RENDESISHEM,, NE KETE PO PRISNIM, JU MBESHTESIM PA REZERVA, TE GATSHEM PER TE DHENE NDIHMEN TONE… RESPEKT KUQ E ZINJVE DHE TE GJITHE ATYRE QE I PERKRAHIN, MJAFT ESHTE PRITUR .. ESHTE KOHA E VEPRIMIT… TE GJITHE SHQIPTARET KUDO QE JANE E KANE TE QARTE QE DUHET SA ME SHPEJT TI BEHET STOP KORRUPSIONIT, ANTISHQIPTARIZMIT…DREJTESIA DO FUNKSIONOJE DUKE FILLUAR NGA “PESHQIT E MEDHENJ” TE GJITHE DO RESPEKTOJNE KETE DREJTESI…PER HIR TE RRJEDHOJAVE QE PO CON SHQIPTARET NE NJE DEPRESION MASIV, PER HIR TE VUAJTJEVE TE ATYRE QE KANE PATUR VIKTIMAT NE SHTEPITE E TYRE, PER HIR TE VUAJTJES SE THELLE TE KETIJ POPULLI QE I KA SHKUAR THIKA DERI NE KOCKE… DENIM KRIMIT NE TE GJITHE FORMAT E TIJ

 77. vlora_1912 says:

  Ideja dhe qellimi per te vene perpara pergjesise krimin, korrupsionin…jane nder rruget mundeshme per ta kthyer Shqiperine ne drejtimin e duhur. Paraqitja e ketij plani para kohe (dmth para ardhjes ne pushtet) nga AKZ ka nje rrezik – mund ta kthej vendin si ne 97′. Nga frika e nje gjykimi dhe denimi te mundshem, pushtetaret/politikane e sotem (PD+PS) sebashku me pasuesit e tyre ne masen e popullit(te cilet nuk jane te paket) perfshi njerzit e krimit dhe te droges, mund te bejne gjithshka qe eshte e mundur (deri ne nxitjen e nje lufte civile, sic ndodhi ne 97′) vetem per mbajtur pushtetin. Elita e soteme e korrupsionit dhe krimit ka nje pjese te madhe te kapitalit ne vend dhe jasht tij. Prandaj AKZ duhet te tregohet me e mencur dhe stategjike. Punent e mira behen te planizuara dhe menduara mire.

 78. Atdhetari says:

  Vet mbiemri SPAHIU,tregon se vjen nga Prizreni dikur i turqizuar.Kete fytyre jashtetokesore nuk do e votojne me shume se disa bus me militant te cmendur.Poshte AK e Zi dhe sukses koalicionit Nano-Berisha-Meta.

  1. beni says:

   te tre nano-berisha dhe meta ishalla ta befshin para e mbrapa deri sa te hapesh fare…

 79. Illo says:

  Kyj njeri eshte atdhetar , sepse la rogen dhe privilegjet , per idealizem . Ajo qe ngrejne komentusit se keto duhet t’i bente , kur ishte ne pozite , nuk qendrojne fare . Pushteti nuk te paguan , te veprosh kunder tij. Ai zgjodhi rebelimin dhe e beri . Populli duhet ta ndihmoi moralisht dhe materjalisht , per te vendosur demokraci pa deformime . Kuptohet se me Bodet , Fullanet dhe co. nuk mund te eci perpara demokracija . Kreshniku kerkon te beje nje Nurenberg te vogel. Pushtetaret e tranzicionit nuk bene Nurenberg as per Enverin , nuk ka si te bejne per vete . Krimi i shkaterrimit te tokes bujqesore eshte me i rende se ai i faljes se detit .Te kerkohet gjykim i hapur per token dhe mjedisin , qe po thuaj u eliminuan . Gjyqi per detin po se po . Gjyqi per token dhe pyjet nuk duhet te vonohet . Illo

 80. Delli USA says:

  Saliu ka bere shum krime,por krimi i tradhtis se atdheut, duke falur teritor shteteror nje shteti tjeter eshte me rendi dhe do ndeshkuar qe mos te na dali neser nje Sali tjeter sic doli nje Esat Toptan sot.Bravo AKZ-eja,nuk kam qen me ju deri tani por kjo inisiativ me jep shpres se Shqiperia behet dhe ju mbeshtes.Dikur Lasgushi pati thene ;mos vdeksha pa e pare Kosoven me Shqiperin,dhe un them mos vdeksha pa e pare monstren Sali ne burg.

 81. Hamet says:

  Vlora Meti Shpresoj qe ALEANZA KUQ E ZI te jet e paster ne qellimet e veta si parti e shpetimit dhe drejtimit te kombit,se deri tani ky komb eshte i humbur,sepse ato parti qe jane krijuar vine nga fryma komuniste dhe po shfrytezojne gjeneratat e vjetra dhe injorancen e tyre per te sunduar. Shpresoj qe Aleanza KUQ E ZI te jet krijuar nga shqiptare dhe jo nga politikane te jashtem apo sherbimet e huaja qe jane ne detyre dhe kane per qellim te mbajne nen kembe popuj te pa zhvilluar. Shpresoj qe kryetari kesaj partie te jet nje patriot dhe idealist i vertet qe te kujtohet ne shekuj si shpetimtari ketij vendi dhe nga kjo do marri shperblimin e tij ,dhe jo si nje oportunist. Tashme keta politikane e dime se cfare jane dhe cfare kane mbjell per popullin e vet, po keta a’e dine se cfare perfundimi do ken….Sepse jane fakte reale qe diktatore te medhenj po zhduken bashke me familjet e tyre. Tregoi zoti Kryetar SPAHIU cilat jane qellimet tuaja te verteta…. dhe folni me popullin ne ate gjuhe qe tju kuptoj ne gjuhen popullore, dhe jam i bindur qe keta palaco politikane qe vine nga rradhet me te uleta te shoqerise shqiptare nuk do te rezistojne as per 24 ore ne pushtet. Sespe ku popull i humbur eshte , dhe e vetmja gje qe kerkon nje shtet te vertet nje qeveri qe te punoj apo edhe te ” vjedhi ” nga cik por ti japi dhe popullit te vet, te krijoj nje personalitet si shtet.

 82. Besa says:

  Familjarisht ke voten tone Aleanca Kuq e Zi. Vetem te jeni te fjales dhe mos te talleni edhe ju me ne ashtu siç bene te tjeret.

 83. Ivani i madh says:

  O Kreshnik sa per zotin Pashaj I KEMI BORC TE GJITHE SHQIPTARET PA PERIASHTIM PER XHESTIN HEROIK TE DENACIMIT TE NJE MARVESHJE ANTI KOMBETARE TE QEVERISE E TRADHETARIT SERBOGREK BERISHA po me kete qe shprehni ju si AKZ me duket si publicitet se ka shkelur kete apo ate kjo eshte pese me ic a jeni te zotet Ju ti ngrini padi penale tani per krimet e vjedhjet qe ka bere Ai e te tjeret si te djathte e te majte dhe ta ndiqeni deri ne Stratzburg per krime ndaj njerezimit [popullit te tij] Tani se pas zgjedhjeve harohen te gjitha premtimet e deklaratat pompoze.Ne na premtoni tani do ju ndjekim pas ne te gjitha sfidat ne te kunder vazhdoni vallen e para ardheseve e mbani radhen kur tju vije radha nqf se ndodh nje dite.

 84. bashkombasi says:

  edhe une mendoj se duhet provuar AKZ, por mendoj se ka ardhur koha kur shqiptaret duhet qe pas besimit qe i japin dikujt edhe ti kerkojne llogari .per cfare ka premtuar.me pak fjale BESO E KONTROLLO.shpresoj te mos jete zhgenjimi i rradhes.megjithate forca AKZ.

 85. Arditi says:

  Te gjithe ju qe komentoni,neqoftese ju dhimbset ai vend me te vertete,diten e zgjedhjeve te reja parlamentare duhet medoemos te vini ne Shqiperi,nuk mundet me te presim qe te udhehiqemi nga njerez te poshter,hajdute,vrases,njerez qe per pushtet e para bejne lanet çdo gje,njerez pa bese e fe.
  Erdhi dita qe ne krye te vendit tone per here te pare ne historine e Shqiperise,te vijne njerez patriote e me ndergjegje te larte kombetare.
  Erdhi dita qe te behemi 1 KOMB e 1 POPULL!
  Vetem Aleanca Kuq e ZI,mund te shpetoje vendin tone nga shthurja totale,nga arratia dhe hemorragjia qe i behet Atdheut Tone prej rinise shqiptare.PD ose partia e delenxhijve dhe PS partia spiuneve jane njelloj,e njejta fotokopje,ish zyrtare e spiune te vendit te dikurshem te prones se perbashket e sot ne prone te tyre private.
  Nuk humbisni asgje,votoni ALEANCEN KUQ E ZI!
  Perndryshe Sali Berisha do ja kaloje Enver Hoxhes,nuk zbret maloku nga kali po nuk i re me plumb.
  Vareni ne vath kete shprehje.

 86. Illyricum says:

  Dita erdhi. Dikush u zgjua dhe ka kurajon te bertase fort: Drejtesiiiiii
  Nje njeri nga populli, per popullin, Jo nga blloku as familjarisht e as personalisht.
  Une bertas: AK jemi ketu, vetem na drejto…

 87. KY KRIMINEL SHPELLASH says:

  KY KRIMINEL SHPELLASH, KY BARBAR KANUNOR,
  KY DIKTATOR VERIOR, KY MASHTRUS PSIKOPAT …..
  DO ZVARRITET NEPER RRUGE ME PLUMB NE KOKE SI GEDAFI.

 88. Mentari says:

  Jeh….. ashtu beje ti o krimb i Enver Hoxhes ,merru me hakmarrjet se ke per ti fituar votat dhe mbi te gjitha eshte e sigurt se shqiperia kalon ne lufte civile.Po cfar detyre kishe ti zoterote kur Berisha shiti territoret por pa levizur kufinjte e 1913?Shqiperia sot ka nevoj per investime dhe jo per Inkuizicion.Ik o trapi Turk se dihet qe nuk je me origjine shqiptar dhe nuk ka se si te vish ti ne krye te shtetit shqiptar.Berisha eshte i domosdoshem edhe nja 4 vjet te tjera per kete shqiperine e sotem dhe pastaj shqiperise i duhet inteligjenti Lulzim Basha qe te drejtoj kete qeveri.poshte inkuizitoret Enveriste

 89. SKEPTIKU says:

  Me te thene e me te bere eshte ne mes nje mal i tere.Te gjithe bertasin e akuzojne se duan vota e vende ne parlament, por do shihni se dhe keta nuk jane ndryshe nga te tjeret

 90. United Kingdom says:

  He mo se keshtu bejn keta kur vjen koha e votave! Duhen byth o Kreshnik Spahiu jo llafe koti gam gam gam gam gam si qeni qe leh dhe nuk te ha! Mjer populli qe ju beson!

  Te ter M****Ter jeni

 91. AK + FRD + apartijaket shqiptare. says:

  nano me bishtat sali-mete,na cuan ketu ku jemi,poshte arumuni nano,brez i kalbur.

 92. xyz says:

  Per ata qe thone pse thone pse se beri kreshniku nuk e beri kur ishte ne kld duket se nuk kuptojne si funksionon kld ne shqiperi dhe ca detyrash ka

  kld nuk akuzon asnje gjykates apo individ kqz thjesht shqyrton ankesa te iniciuar nga ministri i drejtesise per gjykatesit qe me pak fjale ca con ministri ate shqyrton kld po nuk coi asnjegje ca do shqyrtoje kld opingat e sheros .
  Pra me pak fjale analfabete kld eshte thjesht nje pushtet kot pa kurfare mundesi veprimi pa lejen e qeverise te doni apo jo .
  Po keshtu jane bere ligjet ne shqiperi nga ps dhe pd pa kurrfare lidhje vetem per te shpetuar kokat e tyre .
  Kreshniku mund te jete i mire apo i keq kete do ta tregoje koha
  po nje gje eshte e qarte eshte 100 here me i paster se pd me ps bashke
  nuk ka qene asnjehere anetar i pd dhe per ata qe akuzojne qe e ka mbiemrin spahi dhe thon eshte turk mos harrojne se gjusma e shqiperise kan mbiemra te huaj harruat qe kemi qene 2000vjet ne pushtim .
  Fakti qe eshte nga prizreni dhe buron nga familje atdhetaresh prizrenas eshte gjeja me e mire qe ka ndodhur per shqiperine.
  Lidhja e prizrenit ishte ajo qe krijoi shqiperine e pavarur
  po te mos ishte ajo shkodren do ta shkelte serbi dhe vloren greku
  Pra te shash spahiun per mbiemrin apo prejardhjen eshte sikur te shaj hamzai skenderbeun per tradhti lol.

 93. Illyricum says:

  Ahhh, me jemi njerez muti. Na shurrojne nga siper e themi: mbase bie shi, mbase ka dhe ere te qelbur shiu.
  Po care doni tjeter te kuptoni se ka gjera ndryshe ne AK, kush akuzon me burg Saliun ball per balle, Rama apo Meta, Nano apo Idrizi, Apo partia per republike te shitur me ne krye Mediun?!!! Republike me tipare monarkie….
  Kush ju’a mbush mendjen pra?!!! Nuk te gjithe muter joooooo.

 94. goni tironci says:

  Po mire ore qe ky Spahiu do ta coje Berishen ne prokurori po kush ka per ta denuar? gjyqtaret e korruptuar qe emeroi Spahiu kur ishte nenkryetar i KLD? o njerez vertet besoni qe ky koqja e ka seriozisht dhe nuk ben show thjesht per votat tuaja?

 95. Dasma PD + PS = Berisha Kryeminister says:

  Kreshnik Spahiu hero dhe i betm burre qe leshoj karriken me dorheqje per ti shpall lufte Brishes. Zotita bofte diten 1000 o Kreshnik. Votat tona do jene per AK

 96. PYTJE ? says:

  KA NOJ QYTETAR ME ORIGJIN PREJ KTYNE FLOKVE TE BOJATIS
  QI JAN TU BO ZHURMUSIN ?
  APO SI KA QE PERHERA NE ATE TE VEN – CI QI TOMEN SE NGA VJEN
  E KUSH O MJAFTON QI DI ME GERTHIT SI PATRIOT
  E ME DIT ME LIDH KOLLARON !

 97. kondi uk says:

  Po realizuat kete qe thoni ju te Ak do te fitoni 70 % te votave,tona .

 98. Sigurimsi i vjeter says:

  Shikoni kush e mban dhe e mbron Zotin Sali Berisha http://www.youtube.com/watch?v=WCQjZtU-iww

  1. anticensurë says:

   o dikso,u bëre mëkq se ky gomari që i bën publicitet faqes së tij web!
   ti ndërron emrat ai po ashtu!
   ai na çau menderen ti më keq!
   ky trapi i reklamës të paktën e bën për të marrë rrogën!
   po ti o dikso,do të na bësh si vetn!??
   ta hamë sapunin për djathë???
   boll mor shpirt,mbai për vete hallet e tua,boll kemi tonat!!!

 99. kasem velo bakiu says:

  Kujdes Kreshnik se me keto mend do te shkosh per gjah si Trebicka se Saliu eshte mafje e vjeter,,.tung.

 100. nikoll says:

  Lajme shumè tè kènaqshme edhe pér ne çè jemi nè emigracion qoftè ata qè janè me dokumenta té rregullt apo edhe ata qè nuk disponojnè dokumenta.Dua tè theksoj qè nga fillimi i vitit 1994 dhe deri mè sot qè pèrjetoi jetèn emigracion nuk kemi pasur as njè lloi mèshtetje nga shteti dhe qeveritarèt. E them kètè qè shtetet fqinje duke e kuptuar qè ne kemi njè qeverisje tè korruptuar nuk pyesin pèr dinjitetin,moralin tonè si emigrant qè jemi.Pèr kètè e them me prova dhe fakte qoftè nè vendin ku emigroi qoftè edhe nè Shqiperi. Faleminderit “ALEANCES KUQ E ZI” qè shikoj dritè jeshile tè vèrtetè. <> qè do japin llogari per kthimin e parave nga firmat piramidale, pèr thesarin e Shtetit qè i kanè premtuar popullit.

 101. lali says:

  mafje e vjeter: Do ti japim gazeten e pd,qe ta perdori ne burg.

 102. viktor says:

  valle do te kete ndonjehere drejtesi ne kete vend . Meduket e pabesueshme valle do te shkoje haka tek i zoti me duket e habiteshme valle do te shkoje prona tek i zoti me duket enderr .ky popull u tret per drejtesine dhe asnjehere nuk e gjeti foli shume per bese por bese ne kete vend nuk gjeti foli shume per burra shteti por as nuk cohet ndermend se si do te shkoje halli ketij lloj populli zoti veteme di .Z KRESHNIK NE PO TE MBESHTESIM ME TE GJITHA MUNDESITE QE NA KANE NGELUR SE KETO 20 VJET U SHPERFYTURUAM DOLEN NGA VETJE DUKE BESUAR DHE DUKE U ZHGENJYER DHE DUKE U TORTURUAR NGA VARFERIA NGA PAPUNESIA NGA MASHTRIMI NGA HAJDUTERIA DHE ISHALLA NA DEL DIELLI DHE PER KETE POPULL TE VUAJTUR .PO PERSIM DHE PO NDJEKIM ME SHPRESE MBESHTETJE TE PLOTE

 103. HORRI bulevardit says:

  Jo vetem Saliu, por dhe bllokmenet e rinj edhe ata cecenet qe sillen me flok te lyme me xhel, sduhet te gabojme dy here se na mori lumi, i lame bllokmenet e vjeter te lire dhe me pasuri dhe na hypen perseri ne qafe, duke krijuar bllokun e ri edhe me te zi, ku vilat dhe miljonat, sja u mbushin synin, kushdo qe te jene, te majte apo te djathte, zogiste apo balliste, demokrateleshi apo socialialistaleshi nanoiste apo berishiste, te gjithe ti cojme atje ku shitet bytha, per nji cigare.
  Masnej vjen demokracia.

 104. anticensurë says:

  fjalë të mëdha,fjalë të bukura,fjalë që na i do zëmra!pak shqiptarë nuk duan ti dëgjojnë!me të vüertetë të bëhet zëmra mal!
  njëlloj si në fillimin e demokracisë ’90-’92 me fillimin e lëvizjes demokratike dhe fitoren e saj!përfaqsuesi më e kstrem i asj kohe ishte berisha!
  pikërisht si në ’97ën kur imami e turrli soj e sorrollopi tha të njëjtat gjëra!dhe atëherë na u bë zëmra mal!
  të freskëta kemi akoma fjalët e opozitarit sali që megjithëse nuk e mbajti fjalën herën e parë,për të dënuar diktatorët komunist the se do të dënonte korrupsionin e mafjes socialiste të udhëhequr nga tos qorri(i këthyer në alkoolisto-bixhozxhi)!
  akoma dëgjojmë ulërimat e ilir sumo metësse do të bënte këtë apo atë,dhe pasi rama i kontrabandoi 3000 vota socialiste,përfundoi në ktahët e berishës!që jo vetëm u shëndrua në patericën më të fortë të diktaturës,por dhe i dha idenë për të bërë atë që ai bëri në tropojë!të qëllonte mbi de ostruesit!
  ashtu si po dëgjojmë gjithnjë fjalët e ed mafishes që i vranë përkrahësit e tij,vëllezërit tanë,para syve,dhe ai i sakrifikoi për “hatër të hyrjes në be”!
  tani fillon kreshnik brilantina dhe pasi na ka thënë tja fusim gjumit të qetë deri në zgjedhjet e ’13ës,ka filluar “punën üpër të bërë dosjet”për kriminelin që deri dje i përpunonte zgjedhjet dhe i pregatiste gjykatësit në plazhin e plepave!kreshnik pozaxhiu që nuk tha asnjë fjalë për vrasjen e 4 shqiptarëve,familjeve të të cilëve iu kërkon votat!
  nuk e di,është një dezha vy???
  jo këto që po dëgjojmë,këto janë realitet!një gjë e parë më parë mos vallë është koha psi të jetë bërë numërimi i votave!
  numërim si i ’96ës me pisllëkun e kreshnikut!në atë rast dhe një rast që duhej të dënohej penalisht!kurse sot në rrolin e mashtruesit!e atij që do të mbledhë votat për sali berishën!
  e kam thënë dhe më parë!për mua “falanga maqedonase”e berishës është shëndruar në “legjone rromake”!
  shpresoj që të jem gabim,por është shumë e vështirë!në ajër vjen një erë e qelbur!

 105. Halit Buzi says:

  Falenderojme Kreshnik Spahiun per trimerin dhe guximin e tij.

 106. SHKERDHENI (Suedi) says:

  PSE MA SHANI BABEN?

  LEGENA

 107. e verteta says:

  Kreshniku eshte thjesht nje aventurjer politik qe urrejtja per karrigen e humbur pikrisht per fajet e tij ia ka erresyar syte dhe ia ka budallallepsur mendjen.Ato akuza qe ay i ben te tjereve i takojne pikrsisht atij,sepse jo qeverite por organet e drejtesise jane ato qe denojne apo falin per krimet e kryera.Pra jane ata qe nuk kane denuar nga asnjera ane,sepse ne cdo rast jane koroptuar me para e me poste.Dhe ne krye te kesaj drejtesije ka qene pikrisht ky vete,si nenkryetar i KLD-s, i cili kishte ne dore te kontrollonte te emronte apo te shkarkonte gjygjtaret apo prokuroret…Pse nuk e ka bere nje gje te tille?Kujte kerkon t’a ngarkoi fajet qe ka bere vete…

 108. Bashkimi kunder tradhetareve te Memedheut says:

  Qe te akuzosh dike per krime ndaj atdheut eshte shume akuze e rende por une di vetem dy emera qe kane mundur ta vene veten ne kete liste te uryer per te gjithe Shqipetaret serbi Zog dhe spiuni, komunisti, serbi, demokrati, 97, gerdec Berisha etj etj

 109. Stef Staku says:

  ANALIZE : Ju lumte AK !!!
  Kjo eshte levizja e pare e vertete politike per te rrezuar rregjimin e Sali Berishes qe nga Prenvera Shqiptare e vitit 1997 !!!
  Tani e tutje asgje nuk do jete si me pare !!!
  AK jeni ne rruge te mbare, duhet te bazoheni ne forcat e Juaja !!!

 110. beni says:

  Nisma e AK eshte me se e domozdoshme. N.q.se ne shqiptaret duam nje jete me te mire duhet pa tjeter ndeshkimi i keqebersve pushtetar. VOTA ime eshte per ju zoti Kreshnik. Ja vlen tju provojme. Dhe nuk ja vlen aspak te merremi me PD dhe PS qe kane plot 21 vite qe vetem vjedhin shajne njera-tjetren per te patur mbeshtetje nga njerz te marr qe i besojne mashtimeve te tyre.

 111. ligji says:

  Cdo qeveri ne bote ka kundershtare,cdo popull ka budallej,ka njerez te zgjuar,ka dhe genjeshtar.Por te ne shihet nje karaktyeristike e vecante: ka edhe njerez qe kan dishire te genjehet,knaqen dhe enthuzjazmohen me genjeshtrat.Shumica e ketyre qe komentojne me siper kesaj kategorije i perkasin.Dhe e dini nga se e kane pjesa me e madhe e tyre?sepse akoma si ka ikur urrejtja ndaj atyre qe ia shemben folene ku ngroheshin para 2o vitesh dhe shpresojne se me nje nderrim qeverije do te mund te sajohen perseri ne ndonje fole qe tu pershtatet.Ndersa pjesa tjeter jan thjeshte aventurjer injorante qe mendojne se po bejne politike e po shesin patriotizem,duke u bazuar ne shpifje e genjeshtra qe edhe zor se i besojne…Ku ishte Spahiu para se te krijoi partine e tij eventureske,gjoja nacionaliste,e qe i qakerka zemra per drejtesi?Perse nuk e permendi te pakten nje here,qofte vetem nje nga gjithe keto”krime” te papara ne kohen kur ishte personaliteti me i larte i drejtesise se keti vendi? A ka gje me te qarte,o sy lesher,per te kuptuar se me c’lloj shalatani keni te beni? Do t’a shihni vete rezultatin ketyre pelivanlleqeve !!!

 112. Mallakastrioti says:

  ..Jame per AK-ne, eshte e vetmja qe kerkon nje Zgjidhje KOMBETARE per gjithe Shqipetaret ne Ballkan…
  —Bravo per Inicjativen e Marre…..Sali Berisha dhe te gjithe Politikanet e Shitur Shqipetare ne Litare….

 113. SKENDER BEU I VJETER says:

  ME LETRA DHE FJALE BOMBASTIKE E DIME QE I FUT NE BURG O KRESHNIK SE ME VEPRA E PROVOVE SI NENKRYETAR I KESHILLIT TE LARTE TE DREJTESISE QE NUK JU KROJTE AS QIMEN E BYTHES.KUJTO RASTIN META DHE KUPTON DREJTESINE QE KOMANDOJE ATHERE.DIKUSH TE QUAN KRYEMINISTER I ARDHSHEM I SHQIPERISE SEPSE DHENKA VOTEN.POR TI BEN VETEM PER PROKUROR DHE MBASE KRYTAR GJYKATE NE TIRANE ,JO ME SHUME SEPSE VERTET E DUAM SHQIPERINE KUQ E ZI ,POR NUK DUAM GJAK DHE FASHIZEM,DUAM LIGJ BARAZI DHE VLLAZERI,DUKE DENUAR KRIMINELET,HAJDUTET,MAFIOZET,ME LIGJ DHE ME GJYQ SI GJITHE BOTA.NUK KA RENDESI JANE KETA TE MAJTE APO TE DJATHTE.POR TE REALIZOHET KJO DUHET TE BEHEN BASHKE TE GJITHE QE E DUAN ME TEVERTETE SHQIPERINE JO PER TA NDARE DHE PERCARE DHE PER TE SUNDUAR,POR PER TA BASHKUAR ,LULEZUAR DHE ZMADHUAR.KJO BEHET DUKE HEQUR SE PARI TE KEQEN ME TE MADHE SALI BERISHEN,SI DHE TE SHITURIT POLITICKANE TEK FQINJET DHE MAFIA NDERKOMBETARE.

  1. kreshniku kryeminister says:

   o skenderbe o legen lulishtesh. kreshnik spahiu ka rreziku gjithshka dhe bytha jote vec shkrua me emer anonim. je nje pleh pa vlere. aleanca kuq e zi jemiafundsisht me ju. mos u terhiqni nga keta katundare blogjesh

 114. enikleo says:

  Eh sa shume kohe kemi e sa shume komente bejme Ne perfundim te jeni te bindur qe ky Kreshniku sdo te siguroje vota as per te hyre ne parlament e une do ti kerkoja redaksise se gazetes te perseriste komentet tuaja dhe tju pyesja Per ke votuat zoterinj te nderuar se spo shoh rezultatin qe prisja per AK Duam apo sduam ne PS e PD jane tashme dy forca politike te konsoliduara me elektorat te qendrueshemdhe zgjidhjen duhet ta kerkojme vetem nepermjet permiresimit dhe bashkepunimit per te mirene vendit midis ketyre dy forcave AK apo FRPD shkojne e vijne Ato jane pjelle e nje realiteti te dhimbshem politik ne Shqiperi dhe jane te detyruara te vegjetojne vetem per aq kohe sa i favorizon kjo situate Kerkoni pra reflektim reformim e bashkepunim midis PS e PD nqs vertet doni dicka te mire e premtuese per atdheun tone te shtrenjte

 115. Arben Broci says:

  Sa krime te shemtuara do lejohet te kryeje ky njeri para se te cohemi nga hipnoza qe n’a ka shtene kjo e pjelle e keqe.
  Cohuni o popull Cohuni

  Z. Spahiu te urroj me gjithe zemer t’ia arish qellimit.
  Do jete shume e embel kur te shpetojme nga ky okupator i serbit

 116. BERISHA LARGOHU, BERISHA KUJTON SE INJORANCA ESHTE KULTURA. says:

  Ajo qe me interreson mua eshte largimi i Berishes me dhune ose pa dhune, pra pershendes dhe e mbeshtes AK-ne vetem per largimin e Berishes nga pushteti, kurse per bashkimin e Shqiperise me Kosoven jam ekstrimly kunder per nje Shqiperi te madhe. Pra jo ndryshimeve te kufijve.

 117. peci luku says:

  festa me e madhe per shqiperine shdukja e ketij krimineli e gjakatari futja ne dhe sa me pare jo ne dhe te shqiperise te serbise e greqise shurdhiesa e felliqur jua humbi lumturine brezave te rinj qe prisnin demokracine ifuti burgjeve i la pa shkolle plagosi nena e baballare ku humben femijet e tyre shporru o njeri i qelbur nje vdekje te tmerrshme pac e varr ne halet te gomerve

 118. ENIKELO uji qe nuk hecen tek ne ne kosove thone nuk pihet,puna ketyre poltikajve te vjter hajduteve e etj.etj.etj. nuk po e qojn shqipetarin perpara ka mbetur shqiperia aty ku ishte me 1991 mos dhe me keq,populli duhet te leviz ,dhe te behet uji pijshem,se ndryshe vaj halli per shqipetarin.

 119. Gjon Kruja says:

  Dakord jam me kete propozim.Duhet te vutet ne veprim sa me shpejt. Por kam nje sygjerim per Kreshnikun dhe te tjere qe jane juriste;
  Si nuk u shkon mendja ne kufizimin e mandatit te k/ministrit? Perse nuk propozoni te ndryshoj kjo pike e kushtetutes qe parandalon lindjen e cdo ozurpatori te karrikes se k/ministrit dhe per ate karrike bene cdo poshtersi deri ne shitjen e kufijve qe te cimentoje by.. e tij ne ate karrike. A s’te vete mendja o Kreshnik apo mendon se do ta zesh vete dhe nuk do te shqitesh prej saj. Vetem ky ndryshim i kushtetutes e shpeton Shqiperin nga njerez si Berisha apo dhe te tjere qe luftojne per kete karrike. Merrni shembull nga US, si e zgjedhin presidentin dhe sa mandate mund te zgjdhet. Kete bej ti o Kresho se kur te kete shitur shqiperine beje cfare te dush, e keqja eshte e pa kthyeshme. Ju lutem jepin mendime per kete propozim.
  Emigranti
  US

 120. llogjika says:

  O,Nastradin,
  Ti bashke me shoket e tuaj te “idealit shpifarak”,vazhdoni e llomotisni pallavra e genjeshtra,qe s’i hane as budallejt,por shqiptaret as qe duan ta dine ne egzistoni ju apo jo,nje grusht zhgarravitsish neper keto “komente”.Shqiptaret e kan mendjen tjera kund,te jetojne e te gezojne ndryshimet qe i shohin me sy e prekin me dore ne kater anet e vendit:Turizem brenda e jashet vendit,hotele,vila,restaurante plot e perplot,rruge te cilsise europjane ne te kater anet e vendit,treg, bisnes e tj.,qe as i kane enderruar ne kohen se ciles ju i beni hyzmetin,megjithse shtiheni gjoja antienverist…Shqiptaret jane te ndergjegjshem se veshtirsite jane te paevitueshme ne nje vend me varferine dhe mentalitetet qe trasheguam,vecanerisht kur neper kembe kan akoma mbeturinat e nostalgjiket e papenduar e te parinovuar te asaj diktature cnjerzore…
  Nuk denohen njerzit,o nastradin karagjozi, pse ashtu jua thote mendja e jua don zemra juve, apo bazuar ne genjeshtrat me te cilat ushqeni njeri tjetrin.Keshtu do te kishte marre fund gjysma e njezise ne bote,o nastradin aga…

  Vrases,
  per krimininele te kategorise tuaj ka nevoje ky vend,o i nderuari vrases,sepse i mungojne ca,ngaqe po i hajne kokat njeri tjetrit…

 121. me logjike says:

  Nastradin,
  Mos shpreso te te besojne te tjeret genjeshtrat qe ti i shet per te verteta,perderisa vete ke zgjedhur si pseudonim emrin e genjeshtgarit me te madh te lindjes…E di si e cilson nastradinin enciklopedija gjermane:Nje karagjoz i popujve te lindjes…

  Anticensure,
  hiqe ate pseudonim,se dukesh si ata kalamajte qaramane,te cilet sido qe ti perkedhelesh nuk e mbyllin gojen se ankuari.Sipas atyre qe shkruan pothuajse cdo dite,nuk te le te mendojsh se ka vend per tu ankuar per censure…

  1. anticensurë says:

   në shkrimin tënd vetëm llogjikë nuk ka!megjithatë nuk është e thënë që prindërit të të zgjedhin emrin e duhur!ata të zgjodhën emrin sipas dëshirës së tyre,llogjikën e ke tënden!duhet ta kesh humbur diku!
   sa për ato që shkruaj.kendonjë vrejtje???
   përndryshe mundësisht këndo atë këngën që rekomandohet nëraste të tilla”boll se na çave b…..”!

 122. vetetima says:

  O popull i urte dhe demokracidashes pse mbyteni ne nje pike uje.Vertet kujtoni se Kreshniku i maleve do denoje padrinon e tij? Po te kishte kurajon le ta bente kete qofte edhe 1% ne kohen qe ishte ne KLD.Fjalet i merr era. Koha do ta tregoje trimerine e ketij karabythaci me berllantine ne koke. Saliu nuk rrezohet duke derdhur gjak shqiptaresh por me mend ne koke,se mjaft kemi sakrifikuar keto 22 vite diktature me emer (demokraci) Sali krimineli do varrur ne mes te Tiranes per gjithe krimet qe ka bere se bashku me zagaret e tij.

 123. hajriu says:

  Forca AK , jeni 1

 124. antoni says:

  Hallal ja u befte zoti iku koha e Zogut qe do ti ngreje e mozeleneum ky karaduzi se ai e shiti ato pjese te tokes shqipetare kure u rikthye ne pushtet ky per te mbajtur pushtetin BRAVO JENI VERTETE SHQIPETARE lete ju thone NACIONALIST JENI AVOKATET E KESAJ TOKE AS EDHE NJE GISHTE TOKE TJU MARIM EDHE CAMERIN SE TOKE SHQIPETARE ESHTE RROFTE SHQIPERIA E MADHE NE BURG KETE QEN qe do te bej pazare me greket

 125. zimi says:

  Me ju, me ju. ju lumte

 126. FIER says:

  Ne fakt nisja me e mbare per Aleancen, pas nje fitoreje shume te mundshme ne Zgjedhjet e 2013, do te ishte DREJTESIA! Pas hekurave te gjithe tradhetaret e Kombit, kriminelet, trafikantet, hajdutet, te korruptuarit. Hapi i dyte do te ishte sekuestrimi i pasurive te fituara me mjete te paligjshme, anulimi i te gjithe tenderave me abuzime apo procedura te shkelura, anulimi i shitjeve dhe koncesioneve tek subjektet vendase dhe te huaja, anulimi i marreveshjeve nderkombetare te demshme per Shqiperine, perzenia e klerit te huaj nga kryesite e kulteve shqiptare dhe shqiperizimi i çdo institucioni sektar, ndertimi i nje ushtrie te fuqishme dhe marrja e patrullimit ajror, detar e tokesor qe sot pjeserisht u besohet ushtrive te huaja fqinje; ulja e pagave te politikaneve dhe te administrates publike, promovimi i sportit me kushte dhe shperblime te larta, liberalizimi i te gjithe bimeve mjekesore – gabimisht te quajtura droge, si Kanabisi apo Marijuana. Ne kete menyre jo vetem do te shkaterroheshin kartelet e fuqishme te trafikanteve, nga Tropoja ne Lazarat, por do te kurseheshin shuma te medha parash si dhe forca te shumta policore qe do t’i dedikoheshin kriminalitetit te vertete.
  Ana tjeter pozitive do te ishte berja e Shqiperise nje qender te rendesishme turizmi nderkombetar per te gjitha bimet e ndaluara neper Bote, njelloj si Olanda sot. Moralisteve qe do te kundershtonin me lloj lloj pretekstesh, do t’ju kerkoja te arsyetonin me mendjet e veta, jo ato te propagandes sionisto-amerikane qe ndalojne çdo gje qe eshte kunder interesave te tyre dhe sidomos te nxjerrin ne shesh shifrat:
  SA NJEREZ VDESIN NE EUROPE DHE BOTE NGA DUHANI, ALKOHOLI DHE SA VDESIN NGA KANABISI? JA PERGJIGJA: MILIONA E MILIONA TE VDEKUR NGA DY TE PARAT DHE ZERO ABSOLUTE VDEKJET NGA MARIJUANA!

 127. Shpirag says:

  Domethênë, z.Kreshnik ai të na e shes dhe ne do e padisim për gjyq!..(?!)C’kuptim ka denimi kur territori,sipas jush eshtë shitur? Sot,jo neser…ai ka vrarë,përse ti,Edi Rama e opozitarët e”ashper”nuk beni padi për 21 janarin kunder tij,për Gerdecin,me e tmerrshmja,për ’97 ku u vranë sipas jush 4000 shqiptare Kuq e Zi,per naftën serbeve qe dogji me tanke Kosoven martitre dhe vrau mijra e perdhunoi gjer edhe grate e vajzat(20 mijë thotë shkrimtari Saviano) kur flet që në Ballkan Mafja ka kapur shtetet?Perse nuk i beni pyetje direkte atij dhe ish nenkryetar të SHIK,me 1997 dhe sot kryetar i SHISH?Keni frikë,apo nuk ndertoni dot pyetjen:”Shpjeguhuni shqiptarëve ju S.Berisha dhe ti,Visha,arsyet e zhdukjes se shqiptarit Remzi Hoxha?.Ketu te punojnë juristet per padite sot,dhe jo nëse na e shet truallin ne jug,e burgosim perjetë…Ka dhe te tjera ku mund të perqendroni politikën(po e beni shume pa kualitet e moderim shqiptarësh vertet Kuq e Zi,sepse prisni pastaj ju do beni namin!…Kuptoni sa keq motivoni vetveten për pushtet,kur pushteti sot ka berë kerdine duke veshur me blu,si Titon,shqiptaret dhe i ka perzenë e varferuar qe te ulin kokën,të mos levizin si komb!Sot Sali Berisha,nga ju si atdhetarë duhej të ishte bllokuar dhe detyruar me protesta mbare kombëtare te vetlargohej!Ju nuk jeni vrare e dhunuar fizikisht si AKZ,por duhet të mbeshtesni dhe ti ngrini në moral ata të opozitës që u coptuan mizorisht nga antishqiptari me bandën e tij ne pushtetin me votë te vjedhur!Ju ketu nuk beni atdhetarin(ta shesi,ne e denojmë me burgim të perjetshëm,kur ai e ka shitur dhe vrare shqiptarë!Jeni shume larg realitetit dhe kundergoditjeve të forta që duhet të marre banda e Beogradit!Besueshmeria e forces suaj politike vjen me tragjiken e djeshme,ku nenat mbeten shamizeza ne jug dhe veri,me Gerdecin,21 janarin etj…Shqiperia do ndryshim sot,sepse neser vota do vidhet!…Parrullat me të neserme,kane vlere vetem ne fushatë!Ne jemi ende tek tragjedite e pandeshkuara!Kjo ju dobeson imazhin!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82152
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82152
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34805
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34805
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24845
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24845
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X