mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Agron Llakaj rrëfen: Ja çfarë do të ndodhë në Al Pazar

Humoristi i ekranit shqiptar, Agron Llakaj, shumë shpejt do t’i rikthehet ekranit në “Vizion Plus” me spektaklin “Al Pazar”.

Se pse është zgjedhur ky emër dhe detaje të shfaqjes, e cila do të ketë premierën në datën 6 tetor, artisti është rrekur t’i qartësojë në një intervistë për “GSH”.

“Al Pazar është një show satiriko –komik, në qendër të të cilit do të vendoset lajmi, ngjarja, ajo që ndodh. Është zgjedhur pazari sepse në pazar ndodh gjithçka, në pazar gatuhet lajmi, në pazar zmadhohet lajmi, në pazar bëhet qimja tra, po në pazar vijnë lloj- lloj karakteresh,” tregon Llakaj.

Ai tregon se ky show bën diferencën sepse nuk ka karakter investigues, ka karakter evidentues dhe mbi të gjitha goditës, shpotitës, dhe duke qenë i tillë, në një farë mënyre është zëri i popullit.

“Do merremi me monitorimet dhe lajmet, por këtu ka edhe një element plus, këtu kemi të bëjmë me një marrëdhënie të drejtpërdrejtë me publikun, duke e bërë atë një pjesë të rëndësishme dhe të qenësishme të këtij show. Do të ketë imitime të personazheve politikë, të cilët janë quajtur Krem Karameli, gjithashtu do jetë edhe një telenovelë, që do të quhet “Oqi apo po”, në të cilën flitet për një çift grek, që kërkon fatin në pazar. Pjesë e spektaklit do të jetë edhe i ftuari special, të cilët do të jenë emra të respektuar ndër vite të kinemasë, estradës, teatrit. Gjithashtu do të jetë edhe një rubrikë, e quajtur “Stari i Pazarit” dhe voxpop-et, që janë quajtur “Zëri i Popullit’, që do të zhvillohen nga dy vajza, dy Stelat e pazarit”, pohon Llakaj.

Ai ka rrëfyer se për këtë ide ka rreth një vit që punon dhe se zgjedhja e stafit është bërë me audicion, por për artistë si Behar Mera apo të tjerë, vlen veçantia e tyre. Ai tregon se ky është i njëjti program, që është përfolur se do të vihej në jetë nga TV Klan, por për arsye x nuk ka gjetur terren.

“Nuk jam pasur asnjë lloj konflikti, por mbase aty ka gjëra më të rëndësishme se sa kjo”, thotë ai.

Llakaj tregon se e ka dashur “Milionerin”, por i ka munguar humori. Ndër të tjera Lakaj ka perifrazuar një shprehje të Coelhos: “Më vjen jashtëzakonisht keq, por sëmundja që përjetojmë ne është se njerëzit nuk e ndjekin ndjenjën e tyre, inteligjencën e tyre, por janë të frustruar nga reklama dhe propaganda”, nënvizon Llakaj.

Ai ka pohuar se e gjithë ideja e spektaklit është ide origjinale dhe se shqiptarët duhet të ndërgjegjësohen më shumë se kurrë në këtë 100-vjetor.

39 komente në “Agron Llakaj rrëfen: Ja çfarë do të ndodhë në Al Pazar”

 1. xha Temja says:

  Kur bo dhe ky si inteligjent! Citon dhe Coelho, pa le!
  O minatoro, ta preu shiritin Sander mafishja mo?
  Arsyeja x eshte se nuk te la te imitoje politikanet dhe ate qe ti do shume:
  http://imazheshqip.blogspot.com/

  1. Vampir Vegjetarian says:

   ai qe di te beje humor,tregon intelekt,,,,,,,,,por per ju komunistet,po nuk punon tek topi, dmth nuk vlen.Jo more SHOKE, Ai vlen kudo ku punon.Plus atij nuk i rruhet shume, per disa kuqalare si ju

   1. Sali Llaka says:

    Normal qe nuk e rruan per ne. Mesa duket e rruan per ty qe e ditke kaq mire.

    1. raimondi says:

     O Gone emrin e ke vendos gabim se duket si emer turk apo arab

     E vendosje me mire : Alba-Market , …dmth emri te kishte nje arome europiane, se ashtu sic e ke vendos emrin ti duket si humor Arab

     Po mire ore Gone , po si e ke lene pas dore Salen ti mor legen a?

     _-Gone e ke dhi krejt qe kur ke heq dore nga Sala ….
     Suksese Gone , dhe mos harro Salen. ….Imitoje ndonjehere sa per duhan loooooooooool

    2. Vampir Vegjetarian says:

     opo leji kto more morrak!

     1. Ben Gazzara says:

      @ Vampir Vegjetarian
      Qe ja fut kot, kjo nuk ka diskutim!
      Po me intelektin te mos ishe ngaterruar te pakten. Diference e madhe, si ti dhe Agroni!
      Agroni eshte i mirenjohur (me i miri) per imitime. Jo per humor te holle, inteligjent! Aq me teper qe eshte konsumuar shume! Fiasko do dale dhe une si biznesmen nuk do te investoj asnje reklame tek ai program!
      Po ti qe vegjeton, e merr per inteligjence 😉 MBAJE FORT!

  2. zefi says:

   Mire,qe tregon se vuan per LEKE SHUME,por je kaq LEGEWN sa e titullon spektaklin “AL PAZAR”!!!
   Nuk te pelqen gjuha shqipe,o zagar TURKOSHAK,QE perdor turqishten??

 2. tutu says:

  ti vete je bere si lango pazari

 3. Stela says:

  qe nga titulli i emisionit duket niveli i ketij dhe te gjithe stafit qe do te punoje ne kete emision .. NDIHESH TAMMAM SI NE AFGANISTAN

 4. qerramudhi says:

  Ere mortjemadhi Krahsit , aq e pate dashurine per Sandrin ???? Hajt se po te pret estrada e Ballshit

 5. trust_no1 says:

  Tani si imitues te Sales duhet ti japim hakun Grones. Eshte e vetmja gje qe di te beje ne jete. Te Milioneri ishte “futja vrapit” se normal, ne nje program ku behet fjale per dije, cmund te bente Gronia pervec humorit kinez???? Kur iken ata djemte nga “Portokallia” (per vete skam ndonje vleresim te madh per humorin aty), me kujtohet Gronia ne nje interviste ku thoshte se :ata harrojne qe ky program ben edhe pa ta. Ne fakt e harroi edhe vete. Thuhet se u be cope te rikthehej dhe nje here tek TOP-i po aha…

 6. Llambi says:

  Ik ore fshatar se nuk ben me njeri per te qesh.

  Mos bej si intelektual. Je gastor i dale ne pension.

  Ne fakt “Portokallise” i bere mire qe ike, pasi po beheshe i padurueshem si nje qen bulldok. Na lodhe me xha Temen, vetem ate dije te beje. Ai spektakel funksionon me mire pa ty.

  Ndoqe lekun dhe Sandrin por nuk te doli per hajer.

 7. Endri says:

  LLAKA LLAKA, STA FERSHELLEN NJERI MO, JO AL PAZAR PO DHE AL DOLLAR TE HAPESH TI NUK TE NDJEK KUSH ME O QYQAR. TASH PO BREDH DERE ME DER SI ARRIXHI EEE.

  PO CTU DESH MORE DUSHMAN.

 8. enofieraku says:

  owwww goni nga memaliaj, si mo gonxhe na ike nga sandrushi , ta vun majen nga atje?dhe per pak dhe dyshe me ylli baken do te shikoj, po dhe ylli ska cte do ty, ti hysh ne pjes, ik o gone ik, se as shkelqeve e as po perndon, gabimisht te mori truma perpara ,dhe perfundove ne tirane .

 9. e verteta says:

  Ne Al Pazar do ndodhe cdo gje por vetem vlera nuk do kete. Zagar i lekut, as nuk dua te te shoh me. Njeri pa vlera.

 10. Eri says:

  Mos e gjykoni kaq negativisht pse la Portokalline per Klanin duke hedhur poshte nje karriere te tere te tijen dhe sa e sa te qeshura ju ka dhuruar. Dihet qe kudo ne jete, ne pune, biznes, sport, art askush nuk eshte i pazvendesueshem, packa se ndryshon kualiteti i zvendesuesit per mire apo per keq.

  I uroj suksese ne programin e tij te ri dhe le t’ia leme audiences te zgjedh kujt do ia kushtoje vemendjen.

 11. Drini says:

  Gone e dhjeve fare, u bere legen e gaz i botes. Dil me mire ne pension e mblidh mendjen se ndryshe u dhjeve ne gjume.

 12. ''evgjitngrenesi'' says:

  suksese agron. kera te tjeret le teshohin opinionin dhe ate qorrin e storit me tope.
  humori eshte i lindur dhe nuk mesohet ne shkolle. te tjeret as barcaleta nuk dine te tregojne

 13. namo says:

  ike per lesh o agron.
  zerin askush nuk ta desgon.
  mendove se do ndodhte cudia.
  kur ike nga portokallia.
  ti shko beje dhe al-pazar.
  portokallia ka zotin luftar.(Gazi)
  respekte namoooooooooooooooooo

 14. HORRI bulevardit says:

  Mos u merrni me budallalleqe, nje artist, kur e sheh se puna e tij po frenohet dhe spo jep ate energji qe ka, mundohet te gjeje te tjera rruge,kjo per arsyen se artistet jane te lire te shprehin vehten aty ata ndjehen me mire.
  Megjithese ne u mesuam tek portokallia me Gon Llaken, prap jemi mirnjohes se ka qene nje nga kontribuesit kryesore dhe e la Portokalline, per te provuar nje tjeter ide qe mund te mos i kete dhene satisfaksion.
  Agron Llakaj eshte nje humorist profesionist dhe asnjehere nuk i humb vlera.

 15. luska says:

  …ne fund do te shikojme te tv i Memaliajt!!!atje do perfundosh,agron llapaqeni.

 16. mali says:

  Nje m… i madh ka per te ndodh ne Al pazar. E tha dhe nje komentues qe ti je nje qen i lekut dhe nuk mund te na besh dot per te qeshur te pakten me ata qe jane qener te lekut!

 17. albani says:

  ah gone gone, te beri top ai top channeli, po te klan sketerra te shohin vetem pd-istat qe dhe ti vete nuk i duron dhe as aty ty,

  po merr ato te shkreta dhe lere llafet se nuk gjen dot si portokallia ti

 18. Pinca says:

  Ah sikur te kisha mundesi te gjitheve ju qe skeni turp e ofendoni te nderuarin Agron Llaka do tju a kisha shkulur ato gishta qe keni shkruar e buzet qe do te nxirnin ato fjale te ndyra,por ju jeni vecse vemje.Mire thote Vampiri,humori tregon intelekt,e nje tjeter qe humori eshte i lindur dhe nuk mesohet ne shkolle,po nejse dihet qe keta qe shajne jane bythe lepiresit e atij personazhit qe i madhi Llakaj e luan ne menyren me famoze.Pse e shani ju ketu Agronin kujtoni se do te preket ai? ju se kuptoni se vetem i beni nder duke i dhene sa me shume humor Agronit dhe neve bashke.

  1. qerramudhi says:

   @ Pinca!
   Nuk ka nevoje per ahhhhhh!
   Hajde neser tek “Blue Moon” te blloku. Nga ora 10-12.00 me ke aty se pi perdite kafe. Hajde dhe mi prit gishtat.
   Po merr edhe nji kastravec me vete qe te ta fus ne bythe!

 19. labi says:

  Sa te ulet jeni dikur e keni pasur koleg,tani e shani,AGRON TE UROJ SUKSESE

 20. Delli USA says:

  Agron te pershendes,vendimi me i drejt qe ke mare.Mendoj se ne ate milionerin e Klanit stonoje,nuk te rrihej pa futur vend dhe pa vend gjera qe skishin asnje lidhje me milionerin.Gabimi tjeter i madh i yti(nuk e korigjove asnjehere)ishte se fusje batuta nga pjesa shqiptare per personazhe nga Kosova dhe Maqedonia qe ata as i kuptonin dhe as i pranonin.Duhet te dish Agron se nje pjese e humorit tone banal esht i pe njohur per ta,sidoqofte te uroj suksese ne nismen e re.

 21. arjani says:

  Ore sidoqofte ky Gonja eshte DIKUSHI. Po ju qe e shani jeni KURKUSHI.Kesaj si do ja beni ?

 22. Duet me Ylli Baken says:

  Sandri ja ka aritur qellimit,te gjithe imituesit e Sales i nxori ne pension.

 23. NjeQytetarOptimist says:

  Vjen nje moshe kur ate qe ben per talent, e bejne te tjere per me mire…C’do gje eshte me moshe..Ne kulmin e karrieres tende ishe nga me te miret…Do ishte me mire qe te ishe me shume si nje kompliment ne ekran dhe jo si me pare..Emer i dobet per programin (mbase dhe me ironi)…

 24. krosi says:

  Goni,

  me mire ndryshoje se keto qe po ndodhin do te na quajne islamike – dhe ty edhe spektaklin tend !!! Me mire sic thote njeri siper vendose ALB Pazari etj etj

 25. eri says:

  Ky emision eshte ne televizionin grek Alpha me emrin Al cadiri(dmth pazar ne gjuhen rome)dhe drejtohet nga nje nga aktoret humorist me te njohur grek Lakis Lazopulos duke pasur nje sukses te madh. Eshte i ndertuar identik si pershkruhet ne lajm, pra mos te na thote qe po ben ndonje gje origjinale, eshte nje kopjac i rendomte, keshtu s’ka per te pasur sukses

 26. stela says:

  eshte i pa zevendsueshem

 27. stela says:

  i pa zevendsueshem

 28. blerimi says:

  HUMORISTI ME I MADH SHQIPTAR I TE GJITHA KOHERAVE!
  E shajne ketu llapaqenet e shpellarit, per imitimin fiks qe i ben atij gomari!


 29. djal tropoje says:

  hahahhahahhahahaa m portokallista tani qe nglt me gisht ne b…. shani gonin a. apo ngaqe sju shef mo njer qekur iku aj sju dojn mo njerizt keni inat se gonin e dojn tan shiptart kudo ikni merr buthlepirsa dreqi,frikac der tash goni ju dhen buke interesaxhive si ju sa per salen une jam militant i flakt por ai esht aktor eben per qesh

  1. toni says:

   o ”djal tropoje” po meso njehere shqip o trap, o malo, si ata vikinget me brire jeni o trapa

 30. kaci memo says:

  hani m.. ju hani ai ben lek ju llapni popull trap trim dhe liridashes

 31. ela says:

  ik mer vrisni veten ai eshte me i miri i gjithe humorit shqipetare SUKSESE I MADHI AGRON

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 14
      [name] => Lifestyle
      [slug] => lifestyle
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 14
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 22566
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 14
      [category_count] => 22566
      [category_description] => 
      [cat_name] => Lifestyle
      [category_nicename] => lifestyle
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X