#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

A nuk do ishte më mirë të pushonte Presidenti?

Presidenti Nishani po bën sforcime të forta fizike për tu shfaqur kudo që e ftojnë. Një pacient gjysmë i paralizuar me probleme të forta për një paraqitje normale, duhet të shmangë doemos protokollin e ngarkuar. E kuptojmë që nuk mund të shmangë një vizitë në Bruksel, por një ftesë tek vakia e Fevzos, apo një darkë tek një OJQ shqiptare pa pikë lidhje në Uashington dhe mund ta shmangë. Se pastaj do të detyrohet të sforcohet aq shumë sa dhe kur të flasë i dalin muskujt jashtë kontrollit si në këtë foto, gjatë darkës së sotme gala në Uashington, organizuar nga Këshilli Shqiptaro- Amerikan. Dikush duhet t’i thotë këtij njeriu, që e ka zënë halli të jetë president, që nuk është mirë të shfaqet gjithandej. Sa më pak aq më mirë, për të dhe të tjerët!

58 komente në “A nuk do ishte më mirë të pushonte Presidenti?”

 1. kol tivari says:

  MINISTRI ifinacave te Gjermanise eshte paralitik por asnje here kritikuesit e ashper te tije nuk jane marre me smundjen e tije.Kjo qe beni ju eshte vulgare dhe e turpeshme.As greket qe e urrejne per masat shternguese Shaulben nuk e kane fyer.Fyerja per smundjen tjetrin eshte cnjerzoere dhe e pa shpirt.Zoti ju falet se urrejtja ju ka errsue jo vetem syte por edhe llogjiken.Botoje komentin te lutem

  1. burreli says:

   More kol tivari po shifni more faqe zinje punen tuaj mos i futni hundet ne punet tona ne shqiperi..Nu ka shqipetare te shqiperise te lexoj nje gazete kosovare ndersa ju i futni hundet kudo.

   1. era kosove says:

    o ti tivari ore kokbosh i pacipe e i pa fytyre do ti fusim ne kosovaret hundet kur te na doj qefi oree i mare ska lidhje je kosovare ose jo nuk perqeshet njeriu me semundje ore i qmendur…..e ty te te plasi zemra ore qelbesire se me afer njeri tjetrit skemi qen kur plas plas te pafsha duke pelcitur

    1. bubi says:

     nuk thuhet i qmendur por i çmendur….

   2. dori says:

    fol per vete o burreli,jo per te gjithe shqiptaret,sepse nuk mund te me personifikosh mendimet e mia per kosoven.Injorant

   3. Ramy says:

    O burrel o kaqarrel, kol tivari nuk eshte kosovare por shqiptare , mos harro se 60% votojen Saliun , deshet ju kaqurrelet e grekut apo nuk deshte ky eshte realiteti

    1. burreli says:

     Jo o Ramy nuk eshte ashtu por dote kemi fatin besoj te shikojme se sa e votojn salen.

   4. Shtegtari says:

    Or Tëj pi Burreli.
    A je mëjr a???
    Pa dashur te diskutoj nese “Kol Tivari” ka te drejte apo jo, Kosove e Shqiperi jane dy pjese te te njejtit komb.1 te ndare padrejtesisht nga koha.
    Natyrisht qe nuk ka pyll pa derra, derra ka ne te dy anet e “kufirit” shqiptaro-shqiptar, dhe me siguri ti je nje perj tyre!!!

    1. burreli says:

     Nga menyra se si ke shkruajtur ke ngaterruar dialektet por kjo ska rendesi sepse ato i pranojme por nuk pranojme nje rrace te shartuar me serb .

     1. Shtegtari says:

      Dialektin e kam ngaterruar qellimisht per te te “vleresuar” ty, une jam nga jugu i Shiperise, i shartuar me serb je ti pasi leh tamam si qente e serbit, vetem serbet (dhe zagare si puna jote)jane ata qe mohojne faktin qe Shqiperi e Kosove jane 1 e te pandare moralisht e shpirterisht, kufijte jane nje çeshtje formale e perkoshme, or SHQIPFOLES (se shqiptar nuk je ti halé)

   5. Taulant says:

    O Burrels ,o malok i trashe!Po kur u bete ju maloket te krahasoheni me kosovaret.Kosovaret namin e keq ne Shqiperi e kane marre pikerisht nga ju maloket e trashe.
    Ne gjithe veriun shqiptar qytetet kosovare(Prizren,Gjakove,Prishtine,Peje) jane me te zhvilluarat ,po u ngjite siper Tiranes(pervec Shkodres)

    1. burreli says:

     Nese eshte i trashe apo jo mire eshte ta kishe provuar nje here nga mbrapa.

     1. Taulant says:

      Ne kohen e Enverit 5 veta vinin ne shkolle te larte nga fshati Burrel.Dhe ata e mbaronin pas 6 vjetesh.Vetem per kurva eshte i njohur Burreli.U bet ju te shani Kosoven qe ka me mijera intelektuale dhe qytetare

     2. Shtegtari says:

      Me kete pergjigje or ‘burreli (or tëj pi Macuklli) tregove tamam se veç aftesise per te shkrojtur (=zhgarravitur) e folur (=lehur si qen serb) nuk ke asgje tjeter prej njeriu, je kafshe apo shtaze me pamje njeriu , megjithese edhe per pamjen nuk jam fort i sigurt nese eshte me afer njeriut apo bishes (serbe). Per te tjerat lexo pergjigjen qe te kam dhene me siper kur me konsideron si “te shartuar me serb” duke me ngaterruar pa asnje dyshim me vehten tende.

   6. per-burrelin says:

    o burreli detyra e presidentit nuk eshte te ngreje shtanga e te beje paralele por te na perfaqesoje si president, qe perfshin perpjekje intelektuale. me sa kemi presidenti eshte shume prestigjoz, nuk ka probleme mendore dhe vija e tij intelektuale eshte shume e sakte.

  2. Daut Skela, Vlore says:

   O varsh veten me litare o Kole Tivari!
   Nishani eshte komplet invalid: menderisht, politikisht … prandaj e tallen edhe ne kosove!
   http://imazheshqip.blogspot.com/2012/08/hajgare-me-nishanin.html

   1. Shtegtari says:

    Me nje perjashtim te vogel o “Daut”, antena e Nishanit qe recepton valet e telekomandes ne distance te “El Commandante” Berishes (nepermjet se ciles ky i fundit i transmeton urdhrat dhe udhezimet) funksionon me 100% te kapacitetit

   2. Shtegtari says:

    Iu pergjigja komentit tend pa pare imazhet, tani sapo i pashe, kam nje ore qe po qesh si budalla me vete, te bekofte perendia o “Daut Skela”

  3. avatarii says:

   Perderisa ka pranuar ate post dhe ben servilin e sali-palles ne kuriz te popullit i meriton jo vetem ofendimet por me shume. Ti besoj se nuk jeton ne shqiperi, se njeh realitetin shqiptar. Besoj sheh vetem tv klan qe i ben kronikat ne rruge me njerez te perzgjedhur. Keshtu qe shih punen tende. Ne te semes te shkojne gjithe pushtetaret shqiptare

   1. Hithri says:

    I kane cuar kete njoftim si me poshte tere profesionalisteve shqipetare ne Nju Jork qe te marrin pjese ne nje darke te organizuar ne NYC ku te ftuar nderi do jene Nishani e Panariti.
    Jam kurioz ta di kush do te shkoje. Aman ore t’ju dali dikush e t’ju hedhi veze ne fytyre atje para restorantit se do jete qef.

    LinkedIn Groups
    Group: APEN (Albanian Professionals and Entrepreneurs Network)
    Subject: APEN Fall Cockail Event in NYC with President Nishani and Minister Panariti
    APEN cordially invites you to our Fall Cocktail event with the President of Albania, Bujar Nishani and Minister of Foreign Affairs, Edmond Panariti on:

    Tuesday, September 25, 2012
    from 5:30 PM to 9:00 PM
    Club A Steakhouse
    240 East 58th Street
    New York, NY 10022
    USA

    General Admission Tickets are $50 and include open bar & hors d’oeuvres.
    We hope to see you on Tuesday!

    Cheers,
    APEN

    Posted By Nick Markola CIMA®

    1. Shtegtari says:

     Mos u lodh kot o “Hithri”
     Vetem Berisha luan mendesh nga te tilla “pritje” qe jane teper efikase, bythelepiresit e tjere qe i sherbejne, as qe e rruajne fare, jo veze e domate po dhe qeska me m… e me sh… tu hedhin, per aq kohe sa te kene parane e privilegjet ata jane gati te shkojne ku ti therrese “detyra” e ku tu thote KOMANDANTI pa as me te voglin shqetesim e hezitim

  4. psy says:

   Ky i shkreti po ben te pa-munduren,pasi eshte nje ushtar i formuar ne shkollen ushtarake te kohes kur sundonte diktatura dhe tani vazhdon t’i bindet nje komandanti po te asaj kohe.Nuk dine te bejne ndryshe…por do zoti e ruan te shkretin nga ndonje rupture tjeter e eneve te gjakut.Edhe po te ngjase…vdiq per partine..se sa per popullin..e ben vetem te ndjeje keqardhje.Pra me te ligjte jane ata qe e shfrytezojne dhe perfitojne nga zelli i tij.Le t’a ulnin edhe kete tonin ne karroce,do ishte shume me mire se sa t’a lene te terhiqet zvarre…por “miqte”e tij jane te pa-meshirshem dhe kenaqen kur e shohin te paguaje cmimin e te qenit “president”marionete.Dhe per te perfunduar,po ju bej nje korrigjim juve Z. Kol Tivari:nuk eshte urrejtje por eshte revolte ajo qe lexoni dhe qe nuk e deshifroni dot.Seicili e shpreh me menyren e vet.Perpiquni te shihni pertej formave te shprehjes,(sigurisht nese keni kapacitetet e nevojshme).

  5. HORRI bulevardit says:

   Paske me shume guxim se cmeriton o Kola i Tivarit, vetem mendimi se krahason Scheuble me Nishanin, i bie qe edhe ti si Zhozefina, te krahasosh rruget e Shqiperise me ate te Gjermanise, apo mos je Zhozi, se deri tani vetem ate kemi pare te beje krahasime me ekstremet diametrialisht te kunderta dhe ti barazoje ato si te ngjashme.

  6. Naim Frasheri says:

   Kol Tivarik…. meso njehere te shkruash ,Scheuble nuk eshte ne gjendejen qe eshte presidenti yne , Scheuble vertet eshte ne karike me rrota por eshte shume i shendetshem,Presidenti e them me keqardhje sepse jemi njerez nuk eshte mire nga ana shendetosre, e Uroj megjithe zemere qe te permiresohet per te dhe Familjen e tij ,ndaj edhe nese dikush thote qe duhet te qetesohet dhe te mos sforcohet duhet ta shikojme si pozitive ,ta leme Politiken dhe shendeti eshte ne vend te Pare,

 2. tarja says:

  Le te shkoje ne te semes se mos eshte ndonje fare burri.

 3. bio-metri says:

  ka nje ndryshim te madh ketu. Ky Nishani yne semundjen e ka nga enet e gjakut gje qe do te thote qe ngarkesa sjell probmelatik edhe ne funksionimin e trurit, pra ne marrjen evendimeve. Kurse disa raste paralele qe permenden jane handikape te llojeve te tjera me kufizime te trupi e jo te koka. Shifeni mire kete pune se Shqiperia ka ligj per shendetin e te parit te vendit

  1. Claus says:

   Teper e sakte bio-metri. Ministri gjerman i financave pas atentatit qe i bene pesoi nje paralize te ekstremiteteve te poshtme (paraplegji) si pasoje e demtimit te palces se kurrizit. Dhe sic thoni ju ky proces eshte vertete i pakorigjueshem, pra as perkeqesohet dhe as permirsohet.
   Demtime neuropsikike dhe demtime te tjera qe lidhen me c´rregullime te personalitetit etj nuk ekzistojne.
   Tek Nishani ndryshon puna. Thuhet per cavernome. Paraliza duket qarte ne anen e majte, pra procesi tumoral ne tru ekziston ne anen e djathte te trurit, ne te cilen gjendet edhe qendra e te folurit (pra ne kete rast ka patur fat per tu bere President).
   Nuk ja deshiroj rendimin e semundjes, ne asnje rast, por dyshoj shume ne raportet e mjekeve dhe te Dr. Petreles.
   Keto udhetime te gjata qe ben nuk jane ne te mire te tij. Ndoshta ne USA mund te kete bere ndonje vizite te specializuar ne neurologji. Me metodat e sotme kunder tumoreve ne tru, invazive dhe jo invazive mund te arrihen suksese te medha, por ne rastin e tij kjo nuk eshte arritur.

 4. shqiptari says:

  i komanduar eshte i gjori don me u duk se cfar burri eshte ,por eshte nje ushtar i saliut

  1. xhino says:

   SALA E KA VENE PER TU TALLUR -ATE-president qe te trgoje qe kete popull e drejtojne njerez me gjysme truri sic e ka dhe SALA vete

   1. raimondi says:

    Presidenti jo se eshte servcil i Sales por ai eshte njeriu i PD dhe si i tille do beje lojen Sales. Ndaj nuk mund ti thuash servil i Sales se ai eshte me PD . Dhe ashte mire qe kur diskutohet per gjendjen e tij shemndetsore te diskutohet pa e ofenduar se jetojme ne Europe dhe duhet te sillemi si europiane .

 5. era kosove says:

  kjo qka ku botoni eshte shtazarake ,jonjerezore pa pike morali e etike….si mundet dikush te fyhet per gjendjen shendetesore te tij kete e beni vetem ju ne shqiperi ,mjer ai vend qe ju mban njerez me bisht jeni ju

  1. burreli says:

   Ate bishtin mbaje po te pelqeu falas ta japim.

  2. Hithri says:

   E or kol tivari u bere ere kosovare tashti e po shkruan te njeten gje?( mos punon ne zyrat e presidences?) Sa e ke dieten or debil qe mbron nje mollusk qe u be president se i pergjigjet lepe si urdheron sali- bishes……uuuuuuuuuuuu……shava kryeministrin e Shqiperise sa turp!!!!!!uh na u be qeni kryeminister e ben president nje ulok mollusk qe s’eshte ne gjendje te beje detyrat e tij si president i pavarur jo vetem fizikisht por edhe menderisht!!!!!!!!!!!!!!! ik or kol tivari e zhduku ne ndonje brime e mos fol por shih se andej nga Kosova( nqs je prej andej) ju keni te njetin korrupsion e qena ne qeveri ashtu si edhe ne……

  3. KOSTA says:

   Era, ne nje fare menyre ti ke te drejte sepse nuk percmohet njeriu nga gjendja e tije fizike….por ne rastin e dhene, behet fjale per drejtuesin e shtetit qe eshte semure kur ishte minister dhe me shpenzime shume te medhaja te dala nga parat tone, u mjekua, deri ketu, dhe difektet e tija ne drejtim te ministrive kane qene te dukeshme……dhe tani e bejme kryetar te shtetit qe me shume veshtiresi po ndertohet sepse e ka mbytur korruosioni dhe vjedhjeet ku kontributin kryesor e ka dhene pikerishte ky njeri…….a duhet ta durojme ne kete gjendje dhe kete njeri??? mendoi se jo…..

  4. Shtegtari says:

   Plotesisht dakord me ty moj “era e kosoves kreshnike”, Nishanliu nuk duhet bere fajtor per semundjen e tij, eshte çnjerzore dhe na turperon si shqiptare. Faji i tij i pafalshem eshte qe i lepin prapanicen Berishes duke i sherbyer kundra interesave te kombit per faktin qe Berisha e beri President – kukull

 6. tahipi says:

  Sa mire do te ishte sikur te gjithe ministrat tone te ishin edhe fizikisht si Ministri i Financave te Gjermanise. Shqiperine do t’a kishte zili cdo vend dhe cdo shqiptar do te ishte krenar per udheheqesit paralitik.Por Bujari yne, ka shkelur ligjin, duke nxjerre ne lirim pikerisht oficeret dhe shoket e tij qe kane perfunduar me rezultate te shkelqyera ne Gjermani ne vitet 94-96. prandaj edhe edhe semundja edhe media jane pjese e pandashme e tij…

 7. ert says:

  Tema kjo eshte e tepert. Tregohuni me humane.

 8. tiku says:

  zoterij kosovare keto persona jane fara e komunizmit( made in albania) nje nga farat me te ndyta ne glob

  1. burreli says:

   Ju jeni fara e serbit o tiku.

 9. shvejk says:

  Kol Tivari ; Ministri i financave i Gjermanise Ka pesuar nje atentat dhe ka mbetur invalid. Besoj se je dakord qe nje problem me kembet nuk pengon punen e trurit, apo jo? Rasti i mender presidentit tone (JO TUAJIT)eshte pak me ndryshe. Ai e ka pesuar goditjen ne tru ,dhe truri eshte ndryshe nga kembet, apo jo or Kole?

 10. Jimy says:

  o tema po mjaft u tallet me semundjen e tjetrit se gjynaf mor bur.jo se neser mund tju bjer dhe ju ajo semundje,dhe te tallin bythen njeresit pastaj sdo qe mire,me gjithe kta trapat qe shkruajne dhe komentojne idiotesira

  1. "BUJARI JU DEGJON" says:

   O Jimy,po te mos ushqeheshe ne grazhdin e Saliut,nuk do na shfaqeshe kaq “human”,prandaj,mos na caj bythen…

 11. Iliri says:

  Cdo njeri semuret dhe kjo eshte e natyrshme. Mund te semuret edhe presidenti ne detyre, apo kryeministri, edhe ministra. Por ta marresh te semure e ta vendoesh aty, kur PD-ja vete ka edhe te shendoshe eshte djallezi e madhe. Vetem nje i semure ne ate detyre te rendesishme mund te plotesoje epshet shtazarake te nje semuri tjeter, si eshte Saliu. Megjithe respektin qe kam per shqiptaret e Kosoves, u bej me dije se tashme nuk u falet te jene kaq te trashe persa i perket kultit te individit. U eshte bllokuar truri qe ne vitin 92 e kendej nuk njohin njeri pervec qoftelargut…..Sali…Kjo te kujton nje kronike te nje televizioni ne Shqiperi qe gjeti nje njeri prapa malit te Dajtit qe jetonte ne mal pa drita, pa tv apo radio. Ai tha se kishte 20 vite qe nuk kishte dale nga pylli, dhe njihte si president Ramiz Aline…

 12. Stef Staku says:

  ANALIZE : Nuk ka asgje te perbashket mes rastit te Scuible Min.Finan. Gjerm. Dhe Nishanit !!!
  I pari e ka postin e Min. Financ pasi eshte nje nder ekspertet me te mire te financave ne gjith Europen !!!
  I Dyti Nishanlliu eshte nje specialist i zakonshem i ushtrise, Kapterr Nishani. Nje ushtarak me nje shendet te tille pa bere asnje dite ne ndonje front luftarak !!! Eshte bere President per te vetmen merite personale : servil i Berishes !!!
  Distanca mes Scoible dhe Nishanit jane se paku 100 vite drite !!!!
  Nishani njeri i ditur nuk eshte, inteligjent jo, ekspert i rangut te larte se paku ne ushtri jo, po se paku shendet te kete pasi eshte nje pozite e rendesishme puna e Presidentit te Shtetit Shqipetare. Jo per gje po krim Berisha po kerkon me shite edhe territore e ku uturaku Nishanlli nuk po mbron as territorin qe e ka mesu ne ushtri : me dhane jeten per Atdhe !!!

 13. peci luku says:

  po mos ja kini merakun se shpejti do e lere e presidencen e dynjane ti o ngordhesire si pranove per president le nam neper bote sje per gje ishe shurravitur ne pantallonat ne bruksel te rrofshin mustaqet o qiri i fikur

 14. baki labi says:

  NE ANEN NJEREZORE DUHET PATUR RESPEKT PER NJERIUN KUR

  I NDODHE NJE FATEKEQESI. PO NE RASTIN LOKRET,KUR KUSHTETUTA E
  NDALON MARJES SE PERGJEGJESIVE PRESIDENTCIALE,KEMI TE DREJTEN TE
  PYESIM:PSE E PRANOI KETE DETYRE? I SEMUR NE TRU BEHET PRESIDENT?
  SALI TOPALLI ASHTU E DO,TE PA TRU,MORE HIC TE MOS I PUNOI TRURI
  AMA,DORA,VETEM DORA TE MOS TI DRIDHET FARE KUR TE FIRMOS DEKRETET
  QE I DERGON ME KORJERI.NE TE GJITHE E DIME VFARE I BEN SALERIA,
  JA THANE TE DYA DUART.KEJO NA DETYRON QE TE MOS KEMI KONSIDERATA
  POZITIVE PER RESHTERIN NE DETYRE NISHANIN.

 15. tiku says:

  o burrel nuk iu do njeri juve joo,, ju njeh gjithe bota se cfare fare e keqe jeni.Kosovaret e diaspora jane me salen doni sdoni ju, edhe jo sepse nuk dijne e nuke njohin, por e kane te qarte se sado i keq te jete, nuk ka te krahasuar me socialistet ! kapito mer morracaku kuq??

  1. burreli says:

   Pas qershorit 2013 do te merrni viza per te hyre ne shqiperi njelloj sikur merret per te shkuar ne Amerike.

 16. Daj Ceni says:

  E dini si e ka marre semundjen? Po jua them une. E kane zene me nje “zocke’ te vogel dhe njrezit e saj i dhane nje dru te mire aq sa e bene per ne spital. Dhe kjo pune u mbyll me lezet por i mbeti semundja. Pra e ka nga perendia dhe mire ti behet. Nuk ka meshire per nje qen sherbetor te Saliut qe i ben keq popullit te vet.

 17. baro çorrogjafi says:

  Neqoftese do te dilte ne KEMP , ZOTIT NISHANI, pa nje pa dy, do t’ja jepnin te drejten per invalid i grupit te pare, ( pa paguar asnje çentez).Por ja qe Ai ,nuk e ka kerkuar kete,pasi do qe t’i sherbeje Sali Berishes edhe ne momentete e fundit.Pastaj,edhe Zhozefina,po pret ne ankth , qe te ulet ne karrigen e Presidentit te Republikes. (kuptohet ne baze te Kushtetutes )

 18. Arushi says:

  MOs u tallni me fatkeqesin e tieterit , se ju nuk e dini se sa dhimbje ka ai……… nuk ka te beje politika dhe fatekeqesit shendetesore, mendoni si te ishit ju ne ato kondita………..un nuk ju a uroje kete por theritini mendejs gazetar jeni me dinjitoz dhe te pergjegjeshem…..

 19. Ivani i madh says:

  O ju qe mbroni Nishanin mire beni se te semurit i qahet se tjeter ske ci ben po spate gje ne dore po ne kemi hallin tone se dhente zoti dhe iken ne boten tjeter do na iken tere ato leke per te i bere percielljen e fundit apo ska gje se ne ekonomi e fuqiiishme jemi e se kemi problem. Per kete e kemi hallin qe flasim e shkruajme o te pasurit e maleve e fushave [N.F.] te Kosoves

 20. Ilir says:

  Nje fjale e popullit thote: Tjetrit zemeroju per aq sa c’ka. Cfare t’ju zemerohesh juve, truzhavorre qe kur keni lindur, po me e keqja se po lindni edhe truzhavorre. Ju jeni per gjynah dhe meshiruar, jo Presidenti. Juve u pelqen kryetari juaj qe del lakuriq dhe e shikoni ne familje ne menyre te organizuar dhe kenaqeni per ato qe u tregon, ju pelqen Mojsiu qe gjuante naten qente qe lehnin, ju pelqen Topka qe u’a beri kryetarin majmun i tha zbrit nga pema. E c’tu mollois me a nxene truzhavoret? …. ate qe hane, nxene.

 21. vlora says:

  …dhe eshte me e bukura qe u thot nderkombetareve qe kam ngel sakat nga perplasja me bandat kur isha minister i rendit. por edhe te pushoi sndryshon gje prandaj e lini te shikoi boten para se te paralizohet fare.

 22. alban4eva says:

  Ilir, une per vete nuk jam as me Topken, as me Ramen qe del “lakuriq” (tema e preferuar e Stalinit) as me Moisiun , pra me asnje.. Une jam me ate qe do ndryshonte ate vend qe quhet Shqiperi, qe e kam marre Saliu jot i dashur dhe po ia pin gjakun deri ne fund. Po doja te dija nga ty Ilir, ti me ke je, cili mendon se mund ta rregulloje sadopak ate vend!! Kush mendon qe eshte i sakte, qe nuk del “lakuriq”, qe nuk “gjuan qener” naten, qe nuk u thote majmun te tjereve, etj etj.. Pra, ka ndonje sipas teje qe nuk i ka keto “mekate” fatale, por qe eshte “i kulluar” dhe qe mund ta coje perpara kete vend?? Si thua ti Ilir ??

 23. HORRI bulevardit says:

  Nishani pranoi te behej president, megjithese e dinte se nuk ishte i afte, qe mbas presidences, ose mbas tre vjeteve, qe meret parasysh pensioni invalidor, qe do te thote merren tre vitet e fundit ne dhjetevjecarin e fundit, si pagese per pension ose si invalid.
  Duke patur parasysh se dihet qe si president duhet te kete nje rroge te mire, Bujar Nishani pranoi kete post.
  Ndersa Saliu e vuri president me ndime krejt te kunderta nga ato te Nishanit, ta beje nishan sa here te doje, duke e ditur se vete Nishani, ska takat te flase shume, ta shtroje ne spital, sa here qe Nishani do te guxoje te ngreje koken dhe dihet se kur presidenti eshte i semure, ate detyre e kryen kryetarja e parlamentit, qe i bie te jete vete ajo me me bukura, me e fuqishmja, me e zonja, por dhe me tarallakja, Xhozefina Topalli.
  Prandaj o shqipetare, Saliu mund te jete plehre, tradhetar e shume gjera te tjera, por per zgjuarsi, mos ja hani hakun, se ai o bashkekombasit e mi, ka bere shkollen e Enverit, ne e beme me distance, ndoshta te detyruar, por jo Saliu, ai e beri ate shkolle me zellin me te madh dhe udheheqesi ja shperbleu, e futi ne familjen e tij.
  Te futesh ne familje, e dine shume mire ata qe e kane jetuar ate kohe dhe e dine edhe ata qe e njohin mire kodin e Mafies, qe ne familje duhet te jesh shume i besuar, qe te futesh.
  Prandaj zgjedhja e Bujar Nishanit president, eshte se Saliu nuk do qe te kete Shqiperia nje president, se ai u zgenjye me dy presidentet e fundit, qe zgjodhi vete, me Mojsiun dhe Topin, qe i dolen nga duart dhe nuk qendruan ne garazhin demokratik allasali.

 24. Peshtymtari i presidentit says:

  Te krahasosh Schauble me injorantin e lindur e servil i perjetshem Bujar Nishan Mehmeti(ka tjeter mbiemër?)eshte njellojë sikur të krahasosh Gjermanine e Angela Merkel,me Shqiperine e Sali shpellarit(kush e ka thene i pari këtë mbiemeror apokaliptik!(Nje nga Berati,me duket…kontrolloni shkrimet!…)Truri i Scauble nuk njeh semundje parciale,as të plotë,si tek Mehmet,Bujar Nishan Mahmuti…Schauble nuk ka semundje këmbësh,ai u gjymtua dhe i shpetoi vdekjes nga nje atentat kunder tij!Mahmut Nishan Bujar Zog Ahmeti(alias Mehmeti)e ka semundje prejardhëse ndaj Kol Tivari prej ish serbie ngatërron kekun me byrekun!Nishan Bujar Ahmet Zog Mehmeti,puthadorës i kryeshpellarit,duhet te dorhiqet!Meriton ne popull ta zene me gure dhe mjerisht shpetoi mire(perse Tema nuk e dha)kur shkoi në Bogove dhe fjeti dy nete tek hoteli i nje mikut te tij,pasi u bë president!Dikush e ka qelluar me gure makinen e tij dhe thuhet se mori shenjë te dukshme…Ndaj eshte mjerim i Shqiperise si i Kombit:pergjysem prere kombi,akoma me keq pergjusmuar Shqiperia me president gjysmak!Dhe kete pergjysmim dihet kush na e ka berë!…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82619
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82619
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 6
      [name] => Kronika
      [slug] => kronika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 6
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 16304
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 6
      [category_count] => 16304
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kronika
      [category_nicename] => kronika
      [category_parent] => 3
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34866
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34866
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X