Berisha inauguron një shkollë dhe u bën thirrje fëmijëve: BINDNI prindërit që të votojnë për mua! | Gazeta Tema
 

Berisha inauguron një shkollë dhe u bën thirrje fëmijëve: BINDNI prindërit që të votojnë për mua!

Postuar në: Aktualitet,Kryesore,Politika |

Gjatë fjalës së tij, Berisha u ka bërë thirrje fëmijëve që të bindin prindërit të votojnë për të në zgjedhjet e ardhshme, pasi sipas tij, opozita është duke penguar integrimin e vendit dhe të ardhmen e tyre.

Sot, Shqipëria është e angazhuar në një projekt të madh, projektin më të madh për këtë shekull, pas anëtarësimit në NATO, që është integrimi në Bashkimin Europian. Ju bëj thirrje të ndiqni punimet e parlamentit, të tempullit të demokracisë së kombit dhe do të shihni si çdo ditë, një grusht i vogël deputetesh, tani në prag të statusit, largohen nga salla e mbledhjes, për të mos votuar ligjet që kërkohen për integrimin e vendit. Me karriget bosh ata duan të rrënojnë ëndrrën tuaj europiane. Ndaj u bëj thirrje fëmijëve të Shqipërisë kudo që janë, të bisedojnë me prindërit e tyre. Zgjedhjet po vijnë dhe me votën e tyre, kësaj radhe, ata të votojnë jo vetëm për vete, por edhe për ju, djem e vajza të dashur, për mësuesit e Shqipërisë, për ëndrrën tuaj europiane, në mënyrë që ne të ecin të sigurt drejt të ardhmes së shkëlqyer që meritojmë,” tha Berisha.

39 Pergjigje per Berisha inauguron një shkollë dhe u bën thirrje fëmijëve: BINDNI prindërit që të votojnë për mua!

 1. komunisti fundit  --  27 Shtator, 2012 në 10:43 am

  ….c;esht ky perbindesh o njerez nuk i mjafton te gjitha te keqijat qe ka ber deri tashi po dhe propoganda e tij e felliqur ne grupimet bark bosh te femijeve ….kush te voto ty moj kufome .ti do largohesh si nje virus qe duhet zhdukur me cdo kusht…..

  Përgjigjjuni

  • Gjergji Sanxhaku  --  27 Shtator, 2012 në 12:29 pm

   Jep llogari per krimet qe ke bere TRADHETOR!
   http://imazheshqip.blogspot.com/2012/09/rojet-bregdetare.html

   Përgjigjjuni

  • eseokapaoele  --  27 Shtator, 2012 në 4:30 pm

   stu ndan hallet o komb i mjere
   si kavje te trajtuan ngahere
   qe nga komunizmi atehere
   dhe nga berishizmi kete here
   kujton se gjeti shesh dhe po ben palle
   bashke me ca zagar qe i vijne verdalle
   i shkojne nga pas per interes
   disa qe gjithe jeten predikuan bese
   ky njeri spo ngopet dot
   po blen cdo pellembe tok
   me djersen tone mor te mjere
   atij si mbeti gje pa blere
   ka gjetur shesh dhe ben pershesh
   sepse jemi ne te mefsht
   brezat nuk do na e falin dot
   kete katrahure qe behet sot
   prandaj mjaft o popull shqipetare
   ndenje si gur mbi varre
   ngrihe zerin si din ti
   dhe ta shporrim per gjithnji
   kete ogur te zi
   ne 100-vjetorin kuq e zi

   Përgjigjjuni

 2. Korcari1  --  27 Shtator, 2012 në 10:52 am

  Na mbyten vromat,na mbyten bythpalaret,qenje shkerdhate plumbin ke hak.

  Përgjigjjuni

  • fule  --  27 Shtator, 2012 në 12:44 pm

   Jo me plumb aman, se na bejne hero! Larg qofte!!! Do ta zhveshim nga anti-plumbi (ai politik qe gezon sot) dhe do ja u dorezojme atyre qe kane pune me te ne Gjykata. Shume e thejsht

   Përgjigjjuni

 3. mister x  --  27 Shtator, 2012 në 11:02 am

  edhe femijeve do u besh lavazh truri o makiavel?

  Përgjigjjuni

 4. Dean  --  27 Shtator, 2012 në 11:12 am

  Malok hesapi.C’a me prit nga nje Shtaze si puna e tij.

  Përgjigjjuni

 5. i shkreti NJERI  --  27 Shtator, 2012 në 11:26 am

  MJAFTON kjo e ky do denuar,, kush i mbron femijet nga ky saliu ,,ku e gjene te drejten saliu ne oborin e shkolles te beje politik.. pse nuk denoncohet per kete rast..çbejne organizatat per mbrojtjen e femijes,,ky eshte perdhunim PSIKOLLOGJIK qe u behet femijve.

  Përgjigjjuni

 6. dinjiteti  --  27 Shtator, 2012 në 11:35 am

  te vjen per te vjelle.A KA KUFI KY NJERI.

  Përgjigjjuni

 7. D.Ylli  --  27 Shtator, 2012 në 11:45 am

  Kjo fjalia e Saliut:Mbushuani mendjen prinderve…. verteton sa poshte ka rene ky pseudodemokrat.Me kuiton te mbyturin qe sheh nje gjethe mbi uje dhe e kap qe ta shpetoje.
  Sali s’ke lene gje pa bere ne jeten tende nen o mbi rogos,me shume per keq me pak per mire.Nje gje s’mund te besh sa te kesh fryme votime te ndershme,kjo do te zboje nga politika.

  Përgjigjjuni

 8. prindi  --  27 Shtator, 2012 në 12:13 pm

  po ky pse ka vajtur? te inaguroje shkollen apo te beje fushate elektorale me femijet???

  Përgjigjjuni

 9. Teta  --  27 Shtator, 2012 në 12:16 pm

  Cudi si ka mundesi qe ka thone keshtu Sala.Ajo depudhjera e PD Bulku, nje dite tek duqanxhinjt e Tiranes u ankua se “Rama e ka filluar shpejt fushaten”.Po ky qelbesira jone politike me kalajamte ben,ne po mundohemi ti mbajm larg ekraneve e diskutimeve , ai u shkon ne shkolle dhe u kerkon voten e prinderve.Po ska gje se po qe se do votojne shqiptaret ashtu sic duhet do ta shofi ai voten e lire te prinderve .

  Përgjigjjuni

 10. etleva  --  27 Shtator, 2012 në 12:21 pm

  ky njeri duhet zhdukur jo vetem nga politika po edhe nga vendi yne. eshte nje politikan qe vetem ka menduar per interesat e veta dhe te falijes se tij. ka shkaterruar ekonomine dhe po shkaterron cdo gje. tani ka filluar te shkaterroje dhe integritetin e femijeve. eshte idiot qe mendon se njerzit mund ta votojne serisht. askush nuk voton me per nje hajdut si ai. njerzve u ka shkuar thika ne palce nga mungesa e papunesise dhe lekeve per te blere gjerat me minimale dhe ai do akoma vote… tashme ai njeri dhe ajo qeveri qe ai drejton kane marre fund dhe duhen zhdukur sa me pare.

  Përgjigjjuni

  • SALI BERISHA  --  27 Shtator, 2012 në 12:42 pm

   cfar tu tregoj moj shqiperi , kam nje hall te madh
   popullin nuk po mundem ta bind me rrena , me mshtrime .
   Populli ka filluar te ngrihet cdo dite nga gjumi letargjik.
   Fushata e zgjedhjeve po afron , ka te ngjare qe popullu nuk do te marri pjese.
   ne Fushatat e mija te fammeshme , me ke do te flas ?
   per kete rrezik te madh qe po me kanoset u detyrova
   te shkoj tek femijet e shkollave, ju luta atyre qe te me vine
   ato tek fushatat e mija famoze. por nuk e besoj qe ato
   te vine , jane me bark bosh ju bjen te fiket , bien ne toke .
   Me ka ndodhur dhe here te tjera, cfar te besh jane pabuksa shqipetaret.

   Përgjigjjuni

 11. xhaxhi  --  27 Shtator, 2012 në 12:39 pm

  Edhe antiplubmin e ka veshur ne shkolle.
  Ka frike edhe nga femijet.

  Përgjigjjuni

 12. alban4eva  --  27 Shtator, 2012 në 12:46 pm

  po ajo shkolla si e ka emrin? ahmet zogu??? hahahahahahahahaha.. prite ndonje dite kur ti vere ndonje shkolle emrin e vete.. ca burre kurve qe eshte ky njeri.. tamam burre kurve…!!!!!

  Përgjigjjuni

 13. dana  --  27 Shtator, 2012 në 1:02 pm

  Nje fjale e urte popullore thote : dardha nen dardhe bie. Keshtu qe edhe kokministri yne, nuk mund t’ a harroje zanatin e vjeter si bashkepunetor i sigurimit dhe sekretar i devotshem partie. Shoku sali, ky popull ka pare te shkojne e te vijne tradhetaret dhe gjithmone jau ka treguar vendin. Vazhdo propaganden me femijet tane si dikur “xhaxhi enver e ke gojen me sheqer” se dita e ndeshkimit po te afrohet

  Përgjigjjuni

 14. SS  --  27 Shtator, 2012 në 1:10 pm

  Shkolla “Ahmet Zogu”??? PTUUUU, FARE E FALLIQUR ANTI-SHQIPTARE!
  Opozita te heqe te gjitha emertimet e vendosura nga dikatura e kriminelit Berisha, emertime qe shpesh kane te bejne me historine me te erret te kombit!

  Përgjigjjuni

 15. Bubullima LU  --  27 Shtator, 2012 në 1:38 pm

  Mirmengjes o Avni Rustemi,
  Ulu pak ne ket shesh
  E dy fjale me xha Meken,
  Shtruar,shtruar te ti themi.

  Ti u binde djale i mbare,
  Se Shqipria po te shitej
  Ndaj shkove ne Paris
  Edhe zhduke nje tradhetar.

  Ai “mbreti” qe te vrau,
  Na e shiti Shqiperine,
  Pasi mbushi xhepat plot
  I tha Duces je i lire.

  Erdhi Ducja i krekosur
  E pas tij dhe nje gjerman,
  PO na dhimbsej SHQIPERIA,
  Prandaj dualem partizan.

  Shqiperine e cliruam,
  E te vum ne ket shesh
  Vepren tende se harronim
  E shqiperine e ndertuam.

  Po tani o Avni Rustemi,
  Ne krye doli nje burre
  I thot vetes ‘patriot”
  Po na shiti megjithe gure.

  Na eshte bere gjuhetar,
  Na eshte bere historian
  Ate “mbretin”qe te vrau
  E ringjalli ne cdo ane.

  Ndaj dhe erdha per te thene
  Sot ketu qe ne mengjes
  Nuk ka lindur ai “burre”
  Qe shqiperine te te shese.

  Ne do shkome ne 100 vjetor,
  Ne 100 vetorin e pavarsise
  CDO tradhetare do ta pesoi
  Si Esat Pasha ne Paris.

  E tani une xha Mekja,
  Jam ne cdo skaj te Shqiperise
  Te fala tu bej nga Riza Cerove
  E nga BAC BAJRAMI I malesise.

  Përgjigjjuni

  • O ZOT  --  27 Shtator, 2012 në 5:29 pm

   Po c’poezi o pupulina e lushnjes. Gjynah te mos te japin cmimin Nobel per te. Paske shkuar dem per pak fare. Tani qe po e lexoj jam ne banje e po me ndihmon jashte.

   Përgjigjjuni

 16. Lirim  --  27 Shtator, 2012 në 1:58 pm

  Nuk ka faj, sepse po te humbi zgjedhjet do te shkoje para drejtesise e mundert t’i ike edhe koka .

  Përgjigjjuni

  • geni  --  27 Shtator, 2012 në 5:30 pm

   kam frike se ky serb i denje(e mbajn serbet nga topet se i kan dosje qe mendoi se e zhduku,prandaj ulerasinte hapin dosjet e shqiperise)ky tradhetar i gjithanshem.krushqi me gjith sherbimet sekrete te ballkanit,kazako-serb.ky po kapet si i mbyturi pas flokeve dhe tani nuk ka me leshator por qerosa dhe po u kap dhe qimet e fundit…njeri legen,i semure i cili hoqi qafe gjith deshmitaret e krimeve dhe sekreteve te veta prej psikopati.femijet duhet te mesohen ne shtepi se cfare krimineli eshte ky antishqiptar.femija im lindi dhe jetojm ne mergim,por e di mir se kush eshte ky badakci

   Përgjigjjuni

 17. bushi  --  27 Shtator, 2012 në 2:10 pm

  I shkreti Stalin Berisha, ne cfar dite ka mberritur… Eshte per te ardhur keq dhe, jo vetem…, po presim fundin e tij tragjik…

  Përgjigjjuni

 18. beso  --  27 Shtator, 2012 në 2:53 pm

  shkolla ahmet zogu…ne bathore…hhahahhahaha!Pastaj,si te mos kenaqej me kete paradoks,i kerkon femijeve qe te bejne pune edukuese me prindet,qe jane zboriste 1 here ne jave tek skuadrat e sulmit te PD-se.

  Përgjigjjuni

 19. Delli USA  --  27 Shtator, 2012 në 3:26 pm

  Do vij dita qe ky monster do japi llogari per te gjitha poshtersit qe ka bere.A ka ndyresi me te madhe se te injektosh helm tek femijet,por monstra Sali nuk njeh kufi kur vihet ne diskutim karrikja e pushtetit.

  Përgjigjjuni

 20. HORRI bulevardit  --  27 Shtator, 2012 në 3:48 pm

  Hitlerit ne ditet e tij te fundit, nga pamundesia per te rimekembur ushtrine, arriti te mobilizonte edhe 10-12 deri ne 15 vjecar, per ti shpetuar atij koken, por perfundimi ishte se ai mbeti vetem me zonjezen e tij, asnji se shpetoi.
  Edhe Saliu ne ditet e tij te fundit, mundohet qe me ane te femijeve, te mbijetoje, por asnje diktator ska patur fund te bukur edhe Enveri qe vdiq nga semundja dhe pleqeria, u mallkua nga nje popull, por qe shpura e re politike enveriste, arriti tja mbaje gjalle idete e tij dhe femijet e tij shnosh si molla, pa i hyre gjemb ne kembe.

  Përgjigjjuni

  • LORA  --  27 Shtator, 2012 në 8:44 pm

   Ju lutem,mos e krahasoni dhjeramanin e historise me Hitlerin.Nuk eshte e drejte t’i ngrini vleren.Keni qene pergjithesisht i sakte ne komentet tuaja.Mos cedoni,,,,,,kur po i qasemi dites se madhe te ndeshkimit.Respekt per ju,”Horri i bulevardit”.

   Përgjigjjuni

 21. gerdeci  --  27 Shtator, 2012 në 4:02 pm

  kjo qe bene ktyeministri me femijet eshte KRIM ,bile me i rende se ai qe beri ne 21 janar..

  Përgjigjjuni

 22. tigri14  --  27 Shtator, 2012 në 4:35 pm

  maskara…yyyyyyyyyyyyt depsez..gjen engjejt e ben orgji politike..

  Përgjigjjuni

 23. Luan  --  27 Shtator, 2012 në 5:07 pm

  Nxënësit e shkollës ti drejtohen Sali Berishës ti nuk ke sy e surat të shkelësh këtu se ke bërë krimin më të madh në Gërdec poqe 26 persona dhe nuk të hyri një gjëmb në këmbë dhe të njohim vetëm për KRYEKRIMINEL lSALI BERISHA ARKITEKT I HIROSHIMËS BERISHIANE TË 15 MARSIT 2008 .
  përgjigju pyetjeve berisha:
  EKZISTONTE MUNDËSIA NGA ANA E QEVERISË për të shmangur HIROSHIMA BERISHIANE të Gërdecit apo ky ishte objektivi i qeverisë Berisha? KUSH ËSHTË SHKAKTARI i vërtetë i katastrofës , paaftësia profesionale apo vullneti politik i qeverisë Berisha?E pregatitën të tjerë kurthin e kasapanës njerëzore apo e pregatitë vetë dy arkitektat kriminelë Sali Berisha dhe Fatmir Mediu? A i morrën parasysh pasojat qeveritarët që ridhnin apo ky ishte qëlllimi i tyre? Gërdeci krimi i Berishës i Mediut apo i askujt?Gërdeci caktoi vetveten për demontim municioni apo qeveria? Gërdeci plotësonte kushtet për demontim municionesh apo u bë garant qeveria?Kush duhet të dënohet Gërdeci apo Sali Berisha dhe Fatmir Mediu?A i parashikoi qeveria pasojat që ridhnin apo ky ishte objektivi i tyre?EKSPORTIMI I MUNICIONEVE NGA QEVERIA BERISHA dhe nga nga ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu u bë në emër të modernizimit të ushtrisë shqiptare dhe rritjes së aftësisë mbrojtëse të Atdheut, apo për të shkatruar ushtrinë shqiptare? Ku përfunduantë ardhurat e shitjes së municioneve në arkën e shtetit apo në xhepat e qeveritarëve ?Ç’farë i pengoi organet gjyqësore të dënonte krimin e përbindshëm të Sali Berishës dhe Fatmir Mediut faktet sa një mal apo ORTAKËRIA ME QEVERITARËT? E kujt është përgjegjsia për krimin e radhës antikombëtar e askujt apo vullneti politik si gjthmonë qeveritarëve tradhëtarë?

  Përgjigjjuni

 24. dibra  --  27 Shtator, 2012 në 5:21 pm

  Si askund shtet tjetër ne bote, mbreti ymne dhe pasardhesit e tij kane nje histori te çuditshme:
  1. E mori pushtetin si kryeminister dhe perfundoi ne Mbret pa e patur fisnikerine e familjes per nje gje te tille.
  2.U rikthye ne pushtet nga serbet dhe si proserb dhe perfundoi ne proitalian.
  3. Nuk iu bind kushteve te fashizmit, siç iu bind mbreti bullgar, por as nuk iu kundervu. Mblodhi thesarin e shtetit dhe iku. Madje asnje qindarke te tij nuk e shpenzoi per rezistencen antifashiste.
  3. Nuk u njoh nga aleatet dhe nuk u muar seriozisht nga anglo-amerikanet.
  4. Idhetaret e tij krijuan nje parti monarkike qe eshte ne koalicion me partite republikane.
  5. Trashegimtari i tanishem i Fronit sherben si keshilltar i Presidentit ne formen republikane te qeverisjes.
  6. Procesi i rivleresimit te Zogut vjen nga periferia drejt qendres. Pasi nuk gezon mbeshtetje ne Tirane, monumenti i tij u vendos ne Burrel ne mes te polemikave te shumta, pasi u spostua Skenderbeu.
  7. Emri i shkolles i vihet ne Bathore, per te treguar karakterin rural te mbeshtetjes.
  8. Si askund tjeter ne Europe, ka shume debate vendosja e nje monumenti te tij ne Tirane.
  Ja paardokset e rivleresimit tejet te sforcuar te Zogut, ose kur politika nuk behet histori e besueshme.

  Përgjigjjuni

 25. O ZOT  --  27 Shtator, 2012 në 5:24 pm

  Bo bo si cirren kuqot vemje,
  Sa me shume shajne Berishen aq me teper u ulen vitet e jetes se tyre te cuar dem. Po nuk jua ka fajin Berisha o budallenj se e keni krietarin pa ndere e pa breke e mban pas vetes krimbat si puna e teta gramozes me shoqet ilegale veliaj, gjinot, taullantet me kompani, nuk eshte faji i Berishes qe bythjashti juaj nxjerr 4 mendere jush fshatare te lodhur Greqie si mish per top me shpresen per te kthyer 97-n, nuk eshte faji i Berishes qe ju jeni krijesa te jashtligjshme te kryetareve te kooperativave.

  Përgjigjjuni

  • HORRI bulevardit  --  27 Shtator, 2012 në 6:13 pm

   Harrove doktorin e shurres, sekretarin e partise, deshmitari qe donte me ngulm qe armiku i partise Hysen Sheshori te varej ne litar.
   Sbesoj se e ke nga amnezia, por ndoshta e ke nga hajnija, se ke hallin po te iku doktorshurra, te kapin per bythesh dhe te cojne anej ka ke ardh, ke rrethinat e Vucidolit.

   Përgjigjjuni

 26. denisi  --  27 Shtator, 2012 në 6:15 pm

  Ky per kok te kokes paska pjerdhur fare,eshte bere si Enveri ato vitet e fundit qe ja fuste pordhes kot,po me keq ama…..Hihihihi o c’do na degjojne veshte ketej e tutje,te pakten me keto pordhikalit, mbase na kthen pak humorin…….

  Përgjigjjuni

 27. landi  --  27 Shtator, 2012 në 6:16 pm

  po arrijme deri ne ate pike sa tu bejme politike edhe femijeve tani. ky eshte turpi i rradhes. ne fund berisha thote…te ecim te sigurt drejt se ardhmes…….. te ardhmes se tij besoj se per shqipetaret dihet tashme se cte ardhme kane nese vazhdojne te flene akoma.

  Përgjigjjuni

 28. elinor  --  27 Shtator, 2012 në 6:29 pm

  Vetem nja dy-tre komentues e kane kapur faktin qe saliu e ka emeru shkollen “ahmet zogu”. Sic duket shumica vetem titullin lexon!
  Dhe talljet nga diktatori demokrat vazhdojne! Deri kur??

  Përgjigjjuni

 29. Vogelushi  --  27 Shtator, 2012 në 8:22 pm

  Jam edhe une nxenes i shkolles… turp ta them. Sot erdhi xhaxhi Saliu. Me tha ti mbush mendjen Babit qe te votoje PD. Po une nuk kam shume kohe qe mezi e binda, te mos votonte me PD. Ai tani eshte antar i AKZ. Si ti them une tani, voto PD. Te presim pastaj qe une te martohem, te behet cuni im sa une sot dhe une ti them:- Ne nuk jemi si shtetet e tjera te Europes se jemi ne tranzicion. Se keshtu me thoshte babi im mua. Tani une ja mbusha mendjen per te votuar per AKZ, per te shkuar shpejt ne Europe.
  Kur xhaxhi Saliu fliste, ne u dhjem se qeshuri. Po mesuesja qe kishte frike, nuk na linte. Kur mbaroi mitingu, ajo vjen dhe na thote: Po cfare beni mor femije te keq, se do me merni ne qafe.
  He moj mesuese, c’i thua ti kesaj, i thote Leli. Ishalla thyen qafen dhe iken vitin qe vjen, foli mesuesja, duke pare rrotull per ndonje spiun. Nuk guxon njeri te thote ate qe mendon. Komunisti i dreqit…dhe iku duke nxituar.
  Ja keshtu, te ajo shkolla jone sot..

  Përgjigjjuni

 30. Bubullima LU  --  27 Shtator, 2012 në 8:49 pm

  O ZOT,qenkerke me te vertet njeri kot.Kur lexova komentin per poezine time,edhe u terhoqa pak ,po kur lexova po nje koment me posht po me pseudonimin “OZOT”,thash me vete; mire ka bere qe ka shkuar ne banje se do ishe ndyre ne breke nga frika per ato qe kam shkruar.Per kete rast e
  meritoj cmimin “NOBEL” pasi kam arritur qe edhe simpatizanti i atij qe po vdes per mbret,ti mbushi poturet.Ke bere mire qe ke shkuar ne nevojtore.

  Përgjigjjuni

 31. halil  --  9 Shtator, 2013 në 8:35 pm

  ffffffffffffffff

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *