#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Imami: Akuzat e Braçes, të denja për një trafikant dhe mendje të sëmurë

Ministria e Mbrojtjes i është kundërpërgjigjur akuzave të Partisë Socialiste për tregëtimin e armëve.

Zëdhënësja e Ministrisë së Mbrojtjes i ka cilësuar akuzat e deputetit të PS-së, Erjon Braçe, si shpifje.

Deputeti Braçe që di të lexojë shumë mirë gënjestrat, degjeneroi sot në akuza të denja vetëm për një trafikant, ndërsa shifrat marramendëse për qindra miliona dollarrë janë shpifje të mendjeve të sëmura” theksoi zëdhënësja.

Ajo ka theksuar se shitja e armëve është një proces ligjor dhe transparent, ndërsa shtoi se Ministria e Mbrojtjes po bën të mundur uljen e barrës së rëndë që është akomuluar për 50 vjet.

Pastrimi i ushtrisë nga plehrat e komunizmit do apo jo zoti Braçe do të bëhet. Pavarësisht se PS është e vendosur në rrugën e bllokimit të integrimit, do ishte e pafalshme që Ministria e Mbrojtjes mos ta kryente këtë procedurë që konsiderohet si model botëror”, tha ajo.

Sipas saj, përpjekja e PS për të penguar përshtatjen me Aleancën do marrin përgjigjen e merituar, ndërkohë që “publikimi i dokumenteve sekrete është përgjegjësi kriminale që ky zotëri merr përsipër. Ministri i Mbrojtjes është i angazhuar të çojë deri në fund reformat e ndërmarra” tha ajo.

31 komente në “Imami: Akuzat e Braçes, të denja për një trafikant dhe mendje të sëmurë”

 1. Shyqo Bilardisti says:

  Ky Imami eshte nder ministrat me te piste te qeverise,eshte i zhytur ne llume.
  Nga qe e di qe eshte i piste mundohet te hidhet ne sulm,sepse mbrojtja me e mire eshte sulmi.
  Do vij dhe dita jote o Imam shkerdhata!!!

 2. england says:

  Por kur je i paster nxirri xhepat ti shohim o “gjeneral i 97”
  leri te bejne punen ata te komisionit,se kane nja 1 muaj qe po duan kontrollojne,dhe te thone se kush genjen ti apo Brace,nese do ishte me te vertete keshtu sic pretendon ti o Imam,hapi dyert dhe na bind dhe ne te tjereve se kush mashtron e kush jo…

 3. alban4eva says:

  opo ca jane keta kurva keshtu.. aty po behet nami, po shitet gjithcka, ska ngel me asgje pa u shitur, kurse ky kurva ketu, nxjerr ato kurvat sekretare qe te pergenjeshtrojne pislliqet.. kurveri hesapi, bythqirllek hesapi..

 4. HORRI bulevardit says:

  Ti legen, Brace po nxjerr dokumenta, lejo edhe ti kontrollin parlamentar dhe mos na nxirrni zedheneset se i keni bo edhe ato lavire, ndoshta pa te drejte duke marre parasysh rastin Pango.
  Nxirr edhe ti dokumenta dhe lejo kontrollet, si kujton ti legen aktori, se vetem duke dale dhe duke share ate qe te nxjerr ty dhe ustait tend te palarat, shqiptaret do te besojne?. Pis.

  1. voica says:

   HORRO, e ke prishur muhabetin sot. Si i thua “aktor” Imamit? Po Ndrenika, psh., se ai me erdhi ne mend, c’i bie te jete po qe ky aktor?! Edhe me gjithe legen-in qe i ke vene para, perseri ty te quhet devijim ne vleresim, ok. Sill pak ne mend rolet e tij dhe vuri nje note. Vetem per nga aktrimi, nje nxenes gjimnazi i teatrit te shkolles eshte shume me lart. Per keto te tjerat, po, s’ia ha qeni shkopin ka dhunti(jo talent,e)

   1. HORRI bulevardit says:

    Jo per ta bere qejfin, por me dhe nje mesim, qe duhet ta kem parasysh, ne komente te tjera.
    Biles kur me solle perpara nje aktor dive te skenes e ekranit, si Ndreniken, u ndjeva shume keq.
    Respekte.

 5. al says:

  me gjuhen qe flet ti si zedhenese e ministrise me dukesh si partiake .ajo ministri nuk eshte as e imamit dhe as e braces por eshte prone e popullit. populli qe ju zgjodhi ka te drejten te informohet se si administrohet pasuria e tij . ne emer te popullit dhe pd dhe ps bejne veprime me pasurine e popullit si kur te jete mall i vet. si antare te natos duhet te informoni organet e specializuara si klsh per veprimet financiare. me ju eshte per te qeshur se flisni me gjuhen e pronarit dhe jo te punonjesve te emeruar te shtetit.

 6. Gjelosh Nika says:

  Ti kallxoj kush se nuk asht ma tuj lujt filma, po asht tuj lujt miliardat e popllit.
  http://imazheshqip.blogspot.com/2012/07/big-bother-imami.html

 7. Ivani i madh says:

  Po te vjen fundi o kapteri i Kalces me keto qe po ben te vjedhesh ti e te mos ji japesh Zogut Berisha e ke gabim . Le opozita po te ben zbor po ne kampet e burgimit do te te coje Berisha se nuk i haron ato qe i bere 97 tani pak nga pak do te te shtyje ne apsane e pas ty do vije vete se babai i tij Zogu e mori aratine po ky ska ku te veje vetem po vari nje gur ne qafe e te ike per lesh.

 8. MEMEDHETARI says:

  Ne vend qe te pergjigjet per akuzat konkrete qe ngriti Brace,po na tregon se “po vuan” duke pastruar “plehrat e Komunizmit”(!!!)…
  Si jane mbledhur,xhanem,bashke gjithe bashibozuket ne Qeverine Shqiptare???!!!
  Keta po na rrjepin dhe tallen me ne…
  Sa do durojme?????????????????????????

 9. ardian says:

  ore dallkauk po ka mo mendje e semure qe je ti me ato te zeza qe ke bere as litari ne fyt nuk ta fal dot po car me komentuar me per ju te gjithe plera jeni mafje e gjalle kriminela me ne krye te semurin psiqik bastardin sali lahuta …

 10. kameniku says:

  harram e paci o brace po si vutet ne ne birr te miut keta legena qe po i shesin pordh popullit fukara mos harroni meten e ka merak gjith populli eshte krye hajdut

  1. Arba says:

   Nuk dyshoj aspak qe zoti Imani i ben keto pune , pa aprovimin
   e Z .Kryeminister. Kjo qeveri eshte ne total korrupte.
   Z. Imani do te dali pa lag nga ky komision , ashtu sic doli dhe z. Meta.
   Kesaj pune i thone , hani pini dhe kendoni sa te jete lala gjoni.

 11. l says:

  Mos mendo se je Hitleri…

 12. mergim tari says:

  Imami eshte nje koqe mendjemadhi dhe per me teper eshte koqe pa kokrra.
  Gjynah se ka luajtur nja dy filma dhe do ishte mire te mbahej mend per ato dhe jo per traplliqe. Te pakten ne film nuk flet ato qe mendon vete, por ato qe te thote regjusori. Kjo shmang edhe shpalosjen perpara publikut si fyell, ashtu sic eshte IMAMI ne te vertete.

  Edhe ajo artistja tjeter mire do te bente te mos merrej me politike, se do ta quanim nivel normal inteligjence ajo si e ka Raimonda Bu(l)jku…

 13. ajdin says:

  TE furnizosh ushtrine Malazeze dhe Serbe me arme,kjo eshte qmenduri kjo eshte krim,.Milloshoviqin e furrnizuat me nafte,tani furrnizon me arme Nikoliqin.BRAVO

 14. Din Kruja says:

  Imami thote “Pastrimi i ushtrisë nga plehrat e komunizmit do apo jo zoti Braçe do të bëhet”. Nepermjet deklarimit te Braces marrim vesh se per pastrimin e plehrave te komunizmit po punokan firmat serbe. Nga kjo kuptojme se ministri yne i mbrojtjes qenka shume i zoti sa qe ka arritur te vere ne sherbim te interesave te kombit tone firma nga nje shtet me objektiva antishqiptare mbi nje shekull. Do zoti ti kemi te gjithe ministrat ne modelin e Imamit per te na hequr ne sektore te ndryshem te ekonomise me firma serbe vec armeve edhe plehra te tjera qe trasheguam nga komunizmi.

 15. militant i pd says:

  Ore Sali,po ku e gjete kete pyke.Ne zbatim te udhezimeve te Ramizit per tu mbeshtetur ne shtresa te ndryshme te shoqerise per krijimin e pd,ne teater ti more mbeshtetjen e dy legenave,A.Imamit dhe mesuesit te punimit me dru por edhe te Budines qe i jepte leksione Azemit se c’fare eshte demokracia.Ti e njeh se c.fare legeni eshte Imami,qe nuk ka nje mik,nje shok,pa perkrahje,qe nuk e voton njeri,eshte njeri legen komplet qe te ben edhe ty fajtor qe e ke mbajtur prane.Mendoj se edhe me opoziten eshte personi dhe rasti me konsensual per ta denuar kete maskara duke plotesuar keshtu edhe angazhimin ndaj BE per luften kunder korupsionit dhe personave legena.

 16. Eriona says:

  Pershendetje te gjithe atyre qe kane komentuar kete artikull,

  Po mire more popull nuk kini pune tjeter qe kometoni ne kete menyre ? mire keta te gazetes qe duan te shesin gazeten duke mbushur faqet e tyre me brockulla, po ju qe i besoni artikujve te kesaj gazete?

  A e kuptoni qe nuk eshte koha te meremi me gjera te tilla , por te punojme per te ritur mireqeniet tona dhe jo to meremi nese Imami i PD apo nje Imam tjeter qe mund te jete Imam copy paste i PS meret me trafikim armesh , apo shikjen e skrapit te ushtrise apo pronave etj etj , Ky vend nuk ka nevoje per politika as te majta as te djatha por per pune , qe cdo individ ta ndjeje veten te vleresuar , prandaj nuk eshte nevoja te meremi me thashetheme te kota,
  Ministria e Mbrojtjes eshte nje institucion i nderuar , e cila perfaqeson nje vend anetar te Natos, ku kjo e fundit nese MM do te merej me afera te kesaj natyre nuk do te heshte por do ti triqte vemendjen Ketij institucioni , nje nder me te rendesishmit te Shtetit Shqiptar. por Gazetat, nuk e kuptojne kete thjeshte mbushin faqet e tyre me fjale ordinere qe populli i thjeshte ta besoje ne masen 100%

  Boll më me fjale boshe … nuk kemi nevoje per keto . Kemi nevoje per PUNE ….. Respekte Eriona

  1. lajmetari says:

   O Eriona budallallikun qe ke mbaje per vete ,nuk ka
   nevoj njeri per keshillat e tua .

 17. bushi says:

  Horri i kapur gjalle, ben perpjekje te deshperuara (me ane te kukllave qe nxjerr per te lexuar hartimet e shkruara me nxitim), per te kaluar nga i akuzuar, ne akuzues. Aspak bindes, madje perkundrazi po e rendon gjendjen,ne te cilen po zhytet. Pasta, sic thote (“koloneli” qe u perpoq dikur te rrezoje me keto arme Stalin Berishen), “… shitja e armëve është një proces ligjor dhe transparent, ndërsa shtoi se Ministria e Mbrojtjes po bën të mundur uljen e barrës së rëndë që është akomuluar për 50 vjet.” Atehere, pse nuk ben transparencen e pretenduar dhe puna mbyllet ketu?
  Interesant eshte fakti se pak kohe para se te kerkohej kontrolli parlamentar, shoku Stalin Berisha paska urdheruar me shkrim (kupto per te lare duart) te behet kontroll ne Ministrine e Mbrojtjes. Keshtu stalinisti i fundit i Evropes, kerkon te vrase me nje gur dy zogj. Koken e turkut (Imamin) do ta dorezoje lehtesisht, madje do ta shese si lufte te tij kunder korrupsionit dhe nga ana tjeter (me siguri keshtu mendon) do te perpiqet te ruaje raporte te mira me NATO-n, qe e ka urdheruar te beje transparence me aferat e felliqura te Imamit (dhe jo vetem te tijat). Ketu jemi, do te shikojme gjera interesante, se shpejti…

 18. l says:

  Eriona Skënderbeu ishte i gjatë 1.98 m (nga viti 1438) që njihet
  në histori, të cilin e ka
  punuar Pisanello, me rastin
  e pjesëmarrjes së Gjon
  Paleologut VII, në koncilin e
  Ferrarës. Fjala medaljon në gjuhë
  të ndryshme ka funksion të njëjtë,
  p.sh., në latinisht metallum, në italisht
  medaglio, në anglisht medal, në frëngjisht
  médaille, në gjermanisht Medaille, në kroatisht
  kolajna, etj. Medaljoni mund të jetë
  nga fl oriri (ari), argjendi, bronzi, plumbi
  dhe legura të tjera.
  “Debatet për gjatësinë e njerëzve të
  shquar nisin gjithnjë atëherë kur nuk ka
  më dyshime për ekzistencën dhe origjinën
  e tyre. Edhe Heroi ynë Kombëtar, Gjergj
  Kastriot Skënderbeu, nuk i ka shpëtuar
  debateve, fi llimisht i mohohej ekzistenca,
  pastaj origjina, e pasi këto u
  bënë të ditura botërisht, u fi llua
  të debatohej për gjatësinë e
  trupit. Duke qenë legjendë,
  ashtu si shumë princa të
  tjerë evropianë që luftuan
  kundër Perandorisë
  Otomane –..Eriona pUNE SKA.A KE NDO NJE PUN TE NA AFROSH.Sala na ka heq nga puna,ne te majtit.

 19. Devolliu says:

  ERION BRACE është modeli i qytetarit dhe i deputetit kurse ti o Imam je pa din e pa iman, je një horr e vagabond, je një rrugaç, kopuk e hajdut që burgu po të pret.

 20. lion says:

  hajde hajde, po ku ka kruve me te madhe se nje burre qe nxjerr sekretet e Forcave te armatosura ne media,nqs eshte burre ai buri qe mbroni ju le te shkoje ne prokurori dhe jo te beje hamaham si kone apo ka frike se ne prokurori nuk do behen publike keto gjera dhe fatkeqesisht nuk do fitoje ndonje vote nga komuniste si puna juaj qe nuk e dinio te verteten e ketyre gjerave. Mos u mashtroni o popull nga politikane te tille gjithashtu bashkohuni qe te nxjerrim nga politika dhe disa politikane te pD-se qe e kane qelbur kete vend. Politikanet ne shqiperi jane te gjithe ne sherbim te agjenturave te huaja se po te ishte ndryshe nuk do ishim ketu ku jemi.

 21. jozi says:

  C’fare lesh sekreti paska ky shteti juaj i pd?Por ne nje gje ju jap te drejte,ju keni qene pa shtet e pa parti per nje kohe te gjate dhe beheni fanatike per to ndersa shefi i juaj eshte lodhur me disa shtete e disa partira.Mos u beni keshtu,Shqiperia nuk ka me sekrete,ka vetem mafie.

  1. xy says:

   Pershendetje Eriona !
   Nuk na the ndonje gje te mencur, edhe kjo qe bejme ne
   eshte per te rregulluar mirqenien e popullit.
   Ne cilin planet jetoni ju ? Si mund te kete mirqenie me keta
   me kete qeveri hajdutesh ?
   NJE KESHILLE KAM PER JU DUART LARG NGA TEMA .

 22. llogjika says:

  Komentues:
  Nuk kan faj lexuesit e kesaj gazete qe nuk iu nderhyjne dhe nuk merren me ju e nuk replikojne me komentet tuaja.Ju kan lene ta shprazni rehate bagazhin tuaj te pasur.Kushdo qe i lexon nje here keto komente,konstaton qe jeni niveli me ordiner i ketij populli.Nuk doni te dini asgje nese ka apo s’ka tjetri te drejte,mjafto ti perkase pales kundrshtare dhe ju merrni superxhiro me shpifje e sharje me fjalet banale nga me ndyrat,qe vetem rugacet e rugeve mund te perdorin.Prandaj ju kan abandonuar dhe as i lexon e as diskuton kush me .Ju kan lene te qete ti beni qefin njeri tjetrit. …C’mund te prese ky vend nga njerez te nivelit tuaj? Lexoni vetveten nese doni te kuptoni se te cfar niveli jeni…

 23. sadiku says:

  Ti gjenerali GREK i konvertuar ne minister QELBESH nga era nevojtore ose KERME ,kujt i shitesh i NDERSHEM?populli dhe bota ta shohin surratin dhe ta degjojne zerin ne televizion.Po ti je pa dinjitet, pa seder,pa shtylle kurrizore,pa moral,me fytyre kepuce dhe mjafton te kesh nji karrike ministrore.
  PSE NUK LEJON KONTROLLIN PARLAMENTAR ,QE ESHTE ME KUSHTETUTE NJI E DREJTE E OPOZITES? PSE E SHKEL KETE AMENDAMENT TE KUSHTETUTES ME QE JE I paster?

  pSE KTHEHESH NE AKUZUES KUR JE I dhier DERI NE MAJE TE KOKES? KUSH TE BESON TY O HAJDUT ?

 24. Stef Staku says:

  ANALIZE : Bravo Imami ! Trafikant eshte z. Brace se ai flet !! Edhe gazetaret qe vriten nga bota e krimit dhe lufta per kete pune vriten sepse jane trafikante e flasin shume !
  Edhe Berluska gjyqtaret e tije i quan budallej, komunista, manjake, smirzinj, njerez qe merren me kurthe etj etj …
  Ti ne fakt vetem me shitje e disa tonelatave patate e fasule te ushtrise se Enver Hoxhes je marre …
  O Imam Bajalldia po kete teknike mbrojtjeje se besoj se e ke origjinale, jo per gje por ti ne asnje fotografi nuk del si fetyre me nje minimum inteligjence !!!
  Berluska per aktor eshte fantastik … Ti ke mbaru shkollen per aktor e ne fotografi del si idiot !!!

 25. E pabesushme cndodh ne ate vend.
  Kulmi kulmi ,shkedhatokracia nuk njihka me asnji lloj limiti !
  Ne vend qe ky shkerdhat Imam ,ku kurv burr ,te jape llogari ,
  per akuzat qe opozita nepemjet Braces ben ne drejtim te tij ,
  e ky Imamm ballajdi ,ky corb shkerdhatash ,si nji person zyrta ,perkatesishte si Minister mbrojtje te jape nji pergjigje serioze si i takon vertet nji Ministri ,te tregoj te pakten para kamerave ,
  nji far pergjegjsie formale …..e kalon si te jet ndonji shkerdhat rrugesh ,nji gangsterr hone, gjithcka ka ber , me batuta .Pra eshte e padurushme ,e pakonceptushme ,kur ne nji shtet akuzat per shperdorim posti ministror ,kur ministri ne lidhje mafioze ben tregeti me pasurit e ktij populli
  dhe gjithcka e kalon me batuta ordinere …….duke treguar qart genin e qenerise nga esht dhe peshtyr ,e per fat te keq te kij kombi ksaj toke .
  Shkerdhata e licensuar prej imami .

 26. max says:

  plehre me te madh se ky minister nuk ka
  ù

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82059
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82059
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 6
      [name] => Kronika
      [slug] => kronika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 6
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 16243
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 6
      [category_count] => 16243
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kronika
      [category_nicename] => kronika
      [category_parent] => 3
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34797
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34797
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X