#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Helmohen 25 fëmijë, konsumuan karamelet e skaduara, të hedhura buzë lumit

Rreth 25 nxënës të shkollës së Lalmit në Vaqarr janë helmuar pasi kanë konsumuar karamele të skaduara.

Sipas informacioneve nxënësit i kanë gjetur karamelet buzë lumit në vendin e quajtur “Ura e Beshirit” dhe pasi i kanë konsumuar janë ndjerë keq, raporton Ora Neës.

Menjëherë ata janë dërguar me urgjencë në spital ku po marrin edhe ndihmën mjekësore.

Mësohet se karamelet e skaduara janë hedhur gjatë natës në bregun e lumit nga një firmë e produkteve ushqimore.

11 komente në “Helmohen 25 fëmijë, konsumuan karamelet e skaduara, të hedhura buzë lumit”

 1. lesi says:

  eh, krijohu struktura te reja, degjeneroh kontrolli.Kaq helmime merren vesh se kane qene shume por llogarit ne oborre shkollash cfare shiten, dhe AKU e ngritur si ekstra per kontrolle mbush xhepat me leke e merret vetem me “ujqerit e medhenj”

 2. Gogo Nushja says:

  Nuk kane emer karamelet, logo nuk kane?!!
  Cilja i shendetsise/LSI SHPK-se e mbulon kete sektor!
  http://imazheshqip.blogspot.com/2012/08/karnavalet-e-shqiperise-2.html

 3. asso says:

  s’ka pse e mbulon shendetesia kete rast se kjo qeveri ka ngrit nje Autoritet Ushqimi qe ja ka heq te drejten e kontrollit te ushqimeve shendetesise prej vitti 2010.Po kur e drejton nje agronom qe as mizat e kalit nuk din me largu nga vetja, s’ke cfare pret me shume!!!???I shkreti, eshte i lodhur nga jeta , dmth nga puna me ore te zgjatura, e cfare me kontrollu me pare!!?????

 4. Valdrin says:

  Me kopetence ju them se asnjeri nga te paraqiturit ne spital nuk paraqeste shenja helmimi. Ky rast eshte tipik i nje neuroze kolektive ku mjafton njeri te ankohet dhe fillon reaksioni zinxhir me imitimin e simtomave.
  Pas ekzaminimeve rezultoi se ishin mire nga ana shendetesore.

  1. kalorsi i zi says:

   Zotri Valdrin, per fat te mire po na jepni nje lajm pozitiv por problemi qendron perse ka ushqime te skaduara ne breg te lumit apo ne afersi te shkollave ose banesave ku ka femije ? Kush i hedh keto ushqime dhe perse nuk ka nje ankete per rrezikshmerine qe mund te paraqesi nje ngjarje e tille ku mund te provokoje nje tragjedi.?

   1. Valdrin says:

    Ke te drejte Kalorsi, por kjo eshte tjeter ceshtje. Jo rralle mbaledhesit e kanoceve qe punojne me mundim ne kazane plehrash dhe behen pis mjaftueshem me lloj lloj hedhurinash, ashtu te ndotur futen ne ambiente te perbashketa si markete dhe dyqane buke psh. Eshte e veshtire ti perzesh, dhe e veshtire te besosh se nuk bartin infeksioe etj etj me vete.
    Ne pallatet tona ka dale nje mode e frikshme. masi mbushin qeset me plehra, banoret shume apartamenteve i ncerrin plehrat jashte deres kryesore dhe kujtohen ti marrin e hedhin ne kosh kur t’i behet mbare. Kush na siguron qe pervec eres se keqe ne ambientet e perbashketa nuk ka qese te tila me lloj lloj pislleqesh e semundjesh qe mund te kene individe brenda familjes se tyre. Nesi i kerkon llogari, te pergjigjen se te dera e tyre bejne cte duan duke harruar se jashte apartamenteve jane hapesira te perbashketa.
    Ende ka plot njrez qe hedhin plehra nga ballkonet e dritaret e pallateve, dhe ky eshte nje cinicem i pafre.
    Nderkohe, se fundmi jemi ne proces e siper te te marrurrit vesh se kush grupim politik ka abuzuar me shume me reklamat…

 5. Adi says:

  ja se u shkon xhaxhi saliu per vizite per te bere ca propagande…ai ferkon duart dhe thote shyqyr qe doli dhe nje rast per qoke…ja kur ta nxjerre firmen opozitare,shpresoj ata femije te marrin ndihmen e duhur pa patur nevojen e pageses nen dore ne spitale

 6. pyjka says:

  Keta jan karamelat qe va dhurote Berisha fmivet se tash nuk e sheh tieter kun vec me fmi tue i rrejt per te mujtur per ti kthyer familjet e fmive per me votua per Berishen i metshin karamadhat ne fyt Berishs

 7. liri a vdekje says:

  ku esht berisha ai drejtori i pergjithshem i shkollave e kopsheve .

 8. ANTIKRIMI,ANTIKRISHTI says:

  JOZEFina dhe FEMIJET-Ne bote çdo dite vdesin kryesisht 30 mije femije ne dite kryesisht nga varferija por kjo e karrameleve tregon ti vdesesh vete ne prag te ‘krishtlindjeve’.DHURATE NGA E ‘KRISHTERJA’ JOZEF.

 9. Kol Tivari says:

  Kalorsit te Zi
  Po more zotrrote ne tere boten ka kontena ne rruge ku hellen mbeturina dhe kazane po pse njerzit apo dhe femijet jane edukue te marrin ne kazane.Nuk eshte varferi se e di se keshtu do rreagosh.Karamelet nuk jane buke por sheqerosje per qejf.Femijet cfare moshe ishin ? Edhe per kete mos duhet nje polic? Kush i ka hedhur te gjobitet e femijet te mesojn mend.Prinderit ti edukojne qe kur bije nje pirun nga dora ne tapet duke henger te mos perdoret e jo gjera te hellura.Kjo eshte ceshtje kulturet familjare e shoqerore.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82556
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82556
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 5
      [name] => Sociale
      [slug] => sociale
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 5
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 6907
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 5
      [category_count] => 6907
      [category_description] => 
      [cat_name] => Sociale
      [category_nicename] => sociale
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X