Azerbajxhani loboi në Tiranë tek Topalli për votën në KiE | Gazeta Tema
 

Azerbajxhani loboi në Tiranë tek Topalli për votën në KiE

Postuar në: Aktualitet,Kryesore,Politika |

Vota pro e Shqipërisë ndaj Azerbajxhanit dhe kundër Perëndimit në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës, ka ardhur si pasojë e lobimit të fortë të azerëve në Tiranë.

Disa ditë para votimit, kreu i Parlamentit të Azerbajxhanit ka qenë në Tiranë, ku është takuar me homologen e tij shqiptare, Jozefina Topalli. Sipas një njoftimi në faqen e Kuvendit të Azerbajxhanit, thuhet pikërisht se Ogtay Asadov ka kërkuar mbështetjen e Shqipërisë për sesionin e radhës në KiE, që parashihte dhe votimin për përcaktimin e të burgosurve politikë. Ky fakt është denoncuar edhe nga deputeti socialist, Taulant Balla.

“Të gjithë pyesin se si u shitën tre votat e Shqipërisë në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës në favor të Azerbajxhanit, kundër Perëndimit. Me 16 shtator, kryetari i Parlamentit të Azerbajxhanit, Ogtay Asadov, vizitonte Tiranën për t’u takuar ngrohtësisht me Jozefina Topallin. Sipas njoftimit të bërë në faqen zyrtare të Parlamentit të Azerbaixhanit, ndër të tjera thuhet se zoti Asadov ka kërkuar mbështetjen e Shqipërisë në sesionin e radhës të Asamblesë Parlamentare të KiE, që do të mbahet në datat 1-5 Tetor.  Ndoshta Jozefina ka bërë thjeshte sekseren…”, ka thënë Balla.

20 Pergjigje per Azerbajxhani loboi në Tiranë tek Topalli për votën në KiE

 1. Arjoni  --  9 Tetor, 2012 në 12:11 pm

  Kush po flet shoku i Fatos Gjures!

  Përgjigjjuni

  • Ardit Mullaraj  --  9 Tetor, 2012 në 12:47 pm

   Ka zot Shqiperia, jo shaka!
   http://imazheshqip.blogspot.com/2012/09/rojet-bregdetare.html

   Përgjigjjuni

   • raimondi  --  9 Tetor, 2012 në 3:24 pm

    Shume mire ka bere Topalli qe ka perkrahur Azerbaixhanin –Azerbaixhani eshte nje shtet pro Shqieprise, dhe nuk na ruhet aspak se ca thote EU per kete ceshtje

    Por tani ka ardh koha qe Sala ti fusi majen grekut , dhe gjithe spiunet e grekut ne politken shqiptare ti demaskoje hapur

    Përgjigjjuni

 2. Dean  --  9 Tetor, 2012 në 12:18 pm

  Marigjela e malcise………….

  Përgjigjjuni

 3. Ramy  --  9 Tetor, 2012 në 12:20 pm

  kjo topalli po lobon fort me te huajt, mbasi LOBOJE mire ne shqiperi dhe ne shkodren veneciane,.LOBIMI i xhozefines e INTEGRIMI i ilir metes eshte rengjethes, te depilon e ta ngre mishin perpjete nga emocionet.

  Përgjigjjuni

 4. Gjini  --  9 Tetor, 2012 në 12:24 pm

  Jozefina! Ajo edhe me “pjerdhe” i merr leje Sales.

  Përgjigjjuni

 5. gjirokastriti  --  9 Tetor, 2012 në 12:31 pm

  Topallet e PD votuan pro azerbajzhanit sepse do jene financues te partise demokratike ne fushaten e 2013, ashtu si boshnjaku damir fazllic ka financuar dhe po e financon ate.

  Përgjigjjuni

 6. Nje pyetje  --  9 Tetor, 2012 në 12:37 pm

  Pse nuke shkisheron Kisha Katolike Jozefinen, qe po kthehet ne armiken me te madhe te Perendimit….

  Përgjigjjuni

 7. Fatja i Mjedisit  --  9 Tetor, 2012 në 12:46 pm

  Per Jozefinen tregon gjera interesante ajo qe i kreh floket. 😉
  Per Sonila Mecon tregon gjera interesante administratori i pallatit ku jeton Pandi Laco. :)

  Përgjigjjuni

 8. malcori  --  9 Tetor, 2012 në 12:51 pm

  hala mereni me plehra ,ndryshoni nenshtetesi dhe bini rehat,ja une kam nenshtetesi italiane jam rehat ,nje jete te tere duke care by..en me shqiptaret,ish kopeshti zoologjike ne kohen e dulles vazhdon edhe sot,nuk eshte vend per njerez normale; o do jesh hajdut e mashtrues pervers ose njeri normal po me dhimbje koke cdo dite,nuk ja vlen

  Përgjigjjuni

 9. kujdes se KAFSHON  --  9 Tetor, 2012 në 1:07 pm

  ne parlamentin shqiptare do vene nje tabele, ku te shkruhet. Kujdes , resik se zhozefina KAFSHON. EDHE ZHOZEFINA DUHET TA VESHI XHAMADANIN ANTIPLUMB???????

  Përgjigjjuni

 10. tomori i beratit  --  9 Tetor, 2012 në 1:19 pm

  Fytyr e poshter ,fashiste,e degjeneruar,bushter e felliqur.Shet veten dhe çdo gje per salen.

  Përgjigjjuni

 11. ela  --  9 Tetor, 2012 në 1:26 pm

  Shyqyr qe e hoqet nga kurrizi i diplomacise kete turp, udhezimi ka qene per deputetet tane atje, qe kane te drejte vote ne asamnlene parlamentare dhe nuk ka lidhje me axhenden e sukseshme te presidences shqiptare te KiE, qe drejtohet nga Ministri i jashtem. vota e deputeteve ka qene individuale

  Përgjigjjuni

 12. alban4eva  --  9 Tetor, 2012 në 2:37 pm

  rrofte Azerbaixhani, Siria, Turqia, Pakistani, rrofte gjithe lindja e mesme, poshte kamunsitat shqiptare me ne krye… hemmm… me ne krye.. nuk e mbaj mend..
  poshte Europa, poshte perendimi i felliqur qe don te na shkaterroje.. rrofte shpetimtari i kombit tone Sali Berisha, Europa dhe gjithe bota na kane inat sepse kena hec perpara, dhe duan te na ndalojne ne rrugen tone te lavdishme drejt damokracise.. por ne me ne krye Salihun tone, nuk kemi me u perkul para revizionistave dhe borgjezeve perendimore.. rrofte Sal Berisha sa malet e Greqise dhe Serbise…

  Përgjigjjuni

 13. alban4eva  --  9 Tetor, 2012 në 2:51 pm

  pse mo, edhe ky do qe ta “ngjyeje” me zhellefinen? se ai plaku austriak koqefishkuri donte ta “ngjyente” me zhozin, sepse tha qe zhozi mund te nrihet akoma me lart ne arenen politike.. po kjo zhellefina jone qenka si mjalti, terheq lloj lloj mizash… epo kur behen edhe rrugacet ordinere krye “pallamentare”, vari leshte, kemi mbaruar si popull…

  Përgjigjjuni

 14. lesi  --  9 Tetor, 2012 në 3:22 pm

  Kjo femer dhe doren kur ta jep kjo kalon orgazem.

  Përgjigjjuni

 15. LOLITA SHOQE E XHOZIT  --  9 Tetor, 2012 në 5:07 pm

  ESHTE NJE K…. QE PER PUSHTET DHE POZITE JEP CFAR TI KERKOJNE,KESHTU BUCE KA PAS DHE DO KETE GJITHMONE,NE CDO QEVERI,NJE KOPIO TE KESAJ E KISHA NE PUNE BRIGADIERE dhe sekretare partie CFAR NUK BERI;ME KE NUK SHKOI SI NE PUNE ASSHTU DHE ME INSPEKTORET E KOMITETIT TE PARTISE DERI SA E NGRIEN NE POZITE ,NUK E SHIJA DOT ME SY ;KISHTE GOXHA BURE QE E KISHTE BERE LOLO KARSHI NJEREZVE;EDHE KJO MADAMA E SHKODRES SHKON ME ATE SHPREHEN BOLL ME KEN SHKODRAN SE TANA I BAN:OOOOOOOOOOOOOOOO MMMMMMMMMMMMMMMIII XHOSI PO TISI JA BO SE SI SHUME NGREFESH ZBUKUROHESH A ME QAFSH NA TREGO DHE NE SE DO E MAJM MSHEFT SI THONA KURKUJT A E KE PERKEDHEL NOI HERE VUCITOLIN;AMANO ALBAN4EVA PO KJO XHOZI KUR E KA LEVDU AUSTRIAKU AJO KA FLUTURU NE QIELLIN E SHTATE;PO AMAN BRE SE MU HAPEN ZORET E BARKUT;TE GJITHA BUKUROSHET E SALES ( AMAN SE PO KALOI NGA NJE TEM KE TJETERA PO KUR I PELQEJNE VUCITOLIT XHILIETAT;NEPER MITINGJE I NGRATI I SHTRENGON I PERKEDHEL EPO SI THONE KOT FEMRA KA BERE MAJMUNIN NJERI SI NE RASTIN TONE)QE I KA NE PD E QEVERI ;JANE TE ZGJEDHURA ME KOKRA DUKE FILLU TE BREGU;TE PALMA E DUKE PERFUNDUAR TE KAP PREJ ZHELESH NGA NATYRA FEMERA DUHET TE LUAJ NJE ROL ZBUTES;MIRKUPTIMI DHE TOLERANCE;PO KETO FEMRAT E PD KANE DALE JASHT ORBITE;KUR FLET ME TO DHE BURIN E METES MONI TURPUROHEN ME SHUME BURAT SE GRATE;HAJDE XHOZ BEJA FORA TE KA ARDHUR DITA TE LUASH ME FATIN DHE NDJENJAT E SHQIPETAREVE;TA SHESESH E TA BLESH VEDIN;TA FUTESH DHENDRIN TEND PSE KENDOI NJE KENGEDIPLOMAT NE AMBASADA PER KULTUREN;BEJ QEF SE SHQIPETARET INATIN E NXJERIN DUKE VRARE NJERI TJETRIN:

  Përgjigjjuni

 16. ushtari  --  9 Tetor, 2012 në 6:14 pm

  c’osht bo kshtu kjo xhozefina,!
  “e bukra e dheut” ngjan si nendetse ruse……….e kohs s’stalinit

  Përgjigjjuni

 17. nastradini  --  9 Tetor, 2012 në 6:42 pm

  KUKU NONE!

  ka filluar te flaseBota, se Jozefina Antikomunistja po i vertit BYTHEN nje komunisti te perbetuar nga Azerbaxhani. Sic e vertiste BYTHEN tek Sigurimi i Shtetit vite me pare kur zbulonte ARMIQTE E POPULLIT ne Institutin e Misrit dhe Kallamoqit ne Shkoder. Nga Jozefina e mesoi edhe Saliu te vertise BYTHEN Demokratike sa djathtas aq majtas sipas interesave te Partise dhe Familjes. Sepse ne fund te fundit c’te keqe ka te dish te vertisesh BYTHEN rreth e rrotull sipas INTERESIT? Sepse keshtu beri edhe Enver Hoxha, mesuesi i Saliut vite me radhe duke vertitur BYTHEN nje here me Titon, me pas me Stalinin dhe Hrushcovin dhe ne fund me Mao Ce Dunin Legjendar. C’e gjeti? Edhe sot e kesaj dite Enver ANTIKRISHTI eshte i nderuar nga Sali BOSI dhe PD-ja e tij me gjithe Jozefinen nga pas si HERO i POPULLIT dhe HERO i PUNES SOCIALISTE. Medet c’na gjeti me keta, thote nastradini, sepse Bota ka filluar te flase per Shqypnine e Saliut:

  KUKU NONE!

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *