Peshkaqenët nxjerrin në breg këtë krijesë gjigande (FOTO) | Gazeta Tema
 

Peshkaqenët nxjerrin në breg këtë krijesë gjigande (FOTO)

Postuar në: Lifestyle |

Një pjesë e madhe e bregut në Afrikën e Jugut u mbyll pasi një balenë 15 metra e gjatë doli në breg si shkak i sulmit nga peshkaqenët e mëdhenj të bardhë.

Balena u zhvendos për shkak se kishte tërhequr një numër shumë të madh peshkaqenësh të bardhë në plazhin Muizenberg pranë Kejp Taun.

Autoritetet e kanë zhvendosur balenën, ndërkohë që plazhi ka qëndruar i mbyllur si masë paraprake.

Transporti i saj ka qenë i vështirë, për shkak se ajo peshon së paku 47 ton.

Përpara se të dërgohet në një landfill, asaj do i bëhen analizat nga një departament shkencëtarësh.

9 Pergjigje per Peshkaqenët nxjerrin në breg këtë krijesë gjigande (FOTO)

 1. patrioti  --  9 Tetor, 2012 në 10:05 pm

  o tema kjo balene eshte e gjalle apo e ngordhur se nuk e morem vesh ??

  Përgjigjjuni

  • ka mundesi  --  9 Tetor, 2012 në 10:10 pm

   …po mire o patriot,ty si ta merre mendja: Te duket e gjalle kjo krijesa ne mes te reres?

   Përgjigjjuni

   • patrioti  --  9 Tetor, 2012 në 10:48 pm

    fotoja e pare tregon qe keta e kan nxjerre nga uji.prandaj mos te duket cudi..

    Përgjigjjuni

  • mirel  --  9 Tetor, 2012 në 10:55 pm

   Patrioti, kjo eshte goja e peshkaqenit te bardhe qe ka kafshuar balenen.

   Përgjigjjuni

  • Alban  --  9 Tetor, 2012 në 10:59 pm

   Il Re dei …
   http://fashionguests.blogspot.com/

   Përgjigjjuni

 2. ka mundesi  --  9 Tetor, 2012 në 10:06 pm

  …do vije dita valle qe te shohim kete bal…ozin tone te cfilitur ne mes te popullit?

  Përgjigjjuni

 3. mirel  --  9 Tetor, 2012 në 10:59 pm

  Kur flisni per landfill do te thote vend ku grumbullohen plera.
  Apo ka ndonje destinacion tjeter per kete.
  Nuk e kuptoj, mund ta kishin transportuar dhe ne det/oqean diku tjeter larg plazhit,,dhe me lehte.
  Vec qe do qelbet rruges, po kushedi mos e perdorin per ndonje qellim tjeter, mendja me thote se kushedi e shesin per peshk per njerezit..c’nuk degjon sot.

  Përgjigjjuni

 4. Andy  --  10 Tetor, 2012 në 2:38 am

  Fotoja e fundit eshte origjinial SALI – serbi

  Përgjigjjuni

 5. Papa Jani  --  10 Tetor, 2012 në 1:45 pm

  cbeni more malaka, po cuat dem gjithe ate mishi more. Po jepjani grekut more se po ju thahet zorra

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *