mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Lefterie Lleshi zgjidhet kryetare e KQZ. Berisha: Ristanin do e kem gjithmonë në krah në betejat kundër jush

Lefterie Lleshi, këshilltare e kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli, është zgjedhur me 73 vota në krye të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve. Opozita, ashtu siç kishte paralajmëruar, nuk ka marrë pjesë në votim.

Gazeta Tema e kishte paralajmëruar zgjedhjen e Lleshit në krye të KQZ, që përpara se të niste procesi i përzgjedhjes së kandidatëve për në KQZ.

Lleshi, anëtare e Këshillit të Lartë të Drejtësisë, nuk e ka fshehur pozicionimin e saj pro mazhorancës.

Ndërkohë janë miratuar me konsensus dhe anëtarët e tjetër të KQZ.

Nga ana e tij, kryeministri Sali Berisha e ka vlerësuar ish- kryetarin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Arben Ristani, për punën e bërë. Berisha, gjithmonë me nënqeshje dhe ironi ndaj opozitës, tha se ai ishte i pari kryetar KQZ-je i zgjedhur me konsensus. Gjatë fjalës së tij Berisha la të nënkuptohet se Ristani do jetë pranë tij. Ai shtoi se Ristanin do e ketë pranë në betejat kundër PS.

“I bëj falenderim se po shkëputet nga një detyrë shtetërore, që e kreu me dinjitetin më të madh. Ai po largohet vetëm pse prishët konsensusin,” tha Berisha.

74 komente në “Lefterie Lleshi zgjidhet kryetare e KQZ. Berisha: Ristanin do e kem gjithmonë në krah në betejat kundër jush”

 1. njazi says:

  Urime Z. Ristani per postin e kryeprokuriorit.

   1. xhoni says:

    Pyeteni,ne se e ka URUAR PER EMERIMIN BASHKESHORTI(ne se e ka)??

    1. gjirokastriti says:

     kur i kishte fatos nano,te gjithe keto,,ju flinit rehat,,,,barku bosh por ama,,,,,yyyyyyyyyt popull zhuls,korraket e dreqit

     1. DHELPRA says:

      gjirokastrit,kur ishte Nano ai nuk vidhte prona,thjesht c’doganonte,kontraband,droge… Nuk vriste njerez hallexhi,vetem njerez te tipit Miri-t Xhikes…
      Saliu esht bastard,paranojak,i dhunuar qe per pushtet shet edhe gruan!

     2. Vlora says:

      o gjirokastra ne kohe te nanos hanim te gjithe me ‘luge floriri”

      nano hante per vete dhe na linte dhe ne te ushqeheshim,,, ndera ky kriminel i vodhi te gjitha per vete dhe ne po na ve flaken.

      po te ka hedhur ndonje kocke lepije sa te kesh mundesi .

     3. mirel says:

      po c’gjirokastrit more.
      Ky eshte turkofaku, minoritari,,
      Dhiari nga persia, qe punonin argate ne gjirokaster.

    2. xhani says:

     Nepotizem…Ish Bashkeshorti ka qene dikur bodyguard i shtetasit sali berisha, normalisht qe e ka uruar… se ndryshe u priten tenderat …

  1. fatbardhi/fatziu says:

   Hajde ishalla ai kryeprokuror dhe Shqiperia do behet Mbreteri me mbretin e saj: Berisha i I…..

   Lumsi ne per politikanet qe kemi, e gjithe bota na e ka zili!!!

   Ikim sa me pare ose te digjemi dhe ne si te tjeret (per te vene gjerat ne vend sic duhet) se ndryshe ky vend nuk behet!!!! :((((((((((((((((

  2. Kopenhagen says:

   Ky ne foto eshte shoku Ristani?

 2. patrioti says:

  o sali o plere..e ngjeshe me lek ristan qenin se ca nuk beri per ty..ishte nje ushtar i bindur..zoti ju ndehskofte ju kermat e ketij kombi

 3. ncuku says:

  Urime dhe lefteri LLeshit per KQZ. Eshte me shume se burre. Po a s kishte tjeter burre per ne krye te vendit vec lefteries. Si me shkon mallin e Lenka Cukes. Ufaaaaa

 4. anticensurë says:

  73 vota??
  ka fituar këshilltarja e shtrigës,ose më mirë saliut femër të PDsë??
  të kujt ishin këto vota?me sa mbaj mënd saliu të pastra nuk i ka kaq vota!!?apo jo!??
  të jenë një pjesë të bastardëve të të majtës?
  të jenë të bastardve të shkëputur nga PSja??
  apo dhe të mashtruesve nga FRDja?????
  po A KZ ka pjesë në këtë votim???!

  1. Harrove LSI anticensure, te gjithe ata qe i bejne opozite Saliut votojne per te, pervec PS. Habitem me njerzit qe besojne keta “opozitare” AKZ,FRD qe po te ishte e vertet do e hiqnin Saliun pa lufte. E mban mend arvizoun kur tha “video e metes ishte fallco”!, kush ishte arsyeja ? Vetem per te siguruar koalicionin e berishes.

   1. anticensurë says:

    “Harrove LSI anticensure”
    jo o lali po ta lexosh mirë do të shohësh se është një rresht:
    “të jenë një pjesë të bastardëve të të majtës?”=LSI
    më pas:
    “të jenë të bastardve të shkëputur nga PSja??”=kaç islami dhe tava kosit!
    më pas:
    “apo dhe të mashtruesve nga FRDja?????”=oketa dhe ata 3 a 4 që pretendon topi që i ka nga radhët e PDsë
    më pas për arsye të mungesës së informacionit,gjëndjes ilegale të A AKsë bëj pyetjen:
    “po A KZ ka pjesë në këtë votim???!”
    besoj së këtë radhë e kam shpjeguar më mirë???

  2. MIU I ZI says:

   SA daulle qenke????? Po nuk i ben dot keto vota PD me LSIne bashke? Po AKjote qe kur ka deputet ne parlament? Kur u bene zgjedhet parlamentare dhe AK ishte parti politike???

   1. MIU I ZI says:

    E more shuem seriozisht :))) Por kur ishte puna per zgjedhjen e presidentit? Nuk ishin te njejta votat qe shkuan pro? Perralla jane qe gjasme kane nga 4 deputete ne PD:)) Kam pershtypjen qe u keqkuptuam:))) Nejse lumsi ne per politikanet qe kemi!!!!

    1. anticensurë says:

     “Nejse lumsi ne per politikanet qe kemi!!!!”
     këtu jemi me të vërtetë të dy me një mëndje!

  3. Nadia Shabani says:

   Jane votat e FRD-se qe gjoja eshte kunder Saliut. E shikoni tani qe edhe FRD-ja eshte e Sali Berishes?

 5. Tarrasi says:

  Nje tufe me bythelepires qe shesin dhe baben e vet per pare e per pushtet.

  Kjo eshte partia Demokratike … do lini lesht dhe 100 vjet te tjere te zhdukni barishte te tilla qe ja moren frymen Demokracise qe ne djep.

 6. Korcari1 says:

  Qesh mire kush qesh i fundit,o kerme se se cme ngjan me te qeshurat e Ghadafit perpara se tja rafshonin shufren ne vendi.Do vije ajo dite po mjere femijet cdo heqin se ti e ke mare verdiktin e popullit.

 7. GJILANASI says:

  Ndonse nuk e njohë ma shumë,vetëm fakti se ka qen këshilltare e psikopates – figures shumë të urryer TOPALLI na bënë me dije se edhe kjo do të jetë një dorë e zgjatur e TALEBANIT …

 8. Qorri says:

  Po kjo Leferia e di qe emrin e saj e ka grek “Leferi greqisht” – “Liri – Shqip” Sala nuk iu nda grave me emrin Liri, po kjo mavria as kuptimin e emrit te vet rrezik nuk e di.

 9. tutu says:

  ka ndonje kompromis zoti Rama per saliun

 10. Demokrati says:

  Pergezimet me te mira Zonja Leshi (nuk ka asnje lidhje me fisin gjakatar Lleshi te Haxhiut te PS) e miritoni plotesishte detyren e larte kete e treguat me qendrimin tuaj korrekt dhe vetem ligjor kur punuat prane Zonjes te nderuar Topalli. Eshte krejt normale qe zoti Ristani te punoj perseri ne administraten shteterore. Ai ishte kryetari me i mire qe ka pasur keto 22 vite KQZ, kete e thone gjithe raportet e OSBE-ODIR si dhe ambasadori i nderuar Wolfarth. Ju socialistet jeni mesuar duke ja futur njeri tjetrit dhe i hidhni njerzit e afte poshte po kjo nuk ka per te ndodhe kurre ne PD. Zoti Ristani e meriton cdo poste qeverie dhe Berisha e di mire cfare ben. E keni harruar KPD si ju shante Fatos Nano me rob shpie? Nuk besoj. Shikoni sot kush jeni. Prisni se do ju sjelli ne pushtet Edvin Rama.

  1. Te lumsha une ty says:

   Nje pyetje kam per ty? Nga cili fsaht i veriut je, cfare profesioni ke se qenke shume inteligjent. Cfare pune bene dhe cfare diplome ke se njerez si puna jote i duhen ketij vendi, gjithe tru!!! Te propozoj per postin e prokurorit/prokurores te pergjithshem se i kuptoke shuem mire gjerat si shkojne. Lumte Shqiperia per njerez inteligjent si puna juaj!! Dita 1000 ju befte

   1. pjeterbogdani@hotmail.com says:

    përgjigjen ta jap unë vllajo.lexo shkrimin e djeshëm të tij dhe do ta kuptosh se është nga fshati i budyllallëkut!

    Demokrati — 10 Tetor, 2012 në 6:53 pm

    Zotri une jam demokrat dhe jo spiun. Nuk u binda nga Berisha qe zotri Ndreca ka (me sakt ka pasur se e shiti ne vitin 2003) fabriken e mjellit. Kete gje e dine te gjithe ish te persekutuarit. Une kam punuar ne dogane ne vitet 93-96 dhe e di mire sa shume ka ber PD dhe vecanerishte Berisha per ne. Asnjeri prej nesh nuk kishte shkolle po ama Berisha na e dha mundsine qe ne te punonim ne dogana. Asnje nga ne nuk kishte shkolle po ama Berisha na e dha mundsine te ishim gjykatsa. Asnje nga ne nuk kishte shkolle po ama Berisha na e dha mundsine te ishim dhe drejtora dhe zevendes ministra dhe komisare policie dhe shefa komisariatesh. Asnje nga ne nuk kishte buke ne shpi po Berisha ama na dha miliona ne letra me vlere, na dha pasuri te pa lujtshme dhe gjithe ca kishte mundsi. Na takonin se ishim te persekutuar dhe nuk na i fali kush. Prandaj Berisha ka ber vec mire per shtresen ton. Zotri gjuha jote eshte gjuha e urrejtjes dhe une nuk kam cfare te theme tjeter.

    ky demokrati ka shkruar tek artikulli:”Berisha: Greva e urisë është politike. Ai që dogji Ndrecën është kriminel”
    unë në fillim e mora për humor të hollë dhe ironik pavarsisht se më linte dyshimin e një të shkunduri!duhet të jetë në një familje me elizir bushatin!!kanë të njëjtën shallë budallallëku!

   2. Ai says:

    Demokrati eshte Shef Gjini. Punon ne Bashkine e Tiranistanit.
    Merr rrogen me kete punen e komentevo ktu te Tema.
    Mos e ngacmojme kot qyqarin se duhet edhe te marre autobuzin per Bathore City me vone sot.

    Edhe nje gje tjeter. Saliu prane do e kete Ristanin. Ne qeli bashke do jene.
    Te pakten Ristani eshte pak qefli i faqores, do e kalojne kendshem.

  2. Ton says:

   Ka shume te ngjare qe ti te jesh Saliu!

   1. anticensurë says:

    tono
    kaq budall nuk është sala!ky është etalon!

  3. Student says:

   Cilat raporte ke lexuar o kokerr gomari?… Raportet e kane bere cope arben ristan burgaxhiun e sali berishes.

 11. politikanichicago says:

  urime lefterie dhe besoj qe do ja dalesh qe ti tregosh komunistve qe edhe ti di te drejtosh me dinjitet megkithse do ta kesh te veshtir pasi ps ne 67 vitet e saj ka treguar se e ka te veshtir te pranoj humbje.

  1. mirel says:

   Shiko ruaju aty nga Obama ti , fat-mut se nuk tu ndan te majtet

 12. Edi Roma says:

  Obobo e hongra prape. Piktor me penel te thym ngela gjithe jeten. Hajde kendojne te gjithe kongen time Cohu Cohu Cohu Cohu

 13. Europiani i leshit says:

  Je tamam europian leshi ti o Sali me gjithe ristanet e tu…..
  E tha vete me gojen e vet ky “Sa?trap?” , qe “… Ristanin do e kem ne krah, kunder jush…”.
  Nuk tha asgje me shume se cfare ka bere Ristani gjithe kohen…..Fiks ka qene ne krah te Saliut ….
  Nuk e kuptoj kete “…lesh populli kanditat europian shqiptar” qe pa pike turpi tall menderen “Sa?trap-i”…

 14. albo says:

  Urime zonja Leshi!

 15. HORRI bulevardit says:

  E moj e shkreta Lefteri
  hyre edhe ti tani ne zgrip
  po celulari sdo te pushoje
  shoku Sali do te ndihmoje
  do te ndihmoje e gllaberoje
  jeten tende sic e ka zakon
  ti i perket tani Salise
  atij udheheqesi te partise
  Po do kesh shume favore
  po do dalesh me kostum evrope
  po do te fillosh edhe te kendosh
  kenge partije sic te urdherojn
  po sdo flejsh edhe rehat
  per partine do punosh dit e nat
  por dhe rroge te mire do te kesh
  honorare peshqesh do ti shperblejm
  Lum si ty qe te pa fati
  mendoi Saliu se je nga fshati
  ai e di se do ja shperblesh
  se cdo vote do e numerosh vete
  Nje dor ne celular nje ne formular
  do te besh cte thote ai atje lart
  numra deputetesh do kesh ne dore
  ne parlament shkon Saliu ke do
  Lum si ti sa fat ke pas
  ne mes shoqesh je e par
  te votoje shoqja Zhozefin
  te votoje edhe shoku Sali
  Dhe tani fillo atje
  ke detyre me deputet
  fillo meso aritmetike
  se mos del ndonje gabim
  se gabimi nuk te falet
  duam parlament me demokrate.

 16. Ton says:

  Uh shyqyr qe hoqen Ristanin(po fshij djerset me menge)!
  Tani qe u zgjodh nje ”e pavarur” patjeter do kete zgjedhje te ”ndershme”!!

 17. Genti El says:

  xhoni – mos je gje bjonde ti?

 18. ristani says:

  Po perse mos ta mbash afer Ristanin o Sali, prej tij u bere pronar i

  te gjithe Shqiperise!!!

 19. bbb says:

  Qenka fytyre cakall. Femer ne forme burri…

 20. WTF says:

  Tashti po u bekan zgjedhjet Lesh e Lefteri i thone kesaj

 21. arben hazna says:

  Ju them te gjithe juve qe shkruani ne blogje.Lefterie LLeshi eshte nje femer dhe grua model nje njeri qe ka ardhur deri ketu me ambicje dhe asnje ndihme dhe pisllek nga asnje krah politik.eshte nder qe nje nene dhe grua si ajo te zevendesoje Ristanin qe la nje shije dhe emer te keq ne ate detyre.mos baltosim cdo njeri qe arrin ne maja te detyrave te qeverise per militantizem politik.nuk ka shansin dhe fatin askush ta pergojoje per korrupsion dhe dallavere se ka nje jete qe punon ne organe te larte te shtetit.mos ngaterroni politiken me njeriun.

  1. HORRI bulevardit says:

   Nuk dua te kundershtoj nga ato qe shkruan dhe ke shume te drejte, se e njeh personalisht vete me gjithe familjen.
   Por edhe ne kemi te drejten tone, se te gjitha zgjedhjet e Sali Berishes, kane qene nje ogur i zi per popullin shqiptar.
   Perseri nuk dua as te ofendoj ate grua dhe sdua te kundershtoj as ty, por le tja leme kohes, ne qofte se kjo grua qe ti e njeh shume mire per nje grua te devotshme dhe pa njolla korruptive, do te jete nje grua dinjitoze ne punen e saj te re si kryetare e KQZ dhe do te beje kryetaren e pavarur, nga PD dhe Sali Berisha, atehere vete keta qe si une nuk besojne ne zgjedhjet e Berishes, do ti themi nje faleminderit dhe gjithashtu do te kete mbeshtetjen tone.
   Por zgjedhjet e Sali Berishes, gjithmone kane rezultuar fatale per interesat e shqiptareve, urojme qe kete rradhe mos te jete ashtu, sic planifikon Berisha dhe grupi kriminal qe e rrethon.

  2. OPOZITARI says:

   O Hamza, a nuk eshte ishte kjo qe u perfol per konflikt interesi kur u emerua ne KLD? Besoj se ti e di qe Lefteri ka qene keshilltarja juridike e Zhelefines, pra me thuaj me ke rri te them se cili je.Pastaj sa mire ja paske mbajt pishen Lefterit mer aman, apo mos je gje “burri”

  3. anticensurë says:

   zotëri,
   të rrosh në mes të pisllëkut berishjan dhe topall,të mbrosh vjedhjen korrupsionin dhe vrasjet në shqipëri,vështirë se mund të jesh i pastër!
   po të jetë kaq e pastër kjo zonjë duhet të kishte dhënë dorhqjen të paktën pa 21 janarit!!!
   apo jo o beno????
   fjalët e tjera janë fukarallëk!
   fukarallëk është dhe emri tënd i shkruar për të treguar besnikërinë, për nderin që mund të të ket bërë kjo zonjë!!!!

  4. Nadia Shabani says:

   Dhe kjo Lefteria do ta beje me mire se Ristani vjedhjen e votave.

 22. balozi says:

  Tashti do ket zgjedhje te lira. Kot nuk shkon Berisha neper shkolla prek dhe puth kalamajt. Kjo esht nje form shantazhi, pengmarrje infanticide postmaniakale.

  Ju con mesazh prinderve “Femijet tuaj jan ne doren time, mendohuni mir kur te votoni”.

 23. tani kjo burri me emrin Lefteri ka per ti bere zjedhjet lesh e li. Mjera t moj shqiperi , po na sjell vetem zi , na u desh dhe nje Leferi , ndonese femer eshte burre i zi. mjere per kete opozite po hyri ne zgjedhje me Z. Sali. s ka qene hic gje 96. Ketu do te jemi e do shohim.

 24. tomori beratit says:

  Sa te kete njerez militant muti qe edhe te pa shkoll behen ministra ky vend dhe kjo shqiperi e mjere do te vuaj .NJEREZ bandit si kurse ky MUT i ashtuquajtur demokrat ose jan te mpire nga truri dhe vazhdojn akoma prapa KRYEKRIMINELIT qe me vjen ndot tia ze emrin ne goj ose jane te rangut debil,hajdut,lyrash,sahalepires e mbi te gjitha jane ANTISHQIPETAR.POSHTE sali vrasesi me gjith lakejt e tij.NESER URREJTJA e popullit do te bjer mbi ju.KETE MOS E HARRONI KUR o DITEZINJ.

 25. h says:

  Sali qeni Ristanin do ta kesh shoke burgu ,do te shkerdhejne ne burg fytyre e qelbur

 26. Llesh Leshi says:

  me mire te kishin zgjedhur Gani Bobin

 27. Faik Konica says:

  Shqiperi te kam dhjdere, si su bere asnjehere? Faik Konica

 28. mirel says:

  Hajde moj Salueshe e vogeloooo..
  te kam dasht si Saleen oooo..

 29. br8s says:

  E sigurt qe Ristanin e kane perdhunuar qe te vogel sistematikisht

 30. enofieraku says:

  Ironik ky plera , ky tigri prej letre, ora po i ofron, dhe do ta shofim sa ironik dhe talles do jet ky plera.

 31. mirel says:

  kjo eshte kenge per Salushet e Sales.
  So fort e dum Salen, aq edhe Salushen.
  Lum Partia qe te ka Lefterushe o Salushe.
  Kryetare si ty nuk ka kurkushe

  ..moj Salushe.

 32. Korcari vip says:

  Po ky hamzai a si dreqin e quajne mos eshte i dashuri i kesaj Lleshiot qe ja ditka kaq mire biografine. Se shume ne menyre intime e njohka. Kjo nga fytyra ta shikosh ta shpif. Cohuni se na mbyti katundaria.

 33. tourkofagos says:

  kjo e ka emrin njesoj si motra ime Elefteriqia.

 34. tironci says:

  O rob te cuditshem! Çar keni qe shoni kte grun?! A e tha dje ne kte gazete Gjiknuri qe nuk ka rondesi kush osht kryetar i KQZ. E keni bo kte blog si nevojtore tu sha tone dynjone!!!!

 35. mahmuti says:

  po me lefterine cpate more? shko ore blej ilace te mjekosh majasellin,ose te gjej une njerin qe te ndihmoje.

 36. arben hazna says:

  O kORCARI VIP,sa per kete Lefterien ,po e njoh dhe e kam njeriut tim.as nuk e mburra dhe nuk e shava sepse nuk merrem me fyerje dhe ofendime sepse jam edhe une Korcar si ty.dhe ajo grua eshte nje grua zonje dhe nuk mund ta shash pse punon per shtetin edhe pse si cdo shqiptar jam edhe une opozitar me qeverine por mos ngaterro njerezit e korruptuar me njerzit e thjeshte e te ndershem bij te ketij populli.mos baltosni kedo dhe kurdo sepse nuk eshte rruga me e mire,nese urren Berishen apo Jozefinen,mos paragjyko dhe shaj sepse ky vend kerkon ndryshimin por jo me urrejtje dhe shpifje.dhe dashnoret dhe jaranet shihi tek vetja jote.mos luaj me nderin dhe dinjitetin e kesaj Gruaje,Nene dhe motra apo bija e dikujt.sepse edhe tek thembra nuk i arrini per Dinjitet dhe Pesonalitet.Beni

 37. KASAPI says:

  se paskan postuar komentin tim hera e pare qe ndodh me temen pyetja ime per te nderuarit komentues ishte kjo zonja lleshi mos eshte nje familje me haxhi lleshin???? se ketyre te ppsh po i kthehet moda

 38. alban4eva says:

  me hapur se kaq nuk ka, berisha po e thote hapur fare: “ristani e beri pune e tij ne menyre te shkel-qire dhe te ndershme, “, kurse per ate burrin , Lefterine thueht se anon nga mazhoranca, edhe pse nuk ka nevoje ta thote njeri qe anon nga mazhoranca, mjafton fakti qe eshte keshilltare e zhellefines.. pra o popull, doni me troc se kaq??? une vjedh zgjedhjet dhe bej cte dua.. ma troc se kaq nuk ka.. tani e ka radhen populli, Saliu e beri te tijen..

 39. Pena says:

  Po nxierr kuadro edhe Librazhdi,vecse nuk ka burra te afte,por vetem femra.Pas karrieres se “ndritur” qe perjeton zonja Fatmira Hajdari,tani do te vihet ne prove znj.Lleshi.Ne te vertete ajo duhet te kete qene nen mbikqyrjen e rrepte te bajraktarit qe prej kohesh,deri sa ai eshte bindur per besnikerine nda tij (jo ndaj Atdheut e ligjeve te shtetit).Ajo do te jete nje Jozefine e dyte.

 40. asso says:

  Boll ideja se ka qene keshilltare qe ka dredh leshrta e zinxhiret tek zyrat e Topallit, te ben me mendu se do ket marr nga harbutria dhe vulgariteti i shefes, se ndryshe ajo te qeron!!!!!Mjer ne, nga Ristani ne Qistane!!!

 41. pelivan says:

  Te jesh antar i partis demokratike,eshte nder,por te jesh antar i partise se saliut akoma, do te thote,qe je burri me i poshter,je gruaja me e peshtire se vet peshtirosja…Zonja ne fjale,nese eshte ajo qe ca e ca po e lavderojne,duhet te mos pranoje,biles te largohet nga partia qe shet e blen vec turpe. Keshtu,qe s’do jene me ca e ca qe e lavderojne,po do jemi te gjithe,te majt e te djathte qe do e quajme krenari te gruas Shqiptare!

 42. valbona says:

  Me Lefterin kam punuar dhe e njofe shume mire ,eshte nje intelektuale e zonja ,lereni tjetren te punoj qe dhe ne ta vleresojm,une qe po ju shkruaj jam nje opozitare qe SALEN e dua ne litar,por kam shprese te kjo zonja se mbi te gjitha eshte nje zonje e perkushtuar ndaje detyes qe i ngarkohet.

 43. ona says:

  O zoti Kasapi tani sa e lexova komentin tuaj, nuk ka te beje fare me Haxhi Lleshin ,ajo eshte nga nje familje e thjeshte punetore qe cdo merite e ka me djersen e saj.

 44. SKENDER BEU I VJETER says:

  OASKAN ZGJEDHUR MOTREN BINJAKE TE JOZEFINES DHE NUSEN E NIPIT TE HAXHI LLESHIT.THUANI QE NUK JANE TE LIDHUR ME BLLOKMENET KETA BLLOKQENE TE PD.SALA NE VARKE ME DJEMTE E ENVERIT,JOZI SPIUNE E HEKURAN ISAIT,JA DHE LEFTERIA NE ZJARIN E OXHAKUT TE HAXHIUT,KINI DHE SOJIN E KAPOVE NEPRMJET MEDI BUSHATIT BURIT TE VERA KAPOS.KINI DHE TE BIRIN E CAJUP RUSMAJLIT,KINI DHE NIPIN E KRYQEZUAR TE DASHNOR MAMAQIT DHE BEQIR BALLUKUT MINISTRIN OLLDASHI ,KINI DHE KUNATIN E BIRIT TE JOSIF DHE ELENI PASHKOS SE BASHKU ME NUSEN E DJALIT TE TYRE RAJMONDA BULKUN KURVEN.KINI PLOT TE TJERE BLLOK DHE DEFTERE O BLLOKQENE.

 45. e verteta says:

  Moj Valbona,cfar gruaje opozitare dhampire qenke,moj e shkrete.Si ti jane te gjithe opozitaret?Ne qofshin si ti ia vlekeka jo me ti vidhke votat por fare te mos i njohesh si parti sepse,se qenkan terroriste ne kundershtim me kushtetuten,me ligjet e tere botes demokratike dhe normat njeerzore…Ne fakt shihen kush jane opozitaret si pune jote.Lexo shumicen e komenteve me siper qe ti njohesh.Dhe kjo kateqori ordinere pretendojne te qeverisin Shqiperina…!!!

 46. politikanichicago says:

  sonte lecova te gjithe komentet qe behen per lefterien dhe me then te drejten u ndjeva shume keq dhe mendova pse shqipria ka kaq shume njerez po nivel dhe them kur populli eshte pa nivel pa tjeter dhe udhejqja ate nivel do reflektoj. diskutant pa nivel ju lutem mos diskutoni se i ulni vlerat kombit tuaj. FALENDROJ VALBONEN PER DISKUTIMIN NE LIDHJE ME LEFTERIM DHE E KRITIKOJ ME PERMENDJEN E LITARIT. SEPSE NUK BESOJ QE KA FEMER LIBRAZHDIOTE QE MUND TE VRASI NJERI. FEMRAT LIBRAZHDIOTE JANE DINJITAZE DHE PUNTORE KU NJE NGA KETO LEFTERIE LLESHI DO TI TREGOJ KOMUNISTVE SHQIPTAR QE E PARAGJYKOJN SE AJO DO BEJ GJERA QE SI KANE BER BURAT SHQIPTAR.

 47. Bujari ju degjon says:

  Pse zgjedhin gjithmone burra kryetar te KQZ? Nuk ka ne Shqiperi femra?E cuditshme!

 48. HORRI bulevardit says:

  Mora shkas nha personi me emrin Arben Hazna, qe mund te jete ndonje familjar i zonjes Lefteri Lleshi dhe ka te drejten e tij qe te japi mendimin por edhe te indinjohet, kur shef se po persekutohet figura e kesaj zonje.
  Edhe une si te gjithe, jam shume mosbesues, nga zgjedhjet qe ben klika e Sali Berishes, se cdo zgjedhje e tij, ka rezultuar fatale.
  Por edhe ne mosbesuesit, duhet tja leme kohes, se si do te reagoje kjo zonje, ne detyren e saj te re, mos te nxitohemi.
  Shembuj kemi qe ka njerez me integritet, qe kur e shofin qe behen loja e Sali Berishes, terhiqen dhe mbajne dinjitetin e tyre te paster.
  Kemi rastin e zotit, Collaku, ish kryeprokuror, qe u zgjodh nga Sali Berisha, por ai nuk arriti ta fuse ne vathen e tij, kemi rastin e zonjes Ina Rama, qe gjithashtu u zgjodh nga Sali Berisha dhe pame qe kjo zonje, perpara perkuljes para Sali Berishes, preferoi te mbaje lart moralin e saj me dinjitet, panvaresisht se Sali Berisha me gojen e tij te qelbur, i tha te gjitha, ndoshta mendonte se ishte ne mesin e familjareve te tij.
  Gjithashtu kemi rasti e disa deputeteve te PD, ku zoti Oketa, nje njeri me nje dinjitet dhe moral qytetar, i tha jo politikes se Sali Berishes, po kemi rastin Bamir Topi e shume raste te tjera.
  Prandaj ne ne fakt duhet te urojme, qe kjo zonje, panvaresht se ishte e zgjedhura e Sali Berishes, ndoshta do te beje punen e saj ne menyren me te mire, se duhet ta dije jo Sali Berisha, por te gjithe sejmenet e tij, se sado te perpiqet ti ndaje familjet me nje emer te mire ne vendin ku jetojne, ato ne fund te fundit, mbajne lart dinjitetin e origjines nga vijne.
  Une i uroj kesaj zonje, pune te mbare dhe mos te bihesh pre e presioneve partiake, trego vehten tende, qe edhe keta qe jane mosbesues, si dhe une, te ndryshojme mendim dhe te falenderojme per punen tende.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 81883
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 81883
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34780
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34780
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24729
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24729
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X