mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Peshkopi, nxënësit mësim të shtunën për të duartrokitur Berishën

Edhe pse ditë e shtunë, nxënësit e shkollave në Peshkopi janë mbajtur në banka, sepse sot do të mbërrinte kryeministri Berisha.

Pas kësaj, mitingu i Berishës është populluar nga nxënësit, të cilët kanë vijuar të dëgjojnë arritjet e qeverisë, ku është thënë se, “gjatë këtyre viteve janë shumëfishuar subvencionet për fermerët e Dibrës, ndërsa së shpejti do të ndërtohet edhe Rruga e Arbrit, e cila do të jetë rruga e dytë e kombit”.

Kryeministri Berisha po e bën rrugë propagandën me nxënësit e shkollave, të cilët mbushin mitingjet, për t’u vënë në rresht për të duartrokitur fjalimet e tij.

 

37 komente në “Peshkopi, nxënësit mësim të shtunën për të duartrokitur Berishën”

 1. Dean says:

  Andej asht ne shpi t’vet.Mire tua beje atyre,se keshtu e duan.
  Problemi eshte kur vjen ketej nga Jugu.

  1. Gam says:

   Do ja veme emrin; Gam Gam Berisha.
   Mire ne, po Sllobodanka qe e ka non stop, 50vjet rresht!!
   Apo ajo eshte me keq se ky??
   http://imazheshqip.blogspot.com/2012/10/gramaphone-man.html

   1. turi, ruri, ruri, ruri, ruri says:

    Parti, Enver jemi gati kurdoher,

    Parti, Sali jemi gati me u “shi”

   2. Aishja prej Sauku says:

    mre kyne osht gamor fare,po rruga e Arbnit kalon prej Sauku n’Kruje ene prej Bulqice shkon ne Diber t’Modhe,ku na e nxorri ky ne Peshkpajn e Safet Zhulalit.
    Po pseni mre torrallaka nuk e perlat ne hu,qi po ju rren diten me shi,…ene ju shkoj jargat rreke prej gazepit…..Po kshtu osht kur lumnjat kan zbrit n’qitet..ene berrat ju duken dele…ene kujtoj se do mjelin ..tamel ne mot t’kuq.

  2. vladimir mece says:

   ky njeri eshte cmendur, ky do na marre ne qafe edhe meten,kete strateg poliglot dhe mendje dritur te ballkanit, ketij marksi te karpateve, ketij heroi qe vajti e miorii nje kal nga swerbia dhe e rimorkoii nga beogradi ne rtirane,duke ndakur vetem per ti mbledhur bajgat ne territorin e lamit te zi, nos o i cmendur sali mos na e prish lirken burrin e monika zemer madhes qe ka vjedhur me shume se al kaponja e qe ka bredhur me shume se karl luisi, mos sali se na marove mos sali se na mbarove,
   ti ke qene njeriu yne, penicilkine te kemi vene emrin dhe ti nq nderoive dhe me udb sepse vjerri yt dhe vjkerra jote ishin te udb dhe kete e dinte mire fecor shehu ndaj e mbante shume afer ne preher milicen te jemen e sllobodankes.. mos sali se na merove mos sali se na e menderose ilir na e tuperove

  3. martin says:

   Mos o Dean se na ofendove ne dibraneve.E di qe kur duan te tregojne per dike qe eshte i mencur thone ishte dibran dhe shtojne se pervec kesaj shkolle apo universiteti te kryer mbi te gjitha kishte Universitetin e Dibres(ose me qarte Universin e dibres).Une mendoj qe ti je shume i ri dhe akoma nuk te ka dale leshi qe te ulesh me BURRA.Prandaj duhet ta dish qe Dibra nuk eshte tropoje janwe si dita me naten.Thone nje fjale Vlonjatet e mencur per tiransit bujar dhe mikprites:dibranet i mesuan sapunin mikpritesve bujar tiranas ndersa ne vlonjatet trima iua “vodhem” ate.E ka shume e shume per Dibren time te dashur prandaj mos na fyej.Lexo Nolin cfar vleresimi te larte ju ben dibraneve.Shko edhe me larg ne kthimin e Skenderbeut nga Turqia Ai zgjodhi 300 dibrane trima me te cilin filloi organizimin e qenderses shqiptare etj.Prandaj edhe politikat kane qene te tilla kundra dibres megjithate dibrani i zgjuar i ka gjetur shtigjet dhe fjalen diplmatike dhe ka dite te caje para.

   1. Aishja prej Sauku says:

    Martino ktune due me e mbrojt pak Deanin tim se ai ska permen fare dibranet,por e ka pas llafin per Lumjanet se…. Berri e ka prejardhjen prej Lume…aty e ndjen veten si n’shpi te vet ,pasi e helmoi Safen e Zhulalve dhe Gazin e Dedve,qi rrafmet paçin ishalla,se jua punoi me hile Berri i Vicidolit,sic ja punoj Azemti te Hajdarrve ene Mozit te Pashakove,qi e hudhi ne det ene tha ..detin e deshte dhe deti e morri…
    Dibranet e vertet jan bijt e Haxhi Leshit,Nexhmije Xhuglinit dhe Xhelil Gjonit.jom mes n’Dohoshisht ene e di shum mir historin e asaj treve un,ene pse shtirem si …pickologe i kom shum qef qershit ene mollat e Kastriotit,qi dukur i çonim ne Gjermoni….dikur

    1. shqiperia says:

     Hazhi leshi eshte nga Lura.

   2. Dean says:

    Me fal,o martin,se nuk kisha dicka personale me ty dhe as me tipat qe mendojne e ndiejne si puna jote.Thjesht une e kam BINDJE,dhe s’ka burre nene me ma heq prej trurit,se verioret e kan kthyer Shqiperine ne 1 KAOS te vertet me tendencat e tyre Krahinore.Te pakten,edhe ne ”egersine” e retorikes sime une jam shume here me i Sinqerte se shume verior qe kendojne gjithe diten kenge ”patriotike” dhe nga pas te zene pusine e te vrasin.
    Sidoqofte,gjith te mirat ty personalisht.

    1. Aishja prej Sauku says:

     ke t’drejt mre Deani jem.
     Kur Pandeli majko pardje n’palamutin shqiptar i tha Zholefines se je Lokja e Palam-mentit ajo u hudh si shtrig ene tha jom krenare qi jom prej Shkodre….Pulitikanet e pa pergjegjshem po fusin perqirrje n’atdheun ton…Osht turp kjo qi po ndodh,po ja ku po ta thot Aishja tyne(ky osht pseudonimi jem)se Sal Brek-skisha ska lan surrat me shku n’Vlon..ene ju thafshin duret plakave vlonjate po nuk e rraften me shkop lakrori,maskarain,gamorrin pa bole por ,..zagarin me hund skifteri.
     Ti je i sinqert mre quno..pranaj te due fort une tyne.

     1. Dean says:

      Hahahaaaaaaaaaa
      Je e modhe, ”Aishja prej Sauku”.Sa me shume vite kalojne me e fresket bohesh nga truni.T’bo bulmeti qe tun gjith diten.Dhe se mos e mer vesh Zakja jot i dashtun se m’don fort,se ka me te bo lanet,ka me t’nda fare,ene ku do shkosh ti me qyqe….lol
      Vend i cmendur,mo burri i dheut.Ta heq trunin komplet,po hajde mo.

   3. shqiperia says:

    BRAVO MARTIN ! KJO ESHTE E VERTETA QE DIBRANET JANE
    SHUME FISNIKE , JANE SHEMBULL NGA CDO ANE .
    LANI GOJAT KUR TI ZENI DIBRANET ME GOJE.

  4. Slayer says:

   Kur te kesh kohe studjoje harten shoku, Dibra me Tropojen jan pak si larg…

  5. hajriu says:

   Dean , po ti s’je ne jug , apo te shpetoi? Shume i pafytyre qenke o apokarhypsis….

   1. Dean says:

    Hajro?!,ti e ke nivelin e inteligjences te = me 0(ZERO).
    Truni yt i lemuar,ka paaftesi te dukshme ne perpunimin e Informacionit te grumbulluar.Ne keto raste HESHTJA,eshte edhe rrugzgjidhja me e mire,por ti kerkon t’i japesh vetes tate rendesi duke fol BROCKULLA.Fol,mo ”burri i dheut” 1 fjale per te qene dhe do t’a shikoje se sa shume rendesi do te kushtoja.Po ti flet vetem Budallalliqe,mo ”burri i dheut”.

    1. hajriu says:

     Dean , nuk e kuptoj pse bene hipokritin dhe te pafytyrin ketu. Ti pergjigju pyetjes dhe mos fol per inteligjence , se po qe per inteligjence ty dhe shume 300 si puna jote i ve ne maje te atij mikut dhe te shohin baballaret e tyre ne stamboll . Ajo ndarje qe kerkon te beshe ti si dhe ca spurdhjake te tjere qe shesin menderen per 300 euro , nuk u arrit atehere kur Shqiperia ishte me breke neper kembe dhe jo me sot qe jemi ne kohen e kibernetikes.
     Nuk dilni dot kollaj nga vetvetja ju te seres tuaj jevgjite , ti jo bisht qeni por kaçurrel mendereje ke per te ngelur gjithmone . Vazhdo e ha ti , se e hake lezeçem.
     Rrofte shqiperia nga Nishi ne Preveze.

     1. Dean says:

      Degjo,mo hajri,se ti qenke 1 injorant i pashoq.Jo cdo fjali,qe mbaron me 1 pikpyetje(?)ne fund,mund te konsiderohet Pyetje per tu marre ne konsiderate dhe per t’ju pergjigjur.
      P.sh.,Toka eshte e sheshte?
      Pra,nga ana sintaksore,fjalia eshte ndertuar ne rregull dhe mund te klasifikohet si pyetje.Ndersa,nga ana LLOGJIKE,nuk ja vlen t’a marresh mundimin dhe t’i pergjigjesh kesaj pyetje,pasi ul Vetveten ne Nivelin e Idiotit qe shtron 1 pyetje te tille.
      Po e njejta Llogjike aplikohet edhe mbi ty,o hajri.
      Ciles pyetje t’i pergjigjem,mor te kripsha Trute,te kripsha?????? se s’po mare veshe se ku eshte pyetja,o hajvan,se ma hoqe trurin fare.

      1. hajriu says:

       Mos bej rrolin e idiotit apo me sakt mos bej BL-ne. Nejse , si IQ-ne ashtu edhe IQ-ne e grekut(genjeshtren dhe trillimin) e paske ne nivel medioker . Ti me siper thua : “Problemi eshte kur vjen ketej nga Jugu” dhe per nje qe ka pese gram tru e kupton qe kete fjali e formulon nje qe jeton ne jug. Kurse ti nuk jeton ne jug dhe aq me keq thua se je emigrant,atehere fjalia duhej formuluar : “Problemi eshte kur vete andej nga Jugu”. Edhe per debatin qe beme ca dite me pare per apokarhipsin ti me the qe ke nje vite e gjysem qe je ketu dhe nuk e njihje , kur apokarhypsi ishte bere tabele qitjeje me keq se gojori . Tani nje pyetje tjeter , meqenese ti je emigrant dhe nuk jetoke ketu ,atehere pse gjithe kjo urrejtje ndaj gegerise dhe verioreve ,kur ti nuk ke asnje lidhje me ata ? Per mua pergjigjet jane dy , ose je grek (dhe qe ka jashte mase shume mundesi) , ose geget te kane nderuar dhe respektuar tamam siç e meriton.
       Bofsh qejf dhe evro o dean apokarhipsi!

 2. andi says:

  po mire une nuk e kuptoj…nese doni ta telendisni saliun apo ti degjohet sa me pak zeri apo ti shifet fytyra…qofte mediat e pavarura apo dhe ato opozitare duhet te merren ne nivelin zerro me aktivitetet e tij..me mbledhjet e K..apo cdo lloj lajmi qe del per qeverine apo per ndermarjen lsi…shohim top-channel..ne cdo edicion me aktivitetet e kryeministrit..shohim oranews po ashtu..vixionplus po ashtu..gazeta tema..telegraf shoekulli..shqiptarja.com po ashtu…pse nuk e abandononi totalisht kete njeri qe te pakten te mos na shqetesoje as zeri as figura e tij apo qofte dhe kur e lexojme..ju e shikoni qe populli eshte sa i varfer po aq dhe i paorganizuar ne sindikata apo grupime qe kane per qellim mbrojtjen e te drejtave te qytetareve..ju duhet te jeni lideret e grupimeve popullore..menyrat i zgjidhni vete se si ti zgjoni ndjeshmerine ketij populli..qe pas 21 janarit ska me nerv te protestoje..

 3. peci luku says:

  KRIMINELI HAJDUTI SKA POPULLARITET SE DI AI QE E NXENESIT KUR FLET I THONE NA HENKSH MUTIN O PLAK I QELBUR

 4. ramisi says:

  si puna e “te djesel se enverit”

  1. tarni nurni shqipetaret e shkrete says:

   ramis meso te shkruash ditezi / djesel i vogel

 5. templari_antishpellar says:

  Shikojeni kete fytyre te prishur ne foto. A mund ti besohet akoma vendi nje monstre te tille?

 6. DHELPRA says:

  Un do i kisha shku me 1 AK47,te konservuar nga ’97,me ate do e pershendesja.
  Ato badigardet,gardistet qe i rrijn mbrapa duhet te ken kujdes!!

 7. Ce Guevara says:

  A doni ta zhdukni Sali Berishen?

  Keni vetem nje menyre qe ka dhene rezultat:

  Ngrehuni ne REVOLUCION

  Ngrehuni ne REVOLUCION

  Ngrehuni ne REVOLUCION

  Ngrehuni ne REVOLUCION o popull hajvan, o popull i pjerdhur, o popull i Hamza trimit, o popull kafenesh, qe shet bythen per nji thes miell, per nji gote raki, o popull qe e mban vehten me gajret.

  O POPULL COHUNI O TE MJERE, COHUNI O TE THARTUAR NGA TRUTE, PO JU BERI SALI BERISHA, MUTIN NE SURRAT, O POPULL I MJERE:

  COHU TANI DHE MERR FATIN TEND NE DORE, SE NESER DO TE SPIUNONI FEMIJET TUAJ SE JANE KUNDER PARTISE:

  COHUNI O TE MJERE, COHU TANI ATJE, JU DHJEFSHA RRACEN.

  ATY RRINI PINI RAKI DHE BEHUNI DRU, SE RAKINE JA U PAGUAN GRUAJA, KAQ DONI JU, TE NXIRRNI PARET E RAKISE DHE JENI NE RREGULL.

  PHU RRACE E BASTARDUAR.

 8. Ai says:

  Deshperim per kete vend.
  Ky e ka humbur teresisht, si Xhaferri simiten.

 9. moisiu says:

  Ce Guevara ke te drejte,paskemi qene race e keqe !Po digjet Greqia,ne edhe kur ta marim vesht sa borxhe kemi ,do te jene kafet plot ,por vetem me nje kafe ,se nuk kane leke per me teper .
  Zgjohuni or te fjetur,zgjohuni !

 10. alban4eva says:

  po mire, e kuptojne nxenesit e vegjel fjalen “subvencionim”.. ??? une jam i sigurte se dhe vete Sal palla nuk e kupton kete fjale.. eh cna gjeti me varkarin, shpellarin, pedofilin.. ky lloj kafshe mali nuk ben me pershtypje tani, cdo lloj gjeje qe te beje..

 11. I. Dibrani says:

  Mirë Ky….eshte Ky, i pjerdhuri, armik i popullit e i demokracise, po ata qe e ndjekin nga pas dhe, duke shkuar per te bere shurrën, e mbajnë ate gjatë, per te hedhur shpejt e shpejt gjoja impresionet e tyre ne facebook. Qesharakë sahanlëpirësa! Nuk ka më arsimdashës se populli i Dibrës, thote fb-si, qe i ben hysmet kafshaten se bukes dhe nuk thote asnje fjale qe sot eshte dite e shtune, qe ne shkolle duhet te dilte vetem rojtari i saj dhe s’kishte pune SUNDUESI, satrapi, se disa dite me pare pame fqinjet e vendlindjes se tij, KOLONJEN e patrioteve te medhenj, me shkolla me te marre vaji, si ne Afriken e zeze.
  Turp!

 12. liri a vdekje says:

  mos i tradhetoni vargjet e nolit mor dibrane po vini kemben kesaj kerrme sic ja keni vu gjithmone mos e lini ta qelb at vend kjo moster po djeg shqiperin me gjith shqipetaret lerni kalamajt te lozin e mos i trembni nga kjoo shtrig plak

  1. martin says:

   Faleminderit “Liri a Vdekje”me ndihmove disi ne pergjigjen qe i dhashe Dean qe si duket nuk e dinte akoma cdo me thane Dibran.Dibran eshte BESA-Dibran eshte ZGJUARSIA-Dibran eshte DIPLOMACIA-Dibran eshte TRIMERIA.

 13. Tani says:

  Sali dhjaksi, te bie era jashteqitje nje ore larg, ke frike te dalesh para te rriturve, do vdesesh nga frika o fshatar i pagdhendur, leri femijet rehat se i helmove o varreze

 14. LORA says:

  Eshte kaq e tmerrshme papunesia dhe aq i kushtezuar vendi i punes (per ata qe jane ne pune) saqe gjunjezimi dramatik i prinderve,i le te zbuluar femijet nga mbrojtja qe ata duhet tu siguronin.
  Nuk guxoj dot t’i gjykoj keta prinder ,qe s’jane ne gjendje ti mbrojne femijet e tyre nga pedofili me i tmerrshem qe njeh historia,deri me sot.

 15. Obergruppenfuhrer says:

  Shqiperi ballo argjenda
  Doli Djelli iku Hena
  Bejne zogjte ciu ciu
  Dilni se erdhu saliu

 16. he more per cfare po shani Saliun o komuniste te qelbur me ate palokryetar qe e keni, po mus u merzisni se do ja fusi saliu dhe njehere dhe kesaj here me Nanon dhe rama do ngeli me gisht ne goje.

  ciaooo popull dele dhe komunist te qelbur

 17. plare says:

  Tani mungon vetem nje shall blu pioneri dhe jemi fiks fare 🙂 ah dhe pak fiskulture ne mengjes !

 18. artur says:

  Propozoj qe eproren e Saliut ne agjenture mos ta quajme Liri,me emrin qe ajo ka ndryshuar,por ta quajme Sllobodanka.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 81883
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 81883
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34780
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34780
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24729
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24729
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X