mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Edhe Sabiani bën këngë për Sali Berishën në 100 vjetor (VIDEO)

Nuk kishte se si të ndodhte ndryshe. Në kuadër të 100 vjetorit të pavarësisë, këngëtari nga Fieri, Sabiani, ditë më parë ka publikuar në YouTube një këngë të re me titull “Së bashku me Sali Berishën”.

“Në fakt kam i çuditur , pas nuk prisja që kënga ime të bënte aq shumë bujë”, është shprehur ai për “Panoramën”.

Teksti i këngës, i cili pritet të realizohet dhe me videoklip vijon si më poshtë:

 

“Së bashku me Sali Berishën”

 

Krahët hapi kënga ime,

Lart në qiell porsi skifteri,

Hajde O Sali Berisha,

Krenaria je dhe nderi.

 

Refreni

100 vjet bën Pavarësia,

Kur flamurin lart e ngritëm,

20 vjet demokracia,

Së bashku me Sali Berishën.

66 komente në “Edhe Sabiani bën këngë për Sali Berishën në 100 vjetor (VIDEO)”

 1. Na rrufsh trapin o Sabian Berisha says:

  Ah te dhjefsha kengetarin , me mire ti kishe bo kenge Ahmet Zogut hahahah se ketij te dhjerit qe eshte dhjere ne mut !

  1. fule says:

   I thurren dhe kenge ende pa ngordhur ketij? Tipike per gerdallat dhe diktatoret pleq.

   Shpellarve le ti rikujtoje Xhaxhin se ju forcon moralin 🙂

   1. raimondi says:

    Po c’keni ore pse e shani Sabianin ?

    Ai ashtu e mendoi dhe e beri nje kenge

    –Nuk ka gje te keqe –Cdo njeri ka shijet e tij_-Ndaj jemi demokraci

    Tani, Sabiani keshtu e mendon , ca ti besh _–

    Kjo kenge eshte e bukur per tifozat e Sales, dhe nuk eshte e bukur per ata qe jane kunder Sales

    Por nuk keni pse e shani Sabianin

  2. Perfundimisht.. rraca me e poshter pas Grekeve dhe Kosovareve, eshte ajo Shqiptare.

  3. Beni says:

   Epo kur tall bythen me Shqiptaret dhe Sabian katunari!!!!!!!!!!!!!!
   Oh ooooooooooohhhhhhhhhhh! Megjithate ka dhe te tjere, e keni pare tek tregu cam ate pjaten dekorative ku udheheqesi Sali ka dale me veshtrim tek horizonti si Xhaxhi Enver? Ta ka qejfi Sale he? Po kaq ta besh dhembin nuk behesh dot si ai. Mund ti ngjash shume, por fatkeqesisht keni nje ndryshim te vockel, ai ishte qytetar kurse ti……….

 2. Gon Duro says:

  Ik or palaco se e turperove Fierin! kengen tende do e bojkotojne te gjithe shqiptaret e ndershem. Kurioziteti i ka shtyre te shikojne se cfare kenge ke pordhuar!
  http://imazheshqip.blogspot.com/2012/10/darka-e-fundit.html

 3. rita says:

  sa turp! Nejse edhe ky kengetaret surrogato eshte, keshtu qe per nje qen do lehi edhe qeni 🙂

  1. Edi says:

   O Rita po cke mi lal me qente???? PSe i ofendon??

 4. era says:

  kenge per bisha grabitqare

 5. ncuku says:

  Sa budalla. Kujton se ben jehone krijimi i kengatarit dhe nuk sheh se sa shume ka habitur ky fjala kengetar . Nerzit pyesin ende paska te tille gomere qe u kendojne udheheqjeve. Po nejse . Fieri i kendoi Xhaferit atehere pse jo dhe Saliut?!!!!!!!

 6. hahahaha... says:

  si kengen qe i kendoheshin xhaxhit!! Hahahahaha…..Qesh per mos te qar! Skandal!

 7. sn0m says:

  ore fabian, po u bere dhe ti si fari balliu.
  dy pishtare ka shqiperiu, fabian trapi e fari balliu.

 8. Ceni nga fushekruja says:

  po i kendojme nje diktatori demokratik,asnje ndryshim si kenga per diktatorin e komunizmit.
  Hajde shqiperi hajde!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  vec,ky popull nuk rri pa diktatore dhe prandaj po thurim lavde ketyre mostrave.
  haram i qofte ketij b.th qi.i ,ashtu eshte dhe ashtu do te mbetet.

 9. Burgaxhiu UK says:

  Po ik o legen si nuk te vjen turp nga vetja kur shikohesh ne pasqyre o vemje

 10. net says:

  Ckeni me sabianin?
  muzika sot eshte tregti,

  duke ditur se sa shum injorant ka sot shqiperia ky i ka ra pikes se e din qe e shet kengen per para te mira, plus qe do ta therrasin neper dasma te majme

 11. Enver Hoxha says:

  Po nuk kishte si te ndodhte ndryshe, udheheqesit do kendohen ne kenge dhe bythelepiresa shyqyr zotit kemi sa te duash.
  Edhe ne kohen time, ciftelia ju kujtoi shqiptareve se ishte shpikur vetem per te me kenduar mua.
  Do shekoj njehere se mos gjej ndonje kenge per Helmut Kohlin, apo Merkelin, apo per Toni Bler, ndoshta per Bill Klinton, ishalla gjej ndonje kenge per keta, qe te pakten te mos jemi te paret dhe te vetmit, qe i kendojme udheheqesit tone.
  I erdhi mbrapa historia Fatosit e kaloi saliu dhe mbas ciljetes e bleones qe spo ja var njeri sa do qe sla zezak e arab pa provu, spo i ecen, doli dhe sabiani qe ka gjetur parajsen ne Bullgari, por dhe atje si duket i doli lezeti dhe po mendon qe me nje kenge ti hyj ne qejf saliut se po deshi saliu te shpeton nga varferia dhe te ben VIP edhe kur vetem pjerdh.
  Bobo bo ce ka gjet kete popull, kush ju paska mallkuar kaq rende, gjeni njehere perse jeni mallkuar, pastaj shekoni se perse vjen demokracija tek ju me zvarranike, se eshte e pabesueshme qe ky popull te kendoje per udheheqesin, sikur ti kete shkedhyer nenat cdo shqiptari dhe e kane per detyre ti thone baba.
  Une tani qe u demokratizova, do kerkoj nje popull tjeter, se me sa po shof aty tek ju, ska popull, por majmune qe si ka mbaruar procesi i evolucionit.

 12. Hithri says:

  E paska gjetur dhe birishe-bisha me ne fund nje debil qe t’i thure ca vargje koti vetevetes. njeri me siper thote kenge si te E.H. Jo mor vella, ishte kush ishte E.H. ato kenge qe ju thuren dolen nga shpirti i njerezve te thjeshte, kurse kjo eshte e porositur dhe s’ka shpirt ne te, thjesht nje bejte e bere nga “halli”

 13. popullit bageti says:

  Ne komentet per kete kenge ne youtube kishte shume bravo, te lumte, rrofte Sali Berisha etj etj. Mjere ne mjere ai popull bageti qe po then çdo rekord injorance dhe kafsherie, ah Enver s’kishe faj ti mor burre qe i drejtove me dhune keta kafshe dykembeshe se keta s’behen njerez kurre. Si per çudi nuk kishte shume te ashtuquajtur nga disa ketu “maloke” po kishte nga Shqiperia e mesme dhe jugu se dallohen nga shqipja qe shkruajne. Ky popull bageti do te vuaje shume, nuk ka mbaruar akoma kalvari i ketyre bagetive qe ne shumicen e rasteve e kane ngrene nga budallalleku dhe injoranca e papershkruar qe i karakterizon. Larg atij vendi te banuar nga kafshe te egra, me te vertete e pabesueshme ncncncncncn ti kendohet nje kafshe te eger bobo ça bohet atje, larg larg larggggg……..o popull shtaze…..

 14. 1444 says:

  C’KAFSHERI neveritese…!

 15. luk says:

  E quajne Zhabjan,jo Sabian.

 16. Elona says:

  Ca prisni nga nje ordiner si ky?ky as vete s’e di eshte kurvar apo bq?drogaxhi apo i alkolizuar?burr apo gru?

 17. alb says:

  Sabiani ska qene ndonjehere kengetar, por tani e ka dhi krejt.
  Sa mjeran duket!

 18. tironsja says:

  po si shpjegohet mer jahu, se sa here me pelqen nje kengetar/e, me del nga ana e ketij bastardi??????????????????????

 19. Qitesi says:

  E turpshme por e vertet ky soj popull e kishte hak Enver djalin,po ketij hale c’fare ti kendosh…neveri e skajshme nga kengetar dhe kompozitor qe vetem te tille nuk jane Ptuuuuuuuu

 20. bruxelles says:

  a enver çuhu nga vari dhe ver ndrejtesi ne ket vend. se enveri boll i poshter ka qen po kishim indetitet ne kohen e tij tani jemi ber paçavure si sibiana dhe berishiana

  1. Enver Hoxha says:

   Une jam cuar, po kerkoj Avni Rustemin, qe tju shpetoj se mesa shof, ju skeni bithe te shpetoni koken tuaj.
   Mua sme kane kenduar kengetare tallavash dhe as kurva si ciljet e bleona, mua me kane kenduar DIVA-t e muzikes dhe me kane futur ne poema, korifejte e letersise shqipe, keta si puna e ketij sabjani une i coja neper aksione qe ti dilte ndonje shanc per tu martuar, ose per tu zhvigjeruar, se atje ku banonin kane qene zaret e lagjes qe sja u varte asnji.

 21. preng sherri says:

  dhe ne femijet e Kurbinit,kemi bere nje kenge per xhaxhi Saliun!
  ai eshte udheheqes,demokrat,por mbi te gjitha burre!
  xhaxhi Sali,xhaxhi Sali,
  doren permbi palle,
  ma vendos ngadale,
  ai,porsi zog don ti thote 8 fjale…

 22. EMIGRANTI says:

  po ca esht ky legen ky pudalla cesht ky trap po na e tuprove re legen dynjan o sabjan rrota

 23. Albania1 says:

  Lutju zotit qe te ka bere ngjysem burr e ngjysem grua. pa harruar ne fund qe te pershperitesh me ze te ulet fjalen magjike ” Mamim ”
  Te pershendes o Mogli ( djali xhaxhait te Trarzanit ) i diteve tona qe ve ne dukje qe edhe ketu eshte Xhungel !!

 24. AK says:

  URIME SABIAN E KE QARE TE QIT ZOTI FARAT

 25. Rodrigo says:

  Degjoni si thot ne kenge: “Te nderon gjithe shqiptaria…..hahahahah” hajde ropte o barboni i mutit….

 26. bbb says:

  Ky bubazheli perse nuk ben kenge per Esat Pashen??

 27. peci luku says:

  o koqe kandari i kendon gomarit vrasesit hut hyt

 28. enofieraku says:

  Nje sahanlepires me shume, dhe familjen dhe memen behe qilim ta shkeli sala o pler njeri.

 29. patrioti says:

  ti sabian je nje cop plere..legen qe i kendon atij zagarit serb

 30. SB pedofil politik says:

  hahahahahaha pse ore njerez qenkeni acaruar ju kaq shume?! Kush i kendoi SB Pedofilit, Gaqo Cako, Avni Mulaj apo Inva Mulaj apo i ngriti populli ndonje kenge? I kendoi nje evgjit nga Fieri (une e dija evgjit pe Korce). Kjo kategori e Ciljetes le ti kendoj sa te doj Pedofilit Sali se keshtu evidentohet me mire se kush eshte dhe cfare perfaqeson.

 31. trojani says:

  hajde estrad hajde,ik dreq se me je ber si ne vitet90-te me ato leshrat ose sic themi ne ketej te jane bere si qesh sqetulle.vargjet tamam per te qeshur mjere ne me rinin qe kemi.

 32. Tani says:

  Krahët hapi kënga ime,

  Porsi korbi fluturo

  Se bashku me Sali Berishen

  Ne Serbi shko ndalo.

  Refreni

  100 vjet bën Pavarësia,

  Kur flamurin lart e ngritëm,

  20 vjet demokracine,

  Me spiuna sec e dhitem

 33. ciu says:

  po gjithe keto vite qe ia ka bere reklame bythes me ne fund gjeti treg dhe e shiti. kur si bie pika ketyre vemjeve qe jane pa piken e personalitetit. kendoi kenge kendoi por mbi varrin e gjithe atyre njerezve qe ka vrare me duart e tija. kendoi kenge me mire karrikes se tij qe ka zene kore gjaku neper kembe dhe me ato po mundohet te rrije.

 34. ALBAN DEGA says:

  SOT ME VJEN TURP QE JAM BASHKEKOMBAS…. I KETIJ KATILI !

  – Jo sot por te pakten tash 20 vjet me vjen turp qe jam bashkevendas e bashkekombas i Sali Berishes, marrja e Malesise se Gjakoves dhe zjarrvenesi i mbare Shqiperise

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Me mire nje fund me tmerr se nje tmerr pa fund!

  … Ish- diktatori komunist Enver Hoxha dhe ushtaret e tij i denoi me arrestime, ndeshkime, lincime, burgje.
  Ushtari i tij besnik deri ne vdekje Sali Berisha i denoi me spiunime dhe thirrje cartane ” armiqte ne litar” deri ne sallat e gjyqeve dje.
  Sot Demokratori po i denon me vdekje per se gjalli. E me nje vdekje jo dosido. Me nje vdekje te llahatarshme.
  A ka vdekje me te rende se te lyesh trupin me benzine e t’ia vesh flaken vetevetes!!! Vdekje permbi cdo vdekje!!!
  Pse !? Sepse nuk kane ne c’te humbin me pervec prangave te urise!
  Pse!? Sepse nuk kane me c’te humbasin pervec tmerrit te varferise!
  Pse!? Sepse nuk kane me c’te humbasin pervec jetes qe ua ka bere me te rende se vetdjegja me benzine!
  Pse!? Sepse nuk kane me c’ te humbasin pervec politikes katile te ketij fosili enversit me emrin Sali Berisha!
  Pse!? Sepse vetdjegja me benzine eshte me e lehte se te shurdhohen nate e dite e dite nate nga leksionet e tij ndaj Evropes dhe Amerieks demokratike per “mrekulline e tij ekonomike reganiane” !
  Pse !? Sepse me mire nje fund me tmerr, se nje tmerr pa fund. Jo tmerr dosido, por llahtaria vete !

  Greve vdekjeje

  A nuk eshte e tille greva e vdekjes. Vete emri i saj shkakton llahtari!
  E demokratori, demokrat me pallavra, me fjale dhe diktator fanatik me vepra, fara me e keqe e diktatorit, i detyroi te futeshin ne greve urie, ne greve vdekjeje, ne greve sakrifice sublime me vetdejegje me benzine!
  Cili eshte ajo qenie njerezore ne Bote qe e ben nga qejfi apo per heroizem, apo tangallek nje akt te tille vetsakrfikimi sublim, vetflijimi te shkalles me te larte!?
  Le ta pyesi komunisti Sali Berisha vetedijen e tij diktatoriale, autokratike, tiranike, jo aspak maskat e tij te cjerra demokratike, jo betimin e tij te rreme te Hipokratit se cfare mund ta shtyje nje qenie njerezore deri ne kete greve vetdjegijeje me benzine!?
  Ish – te Persekutuarit Politike jane vetem viktime e kesaj zjarrvenie. Ata jane vetem autoret e ksaj llahtarie per nje jete me te mire.
  Regjizori dhe shkaku i saj eshte pikerisht Sali Berisha me politiken e deklaratat e tij zjarrvenese!

  Zjarrevenesi i Shqiperise

  Pse !?
  Zjarrevenesi i Shqiperise ne 1997-en, me me shume viktima se gjysem shekulli diktature, nuk mund te mos i vinte zjarrin edhe vendlindjes sone te perbashket
  Zjarrvenesi i Malesise se Gjakoves per nje fyerje femije, me mbi 170 viktima te moshes nen 50 vjec!
  Ia vuri zjarrin Malesise se Gjakoves dhe Shqiperise per te ngrohur poltronen e tij qe pikon gjak e korrupsion, uri e vekdje ne cdo pore te tij,
  Nese Shqiperia kishte diktaturen me te eger komuniste ne mbare Boten dje , sot ka demokraturen me te sterkorruptuar e pergjakur ne mbare Boten.
  Nje demokrature shtrigane qe pjell gjak e vdekje ne Bulevardin “Deshmoret e Kombit’ ku nuk guxoi te ekzekutonte as nazi- fashizmi dhe as diktatura katrahure, sic veproi diten per diell Sali Berisha dhe soldieri i tij kusar i autostrades se kombit dhe vrastar i kater deshmoreve te 21 janarit 2011, qe sot komandon Bashkine e kryeqytetit me vota te vjedhura Lulezim Basha.

  Nga diktatura tek demorkatura

  Dje Shqiperia kishte katrahuren komuniste me barbare ne krejt Boten. Aq barbare sa edhe Rumania e Causheksut apo Kuvba e Kastros ishte Perendim ne krahasim me te.
  Sot Shqiperia ka demokraturen- katrahure me te korrutpuar ne mbare Boten ku vidhet vota e sovranit per te vjedhur pasurine e demosit, ku vidhen pasurite dhe jeta popullit per te vjedhur me to votat e demosit dhe te ardhmen demokratike te Shqiperise, qe e kane kthyer ne nje ciflig per klanin dhe oligarkine e vet .
  Nese Shqiperia kishte monstren komuniste Enver Hoxha, sot ajo ka perbindeshin neo-komunist Sali Berisha.
  Ata i dallojne vetem emrat e asgje tjeter. Nese Berisha vjell vrer e helm kunder babait te tij ideologjik e shpirteror po aq shtrigan sa vete ky, kete e ben vetem e vetem se ai ishte me i pashem, me i zoti, me dhelprak
  Sepse sot ne 68 vjetorin e tij ai e shikon dhe e parandjen se kurre nuk mund te matet me te as per kohezgjatjen staliniste ne poltrone, cka babai i politik boterore Uinston Chuirchill e cilesonte si peshoren e zotesise se nje politikani.
  Ne fund te fundit Enver Hoxhen e komandonte vetem Enver Hoxha dhe jo cfaredolloj ambasadori pispiruq, qe jane turpi i demokracise boterore.

  Nje dallim thelbesor

  Po u kujtoj deklaraten e famshme te antikomunistit et sprovuar francez Sharl De Gol dhene “Le Monde” ne vitete 60-te se ” I vetmi vend me te vertete i pavarur sot ne Bote, politika e te cilit behet ne Tirane dhe jo ne kryeqytetet e fuqive te medha eshte Shqiperia e Enver Hoxhes”.
  Po u kujtoj gjithashtu deklaratat e mbretit te shtypit boteror ” The New York Times” qe shkruante ne mars te vitit 2008 se Shqiperia komandohet nga ” Kjo Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit”
  ” The Times” te Londres qe e quante qeverine e Sali Berishes si nje ” bande gangsterash” qysh ne 1997-en.
  Po sot!?

  Sot me vjen turp qe jam tropojan

  Jo sot, por te pakten tash 20 vjet me vjen turp qe jam bashkevendas i Sali Berishes, marrja e Malesise se Gjakoves dhe zjarrvenesi i saj dhe i mbare Shqiperise!
  Jo sot, por te pakten qysh prej Nenit nazist 24, qe formalisht dhe de jure nuk e kishte as ish diktatori Enver Hoxha, te cilin e duartrokiti edhe nje fare Uilliam Rajerson, turpi i Amerikes, qe e beri ate president te Shqiperise me garancite dhe rekomandimet e UDB-se se Milloshevicit.
  Sot me vjen turp qe jam tropojan, bashkevendas i Sali Berishes !
  Sot me vjen turp qe te jem jo vetem bashkevendas por edhe bashkombas i ketij katili qe po con me vetdije te plote prej katili 24 karat komunist drejt vdekjes me vetdjegje me benzine viktimat e ish- diktatures komuniste.
  Viktimat sublime te ish diktatures komuniste jane sot viktima te katrahures saliiste. Viktima dje ! Viktima sot!
  Po ana tjeter e barrikades!?
  Zengjin dje! Zengjin sot!
  Bythelepires se ish- diktatures dje!
  Lepires prapanicash te ambasadoreve sot!

  “Sot me vjen qe jam shqiptar” !

  Sot me vjen turp qe te jem bashkevendas por edhe bashkekombas i ketij perbindeshi enverist qe me vetdije te plote prej katili .24 karat enverist po rivret me benzine e me greve vdekjeje ish- viktimat e persekutimit barbar te babait te tij ideologjik e shpirteror!
  Sot me vjen e do te me vije turp te jem bashkevandas e bashkekombas i ketij turpi te shqiptarise dhe marrje pa fund te Malesise se Gjakoves.
  Na e mori fytyren para shqiptareve dhe para Botes demokratike qe per karrike e pushtet te pakufizuar ala Luigj 14-te apo ala stalinist “Vse Vllasam Sovjetam” ia vuri , po ia ve e do t’a vere deri ne vdekje zjarrin e benzinen jo vetem vendlindjes sone te perbashket Malesise se Gjakoves por edhe Nenes sone te madhe Shqiperise!
  Sot ne prag te njeqintvjetorit te Pavaresise se Shqiperise mu ringjall Gjergj Fishta !
  “Sot me vjen turp qe jam shqiptar”
  Do te shkruante Fishta e pvadekshem po te jetonte sot .
  Nuk do te ishte cudi qe edhe te ishte ne radhen e grevisteve te vdekjes per shishen me benzine
  Sot me vjen turp qe jam bashkevendas e bashkekombas i ketij katili !

 35. ilpipita says:

  turp turp turp ky eshte turp imadh per ket koqe kengetari, turp me te madh nuk ka se paska permendur edhe NEN TEREZEN ne ket keng, NEN TEREZA meriton respekt dhe jo ti kendohet me nje diktator dhe kriminel siq esht saliu, turp per kengetarin qe ka pranuar ta kendoj ket keng, sabianbytha duhet injoruar duhet qelluar me (MUT) se pu e qelluat me kos siq bejn greket ai e lepin.

 36. ALBAN DEGA says:

  I VETMI VEND NE BOTE KU U KENDOHET TE GJITHE TIRANEVE !

  Mjere per artin dhe kulturen shqiptare!
  Turpi i Botes.
  Me gjeni nje vend demokratik ne Bote ku i kendohet presidenteve, kryeministrave, mbreterve…
  Po megjithate ka vende ku u kendohet tiraneve, kusareve e vrastareve…
  Ne krye te tyre qendron Shqiperia e Ahmet Zogut, Enver Hoxhes, Sali Berishes!
  Jane kenge qe shkruhen nga bythelepires te diktatoereve, kendohen nga kengetare merecenare te cdo diktature…
  Degjoni Sabianin ! Vetem teksti shqip…
  Zeri eshte tipik grek!
  Melodia serbo- greke.
  Permbajtja mashtrim ne cdo fjale.
  Te krahasosh Sali Berishen me shqiponjen, me Nene Terezen, me Skenderbeun eshte njesoj si te krahasosh Sllobodan Milloshevicin, Zerven apo Pashiqin me Adem Jasharin, Hamza Kastriotin me Gjergj Kastriotin, apo Rrahman Morinen e Sinan Hasanin me Tahir Mehen apo Xheve e Remzi Lladrovcin
  Pastaj vjen Koreja e Veriut, Kuba…
  I vetmi rekord boteror i artit shqiptar… dhe fatkeqesisht i Shqiperise!

 37. k says:

  o sabian me ate ze si gomari ne shulle
  o sabian lule lule zambaku na puthsh ne fund te barkut
  o sabian lule murrizit me puthfshe ne fund te kurrizit
  o sabian p…. e sateme varu poshte e folu qene.

 38. Tori USA says:

  E jo edhe ky home less koke pa lare nga Fieri, ky eshte nga ata “per pake viktime” e genocidit Serb, qe i gumezhijne akoma veshet prej zhurmes se zinxhireve te tankeve te Sllobodanit. Nga ata qe duke u djegur nga qulli po i fryjne edhe kosit, duke bere qytetar nderi kriminelin me te madh te historise se Shqiperise. Po te ishte gjalle Sllobodani keta lloj gjakprishurish do ta mbysnin me kenge dhe levdata kryetrimin e tyre! Ndaj ne munges te tije po i kendojne Karaxhicit tone ngaqe buke ngrenes si keta nuk mund te funksionojne ndryshe…

  1. Ton says:

   O Tori nga Amerika (uau banoke ne Amerike, hajde bos hajde).
   Lenci (Sabiani) eshte cun fierak. Keta s’jane kosovare mor ti bos por camer!
   Ky mor ti, edhe ne kohe te Dulles ka jetuar persembari se eshte cuni i Qemal Dentistit.
   Sa per kengen e Sales, Lenci ja ke fut kot plako!

 39. florenc lala says:

  Kjo kengetarja , Sabiani,mos eshte gje kosovare nga Fieri qei kendon Saliut? Vetem mashkull nuk meduket.

 40. net says:

  ay qe del kundra te madherishemit Sali, eshte kafir

 41. muzik e fort says:

  melosi me pelqeu shum ,vargjet polla polla,qe i bije gjys gjys,florenc duhet te jet ashtu si shkruan ti.

 42. albanian eagle says:

  Vite me vone ky Sabiani eshte per tu ndier me turp per kete kenge.Ka per ta deklaruar vete.Keni degjuar ndonje kenge per Esdat Pash Toptanin? Jo. Vetem per Avni Rustemin kendohet. Cohu Avni se do kendohesh brez pas brezi..

 43. tefta says:

  KOSOVARET E FIERIT

  1. Ton says:

   Jane çemer moj nuse, jo kosovare. Sa per dijeni kur ti i bije maçes me luge, ky, Lenci me gjithe Gentin ( te vellain) ishin gangstera, jetonin ne Zvicer, ndersa i jati Qemali ishte dentist dhe burre zotni. E jema ka qene zonje dhe emri i grupit vjen nga emri i mamase se Lencit. Po patet sume ik e thuaja ne sy keto qe thua ketu.
   Sa per kengen e Saliu, Lenci, vari k… eshte kot.

 44. stela says:

  turp per sabianen

 45. stela says:

  TURP PER FABIANEN DHE PER KREJT FIERIN QE ESHTE NJE VEND ME TRADITA TE MEDHA KULTURORE

 46. Ce Guevara says:

  Cojeni njehere kete qen andej nga brgu se ka mungesa ne pederasta, shkoni se spaska nevoje dhe me i bo tualet

  1. arnisa xhikaj says:

   e paske provuar vet ti shoku dhe burgun dhe tualetin dhe te kapesh sapunin.

 47. Po ckenge says:

  Po ckenge ishte ajo? Melodi arixhish. Texti, edhe nje malok tropoje mund ta beje njemije here me mire. Ai seshte fierak. Ai eshte turkoshak kosove. Car fieraku eshte ai?

 48. Une says:

  Car kenge eshte ajo. Une 100 nga ajo ne nje dite

  O sali sali berisha
  Qenke veshur me kemisha

  Ne kete 100 vjetor
  Po e mbajm barkun me dore
  O sali sali berisha
  Qe ke lind ne ptll me pisha
  Ne kete 100 vjetor
  Budallenjte ta bajne me dore

 49. Fieraket says:

  O Zabian Zhabaxhiu! Do ta shqyejne bythen fieraket, me keq se Rajmonda Bulkut….

 50. shqiptari says:

  Turp per neve te gjithe qe lehim si qen ketu.
  E jo per kete nje person qe kendon nje kenge.

 51. alba says:

  po te kishe hedhur nje pordhe o Sabjan do te kishe patur me shume sukses se sa me kete kenge.

 52. ola says:

  o u mbulofsh me mut fund e krye ti o debil me gjithe kete kenge bastarde qe ke bere! te hipshin persiper 40 burra homologe pedo si ti se na turperove qytetin o idiot! por ti kushedi se c’bir bastardi je se fieraket kane intelekt,dinjitet e vlera sa ta ndajne shapin nga sheqeri ndaj mos deklaro me qe je nga Fieri se nuk te perket ty si qytet. ti nuk je njeri,as kengetar por je nje kafshe ekzotike qe vetem cirresh e leshon tinguj te cuditshem kur sheh kafshe te ngjashme si puna jote dhe ekzaltohesh. mjere kjo toke qe te mban dhe ajo djepe c’ka tundur! me njerez si ti e si Saliu verdalle qe po tallin me-nderen me ne e ne qe rrime i shohim e s’reagojme kjo bote duhej te ishte permbysur shume shume me perpara se c’eshte krijuar. turp i madh!

 53. Toni says:

  Po pse habiteni o njerez.

  I kemi thurur kenge piramidave, diktatoreve dhe tere mashtruesve. Njihemi si njerez servile e lajkatare, keshtu qe eshte normale.

  Te gjithe po behen shkrimtare dhe te gjithe kengetare. Fatkeqesisht ky llum ka hyre si pjese e kultures dhe nganjehere lartesohet prej medias ‘se njohur’.

  Sabiani dhe Lek Plepi duhen konsideruar si ikonat e debilizmit Shqiptar me numrin me te madh te klikimeve pasi politikaneve tane…

 54. petrit says:

  hallall o sabian leri qent te lehin

 55. valentin says:

  ta dhefsha kenken o kengetar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 14
      [name] => Lifestyle
      [slug] => lifestyle
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 14
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 22582
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 14
      [category_count] => 22582
      [category_description] => 
      [cat_name] => Lifestyle
      [category_nicename] => lifestyle
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X