#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Seks me kafshët: Ne e quajmë sodomi, ata e quajnë dashuri

Ata e quajnë veten dashnorë të kafshëve, por ajo që u bëjnë kafshëve është e paimagjinueshme. Ata jetojnë me kafshët si me partnerët e tyre. Madje bëjnë seks me ta dhe thonë se kafshëve iu pëlqen kjo.

Gazeta berlineze BZ flet për herë të parë për zoofilistët në Gjermani. Ajo madje ka marrë në intervistë edhe David Z., 26 vjeç, që ka bërë për herë të parë seks me kafshët në moshën 20 vjeçare. Ai thotë se nuk do e lëndonte kurrë qenin e tij, pasi ata janë të daashuruar. Deri më tani berlinezi ka pasur pesë kafshë si partnerë seksualë. “Por qenushja Nelly ka qenë dashuria ime e parë dhe më e madhe,” thotë ai.

Por tronditëse është se në Gjermani sodomia nuk dënohet. Sipas BZ, përllogaritet që në vend janë së paku 10 mijë zoofilistë.

Mbrojtësit e të drejtave të kafshëve kërkojnë një ligj për të dënuar këta zoofilistë. Mendohet se së shpejti në parlament do miratohet një ligj i tillë.

45 komente në “Seks me kafshët: Ne e quajmë sodomi, ata e quajnë dashuri”

 1. Toni says:

  epo keta jane rracok te paster _ rracok ariani _ u falet

 2. Luan Sulce says:

  Ta kafshofte qeni zorren o debil!
  Po pse, pak femra seksbombe ka qe te shkosh me qen?!! Shikoje Nikole dhe lere qenin.
  http://fashionguests.blogspot.com/2012/10/nicole-scherzinger-hot-erotic-video.html

 3. minoritar says:

  pse çfare te keqe ka te besh seks me qente?

  1. der kommentator says:

   asgje te keqe ska.
   kujdes se pastaj nuk do komentohet me me fjale por vetem me ham- ham, ham- ham.

 4. net says:

  Jam shum kureshtar te dij ku jan futur sot ata komentuesit anti islamist?

  Mos valle jan ne takime romantiko-zoofilisto?

  10 mijë zoofilistë?!!!

  Duhet te jen me shum nese shtojme disa nga te forumit tone 🙂

  1. Gjoni says:

   net ju jemi me keq se kta te marre mensh

   1. preshevali says:

    Po edhe gjermanet martojn vajzen e axhes po s’janë musliman o tarak, po shka merr vesh ti nga feja i drejtohes drunit (kryqit)

    1. aqifi says:

     Cfare lidhje ka zoofilia me anti-islamizmin or Net byrazeri???!!! Me sa duket sipas radakes tende kush shan islamizmin eshte zoofil. Shiko njehere burazeret islame ne Arabi Saudite dhe vendet perreth ku burrat ja valojne njeri-tjetrit si ne Bagdat, ku vajzat bejne seks anal dhe oral qe 13 vjec, per te mbetur “te virgjera” per byrazeret e Net-it dhe ku pa dyshim, po te gervishtes pak del qe ja valojne edhe dhive dhe qenve…

    2. mali says:

     Ju besoni ni gur qe kara prej komets, po si martohet vajza e axhes more ju thashin kraht mazi se ju kan tha as bagtia nuk shkon ne gjak te vet.

  2. preshevali says:

   Haaahaaaa, kan shku n’halloween ku mund ti bajnë takimet e tyre romantike dhe të mbesin te pa njohur nën maskën e kungullit.

   1. albert says:

    Para nje viti mediat lajmeruan per nje beduin i cili e kishte … devene. Te shkreten deve e therren menjehere , kurse per beduinin nuk treguan se cka bene me te.

  3. Vis çerri says:

   Perderisa ti je ketu, e perjashtojme mundesine e takimeve romatiko-zoofiliste

   Duhet te jete interesant kendveshtrimi yt mbi sadomine, kur je ndjekes i fese, profeti i se ciles martohej me 6 vjecare dhe i çvirgjeronte ne moshen 9-vjecare

   Jo se sot ka ndryshuar ndonje gje;
   http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=88748
   http://www.nytimes.com/2006/07/09/magazine/09BRI.html?_r=0

    1. moni says:

     E shoh qe ose je i paditur ose ben si i tille. Ne Bibel eshte e shkruar e zeze mbi te bardhe ceshtjet e moralit. Ne perandorine romake para krishterimit keto gjera (homoseksualiteti, incesiti dhe perversitete te tjera) ishin “normale”. Te krishteret folen kunder ketyre gjerave dhe ndersa me kalimin e kohes e gjithe Evropa u be e krishtere, keto gjera te pakten ishin te jashteligjshme dhe shoqerisht te denueshme.

     Kete e dinin shume mire edhe stergjysherit e ty kur ishin te krishtere, para se te detyroheshin te kthehesin ne fe tjeter nga perandoria e dylbereve.

     1. preshevali says:

      Letra duron gjothçka!!!
      E shkruara dhe realiteti janë dy gjëra të ndryshme.

      E vërteta ashtë se: pedofilia më e përhapur se te kleri katolik nuk ashtë askund.
      Incesti tek të krishterët bile lejohet dhe është diçka normale.
      Kisha katolike ndalon vetëm martesën mes kushërinjeve të gradit parë (vgl. can 1091 CIC.
      E në fakt bile nuk e ndalon fare sepse kjo ndales mund të tejkalohet me anë të një Dispens-i (leje të jashtzakonshme ) të cilën sa her që ashtë nevoja përdoret.

      E sheh që stërgjyshërit e tu paganë me kalimin në krishterizëm nuk përfituan fare në moral.

      1. moni says:

       I dashur preshevali, Bibla eshte autoriteti i te krishtereve. Nese nuk beson e praktikon ato cka shkruhen aty nuk je i krishtere. Rastet qe ti thua (prifterinjte pedofil – jane mese te denueshme dhe te mekatshme) dhe bien ndesh me fjalen e Zotit.

       Me vjen keq per perceptimet e tua te gabuara ne lidhje me incesitin dhe te krishteret. Sic te shkruajta edhe ne komentin e pare ti duhet te besh nje dallim mes botes perendimore dhe krishterimit. Keto nuk jane te njejta domosdoshmerisht. Perendimi eshte kthyer ne nje shoqeri konsumi, materializmi dhe hedonizmi qe bien ndesh me vlerat e krishtera. Keshtu qe ti mund te kritikosh me te drejte individe ne perendim, por ata jo domosdoshmerisht jane te krishtere. Dicka pak e veshtire besoj per tu kuptuar dhe per tu ndare nga ata me botekuptim oriental.

       Themeluesi i besimit tim, Jezu Krishti ishte i pamekat (nese ke mendim te kundert argumentoje) ne dallim me themeluesin e besimit tend, disa cilesi te te cilit i argumentuan komentues te tjere. Edhe dicka tjeter keto gjera qe lexojme ne artikuj ne Evrope ndodhin ne drite te diellit (per fat te keq), por mos kujto se nuk ndodhin ne vendet arabe. Atje thjesht i bejne dhe nuk flasin per to.

       1. preshevali says:

        Njëher shkruan se e tërë Europa u bë e krishter dhe disi me atë don të mburresh, dhe tash distancohesh nga kjo Europ si mos të jetë pjesë e krishterizmit.

        ” Themeluesi i besimit tim, Jezu Krishti ”
        Kjo len të kuptohet se ti beson në diçka që dikush ka themeluar: mjerim. Unë besoj në fjalën e Zotit e përcjell deri tek ne nëpërmjet profetëve.

        “Themeluesi i besimit tim, Jezu Krishti ishte i pamekat (nese ke mendim te kundert argumentoje)”

        Ke të drejtë Ai ështe i pa mëkat, dhe ky ështe edhe profeti im njësoj sikur edhe Muhamedi a.s, vetëm se kemi pikpamje të ndryshme për Te; për Ty është bir i Zotit ndërsa për Mu eshtë profet.

        ” ne dallim me themeluesin e besimit tend ”
        Unë nuk kam themelues por profet të dërguar prej Zotit dhe se ai është i pa mëkat të jesh i bindur dhe mos ti besosh propagandat e kuzhinave të ndryshme me qëllime të llojlloshme, por lexo Kuranin dhe e sheh.

        Nëse e beson ” themeluesin e besimit tëndë ” me të vertet, atëher do ta besosh edhe ” themeluesin e besimit tim” sepse ajo kërkohet nga Ti pikërisht nga “themeluesi i besim it tendë” lexo: Jesaya 29 Vers 12.

        Dhe me ket e konsideroj ketë temë mes neve dy të mbyllur,
        paqja mbi Ju dhe familjen Tuaj, përshëndetje.

  4. Belisarius says:

   Qe kur myslymanet qenkan bere “mbrojtesit e moralit”? Mbase qe kur ndjekin fene e krijuar nga nje pedofil?

  5. Cakalli7 says:

   mulla rrjeta ka ndixhue qe arabet kane sevda te modhe per dhite edhe gamilet, si e shpjego kurani ket.

  6. shqiptari says:

   Meshkujt arabe njihen boterisht qe nga mungesa femerore, kapin dhe shkojne me meshkuj te tjere. Ne Afganistan, gjate nje emisioni kam lene trute. Meshkuj te veshur me burka dhe te kthyer ne tranvestite qe shkonin pa piken e problemit me cdo mashkull qe tu dilte para. Femrat s’dalin nga shtepia dhe meshkujve u duhet te presin gjate sa tua gjeje familja, sa te martohen etj etj. Arabet e shkretetirave ua rrasin deveve mer net, na boke moral ti. Cdo gje e lidh me fene. Si nuk komentove njehere per raste konkrete dhe te japesh mendimin tend pa u influencuar nga feja, o tru shpelare. Po videon e nje katundari tone qe e bente me gomarin e ke pare ti? Keta jane njerez te semure ne te gjithe boten dhe boll me keto komente idiote. Keto jane raste te frikshme qe duhet denuar me burg. Shoqatat per mbrojtjen e kafsheve po bejne te pamunduren te ndikojne tek ligjet shteterore.

 5. adolf says:

  po te kesh femra si merkel jo me qenin por dhe me ariun

 6. moni says:

  Nuk eshte cudi qe pas disa dekadash keta te pranohen ne shoqeri “se nuk i bejne dem askujt” dhe se “kane lirine e tyre”. Nuk ka ndonje ndryshim te madh mes ketyre dhe LGBT.

 7. analist says:

  Po nuk i thone kot demokraci,ngopja tjetrit qofte kafshe,apo qofsh kafshe,qofte mashkull a femer,minister a lypsar-kjo eshte demokracia e vertete qe na pret ne EU. Hajde te çirremi te gjithe bashke:Na (e) rrofte EU,Amerika dhe demokracia e vertete drejt se ciles aspirojme!

 8. tirana says:

  Si nuk doli njeri te thote se kjo eshte evropa qe duam te shkojme?
  Kur vjen puna per te perbuzur muslimanet, disa hidhen si bisha per te sulmuar islamin.

  1. der kommentator says:

   te lutem mos e permend ISLAMIN ne kete artikull sepse ai eshte larg ketyre felliqesirave.
   une studioj ne perendim dhe duhet pranuar qe pervec ketyre imoraliteteve mund te perfitojme shume nga perendimi.

  2. Artur Duka says:

   Kjo eshte Evropa sot ne krize e krijuar nga politikanet dhe lobi cifut,
   per te cilen paguajne koston morale vete evropianet, kurse Evropa e vertete duhet te jete ne paqe me Islamin dhe ne ruajtje te vlerave te saj morale dhe kulturore.

   1. Albo_Usa says:

    O Turo i ke gje vellezerit Duka qe u denuan per tentative hedhje ne ere te bazes ushtarake ne New Jersey? Te atyre qe kur avokati mundohej ti lehtesonte duke thene se ishin genjyer dhe jane penduar, gjykatesi i pyeti;- A jeni penduar? Te dy u ngriten dhe brohoriten ne kor “Allahu ekber”. Dhe shkuan ne gop te semes per gjithe jeten te hoteli pa pare ku Babanxhida shufer ziu u pastron marmiten. Paskeni qene si fis te karosur pas Islamit(te kuptohemi pas fese jo Kac Islamit). Duhet te jeni mbeturina turke ose te palluar nga turqit se nuk ka spjegim tjeter.

    1. Artur Duka says:

     C’lidhje ke me Islamin pyet Obamen, se mbiemri Duka vjen nga fjala Duke,titull fisnik evropian safi, dhe s’ka te beje fare me Islamin, pavaresisht se kush e mban, or trangull !!

     Je padyshim ndonje emigrant injorant qe mos ta dish qe tradita e vertete evropiane (dhe jo ajo kishtare e kryqezatave) perfshin parimin e fqinjesise se mire me myslimanet or i paditur!

 9. tourkofagos says:

  korreker allvanie. po ca te keqe ka te besh dashuri me nje qen?! une psh e kam bere me nje derr. po ku mirri vesh ju nga dashuria.

 10. net says:

  OOOOOOOOO Allah , tunde nje here nga themeli!

  1. shqiptari says:

   net—— tu duket ta ket tund mir ndonji qen lol
   se qenke inatos keq .Jo eshte e drejta jote te shprehesh .
   ishalla mos te kesh marr noj AIDS ne tru.

   1. net says:

    jo ne te tera komentet shkruaj une o idot dhe ju idiote te tjere.
    eshte nje super pleher qe komenton me nickun tim.

    100% eshte nje sodomon qe komenton me nickun tim.

    Un dhe edhe disa ju patem drejtuar Gazetes Tema qe te kontrolloje komentuesit duke futur password per secilin komentues.

    Por keta te temes nuk bene mire qe e lan te lire qe cdo kush te komentojen nen nikcun e cdo kujt se po behen komentet corbe, rrush e kumbulla dhe po i humbet vlera cdo debati.

 11. tralala says:

  Fjala sodomi rrjedh nga emri i një qyteti në brigjet e Detit të vdekur, të djegur nga perenditë për shkak të imoralitetit të banorëve të tij, si denim.Sipas të gjitha gjasave, banorët e atëhershëm të Sodomës e Gomores, ishin paraardhës të arabëve të sotshëm.Edhe nëse ndonjë evropjan sot “praktikon” sodominë, kjo dmth se është ndikuar nga arabët e moçëm.Ç’ti bësh, kjo është “kulturë” arabe, të cilën “islamistët” po përpiqen ta paraqesin si islamiste.

  1. PARAK says:

   Tralala, flm per informacionin, megjithse nuk shoqerohej me detaje se per cfare imoralitetesh behej fjale ne Sodoma apo Gomora.
   Dmth, a ishte per seksin me kafshet, a ka qene per adulteri, pra per tradhetira bashkshortore, apo per inçest, apo per martesa/sex ne grup, apo se fundi per nje shoqeri qe, si norme praktikonte dhe nxiste mardhenje krejtesisht te lira seksuale, para dhe pas martese, edhe ne mosha te hershme, heteroseksuale apo homoseksuale.

   Sido qe te kete qene, ndeshkimi u ka ardhur sepse nepermjet nje jete seksuale te “çthurur” dhe pa masa mbrojtese sepse nuk kishte perzevative, ata jane perfshire masivisht nga semundje te rrezikshme seksualisht te transmetueshme, qe do kene bere kerdine, si sifilizi dhe, ndofta edhe SIDA apo dicka e ngjashme me te.

   Pa permendur ketu qe, ndofta, te futur ne njerreth vicioz marrdhenjesh inçestuale apo, ndofta edhe martesa brenda gjinie brez pas brezi, kane pesuar degjenenerime te pariparueshme te races apo te fiseve qe perbenin qytetin dhe rrethinat e tij.

   U zgjata shume ketu, per te sjelle ne vemendje tende, por edhe te komentuesve te ngjashem me ty, qe duan te fajesojne vend e pa vend islamizmin, per lajme apo dukuri qe bejne jehone ne media. Ashtu sikurse, oponentet e tyre, sic eshte Net-i ne komentin e sotem, duan te evidentojne cfaqje te ngjashme te krimit apo sjelljeve sociale jo “morale” ne perendim per te denigruar te krishteret dhe fene e tyre.

   Pedofilia dhe homoseksualizmi jane te njohura dhe te faktuara ne histori, si çfaqje ne shoqerine njerzore, pavaresisht çfare feje dhe organizimi social ka kaluar nje komb apo shoqeri e vecante. Ketu perfshihen, pa dyshim, myslimanizmi dhe krishterimi. Nuk ka nevoje te sillen ketu, as pedofilia e supozuar e Muhametit dhe hoxhallareve te tij, dhe as pedofolite dhe homoseksualizmi i Jezuit apo prifterinjeve te tij, sot e kesaj dite.

   Revolucioni seksual ne perendim i ka cliruar njerzit nga skrupujt seksuale.

   Kete nuk ka mundur ta ndaloje as dogma e krishtere dhe as prifterinjte qe e predikojne kete dogme ne meshat e tyre para grigjave te besimtareve qe sapo dalin nga kishat apo lutjet, i pervishen cdo lloj mardhenjesh seksuale qe ua lejojne rrethanat. Dhe vete femijet e tyre, madje para adoleshences, duke filluar nga moshat 9-10 vjec, jane perfshire ne paraboten seksuale te te rriturve, me statusin normal boy/girlfriend me dijenine dhe pelqimin e kujtdo, edhe te familjareve, qe shenon hyrjen e tyre ne jeten seksuale paramartesore me partnere te njepasnjeshem dhe qe, per inerci dhe kulturë, vazhdon edhe pas marteses,ne adulteri, siç e deshmojne shume sondazhe e pyetësorë te njepasnjeshem si dhe numri i larte i divorceve ne perendim.

   Se si nje kulture dhe mentalitet seksual i clruar nga dogmat mund te ndryshoje pamjen “morale” te nje shoqerie, mjafton te shikosh shoqerine shqiptare ne Tirane, por edhe ne skajet me te humbura te Shqiperise. Eshte nje imitim me pike dhe presje e moralit dhe sjelljes seksuale perendimore, pa dallim feje, krahine apo ideje dmth, sex ne moshat e hershme, te dashurit e njepasnjeshem te hapur apo gjysem te fshehte, adulteri, bashkjetese dhe femije para martese, etj, etj.

   E çfare paska te beje feja ne kete lloj/trend seksual te cilit nuk mund ti shpetojne dot as Nazimja ne Vilezmal pas Dajtit, dhe as Ajsha ne Medresene ne mes te Durresit, sa per te permendur dy nga extremet e pamoralshme te nje mentaliteti monstrual seksual qe, pas nje fare stadi apo pike, kthehet ne nje obsesion qe nuk ndalet as para krimit te mirefillte.

   Ne kete veshtrim, sodomistet gjermane na çfaqen më humane se monstrat shqiptare qe abuzuan Nazimen dhe Ajshan.

   Na pelqe apo nuk na pelqen, keto jane realitetet seksuale ku do te jetojme.

   Askush nuk ka pse te skuqet, dhe as te perpushet.

   Fjalen duhet ta marre edukimi dhe vetem edukimi, qe brenda ketij trendi seksual te pengohen apo te zbuten trasmetimi i semundjeve seksuale cfarosese si dhe te parandalohen krimet e pasionit nga ata naive qe akoma mendojne se seks do te thote vetem brenda marteses dhe vetem me partnerin ligjor.

   Keta naive i perkasin nje prototipi virtualisht te zhdukur prej kohe dhe na kujtojne batuten: – Ç’eshte virgjeresha?
   -Specie e zhdukur bashke me dinosauret!

   Seksi eshte ne treg, hapur.

   Shitet e blihet, si cdo mall tregu, per te plotsuar nevojat humane.

   Edhe kur dhurohet, eshte nje marrveshje e heshtur per te mbuluar shitblerjen.

   1. Tralala says:

    Parak, lexoje me vmendje pak komentin tim. Ka një dallim në mes të “islamiste” dhe islamiste. Dhe besoj se ka dallim edhe më të madh në mes të fesë islame dhe arabeve në përgjithësi.Unë jam musliman që nuk e praktikoj fenë, por që edhe nuk e përbuz. Asnjerën fe, duke i konsideruar fetë si diçka personale të çdo njeriu.
    Për të tjera, duke mos pasur kohë tani për tani, deridiku pajtohem me JU,

 12. adrian says:

  DHe ne duham te behemi siketa duham te yme ne evrope.

 13. Hamzai says:

  Po ajo e saliu me jozin e gjithe asaj qe ndodh ne bordellon e PD-se
  si duhet ta kuptojme ? Apo orgji kasfhesh ne ambjente njerezish boo!

 14. SALI HALEJA says:

  Allah allah do ber kujdes mos ndonji qen rrugac ,
  a kurvar i bo nij gjo merkelit nga pas ,kur ajo mendo per europen ,
  se vallaj o dhi puna bashkimit europian !
  O keq puna se mundt me ngel meshtazan e na del gjysem qen e gjysem bjond gjerman moooo aman .

 15. net says:

  o haleja! une vertete shqipen nuk e flas mire ,po ama nuk te mora vesh asnje fjale. ma bej hallah, shkruaje dhe nje here ca do te thoje !

  1. SALI HALEJA says:

   Un sjom ktu mer taj te sqaroj analfabettet
   plasi llambatinat or taj uooo net – qeke vertet m’siklet .
   Un shkruaj si me pelqe mua mo netii,
   pastaj sido qe ta shkruaj un ,cfar kujton ti se do kuptoje gje ti ?
   po rrii mer taj aty ,e shkruj noj koment sipas kaptins tate ,
   nqs t’prodhon dicka brenda ajo kafk ,mos na boj “Redaktorin e komenteve ” ktu,
   bathors net.

 16. labi says:

  o Net injoranti qe te pelqen ti ngaterosh gjerat nga kufizimi mendor qe ke.

 17. Agimi says:

  “Per here te pare qe bera seks
  e kam bere me dhin….”

  Thote keshtu per vehten e vet “Repisti malok “.

 18. hasan says:

  Ik o deutsch-o ne Pakistan, aty eshte parajsa e zoofileve.

 19. viktoria says:

  Eshte per te ardhur keq qe kaq shume individe qe bejne komente gjithcka shohin nepermjet ”syzeve” te fese. Nuk keni shpjegime me normale mbi rastet e ndodhura? Te idealizosh fene tende dhe te baltosesh tjetrin pa perjashtim eshte shenje injorance! Perpiquni te shpjegoni dhe te kuptoni (meqe keni kaq shume deshire, jo se ka ndonje vlere mendimi juaj per ne te tjeret) fenomenet sociopatologjike duke u nisur nga fakti se njerezit gabojne me ose pa qellim dhe se veset dhe virtytet gjenden tek cdo popull dhe fe. SE NA LODHET!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 14
      [name] => Lifestyle
      [slug] => lifestyle
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 14
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 22618
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 14
      [category_count] => 22618
      [category_description] => 
      [cat_name] => Lifestyle
      [category_nicename] => lifestyle
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X