#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

E rrëmbejnë gazetaren e njohur për të bërë pak humor

Një gazetare e njohur në Kirgistan ka ngritur padi penale ndaj reporterëve të një gazete, që e rrëmbyen dhe e kërcënuan se do e vrisnin si një rreng për gazetën e tyre.

Nazira Aytbekova, që prezanton një emision argëtues në televizionin shtetëror, i tha BBC se ajo ishte rrëmbyer dhe dërguar në shkretëtirë.

Ajo thotë se është akoma e tronditur dhe e poshtëruar nga ky incident.

Dy reporterët janë pushuar nga puna dhe kanë kërkuar falje për veprimet e tyre.

Pamjet që ata kishin filmuar nuk janë publikuar në sajtin e gazetës.

Aytbekova tha se atë e rrëmbyen të martën pranë kryeqytetit, Bishkek dhe e detyruan të bënte striptizëm me mbathje, ndërkohë që i mbanin një armë tek koka.

Tmerri u bë edhe më i madh kur ata e kërcënuan se do vrisnin.

Meshkujt e regjistronin këtë skenë në celular, përpara se të zbulonin identitetin e tyre si reporterë të një gazete populiste, që ka një rubrikë të veçantë me rrengje dhe kamera të fshehta.

1 komente në “E rrëmbejnë gazetaren e njohur për të bërë pak humor”

 1. L. Dukagjini says:

  Mos e bej kaq qamet, pasi ti padashur iu ke hapur syte shqiptareve, se si mund te depertojne ne mes te 130 badigardeve dhe…Te kete ndonje linje ajorore Tirane-Kirgistan-Shkretetire e MOSKTHIM TE PERJETSHEM per Sali Berishen?
  Le më që Gerdecaret e kane fare te thjeshte me Fatmir Mehdiun.
  Meqe jemi ketu, po nuk i vjen turp SOKOL BALLES qe ne top-story te ftoje per te komentuar viziten e mesazhet e znj. Klinton, Fatmir Mehdiun?! Te gjitha mund t’i besoja, po nje televizion i tille, me ate reputacion te bjere ne kete derexhe, s’e kisha besuar, qe nje kandidat per ne biruce te burgut (s’do te jete e larget dita, kur te filloje rradha) nje vrases, i shpetuar nga kryevrasesi&Figlio di Shkelzen t’u jape mend shqiptareve? Ne asnje ane s’duhej thirrur ai njeri, ai vrares! Ky jo gabim, po eshte faj. Parate i beri ai i ndjeri, Tani dhe s’i ka bere per keso menxyrash, ose nuk dua ta besoj kete. Turp i madh! Asgje s’e shlyen. Nga gjithe ceta qe i ka mbetur Berishes (Sali) ky u zgjodh? Si ne anekdoten e njohur me fut doren ne nje thes me 99 p… dhe te kapesh k… e vetem qe ekziston aty.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 14
      [name] => Lifestyle
      [slug] => lifestyle
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 14
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 22626
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 14
      [category_count] => 22626
      [category_description] => 
      [cat_name] => Lifestyle
      [category_nicename] => lifestyle
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X