mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Pasojat e mbipopullimit: Si është jeta në kapsulë (FOTO)

Ata janë vendi me më shumë banorë në planet. Edhe pse kanë politika strikte për të mos lejuar shtimin e popullsisë, sërish Kina e vuan shumë këtë problem.

Këta të rinj janë simboli i jetesës së vështirë në kohët moderne në Kinë. Ata jetojnë në të ashtuquajturat kapsula, që në fakt nuk janë më shumë se 4.5 metra katrorë.

Banorët e kësaj godine në qytetin Wuhan, kanë brenda në një dhomë- banjon, kuzhinën dhe krevatin. Madje shpesh e ndajnë këtë hapësirë me një person tjetër.

Qiratë në qytet janë shumë të larta, kurse pagat janë shumë të ulëta. Ndaj këta të rinj jetojnë në këto kapsula.

Pronari i godinës gjashtëkatëshe ka ndarë ndërtesën në 55 kapsula.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 14
      [name] => Lifestyle
      [slug] => lifestyle
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 14
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 22583
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 14
      [category_count] => 22583
      [category_description] => 
      [cat_name] => Lifestyle
      [category_nicename] => lifestyle
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X