#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Ronaldo: Nuk lë as të dashurën të më mundë në pishinë

Kristiano Ronaldo mendon se fakti që dëshiron të fitojë gjithmonë, e ka bërë atë arrogant në sytë e njerëzve. Lojtari i Real Madrid pranon se reputacioni i tij shpesh bëhet vendimtar në gjykimin që kanë njerëzit ndaj tij.

“Nuk është se ankohem për imazhin që kam krijuar, por mendoj se është pikërisht kështu”, tregoi lojtari për “CNN”. “E pranoj që shpesh kam një imazh negativ në fushën e lojës pasi jam më serioz sesa duhet”.

“Por nëse më njeh me të vërtetë, je miku im dhe jeton në një shtëpi me mua, duhet ta dish që unë urrej të humbas. Kur jam në pishinë me të dashurën, shpesh më pëlqen të bëj gara noti me të. Shpesh, duhet t’i japësh asaj mundësinë që të jetë e lumtur, por unë fitoj edhe kundër saj, pasi urrej që të humbas. Unë jam një tip personi konkurrues dhe shesh njerëzit e interpretojnë këtë në një mënyrë ndryshe. Edhe unë nuk e pëlqej disa herë një gjë të tillë, por më duhet të jetoj me këtë pjesë të karakterit”, pranoi futbollisti portugez.

Kristiano Ronaldo mendon gjithashtu se do të kishte nevojë për pak më shumë privatësi në jetën e tij, pasi fama ka edhe anën negative që nuk mund të bësh çdo gjë si njerëzit normal.

“Të jesh i famshëm është pjesë e punës dhe e suksesit. Njerëzit të njohin ngado që shkon dhe shpesh unë thjesht do të dëshiroja të shkoja diku për shoping, apo te MekDonalds, por njerëzit me njohin ngado dhe më duhet të jetoj me këtë fakt”, tregoi ai.

Më pas, portugezi ka përsëritur mendimin e tij se Zhoze Murinjo është trajneri më i mirë në botë, falë asaj që ka fituar në çdo ekip ku ka qenë gjatë karrierës së tij.

“Marrëdhënia ime me të është perfekte. Unë jam i sigurt 100%, 200% që ai është më i miri. Ai e meriton një vlerësim të tillë sepse e tregon në çdo vend ku shkon se është më i miri, pasi fiton kampionate. Për mua, trajneri më i mirë është ai që fiton kudo dhe Murinjo e ka treguar një gjë të tillë”, tha Kristiano Ronaldo

5 komente në “Ronaldo: Nuk lë as të dashurën të më mundë në pishinë”

 1. messi says:

  je i madhe,gjigand,nje as i vertet.por ke nje problem je i bukur i pasur dhe egoist gje qe barkepangopurit nuk e durojne dot xhelozia per ty i ka kapur te gjith.po te ishe i shemtuar dhe legen do te donin te gjithe.

 2. te kan inat o cr7,mesi me te paren vajz qe njohu u martua dhe polli majmunin tiago.kurse ti o xhek i q…ropt jetes e ben per nje lek…hahahhahahaha vetem komunistst nuk te duan se ata e kan trurin te vyshkur e jane pedo.kristiannnnnnnoooooooooo

 3. MARKA GJONI says:

  MESSI vesh llapushi juve ua futi dhe ua mbushi

 4. Tifozi says:

  Eshte thene e sterthene. Ronaldo ka probleme me karakterin. Modestia te çon ne madheshti. E kunderta te ben te te urrejne.

 5. Fredi says:

  Cuna, mendoni per nje minute. Tani jeni duke bere tifozllek per koqet e Ronaldos. Hahahaha. E madhe kjo.

  Ronaldo eshte lojtar i mire, (i mire dhe jo i shkelqyer thash). Si puna e tij, kemi pare shume.

  Kurse Messi ben magji ne fushen e lojes. Na habit te gjitheve me genialitetin e tij. Nuk kane te krahasuar fare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 17
      [name] => Sport
      [slug] => sport
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 17
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 11728
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 17
      [category_count] => 11728
      [category_description] => 
      [cat_name] => Sport
      [category_nicename] => sport
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X