mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Vritet në Siri vullnetari nga Kosova

Naman Demolli nga Prishtina është vullnetari i parë shqiptar që ka humbur jetën në Siri në betejat kundër regjimit të presidentit Bashar Al Assad.

Siç informon INA, Demolli, që ka qenë me studime në këtë vend, kohë më parë i ishte bashkuar lëvizjes kryengritëse kundër regjimit të Assad.  Ai u vra të mërkurën në lokalitetin Tbilisi.  Familja lajmin e ka marrë ditën e shtunë, ndërkohë në këtë familje janë hapur dyert për ngushëllime.

Naman Demolli kohë më parë ka qenë një nga aktivistët kryesorë në Kosovë për ndërtimin e xhamisë së madhe në Prishtinë.

158 komente në “Vritet në Siri vullnetari nga Kosova”

 1. orli says:

  “shifni se mos e keni ngaterruar”ky duket si marokan..

  1. armand says:

   Turp per muslimanet e tjere qe s’kane shkuar te luftojne ne Siri.Nisuni per ne Siri dhe tregojini allahut besnikerine dhe devotshmerine tuaj.

   1. ademiademi690@hotmail.com says:

    o inderuar po te presim ty mu nis bashk me ty hajde prina ti na mas teje

    1. Limi says:

     ehehe ky nuk guxon fol prej foles se mu kan ball per ball me ni musliman si qen gjermani rrin kryt te posht …Allahu e past pranua shehid inshAll-llah.

     1. armand says:

      Po pse o Limi e ke prishur gojen kot.Une ju bera thirrje muslimaneve dhe ne fjalet e mia mund te lexosh njefare ironie o sfide qe po ju bej muslimaneve shqiptare.Une personalisht,para se te jem muslimane i krishtere o ortodoks,jam shqiptare.Sa per ate qe po te kem perballe nje musliman rri si qen gjermani,sheeeeet rri urte e mos hap goje.Atij,viktimes,i qofte dheu i lehte por thjesht ka ikur per dhjame qeni si i thone nje fjale.I la kockat ne dhe te huaj duke i sherbyer nje ideali qe si perket kombit Shqiptare.Hajde tung Limo dhe here tjeter kur komenton mundohu mos te fyesh njeri se per trimerine muslimane s’po i ruhet shume shqiptareve.

   2. preshevali says:

    O kastravec e kena knaç na vetën, në xhashtë shtete të coptuar dhe të stërvitur n’krejtë Botën për idare, e ti ja banë gajlën arapve të shtrirë prej Irakut e deri në Maroko.
    Shqiptart i thrret me vdek për politik të arapve e ata le të
    Jetojnë në luksin ma te madh
    Le të vdesin arapt per All-llah e edhe ti bashke me ta o qenef.

    1. Gilangjija says:

     Armand t’kahit i ki Dajt ti Sirian apo Egjiptian. mir t’ka than Preshevali-a Hajt shko n’Preshev ose hiq seki larg Mitrovicen qka po lyp me Shku te Gabelt atje tu e pas Ujkun n’turisht tande.

    2. prishtina says:

     o preshevali i flliqur ti koke ateist pom doket o qen se ju e knaqt presheven jeni msu mejav marr motrat shkijet e me jav sillovat..kurr ska mu bo kosova me preshev se krejt jeni tradhtar si shkije skeni dallim se gjakun e tij e keni…..

     1. preshevali says:

      O qenef ti ki ik pi Prishtine edhe ty shkiet ta kan sillovat motren o mut.
      Haram juv koft buka e Preshevës.
      Kur ta zish n’goj emrin Preshevë shpërlaje gojë se po kilbesh.
      Edhe ateist je vet, se askund ne Kuran nuk shkrun se duhet me ik prej vatanit tand si ke ik ti e me shku me dek per te hujin.

   3. analist says:

    Mir e ke,te gjithe duhet te nisen menjeher ne Siri,ata qe teprojne ne Afganistan e Irak qe te vendoset demokracia dhe ne keto ane te botes,si per shembull eshte vendosur ne anet tona…..!
    Ata qe shkojne jane trima te vertete,ata qe vriten jane deshmoret e vertete te ketij kombi ne kete 100 vjetor pavaresie tonen dhe 5 vjetor pavaresie te Irakut!!!Mos te harrojme se jane edhe hernj te Amerikes qe u jep paret ne dore qe te behen deshmore dhe ua rras trapin kur behen deshmore.

    1. armand says:

     Keta “heronjte” e Kosoves o Shqiperise qe i lene kockat ne dhe te huaj vetem ketij kombi s’duhet ti perkasin.Asnjeri prej nesh se di arsyen e vertete te vdekjes se ketij djaloshit.Mund ta kete zene edhe ndonje plumb qorr dhe eshte thjesht viktima e rradhes se nje lufte pa kuptim.Nqfts ky eshte vrare me arme ne dore eshte thjesht nje mercenar dhe s’ka asnje kuptim qe te na behet deshmor i atdheut.Mendo vetem per nje çast emrin e tij ne krah te emrit te Adem Jasharit me shoke.Trimeria e tij s’na duhet se eshte thjesht nje lloj trimerie qe buron nga nje besim fetar pa asnje lidhje me fene e shqiptarit qe eshte shqiptaria.

  2. Dardan says:

   Jame shume kureshtare ti shikoje tashe reagimet e Ultra Ekstremistve Ortodhokse, te cilet mezi presin lajme te tilla per ti perqa Shqiptare , Ndersa sa i perket rastit ne fjale nuk kame ndonje paragjykime vetem se i qofte i lehte dheu i Kosoves keti djali, ne kosovaret kemi me shum arsye qe ti ndihmojme te tejret edhe ata qe na ndihmuan neve dhe vdiqen ne Kosove qe ne te jetojne te lire ishin nga gjithe Bota edhe ata ishin Bije Nenash, Nuk shofe asgje te keqe ne qofte se Kosovaret luftojne ne siri dhe e ndihmojne ket Populle te fitoje lirin nga nje regjime barbare si aje qe kishim ne dikur ne Kosove ,,,, Gjdo populle qe luftone per liri duhet ndihmuar,,,,, Pastaje ata qe gjykojne ne baza fetare kame nje pytje per ta pse gjdoher kur Shqiperia kercenohet nga Greqia te gjithve ju ve mendja te Turqia a nuk jane Turqit Bije nenashe qe te hyjne ne Konflikte per Shqiperin , Pastaje Milionat e shtetve ARBAE si shum ju ka enda Mbi 400 milione ka mare Shqiperia tashe nga KATARI per ndertimin e Autostrades TIRANE-ELBASANE, Mose gjykoni me emocione ekstreme Fetare ju lutem

    1. bobi says:

     Pse se njohin Kosoven ata plehrat e Arabve??? Apo u zemrohen ruset dhe serbet??? Shkoni luftoni per arabet ju Kosovaret!

   1. Nemo says:

    ktina i kan than shkofsh e mos u kthefsh e shume qisi shkofshin e mos u kthefshin

   2. DUMBABEN says:

    Si ka mundesi qe ky njeri mbrohet vetem me komentet e dykembeshave te stambollit ,sidomos te atyre matane kufirit qe duan” VEQ ISLAM”

    1. Dardan says:

     DUMBABEN ,,, Pse ti kater kembe i ke ndersa ne budallenjet mendonim se ti je njeri, Shikoje mire se nuk mbrohet vetem nga ata andej kufinit edhe ne qofte se mbrohet vetem nga ata andej kufirit kjo nuk esht per tu habite se ne nuk jemi te Indoktrinuar nga propaganda Vllehe, A rumune Greke Ortodhokse e cila Kontrollone Shqiperin tashe e 100,vite

  3. swetlana pogradec says:

   Ska mundesi qe te vritet ky kosovari ne Siri sepse talebanet e Kosoves jane vellezer me Arabet

  4. markus says:

   KY TALEBANI I KOSOVES DUKET SI EXSTREMIST ISLAMIK

   1. Muhamed says:

    Nuk ka Musliman Extremist kto jan Rrena. nese nuk e di Fejen Muslimane mos fol per Musliman sepse nuk jemi Extremista perkundrazi Feja Muslimane nuk don Dhun. nuk thot Feja Muslimane se nese do mu kan Musliman i mir duhesh me mar ni bomb me dal me ba atentat mi vra 100 njerz te pafajshem at’her je Musliman JO ata rrena jan. Perkundrazi Muslimani Fal Gjakun Fal gjithqka ne Emer te All-llahut. ky djali pse ka shku me Luftu ne Siri nuk ka gajle ka shku per veten e vet ja ka mar mendja ashtu. une per veten un jam Shqiptar Musliman nese kishe me Vdek per nje Vend une me gjith Deshir kisha me Vdek per Shqiperin apo per SHBA-Ameriken Musliman jam.

  5. Karamahmud Pashe Bushati says:

   Jo marokan, por boshnjak i Kosoves!

 2. suzana(Kosove) says:

  Lesh paska qene, per lesh paska vajtur…ngushellime vehabisteve.
  Ky shkrim do thej rekordin me komentet e vellezerve tane nga Shqiperia,
  kenaqen nga keto lajme per Kosoven.

  1. vetetima says:

   Zana, ne na vjen keq qe nje i ri shqiptar vritet per mustaqet e celos, ,prandaj i dergojme ngushellime familjes, dhe urojme qe shembullin e tij te mos e ndjeke asnje i ri nga Kosova. Rinia na duhet per kombin tone….

   1. preshevali says:

    Te na n’Preshevë i thojne per t’ç.me t’priftit.

  2. Nemo says:

   suzana ene une jam nga Prishtina, por kto lajme jane e skemi ca bejme na po flliqim veten tu dek per arab e taleban

   hajt naman se po te presin 72 virgjnat

   1. uçk says:

    ku e din ti kush ka qen ky ore bir shkjau ky ka luftua ne kosove dhe ne ilirid e ti ke qen ne ndonje biruc ore majmun

  3. Taulant/Tirane says:

   Per pritjen popullore qe i eshte bere Hillarit,Billit,Gjen Clark,Toni Blerit,per perpjkjet per te hyre ne BE,sikur harrojme kollaj?
   Apo jo Suzane?
   Une si shqiptar dhe si bashkekombas i ketij ekstremisti vehabist nuk intimidohem dhe nuk e caj koken fare.Ai ka bere zgjedhjen e tij individuale dhe idiote dhe nuk ke te beje me edukaten e kombit tim ashtu sikurse ata monstrat qe kepusin koka per hic gje
   Edhe Norja nuk eshte perfqesues i Durresit apo ai plaku tjeter qe vrau dashnoren nuk eshte perfaqesues i Pogradecit ,apo ai korcari qe vrau dashnorin e dashnores ,etj,etjdhe monstra gjen me bollek si ne Shqiperi dhe ne Kosove

   1. fshatari says:

    Ske cte shtosh me teper!

  4. Taulant-podujeve says:

   knaqen panjerzit me lajme te keqija nga kosova,
   por vuajn nese lexojne nje lajm te mire rreth kosoves,

   1. Ka-sava says:

    Shume e vertete

  5. Pelasgian says:

   un jam nga Shqiperia dhe jam Katolik dhe nuk gzohem kur ka te tilla lajme per Kosoven se edhe ju jeni Shqiptar . Mu me vjen keq per tipa si ky djali qe nqs jan kaq trima qe dalin ne front per lufte ateher pse nuk dalin me luftu serbin ne mitrovic por dalin me lufut arabt !

  6. abii says:

   ky nuk ka vdekur edhe ne muslimaet apo Wehabistat qqe na thojn nuk jemi pilluar per kete se ne e dinse ky e ka vetem nje rruge insha’Allah e ai eshte xhneti si nuk po ju vjen marr a e din qka eshte te ber asadi me ushtrin e vet e ju thoni anej kendej e siriat qe kane qen ne kushare kush ka qen aty i ka pa vet e mos folni se nuk din sen per fene islame

  7. shkupi says:

   ooo leshe se ty paske pun vetem me lesh dhe meresh me lesh vishesh me lesh dhe paske mendjen lesh dhe kur komenton punet i ban lesh

 3. Dean says:

  Allah,allah,e si u vra? Ai asht kaq besimtar i devotshem sa ene plumat nuk duhet t’a kishin zan.Allahu ndoshta ka ken i zanun me do pune te tjera n’at kohe kur ”trimi” luftonte.

  1. haha says:

   Sa po me njoftuan Neser do niset Imami i modhe i Prishtines Shefqet Krasniqi per ne Siri .Keni per te pare se çka ka per tju bere kjafirav atje apo jo NET-ti????!!!!!!

 4. leon says:

  CAR XHAMIJE DO BENTE KY ,KUR MERR PUSHKE E DEL VULLNETAR..KY DO TA SHEMBTE XHAMINE ,,XHYNAH PER JETEN E TIJ I RI..POR PO PERDORE PLUMBIN PREJ ATIJ DO VDESESH//PO GJUHEN ARABE KU E MESOI?? APO SHTI ME KALLASH …NGUSHELLIME FAMILJEN PER NXITIMIN E TIJ

 5. liburni says:

  Mos e quani Shqiptar se eshte fyerje…ky eshte arab.

  1. adelina says:

   ky osht shqiptar se marre me fol ashtu per njeriun i cili ka dhene jeten per lirin e tjetrit o i poshter

 6. kalorsi i zi says:

  Jeniceri i perandorise neotomane te “moderuar” qe lufton kunder laicitetit dhe kerkon te bashkengjitet evropes laike ! Absurditeti qe do coje boten ne lufte te paevitueshme

 7. Drini says:

  E more taulant edhe ti vlora qe me hidheni ne gryke, ja lajmet! hapsni syte o qorra per te dalluar mjekeroshet injorante kosovar.

  1. Taulant/Tirane says:

   Llum i Drinit,lexoje se ta kam shpjeguar si qendron puna me ju dashakeqesit e kombit tone.Monstra ka kudo.Ka plot dhe ne Berat qe cojne femrat per prostituta por une nuk e hedh poshte Beratin,megjithese denoj hapur ata monstra.Por per dy Nobelistet e vetem qe ka nxjerre Kombi shqiptar jashte kufijve te Shqiperise ke ndonje koment?Apo teoria eshte qe kur eshte vajze te rroje ty,kur eshte djale eshte i imi.Duhet te kuptosh qe eshte kombi yne me te mira dhe me te keqija dhe le te permiresojme te keqijat-ky eshte gjykimi i duhur.Por jo te hedhim poshte gjysmen e kombit.

   1. preshevali says:

    më vjenë mirë: paska shiptarë ende.

 8. Shkupi says:

  Veriu i Kosoves ende s,eshte cliruar!

  1. armand says:

   Lufta shijon me shume kur behet brenda familjes.

  2. Taulant-podujeve says:

   Edhe Shkupi gjithashtu nuk eshte çliruar
   gjithashtu Tetova, Kumanova, Struga, Ohri,Gostivari, Kerçova, dhe Manastri,keto jan pjese te okupuara mga sllavet,
   te cilat kan qen pjese te vilajetit te Kosoves,
   Shkupi ka qen kryeqytet u Vilajetit te Kosoves,
   keto jan pjese te Kosoves,
   dhe patjeter se nje dite do i marrim ne Shqiptaert dhe do i’a bashkojme Kosoves,

  3. miki says:

   kqyreni ju shkupin e juve mos sjau nin juve per mitrovice.edhe juve nga shqiperia mos jau nin per kosoven edhe mitrovicen se nuk ekeni bo luften nekosove as ju nga maqedonia e as ju nga shqiperia po e bonem ne vet kosovaret,ju mamir meu mar me grekun te dypalet qe ju ka hy ne kufi nga sot dhe ju zguxoni me bo za

   1. armand says:

    Qepe gojen ti trap.Nga Shqiperia jane vrare mbi 70 deshmore per ti sjelle lirin Kosoves dhe midis tyre edhe nje miku im i ngushte.Shkoni e merrni Mitrovicen dhe mos beni gam gam ne internet.Po kujt i flas dhe une.Mbeturinave otomane s’ju dhemb per humbjen e trojeve.Kur i therret allahu shkojne e lene kockat shkretetirave te arabise.Ndoshta ky eshte fundi qe e meritoni.

 9. vitina says:

  Moj turkie e forta turkye e mer arnautin e lufton n’syrie dhe arapin me luftue n’shqypnie.

  1. Latif Dreqi says:

   Ne fakt ne na ka mbete Turqia, por ketyre tipave turqia u ka vene drune me kohe..Ke pare ndonje turk te luftoje me arabet?!Une jo! edhe ne kohe te osmaneve, luftonin shqiptaret, gjeorgjinet, boshnjaket, ndersa turqit benin tregti.Nuk merren turqit me keta ore, harroje. Mos u biem kot me qafe turqve, pasi nuk na e kane ata fajin..ky derdimeni, po te ishte lufta ne Kosove se rruante hic per atdhe, por ama per fe shkon e vritet..

   1. vitina says:

    Tifo, eshte turqia ajo qe po dergon mercenare ne siri, ajo po i ushqen dhe po i armatos. Siria nuk eshte vend arab dhe sistemi qe po luftojne eshte laik, Asadi eshte i mir apo i keq eshte populli sirian ai qe duhet te vendose dhe jo te huajt qe vine per tu shkolluar dhe marrin te drejten te sulmojne shtetin qe i shkolloi. Ku eshte e drejta e Sirianeve ketu ?

    1. L.D says:

     e para nuk njohke ende gjeografine.Siria eshte vend arab, madje edhe gjuha zyrtare eshte arabishtja.Turqia sigurisht do reagoje sepse eshte shtet kufitar,me Sirine, emigrantet vijne ne turqi nuk rrine ne Siri.Turqia nuk eshte Shqiperia o mik, ka ushtri dhe se ka per te vjedhur dieta apo per te lare breket..per lufte e ka.
     Shteti sirian eshte laik por eshte diktatorial dhe ka varferi.Puna eshte se ata qe jane ngritur popull jane, nuk jane lope.Dhe ky arabi i prishtines, sigurisht eshte gomar, pasi ska ci duhet atje lufta.S’eshte lufte e tij. Por me sa duket ka qene fanatik mysliman, cka une e perbuz!

   2. tan says:

    ky ka qen ushtar i uçk ne kosove dhe ilirid o shqiptar mos paragjykoni .se esht kollaj me shkruajt ne komjuter por shkruani drejt e mos futni perçarje

  2. Taulant/Tirane says:

   Mbaj mend qe ne 91 greket e priten me domate dhe veze Xh.Bushin.
   Shqiptaret ne Kosove i kane pritur me duartrokitje Clintonet,Blair etj,etj.
   Por une nuk them per asnjerin as grekun,as kosoven qe eshte antiperendimore.
   Ju jeni ca “shqiptare” te ndyre qe mezi prisni te shani vellezerit tane ne Kosove.Jeni thjesht kafshe .

 10. Anti talebani says:

  Edhe pse jam nje kundershtar i ekstremizmit islam, ky njeri ka vdekur per nje ceshtje dhe per kete duhet respektuar.

  Problemi eshte qe do iki nje Asad ne Siri dhe do vi nje taleban ne krye te Sirise. E pate liderin e ri qe ishte votuar. Nje taleban dhe e bukura me mbeshtetjen e Amerikaneve.

  Kete gje nuk arri te kuptoj.

  Ai iku dhe nese ka ZOT ka per tja pare te mirat e te keqijat ketij njeriu. U prefte ne paqe.

 11. edi says:

  keshtu ndodh kur vete te studiosh ne siri.Perse mund te vesh te studjosh ne siri pervec se fanatizmit fetar.Ky ndoqi ate qe i mesuan ne shkollat e kuranit dhe vdiq se ato mend i dhane mesuesit e tij.

 12. BERISHA LARGOHU, DO TE VOTOJ KUNDER PS-SE, LSI-SE, PD-SE AK-SE, DHE ASAJ PDIU-SE. says:

  Te pakten nuk jeton me.

 13. tini says:

  po ckeni more? tere jeten me punet e te tjereve do mereni? vrere dhe helem nxirni nga hera.ne siri ate e quajne martir.hero. ca bythpalare ketu tallen. ptuuuu fare e keqe. kaur m….

 14. dardani nga dagestani says:

  Ja si vertetohet qe shume shqipfolsa nuk jane shqiptare por me prejardhje mongole dhe arabe,Ky bajga qe u vra e thiri ne kete lloj lufte gjaku i te pareve te tij,e mira do te ishte qe sa me shume kosovare te venin te luftonin per kauzen e tyre se ndoshta pastrohej ai vend nga talebanet e muxhahedinet.

 15. eris says:

  ja c’ndodh me fene islame.Ngrihet tjetri nga kosova e shkon te luftoje ne siri.Nje lufte qe nuk i perket.I kane thene qe po ndihmon vellezerit muslimane.
  Jam pesimist mbi luften ne siri.JO se Asadi eshte burre i mire po sepse me duket se keta qe po e luftojne jane me te shumtit fanatike muslimane qe nuk bejne lufte per te rregulluar vendin po per ta shnderruar ne baze talebane.Pra lufta e popullit sirian kunder diktatorit shnderrohet ne lufte fetare nga ca fanatike te erdhur nga jashte.

  1. . . . says:

   Une te gjitha i kuptoj, nje gje nuk po mundem dot?
   C’lidhje ka fanatizmi me islamin,?
   Per mendimin tim Feja islame eshte ndryshe dhe ndryshe shihet. Kurani keqkuptohet dhe keqinterpretohet.
   Zoti nuk ka thene kot ne Kuran : Me vone ti do te shohesh dhe ata do te shohin se cili prej jush eshte i cmendur?

   1. eris says:

    Une besoj se e ke kuptuar keq kuranin dhe islamin.Kurani nuk eshte liber paqeje dhe islami nuk ka qene dhe nuk do te jete kurre fe e paqes.Eshte perhapur me shpate dhe sot kudo ku islami eshteI i detyruar te perballet me cdogje joislamike ke lufte.Kunder shiitave,kunder kristianeve ,kunder indianeve.
    A nuk thuhet ne kuran qe duhen luftuar hebrejte dhe kristianet.
    Fanatizmi i con keta tipat si ky deshmori te lene cdo gje qe kane dhe te shkojne te vriten ne nje vend te huaj me te cilin i lidh vetem feja dhe asgje. Dhe kjo ndodh vetem ne islam.Per islamin vellai yt eshte vetem muslimani dhe ti duhet te ndihmosh muslimanin kunder te tjereve.nuk ka rendesi kush ka te drejte ,rendesi ka qe ti qe je musliman duhet te jesh me muslimanet.

    1. . . . says:

     Si mund të quhet islami, fe e paqes, kur dihet se është përhapur me forcën e shpatës? Pyetja jote ishte kjo.
     Pyetje ime eshte kjo: Cila luftë bëri të mundur shekullin e kaluar konvertimin në masë dhe me dhunë të njerëzve në islam?“. Nuk gjejmë asnjë luftë të tillë!
     Myslimanët sunduan në Spanjë rreth 800 vjet ,janë vetë spanjollët ata që mohojne faktin të jetë përdorur dhuna nga muslimanet Sa Cudi a po?.
     Allahu vetë tha në Kuran: Nuk ka dhunë në besim(2:256) Mjafton ky ajet Kuranor dhe të gjitha shpifjet bien poshtë!
     Eshte e vertet qe Allahu flet per Krishteret dhe Jehudet ne Kuran dhe ka dhe nga ata qe do hyne ne Xhenet por kto te krishtere dhe jehude jane ato qe kane besuar Allahun dhe se kane ditur qe librat e tyre jane devijuar!? Po kjo nga doli? A thua ku e mora? Ne Kuran i nderuar..
     Muslimani eshte i obliguar te flet per fene por kete ta bej ateher kur e njeh mire fene.
     Sado qe përpiqem unë e kam kot ti ke të drejtë të besosh në atë cfarë ty të duket e drejtë ama duhët të mendosh se ca do i thuash të vërtetës kur do ta kuptosh se ajo që ke besuar ishte gënjeshtra.

     1. eris says:

      Ore nuk e di une ku do shkojne krisitanet ne xhenet apo jo,une jam ateist dhe per mua nuk do shkkojne ne asnje vend.
      Ore po si vajten muslimanet ne spanje me tufa lulesh? Po kur ishin kaq mire spanjollet pse i luftuan dhe i zbuan muslimanet?
      Ore mire te jesh besimtar po te shtremberosh historine ne kete menyre eshte cudi.
      Na paska qene parajse spanja e muslimaneve prandaj islami na qenka e e paqes.Kristianet e hebrejte vertet nuk shfarroseshin po ama duhet te pranonin statusin e qytetarit te klasit te dyte. Po te mos i kishin zbuar muslimanet sot do ishte Madridi si Siria.
      Me kujto tani edhe ndonje matematikan musliman te shekullit te 13.Se te gjithe muslimanet me te cilet kam diskutuar me kujtojne gjithmone 2 gjera: spanjen e mesjetes qe sipas tyre na ishte parajse per hebrejte e kristianet dhe shkencen islamike te shek 13.
      Puna eshte se edhe po te ishin vlera pozitive keto te dyja islami ka mbetur akoma ne shekullin e 13 e kurse spanja eshte bere vend modern e i zhvilluar.
      Muslimanet kane mbetur me enderra qe do sundojne boten e me historira te shekullit te 13.

      Nuk kishte dhune per konvertim kjo eshte e vertete po ama ata qe nuk ishin muslimane paguanin taksa dhe ishin nenshtruar perbuzjes se muslimaneve.E di c’permban sharia per jomuslimanet qe jetojne ne shtet musliman? te duket e drejte ty?
      A thuhet ne kuran qe dita e gjykimin nuk do te vije derisa muslimanet te sulmojne e te vrasim hebrejte? a thuhet ndiqni te pafete dhe vritini kudo ku jane ose skllaverojini.

      1. . . . says:

       Ehh Cdo njeri me mendje të ndritur do të thoshte se secili prej nesh ka të drejtë ta mbrojë veten a po jo? Unë nuk po e shtrëmberoj historinë sepse nuk jam historian unë po them atë që thotë vetë historia, s’kam faj unë pse historia thotë atë cfarë ti nuk do ta dëgjosh.Sa për diten e gjykimit askush se di kur do të vijë atë e di vetëm Zoti.
       Sa për sheriatin lexoje komentin tim të parë. Kurani keqkuptohet dhe keqinterpretohet, më beso njerëzit bëjnë gjëra te cilat islami nuk ua kërkon kjo është padituria njerëzore, arsyetohen me fjalën: Tha Allahu e në fakt Allahu se ka thënë fare! Këtë duhet ta kuptojne njerëzit por e di se nuk do munden sepse i shohin gjërat ashtu sic duan e jo ashtu sic janë..

    2. Alb Muxhahid says:

     Eris edhe te tjer katolok apo laik ktu:

     1.”Kurani nuk eshte liber paqeje dhe islami nuk ka qene dhe nuk do te jete kurre fe e paqes”

     -Kurani nuk esht fe pacifiste sic nuk jan as fet biblike apo sekularizmi, Islami don paqen dhe kurani e shpreh ket eksplicit
     —-

     2.”Eshte perhapur me shpate dhe sot kudo ku islami eshteI i detyruar te perballet me cdogje joislamike ke lufte”


     a) Rren, mit, shteti Islam perhapet me shpat duke qen i ndihmuar nga popullata e okupuar nga bizanti dhe persia, ne Siri arabet krishter, nestorianet etj, ne Egjipt koptet dhe tjeret, ne Persi diset arabe aty = te gjith i ndihmuan muslimanve ne lufte kunder okupatoreve te tyre te cilet i shtypnin me taksa dhe lirit e tyre si sekt tjeter krishtere, sa per informat Bizanti pa para te hyn ushtria Islame ne Siri pat ven ligh qe hebejt te krishterizohen me dhun dhe ata nuk kishin te drejt te hyn ne Jerusalem, dhe tempulli ishte mbushur me mbeturina

     b) Lufta me Bizantin filloi ne kohen e profetit kur ambasadoret e tij u vriten ne rrug mbrapa ne Siri, kurse me Persin, arabet vazal persian qe kishin pranuar Islamin kerkuan nga Ebu Bekri halifi i 1, ti ndihmon me ushtri kunder tyre ne Irak-Kuvajt

  2. lili says:

   mirekini ju se neluften e kosoves mashum kapas arap e europjan qe ndihmuan luften e uqk s sesa nga shqiprija ju jeni njerz tinzar qe vrisni pas shpine kosovart jon trima kuda qe kanevoj judalin nendihm allahu eshperbleft

 16. Kurrsesi të mos mendoni se janë të vdekur says:

  169. Kurrsesi të mos mendoni se janë të vdekur ata që ranë dëshmorë në rrugën e All-llahut. Përkundrazi, ata janë të gjallë duke u ushqyer te Zoti ityre.

  170. Janë të gëzuar me atë që u dha All-llahu nga të mirat e Tij, dhe atyre që kanë mbetur ende pa i bashkuar rradhëve të tyre, u marrin myzhde se për ta nuk ka as frikë dhe as që kanë pse të brengosen.
  171. Ata janë të gëzuar me begati e dhurata që ua dha All-llahu, e s’ka dyshim se All-llahu nuk ua humb shpërblimin besimtërëve.
  172. Të cilët edhe pasi i goditi plaga iu përgjegjën All-llahut dhe të dërguarit. E për ata prej tyre që bënë, mirë dhe u ruajtën, është një shpërblim i madh.
  173. E atyre (shokëve të Pejgamberit) që dikush u tha: “Populli (idhujtarët) është tubuar t’ju sulmojë, pra kini frikë!” Ajo, vetëm ua shtoi edhe më shumë besimin e thanë: “Neve na mjafton që kemi All-llahu, Ai është mbrojtësi më i mirë!”

  1. edi says:

   Te gjithe keshtu u shperblefshi njeri pas tjetrit qe te jete rehat bota dhe te shpetoje nga kjo fare e keqe-shkoni ne parajse te gezoni 72 virgjinat.

  2. dardani nga dagestani says:

   edhe une per allah keshtu menoj ,ai tani ne keto momente asht tuj hanger kabuni ene e kan rrethu 40 virgjiresha inshallah sa me shume te beheni si ai martir i allahut,ke te drejte vella sa me shume te ikni ne lufte te allahut aq me shume pilaf do beje ai per ju.

 17. albti says:

  Shyqyr qe se mbajti serbi edhe nja 100 vjet Kosoven sic e mbajti Turqia se do ishin cu per te mbrojtur kishat ortodokse.

 18. Shqiptari Tosk says:

  ngushellime familjes por duhet ta edukonte mire te birin luften duheshe ta bente ne veri te mitrivices jo ne siri

 19. BERISHA LARGOHU, DO TE VOTOJ KUNDER PS-SE, LSI-SE, PD-SE AK-SE, DHE ASAJ PDIU-SE. says:

  Bota islame dhe ajo moderne nuk vajtojn per kete kosovarin qe luftoj kunder regjimit Bashar Al Assad, ky kosovari u martirizua kot. Ky kosovar nuk i mungon kesaj bote, dhe mori ate qe kerkoj, pra plumbin. Te pakten ishin islamik qe e vranen kete kosovar, pra kristianet nuk te vrasin.

  1. anton leshi says:

   kristianet i futen 2 bomba atomike dhe vran 400 000 per 2 sekonda,
   ke te drejte ata nuk vrasin 1 e nga 1 por me mijra qindra mijra per pak caste hahahah

   1. Gjergj Kastrioti says:

    Po e krruajte me vlerat e krishterimit dhe demokracise perendimore, jo dy bomba (se jane shume pak), por 100 bomba 5000-kilotonshe, do te bien si shi mbi kryet e muxhahedineve!

    Do zoti qe te mos vije ajo dite, sepse ti i pari do te digjesh si miu!

    1. gjergj tradhtari dhe cubi i maleve te oroshit says:

     sa ekstremist qe jeni, keni qef te vrisni me mijra dhe te hidhni me tonelata, baravo skender

   2. edi says:

    po kristianet nuk i vrane per fe apo per te zhdukur qafirat sic beni juve, kristianet ishin sulmuar te paret nga ca kamikaze si vellezerit tend islamike dhe pa ato bombat fanatiket japoneze ashtu si fanatiket islamike do kishin vazhduar te vrisnin e te perdhunonin.
    Sa mire i dini keto historite me kristiane qe vrasin po ato kur myslimanet pushtojne e vrasin i harroni se ashtu ju leverdis.
    kur vret kristiani eshte krim kurse kur vret muslimani eshte pune e mire se vret qafira.

   3. BERISHA LARGOHU, DO TE VOTOJ KUNDER PS-SE, LSI-SE, PD-SE AK-SE, DHE ASAJ PDIU-SE. says:

    Mire jua bejne.

  2. Dardan says:

   E dine pse e urren ti Sali Berishen vetem pse esht Muslimane dhe e perkrahe Edvin Kristaqe Ramen se esht Ortodhokse ter urrejtja jote bazohet ne fe, dhe si ti ka shum ne shqiperi sote sidomos blloku pro janullatos

   1. BERISHA LARGOHU, DO TE VOTOJ KUNDER PS-SE, LSI-SE, PD-SE AK-SE, DHE ASAJ PDIU-SE. says:

    Dardan, eshte mendimi i jua dhe i gabueshem. Berisha urrehet sepse po e shet Shqiperine si i mallkuar qe eshte, ju islamistat jeni e keqia e juaj, kurse ne kristianet nuk vrasim per tu bere martire sic po bejne viktimat e islamit.

 20. antitrapi says:

  Jepi Naman se 70 huri po te presin tek dera e Xhenetit, do te kesh trajtim dyfish pse si trap qe ishe shkove te studiosh Kuranin ne Siri dhe le kockat

 21. fieraku4u says:

  SHIKOJE CFARE FYTYRE KA MOR BURRI DHEUT..FYTYRE KRIMINELI. MIRE JA KAN BERE KETIJ ISLAMIKUT QELBUR. KY NUK ESHTE SHQIPTARE, ESHTE ARABE.

  1. Bekim says:

   Po ku e din ti kish esht ky more idijot ky eka pas jeten qe ti veq neper filma munesh me pa e ka qen nder ushtart me te guzimshëm te uqk-s per ket djal mundeni mi ba pytje ramush haradinajt per namon demollin rambo i prishtines

 22. tirana says:

  nuk ndejti qe te clironte kosoven, sepse ate ‘e cliroi amerika, kurse ‘trimat’ bejne lloqe neper bloge.

 23. Orthodoksi. says:

  Nje Turkoshak Ballkanik me pak, nje Europe me e mire!

 24. Ngushellime familjes per moshen e re.Nje gje me ben vazhdimisht pershtypje te feja Islame,perse mbajne mjekerr te pa rruar dhe vishen sic eshte veshur Jezussi 2000 e me shum vite para.Atehere dihej e benin nga pamundesia po tani pse..

  1. pergjigje says:

   dallimi mes burrit dhe femeres eshte leshi, ata kan lesh se ja burra dhe jo gay pedo froccio si disa, mbase ti

   1. edi says:

    mustaqe ka dhe miu po nuk eshte burre.Zakonisht ata qe kane nevoje tu tregojne burrerine te tjereve me lesh jane ca burra te pasigurte qe kujtojne se mjafton leshi per te qene burre.
    Te tjeret jane homo patjeter se juve ju shpeton leshi.

    1. Shqip says:

     Se kanë vajt për lesh.

 25. Antipadrejtesi says:

  shife me kujdes mik! feja islame eshte feja e paqes dhe e meshires, por jo kjo fe e degradue dhe e poshterue duke e flakur veten si nje qen te ngordhur ne siri…ahhh te mjeret musluman kur nuk po kuptoni ne cfar kurthi kini rene…por pse po ndodh kjo trazire? a se kuptoni mo te gjore? po pse skini drejtim mor te mjere…kush i vrau muslumanet e mire1400 vjet me pare familjen e profetit nipet e tij? keta ekstremiste mjekerosha te paditur dhe dallkauke…trasmeton Muslimi(hadith)…do vije nje dite qe zoti do ti paraqesi te gjitha te mirea e kesaj bote personit qe ka lufuar per zotin(xhihad) dhe pasi do ja shpjegoje do e hedhi ne zjar…ky person do thot : aman o allah un kam luftu per ty…ke luftu por ke qene injorant, dhe e ke bere per tu tregu trim dhe i guximshem , dhe jo per besimin e zotit dhe do ta mari ta flaki ne zjarrin e xhehenemit…miq feja eshte per njerzit me mend dhe jo te pagdhendur qe mesimet e zotit i lexojn seprapthi, per fat te keq kosova ka me shumice por po mbushet dhe shqiperia…per familjen eshte humbja e femijes,por per allahun eshte jet e cuar kot! keto jane lufta qe si qellim kane trazirat ne vendet muslimane me ndikime te ndryshme politiko-fetare…

 26. Lesh Arapi says:

  Mor bir,mos ndiz zjarr ne shtepine e tjetrit.Ai vend te dha mikpritje dhe sot ti ngre pushke ndaj autoriteteve.Kete nuk e pranoj sic nuk do ta pranoj neser nese dikush vjen ketu per te studiuar ne keto shkollat fetare qe jane hapur dhe befas qellon me arme policine e vendit tim e cila e mire apo e keqe eshte institucion kushtetues qe ruan rendin dhe qetesine per mua,femijet dhe familjen time.Ketyre njerezve u tregohet vendi,me vjen keq per familjen dhe ata qe e kane manipuluar ne moshe te re duke i shpelare trute

 27. Zjarre says:

  Ne do ti vesh botes zjarre
  Merr nja 20 koqevare

 28. Pse says:

  Pse u vra kt vullnekari?
  Ta kishin vra me gjith fis.
  Ai nuk vritet as per atdhe e as per fe, po per para. Mercenar I qelbur. Vret burra,gra,femij dhe pleq per para.
  Rrace e felliqur.
  Rrace e sali qenit qe per para behn cdo gje

  1. mercenaret perendimor says:

   ai u vra se i perket asaj feje,

   po mercanaret perendimor cduan atje?

   US Mercenaries admit they are Mercenaries in Syria
   http://www.youtube.com/watch?v=NVWZDWlkq7g

   BREAKING NEWS: NATO to attack SYRIAN ARMY the REBELS will be funded and ARMED by the US

  2. Cair says:

   Ncncncncn shum komente te Kota shum urejtje shum ofendime a thua pse. Po edhe neve e kishim te njejtin problem me shkaun edhe aj na vriste gra e femi. Po cka ju kushton nji shprehje ngushllimi per ket djal, apo osht arsyja se osht musliman gabim e keni. Un mburem me at ce ka Luftuar per shlirimin e populist sirian. E as per vrases am te mdhenj ne bot se krishteret nuk ka po ne urdherin e jehudve kush e shkatroj jerusalemin kushton e filloj WW1 po WW2 kush e hudhi racen e zez ne det ku jan vra me se 7mil po neve kush na vrau. Sa per informat me te sakt ne 200 apo 300 vitet e fundit musliman nuk e kan sulmuar as nji shtet krishter po kan cen te sulmuar. Ashtu ce ju lutem keni pak ndnjenja mos ofendoni se nuk ja vlen e dim Mir se kush e cka jemi ju pershendes tung

 29. TINA says:

  O NJER PA LIDHJE JU SKENI AS FE AS KURXHO KY U KAN HALLA DJAL SE JU NUK KENI FUQIN E TINA KY KUR JU JENIMSHEF NEPER MALE KY KA LUFTU ME SHIKJE U KAN NJERI NE UQK U KAN UKAN FETAR IKA NDIHMU TE VARFERVE JU KA NDERQ XHAMIJAT KU KAPAS NEVOJ EJU HANI SA TE DONI SE SJU KERSET EKALAN NANAEN E SHKRET PLAK E DY FMIJ JETIMA SE JU KINIME JA MAJT FAMILJEN PO JUVE DUHET MU JU MLEDH QKAPO FOLIN QITU NI KAMIJON SI SHIKJET QYSH JAU KAN BA EDHE ME JU SHTI FLAKEN LOPAT E ZANVE

  1. edi says:

   Kurse ty duhet te te mbledhim e te te cojme te mesosh gjuhen shqipe qe te mund te na shash ne menyre me te mire.

  2. Gjergji says:

   Moj tina shkruaj shqip se prezantohesh si shqiptare.

 30. Ngushellime says:

  Ngushelloj familjen dhe kosovaret.
  Gjithashtu I uroj te ndihmojne me sa me shume djem sirine dhe vafshi e u kthefshi si ky martir te allahut.

  Nje kosovar ketu na tha qe katari na ka dhene 400 miljon per rrugen e kombit.
  Une I them qe katari nuk nduhmoi kombin por burrin e kombit qe I futi gjysmat ne xhep.

  Hajt selom alekum

 31. BERISHA LARGOHU, DO TE VOTOJ KUNDER PS-SE, LSI-SE, PD-SE AK-SE, DHE ASAJ PDIU-SE. says:

  Pershendes trupat qeveritare sepse zhduken nje kriminel te pabese islamik, te vrasesh sepse ke nevoje per disa dollar eshte krim i pafalshem, te vrasesh gra, femije dhe njerez te pafajshem gjoja se po lufton per demokraci ky eshte absurd dhe i denueshem, prandaj e meriton vdekjen ky pusht kosovar. Pse nuk luftove per Kosoven kur ishte e nevojshme, por po lufton per te vendose terrorizmin ne Siri? Nuk mund te ngushllohet ky kriminel sepse ka bere krim kunder njerzimit, vetem ato qe nuk kuptojne mud te ngushllojne nje kriminel te tille.

 32. orli says:

  O njerez pa nivel(per ata qe bejne ndarje krahinore)veri-jug,lindje-perendim,shqipetar te kosoves e shqipetar te shqiperise jane si me ndare nje m.t pergjysem,a nuk kane qene shqiptaret e te gjitha viseve e trevave qe kane luftuar si mercenar per romen,grekun,turkun,italianin,gjermanin,serbin e bullgarin etj.Keta qe shkojne dhe luftojne per budallalliqe te tilla nuk jane gje tjeter vetem budallenj.Ne kosove te gjithe keta qe kane lene mjekra jane me nivel arsimor e kulturor qe le per te deshiruar,por ne kosove shumica jane me nivel kulturor e arsimor qe nuk ua ndien per pune te feve dhe jane shume te shqetesuar per permasat qe po merr perhapja e vehabizmit.Sa i perket luftes ne kosove ka patur raste qe musliman nga vendet arabe kane shkuar per te luftuar gjasme per myslimanizmin,por jane perzene nga uçk-ja duke ju treguar qe shqiptaret luftojne per atdheun dhe nuk po bejne lufte fetare,tjeter per ndonje qe nuk eshte i informuar ne luften e kosoves jane vrare 35 djem nenash shqiptare te gjithe ne frontin e pare…

 33. zum zum says:

  shkoni kosovare luftoni per toke islame ,dardan pse ri ketu ne lap top ,shko dhe ti ,po u vrave ,allau jot do te bej martire do te sjell 100 virghesha ,do jesh sulltane i sulltaneve ,kur te takohesh me allaun thuaj qe jam arab ,ade ruge te mbare o bace ,vetm larg nga ballkani qe keni pushtuar

 34. Artan says:

  Ne p… te nanes vaft. Ai dhe dhe gjithe islamqent qe na kan flliqt ate komb e dojn me na orientu nga Arabia. Personalisht une mendoj se keta jane me te rezikshem per ne se Greku dhe Serbi.

  1. Ka-sava says:

   Serbi? Hahaahahahah se ke provuar

  2. GETOARI says:

   Si thone turqit: Serbin e do vetem serbi 😛

 35. Ora says:

  Hoho jane versulur gjithe komuniteti i blogut nje te riu qe kreu nje akt sublim per nje kauze te drejt siq esht lufta ndaj diktatorit Assad qe eshte sivllai i kokeministrit tone. Per fe a per para nuk ka rendesi por rendesi ka qe ky njeri i cili ka luftu edhe ne UCK pati k..e me te medha se te dashit shkoi te luftoj larg vendlindjes si luftoi dikur Asim Vokshi ne spanje, Che Guevara ne ameriken latine apo shume luftetare te huaj ne radhet e UCK. Po ju bej nje pyetje juve komunitetit online: Si eshte e mundur qe nuk ka dite qe vajtoni dhe ankoheni si grate nga padrejtesite dhe zullumin qe po ju ben banditi i Vicidolit dhe nuk keni k..e ta rrezoni. Na ka bere te 1000 te zezat me vrasje, vjedhje, shitje, perqarje etj, dhe ne durojme dhe qajme cdo dite si femija jetim qe kerkon nene. Ju po kerkoni shpetim nga amerika, rrospi evropi apo nga Avni Rustemi po prisni se do ngrihet nga varri ndonje dite. Pritni mot e pritni vite mbase ngjallet ndonje dite. hahaha

 36. fatmiri says:

  po shum gabim more djale te humbesh jeten tende ne kete menyre po te pakten eshte dicka me mire se ato taliban qe humben jeten ne vlore per me ruajte pushtetin e saliut

 37. eri says:

  Ore po te kishte ardhur te luftonte saliun ky kodedashi.Cdeshte ne siri.Te vinte te na shpetonte shqiperine .Po kishte hall te shpetonte vellezerit islamike vehabiste mjekerroshe.

 38. fatmir says:

  ok ne fund te fundit kjo ishte zgjedhja jote ne ndihme te nje populli qe lufton per liri, me i nderuar je ti se sa ai talibani i tropojes qe erdhi te veshi vloren me te zeza

 39. dinjiteti says:

  sa mire e ke bere keshtu pastrohety kosova dhe shqiptaret nga ju mutat.mire ta kan bere don zoti po merr me vete dhe shoket e tu.JEVG O ARAB.JAM I SIGURTE QE KY LESH NUK KA LUFTUAR PER VEND TE VET..nuk ka gje me te shejte se te luftosh keta njerez..

 40. DIZ_HONI says:

  Per ty me siguri serbet dhe greket jan me te mire.Nuk ke faj o pis, se po mos ishin shqipetaret musliman ti sot do te ishe zero: Dhe merni te drejten ti shani shqipetaret islam,rezultati i juaj po shifet,sepse edhe gjuhen shqipe keni filluar ta ktheni ne italishte.Kurse sa i perket personi te vdekur duhet te keni turp per komentet qe i beni.Feja islame nuk eshte dhune por paqe,lexoni me shume dhe binduni.Fundinfundit nuk i ka mbetur shqipetarit te komentoj islamin,sepse me kete pune meren perendimoret e mencur.Mos beni cirkus me komente.

  1. eris says:

   Feja islame mund te jete paqe kur te gjithe ata qe nuk jane muslimane ose jane vrare ose jane konvertuar ne muslimane ose jane shnderruar ne dhimi pra paguajne taksa si qyterare te shperfillur.
   Kam lexuar dhe kam pare per fene islame dhe kudo qe shoh ka vetem vrasje ,urrejtje,dhune .kunder indianeve kunder ruseve kunder amerikaneve kunder te gjitheve qe nuk jane muslimane.
   nje fe e lindur nga nje profet qe mbante shpate dhe udhehiqte ne lufte dhe merrej me ndarjen e plackes se luftes.nje fe qe sot ka mbetur 1400 vjet prapa.
   Po merren vertet perendimoret me islamin po per te treguar c’sekt i dedikuar vdekjes eshte dhe sa i dhunshem dhe antidemokratik eshte.

 41. DUMBABEN says:

  DIZ -HONI ,paqen islami e ka vetem kur te vdese

 42. kuksjani says:

  Me te gjithe ju une habitem!Ky eshte Shpetim Idrizi,tu luftu per Qamrin.Do e marre qofte edhe me shpate qamrine,me bythe perpjete e tu shite vatane.KRYE DOGANJERI I NANOS eshte.

 43. nas says:

  Dasht Allahu dhe e shperblen me Xhennet!
  E juve pa besimtar qe skeni troh turpi qe flitni gjera banale, e smendoni asnjeher se sa nena sa babai sa motra e vellai i dikujt po vrahen e perdhunohen cdo dite tZotit, mos harroni se fjala ka peshe e nje dit do te pergjigjeni per cdo imtesi para Zotit te gjithesei atij qe iu luteni vetem kur jeni ne krize e po sa te dilni nga ajo gjendje zot e njhni shejtanin ..

 44. po nuk e di perse shkoj ,perse luftoj,qfar mendoj ai per veti, se ka te drejt te vras e ky mos te vritet, hajvan hesapi,lesh arapi nje koment per kompliment,tash gjejn nje rapsod dhe ja knojn nje keng patriotike sikurse luftetareve te spanjes.

 45. kuksjani says:

  Ka shku per pare(dollare)Dollare ka qete.Shkoj per b……th,e gjeti k…….r ,,i themi ne!!!!!!!!

 46. avdi says:

  O ju njerz qe keni kritiku ket musliman ju nuk e dini vet se qfar feje e keni ju,ai nuk esht shku me luftu per sirin apo ta qliroj sirin ai ka luftu per fen muslimane ai ka luftu edhe per kosoven prej dites te par qe ka nis lufta per qito dit te liris qe pi gzoni ju e tash e shani e kritikoni i thoni gjith qka, ju skeni ndjenja te njerzimit,ata e shperbleft ALLAHU met mirat e ti,kurse ju te shqipris qe e keni sha juve jau qifsha motrat e nanen qysh pojau qin grekt e italiant,ju jeni njerz qe e shitni motren per lek.nuk esht let mi lan fmin e me shku me luftu ne emer te ALLAHUT dohesh me dasht ALLAHUN me zemer sikur ky djal qe eka dasht e per ata ka vdek.ju qe po thoni naka flliq kombin ky djal,pse spo shkoni ne maqedoni qe po ju thirrin rom,po ju nuk dini as qfar kombi i perkasni ju mas pari ju jeni msu mi pas motrat e nanat perkthyse me falni karthyse te nderkombtarve ju jeni msu meju thirr gabel,ju se njehni as fen e as ALLAHUN.O NAMAN DEMOLLI Allahu te shperbleft ne xhenet e familjes tane allahu jau qelt dyrt e allahu ti rujt fmin qe iki lan.NDER PER TY O MUSLIMAN I VERTET.

 47. jihad says:

  Allahu me xhehnete shperblefte inshaAllah saper disa qe bejne komente palidhje,besoj se jane disa budallej dhe njerz te digjeneruar ketyre mundesh tijakapesh motren nanen se nuk edin se qfar eshte nderi .Se kur ishte kosova ne lufte me serbin shum kan qen nga venet e tjera per te nimu kosoven pse ato nuk ishin bije nenash .por ju qe beni keto komente si nga shqiperia ose kosova ju jeni serb ose grek te qelbur por do ukisha keshilluar se shikoni degjenerimin neper shpiat tuja dhe mos qani hallin e te tjerve.

 48. Reflection says:

  ‎..Edhe ky, kerkoj ndjesè per shprehjen, por pakez mendjelehtè; nese e ke kaq merak te lèsh jetèn ore vella, shko ne Mitrovice, Iliridè, Cameri…Tirane(di nje vend une, tek ministria…;-) ) e mendo per ate/memedheun tend, se pari…apo si gjithmone, bejme per te tjeret e kurre per vete…………………………… Pshn!

 49. Marin says:

  Ndjese paste z. Naman.
  Ky djale i ri, qe i iku jeta dem, eshte viktima e rradhes e lavazhit te trurit qe behet nga imamet arabo-file dhe anti-shqiptare neper xhamite e trojeve tona. Kujdes o miq, se do ikni kot, per interesat e ca horrave Sirie!!

 50. LIQUID says:

  Lere mos e pyet,edhe ky me emer jihad po na ben moralistin ,mos ki frike ore ti se edhe morali juaj ka marr fund me kohe ,ju degjeneroheni natyrshem ,dhe jo per ceshtje ekonomike apo truri ,po thjesht per perversitet fetar

 51. WEB says:

  Vetem nji eshte vrare ??me shume duhet te vriten me shume ,cofshit ,nji nga nji ashtu dua ti shikoj ,nje vehabist me pak

 52. dinjiteti says:

  O JIHAT ROBT KU TI KESH O KURVAT O JEVG O KURVA ARABESH,DEGJONI O FEJA E LESHIT KURRE PO KURRE SHQIPTARI NUK DO BEHET MUSLYMAN SI JU,JU NUK JENI AS MYSLYMAN SHQIPTAR E AS SHQIPTARE ME JU VETEM PLUMBI I MBARON PUNET SHKO ME GJITH ETE LESHIN E FESE TENDE NE LESH..

 53. nder says:

  ja ngrite zerin shqiperis o trim ke ditur ti dalesh ne mrojtje atdheut ne kosove e ilirid e tani edhe dhe jeten per njerezit e pa mrojtur. Per ju qe krenoheni qe shani shihni mir au kan ardh motrat apo grat ne shtepi se ndoshta je ni habitur si shum

  1. shqipetari says:

   Ky morri islamik esht turpi i Shqiperise.
   Vehabist mjeran ( me fal vllau NUKI e vllau Neti, se ju jeni selafiste)!

 54. Shqip says:

  Mbas tij dhe të tjerë. Filloj eksportimi i produkteve made in Kosova me lënd të parë gomarë. I keni parë masakrat që po bëjnë këta gjoja “çlirimtarër e ahleshit”. Do ja u shikoj tymin Kosova këtyre morrakve, por do të jetë vonë.

 55. suzana(Kosove) says:

  O TemA (administrator), po pse more njeri nuk i kontrollon pak shkrimet ketu se per Zotin disa e kane tepruar shume. Pse lejoni o njerez te gazetes te fyhen grate e nenat shqiptare ketu nga gjithefar manjakesh?
  Nuk dua te polemizoj me ty o AVDI, se kam frike nga ti, por rrebelet e Sirise po luftojne kunder vellezerve te tyre te nje gjaku, edhe Assadi shkon ne Xhami, per qfare muslimanizmi luftoi ky djali, qe vertete me vie keq per te. Jo para me shume se nje jave, Bota u tmerrua nga krimet e kryengritesve kur ushtaret siriane, me shume se 40 prej tyre, kerkonin meshire nga rrebelet, luteshin, qanin, betoheshin se nuk kishin bere asnje krim, por keta monstrat i masakruan ne menyren me barbare te mundeshme, njerz te shejtanit, nuk paten meshire per ata ushtar te shkrete, vellezerit e tyre.
  Permes ketij komenti, i bej APEL, kryeministrit te Kosoves, zotit Hashim Thaqi, qe te mobilizoj dhe ndergjegjesoj popullin ne Kosove, qe me cdo force tiu pritet gjuha njerezve si ty o Avdi.
  E dua shume Kosoven, por me deshire do ta pranoja roberine nen serbet se sa nen nje regjim njerezish si ti dhe shoket tu, o Avdi.

 56. boss says:

  cka hamamin ka lyp atje te shkoj eta jep jeten pe azgje.por prap njeri i yni,,axhami,,-ngushllime familjes

 57. Halim Tulla says:

  mjekerr cjap, ne te satame te qofte ty dhe te gjithe atyre qe doni ta ktheni fene islame nga nje fe paqesore ne nje doktrine terriste. Ne ferr me gjithe mjekrroshet e tjere

 58. Muhamed says:

  Une jam Shqiptar Musliman ky djali qe ka shku ne Siri me Luftue ka shku per veten e vet All-llahu ja baft Leht. ama un nje nuk po mundem mi kuptu Shqiptart kurse na Vendin ton se kemi akoma te Lir Populli jon akoma vuan nga barbarizmi ne Kosoven Lindore ne Ilirid ne Malsi po edhe ne Kosov akoma ne Mitrovic vuajn Shqiptaret nga Serbet. po neve kemi shum pun te pakryera ne Shtepin ton e kshyrim Arabin lereni Arabt ai qe don te vdes Shehid esht ai qe vdes per Atdheun e vet.

 59. pjeter gjini says:

  shpirti ne paqe ishalla ,,se ai luftoi per liri .poshte tradhtart e kombit.

 60. Allahu e shperbleft me xhehnetin me te lart firdews inchAllah uroj qe te vdes edhe un si ky vllau shehid inchAllah

  1. shqipetari says:

   Urime per deshiren !Ti je mburravec islamik !

 61. Taulant/Tirane says:

  Ekstremistat e cdo feje,qe jane gati te japin jeten per fene,qe urrejne fete e tjera,qe mendojne se feja eshte mbi kombin jane helmi dhe e keqja e kombit tone.E dua kombin tim pa dalllim feje dhe respektoj cdo shqiptar pavaresisht nga feja dhe krahina.

 62. florim gashi says:

  ju lutem gjith atyne qe nuk e kan njoft namanin mos te hajn mut me fol palidhje ata qe njohin edin kush ishte namani Allahu rahmet past ba ne shpirtin e tina esht nje djal nga lagjeja kodra e trimave prishtine ishte trim i papar qysh en demonstarat e para kunder shkijeve 89 90 ne vitin 98 ishte ne koshare ne vijen e frontit te par bashk me tjeret cunat e lagjes luldhamqi e shum e shum tjer nuk du me i permend mos folni nesenuk e njhni njerin duhet me kan kreaner per ket trim e jo me hanger mut palidhje ku ishte personi i par qe e vuri para disa mujve gurthemelin e xhamis se madhe ne midis prishtine apo ju kujtohet? me krenari te kujtojm i nderuari naman Allahu te Shperbleft !!!! florim gashi prishtine

 63. shoku says:

  Po i pergezoj keta antiIslamistat se kesi si Namani ne te gjitha torjet shqipetre ka shume. Vetem shikoje protesen e pare ne Prishtine per shami dhe e shef. E na ate video qe shihet masa qe i kan kapluaren rruget e prishtines me vellezerit e Namanit. Rruget e Prishtines jane mbush me Tekbire. Allahu Akber.

  O ju pabesimtare. Tranohuni sepse kjo fe ka fitu gjithmone dhe eshte duke fitu.

  Allahu e meshirofte vella Namanin.

 64. DUMBABEN says:

  Taulant /tirane ,po per komentin e avdiut me siper cfare mendimi ke ,me duket se vellazeria shqiptaro-shqiptare sikur zbehet pak dhe del fytyra e vertete e gjerave

 65. LIQUID says:

  Hajde cuna nga shqiperia ,avdiu ne emer te allahut na ka share me nene dhe me moter dhe cfare na mban pragu te gjitheve ,te jete vetem nje rast i izoluar ky ?per me shume informacione futuni ne you tube dhe lexoni opinionin e shqiptareve te kosoves per ne ,avdi uroj, dhe i lutem zotit qe sot me gjith shpirt qe te nisesh edhe ti per ne siri

 66. upthearse says:

  Nuk ka me turp se te shkruhet gjuha jone SHQIPE evropiane nga njerez ne kete forum qe nuk ndihen as shqiptare,as evropiane,por jane kodosha dhe spiuna serb me fe te arabo-turqve qe shtypen kombin tone per 500vjet.per cdo kosovostan qen taleban apo shqipfoles,juve jeni mbeturinat e turqise ne token martire serbe,po keni byth mos shkoni ne siri si zagaret pa zinxhir,aty keni serbet pse nuk beni lufte???egzistenca juaj eshte fale amerikes dhe evropes.nje bukeshkele kosovo shqipfoles dallohet lehte nga disa tipare qe sado te beje nuk i heq dot,ai eshte tipik turko-arab falet ne ate fe dhe gjuhe,vdes turko -arab.me shqiperine larg mor qena se do te ju hapim varret me keq se ja u bene serbet.islami eshte armiku i kombit martir shqiptar dhe islami kosovar eshte nje kancer qe po na ngjitet nga serbo-turqit shqipfoles.lavdi dhe respekt per titon qe hoqi 1million qener islamike nga ballkani ne vitet 50,lavdi per milloshevicin qe ju beri bastardhe.lavdi per evropen qe po ju mban ne geto.nje kosovar nuk ja vlen te shkruaje gjuhen e paster shqipe te gjon buzukut,marin barletit,at fishtes dhe te fan nolit.rrini mire o kodosha islamike se nje federate me serbet apo me greket dhe ju fshin nga faqja e ballkanit dhe ju dergojme nga erdhet o rrace e keqe qe kurre nuk beheni njerez.vleni aq shume saqe amerikanet ju vrasin dhe me pas ju shurrojne.evropa dhe shqiperia perdite po e kuptojne se ishte gabim qe ju ndihmuan dhe ju ushqyen.turku i pa bese i pa bese ngelet.

 67. agimi says:

  sa sirjan taleban luftuan apo u vran per kosoven ,turp per te ,mire ja kan ba

 68. PRISHTINALIA says:

  o folni ju sa te doni se me emer te ALL-LLAHUT muslimant kan me marr krejt boten me sundu e ju plasni e u shkatrrofshit more qena se kush fol keq per shehidat aj nuk eshte njeri po gomar

 69. enh says:

  gabim te madh,per ate idiot,duhet te rinte ne kosove dhe te vdiste me gjithe te tjeret qe kane mendjen e tij,cdonte ne siri kur se shpejti ruset do jene ne kosove,sa per ata te idealit te tij,le te shikojne presidentin gjeorgjian,qe ha kullaron ne ju tube,se me te shumtit do hane kutin.

 70. goni says:

  PO me vjen mire qe ky djali shkoi dhe dha jeten ne Siri. Uroj qe kerjt talibanet e Kosoves dhe te Shqiperise te ndjekin rrugen e tij. Do te ndjeheshim me te lehtesuar. Me respekt nga Prishtina

 71. keno shkupi says:

  o ju muta,po a skeni pun tjeter perveq se te shkruani nje xhe qe se kuptoni farre po shkoni e luftoni per papen ma mir ,po ky djalosh ska luftuar as per arabet as per shqiptaret por ka luftue per hir te zotit e inshalla zoti e nagdradon me xhennet inshallah, e ski preshevali ski shans me shkue shehid po do te shkosh ai qen ………..

 72. Daut says:

  Une jam nga tetova ,,,le tju vjene turp ,,ne vend qe te cojni ngushllime familjes ,,ju perlaheni mé fjale.vetem Per keshille Muslimani e ka obligim ti ndhihmoje vllaut te vet musliman ku dó qofte ne bote,,kjo vlen Per muslimanet e jo Per krishteret ,,a e kuptuat,,pra nuk ka nevoje qe krishteret te japin komente reth Ketij deshmori,,kurse komunistat e kosoves edhe ATo nuk duhet te japin komente,,,se te kishte mbet kosova Per ju dó i kishe humb moti,,vet historiani serb armiku i popullit shqiptar ka thene :mos tá kishin pate fene islame kosovaret ,,e gjithe kosova dó te ishe serbi,,,pra ju lutemi mos e flliqni ket Web faqe mé fjale te ndytura

 73. dinjiteti says:

  O PRISHTINALI TI BASHKE ME ATE ZOTIN TEND TE NA HASH NJE MUT,PO TE MOLL.PRA JU DONI TE PUSHTONI BOTEN,ME ATE FENE TUJ TE MDYRE.PO SHKO LAJE MORRIN QE TE KERCEN SI KANGUR MORE HAJVAN.VAZDONI KESHTU SE DO SHOHIM SI DO PERFUNDOJE KOSOVA DHE SHQIPERIA.PO SI MENDON MORE IDIOT SE E FITOVE KOSOVEN JO MORE JO AKOMA NUK E KE FITUAR,DHE ME NJEREZ SI TI KA SHUM MUNDESI TA HUMBIM PRAP.TE ISHTE PER ATO VELLEZERIT E TU MYSLYMON TI AKOMA DO TU QINTE NONA NGA SLLAVI APO KUJTON SE E FITOVE ME NJE KALLASH LUFTEN.OH JUVE ESHTE PER TJU QIR ROBT KU TI KENI..

 74. FIER says:

  FAQE TURPI PER SHQIPTARET E KOSOVES! NUK KA TURP ME TE MADH SE TE VDESESH PER NJE BANDE TERRORISTESH TE SPONSORIZUAR NGA SHTETET ME KRIMINELE SUNITE TE GJIRIT PERSIK, TERRORIZEM I KOORDINUAR NGA ARMIKU NR. 1 I BOTES, SHTETI NAZI-SIONIST I IZRAELIT!
  Ky idiot heroizmin do ta kishte bere po t’i kishte bere atentat diktatorit serbomadh ne Tirane, Sali Berishes! Mos i ngelte as kujtim, as nam e as nishan, PTUUU FARE E POSHTER EKSTREMISTE!

 75. miri says:

  me Xhenet Inshallah.

  1. edi says:

   E imagjinoj ne Xhenet duke ngrene hallve dhe duke ja perkedhelur mjekren ca virgjeresha.Ohoho sa mire.Ca te tjera tundin vidhet e i bien dajres aman aman.
   Nganjehere i ngaterrohen virgjereshat me ato te Bin ladenit po ska gje se ka virgjeresha te tjera allahu…

 76. SHKODRA says:

  Allahu e shperbleft me xhenet kete shehid dhe ky nuk eshte i vdekur por vetem ka nderruar formen e jetes,nuk jeton ne boten e ketyre flliqesirave hipokrite-ateiste.
  Ai ka shkuar tu ndihmoj vellezerve besimtar te çlirohen nga diktatura alevite asadiane qe po vrasin cdo dite jete te pafajshme dhe jo si te tjeret qe rrine duar kryq.
  TURP per komentet injorante. shkoni vdisni per politike apo dashuri….

  1. Myslimani vlonjat says:

   Ne te Vlores kemi shume respekt per shkodranet por ti o mik, s’je shume ne rregull! O te kane bere lavazhin e trurit neper medresete saudite o ke mungese te theksuar kulture. Asadi nuk po vret popullin siç raportojne qellimisht mjetet propagandistike perendimore dhe ato çifute! Asadi po e mbron popullin e vet dhe Sirine sovrane nga nje agresion i madh e i mirepergatitur arabo-sunit e çifut, i ndihmuar me arme, teknologji e mjete financiare nga vendet e Natos. Jane futur jo pak por 70.000 mjekeroshe xhihadiste ne ate vend, nga ata mjekerrzinjte qe mbjellin vetem terror dhe vdekje, çfare do ti nga Asadi? T’u thoje mireseerdhet, bujrum shkaterroni edhe Sirine pas Libise? Apo t’u kerkoje dialog ketyre korbave sunite? I vetmi dialog qe njohin keta kriminele ordinere e te patru eshte krimi nen thirrjet rrengjethese “Allahu Akhbar”.
   Populli sirian nuk e do kete gjendje sepse po terrorizohet dhe masakrohet nga xhihadistet saudite, katariote, jordaneze, egjiptiane, tuniziane, marokene etj. Por lufta eshte e gjate edhe per faktin se keta terroriste kane mbeshtetjen e fuqishme te Turqise se Erdoganit maskara dhe te shtetit kriminel te Izraelit, shtet qe ka perfitime te medha nga shkaterrimi i antagonisteve te tij me te medhenj ne rajon, Siria dhe Irani.
   Zgjohu Shkodra, zgjohu nga gjumi se realiteti nuk eshte ai qe te servirin ne ekranin e vogel!
   Respekt nga Dervishi vlonjat

 77. eri says:

  Po po nuk ka vdekur,dhe ne qiell ka nje xhami, dhe toka nuk leviz po leviz dielli rreth tokes,dhe muhamedi kishte nje kale me krahe qe fluturonte etj etj budalleqe si keto.

 78. 1 says:

  o njerz ne jemi musliman nese asht nevoja duhet te shkojm edhe te luftojm por nese jo detyra jon eshte qe vetem te bejm dua per ata vllezer tan atje vllezer musliman.E sa e perket se ky asht taliban apo diqka tjeter kini kujdes keni frik Allahut xh.sh ti mbrojm muslimanet e ti ndimojm ane kan botes ku jan e zoti ktan e meshiron e ja letson thimbjet familjes se tij.E sa i perket se muslimanet terorista kjo nuk asht e verter Interpoli me disa agjensi te tjera sekrete ka deklaruar se 4.6% te vrasjeve e shperthimet neper bot behen muslmanet e 96.4% te vrasjeve e shperthimeve behen nga (qifutet,hebrenjet krishteret ejt cilat bejn me shum ju lutem keni kujdes .ALLAHU EKBER.

 79. o njerz ne jemi musliman nese asht nevoja duhet te shkojm edhe te luftojm por nese jo detyra jon eshte qe vetem te bejm dua per ata vllezer tan atje vllezer musliman.E sa e perket se ky asht taliban apo diqka tjeter kini kujdes keni frik Allahut xh.sh ti mbrojm muslimanet e ti ndimojm ane kan botes ku jan e zoti ktan e meshiron e ja letson thimbjet familjes se tij.E sa i perket se muslimanet terorista kjo nuk asht e verter Interpoli me disa agjensi te tjera sekrete ka deklaruar se 4.6% te vrasjeve e shperthimet neper bot behen muslmanet e 96.4% te vrasjeve e shperthimeve behen nga (qifutet,hebrenjet krishteret ejt cilat bejn me shum ju lutem keni kujdes .ALLAHU EKBER.

 80. prizreni says:

  tung eshte shum nje gjest ikeq te folet permas te vdekurit nuk eshte njerzore me fol aso gjera per te vdekurit aika pas nje ideal nje besim duhet ta respektojm se eshte djal i joni

 81. Kaqaki Junior says:

  Njoni tha:
  “dallimi mes burrit dhe femeres eshte leshi, ata kan lesh se ja burra…”
  ________________________________________________________________________
  …dale mor dale, ata kan lesh dhe vetem pak dallohen nga shimpanzat apo orangutanet, hehehehehehehehehahahaha, plasa duke qeshur!

 82. deka says:

  o deke si mut budalla, arabet jane te mallkuar, ende nuk e pranuan shtet kosoven, bijt e iblisit shumica jane. Na nuk jemi as 2 milion ne Kosove i kemi shkit tek dera,e shkojne te rijt tone te shtyre nga hoxhallaret idiot (asnje nuk shkoje prej tyre me deke ne siri)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 13
      [name] => Rajoni
      [slug] => rajoni
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 13
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 8508
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 13
      [category_count] => 8508
      [category_description] => 
      [cat_name] => Rajoni
      [category_nicename] => rajoni
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X