#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Greqia kthen dhjetëra shqiptarë në kufi (VIDEO)

Në kulmin e krizës ekonomike dhe debatit me Shqipërinë për çështjen e kufijve detare, Greqia bllokon kalimin e shqiptarëve në shtetin fqinj.

Në pikën kufitare të Kakavijës, mbi 150 persona nuk janë lejuar të kalojnë pasditen e së hënës dhe paraditen e së martës, raporton Vizion Plus.

Autoritete greke nuk janë mjaftuar vetëm me kthimin mbrapsht të shqiptarëve, por në shumë raste kanë nxjerrë të pavlefshme pasaportat duke vendosur kryq në to dhe cilësuar të padëshiruar shumë prej shqiptareve.

Pasagjerët shqiptarë të bllokuar në kufi kanë kërkuar ndërhyrjen e autoriteteve shqiptare, por nuk kanë marrë asnjë përgjigje. Ndërkohë pala greke pretendon se kthimet lidhen me pasaktësi dokumentesh, ndërsa nuk kanë dhënë asnjë sqarim për cilësimet “non grata” mbi pasaporta apo nxjerrjen të pavlefshme të shumë prej tyre.

Kjo nuk është hera e parë që shteti grek vepron në mënyrë të tillë ndaj shtetasve shqiptarë, që udhëtojnë drejt Greqisë për arsye të ndryshme.

123 komente në “Greqia kthen dhjetëra shqiptarë në kufi (VIDEO)”

 1. Pelasgian says:

  mire qe i ka kthy pa motiv por ju prish edhe pune , se nuk mund te shkojn as ne vende tjera europjane . OOOOOOOOOOO TE DHJEFSHA SHTETIN SHQIPTAR
  ooooooooooo Krisht , neve thu se na ka mallku i madhi Zot , mos me dasht shteti qytetart e vet vetem ktu esht pa .

  1. shqiponja says:

   Duhet t’i kthejme reston grekeve. Te mos lejohet asnje shtetas grek te hyje ne Shqiperi. Po u terhoqem tani, neser do kerkojne me shume siperfaqe detare dhe pse jo edhe tokesore.
   Ta kuptoje greku se fqinjesia e mire nuk behet me raprezalje sic e ka zakon!

   1. LALI says:

    Po te largohen nga Greqi te gjith shqiptaret cfar presin me.
    Greqia eshte si ajo varka qe po mbytet dhe po qendrove siper
    u mbyte edhe ti,,,prandaj shqiptaret te largohen ne vende
    te tjera sa seshte vone.

  2. soni says:

   ehh sa cuditeni ju.greke hesapi.rrace flliqur

   1. ciku says:

    Dje po pija kafe me nje shofer te linjave me Greqine. E pyeta se pse ndalohen shqiptaret ne kufi dhe me tha se shpesh nje pjese qe punojne ne Greqi dhe qe nuk kane leje qendrimi, ne fund te 3 muajve nuk kthehen serish por u japin pasaportat e tyre shofereve te autobuzave te cilet kundrejt pageses gjejne doganier greke qe ua vulosin pasaportat. Per fat te keq kur keta persona levizin realisht ne kufi dhe u kontrollohe pasaporta ne kompjuter informacioni nuk perputhet me vulen e vene, dhe keshtu u vihet kryq.

  3. KRESHNIK SPAHIU says:

   Ejani shqiptaret e mi, se keto jane pasojat e ‘patriotizmit’ tim. Ejani, ejani se ju mbaj une me buke e me pune. Ju fus te aleanca kuq e zi te shperndani sufllaqe

   1. X says:

    Ore trap I dreqit leri ironite e shemtuara. Te pakten Ak Po e ngre zerin per mbrojtjen e teritoreve e pasurive kombetare te cilat kjo qeveri po “I trafikon treg te zi”. Nuk eshte faji I kreshnikut apo ca te tjereve qe mendojne se Atdheu e pasuria me e madhe qe na lane te paret tane dhe pasuria me e madhe qe ne do ti leme femijeve tane. Boll me politike vasaliteti , inferioriteti e kompleksiteti. Ka ardh koha qe me cdo cmim te ndryshojme e ti imponohemi “fshqinjeve tane te na respektojne e jo te na percmojne. Un per vete nuk jam me asnje krah politik se me duken te njejte dhe demagoge por I them bravo AK per qendrimin qe mbajti e po mban. Bravo te gjithe te rinjve shqiptare qe Ju bashkuan kauzes

   2. Anti talebani says:

    Ti o bir kurve trego pak dinjitet, o plere. Ska vend ironia ketu.

    Kreshnik Spahiu ka te drejte. Spo kerkon as edhe nje gje, thjesht

    te drejten.

   3. Bravo oj kreshnike e Maleve says:

    Hahahahahahahahahahaha.

  4. ismeti says:

   ku e kini salen , meten idrizin qe ju shiten te greku tash duroni o gomar

  5. bamka says:

   O trima nxeheni kot. E dini si eshte puna e ketyre? Keta cunat rrine tre muaj ne Greqi dhe per shkak te marredhenieve te punes qe kane s’duan te kthehen ne Shqiperi edhe pse s’mund te rrine me shume se 3 muaj ne nje vend Shengen. Keta cunat paguajne shoferet e autobuzave qe t’u vulosen pasaportat ne kufi. Por tani u ka ngec puna pasi vula e pasaportes nuk perkon me te dhenat qe jane ne kompjuter, keshtu kryq ne pasaporte nga polici grek. Kush e ka fajin?

   1. Balkan bazar says:

    E ka Greku.

  6. jimmi says:

   njerez frikacake greket plhrat e botes ju bene zape majeni kriminelin salije malokun si qene rrugesh do te perfundoni rrace mutit albanezi

 2. Ramy says:

  Na lan pa shite hashashin keta.

 3. DUMBABEN says:

  Merrni edhe kreshnik spahiun kesaj rradhe pa dylbi, dhe tregojini pak situaten,futeni ne koke o derra te aleances se patriotizem turkoshak me bark bosh nuk behet ,ja ,keto jane pasojat

  1. mergim tari says:

   DUMBABA,
   Sipas jush cila eshte zgjidhja….

   1. armand says:

    Sipas Dumbaba-s,te ulim breket ne fund te kembeve edhe ne te tjeret.

   2. DUMBABEN says:

    @mergimtari ,zgjidhja ? thuaj kreshnik spahiut tu a jape shqiptareve te varfer dollaret per teserat e anetaresimit te AK te financuara nga turqia ,sa per te filluar,,,,,,,

    1. Anti talebani says:

     O dumba po Kreshniku skerkoi me teper se respektimin e vendimit te kushtetueses

  2. Elines pabuks says:

   Ik ore bajge

  3. al says:

   DUMBABEN mjaft mer copa e budallajt do mor nja 5 kile kryp ta kryp at kaptinen tate qe e ke bosh mer kokrra hajvonit

  4. hajriu says:

   Ti e ke me hakikat te kerkosh baben mor laraman se produktharemesh je…nuk ke ç’ti beshe 4 shekuj e gjysem neper haremet e stambollinjve nuk harrohen kollaj or laraman….

   1. DUMBABEN says:

    Hajri fernella ,ata qe po paguajne sot ne kufi po lajne akoma haracet e hajrinjve dhe hajrushave bythepalare qe tere jeten ngelen hajdute , komite dhe vrases me patente ,mjafton ti shikosh neper shqiperi si jeni katandisur ,pale na keni edhe parti ,partia e komiteve dhe krimineleve

    1. tik tak says:

     DUMBABEN po ke te drejte na kane edhe parti keta!!hahahahahha
     Parti duhet te kete vetem Dule Grekofili, pooo ai duhet te
     mbroje te drejtat e minoritetit, se eshte duke vuajtur
     shume ne shqiperi, poooo,
     1) shqiptaret 40 nxenes per klase,
     minoritaret klasa me 8 nxenes.

     2)Pleqt shqiptare pension me 80,000 mij lek ne muaj
     pleqt minoritare 80,000 mij lek plus 300 evro.

     3) shqiptaret nuk kan ku te kurohen se spitalet nuk kan ilace,
     minoritaret shkojne dhe kurohen ne janine.

     BO BO sa jan duke vuajtur minoritaret ne shqiperi.
     Mire qe eshte zoti Dule qe i mbron te drejtat e tyre.

     1. DUMBABEN says:

      E keqja juaj o tik-tak eshte se te gjithe ata qe dalin kunder “turmes” jane o minoritare o greke te paguar ,mentalitet kacakesh e komitesh

      1. hajriu says:

       Ti minoritar or dumbabas????? Çne ti minoritar???? Po ti je hallexheshe qe po kerkon babane rrugeve te evropes , por sta kuptojne hallin qe ke dhe te thone minorikare. Po ti je bjonde moj nuse ,pavarsisht se e ke paaaaaak lekuren e zeze or laraman.
       P.S. Mos e kero babain rrugeve te evropes ,se ne stamboll do ta gjesh or pushtaqis.

 4. Po ai baba cfar ben xhanem!! Ju katandisen kopilat si guri zi me pashaporta fallco si firmato made in turkye

  1. tik tak says:

   BO BO sa anti-shqiptar qe jeni ju te 300 evros,, me shume se
   grekerit e vertete, e them grekerit e vertete sepse ju nuk jeni
   greker, ju jeni njerez pa identitet, po tju ofroi Kina 400 evro
   deklaroheni edhe Kinez.

  2. bamka says:

   o taqo edhe ti dumbaba.ju qi…fsha greket edhe greqine ne bythe.me mire vdes per buke ne shqiperi se te shkoj te punoj per evgjitet greke,por çtu bej morracakeve shqiptare qe nuk i turren perendimit.po merren me kryqmutet.qiua temat te te thone baba.bravo ak.

   1. hajriu says:

    …. mos o te lumt goja. Ketyre jevgjitkave te athines tja “sqarosh” me kuç e me maç dhe prap pak e kane.

    1. bamka says:

     ik ore hajri cam i pabese kakac ferrash, qe me thua dhe te lumte ti, mos u kruj me bamken fare e keqe qe na mytet, shko se ja u tregon greku mire ju qe ju njef mire fare.

     1. hajriu says:

      “bamke”,une nuk krruhem por ta krruaj deri ne rreze ty dhe gjithe çupkave si puna jote ….. sa te pacipe e te payndyre qe jeni ju jevgjitet e athines. Prape i nderrove breçkat moj laramane?????? Degjo , me mire beje alla grekeshe e mos i vish me breçkat , keshtu qe ne çdo moment zere se je tek fanari ….

   2. DUMBABEN says:

    Te lumte bamke ,shko ne kufi prit ndonjerin prej tyre qe kthehen dhe beja kete diskutim qe me bere mua ,dhe prit pergjigjen

   3. Kryqezata says:

    Tani qe te vune kryqin ne pasaporte, edhe te duash ti te shkosh atje nuk te qas me njeri! Ju te trecerek henes keni alergji nga kryqi si djalli nga thimjami, sepse ai ju a leroi njehere nenen me 1913-en kur ju zbythi nga Ballkani e ju ktheu ne origjinen tuaj ne Turqi, dhe po ju a leron edhe sot e kesaj dite, duke ju bere zbor.

 5. Horri i Bulevardit says:

  Po te kemi qeverri qe do te qeverise popullin e vet, i kerkon grekut qe te gjitha ato pasaporta te dala jashte perdorimit tani, per shkak te kryqit, ti paguaje me gjobe dhe kete mund ta bejne ne gjykaten e Strazburgut.
  Ska te drejte nje shtet qe te vere kryqin be pasaporta te nje vendi laik, atehere duhet ti kthejme reston te gjitheve grekerve qe jane ne Shqiperi, ti vuloset hena e kuqe.
  Por sa te kemi Sali Berishen qe ska e din e as iman, shqiptaret do te trajtohen me keq se zezaket e shekullit te 17-te.

 6. cami grek i kosoves maqedone says:

  a jua fusin shkopin e gomes ne myth shqiptarve si dikur apo tash vec sa i perkledhin me gisht unazen e myths medemek kur i kontrollojn per drog..

  1. elio says:

   @cami grek..po ti cfare je o hiccc

   1. hajriu says:

    …eshte nga ata laramanet e fanareve , bjonde me lekure te zeze .

 7. tajar x says:

  sa pa fat shqiptart!
  ngelen tan jeten e jets tuj honger vec ..k….r!

 8. te na roj kreshniku says:

  shkoni dhe merni flamurin me te ghate ,dhe putheni spaiun ne buthe

 9. Horri i Bulevardit says:

  Behuni pjese e AKZ, se plumbi nxirret me plumb, vetem AKZ-ja, ka per tja nxjerr qumeshtin e nenes grekut dhe ka per ta bere tani qe skane brek ne bythe, te perqendroje batalione me ushtare qe sdo te kene te hane buke ne kufi me Shqiperine.
  Shiukoni norvegjezet, sfuten atje ku ka konflikte se sjane aq budallenj te lene kockat per bythen e grekut.
  Jepini perkrahje AKZ, atehere do te shihni se vete greku do te kerkoje te rregulloje marredheniet me ne, por si te barabarte, jo si padroni me skllavin sic jemi sot nen rregjimin e nje kryeministri plehre.
  Dinjiteti eshte gjithshka per nje popull, po patem dinjitet, ska bythe greku qe te dali dhe te na shohe si qytetare te dores se trete.

  1. Ramy says:

   Horro maro buka maro dhe dinjiteti

   1. elio says:

    Gabim Ramy, pa dinjitet nuk ka as buke e as nder…e pa nder njeriu nuk ka pse e do me jeten…

 10. luis says:

  Mire tu behet ketyre shqiptareve sepse ne vend qe ti drejtoheshin sheshit te kryeministrise qe i ben marredheniet corap me vendet fqinje dhe i sjellin telashe atyre qe jetojne atje i drejtohen bregut te detit athua se keta do bejne namin.
  Kuptohet se premtimi i dhene nuk duhet te shkelet.
  Berisha ia dha detin Grecise ai tani duhet te pergjigjet perse i ha fjalet.Popull kopuk dhe drejtuesa maskarenj.
  Grecise i tregohen dhembet kur heq qafe ne radhe te pare tradhetarin tend qe e shiti vendin dhe jo duke lehur si qente.
  Mbajeni Berishen o popull idiot se nje dite keni per tu penduar rende sepse sllavet dhe greket do jene sunduesit e atij vendi dhe shqiptaret argate ne tokat e veta.

  1. homeri says:

   —–Un e shikoj ndryshe . –duhett te binden politikanet tane se dera nga hyhet ne europ nuk eshte greqia dhe per arsyet historike ajo duhej kundershtuar qe ne fillim . Ja cfar fqinjesh kemi ne kur i zbulojme –kalin e tyre —ata hakmerren me popullin e thjeshte—turp per nje shtet europian –greqia duhet paditur ne gjykaten nderkombetare per keto veprime te kryera

 11. te kthyerve says:

  E keni te keqen ne Tirane o njerez, greku ku gjen shesh ben pershesh keshtu eshte gatuar ai, po te rrish ti besh temena te shkel me kembe ai. Vetem nje burre dinte te sillej me ta, e quanin Enver ate burrin po ka vdeke i shkreti. Ikni ne Tirane e kapni prej flokesh Sali Berishen o çuna se grekut s’keni ça ti beni, kur ta kesh te keqen ne shpi s’ke ça kerkon te komshiu aq me teper kur e di se ça komshiu dashakeq ke qe mezi pret rastin te te shkele siç e ka bere tani dhe shume here te tjera dhe siç e ka ne plan ta beje edhe per nja 10-15 vjet deri sa te filloje te rindertohet ushtria shqiptare nga e para, ate ushtri qe shkaterroi Saliu e co. Mjere ai vend per ate qeveri e ate popull bageti qe ka qe nuk e kupton akoma nga i vjen e keqja. Katastrofe e çmenduri kur mendon se ka akoma njerez qe votojne PD e LSI (edhe PS eshte pergjegjese po me pak se keto dy) dy parti antikombetare e shkaterrimtare te atij pis vendi mesjetar e te prapambetur sa s’ka me. Te te beje presion greku ky shtet i turperuar e zbythur aq sa si ka ngelur pike dinjiteti eshte t’ja japesh vetes bam si te pallati 176, po ja qe bagetive shqipfolese nuk ju ben pershtypje se qeverisen e shkelen nga kafsha Berisha qe i konsideron njerezit dele dhe jo qytetare dhe as qe ben perçapjen me te vogel te mbroje qytataret e vet nga te huajt. Le te vazhdoje gjumi shekullor letargjik se keshtu e meritojme……..

 12. Papa Jani says:

  Te poshteruarit pabuksa te europes gjithmone nuk rreshtin se treguari se nga e ka prejardhjen rraca e tyre e ashtequajtur greke

 13. qerramudhi says:

  Ore shumice ktyre qe kan kthyer , i kan vulat fallco i kan bere ditet e qendrimit , edhe i kepusin vula fallco dalje . Kshu qe edhe mos tu biem me qafe grekeve .

 14. Tanush says:

  Bojkotoni prodhimet greke si pergjigje.

 15. isa i bacajve says:

  greku vec shqiptart kontrollo.edhe turqit.
  une zbrita ne athine nga avjoni i ardh prej gjermanije dhe nuk kishte asnje kontroll,as pasport as bagazh,asgje,njilloj sikur zbret nga furgoni i durrsit..
  zbrit,merr cantat dhe ik perjashta ke taxit..
  kurse shqiptarve ja kan gjet..ju bun me hu mythve ku e kan opiken e dobet.
  se shqiptart jan b..qira dhe s’bajn shtet,se per keto raste duhet shteti.
  kur i huji ta fut shtetce ti kunderpergjigju shtetce dhe ai te hap rrug masanej..
  po kush do bej shtet shqipptart?
  ata e kan mandjen me u bo shtetas te shteteve te huja per me vegjetu andej masanej.
  yyyyyyhh shqiptarqiqt!
  rrac hardhuckash!
  qelbesira te bera me torno druni!
  bombla gazi te mbushme pergjys..
  dhe me pordh madje..
  maune me tre rrota
  kadoshe me brek me mut e barkbosh
  bythperjasht dhe faqebardhe
  dhembpalare dhe kepuccpuar
  are ju o te mbaruar

  1. Elines pabuks says:

   Ti ke ardh me linje brenda EU o shqipkar i jashtem, prandaj ke shpetu pa ta fut gishtin ne byth

  2. Andon says:

   Po mer mtrqr po, po keta greke bthqira, si ty, deri para 50 vjetesh nuk nuk blenin dot gje ne Selanik, po te mos dinin Shqip. Tani keto lavire e hedhin sh….n perpjete. Populli Shqiptar harron shpejt, nuk I ka trajtuar greket si kafshe, ashtu si e meritojne, pas gjithe poshtersive, krimeve qe kane bere ndaj Shqiptareve. Edhe perseri nuk kemi per t’ia kthyer reston rraces se degjeneruar. Ata meritojne litarin si komb shkerdhate qe jane.

   1. muah says:

    Bravo Antonis pergjigje e bukur

 16. vitina says:

  Problem ne kufi ?
  Solucioni “Niku me dylbi” per 24 ore boheni grek, sigurt 100%

 17. trak says:

  Mos u merzitni o greke se i thone i fjale car ke bo do ta bojn po qe se fiton Kreshniku do tja nigjoni kongen jo vetem ju por edhe te gjithe kto “trimat” e forumit b… lepirsit e juaj qe rrini duke share e vjelle vrere vonon por nuk harron

 18. kuq e zi says:

  ky eshte cmimi per punesimin e shqiptareve ne greqi ti japim shtetin tone copa-copa per bakshish kjo qeveri eshte pergjegjesja kryesore dhe smeriton te jetoje deri ne zgjedhjet e ardheshme greqia eshte ajo qe populli shqiptar e ka pershkruar perhere si gjarper i pergjumur

 19. magelani says:

  te zeste shqipetare!
  shkojn per p..dh
  dhe hajn vec k..re!
  ka pas thon ..seneka
  dijetar i lasht!!!!!!
  .,/ha,//he/./

  1. zazi says:

   ik mor pordhe e shqiptarve,se vetem ere e ndyre vjen

 20. Sem Luma says:

  Citat: “Autoritete greke nuk janë mjaftuar vetëm me kthimin mbrapsht të shqiptarëve, por në shumë raste kanë nxjerrë të pavlefshme pasaportat duke vendosur kryq në to dhe cilësuar të padëshiruar shumë prej shqiptareve”.

  – Po cfare mut shteti eshte ai shtet qe vepron ne kete menyre si keta greket e kufirit!? Po kush ua dha atyre ate te drejte te ua bejne pasaprotat e nje shteti tjeter te pavlefshme!?

  Greqia me kete veprime idioteske, vetem sa tregohet edhe me tej se cfare mut-demokracie eshte. Ne asnje shtet evropian veprime te tilla arrogante dhe mesjetare nuk ndodhin…

  Koha kur gabeli arrogant grek me ane te PARASE EUROPIANE dhe perralles mbi “djepin i demokracise” maskohej si i civilizuar e pro-perendimor ka ikur dhe po iken cdo dite, e ne siperfaqe po del prape ai gabeli orinetal i hershem, vetem se tani më i frikesuar, më i pasigurt dhe më i irrituar se kurre me pare!!!

 21. BERISHA LARGOHU, DO TE VOTOJ KUNDER PS-SE, LSI-SE, PD-SE AK-SE, DHE ASAJ PDIU-SE. says:

  Falenderoni AK-ne per urretjen qe ka krijuar me Greqine. Shteti Helen nuk mund te lejoje persona te padeshiruar ne token greke, Kreshnik Spahiu kohet e fundit po nxite urretje kunder grekeve, prandaj shqiptaret jane te denuar nga politika idiote e AK-se. Greqia ka te drejte qe vepron ne kete menyre sepse vete AK ose Agimi i Zi po e tepron me politike shoviniste kunder grekeve. Pra shqiptaret po vuajne sepse eshte AK qe po i ben keq shqiptareve me poltiken e saj.

  1. zogu says:

   BL,,q,,,Po ty pse te djeg kaq shume qe i del perhere ne
   mbrojtje grekerve, po thuaje more mavri qe je grek se
   nuk eshte ndonje turp i madh, se ka edhe me keq,hahahhaha.

   Dhe lutju Janus qe te mos fitoje AKZ se perndryshe kan me
   ja u liru breckat.

   1. BERISHA LARGOHU, DO TE VOTOJ KUNDER PS-SE, LSI-SE, PD-SE AK-SE, DHE ASAJ PDIU-SE. says:

    Zogu, nuk jam grek, por jam shqiptar qe urrej urretjen qe ka krijuar shtetasi Krishnik Spahiu. Jam edhe krenar qe kam pase nderin qe kam lindur ne Shqiperi, pra jam shqiptar dhe jo cam ose minuritar. Shqiptaret ti kerkojne shtetasit Kreshnik Spahiut qe te ule tonet e urretjes kunder Greqise sepse kemi shume shqiptar ne Greqi qe duan te jetojne te lumtur me paqe.

    1. Mallakastrioti says:

     @@@@BERISHA LARG….eshte Injoranca me e madhe te Kritikoshe AK-ne apo edhe ndonje Parti Tjeter Shqipetare, dhe me keq akoma dhe ndonje Individ…nuk behet Fajtor apo Shkaktare nje Kreshnik Spahiu apo edhe ndonje Politikane tjeter…
     1-Me 1993-shin kerkova te kaloja ne Greqi ne kakavi dhe me Vize.. na kane trajtuar sikure te ishim Kafshe…hip ne Autobus dhe Zbrit nga Autobusi…dhe pritem me ore te tera, ne nje Bore qe Binte….vinin edhe Firmen apo nenshkruanin (Apagorevete isodos)Ndalohet Hyrja….Mos valle e kishte fajen kreshniku Spahiu??Greket gjithnje ashtu kane qene:Te poshter—mos te ngaterrojme njerezit e thjeshte Greke, me Punonjesit e Policise apo te ushtrise…keta te fundit sa Shqipetare kane Vrare ne Kufi..dhe sa jane te Humbur???
     2-AK-ja duhet Mbeshtetur me te gjitha Forcat, qe ti kthej Shqipetareve Nderin e Humbur, nga Qeverite e Berishes dhe Nanos qe u Puthin Bythen Grekerve…
     3-Une nuk jame Ekstremist por as Grekofil…jame Shqipetare qe Marredhenjet Shqiperi-Greqi duhen pare me Syrin e recipozitetit:Doganieret Shqipetare duhet te kthejne 150-te greke Mbrapa per ne Greqi, akoma edhe pasaportat duhen tu vulosen..vetem keshtu behet …Le tu Djege pake Bytha…
     4-Sa per Vellezerit Shqipetare qe Punojne dhe Banojne ne Greqi..kuptohet qe ata i ka kapur Kriza se pari se jane Qiraxhinje…pastaj Rroga baze ne Greqi ka shkuar te 550-600€ Ne Muaj…me mire eshte te Punosh ne Shqiperi…
     5-Cili do Doganier Shqipetare do te kthej nje Greke Mbrapa do te jete i Nderuar…akoma edhe nese nuk ka te “Drejte”…mos harroni Prishet edhe kompjuteri Shqipetare…rrofte AK-ja

     1. Χιμαρα says:

      mallakastriot, nuk kane by..the shqiptaret te kthejne qytetare evropian ne kufi, mos i ngatero ata me kokpalaret shqiptare qe ngelen neper kufijt e greqise per nje cope buke. Respekt per shqiptaret e vertete!!!

      1. Mallakastrioti says:

       @@@Ximara(Himara)…e shikoj se e ke te Programuar Kompjuterin ne Greqisht…deri diku eshte ashtu sikurese thoni ju..sepse Forcen ta jep Shteti..por nje Gje mos ngaterro: nuk e di nese mund ti Quajme edhe Greket “Qytetar Europjan”…sepse Europjane nuk te bene vetem Pasaporta dhe te qenet ne EU…

       1. Χιμαρα says:

        atehere le ta provojne te kthejne nje ne kufi pa arsye dhe pastaj e shikon sa evropian jane, ata qe dhe emrin i kane dhene kontinentit evropian, megjithese ballkanas…

      2. Mehmeti says:

       Ju po keni byth se ju kemi leruar ju dhe leshtoret.
       Grek i shkerdhyer ju kemi mbajtur 400 vjet si skllever dhe prap do jua lerojm si dikur.

      3. hajriu says:

       O qimara po qe per bythe , bythe keni ju jevgjitet e athines dhe hallall qe i keni bo dhe po i boni nje hyzmet te paimagjinueshem asaj te shkrete bythe. Dhite i nxorre ne kullote para se te hyje ne internet o qimara???????

  2. Horri i Bulevardit says:

   Mos je ti Sali Berisha, qe AKZ-ja te ka fut ne listen e te pandehurve dhe po e shef qe te erdhi dita, o ti me emer kilometrik.

 22. shqiptarqiq says:

  jo brenda EU-se o shqipqir i brendshem por “brenda zones shengen”..

  1. Elines Pabuks says:

   jo brenda “shengen” po kush vjen me linje nga nje vend i EU me pass europiane. Anglia dhe Irlanda nuk jane ne “Shengen” o injorant me brire, po ja qe kur linja airore e ka origjinen prej andej njerzit me pass te EU nuk kontrollohen se kalojne ne tjeter “gate” ne aeroport.
   E di ti mo Zillo se c’ështe aeroporti ??
   Ty do te te bejme pallen e pare te perandorise o i zgjuar !

 23. pirro dhimic says:

  po partija came PiDhiUja cfar ben?
  apo pret trimat kosovar ta pshtojn
  he.. trimat kosovar po ndajn opazaret me serbt..

  1. tani says:

   Po ja kemi Dulen me Bollanon qe te mbroje interesat
   e shqipetareve, se zoti Dule na flet shum here per
   konvetat evropiane kur ja don interesi, kurse ne
   keto raste hesht..

   Po edhe nuk ka faj Dule mavria se eshte i zene me pune
   te tjera si te nzjerri nga varri eshtrat e shqiptareve
   per ti quajtur ushtare Grek.

 24. :P says:

  Shqiptari eshte budallai ketu se greku edhe pse ka deshtuar te pakten para se te deshtonte ishte dikush. Greku ju do shume :P:P

 25. ha ha ha says:

  kjo vin se ne shqiperi ,te drejte kane camet dhe kosovaret ,per popullin asghe ,vdes per te ngrene ,e pra nacionalizmi exstem varfanjak fillon tek media shqiptare qe i perkrah keta talebane ,dhe i paguajne shqiptaret qe duan te punojne ne greqi per te nxjere kotheren

  1. tralalala says:

   Sa mire do te ishte qe te komandonin kosovaret dhe camet,
   sepse keto te pakten jan shqipetare, por fatkeqesisht,
   komandojne minoriqenat si Dule, dhe Ksera, me Janullaqen,
   dhe politikane te tjere te shitur.

   RROFTE AKZ

 26. tefta says:

  te gjithe ketyre qe ju prishin pashaporten ne kete menyre duhet te vijne ne strassburg dhe te paraqesin ankesen me shkrim,dhe ata mund te rregullohen

  1. tefta says:

   rregullimi eshte ne europe

 27. BERISHA LARGOHU, DO TE VOTOJ KUNDER PS-SE, LSI-SE, PD-SE AK-SE, DHE ASAJ PDIU-SE. says:

  Qeveria shqiptare te marre masa kunder AK-se, sepse eshte AK qe po nxit urretje kunder grekeve. Shqiptaret nuk e meritojne politiken e urretjes qe po ben AK duke i detyruar greket te urrejne shqiptaret sepse AK e ka mbushur kupen duke urryer fqinjet qe na rrethojne me nje politik te flliqur.

  1. Horri i Bulevardit says:

   Qysh ne titull qe e ke edhe emer thua qe do votosh kunder, por qe aty nuk shof partine e grekerve, qe do te thote se do votosh Bollanon, prandaj te vjen keq qe po ta shajme grekun. mos fol me te morrem vesh kush je, qenke nje pederast grek asgje me shume.
   O Vangjel Dule, po mos u lodh se edhe pak dhe AKZ-ja do ju qesi perseri shoqate.

  2. BL koqe kanari says:

   Je krejt pall. Ti dhe bythofagos jeni njerez pa identitet, se njehere thoni jeni shqiptar, por kurre nuk flisni ne favor te shqiptareve, Ju jeni bir kurvash qe jane zhdep me te palluar me kedo qe u ka dal para, dhe si rezultat jeni ju qe nuk dini nga bini. Greket e vertet kane me teper respket per shqiptaret se per ju qe shkoni dhe u hiqeni si greker.

   Ja tek e ke rracizimin, i cili nuk ndodh keshtu ne ato vende qe kane pak qytetrim. Ti je nje bythqim dhe asgjo me teper.

   http://www.balkanweb.com/rajoni/2687/greqi-vuri-ne-klase-flamurin-shqiptar-ndeshkohet-mesuesja-109580.html

 28. Zigur Qarri says:

  Programi i Aleances Kuq e Zi (AK).

  5. Politika e fqinjësisë së mirë:
  – AK mbështetet në filozofinë e popullit shqiptar cka e konsideron fqinjin më të shenjtë se shtëpinë; AK mbështetet në traditën shqiptare dhe në respektimit të Drejtës Ndërkombëtare në fuqi për të garantuar marrëdhenie të fqinjësisë së mirë me shtetet e tjera.
  – Parimet themelore të AK për politikën e fqinjësisë së mirë janë:
  o Bashkëpunimi;
  o Mos-ndërhyrja në punët e brendshme;

  o Interesat e ndërsjellta reciproke;
  o Zgjidhja paqësore, me mjete politike e diplomatike të të gjithë problemeve historike e aktuale;
  o Respektimi mbi një standart të unifikuar demokratik e juridik të pakicave kombëtare, duke i dhënë fund politikave Ballkanike me dy standarte, me qëllim që pakicat kombëtare të shndërrohen nga zona lufte, krizash e ksenofobie në hapësira lirie dhe miqësie ndërmjet popujve e vendeve në Ballkan.
  o AK ka mision që faktorin shqiptar në Ballkanin Përendimor ta shndërrojë në fuqinë kryesore Adriatiko-Ballkanike bazuar në parimin thellësisht demokratik: “PAQE NDËR SHQIPTARË – PAQE NË BALLKAN”.

  – AK e cmon Greqinë si popull e vend fqinjë me miqësi e bashkëpunim të mirë, anetare të NATO dhe bashkëudhëtare drejt BE. Problemet që ekzistojnë nga e kaluara sic janë cështja e Camërisë, e pakicave greke në Shqipëri dhe e emigrantëve shqiptarë në Greqi kërkojne zgjidhje përmes rrugeve politike e diplomatike dhe bazuar tërësisht në instrumentat e të drejtës ndërkombëtare.

  Kreshnik Spahiu eshte Jurist me pervoje,dhe i njeh mire kufijte e durimit te ligjeslacionit Europjan,qe analizon me imtesi programet e cdo Partie te re qe krijohet ne Europe.
  Pra programi i AK1 eshte teper miqesor dhe i kohes,edhe per faktin sepse eshte levizje politike legale.Nese halabaket grek do ta luftojn kete levizje qe e konsiderojn fashiste pa qene aspak e tille,sepse kerkon vetem barazi ne partneritet me fqinjet,atehere do lindi ilegalisht AK2 qe do te sjelli viktima.Ne diten qe Shqiperia do te hyje ne KE dhe veto e Greqise nuk do kete me vlere per te na penguar ne KE,atehere tjeter gjuh do te perdoret.
  Dita e bashkimit me Kosoven po afron.

  1. eleYΘeriskepsi says:

   Mjaft more injorant turkoshak !
   Meso realitetin sepse urrejtja jote vetem se force u jep grekeve!

   Incidentet me shoferet dhe pasagjeret shqiptare me autobuzat e linjes shqiperi-greqi nuk kan te sosur dhe jan lajme dite.
   Ashtu sikurse lajme dite jan shqiptaret klandestan nga malet qe transpotojn jo vetem drog por kerkojn te hyjn ne menyre te paligjshme .
   Me keto probleme ndeshen cdo dite greket ne pikat kufitare.

   Cdo dite kapen shofera qe transportojn drog dhe pasagjer te paligjshem dhe nga ana tjeter pasagjer me autobusat e linjes qe transportojn drog.

   Nuk ka faj greku qe juve ju ushqejne me propagand dhe urrejtje dhe nuk ju njohin me realitetin.
   Vazhdoni akoma edhe mbas 22 vjetesh te jeni nje popull problematik dhe mosmirenjohes .

   Ne daten 12-11-2012 ,pra dije, ne kontrollin e linjes shqiperi-athin ne piken kufitare ne Kakavi,shoferi i autobuzit ne nje vend te krijuar ne tualeten e autobuzit kishte fshehur 32 kg kanabis.Ne menyre kinematografike qe te mos ta kapin ,sic ishte me portat e bagazheve te hapura duke rezikuar leten e policeve qe po benin kontrroll makinave te tjera ,u zhduk me shpejtesi dhe pasi kaloi kufirin braktisi autobuzin ne mes te rruges dhe u zhduk ne pyllin afer kufirit.
   Edhe pse forca te shumta kufitare greke dhe shqiptare u vune ne kerkim nuk u kap.
   Lajmi ndodhen ne linkun e meposhtem nese ju intereson.
   http://tro-ma-ktiko.blogspot.gr/2012/11/blog-post_7671.html

   Persa i perket lajmit fatkeqesisht eshte i manget.

   Policia shqiptare kufitare ka dhen informacion ne te cilen thote se u eshte ndaluar hyrja JO 150 sic propagandis reportazhi por 20 vetave te cilet hyjn ne kategorin INAD sic thote policia qe do te thote qe nuk kan dokumenta te rregullta dhe brenda dhe shume nga keta jan denuar ne greqi dhe shteti grek i ka kthyer mbrapa kohe me pare per arsye ligjore nuk ju lejohet hyrja.

   Tema ,nese nuk besoni beni reportazh per c ka ju shkruaj.

   1. hajriu says:

    Uuuuuuuuuu………elefteriqiiiiiaaaaa!!!!!! …….dhite moj elefteriqiiiiiiiqiiiii…. dhite , nxirri ne kullote oj shushke , se per te tjerat te ha …..

   2. VERONIKA says:

    uuuuuu moj ele-leshi,po a nuk tè kisha thènè tè gjeje njè emèr…TemA do bèj reportazh zhgaravinèn tènde???uuuuuu moj e habitur…po ik moj racè pa ADN,ik na u hiq syshè….ti kthejnè tè gjithè moj ele-leshi,se dèmi qè po na bèhet èshtè i pallogaritur
    Ik,moj ele-lesh se ju jeni bèrè barsoleta e Europès,na tregon popullin mosmirènjohèssssss,po çdo me thènè mirènjohje pèr ty ….mos e ke kuptuar si ktè emrin qè i ke vènè vetes….ik shprehu mirenjohjen tènde grekèrve,si ka berè dhe jotèm,se trojet janè tè gjithè tè tjerève…jo tè ca bijve kopil si ty dhe si kta qè janè nè qeveri,,,por qeveritè kanè ikur gjithmonèèè ele-leshi,dhe do ikin prapè,,por identiteti duhet tè ngelet.
    Leri ato linket me ndjekje nga pylli,se do tè haj ujkuuuu,plehrè
    Ato linket ku nè Angli shkruhet nèpèr dyert e lokaleve*ndalohet hyrja pèr grekèt dhe qentè* i ke lexuar,,,jo se unè i kam parè me sy…i thuaj grekut–atij qè po tè ushqen qè ka 1 milion shqiptarè brènda–qè nuk janè si ty–mjaftojnè shumè mè pak pèr tu treguar prejardhien nga e keni–more vesh moj ele-lesh????!!!!

    1. eleYΘeriskepsi says:

     “Zonja ” Veroniqi,nese ju kaloi kriza isterike dhe situata amok ne te cilen ndodheni ,lexoni !

     http://gazeta-shqip.com/lajme/2012/11/12/kapet-droge-ne-tualetin-e-autobusit-arratiset-shoferi-ne-zone-neutrale/

 29. fieraku4u says:

  A JU DHJEVSHA SHTETIN SHQIPETARE…GRRISEN DHE VIHEN KRY PASHAPORTAVE SHQIPETARE, DHE KETA HESHTIN.

 30. xhorxh w physhta says:

  ca lesh strasburgu po thu ti me!
  une per vete desha me hy ne franc dhe me kthyn ne kufi.
  u ankova ne gjykat franceze sipas rregullit dhe ka dy vjet qe s’kam marr asnji pergjigje.
  ore
  demokracija asht kurv e ndyr dhe mashtruse.
  kini kujdes se ajo te fut siden.

 31. ha ha ha says:

  tralala sta arqidhja mas te ghithe maloker ishin ,nga ghua dukeshin kosovare me pashaporta fallco bravo policia greke ,keta pune prishin ,te mira zbejn ,tralala moj talala

  1. tralala says:

   Ju lutem a ka ndonje nga komentuesit te ma
   perktheje pak komentin siper, se nuk e kuptoj
   gjuhen minori-greke.

 32. toni says:

  O Berisha largohu kam kohe qe i lexoj komentet e tua po nuk arrij te kuptoj se ku jeton ti ne hene apo ne diell.Ketu po duken gjurmet ti thu ku eshte ujku.I ke rreshtuar te gjitha partite qe do votosh kunder,po si duket je aq i zgjuar sa qe nuk e kupton qe nuk pyt kush se per ke parti nuk do votosh,po per ke parti do votosh,sa per dijeni per nje parti votohet.

  1. BERISHA LARGOHU, DO TE VOTOJ KUNDER PS-SE, LSI-SE, PD-SE AK-SE, DHE ASAJ PDIU-SE. says:

   Vota eshte sikret dhe e pavarur, pra kjo eshte demokracia!

   1. tani says:

    BERISHA LARGOHU, DO TE VOTOJ KUNDER PS-SE, LSI-SE, PD-SE AK-SE, DHE ASAJ PDIU-SE.

    Nuk e ke sekret voten ti joooo
    ti voton PBDNJ, sepse te mungon ne listen siper.

    Mi bej te fala Dules se ka qene edhe aleat me Berishen,
    apo nga te fryej era kthen gunen ky.

 33. alban4eva says:

  o njerez, beni gabimin me te madh nese ia hidhni fajin grekeve.. greqet bejne “punen” e tyre.. kete avaz kane patur gjithmone greket..
  skemi shtet, pike…!! kemi ne pushtet nje shpellar kafshe, qe ka shitur toka e dete te greku, pse tia hedhim fajin grekut..

  ceshtja e grekut zgjidhet shume kollaj, rrezim me tuc i Salehut nga karrigia, terheqje zvarre si qen dhe burg pa afat, te kalbet ne burg..

  dhe te vije ne pushtet nje person qe mendon dhe ben vec per Shqiperine, asgje tjeter, asnje interes tjeter mbi interesin e vendit..
  dhe shikoje ti si zgjidhet ceshtja e gerkut, ehehehe, si zgjidhet.. as nuk do quhet me ceshtje pastaj..

  cdo gje reciproke, si ma ban , ta bej, me tregove dhembet nje here, ti tregoj dy here, edhe tre biles..
  u vure kryq pasaportave te shqiptareve ne kufi? te gjithe greket qe hyjne e dalin ne Shqiperi, kryq te madh ne pasaporte.. pra, dhembe x dhembe.. per cdo gje, jo vetem per ceshtjen e pasaportave..

  dhe shikojeni pastaj si te respekton grek kurva..
  po ne fillim, duhet hequr zvarre Salehja, ndryshe gjendja keshtu do vazhdoje..

 34. xax says:

  epo pordha pjell e mutit esht o zazi

 35. taulent says:

  he se kan mar urdher nga Avramopoulos per shkak te vijes detare.
  edhe pse shteti si gjithnje patetik,besoj tek e drejta universale qe pasqyrohet ketu e 2 vjet ne Greqi.
  bej keq dhe keq do pesosh o Grek!

 36. Lefter says:

  Kur ishim femije mbaje mend se c,do prind i fliste femijes se vete dhe keshtu mbylleshin konfliktet Dhe kame respect per kete sjellje te prinderve tane .Perse nuk bejme edhe ne te njejten gje qe c,do te keqe qe ndodhe me ne te keqen ta kerkojme tek qeveria dhe politika jone,por dalim e shajme te tjeret ku dhe sharjen dhe mburrjen e degjojme vete e askush tjeter .Ketu mburren se jane shqipetare te vertet dhe ankesat i bejne tek greket a thua se prej andej e presin te stabilizohet gjendja shoqerore ekonomike .Dhe me e turpeshme eshte kur nuk te qujne shqipetare po nuk shave greket turqit apo serbet A thua se ne e ndertojme jeten tone kaq mire sa gjithe ballkani nuk do na nxinte Kur bertet ne dhome e nuk te degjojne ne guzhine mos pyet se te degjoj njeri ne rruge

 37. preshevali says:

  Do t’kisha thanë: pse shkoni ne kete shtet t’pshurrt,
  por ju kuptoj : zori.
  Zoti dhashtë dhe rregullohet Shqipëria dhe kta zorli e pshurrin ketë vend të sorrave dhe kthehen ne atdhe.

  1. Erdogani says:

   Po he mo , c’duan keta korraket e Albanise ne Greqi? Ske ci thua kesaj, se budallallek eshte ky. Te ikesh nga ekonomia number 1 ne Europ e Saleh Bej Berishes dhe te shkosh te ekonomia zero e kaurreve te Greqise, vallahi-bismilahi eshte cmenduri!

   Topestrafullah, larg nga Gerku, Serbi, Maqedonasi, malazesi, bullgari, Italjani dhe amerikani dhe te gjithe kaurret e europes. te na rroje Siria, Turqia dhe arabia dhe Allahu qofte me ne.

   1. Elines Pabuks says:

    katolicizmi me orthodoksine greko-bizantine nuk kane te bejne fare more malaka. njesoj te te krahasosh Krishtin me hitlerin. U bete ju te fandaksurit e falimentuar te viheni ne te njejten rradhe me katoliket e europes, ptu rrace e keqe nordafrikane !

    1. Erdogani says:

     Allah allah. Po une jam babai yt Erdogani. E ka thene dhe Saleh Bej Berisha kete, kur shkoi ne Turqi. Pis milet, si po shan baben ti! Javash javash efendi Pabuks, se do te bej harram babai.

     Hamdyryllah dhe allahu te ndricofte mendjen, efendi pabuks.

     1. Elines pabuks says:

      Tahipi eshte babai jot, i Karaxheferrit, i Karamanlis etj. etj. elinos more vromidho
      patsavoura

      1. Erdogani says:

       Efendi pabuks, po e tepron me duket, do te dergoj taborret qe te te presin koken me bismilahi. Ejvallah per rrespektin, por mos e krruaj shume baban, se te skuq me boje. Nuk ta them efendi pabuks, allahu qofte me ty, inshallah, qe te te ndihmoj.

 38. ha ha ha says:

  o preshevali bej turkoshak shko pi ndonje gote caj dhe kit burdam per ne siri tek 100 virghereshat aha ahaaaaaaaaa

  1. preshevali says:

   Haaaaaaa, ti lo ty ato virgjeresha, preshevalia i pret ktu n’gjermani virgjereshat e grreçis qe kan fillu me te madhe me ardh, po te zeza shum si maxhupe po ma çojn me zor.

   1. Elines Pabuks says:

    o preshevali a do ndihme me magjypet grcki ?

 39. Olimpi i Zeusit Shqiptar says:

  Ne qofte se Greqia i kthen shqiptaret,neve nuk na mbetet tjeter veç t’i kthejme greket per ne Greqi duke ua vene perpara A.Janullatosin,uzurpatorin e KOASH,dhe satelitet e tij.Shqiptaret nuk do te lejojne qe greket te ushqehen ne Epirin e Jugut shqiptar dhe ne Shqiperine londineze ndersa,shqiptaret te maltretohen nder kufinj nga administrata zyrtare greke pa ndonje arsye.Ju qe po shkruani keq per shqiptare dhe Shqiperine,deren e keni te hapur,largohuni nga kjo shtepi,te cilen,greket dhe sllavet e jugut e masakruan sa here qe paten kushte dhe rrethana te volitshme ne bashkepunim me ruset dhe evropianet pro-ruse,sllave dhe greke. Rrofte AKZ ! Do te jeme perhere ushtare te saj!

 40. tropoja 23 says:

  mire ua beri qe i ktheu ca duan shqipot ne greqi? une them ti kthejne te gjithe mbrapsht dhe te mos te ngelet me shqipo ne greqi..

  1. Erdogani says:

   Do zoti dhe e bejne kaurret e Greqise dhe i kthejne te gjithe, se do na ndihmojne vllaznit tone kosovar qe ti strehojne keta emigrante.

 41. Karamahmud Pashe Bushati says:

  Per kete problem, urgjentisht duhet qe kryeministri shqiptar t´i drejtohet Bruxelles-it, ose te jepe dorheqje. Paramendoje, nese e bene Gjermania me “grkljanosat parazit” qe jetojne atje te njeten gje!!

 42. genti says:

  Si gjithmone shqiptaret bejne sikur qajne e cirren per padrejtesite,sikur do bejne hatane,por ne fund fusin bishtin nder shale dhe ikin si dhi te zgjebosura.Nderkohe qe kthehen ne kufi si kope delesh nga ana tjeter mu ne syte e tyre kalojne kufirin anasjelltas per ne token tone dhjetera e qindra greke (perfshi minoritaret qe jane me te keqinj se vete greket)pa piken e problemit,dhe polici kokshpull shqiptar qe u rri gatitu sikur te ishin zoti ne toke.
  E pas kesaj behen disa deklarata per vota nga spahiu me shoke,por ne fund te fundit perseri si gjithmone Bollano vazhdon punen e tij te perditshme antishteterore ap i hyre gjemb ne kembe,Dule shkon ne seanca parlamentare edhe pse e urren me shpirt ate, si edhe Janullatosi qe lutet ne meshe per Berishen ne zgjedhjet e ardhshme,
  Mos te harrojme dhe milionerin nanoist “patriotin” Sh.Idrizi qe kercenon Greqine sa here qe ka pire ndonje gote vere me shume.Kjo eshte pak a shum panorama e patriotizmit te shtirur shqiptar.

 43. Karamahmud Pashe Bushati says:

  eleYΘeriskepsi thote”

  “Vazhdoni akoma edhe mbas 22 vjetesh te jeni nje popull problematik dhe mosmirenjohes.”
  _________________________________________________________________________
  …..kurse ju grkljanosat “kanacke” dhe parazit, jeni nji popull problematik ne gjithe Europe qe nga vdekja e lartemadherise se tije, Ali Pashe Janines, ai ishte ilaqi i smundjes kronike qe keni!

  1. Moderatori says:

   Dole prap ti Ballisti prej kosove? Ju thone mire juve Turqve te kosoves koqevare, sepse edhe ti koqe kanari dukesh nga komentet.

 44. monoteisti says:

  Mjer ai qe me tradheton mua tha Jezuesi.

 45. Global Knowledge says:

  Shumë mirë jua a bëjnë, se budallenj janë. E dinë shumë mirë që i keqtrajtojnë dhe prap në Greqi shkojnë. I kanë të gjitha mundësitë të shkojnë në çdo vend të botës pse shkojnë në greqi?!! Ndihen inferiorë dhe nuk kanë respekt për veten, prandaj lejojnë një cop fshatari nga fshatrat kufitare që e quan veten polic grek që ti keqtrajtojë. Bojkotoni Greqinë! Mos shkoni në Greqi! Janë një komb inegzistent. kombet janë bashkime mbi baza politike ose mbi baza etnike. mbi baza politike ëhstë shtetet e bashkuara ose kina që kanë në brendësi më shumë se 100 etni. komb mbi baza etnike ëhstë shqipëria, ku ka vetëm nëj etni ajo shqiptare, ose më saktë iliri pellazgjike ariane dhe sigurisht minoritete. Kur themi fjalën Greqi duhet të kuptojmë se po përdorim një term politik të shpikur në 200 vitet e fundit nga europa veriore të cilës i duhej një kulturë për tu identifikuar,mbi bazën e të cilës duhet të ndërtonte respektin për vetveten dhe parapërgatitjen për dominancën. Por e paqartë për historinë, shpiku greqinë. Ajo kulturë është kultura shqiptare, ilire, epiriote ariane pellazge helene. Banorët e kësaj kulture në thelb kanë qënë rezultat i bashkimit të një spermatozoidi dhe një veze që i përkasin ADN-së shqiptare (ilire pellazgjike helene gjermane austriake). Sigurisht që aty ka shumë të zinj të afrikës së veriut dhe vllehë. Këto të treja janë nacionalitetet e asaj që ju e quani greqi. Por dominanca ëhstë shqiptare, pra dominon spermatozoidi dhe veza shqiptare. Sidoqoftë duhet bojkotuar nuk duhet të shkojmë aty pa na u lutur që të shkojmë. Reagimet e dhunshme të tyre në këto vite, e kanë burimin tek konfliktualiteti që prodhon patologjia psikike, që është pasojë e gjënjeshtrës së madhe në të cilën jetojnë. Duhen disa vite të tjera që ata të pranojnë se janë shqiptarë. kur përdorni termin “Pranoj” si në fjalinë e mësipërme, bëhet fjalë për një proces psikik që bazën në raportet që krijon foshnja me nënën e vetm në muajt e parë të jetës. është një proces dhe një proces shumë i vështirë, ai i pranimit. Por kur të ndodhë atëherë do ndyshojë gjiçka.

  1. Anila says:

   Te dhjefsha ty dhe vezen tende ilire pellazgjike helene gjermane austriake.

   Po me trego nje veper apo shkrim ilir apo pellazgjik mor hajvan. Ne gjithe mesdheun antikiteti ka firmen ose helene ose romake.

   Mburrje idiote qe nuk te japin buke. Ne jemi cope cope ( edhe greket keshtu po behen) ti flet prralla.

   Te gjithe bejne si patriota te medhenj. Eshte e qarte se ne kushtet kur vet jane ne krize, greket nuk na duan. Cka do benim ne shqiptaret nese do na msynin 200 mije kurde apo afgane. Do tu hapnim shtepine ? Te jeni te sigurt se do i debonim.

   1. Elines Pabuks says:

    nuk po komentoj per alineat 1 dhe 2 se duket qe niveli i shkollimit tek ty qenka per tu deshiruar, tipike per njerez ngo zona rurale / fshati.

    Por, per alinean e fundit po ti them dy fjale.
    Nuk mund te krahasosh Shqiptaret me kurde e afgane, ketu duket niveli jot i prapambetur prej bulldun cengeli.

 46. tahipi says:

  O Shqipetar mos u merzitni se kur te shporret Saliu me banden e tij nga pushteti atehere dotja fillojme edhe ne tja kthejme reston grekeve qe punojne ne Shqiperi dhe ti bojkotojme te gjitha Bankat,firmat,mallra ushqimore te skaduara dhe pastaj te shohim reagimet e ketyre Gejve pastaj,sepse tani per tani ne skemi shtet prandaj sillen ata keshtu me ne.

 47. Anti talebani says:

  Sy per sy e dhembe per dhembe e do Greqia.

  Grekut po i dhe doren te merr krahun. Me teorine e kalit te trojes kane ecur gjithmone. Skam gje me popullin, e kam me politike beresit. Edhe kur jane ne pike te hallit shiko cte bejne.

  Po tja u kthejme edhe ne me te njejten monedhe. Ketu ka shume biznese. Te vere ca gjoba te konsiderueshme ne disa kompani, si fillim. E pastaj te shikojme si do reagojne.

  Ska forme tjeter me keta zagare. Tolerance zero

 48. Qytetari i vertete says:

  Ky eshte rast tipik i shkeljeve te drejtave te njeriut per levizjen e lire por eshte edhe rast tipik ku nje shtet duhet te mbroje nenshtetasit e vet nga kjo padrejtesi.A do te reagoje ministri i jashtem i Shqiperise per kete shkelje apo do te vazhdojme te jemi servile deri ne perulje ndaj nje shteti qe ne te shumten e rasteve na ka pare me syrin e armikut.

 49. DARDHARI says:

  Cfare presim ne kur shteti jone na ka mohuar ke degjuar ndonje reflektim te ministrise jashteme per keq trajtimet e shqiptareve?atakane te tjera probleme;si te hapin ndonje vareze greke ne burel ose te shesin ndonje cope toke,dhe te hapin sa me shume shkolla greke kisha greke dhe sa me shume xhamija dhe ferexhe .

 50. Eni says:

  Nuk e kuptoj pse kaq ekstremista dhe mediat ca leverdie kan qe ne te urrehemi me fqinjet grek. Ata psikolog qe do thone qe jam grek ose antishqiptare jam 10 here me shume Shqiptare dhe nga familjet me te vjetra. Te gjithe shtetet evropiane sidomos Belgjika , Gjermani dhe Italia ste lene te kalosh pa siguracion, pa lek, pa vend ku do rrish etj…… Ndersa greku po ben nje sy qorr kaq kohe dhe Shqipet po kalojne pa prob . Kishte raste qe disa persona nuk kalonin 3 mujorin dhe shoferet fallsifikonin vulat (vetem keta jane kthyer) megjithese greket thjeshte mund ti penalizonin per falsifikim kane bere perseri nje sy qorr. Kete qeveria Shqiptare e di shume mire dhe prandaj spo reagon dhe spo i hedh benzine zjarrit. Ju te tjeret qe shani Shqiptaret rac muti robt ku ti keni se di ca race jeni ju por Shqiptaret nuk kan qene kurre naziste ose kriminele lufte ne histori. Llogjika do fitoje sado qe te perpiqen disa te na percajne.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82619
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82619
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34866
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34866
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 5
      [name] => Sociale
      [slug] => sociale
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 5
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 6913
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 5
      [category_count] => 6913
      [category_description] => 
      [cat_name] => Sociale
      [category_nicename] => sociale
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X