mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Hetem Ramadani: Me anë të meditimit 20 milionë euro mund t’i bëj 100

Biznesmeni i njohur, Hetem Ramadani, para disa kohësh pohoi se meditimi solli shtatzaninë pas 16 vitesh, të bashkëshortes së tij Inva Mulës .

Absolutisht po. Inva ka kohë që mediton dhe ka arritur të zbulojë këtë mrekulli duke qenë pranë meje. Njeriu mediton me një qëllim dhe një nga qëllimet tona ishte të kishim një fëmijë. Bëmë disa vizita në mjekë të ndryshëm dhe na thanë që është shumë e vështirë për një grua që ka 16 vite që nuk lind, të mbetet përsëri shtatzënë. Unë përsëri besova te forca e universit dhe vendosëm që të mos bëhemi pesimistë dhe akoma më pak t’u dorëzoheshim metodave të reja të shtatzënive, sepse donim që gjithçka të vinte ashtu si Zoti e ka vendosur që të lindë një fëmijë, dhe ia arritëm. Kjo është mrekullia e meditimit, aq sa edhe mjekëve u dukej e pabesueshme”, është shprehur ai.

Dhe jo vetëm. Në një intervistë për “GSH”, ai ka pohur se meditimi i ka ndryshuar jetën aq sa  nëpërmjet tij, 20 milionë i kthen në qindra milionë euro.

Kontakti me vetëdijen, me spirit-in  e zmadhon kreativitetin dhe risinë, këmbimin e informacioneve, mendimeve dhe ideve, që sillen në fushën unike energjike. Të mos harrojmë edhe mendimi është energji. Më tutje kontakti me fushën unike energjike rrit dëshirën, qëllimin me gjasën e ngjarjes. Kështu, rastësitë, në fakt nuk janë rastësi. E gjitha kjo më mundëson të meditoj, të mos punoj fare dhe, nga 20 milionë, t’i bëj disa qindra milionë euro”, ka deklaruar Ramadani.

55 komente në “Hetem Ramadani: Me anë të meditimit 20 milionë euro mund t’i bëj 100”

 1. Vlora1912 says:

  Ehhhhhh….Inva Inva Inva!!!!!!

  Krenaria kombetare e pazvendesueshme ne art, na qenka martuar me nje Fallxhor qe flet ca llafe shqip…..Me vjen vertet keq..

  1. tra la la says:

   po cte bej Inva te mbaj shkopin e flamurit si ti dhe vlonjatet e tjere, apo te perpiqet te jetoj sa me komod?!!!!!!!!!!!!!!!!! se ju vlonjateve shkopin ne dore u la Saliu se me flamurin fshin bythen cdo dite ai. ne det nuk ju le te hidhni as komerdare. rrini si bufa tani dhe mbani shkopin krenar.

  2. Asigjo t’cuditshme s’ka ketu. Ene Doktori me meditim e ka shumfishue pasurine e tij dhe familjes. Osht i teknike qe ja ka mesu Ilir Meta.
   Kokelopa osht specialist i meditimit.

   1. meditimi says:

    thone qe me meditim edhe sala eshte tu u perpjkej me bo femije me Lirine, dhe ka per tja arrit me beosni. ne mos me lirin me jozin patjter. o pika inva keni shku per shele, me kete gomar qe paske marr. po meshoja medititmit se nga 1 klione qe mund te kesh i ben nja 50 me kete fyellin motra.yps xhixhi

  3. Dardan says:

   Vlora1912 ,,,Sikur tishte martuar me ndonje Vllehe Greke Ortodhokse si thua ti vlora1912, po ti sa llafe flete Shqipe oo i mjere ku ka kapacite nje brek grisur qe sillet verdalle me 5 leke ne gjepe te paragjykoje nje miliarder Shqiptare ,, Pse ti nuk je askushi edhe pse na flet shum llafe Shqipe. Sa keqe qe ti edhe pse flet shum llafe Shqipe nuk je kerkushi ndersa Hetem Ramadani qe flet dy llafe Shqipe esht nje nga Biznesmenet me te njohur te Ballkanit, Kesaj i thone pirdhu ti pirdhu noshta shliroheshe.

   1. turi says:

    O dani,pike se pari nuk te keshillohet nga mjeku qe ta kruash shume me leberit se mund te te zeri kapslleku pastaj! Pik se dyti, kosova ka boll figura per tu krenuar dhe vetem nje cop mishi si ty mund te kerkoj te krenohet me nje idiot si ramadani, i cili e dime se si i ka bere leket… Por keta te paaftit, pasi iu bie telebingoja si i ka rene dhe koco kokedhimes, apo ilir kokeqepes, kane qejf te shpikin se kane super aftesi,nga ato te tipit starwars.mgjth kir e paske me kaq qejf, pse nuk i fut nje meditim dhe ti e shif te besh ca miliona qe mos te na shkruash me ketu?!

    1. Argita_B says:

     Me ka rene rasti ti njoh te dy, dhe Ivnen dhe Hetemin. Eshte e çuditeshme qe njerez qe jo vetem nuk i njohin po as nuk i kane takuar te pakten ndonjehere, japin mendiée ketu sikur te ken bashkejetuar me ta.
     Ramadani eshte sigurisht biznesmeń dhe si i tille i prirur te “prodhoje” para ne sipermarjet e tij. Po kjo nuk e pengon as te jete njeri i kendeshem´ me dijes bujar dhe i sjellshem.
     Ramadani ka mare me koncesion minierat e kromit para 15 vitesh dhe ka bere tregetine e tij, gje qe e bejne me mijera sipermares ne bote.
     Bolle shfryte vrer neper forume se nuk u ka fajin Ramadani.

    2. LinaPeja says:

     Po mire e ke Kosova krenohet edhe me Inva Mulen qe eshte me origjine nga Gjakova 😉 Por ky Ramadani i paska shit drut.

   2. ciku says:

    O dardan, po pse o brekeqepur nga leket maten njerzit? Keto punete meditimeve jane pak si trushpelarje per tu marr lek njerezve. Pastaj sa per info Inva eshte gjysem ruse nga e ema or tai shoq.

 2. e verteta says:

  C`jane keto perralla!
  Pa punuar i shtohen leket. Pa bere Yp-Xhixhi nuk mbetet shtatzene gruaja, medito sa te duash. Te ka rene bixha, bej qejf e mos na lodh koken me budallalleqe.
  Tung.

 3. Dean says:

  Ky qeka si saleh birisa.Edhe ai sa here qe mediton e nxjerr Shqiperine shtetin me te zhvilluar ne Evrope,me te ardhura te larta per fryme dhe me papunsi te vogel,por qe do e zgjidh ne mandatin tjeter.

 4. elio says:

  Ky qeka tamam bure per Inven…se ajo vetem pare do..edhe te kete ndonje budalla afer…Inva Medito edhe pak se mos te del ndonje burre tjeter afer…

 5. LOLA says:

  hahahahahahhahah nga e ka gjetur kete toç kuklle kjo o figureeeeee hipja inves mos e ler te meditoje shume se do ti ngjaje komshis femija pastaj o rrottteee kkkkkkk

  1. ciksi says:

   hahahahahahahahahaahaa, po ku kishe humbur moj LOLA? Vakantie ?

 6. Drini says:

  Hetem , hidh nje sy nga komshinjte edhe nga ” miqte” pa leri perrallat me fallxhor!

 7. Elinos Pabuks says:

  ja dhe nje rrumpalle qe u ngjan prifterinjve greke.

 8. puci says:

  uahahahha e pse ka pjerdh nga trute ky mavriu…o xhaxhi po leri keto tashi… ne vend te milionave, mbill ca lesh ne koke se te ka dale tulla si fushe aviacioni….ahahahahahhaahaha

 9. ela says:

  Inva ke lene Pirron per nje …….
  Une sdi as si me e qujt kte mi gru, nejse se ka lek fundja dhe ty mund te te mjaftoje kjo, po ti je legjende sbesoj te kesh rene kaq poshte sa te martohesh per lek.
  Gjithsesi urime per femijen por nese vertet ke ngel shtatzane me meditim une si studente mjekesi(vit 6)dhe thuajse mjeke) te them qe eshte e pamundur.
  Nese me Etem ka pas vetem meditim kushedi se kujt do ti ngjaje ky femije.
  Nejse pune e madhe fort ti per mua je nje personalitet dhe nje talent i rralle.

 10. HABIA says:

  Magjistari RAMADAN deshi te thoshte se duke shitur droge neper Evrope dhe me tej nga 20 milion Euro i ben 100 milion. Ky eshte meditim i Tij.
  Ai e di shume mire kete biznes. Sipas ” teorise ” se tij nuk duhet te kishim qindra milion te varfer neper bote , edhe ata meditojne por nuk merren me shitje droge prandaj jane te varfer.
  Yrrish o RAMADAN yrrish ishall na thua ndonje xhevahire tjeter sepse ate Lopen e more vetem te maskosh bizneset e Tua te pista.

 11. Vis çerri says:

  Te dashur komentues, o jeni te verber ose analfabete. Po cfare fallxhoresh flisni? Mbyteni me dy pika uje gazetash. E tmerrshme! Dhe ju te gjithe do jeni ata qe do votojne neser.
  Nese ka nje zot na ruajte!

 12. ky ja kalon dhe saliut, hajde kokra e mashtruesit hajde,inva paska qene materialiste,

 13. sintia says:

  po lere
  mo meditimin e ramadanit ka ber ndonje invitro
  po inva me menopauz 48 vjec ha ha ha

 14. drejtesia says:

  MOS JE GJO KUSHURI ME SALEH BERISHEN TI LALE SE DHE AI THOTE PO ECIM NJESOJ SI KINA ;AKOMA JU MASHTRUSA ORDINERA DUKE RREJT NUK E PASKE MARR VESH ME DUKET SE KON VDEK BUBALLENJT OR ZOTERI MEDITIMI

 15. komentuese says:

  Nuk është ideja që ka medituar ditë natë dhe është zgjuar një ditë të bukur shtatzanë, o njerëz! Nëse do kishit lexuar diku diçka për meditimin, apo do kuptonit më mirë çfarë është shkruar ,ë lart (mgjth xhaxhi Hetemi e vështirëson këtë gjë me mënyrën e tij të të shprehurit) do kuptonit që meditimi të ndihmon të realizosh atë që dëshiron shumë, si edhe lutja…po patjetër që duhet të pëunosh për të …ditë edhe natë!

  1. analist says:

   Me ke flet,me budallenjte qe komentojne ketu?
   Keta rrypat ktu kujtojne se ai ka thene “medito e dashur” dhe simsalabim mbeti shtatzene e shoqja. Po meditimi nuk nenkupton moskryerjen e mardhenieve seksuale or njerez budallenj,njeriu vetem me forcen e mendimit nxit nje proces te caktuar brenda trupit te tij dhe me sa duket Inva (mbas dhe para pallimit me Hetemin a ke te ket dashur) ja ka arritur.Kaq e thjeshte eshte puna.

 16. Hasoni says:

  Zoti Ramadani ka te drejte. Ne nga anet tona “meditimit” i themi “e qime”. Por ka shume mundesi qe zoti Ramadani vertet mediton, ndersa nje tjeter “mediton” me Inven.
  Urinime zoti Ramadani!

  1. coni says:

   Hasono, je i madh kom qehs me lot, kjo e qeshme eshte tip medititmi si nga anet tuaj, u prisha fare tu qesh-meditu

 17. Germia Prishtina says:

  Po ky tipi me forcene shpirtit e meditimit ka arrijte ta dergoje ne jeten e amshuar Rexhep Lucin, arkitektin prishtinas…aftesi se jo mahi.

 18. Ivani i madh says:

  po mos e ke gje Berishen me qe jeni nga nje ane se dhe ai mediton e shkallon dhe pasuron familjen e klanine tij mos eshte ne gen andej nga ju apo ka donje sekret tjeter qe te dalim te gjithe ne dielle e vetem te meditojme e jo te punojme.Nje fjale te urte i thone paraja dhe zoti me pare te mer mendjen pasaj ymrin o i rjedhur dhe ti drejt asaj ruge je .

 19. valter says:

  Sa kam qesh me ket lajme, po ky na qenka si puna e frymes se shenjte me Shen Marin qe ne kete raste na del Inva. Shiko moj Inva se mos na del ndonje jezuz i vogel dhe na ndryshon prap boten se ramadani e mori perfaqesimin e universit ate te zotit desha te thosha.
  Nejse ti lem shakat dhe ti urojme Inves nje lindje te mbare dhe jete te gjate femijes se e kemi nje ambasadore te mire ne Europe!

 20. mirana says:

  Zonja Inva je ne rregull le ate djal flori more kete plakush.

 21. MEMEDHETARI says:

  Kur isha i vogel me pelqente te mesoja poezi permendesh…
  Nje prej tyre ma “solle” te fresket mbas 50 vjetesh,o Hetem Ramadani:

  “Prej shkolle erdh Fredi per pushime
  I ditur,i mesuar,
  Te gjithve desh t`u shiste mendje
  Qe ishte djal` i zgjuar…

  Keshtu ne drek` i tha babait
  – Dy zoga shikon ti
  Te pjekura ketu ne tave
  Por une i bej tri!…

  Ja,nje dhe nje na bejne dy
  Kjo dihet,s`eshte cudi-
  Por po te shtoj dhe une nje
  Te gjitha bejne tri!…

  – Tamam,tamam – i tha babai
  Gjersa na dalin tri-
  Do ha nje une e nje mamaja –
  Te treten haje ti…” 🙂

 22. alalum says:

  inva gabim qe je martuar me kete ghyzel ,me mir do ishte dardani prej kosovet ,islamist koke dhe kembe ,do te ngrinte marmiden 5 here ne dite

 23. m says:

  kesaj pune ja ka gjet ilaqin cekja i beratit ha grosh e iiippppp gjigji iiiiiiip gjigji

 24. tironcja75 says:

  E IVNA ZERIN PO…PO MENDJEN JO.

 25. Dritan says:

  Pershendetje,

  Shoh qe disa ekane keqkuptuar Meditmin. Meditmi eshte aftesia te shkosh pertej Mendjes. Aty eshte nje zone e re e paprekur. Ne ate qe gjuhet dhe Universi, Zoyi apo qujeni si te doni, eshte enrgjia qe ne na jep jete. Nese mire perdoret kjo atehere shume gjera mund te arrihen pa pasur probleme. Kete te drejte dhe kete energji e ka cdo kush ne dore per ta arrire dhe perdorur. Nuk ke nevoje te besh shkolle apo te marresh leje. eshte drejta e cdo kushi. Nuk ka lidhje as me falxhore, as me magji as me nje gje…por ne rradhe te pare arrijeni sepse mundeni pastaj shiehni vete.

  Gjithe te Mirat

  Dritani,

 26. Sadriu Austri says:

  Aksidentalisht hasa ne kete artikull, dhe pasi lexova edhe artikullin i cili me pelqeu shum poashtu lexova komentet per te cilat eshte me te vertete per te ardhur keqe ne perjashtim te disave . Une jam Student ne vjene dhe poashtu krahas studimeve punoj edhe per teatrin e operes . Mburrem aq shum dhe krenohemi me Inva Mulen e cila kohe pas kohe kendon edhe ne operen e vjenes e sa i Perket Hetem Ramadit eshte shum keqe te shkruash komente te pahijshme nese nuk e njihni se une personalisht kam takuar at njeri vetem njehere mirpo si Hetemi poashtu edhe Inva jane me te vertete dy Ambasodore te medhenje te shqiptarise . Hetemi sa per informacione jo vetem qe eshte nje bisnismen shum i madh dhe i sukseshem por para se gjithash eshte nje njeri i thjeshte dhe nje patriot i madh i cili beri shume per kombin shqiptar . Ishte ai i cili e shkriu nje pjese te madhe te pasurise se tij vetem per UQK-ne . Te Krahasosh Hetemin me salen e balen e lalen ehste me te vertete turp sepse Hetemi sikur te donte do ishte edhe President i Kosoves dhe do ta pritshin me duar hapur e gjithe qeverija por ai edhe pse beri me se shumti ne periudhen e luftes , pas perfundimit te luftes vazhdoj jeten e tije dhe iku nga politika .spo du me ja u lodhur koken tani duke shkruar per te se duhet me shkru nje liber mirpo ju lutem para se te ofendoni dikend , shikoni apo shfletoni njehere per at Person . E Si shqiperija edhe Kosova e gjithe trojet Shqiptare duhet te Mburremi me njerez si Inva dhe Hetemi . Me rrespekt : S.A- vjene

 27. bedri says:

  O nejrz o gomart e perendis juve ua ka myll shejtani syt po prej kohes,
  së Skender beut e deri diten e sotme si Sali Berisha nuk ka pas as nuk ka me pas.
  Po ju ishit shejtana juve po ju drejdohem me “ZEMER GREKE”
  kta biznesmen si na ka urrdhuruar ALLAHU mos i nënqmoni o njerz që folni shqip me zemer greke.

 28. Ali Ramadani says:

  dua qe tu terhjek nje vrejtje shum serioze disa emrave anonim qe shkruajn pa asnje vetdije,,ndaj Vllaut tim Hetemit ,jo per rastein e RexhepLuci o te tjera mos te hyn ne telashe me vetevehten por te njohin vetevehten e tyre qe mos te komprimitohemi pa aresye dhe pa te vertetat ,,kujdesi dhe vetkujdesi eshte me i rendesishem per qde kend dhe pergjegjesi per vetevehten e jetes private shoqerore dhe ligjore,,qdo kujt sot ne shekullin 21 i flasin veprat e pastra dhe rezultatet e tyre e jo shantazhet dhe urrejtjet,,ju falemnderit nga te gjith komentuesit ne veqanti per ata qe japin komentet me te sinqerta!

 29. Ajg says:

  Sa idiotesira jane shkruar! Si z. Ramadani ashtu edhe znj. Inva jane dy shqiptar te medhenj e te suksesshem ne saje te talentit dhe punes se madhe. Jane nje cift per tu pasur zili dhe per tu marre shembull. Jeta personale e tyre eshte ceshtja e tyre, ne duhet te punojme shume dhe te mesojme prej tyre. Znj. Inva nuk ishte nje femer e padale dhe ra ne dashuri me leket e z.Ramadani. Ajo ishte nje personalitet i shquar dhe marredhenia a tyre duket nje histori e ndjere,teper e bukur qe me siguri do zgjase gjithe jeten.Pervecse te suksesshem mua me duken shume fisnike qe te dy!
  Suksese dhe harmoni te dyve!

 30. I semuari says:

  pershendetje si mund te kontaktoj me ju me shkruani ne e-mail
  ju pershendes

 31. Jozefi says:

  Duhemi te jemi te lumtur i gjith populli shciptar, ce kemi njerz si eshte zotri Hetim Ramadani, me vjen shum kec se kemi ne popullin ton edhe njerz ce nuk duan ta shohin te verteten por e kan shpirtin e kundershtimit. Per fat te kec te gjith ata komentator te cilet shkruajn komente arogante dihet se nuk e dojn te verteten por jan si thuhet demeli nuk don ta kupton puntorin se nuk do te ishte demel po ta kuptonte njashtu ke ta nuk mund ta kuptojn cka do me then meditimi ( lutja) zotri Ramadani ju uroj te keni jo nje femi po edhe 100 se per njerz te afte e te mir si ju ka nevoj populli shciptar

 32. IKRASNIQI says:

  Z Ramadani është njeri fenomen,ashtu ka qenë edeh kur punonte si shef i laboratoriumit në KNI,,Ramiz Sadiku,,në Prishtinë.Talenti i tij tani ka shpërthye edhe në lami tjera ejo vetëm në profesion.Kam dëshirë t,a takoj dhe të bisedoj më shtruar për veprimtarinë e tij në Meditim dhe biznis.Kam punue në një firmë me te dhe gjithmonë ka qenë mbi të tjerët!E përshendes

 33. ERMALI says:

  Nuk mund të them asgjë tjetër përveç thënies së famshme të Jezu Krishtit “o Zot fali se nuk din se çka thonë”

 34. atullahu says:

  cka them hani buken tende bani gajlet e huaja

 35. Sabrije says:

  Po ju marr lakmi ju urolig fat dhe lumturi edhe sikur te zgat ni koh shum te shkurt ja vlen Qe jeni bashk.njeri vetem nje her jeton!!!!!!!!kisha hanger drek me ta dhe kisha dasht me pi kafé pes jo Invasjon asht e pa diskutushme!!!!!!

 36. Cillosh says:

  Edhe metimi ktu cfare jan ktu fallxhore

 37. Ali Lena says:

  Per emrin T’uaj si veprimtar, biznismen dhe atdhetare kam ndegjuar nga me shume burime e vecanarisht nga djali im i cili Ju adhuroan pa mase dhe eshte krejtesisht ne detaje rrethe veprimtarise Juaj e cila sa eshte humane aq patriotike.Djali ben c’mos dhe se shpejti do t’Ju kontaktoj.
  Une sot pata rastin t’Ju ndegjoj ne YU-tube ne interviste me z.Milahim Zeka dhe jam i befasuar nga ate qe ndegjova…JU LUMT dhe krenohem qe kemi kesi veprimtaresh nder shqipetaret.
  U habitem te gjithe atyre komentuesve qe ndoshta nga aspekti i xhelozise ose paditurise,me tendence komentojn pa asnje far turpi sikur me qen debila dhe pa pike morali.
  Uroj qe Juve nuk do t’Ju demoralizojn komente te tilla.
  Une dhe familja e ime Ju deshirjm shendet te plot Juve, familjes dhe mbar njerzimit qe Ju adhurojn, me deshire qe te vazhdoni te kontriboni edhe me tutje.
  Me shpres se nje dite do t’Ju takoj edhe une, Ju pershendes nga zemra.

 38. Muhamet says:

  I nderuari Hetem!
  Quhem Muhamet Veliu,nga Suhareka.Mirrem me biznes nga viti 1992.Me pak fjalë po ju drejtohem se besoj se do te kam nji mbeshtetje nga Ju si morale e ndoshta edhe ne forma tjera ne fushen e biznesit tim te cilin e zhvilloj qe nga viti 1992.
  Juve ju kam ndegjuar pjeserisht ne emisionin e Milaim Zekes”Pa rrotulla”,per ate edhe kam qen pak sa i mahnitur per pershkrimet tuaja ne sektorin e biznesit si dhe nga ai qeshtjes humanitare.Por ajo edhe me e lavdishmja e juaj ishte ajo qe keni qen edhe financier shume i inspiruar i Lufets sonë Clirimtare te UCK-es.Nji prej faktori te kesaj odiseade kam qen edhe Unë me te tre vllezer per zonen e Pashtrikut,brigada 123.Jam nji nga faktoret kyq te aktivitetit politik tani ne Suharekë.
  Krejt ajo qka eshte dhe qka me shtyri te Ju drejtohem permes kesaj shkrese,tani jam ne vlugun e madh te investimeve ne nji nder fabrikat e cila do te kam per veprimtari Perpunimin e frutave(Rrushi,mollë,frutat malore-boronicë,dredhëz), dhe extrahimi i extrakteve te tyre-si lendë e parë per prodhimin e lengjeve te frutave.
  Nga biseda qe kam pas keto ditë me njërin nga koleget e mi i cili kishte qen emigrant ne Zvicer,por tani iu eshte kthyer biznesit ne Kosovë,me mjoftoi per historikun tendë,mundesin e perkrahjes morale e profesionale deri te mundesia e gjetjes se koridoreve perkrahese per jetesimin dhe ndertimin e kesaj Fabrike te ardheshme ne komunen tonë-Suharekë.
  Tani punë kryesore kam prodhimin e Lengjeve freskuese,ndertimin veq se e kam filluar,kam shkuar deri ne nji far mase.Pengesa ka nga grupacione te ndryshme,perkrahja eshte ne minimum permes kredive afatgjata,edhe ate deshirojne me dhenje te mitos,ndersa grante nga faktori nderkombetar kam filluar te perkrahem.Por ajo me e rendesishmja qendron se tani do ta kam fazen perfundimtare per ta realizuar e jetesuar,qe te jem ne tregun e vendit dhe ate jasht tij me kete prodhim i cili eshte bukur i kerkuar.
  Ju lutem qe po te keni mundesi,me sugjero dhe orjento,se nuk do te zhgenjehemi si biznismen me pervoj mbi 20 vjeqare.
  Po te prodhosh extrakte te frutave,ateher do te krahasohem me shume firma prodhuese qe kan pervoj me dekada,siq janë:ETOL-Celje,ESAROM-Austri,Wild-Gjermani e disa te tjera te cilat nuk po i permendi etj.
  Pres sugjerimet tuaja frofesionale e Humanitare.
  Ju pergezoj me shendet te mirë, harmoni ne familje dhe punë te mbar.
  Me nderime nga Mr.Muhamet Veliu,prof.i dipl.i biol.
  +386 49 113 204 dhe +377 44 113 204

  1. mihrija says:

   A ke marre ndonje pergjigjie more zotni Mehmeti nga ky Hetem Ramadani se ai ka ndihmuar gjithe bote….
   Kuptoni mor njerez te shkret se jane te gjitha pellavra ose si thone me gjuhetn e meditimit iluzione…
   ehte mire ta publikosh pergjigjien se pake dhene edhe dy numura telefon

 39. Louise says:

  Me vjen vertet shume keq qe pa patur njohuri per meditimin, a bioenergjine te komentoni mbi jete e njerezve.
  Besimi mbi cdo gje alternative ashtu sic eshte besimi tek Zoti jane relative.
  Jo cdo njeri eshte i dizanjuar per te besuar…, po cdo njeri eshte dizanjuar qe te ruaj rregullat e etikes dhe te mos ofendoj besimin e dikujt tjeter.
  Njerezve qe kane nevoje per ndihme nuk sherohen nga medicina po nga forca e besimit…

 40. iliri says:

  Per fat te keq (ndonjehere edhe te mire)jeta ka vend per me shume se nje dashuri. Por, nga njohja qe kam me Inven dhe Piron qe ne Liceun Artistik me vjen keq per divorcin e tyre. Me siguri Pirua kur e sheh Z.Ramadani, mendon se c’ka me shume ai nga une qe i rrembeu zemren Inves? NE fakt asgje (pervec parave), ai eshte nje kalkulues i ftohte pa asgje artistike qe mund te terheqi nje femer e aq me shune nje artiste. Mesa duket paraja sundon boten…..por jo vetem paraja, nje femer ndonjehere kerkon te sundohet,kerkon nje sup te forte per tu mbeshtetur. Por…….shpejt a vone nje shpirt artistik si i Inves do pesoje nje zhgenjim shume te madh, do ndieht bosh perkrah tij se paraja eshte dicka por jo gjithcka.Hija e atij djali te mrekullueshem qe la do ta ndjeki pas gjithe jeten.Do krahasoj gjithe kohes mes atij qe ka dhe atij qe ka patur. Kuptohet peshorja anon nga rinia nga artisti, jo se dashuria eshte prone vetem e artisteve por ate qe fal nje artist ne dashuri veshtire ta japi dikush tjeter.

 41. me vjen keq qe kemi ende njerz qe Mirren me pun te huja zoteri ramadani asht nje njeri qe kam respect per te thot nje fjale popullore ,hani ne kalanic te juven e mos kqyrni ne kalanic te hujen >zoti e shperbleft ket njeri per veprat qe I ka ber e per para qe ka thot edhe vet kurani kush jep edhe merr e kshtu qe pastroni zemrat o populli im bonu me zemer gjere se e mira e sjell te miren

 42. kristo says:

  Te gjitha komentet negative kunder ciftit te shkelqyer Ramadani i konsideroj si mbeturinat e fundit te egersise se pazbuteshme te Kosoves e te Shqiperise. Ata jane inatcore xheloze te pafuqishem, thjesht pa asnje vlere. Mire eshte te mos i kesh as fqinj se te njollosin rrugen ku kalon. Po i qajne hallin kalorsit se i varen kembet. Ikni o te mjere hani nganje tas me fasule….shkruani me emra fallco si burracake. Ju edhe prapanicen ka mundesi qe ta fshini akoma me gisht….!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34774
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34774
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 14
      [name] => Lifestyle
      [slug] => lifestyle
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 14
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 22594
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 14
      [category_count] => 22594
      [category_description] => 
      [cat_name] => Lifestyle
      [category_nicename] => lifestyle
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X