#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Si e futi në kurth biznesmenin juristja 24 vjeçare

Një biznesmen është gjobitur pasi ka rënë pre e një rrjeti mashtruesish. Ata e kanë shantazhuar biznesmenin pasi kishin dijeni të plota rreth familjes së tij, banesës dhe aktivitetit privat.

Ervin Gjana dhe Altin Dardha kanë grumbulluar informacion të bollshëm rreth biznesmenit 36 vjeçar Julind M., të cilin e kanë ndjekur hap pas hapi duke mësuar rreth të ardhurave që siguronte nga aktiviteti tregtar, identitetin e fëmijëve dhe gruas. Pas marrjes së këtyre të dhënave ata kanë ngritur aktivitetin për të futur në kurth biznesmenin duke futur në lojë një juriste nga Tepelena, 24 vjeçaren Raviola Lila.

Ajo ka nisur të frekuentojë lokalet ku ka qenë biznesmeni dhe ka nisur të flirtojë për disa ditë me radhë derisa ia ka arritur qëllimit për të krijuar një lidhje intime. Në një nga takimet e radhës, ata janë ulur fare pranë duke përkëdhelur dhe në ato momente ka ndërhyrë Gjana dhe Dardha duke e kërcënuar dhe ushtruar dhunë verbale mbi vajzën për veprimet e pahijshme që kryente në publik. Pjesë e ofendimeve është bërë edhe “i dashuri” i saj dhe loja ka vazhduar aq sa njëri ka tentuar ta godasë, por tjetri gjasme e ka mbajtur dhe pas sharjeve janë larguar.

Me lot ndër sy Raviola është viktimizuar përpara “të dashurit” biznesmen duke i thënë se ato persona e kërcënonin vazhdimisht dhe se ishin shumë të rrezikshëm.

“Nëse më do siç më ke thënë, duhet të më largosh nga këta tipa, pasi ndihem e rrezikuar”, i ka thënë vajza biznesmenit, ndërsa është larguar për t’iu bashkuar grupit.

Kaq ka mjaftuar që biznesmeni të bëhej pjesë e shantazheve duke i kërkuar shumën prej 100 mijë eurosh duke e kërcënuar me familjen.

Ai iu ka thënë që nuk e dispononte atë shumë, por ata i janë përgjigjur se: “Nëse gjendesh keq, atëherë paratë mund t’i paguash me këste, 25 mijë euro kësti”, citohet në gazetën Shqip. Ata kanë lënë datë takimi më 23 nëntor, ndërkohë biznesmeni ka nisur bashkëpunimin me policinë.

Siç e kishin lënë, ai ka shkuar duke iu dhënë lekët dhe në momentin që Altin Dardha dhe Ervin Gjana kanë marrë zarfin, janë arrestuar në flagrancë nga policia. Gjithashtu në pranga ka përfunduar edhe Raviola Lila dhe shtetasi Rustem Koçi, të cilët akuzohen për gjobëvënie.

Mësohet se hetimet për Dardhën dhe Gjanën kishin nisur kohë më parë, pasi dyshoheshin se shpërndanin drogë pranë gjimnazeve të kryeqytetit. Ndërkohë që “joshësja” Raviola ishte njëkohësisht edhe e dashura e Gjanës.

22 komente në “Si e futi në kurth biznesmenin juristja 24 vjeçare”

 1. coku says:

  ky gjana mos e ka gje JEMIN GJANEN!

 2. dritani says:

  “Juriste”!!!!!!!!!!

  O TemA!
  Kokrra e kurves thoni. E mos e paci as ne lagje!

  1. Sallomi Yzberishtit says:

   kto kurvat na i moren ment krejt,se din me ta kanoq koken e palles.
   e moj ravjola,a po vjen ke lala se kom salc boloneze per tyne,se qonke si shpirt.

 3. Tironci Lugano says:

  Shume te ” forta” dolen dhe keto nga Tepelena.

  1. tepelena says:

   Tepelena guri i thate trima burra e trima grate
   .

   1. dritani says:

    E ngaterron pak me Leskovikun por s’ka gje. Shqiperia rrumpalle eshte.

    Leskovik o gur i thate …

 4. loshi says:

  Po te ishte biznesmen i vertete keta dy shoket e kesaj kurve do ti kishte cuar per lesh k…,per kete bukuroshen do ja kishte gjetur vendin te punonte ca kohe per te bo 100mije euroshin.Iku koha e gjobave akoma nuk e kane kuptuar keta morracake.

 5. isuf@metalla says:

  Fytyre kurve a kjo eshte dashnorja e Metit te portokllise biznes leshit.

 6. ermiri says:

  Tipa si kjo “juristja” jane kontigjenti i ardhshem i krimit me kollare.
  Pra kujdes njerez nga llumi i parfumuar.

 7. ermal says:

  Pas marrjes së këtyre të dhënave ata kanë ngritur aktivitetin për të futur në kurth biznesmenin duke futur në lojë një travestit nga Tepelena, 24 vjeçarin Raviola Lila. Ky eshte lajm

 8. ATB says:

  Si duket u ka pelqyer shume filmi Derailed 😀

 9. tirona re says:

  Raviola… emer makaronash dhe fytyr baxhelle… vdesim per i cop p..h

 10. Tepelenci says:

  Ueee ca shurre kjo. Juriste kjo o zot imagjino si i ka mor provimet tek Justiniani se atje ka maru

 11. dua says:

  me pelqen ky lajmi, i leztshem. dhe alamet pi.d.h. me ne fund del njona qe tall trapin me kta katnaret burrat shqipo. se u cam tu lezu lajme ku shqipot rrahin vrasin dhe gjymtojne grate. fatkeqsish femrat se kan kuptuar akoma qe dhe ato kane te drejte te mashtorjne te vjedhin dhe te tellin trapin.

 12. Udheheqesi says:

  Do te jete juriste e dale ga universitetet ikujbator qe jane hapur kudo. O SE me e sakta te universitetet private,ku rendesi me te msadhe ka shuma e parase se sa procesi mesimor. Faktet tregojne se shume persona me mesatare te shkolles se mesme 5apo 6 kane dale ne keto shkolla me mesatare 8 e me e shumta me mesataren 9 apo 10. KU te gjithe deputetet jane bere be 2 -3 universitete brenda vitit. Jo shume prapa qendrojne edhe universitetet publike.Ketu ka rendesi me pak leku e me shume partia,sepse profesionaliznmi eshte i zgjidhur ne vartesi te partise. Prandaj dhe zonjeza ka qene shume e pergatitur per keto marufete.

 13. luma kuqe KUKES says:

  Kjo femer kaq e bukur pse ska shku me taku Berluskonin merte 100 mije ne nate.I mjaftonte fetem nje firme nga Berisha.Mos i pengoni femrat e bukra zoti Berisha lereni te vijne ne Itali.Ju kujtohet takimi?

 14. Tepelena e Ali Pashes. says:

  Per tirona prej lugano mos e kruaj me tepelensit se ti thyejne brinjet

 15. mergimtari fv says:

  Té gjithe ju zaberhone tallni bythen me keto pislliqe te bosave te sotem ,bosa pabuks te djeshem te rritur shumica me buk misri qe sot na zekan dashnore dhe pse jane te martuar e me femije , keta pisa meritojne kete perfundim te turpshem dhe ndarje nga grate e femijet , vene dy lek dhe kujtojese kane boten ne dore , ata te rinj te ketyre komedive jane prodhim i ketyre horrave , Shqipetaret po horrllepsen ne pafundesi , shkaterrim total i familjes dhe prepektives se e ardhme .

 16. Mallakastrioti says:

  ….@@@Po te shohesh serialin televiziv Grek:(Pame stikhma)_Veme Bast..
  do ta kuptosh shpejt Historin e Kopjuar…..

 17. TiRoNcI LuGaNo says:

  @Tepelena e Ali Pashe retardet, po kur t’i thyni brinjet ju o bir? kur ju kap policia? cfare mut burrash jeni ju qe ktheni dashnoret ne prostituta qe t’ju mbajne me leke.

 18. alban4eva says:

  ajo juriste?? hahahaha, baxhelle 2-lekshe nga Tepelena.. juriste me dipllome Kristali.. ka shqyer bythen per vite me radhe ne TR dhe ia kane “dhene” diplomen..

  keta jane juristet e ardhshem shqiptare..

  o “Tepelena e Ali Pashes”, tepelenasit te rruajne bolet.. kam degjuar me shume se nga nje person, qe tepelenasit e kane zakon te shkojne me kusherirat e tyre.. mjere ai qe merr nuse ne tepelene..

 19. Ani says:

  Kurva te tilla po degjenerojn krejt femrat shqipetare..e kam njofur ne gjimnaz shpifesiren dhe gjurat sja hidhje se ofendoheshin..Mir tju behet te rrin ca vite te mira brenda.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82618
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82618
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 6
      [name] => Kronika
      [slug] => kronika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 6
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 16304
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 6
      [category_count] => 16304
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kronika
      [category_nicename] => kronika
      [category_parent] => 3
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34866
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34866
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X