mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Berisha: Pushtetin ma morën me dhunë komunistët. Rama nuk më zë dot zyrën

Kryeministri vazhdon të mbajë lart retorikën nacionaliste, duke thënë se çështja kombëtare është mbi të gjitha

Kryeministri Sali Berisha mori pjesë në një takim të Forumit Rinor të Partisë Demokratike në Tiranë, ku u anëtarësuan 400 të rinj e të reja.

Berisha sërish e mbajti lart retorikën nacionaliste, duke thënë se çështja kombëtare është prioriteti numër një.

“Albanofobia është një re që qarkullon në rajon, fqinjët na shihnin si qytetarë të dorës së dytë e të tretë, nuk mund t’i pranojnë shqiptarët si qytetarë të lirë, sot jemi më të bashkuar se kurrë, çdo pëllëmbë toke është territor në ndërgjegjen e çdo shqiptari. Ata të cilët mendojnë që ne do mund të kemi çështje më të madhe se çështja kombëtare gabohen rëndë, duhet ta dinë mirë se shqiptarët janë adresuar, kanë përjetuar pas hebrenjve racizmin më të egër në rajon dhe më gjerë. Duhet ta dinë mirë se ndaj tyre më shumë se ndaj çdo kombi tjetër janë hartuar paraprakisht programe të shfarosjes së tyre. Ne festuam 100- vjetorin, por imagjinoni që paraardhësit nuk kishin shtet se një perandori që i kishte sunduar për 500 vjet donte ti ndante, ndërsa fqinjët u vërsulën të tërbuar nën një aleancë të quajtur e shenjtë, që kishte si synim grabitjen e trojeve shqiptare dhe zhdukjen e trojeve shqiptare”, tha Berisha.

Kryeministri tha se ishin komunistët që i morën pushtetin në vitin 1997 me dhunë. Ai tha se edhe në vitin 2011 deshën t’ia merrnin pushtetin me dhunë.

“Vendi përjetoi diktaturën më të egër, por shqiptarët për të mbrojtur vokacionin e tyre perëndimor vuajtën më shumë se kushdo tjetër, u burgosën, internuan vetëm për besimin tek zoti e vlerat e qytetërimit europian. Pasardhësit e komunistëve erdhën me dhunë në pushtet me një rebelim në vitin 1997, por ishit ju ata që përzutë me votë ata që morën pushtetin me dhunë. Ju bëtë mrekulli”, tha Berisha.

“Para jush shtrohen dy alternativa ajo e integrimit dhe ajo e bllokimit. Edi Rama pas përpjekjes për të marrë pushtetin me dhunë në 21 janar, pasi ëndrra e Edi Ramës qe të mbante fjalim nga zyra ime, kjo s’mund të ndodhte, dhe pasi nuk pranonte të votonte asnjë ligj, bëri gjithçka për të bllokuar vizat. Unë jam i bindur se do marrë leksionin shekullor si etërit e tyre në 1992, nuk ia jap unë për të rinjtë dhe të rejat. Nuk mund t’ju zësh ti të rinjve ëndrrën evropiane”, shtoi Berisha, duke u shprehur se për çështjen e imunitetit i është lutur edhe privatisht Ramës që ta votojë.

55 komente në “Berisha: Pushtetin ma morën me dhunë komunistët. Rama nuk më zë dot zyrën”

  1. tiransi. says:

   per kete nuk ja vlen te komentosh.

   eshte totalisht skizofren.

   1. raimondi says:

    Sala ka folur shume bukur ne pjesen per patriotizmin .Ai ua ka bere te qarte
    me fjalor te fuqishem dhe inteligjent , fqinjeve patriotizmin shqiptar dhe Bashkimin e trojeve shqiptare

    _Ndaj aty Bravo i qofte , nuk mund ta shash dot–Dhe kur e mbron Sala patriotizmin , e mbron shume bukur –Ai di te flase ne menyre perfekte per patriotizmin brenda normave dhe etikes europiane moderne_
    Tani qellimet e Sales pse flet per patriotizmin , as qe dua tja di fare_-E rendesishme eshte qe ai po shprehet hapur dhe me force llogjike pro Bashkimit

    Te na falni ju fanatiket e PS-se, por ja qe ata tuajet lene shume per te deshiruar kur vjen fjala tek………..Patriotizmi Inteligjent dhe modern _
    Megjithse ata tuajet as qe flasin ndonjehere per patriotizem….

    1. homeri says:

     —-Pateriotizem me lahuten e malesorit dhe me paraden ushtarake te nates me zjarrfikse —Pateriotizmi i Saliut eshte mobilizimi malekeve per te vjedhur voten

    2. Pilo Lala says:

     Raimond,
     Ti nuk e ke kuptuar, por Saliu flet per patriotizmin Serb.

     1. raimondi says:

      Mire , ore mire , por me keto mendje qe keni ju dhe ata ne krye te PS-se, bashke me ata ne hije te PS-se, do e perjetesoni Salen ne pushtet…
      dhe na prishet demorkacine _Po e ktheni demokracine ne sistem nje partiak

      ____Po ca me cudit mua eshte fakti, si nuk ka asnje per be ne ate kazanin e PS-se ,
      te pakten njeri nga ata qe udhehqein PS-ne ,apo edhe ndonje nga ata qe duan ta marin udheheqjen e PS-se , qe te flasi njehere per Patriotizmin dhe per Bashkimin e Trojeve shqiptare …???

      Po i thoni ore njerit atje ne ate Parti te thote njehere nje fjale pro Bashkimit te trojeve etnike ….. se fitim do keni si Parti

      Se keshtu kur nuk flet asnje nga ata duket sikur jane nje repart ushtarak qe ka bere betimin …..!!!???

      Pastaj me cudit edhe dicka, qe politkanet e PS-se kur nuk kuptojne gjera kq te thjeshta me te cilat e ben elektoratin per vete , atehere perse merren me politike ???

      Ata nuk e bejne dot politiken , _-Ju thoni te largohen nga politka, se duke qene kaq te pa afte, apo te kapur nga dikush tjeter,
      do na ngelet Sala per jete ne pushtet –Dhe dihet qe pushteti te prish , ndaj duhet nderimi

      Nuk me vjen keq pse ngelet Sala ne pushtet, por me vjen plasje qe do ja mari edhe Enverit , dhe kjo eshte pa -durueshme

      Se Enveri ishte gjenial _Tani edhe Sala eshte inteligjent , po nuk i qaset aspak Enverit ne Inteligjence —

      Ndersa ata te PS-se jane te gjithe ..deficente –Ata s’kane nivel fare
      Ata meren me politke vetem se kane para, se ata Ide nuk kane , Oratori nuk kane, Ide te reja nuk kane -Te llogjikojne me common sense nuk dijne
      Atehere perse rijne ne politike ?..Ngaqe jane te pasur. Tamam mentalitet turkoshak

    3. Nentori says:

     raimond jane fjale te bukura por jane vetem fjale.Nje bashkim i trojeve shqiptare eshte nje UTOPI!
     1)shqipetaret e Shqiperise duan te bashkohen me Kosoven?Kosovaret duan te bashkohen me Shqiperine?Kush do te qeverisi?Ne Shqiperi po hahen me njeri tjetrin per pak pushtet dhe ne Kosove gjithashtu.
     2)Asnje nje shtet ne bote nuk ka per ta njohur nje Shqiperi te madhe as aleatet tone kryesor si Italia dhe SHBA sepse kjo do te thoshte lufte.Po si do arrijm bashkimin?Do bejme lufte?Kush do e bej luften Arben Imami?Kreshnik Spahiu apo Sala?Do e bejme bashkimin me dipllomaci?Ne po i falnim detin Greqise per nje cope kandidatur ne BE!E verteta eshte se kur nje politikan flet per nje bashkim kombetar po ben DEMAGOGJI po spekullon mbi ne per te marre ca vota nga njerez naiv si puna jote.Une e dua Kosoven dhe trojet e tjera shqiptare dhe e shoh si kunderproduktive qe per nje bashkim ne leter(sepse per ate behet fjala)ti krijonte nje preteks fqinjeve tane ne syte e gjithe botes.Do te ishte shkaterruese per shqiptaret kudo qe ndodhen.Nuk ka nevoje per nje bashkim sepse ne jemi te bashkuar levizim lirshem me njeri tjetrin mund te punojme dhe te bejm cfare te duam.

     1. raimondi says:

      Ore sa per qeverisjen , po te jemi te bashkuar qeverisja eshte e thjeshte ,se qeverisja e pergjithshme do kete me shume asete ne duar
      , pra edhe mundesite per qeverisje te mire jane me te medha nderkaq qe cdo qytet ka qeverisjen e tij lokale

      Ndaj bashkimi ka vetem te mira ne cdo aspekt, ndersa po te jemei te dnare shkaterohemi, se jemi shume shtete te vogla dhe me resurse te pakta

      Ndersa sa per ate e bejme apo s’e bejme dot bashkimin , e rendesishme eshte qe politkanet ta bejne propaganden e bashkimit pastaj , se sa realizohet ajo ngelet ta shikojme si do veje …

  2. zefi says:

   O mushk Serbije!!
   Po keta te rinj ,qe ke vene perpara e i mbush me peshtyme e jarge,ne 97-ten ishin ne cerdhe,ndersa ti u thua,qe ishin ata,qe i perzune komunistet!!!!
   Po ti nuk je komunist se je kthyer ne FASHIST!!!
   HYYYYYYYYY PLEHRE E VICIDOLIT!!!
   Shikoni doren si nderon MUSHKA: HAIL HITLER!!!
   Tamam si Hitleri!!
   Dhe Hitler eshte bere me VRASJE,VJEDHJE,POSHTERIME etj!!
   MALLKUAR QOFSH,O ARMIKU ME I MADH I SHQIPTAREVE!!!
   TE DHJEFSHA NE VARR!!!

 1. BERISHA LARGOHU, KURSE TORTA E BASHES GJOJA E PAVARSISE ZBULOJ INJRANCEN QE KANE SHQIPTARET. says:

  Nqofse shqiptaret te mbajne ne pushtet Rama nuk ta ze zyren! Por mezorit nuk mundesh ta mbash ate zyre mor kafshe e ndyhre.

  1. Ramy says:

   B,L 60% tê shqiptareve votojen Berishen prandaj ai e ndjen veten tê sigurte ne fitore, kêshtu perdor cinizmin e tij

   1. Vlora says:

    more je naiv apo ke interesa te sala.

    po ta votonte 51% e shqiptareve ai nuk do te vidhte vota ne cdo zgjedhje.

    po te punonte per shqiptaret te gjithe do ta kishim votuar.

   2. BERISHA LARGOHU, KURSE TORTA E BASHES GJOJA E PAVARSISE ZBULOJ INJRANCEN QE KANE SHQIPTARET. says:

    Ramy, nuk ka popull qe e voton Berishen me, por edhe nqs e votojne pa e vjedhur voten, atehere urimet e mia do te jene per Berishen. Por po e vodhi voten atehere, kemi te bejme me nji popull idiot vetem nqs nuk e mbron voten!

   3. BERISHA LARGOHU, KURSE TORTA E BASHES GJOJA E PAVARSISE ZBULOJ INJRANCEN QE KANE SHQIPTARET. says:

    Ramy, shqiptaret nuk e votojne Berishen dhe ti Ramy, nuk je 60% e shqiptareve, por je zero. Pra matematikisht tregove se nuk ben.

  2. Abaz Foniqi says:

   O te cmendur, si nuk shihni asgje te mire ne festimin e 100 vjetorit te Pavaresise se shtetit tuaj .Gjithe ata pjesemarres si ne Vlore ashtu edhe ne Tirane pa asnje eksces me te voglin nuk ka ndodhur as ne nje vende me te fuqishem te botes .E per ju gazetarucet e Temes , mos u merrni me nje gjeste shume minor te “tortes” .Ajo ishte simbolike, e e bere per femije .Keshtu ndodhe gjithekund , keshtu ka ndodhe edhe ne Prishtine , me torten e pavaeresise .Shihni te mirat bile per hire te madheshtise se krijuar nga Shqipetaret pjesemarres nga jashte kufijeve te Shqiperise suaj.Shqipetaret nga Kosova,Maqedonia,Kosova Lindore,Mali i Zi, Qameria e mergimtar tane nga gjithe bota ,nuk erdhen ne kete manifestim as per Sali Berishen ,as per Edi Ramen e as per askend “nga te gjallet ” e skenes politike por per te festuar 100 vjetorin e SHTETIT AME SHIPTARE…..Kini mendjen njehere dhe mos perbaletosni cdo gje qe behet e mire , mendoni se jemi ne shekullin 21 dhe inatet e mesjetes kane perenduar edhe per ne shqipetaret , pa marr parasysh se sot po na bejne politike , politiaje injorante, gazetar te shitur per hiq gje , analiste me kurse te nates, e tj etj. ….Shqipateret tani jane ne rruge qe bota demoktratike e ka kaluar shekuj me pare …..

  3. allanaa says:

   Nuk e pe o vlla kush i jep voten Sales?
   Bagtija e zbritur nga malet, analfabetet me legena qe hanin torten e bulevardit.
   E kemi peshqesh Salen nga votat e kesaj bagtie.

 2. ALBAN DEGA says:

  FIDEL KASTRO I EVROPES – SALI BERISHA

  – Po me vjen per te vjelle dhe per … Ah sikur te kishja nje tesere te partise se tij per te …

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Ka dy ore qe po pllet si Fidel Kastro. Cdo fjale rrene. Cdo fjali mashtrim. Cdo gje futja kot te dali plot…
  E po flet me 400 te rinj “pionere te Saliut” qe here gajasen, here duartrokasin me marrite e kryeministrit Berisha… Sot ata fillojne nje jete te re: behen anetare te partise se fundit komuniste ne Evrope- PDSH-se se Sali Berishes.
  Nuk di te pushoje…. llaka…llaka… llaka. Tamam si Fidel Kastro.
  Mu kujtua biseda e tij me ish- ministrin e Jashtem te Shqiperise Reiz Malile ne ambasaden shqiptare ne Kube ne fillim dhjetorin e stuhishem 1990…
  Plot kater ore pa pushim… Une beja perkthyesin. Mu tha goja. Po me zihej fryma nga lumi i fjaleve te tij pa fund!
  Te njejten ndjesi kam edhe tani qe nga ekrani i ABC-se se Aleksander Frang Berishes pas shpines sime po degjoj Fidel Kastron shqiptar!
  Mjere ata te rinj qe jane te denuar te degjojne kete papagall ala- Fidel Kastron e Shqiperise.
  Jam i bindur se me shume se gjysma e ketyre te denuarve politike per te degjuar llaka- llakat e Sali Berishes- alias Fidel Kastro i Evropes do ti perdorin teserat e Partise se tij dhe te Aldo Bumcit per misionin me fisnik ne keto 2o vjet demokraci… per te fshire prapanicat e tyre, sapo te clirohen nga makthi i fjalimit pa koke e pa kembe , te fjalimit te pafund e paane Fidel Kastros se Evropes.
  Ma coj tugen, themi ne Tropojanet… Po me ben me vjelle…
  …. Ah sikur te pakten te kishja nje tesere te Partise se tij per ta perdorur si te rinjt e Lagjes Nr. 5 te kryeqytetit te Shqiperise!

  Nju Jork, e premte me 30 nentor 2012 ora 12: 30 e mesdites

  1. +10 says:

   Bravo Alban….Lufte SAlkajedes deri ne fund.

   1. tiransi. says:

    keta te rinj qe ishin sot per te degjuar berishen jane ata te rinjte e tortes se djeshme.

 3. NjeQytetarOptimist says:

  Nje 70-dhjet vjecar te tregoj rrugen e intergrimit…Pika qe s’te bie…Mbaj mend ne 97-en, njerezit humben leket e emigracjonit, te shtepive, te tokave dhe te trasheguarat…Nuk pash ndonje komunist por ishte popull i thjeshte qe donin leket mbrapa…Fute dhe pastaj SHIKUN me kafshe mesjetare dhe hengre ate qe meritove…Fundi jot atehere duhet te ishte njesoj si i Gadafit por c’fare ti besh atij pjanecit tjeter..Ju zgjodhi Ramizi te dy per nje koke…

 4. shkodrani says:

  mos ja vini re! rrote ka..

 5. alban4eva says:

  hahaha, sa duket ky qe ben patriotizem fallco, foli per territorin shqiptar, per racizmin kunder shqiptareve, per ceshtjen kombetare, etj etj, dhe menjehere pastaj, “Edi Rama bllokon integrimin”…

  hahahahaha, cakaragjozi.. o Saleh, tani u kujtove per Shqiperine dhe shqiptaret ti? tani qe po afrojne votimet? po ato territoret e jugut te Shqiperise qe ia ke dhene greqerve èer “varreza ushtaresh”, ca na thua per ato?
  po per detin qe ua shite (fale) greqerve, ca na thua? tani e mesove ti qe greqerit dhe sllavet kane 20 vjet qe ushtrojne dhune dhe racizem mbi shqiptaret?? ehh, vone u kujtove o halè..!!!

  po tani bej gam gam sa te duash, te erdhi fundi, nuk te shkojne fare patriotizmat fallco.. Saleh plehu..!!!

 6. Dulla says:

  Kur plaku Mere ndihet i rrezikuar per humbjen e pushtetit behet shume me i eger ne retoriken e tij.Si perfundim ai nuk mund ta dorezoje ate por do terhiqet zvarre i detyruar te largohet.

 7. I Larguari says:

  “”Nacionalizmi”” eshte streha e fundit e diktatorve mose harro kur te ikesh te marresh me vete edhe Spahiun se eshte ndezur ne moshe te madhe nuk ben dot zjarr Ty tu dha rasti ne jete te zgjidhje nderin apo turpin nuk eshte faij popullit qe zgjodhet turpin .po ke ndonje amanet lerja Edit te shohim cfare do zgjedhe

 8. VERONIKA says:

  Xhaxhi Saliu…uuuu paske antarèsuar dhe 400 tè rinj-do jenè kta tè rinjte qè na duhen pèr listat e votimit–nga Kukèsi kanè ardhur??
  Xhaxhi Saliu fqinjèt nuk na kanè parè fare,tani qè po na shohin me ty nè krye po *quditen*,po lemerisen…Albanofobia–hèhèhè,ta tregonte mirè xhaxhi ,ai baba jot shpirtèror albanofobinè–e mban mend si i tha babait tè Delakurvès::zjarri qè po ndizni do ju djegè,provojeni po deshèt;pra qè the ti axha Sali,greku nuk do guxonte kurrè tè qante tè vdekurit e vet,do i mblidhte kockat nè thesin e plehrave dhe do ikte me bishtin nè shalè,
  nuk do shkelte asnjè cm tokè,dhe jo mè 362 mt qè ti i fale–opsss kushedi çfarè u broçkullise tè rinjve,po nejse ata marrin nga njè 10mij leksh ,dhe dègjojnè idiotizmat e tuaja—uuuuu se dije,ja ta them unè,ktu te FR,kèshtu bèn administrata–15 mij lekè tè vjetra dhe tundin flamurin e PD-kur vjen zotèria jote.
  Lère mor bir malokuuuu ktè historinè e komunistève,lère se i shkrive sè qeshuri miletin,po e dinè tè gjithè qè ti flije me fotografinè e xhaxhit nè xhep,po a ka mè komunist se ty??
  Po ju kèshilltarèt e ktij tè lajthituri,po thirrini more mendjes,po edukojeni ktè kafshè prehistorike,se na telendisi nèpèr botè,po mèsojini dy shprehje tè reja…
  Axha Sali tregoji rinisè,çfarè do bèjè kur tè mbaroj shkollèn,ku do vejè,,tregoji njè vend pune,njè tè vetèm qè fitohet me konkurs,me ndershmèri–dhe unè zotohem qè do ju votoj pèrjetèsisht–gjej mor xhaxhi Sali-enver,njè vend ku nuk duhet tè tregoj teserèn e pd,ku nuk duhet tè jetè miku i mikut tè atij tè *fortit*,te qeveria jote,tregoju kètyre qè nuk janè tè bijtè e bllokut demokartik,qè ke ngritur ti,pèrveç se èndrrès qè tu dali llotaria amerikane pèr tè ikur nga ky vend i nèmur i teserave tè tua,CFARE SHPRESE KANE?????

  1. l says:

   VERONIKA ??? qe kur qenke ber komuniste? o sosialiste,mbase ka ndiku Duka..“GJERMANI” I FUNDIT S’KA IKUR AKOMA
   nga Arben Duka

   Ende vazhdon sherri,
   Në mes të katundit,
   Kur iku këtej,
   Gjermani i fundit!

   Kot e kot i kemi,
   Të dy datat tona,
   Se “gjermani” fundit,
   S’ka ikur akoma!

   Do thonë ka shkarë,
   Poeti i shkretë,
   Kur thotë se gjermani,
   S’ka ikur vërtetë!

   Jo mor jo s’kam shkarë,
   I them çdo njeriu,
   Se “gjermani” fundit,
   Është Herr Saliu!

   Atij i është prishur,
   Me kohë karikusi,
   Se sillet me vendin,
   Më keq se pushtusi!

   Sot e kësaj dite,
   Ne s’jemi çliruar,
   Se kjo farë e keqe,
   Vendin ka pushtuar!

   As njëzet e nënda,
   As njëzet e teta,
   Që të dyja datat,
   S’janë të vërteta!

   Nga të dyja ditët,
   S’është asnjë ditë,
   Jemi të pushtuar,
   Nga Saliu i Dytë!

   Saliu i Dytë,
   Njëlloj si i pari,
   Gjersa është pushtues,
   Derdhi gjak shqiptari!

   Ndaj thashë s’na ka ikur,
   Akoma “gjermani”,
   Kur të ikë Berisha,
   Çlirohet vatani!

   Ajo do të jetë,
   Dita e festimit,
   Do gdhendet për jetë,
   Si datë e çlirimit!

   Për veren

   1. VERONIKA says:

    unè kamuniste-sosialiste??kurse ti i-idiot ke ngelè.
    shoku Duka mund tu bèjè juve lavazhon e trurit,vetèm parrullat e xhaxhit dini tè lexoni.Lexoe sot shokun Duka ka bèrè poezi pèr xhaxhin—eeeee po nuk ka faj Salija se i vdiq enveri,janè punèt e zotit–po tè qe pèr mua,nuk duhet tè ekzistonte as saliu,as enveri…dhe pèr ty dhe shokun Duka me pikèpyetje e kam…nuk e di pse mè dukeni kusur i bukès-kot qè rroni.I thuaj shokut Duka,qè data e çlirimit pèr ktè popull do jetè dita e vdekjes sè xhaxhit…sepse falè atij jemi sot kètu,Saliu èshtè pjellè e atij sistemi,atij sistemi qè mbylli brenda telit me gjemba shqiptarèt…prandaj ti i-idioti do qe mè mirè qè as 28 mos tè na ngrinte flamurin dhe as gjermani mos tè kishte ikur!

    1. l says:

     Zogiste ose balliste sosialiste opo komuniste per mua pak rendesi ka si e mendon…vera. une e dua njzeteteten dhe njezetenenten por do desha qe Enveri dhe Saliu te mos kishin diktatin e tyre Djallezor me SHqiptaret .E mendojme njesoj por jemi te zhgenjyer nga politikanet dhe shohim çdo gje te turbullt dhe armike.Te uroj nje dit te mir dhe paqesore ne jeten tende dhe te familjes tuaj.Bej mir dhe hidhe ne det.Bota eshte shum e madhe qe ta regullojme ne me komentet tona…Megjithate Saliu duhet rezuar nga kali”,sepse nuk ka staf te ndaje edhe nje torte”….e jo me Euro apo Dollar…apo ligje.

 9. br8s says:

  I semure mendor pathollogjik. Ta tregon Rama ty e sorollopit tend. Do ta kapni sapunin si ne 3 te mengjezit,bajga

 10. ardian says:

  hajde fiksim hajde po ky ka rrjedh fare ty psiqik ose ka shtuar dozen e ilaceve haloperidol se ky tip ate patelogji ka ose nuk i pin me kete kalbesiren sali nuk ka perendi ta veje ne binar me ju ka bere mendja pushtet e vota paska qene verem safi jo hugo caves po as me ate ahmedinezhadin e iranit nuk krahasohet ky i semure mendor ka 20 vjet vetem urrejtje shkaterrim e vrasje e sude e shume e shume gjera negative i ka ofruar e bere shqiperise nuk mund te presezh vizion zhvillimi nga nje ish pacient cmendurie si saliu …

 11. gazi says:

  O SALE O K..E KANARI THIRRI MENDJES…MA CFAR ILACESH MERR MOR “BURRE DHEU” SE NA LUAJTE MENDSH…MU KE BO SI NASTRADINI VETEM TI I BESON RRENAVE TE TUAJA… (NDOSHTA)..!!!!

 12. Stef Staku says:

  ANALIZE : OSBE i kakrijuar krim Berishes gjithe infrastrukturen e nevojshme per tjetersimin, vjedhjen e grabitjen e procesit zgjedhor.
  Perballe kesaj infrastrukture cdo akt i popullsise Shqiptare per te mbrojtur voten eshte e destinuar te trajtohet te revolte e dhunshme dhe e paligjeshme. Edhe sikur populli ta perbyse me revolta krim Berishen ne baze te infrastruktures se ndertuar nga OSBE krim Berisha ka te drejte te kthehet ne pushtet me forcen e armeve te BE siq ndodhi ne Pranveren Shqiptare te ’97 !!!
  Rruga me e sigurte ligjore eshte qe AK te beje nje padi ne Strazburg, ne ndonie Gjykate tjeter per infrastrukturen e cila e ndertuar nga OSB. E cila i jep mundesi krim Berishes te beje cfare te doje !!!
  OSBEduhet te vihet para drejtesise edhe per vete faktin qe ato e kane pAracaktuar per ti lene te gjithe te tjeret duarbosh. Pa gje se pa gje. Me mire ti bejne protestat para se ti vulose rrezultatet KQZ !!!

 13. luke says:

  ky e di mire qe po e morri Rama pushtetin eshte fundi per te dhe gjithe by…rat e tjere me ne krye Nanon, Meten, A.Malaj, Lul Bashen. Nuk e keni vene re qe te gjitha funderrinat qe na kane qeverisur per 22 vjet jane kunder Rames se e dine mire se ngaqe ky nuk mbush mire (ne kuptimin e mire te fjales) dhe ska frike ka per ti dhene fund gjithe shkerdhato elites qe eshte ndertuar ne keto 22 vjet.

  1. hirushja says:

   Ke te drejte po e ndau mendjen rama nuk ka bajloz qe e ndal,ashtu si i vuri fshesen nanosme shoke.Kujtoni periudhen kur ishte kryetar bashkie.Vetem kunder gjithe qeverise dhe terr nuk ia beri syri.

 14. zum zum says:

  c fare ghue flet ky koqevari ,i kenaqi maloket me buke ,drita ,uje ,i ngopi me tort te babziturit ,i genjeu per ala turka qenja dhe deshe ,tani do i fuse ne lufte me fqinjet tane ,arsuea nuk ka ,do te mbaj karigen me zore se po i reshket dita dites kadafit ,do te heqin hoshe dhe do te hane si torta maloket e tu sic ja ben gadafit .po afron dita dhe po e ndien firauni turk

 15. kel ukaj says:

  Ceshtja kombtare eshte me i rendesishme se te drejtat e individit. Perkthejeni theniet e Enverit “çeshtja e revolucionit eshte me e rendesishme se te drejtat e individit”. Ne shoqerite e “mbyllura” dhe jo shoqerite e “hapura” keto formula funksionojne. Saliu ka qene nje komunist fanatik qe te merrte gjak ne vetull tani eshte i njijti vetem me ndryshimin se pergjegjesia sot eshte shume me e madhe. Une e di se ky QEN tallet me ju per çdo gje qe thote. Por AI QEN e din mire nivelin e popullit injorant shqiptar te cilin e peshtyn e tall çdo dite. Une mund te them me siguri se Teoria Marksiste e Komuniste eshte nder teorite me te rrezikshme qe ka krijuar njerzimi ne gjithe historine e tij. Por se do te kishte komuniste te vertete Sala as s’mund ta hapi gojen sepse e din çfare e gjen. Komunizmi ben shpelarje te trurit dhe e ideoligjizon personin ne ate shkalle sa komunisti mendon se lufton per ta çliruar klasen e shtypur dhe do te ndertoje nje shoqeri pa te shfrytezuar dhe shfrytezues. Por se studiojme Sali QENIN ne sens te kundert ben te njejten gje, ndarjen e shoqerise ne klasa dhe krijimi artificial i armikut “komunist” dhe luften me “mullijt e eres”. Enveri kishte armikun “imperialist e revizionist”, per kete ai flinte i qete se asnje nuk do ta sulmonte shqiperine. Sala krijon “armikun komunist” edhe ky flen i qete per kete armik qe nuk ekziston. Engelsi thoshte “forca e inercise ne histori e zhvillimet shoqerore kane nje rendesi te madhe”. Edhe Sala zhfrytezon kete inerci qe shpejt do te mbaroje si propagante.
  “Grusht shteti” ky komunist Qen e perdor me efikaçitet te jashtezakonshem sepse ne shqiperi ka shume injorante, per mendimin tim funksionon kjo politike. Shumica e shqiptareve nuk e dine se çfare eshte grushti i shtetit, ne shqiperi nuk ka shtet duke mos pas shtet nuk ka as grusht shteti. Edhe me nje numer shume te kufizuar luftetaresh Sali Berisha mund te hidhet ne kosh te plehrave, por nuk ia vlen sepse kombi shqiptar eshte dembel, injorant dhe Europa nuk e lejon nje gje te tille keshtu nje grusht shteti eshte i destinuar te falimentoje me pas.
  Nje njeri normal duhet t’ja beje pyetjen vetes se kishte grusht shteti ne 1997 dhe 2011, kush jane organizatoret, çfare plani kishin, ndarja e detyrave, dhe perse nuk denohen me burg. Eshte stili komunisto-Enverist i zbulimit te grupeve “puçiste” armiqsore qe per Sali QENIN eshte opozita. Edhe Enveri shkruante “asnjehere Ministria e Brenshme dhe Sigurimi i Shtetit nuk i ka sbuluar armiqte” ” ka qene vigjilenza e partise qe i ka zbuluar armiqte”. Ezaktesisht te njejten gje ben edhe Salia “institucionet qe e kan per detyre nuk ka zbuluar grushte shteti” “PD Sali QENI me vigjilencen e tyre zbulojne armiq çdo dite”, fatemiresisht armiqte shtohen.

 16. Landi- Sverige says:

  Perse flet percart more plak qelbanik?! Paniku i humbjes, i izolimit total nga bota, presioni i brendshem popullor, por mbi te gjitha presioni qe po i behet hapur nga europianet dhe amerikanet per dalje ne pension, e kan kthyher akoma me te rrezikshem e skizofren se kur, me diktatorial se kur, me anti-europian se kur, me percares dhe pseudo-nacionalist se kur. Mbas bllofit total te premtimeve pompoze te festimeve te 100-vjetorit, e vetmja gje qe i ngeli si i vetmuar mes dy-tre miqsh kosovar e hungarez dhe te ndonje zyrtari te dores se trete europian, ishte te heroizonte kockat e nje tradhetari kombetar, te mohonte gjithshka demokratike e patriotike te ketij populli, te karnavalizonte nje popull me torten e turpit, te shkaterronte te gjitha procedurat shteterore te festes kombetare dhe vetem presioni i jashtem dhe i brendshem e detyruan qe cmenduria e tij te mos shkonte ne kanibalizmin ndaj mijra bagetive ne mes te Tiranes. Ky skizofren, pasi ka rrembyer shtetin nen kontrollin e plot te tij, ashtu sic beri edhe ne qeverisjen e tij te pare (1992-1997), pasi vidhte e vjedh voten e lire te gjith-secilit, pasi kercenon e vret, i ka shpallur lufte te hapur opozites duke treguar se eshte gati per nje lufte tjeter civile , por tashme me te rrezikshme se ajo e vitit 1997. Pasi nxorri per nje vit kukullen e tij, Spahi, te bej propaganden ultra-nacionaliste per demtimin e opozites “komuniste- jugore- ortodokse- greke” te Edi Rames, pasi morri mbeshtetjen e udheqjes kosovare, tashme po del si shpetimtari i idese se “bashkimit te kombit”, me metoden e basardimit te historise. Dhe ky bashkim ka nje “armik”, i cili sipas tij kerkon te marri pushtetin me dhune si ne vitin 1997!!! Pra ai e thot troc, nuk do te lejoj kurre zgjedhje te lira dhe pushtetin do e mbaj me cdo menyre, bile duke futur kete popull dhe kete komb ne nje percarrje te rrezikshme, deri ne nje lufte civile. Kambanat kan kohe qe po gjemojne, qe nga vjedhjet e votave dhe pushteteve, vrasjet, vendosja e nje presidenti qesharak, shkeljet absurde te kushtetutes, izolimi i kryeprokurores, kontrolli i plote i televizionit dhe medias se shkruar, korupsioni gjigand dhe mafia pushtetare qe kontrollon gjithshka si dhe bashkepunimi i ketij pushteti me vendet me diktatoriale si dhe terorizmin ne bote.
  “Festa” mbaroj! Ndaloheni barbarin sa seshte vone, qe te festojme te lire e ne demokraci, qe te jemi qytetare europian te respektueshem e me dinjitet dhe jo fise barbaresh te lashtesise!

  1. nentori says:

   Ke te drejt Landi

 17. alban4eva says:

  …”pushtetin ma moren me dhune komunistat”… hahahahah, ca karagjozi..

  pastaj, ky duket qe eshte nje njeri diktator dhe tiranik, qe cdo gje e quan “te tijen”, nuk thote, ” e moren”, por “ma moren”, a thua sikur pushteti te ishte prona e tij…

  ehh mor Saleh kerma, leh edhe ca, se po te vjen ora..

 18. tekniku says:

  Zakonkisht pasioni ,inati,mllefi te eer syte dhe te humbet llogjiken.Por ky njeri qe quhet Sali Berisha eshte pjella me e poshter qe kjo toke nga nxjerre ndonjehere ne historine e saj,skizofren i lindur qe mban peng nje komb te tere.Turpi i shqiptareve qe i kenduan 50 vjet E.Hoxhes dhe tani bejne tam tame ketij idioti.Eshte per te ardhur keq ta thuash per token ku u lindem dhe u rritem se pertej oqeanit ku jetojme nuk ka arsye per te kthyer koken mbrapa,te pakten sa te jetoje ky sharlatan.Ne djall vafshi te gjithe,ne fund te fundit keni mbi krye ate qe meritoni.Hidhni balte sa te mundni per 50 vjetet qe shkuan por mos harroni keto 22 vjet te nje cmendurie kolektive ku cdo nenepunes shteti ben shurren kur thote nje flaje kunder te semurit apo ndjekesve te tij,ku idiotizmi eshte bere mjeti per te mbijetuar mes idioteve te pushtetit.Lanet kete fare kodosh demokracie qe po ndertoni o te marre peng nga nje i cmendur.

 19. BOTA KA NJOHUR SHUME LLOJI ETHESH E ARIT, ETHET E VERDHA , ETHET E KUAJVE ,ETHET E PATRIOTIZMIT DHE ETHET E PUSHTETIT. KETA POLITIKANET TANE JANE TE PERFSHIRE TOTALISHT NGA KETO ETHE, DHE NE QERSHOR TE 2013 ETHET NUKE DO PERFSHINE VETEM POLITIKANET, POR MBARE POPULLIN NE VAPEN PERVELUESE TE QERSHORIT TEMPERATURA DO ARRIJE PIKEN KRITIKE . SI DO SHKOJN ZGJEDHJET? UROJE QE TE GJITHE POLITIKANET TE JENE SHENDOSH E MIRE PER TE VOTUAR NE 23 QERSHOR.

 20. Pilo Lala says:

  Nuk ke pune me Edi Ramen ti, por me Haklajt, Remzi Hoxhen, Gerdecin, Baxhanakun, Ziverin, Kosta Trebicken, Djemte Shyti.
  Te shikojme kush do jete i pari ? Une them Haklajt e kane priviligjin e pare. Duhet te vdesesh nga dore Tropojane, se i preve ne bese dhe i mbyte ne gjak rinine.

 21. amant says:

  Po ky eshte teresisht i çmendur dhe paranojak. Vetem kjo deklarate e tregon me se miri njeriun qe kane ne krye shqiptaret sot qe ben sikur i qeverise
  Or palle tropoje po ti nuk njeh asnje norme dhenuk di se si funksionon demokracia. Po pse çfare eshte kolltuku yt? Rama dhe Sheqeria ta ka lene. Eshte ligjesi qarkullimi sepse nuk e ke mare me tapi , o i çmendur dhe i semuri i ballkanit. Si nostalgjik i Enverit ai mendon se do te jete i perjetshem si diktatori. Hajde fosile qe u ke rene pjese shqiptareve, dhe ata te degjojne ty aty, te ndjekin nga pas per nje rroge qe te mos vdesin urie…Mjere kombi nga fantazma te tilla qe e kane marre peng. Ti ke nevoje per nje shqelm bytheve q e te vesh ne te semes, andej nga ke dale. Po kush do ta jape se….

 22. Niko Maloku says:

  Hajde plak qen hajde. Nje plak qen, qe ka qene sherbetor i regjimit komunist, del tani dhe hiqet si zedhenes i rinise. Edhe kush ? Ai qe ka 22 vjet ne krye te partise se tij dhe , per qamet, nuk pranon t’ia leshoje kujt tjeter. Pasi nuk ka lene gje pa bere keto 22 vjet ne dem te popullit dhe kombit shqiptar, atdheshitesi Sali Berisha, duke e pare qe i ka ardhur fundi, perpiqet te beje nacionalistin. Teper vone. Gjithe jeten e ka kaluar me maska dhe ashtu do te vdese.
  Sa i perket 1997, ai e di shume mire se nga i pati ardhur dhe kete ia ka thene TV iranian me 23 mars 1997 : ” Pyetje : Sipas mendimit tuaj, kush eshte pas ketyre ndodhive ne Shqiperi ?
  Pergjigje ( S.B.): Fatkeqesisht sot, si nocion, ekstremizmi islamik eshte bere alibi perfituese me te cilen operojne fuqite e medha. Kete alibi, ata e shfrytezojne per qellimet dhe idete e tyre kolonialiste. Shembulli me i mire per kete eshte situata ne Shqiperi.Eshte ketu fjala per aktore te njejte, domethene per ata te cilet shkaktuan luften ne Bosnje. Askush, ende nuk e di se cfare jane duke pergatitur Fuqite e Medha per kete vend. Ne ribotimin e perkthimit te Kuranit ne gjuhen shqipe, i cili u be para kater vjetesh ne Egjipt, ne parathenien e shkruar nga nje mendimtar egjiptian, terhiqet verejtja per rrezikun qe u kanoset shqiptareve muslimane.” Kjo interviste u botua edhe ne gazeten ” Rimekembja” te Abdi Baletes, me 28 prill 1997.
  Te gjithe e dime se kush ishin ” Fuqite e Medha” ne 1997. Pra ishte SHBA dhe jo ” komunistet” qe thote sharlatani plak.

 23. Ej, ma moren pushtetin komunistat, thote.
  E sakte. Ky vete i kuq falake, po ashtu tjetri.
  Keshtu te gjen kur delet rrine e veshtrojne (dhe bejne tifo, me shume se tifo, per njerin)
  E hidhur por e vertete: qw nga 44 jane Te Kuqte qe luajne,edhe se ne 1990 u ndane ne dy skuadra…
  Falenderojme Aleatet qe na mbajne nen thundren e Te Kuqve.
  Keshtu dele…

 24. enofieraku says:

  Gjynaf ti biesh me qaf ketij, ky eshte patriot vetem 6 muaj para zgjedhjeve , hajde sherif hajde, dhe detin pa mendje , gabimisht besoj se jua fale, te vejn keq te biesh me qaf ty, ne te besojme , mos e qeth mbahe pyll , por nje dicka te jesh i sigurt, qe populli tallet me ty ore anekdod kafsh , je shum pak ti dhe shum si ty te qeverisni kete popull, ju jeni perfekt per te qeverisur vetem ata kafshet e tortes suaj… ata pabuksat me legena e derasa… vetem per ata jeni perfekt.

 25. emigrant says:

  sali xhinxhileja

 26. Agron says:

  Nje hajvan, nje idiot, nje skicofren si Sali Berisjha ben ne kete menyre me pseudonimet “leckamani”, “laraske mali” dhe “penicelina” si bashkepuntore i sigurimit te shtetit diktatorial te Enver Hoxhes.

 27. këpuca vjetër says:

  Paskan qenë farë e keqe
  ai është përzierja e të gjithë
  këqijave që mund ti ndodhë
  një populli

 28. Albanian says:

  jo mer idiot..fqinjet tane trembeshin nga ne… qytetar e raangut tret je vetem ti katunar vucidoli,,nje idiot patologjik sherbetor i te gjitheve

 29. Slobodanka says:

  Bravo Sekretar……. komunistet nuk dorzohen

 30. llogjika says:

  Sa me drejte dhe sa me atdhetar qe tregohet Berisha aq me shum terboheni ju.Askush nuk e kupton ku e shihni ju serbin dhe te cmendurin te ato fjale qe jane plotsisht me vend dhe ne te mire te Shqiperise dhe demokracis?.Askund pervecse ne kokat tuaja te ngerthyera nga urrejtja,smira dhe indoktrinimi komunist.Vazhdoni ju e cfryni mllefin,por shqiptaret e vertete dine ta dallojne mire se kush jane te cmendur dhe kush i kan mend ne koke,kush jane patriotet dhe kush jane te shiturit,kush jane demokrate te vertete dhe kush jan mbeturina te komunizmit.Keto ndryshime dallohen qarte,sido qe te kakarisni e lihni ju.Vetem bullajte i quajne cmenduri mendimet dhe fjalet e mencura;Vetem tradhetaret i quajne tradheti fjalet dhe veprimet patriotike,vetem komunistet i quajne diktature lirite demokratike…

 31. Cakalli7 says:

  nje gje eshte e qarte qe tortaxhinjte e pallatit te kultures nuk behen dot qytetare te dores se pare, edhe ata jane baza e votes urbane te PeDe-se

 32. geri says:

  e perzune shqiptaret me pushke,e sollen sebet me pare……

 33. Ivani i madh says:

  po cfare ben o i mare e more me qafe mbesen per pushtetin tend le qe ku do tja dish ti tu vra baxhanaku dhe lojte role e te pa diturit per pushtet ti dhe Zeni te ike per lesh sdo tja dish se ti i ke duart me gjak akoma nga operimi i tet vellai qe e vdiqe. Ti nuk je njeri po bishe shkurt vampiri shqiptar qe vetem druri te ngordh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 81883
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 81883
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34780
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34780
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24729
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24729
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X