Ambasada e Shqipërisë në Kosovë përmbytet nga kërkesat për marrje nënshtetësie | Gazeta Tema
 

Ambasada e Shqipërisë në Kosovë përmbytet nga kërkesat për marrje nënshtetësie

Postuar në: Aktualitet,Kryesore,Politika |

Propozimi i kryeministrit Sali Berisha për dhënien e nënshtetësisë ka ngjallur shumë reagime në Prishtinë.

Shumë qytetarë janë dyndur në ambasadën shqiptare në Prishtinë për të pyetur në lidhje me këtë nisëm. Ata shprehen se duan të marrin nënshtetësinë menjëherë.

Siç raporton TCH, një varg qytetarësh, përfshi Lëvizjen për Bashkim, kanë kërkuar marrjen e nënshtetësisë, duke keqkuptuar deklaratën e kryeministrit Sali Berisha.

Telefoni i konsulles shqiptare Lorena Gjana nuk ka pushuar nga kërkesat e qytetarëve kosovarë për marrjen e shtetësisë.

64 Pergjigje per Ambasada e Shqipërisë në Kosovë përmbytet nga kërkesat për marrje nënshtetësie

 1. Vlora  --  5 Dhjetor, 2012 në 9:01 pm

  e hodhi gurin ne lume perseri i cmenduri.

  sa te mencur duhen per ta nxjere?????????

  Përgjigjjuni

  • raimondi  --  5 Dhjetor, 2012 në 9:28 pm

   Shume bukur, shume bukur _-Te filloje shperndarja e pashaportave sa me pare

   Nuk ka kohe per te humbur

   Do ishte mire qe Sala, si kopetent qe eshte , te shonte vete ne Kosove dhe te inaguronte
   fillimin e shperndarjes se pashaportave duke e dhene vete Sala pashaporten e pare tek qytetaret e Kosoves

   Ambasada jone ne Kosove duhet urgjentisht te pajiset me personelin e nevojeshem dhe materialet e nevojeshme qe tu japi qytetareve tane ne Kosove pashaproten e tyre qe u eshte mohuar me pa te drejte

   Hajde –nje pashaporte, nje komb—- Nje Shqiperi e perbashket .

   Biles shteti shqiptar duhet te hapi zyra te gjendjes civile ne qytete te ndryshme te Kosoves
   ne bashkepunim me shtetin e Kosoves , ne menyre qe te mos mundohen njerezit per marjen e pashaportes

   Përgjigjjuni

   • ar  --  5 Dhjetor, 2012 në 10:03 pm

    Ok,ligji per nenshtetesine te dale,por te hyje ne fuqi pas zgjedhjeve! :)

    Përgjigjjuni

    • Taulant  --  6 Dhjetor, 2012 në 2:48 am

     Duke qene ceshtje kombetare,mendoj qe duhet nje platfforme e nenshkruar nga partite kryesore ne Shqiperi dhe Kosove.

     Përgjigjjuni

   • Mark  --  5 Dhjetor, 2012 në 10:15 pm

    Mos harroni Fazllicin e Tesicin pa pasaporte. Te dy kane bere shume per familjen shqiptare te Sllobodankes.

    Përgjigjjuni

   • Raj moda  --  6 Dhjetor, 2012 në 12:16 am

    O rajmond o palle ! Sa gje e trashe qe du kesh mor qyqar! Sa I peshtire je Ne Kete blog! Shtaze Eshte fjala e pare qe me vjen nder mend per ty!

    Përgjigjjuni

   • PASHAPORDHA  --  6 Dhjetor, 2012 në 1:59 pm

    Saliu kur te shperndaje pasoshet e kosovarve allahile ti kallzoje bre dhe qendren e votimit ku do votojne.BINI BURRA !!!!!!!!!!

    Përgjigjjuni

  • go west  --  5 Dhjetor, 2012 në 9:32 pm

   ato ishin pashaporta fallco mer gazetar pa shkolle,,,,,,,,,ishin sa per tangerllek

   Përgjigjjuni

  • Daut Skela, Vlore  --  5 Dhjetor, 2012 në 9:49 pm

   jeni te mirseardhur :p
   http://imazheshqip.blogspot.com/2012/04/welcom-turist-we-spik-berisha.html

   Përgjigjjuni

  • Era  --  5 Dhjetor, 2012 në 10:02 pm

   Te cmendur jemi ne, jo Berisha! Aleanca Kuq e zi (AK), ka dy vite qe kerkon bashkimin e trojeve shqiptare, madje Berisha u “pushkatua” per tradheti kombetare nga keta faqezi. Sapo kryeministri i vendit tim foli per kufijte e trojeve shqiptare, tashme na del armik. Nuk e kuptoj, dje Berisha ishte “tradhetar”, sot eshte njeri me i kritikuar. Pse?
   Njeriu qe ishte sot hiqet si “pape” me shume se Papa, e kam fjalen per krye faqeziun, e perdor karten e nacionalizmit per interes te tij personale, jo kombetare. Saliu ka 1001 kosure, e ka cuar kete vend ne gremine, por te akuzes Berishen qe ka treguar patriotizem prej 22 vitesh eshte papergjegjshmeri. I dashur “Vlora”! I “cmenduri” i ka trute ne vet, por cfare t’i bejme te “mencurve”, te cilet i ka ikur truri. Ne asnje vend te botes, e majta nuk ka si bosh ideologjik patriotizmin, por eshte e perqendruar tek shtresa e varfer dhe e mesme. Vetem ne vendim tim, Shqiperi, ndodh qe nje force e majte te jete nacionaliste dhe kjo eshte PS-ja dhe AK-ja. Te garantoj se ky projekt i tyre do deshtoj, pasi asnje force politike nuk mund te grumbulloj vota ne favor te tyre me simbolet kombetare.

   Përgjigjjuni

   • profesori  --  5 Dhjetor, 2012 në 10:41 pm

    sepse pasaporta e nderuar duhet te jepet pasi te bashkohen territoret gjeografikisht dhe mos te kete kufij. kjo menyre ka per te patur pasoja dhe nuk eshte e sinqerte nga saliu.

    Përgjigjjuni

  • republika islamike kosovo  --  6 Dhjetor, 2012 në 1:19 am

   Ketyre kosovokareve as mos tu shkoje ndermend se do behen shtetas te Shqiperise se keta maloke jane po aq te pabese sa gomari turk shpellari berisha

   Përgjigjjuni

   • tosi  --  30 Janar, 2013 në 11:00 am

    ndegjo ti zoteri nukjemi ne per te na permbysur ju nga shqiperia se e dim ne vet se sa jemi dhe sa kemi qene ne te mire per ju , fatmiresisht nuk jan shqipetaret e Shqiperis te gjith si ti personalisht se po te ishte ashtu do duhej nje enver te ju pushkatonte prap o gomar ne nuk jemi katunar siq e shpreh ti , dhe per te thene nje gje njerez si ti ka shume ne shqiperi qe nuk keni bese , jeni te poshter dhe duhet per tju q….. ropt

    Përgjigjjuni

 2. Kritiku  --  5 Dhjetor, 2012 në 9:07 pm

  Qe kosovaret jane njerez te trashe dhe shume te prapambetur, kjo nuk do me shpjegim. Ata nuk e kuptojne qe kete prapambetje mendore te tyre e shfrytezon cubi Sali Berisha, duke bere deklarata te cmendura, si ajo e nenshtetesise. Ne shqiptaret e Shqiperise jo vetem duhet te ngrihemi dhe te kundershtojme me force nje ligj te tille, qe ky te mos behet kurre realitet, por duhet qe edhe ligjin e dy nenshtesise ta kerkojme qe te kthehet mbrapsh dhe te tere kosovareve, qe nuk jetojne ne Shqiperi, tua heqim neshtetesine shqiptare.

  Përgjigjjuni

  • Tirona-RR fortuzi  --  5 Dhjetor, 2012 në 9:29 pm

   ik mer palle,shkruj me noi faqe greke

   Përgjigjjuni

  • Zigur Qarri  --  5 Dhjetor, 2012 në 9:32 pm

   Kosovaret nuk ja ashtu si thua ti.As me shume e as me pak,me te mira dhe te kqija,jan si te gjith shqiptaret e tjere.
   Argumentoje,perse duhet te hiqet ligji i dynenshtetesise?

   Përgjigjjuni

  • londi  --  5 Dhjetor, 2012 në 11:43 pm

   Ti mor zterei mos i fajeso losovaret, se ata nuk e kane votuar saliun,por ju te mnqurit e keni zgjedhe, se ate e meritoni

   Përgjigjjuni

  • Dardan  --  6 Dhjetor, 2012 në 12:15 am

   Kritiku,, Per ket arsy qe jane te trashe kosovaret po shkelqejn gjithandej botes ne gjdo aspekte te jetes, te qenurit i zgjuar apo i trashe nuk matet me ate se sa bukur flet apo shkruan Shqipe X-Peroni, Ndersa sa i perkete asaje ne qka aludone ti kur i quan kosovaret e trashe une te them ty se ti je i indoktrinuar nga propaganda Vllehe A rumune dhe Greke qe nga dita e pare shkollore, Ndersa ne kosovaret jemi rritur ne kushte dhe rrethana tjera ku kjo propagande qe ceka me larte nuk ka pase shanse te deportoje dhe per ket arsye ne kemi nje vetdije me te larte kombetare dhe nuk i gjykojm gjerat ashtu si i gjykon nje i indoktrinuar nga Vllehet etj etj qe ceka me larte ,

   Përgjigjjuni

   • Kritiku  --  6 Dhjetor, 2012 në 10:01 am

    Per cfare aspekti te jetes po shkelqejne kosovaret?
    Qe jane njerez te trashe ate as qe e diskutojme fare. Ata bashke me maloket tane po na demtojne dhe levizjen e lire duke kerkuar azil neper EU. Ata e tregojne injorancen e tyre qe nuk e kuptojne qe nese dikush te le te lire te levizesh nuk do te thote akoma qe ti te kerkosh qendrim duke abuzuar me besimin e tjetrit. Europa ua dha shqiptareve nen besim kete levizje te lire, por maloket ashtu sic dhe kosovaret e treguan ate qe ne e dime gjithnje, qe nuk ka lidhje bese me ata. Ata te vrasin mbrapa shpines sepse jane te pabese.
    Mjafton nje fjale e urte e malokeve: “Mos bej mire qe te mos gjesh keq!”, qe te kuptosh se si tikton mendja e tyre.

    Përgjigjjuni

  • berti  --  30 Dhjetor, 2012 në 2:36 am

   Ti ke kryeminister me te mir se sa e meriton, per ty kryeminister ideal do te ishte xhaxhi Enver sepse ti je veqse nje mbeturin e Ti asgje me shum mor shkerdhat greke.

   Përgjigjjuni

 3. fyelli malesise  --  5 Dhjetor, 2012 në 9:13 pm

  hajdeni vellezer kosovare,bujrum se u be deti kos,mezi po ju presim voten tuaj ne qershor per bacen sali,votuat ne tirane pa u regjistruar fare per lulin,kete here e keni te ligjshme,,,edhe ju ju kishim mangut,hajdeni kontribuoni ne zullumin e radhes,hajdeni gjithashtu te beheni koloni miingonash te versuleni neper europe pa viza,se ju prine baca sali

  Përgjigjjuni

 4. cimi  --  5 Dhjetor, 2012 në 9:16 pm

  mire te na behet budalli ka gjetur budallenj dhe cdo sekond nxjerr thesin me genjeshtra.

  Përgjigjjuni

 5. agoni  --  5 Dhjetor, 2012 në 9:17 pm

  Ca eshte ky lajm i rreme. Vetem.delegacioni I nje partie ka shkuar simbolikisht. Sa joprofesionist qe jeni. Pse nuk moret Ambasaden e Shqiperise te pyesni sa njerez paskan qene.

  Përgjigjjuni

 6. vlora  --  5 Dhjetor, 2012 në 9:17 pm

  shume bukur, tash edhe ne nga MaliZi do te kerkojm shetesi Shqiptare, te lumt zoteri Berisha per kete ide te mrekullieshme

  Përgjigjjuni

 7. BERISHA LARGOHU, KURSE SHQIPTAET DUHET TE LARGOJNE BERISHEN ME C'DO SAKRIFICE, NDOSHTA EDHE ME DHUNE.  --  5 Dhjetor, 2012 në 9:23 pm

  Kosova dhe Shqiperia kane falementuar si shtet, ka injorance ne tedy anet, pra llum njeni dhe llum tjeteri. Hajde kafsheri hajde!

  Përgjigjjuni

 8. ardian  --  5 Dhjetor, 2012 në 9:24 pm

  Ky legen kryeminister do e beje lemsh edhe kete projekt.I duhen ca vota fytyre shqyerit te vjedhe te vrase .

  Përgjigjjuni

 9. Viktor Hoti  --  5 Dhjetor, 2012 në 9:33 pm

  realizimi i idese se shtetsise ka si perfundim absolut rivendosjen e vizave per Shqiperine 24 ore para hyrjes ne fuqi te atij ligji
  viktor hoti

  Përgjigjjuni

 10. Landi- Sverige  --  5 Dhjetor, 2012 në 9:39 pm

  Ne zgjedhjet e Tiranes, qindra kosovare “turista” votuan me pashaporta fallco. Ky “sukses” i Berishes ndaj Edit ne ato zgjedhje, ku dhe numri i votave doli shume me i larte se numri i votuesve, do te perseritet ne zgjedhjet e 2013-s, por kete radhe me “ligjshmerine” e marrjes se nenshtetesise te mijra e mijra “vellezerve” kosovare. Kjo eshte Shqiperia e neserme e Saliut dhe e Spahiut.

  Përgjigjjuni

  • Taulant/Tirane  --  6 Dhjetor, 2012 në 1:53 pm

   Ky Landi/sverige perhap genjeshtra pa pike turpi.Ne qe ishim ne Tirane e dime se nuk pame asnje kosovar ne qendrat e votimit.Ne kufi kishte gazetare nga Shqiperia dhe asnje nuk vuri re asnje mbilevizje.Por e paska vene re re landi/sverige se!Nuk eshte koincidence qe keta qe urrejne dhe shpifin pa pike turpi.

   Përgjigjjuni

 11. kel ukaj  --  5 Dhjetor, 2012 në 9:42 pm

  Jugu e katoliket e Veriut te pergadisin plaçkat. Po vijne Kosovaret per te bere pastrim etnik. Nuk e humb shpresen ne Vloren Heroike e cila mund te behet Kryeqytet i Epirit te Veriut. Ne katoliket nuk besoj, jane shume budallenj, por do te levizin kur te shohin gjerat qarte. Shpresojme qe katoliket do te ngrihen me ne fund per tu çliruar njehere e pergjithemone. Jane shume 6 shekuj nen skllaverine muslimane e turkoshane.

  Përgjigjjuni

  • Dardan  --  6 Dhjetor, 2012 në 12:35 am

   kel ukaj,,, Ket deshiron ti ore kelyshe i janullatit ta Greqizoni Jugun e Shqiperis duke e fute ne vorio epirin Greke dhe nuk kenaqi me kaqe por mundohi te infektoni edhe Shqiptaret e veriut se edhe veriune e deshironi nen Male te zi ose Serbi, por ket nuk do e arrini kurre qelbesira ultra Ortodokse anti shqiptare po si nuk u mjaftuat vetem me ekstremizem fetare por tashe deshironi edhe ta zhbeni Shqiperin pyyy fare e keqe jeniqere, Ike o talebane i Janullatosit se ketu po flitet per qeshtje Kombetare e jo per fen e qelbur te Janullatosit se nuk late teme pa i dhen konotacione fetare ekstremista ultra Ortodokse, Edhe nje gje Kosovaret nuk kane nevoje te vine askunde jemi shum mire ketu ku jemi ne zemer te Ballkanit me toka e fusha Pjellore te cilat vetem Zozti ka dite ti krijoje nuk kemi nevoje per moqale te detit e kodra e male te humbura te Shqiperis jemi shum mire ne gjdo pore te jetem me mire se shumica e vendeve te Ballkanit

   Përgjigjjuni

 12. tourkofagos  --  5 Dhjetor, 2012 në 9:44 pm

  pune korrakesh…..do e mbushin shqiperine me mjekerroshe trecereksh..

  Përgjigjjuni

  • Dardan  --  6 Dhjetor, 2012 në 12:41 am

   tourkofagos ,,, Do vime tju rregullojme Rracen pake juve Vllehve A rumunve dhe Grekve ,ate Race Jeniqere qe nuke e ndryshuat dote qe kure te paret tuaje erdhen ne Ballakne si Jeniqer te Perandoris Osmane ku edhe mbeten tashe e 600 vite e cila munde te jet gjdo gje perveqe Evropiane,

   Përgjigjjuni

   • adri kosove  --  6 Dhjetor, 2012 në 11:47 am

    O Dardan, lere mos u meer me keta qe hala nuk e kane kuptu a jane grek a shqipetar, si lloji i tourkofagos. Shqetesimin e shqipetareve te Shqiperis e kuptoj plotesisht. Duke qene qe vet jam nga Kosova dhe jam plotesisht i vetedijshem se sa kosovaret jane te qmendur pas Berishes edhe une do te frigohesha qe ata do te ikin diten e zgjedhjeve te votojn per tragjedin ma te madhe te kombit tone qe quhet Sali Berisha. Kete e bejne sepse nuk jane te informuar dhe vetem e degjojn ate qe ai thote kinse per nje lloj nacionalizmi e patriotizmi te rreme. Edhe mos harro se LDK-ja, sa ka qene ne pushtet gjate te 90 dhe pas luftes ka bere nje propagande te tmerrshem kunder PS-se ne Kosove. Per kete arsye ne Kosove posa te permendesh PS menjehere mendojne vetem per greket.

    Përgjigjjuni

 13. agon  --  5 Dhjetor, 2012 në 9:50 pm

  Mos keni frike o njerez. Rama do ti shperndaje ne 2013, korrik. Mos spekuloni sepse ligji nuk hyn ne fuqi deri atehere

  Përgjigjjuni

  • DUMBABEN  --  5 Dhjetor, 2012 në 10:29 pm

   Prisni mjekrrat ,se formatin e pashaportes e kemi te kufizuar ne shqiperi

   Përgjigjjuni

 14. Teta  --  5 Dhjetor, 2012 në 9:52 pm

  Po, kosovaret se kane problem sa ishte jugosllavija bridhnin me pasaporta jugosllave , edhe kur u be kosova shtet nuk i dorezuan pasoket e tani po turren te marrin shqiptare, kur vete shqiptaret sja kane nxjerre lezetin per vehte.Nje fjale tha gomari yne e ata u sulen jane te gatshem ta ndjekin deri ne varr.

  Përgjigjjuni

 15. Gezim Qatja Tirane  --  5 Dhjetor, 2012 në 9:54 pm

  nuk e ha malli Berishen per kosovaret po duke e ditur sa te trashe jane i duhen votat e tyre..se ata duke pare mbiemrin e ketij katunari serb kujtojne se eshte kosovar ..ai eshte vetem kolona e peste ne politiken shqiptare ..nje idiot i pafytyre dhe injorant..jo pasaporta shqiptare per qytetare te huaj qe kane tjeter flamur dhe tjeter himn

  Përgjigjjuni

 16. qeleshezhinte islamike  --  5 Dhjetor, 2012 në 10:08 pm

  te bej cte doje kosovari berisha do humbas ,ke te shikoni me qeleshe ne det ,poshte makines ,te shikoni do vine kamikazhet

  Përgjigjjuni

 17. Artur Duka  --  5 Dhjetor, 2012 në 11:01 pm

  Pasaporta, ose shtetesia shqiptare ka kriterin qe percakton shtetin ku banon personi. Une jam shume dakort me kete nisme patriotike, por nuk dime si do e prese Bashkimi Europian, sepse percakton lirine e levizjes se shtetasve shqiptare ne Europe, pa logaritur Kosoven. Duam s’duam jemi te kondicionuar nga ata.

  Përgjigjjuni

 18. shqiperi etnike  --  5 Dhjetor, 2012 në 11:07 pm

  po nismen nje pashaporte nje komb e ka hedh A.K. ,saliu kopjac i keq

  Përgjigjjuni

 19. Ed  --  5 Dhjetor, 2012 në 11:23 pm

  Nuk e di pse,por kjo puna e pashaportave me kujton camet ne kohen qe u perzune me dhune nga Cameria. Ndryshimi eshte se Kosovaret po e marrin pashaporten pa qene ne Shqiperi, camet u perzune me force, kosovaret po genjehen po e kerkojne tani per arsye te levizjes se lire.

  Eshte shume djallezore propozimi i Saliut, nenshtetesia nuk nenkupton kombesine, po rezidencen dhe vendin ne te cilat ushtron te drejtat kushtetuese. Kosovaret jane Shqiptare, nuk kane nevoje per pashaporte per tu bere te tile sepse kane qene, jane dhe do te mbesin ne jete te jeteve Shqiptare si edhe ne qe jetojme dhe punojme ne Shqiperi.

  Saliu ose nga budallalleku ose nga shejtanlleku kerkon ti hedhe uje zjarrit te urrejtjes dhe ndarjes veri-jug. kete ka bere gjithmone,edhe ne 97,edhe sot. Nuk di te them nese e ben per vota apo per llogari te te tjereve,por ne cdo rast demtojne interesat kombetare. Kosovaret mund te vijne ne Shqiperi njelloj si shkodranet apo kuksiane e Mulit ne Tirane. Po ashtu edhe ne mund te shkojme ne kosove pa pike problemi, perderisa Prishtinasit ndihen ne Tirane apo Durres, njelloj si ne Prizren, apo ne ne Prishtine njelloj si ne cdo qytet tjeter te Shqiperise, i bie qe de facto ne jemi te bashkuar, e kujt i plasi se ekziston nej kufi ne harte.
  Problemi jane politikanet, qe duhet te unifikojne arsimin, te rregullojne shkembimet tregtare nepermjet unifikimit te tregut etj. Dmth, Kosova dhe Shqiperia nuk kane nevoje per retorike nacionaliste, por per mencuri dhe qeverisje,

  Përgjigjjuni

 20. Ali Kinezi  --  5 Dhjetor, 2012 në 11:23 pm

  Kjo eshte nje genjeshter e paskrrupullt, dashakeqe, armiqsore e Berishes qe e di shume mire qe eshte krejtesisht e parealizueshme dhe abstrakte. Ligji per shtetesine kerkon nje shumice prej 3/5 sepse duhet bere amendim kushtetues.

  Përgjigjjuni

 21. Sum Gruda  --  5 Dhjetor, 2012 në 11:40 pm

  O kosovar jemi para jush ne rende duke pritur qe te marrim “Pasaporte” shqiptare se na pati premtue Berisha me 1991 pas rreximit te Ramiz Alise. Ato nuk na i ka dhene jemi duke pritur, i shiti njerzeve si Fazlliqit arabeve dhe malazezeve jo shqipetar, kushrinjeve te Millosheviqit e sllobodankes. Ju do te keni kohe per te qendrue pas gardhit te hekurt se nuk jane gje ato qe thote Berisha eshte kopjues
  i Kreshnik Spahiut dhe i opozites. Ato pasaporta jane shitur serbeve e malazezeve deri ne Berat kane merrijte agjentet serb me tregtinate tyre kane blere tokat me te mira nje dollar per meter katror! Qe ju nuk mundeni ti bleni, as une qe jame tamam shqipetar i lindur dhe i rritur ne Shqiperi.

  Përgjigjjuni

 22. Genci, Maqedoni  --  6 Dhjetor, 2012 në 12:11 am

  Une personalisht jam kunder paisjes me nenshtesi te shqiptareve jashte Shqipersie ( Te Kosoves dhe Maqedonise nga jam vet une), ky do te ishte pretekst per maqedonasit ndoshta ne te ardhmen te heqin dyshtetsine ne Maqeodni,, gje qe do te zvogelonte numrin e shqipes ne Maqedoni, se dyti ky eshte tentim per te rritur votat e Berishes i cili eshte vec se populis asgje tjeter, dhe nuk do t’ishte e drejte qe Kosovaret dhe ne shqiptaret e Maqedonise te ndikojme zgjedhjet e Shqiperise kur nuk jetojme dhe nuk mund te dime se cili opcion eshte me i mire per shqiptaret (mendoj ne Shqiperi) nuk mund te votosh kur nuk jeton ne ndonje vend!

  Përgjigjjuni

 23. jkoresh  --  6 Dhjetor, 2012 në 4:02 am

  zbrazeni kosoven se ashtu i beni mire serbise

  Përgjigjjuni

 24. EDMOND  --  6 Dhjetor, 2012 në 6:19 am

  dhenia e pasaportave do ti sherbeje vetem krimit te organizuar, korrupsionit dhe familjeve te tipit mafioz…..

  Përgjigjjuni

 25. Kotropuzi Mullarek-Koki USA.  --  6 Dhjetor, 2012 në 8:41 am

  Nje gje shum e mire per te Perteri kombin Shqiptar, pse:Jugaxhite si Bole-shevik qe jane shum shpejt do te largohen nga Shqiperia(ose do i perzeme me mire se si RRACE MUTI qe jane vetem kane shkaterruar Shqiperine)dhe ne vend te tyre do vine NJE PJESE E SHQIPTARVE TE TJERE QE JANE JASHT TROVEVE ETNIKE DHE KESHTU DAL NGA DALE FITON KOMBI SHQIPTARE VENDIN QE I TAKON,PRA ME NJE FJALE PERMISOHET RRACA,NGA 70% SHQIPTARE (te djathtet)dhe 30% BYTHARE (te majtet) behet nje SHQIPERI ETNIKISHT E PASTER.PELLCISNI O KERMAT E EDVIN BYTHJASHTIT.

  Përgjigjjuni

  • DUMBABEN  --  6 Dhjetor, 2012 në 1:42 pm

   Programi ai eshte mullah kotropuzi ,te mbushe vilajetin e tij me qeleshebardhe,sa per ne mos ki merak ,me vloren kryeqytet jemi ne rregull ,ju mbani kryeqytetin e haxhiut

   Përgjigjjuni

 26. """""""  --  6 Dhjetor, 2012 në 8:58 am

  Berisha te gjitha èndrrat qe i shikon naten i jep diten nè intervista te nryshme,èndrra e tij èshtè te krijoj njè shtet islamik nè brigjit e Adriatikut me fondamentalistet e Shqiperisè dhe te trojeve te tjera si ne Kosovè e Maqedoni,(çurr more dreq po ku te çon mushka me ketè mentalitet te paperfidhshem qe perdorè vite e vite)kujton Berisha se èshtè duke drejtuar Gjermanin Federale te dikurshme me nje potencial te fuqishem ekonomik e politik,çurr more dreq po kush te pyet ty per ndryshim kufijsh e nènshtetsi apo pasaporta jashtè territorit shqiptar.

  Përgjigjjuni

 27. """""""  --  6 Dhjetor, 2012 në 8:59 am

  Berisha te gjitha èndrrat qe i shikon naten i jep diten nè intervista te nryshme,èndrra e tij èshtè te krijoj njè shtet islamik nè brigjit e Adriatikut me fondamentalistet e Shqiperisè dhe te trojeve te tjera si ne Kosovè e Maqedoni,(çurr more dreq po ku te çon mushka me ketè mentalitet te paperfidhshem qe perdorè vite e vite)kujton Berisha se èshtè duke drejtuar Gjermanin Federale te dikurshme me nje potencial te fuqishem ekonomik e politik,çurr more dreq po kush te pyet ty per ndryshim kufijsh e nènshtetsi apo pasaporta jashtè territorit te Shqiperisè.

  Përgjigjjuni

 28. Elbasani  --  6 Dhjetor, 2012 në 9:42 am

  Cjane keto budallalleqe qe ban ky sali katunari ky shemtaraq i slamik kerkon qe te marre zgjedhjet e 2013 me ata turqit e kosoves duke u dhene pasaporta ? O SALI O BYTH SHKERDHYM PO TE THERRET VARRI ME DUKET MORE TALIBAN SE SI SHUME PO E KRUAN MOR MALOK MOR KAR TE SHKERDHEFSHA GRUAN DHE KOMPLET FAMILJEN

  Përgjigjjuni

 29. kosovari dhe vetum kosovari  --  6 Dhjetor, 2012 në 10:28 am

  un do marr pasaporten dhe do te votoj bacin sal se njeri mat mir nuk ka shqipria krejt rrebela tjert jan

  Përgjigjjuni

 30. coku  --  6 Dhjetor, 2012 në 10:49 am

  Sjam kunder marrjes se nenshtetesise, por shume kujdes, pasi po ja bejme vetes si komb me keto qe degjojme.

  Se tere presheva, gjysma e shqiptareve te maqedonise dhe te malit te zi do aplikojne per nenshtetesi.

  Kesaj i thone spastrim etnik qe as serbi e greku sna e kane bere.

  greku ka 20 vjet qe su jep nenshtetesine minoritetit grek ne shqiperi, pasi e di qe po tju a japi, sdo kete me minoritet ne shqiperi.

  Kete qe po ben Berisha, eshte shume me e rende se falja e 300 km2 detare.

  Ky njeri duhet te denohet me vdekje per tradheti kombetare, te permasave te spastrimit etnik.

  Përgjigjjuni

 31. coku  --  6 Dhjetor, 2012 në 11:17 am

  Milloshevicit ju deshen 18 vjet te pergatiste terrenin per spastrim etnik ne kosove, duke filluar qe ne 81′ dhe ne 99 filloi spastrimin.

  Ku hodhi miliarda per ushtrine e per propaganden qe pergatiti, dhe prape sberi aq dem sa mund te bej saliberisha me kete ligj.

  Ky eshte kulmi. Serbise, Maqedonise dhe Malit te Zi, po i behet nje favorizim i frikshem ne kurriz te shqiptareve autoktone. Kjo do te thote
  mbyllja e enderrave per nje shqiperi te bashkuar, nje lufte diplomatike 100 vjecare per respektimin e te drejtave tona per nje shtet ku te perfshihen te tera vendet shiptare autoktne.

  Serbia, Mali i Zi dhe Maqedonia, do heqin neshtetesine e dyfishte dhe ne kete rast te tere shqiptaret qe jane me nenshtetesi te dyfishte do humbin te drejtat ne vendet e tyre te lindjes e te banimit.

  Kulmi, ky po percakton kufinjte perfundimtar te Shqiperise, qe askush nga armiqte ska arritur dot ta beje.

  Vrasja e ketij tradhetari po behet prioritet kombetar.

  Përgjigjjuni

 32. Gregori  --  6 Dhjetor, 2012 në 12:25 pm

  O budallenj, nuk eshte ide e Spahiut kjo, por e Sales. Spahiun e polli Sala dhe i dha idete e tij te shfaqen ne publik si fillim pa buje, kete e beri ne fillim Spahiu, por s’ia vuri veshin njeri. U perpunua ca ne publik e media dhe ja ku doli ideatori i saj tani ne 100 vjetor. Po eshte i mencur plaku per prapsira.

  Përgjigjjuni

 33. Lavazhi & garazhi electoral  --  6 Dhjetor, 2012 në 1:03 pm

  Keto jane marifetet e saliut dhe Nishanlliut per te rritur numurin fiktiv te votusve. Kurva nuk e harron zanatin dhe ne pleqeri. I Kane thene lashtit : ” u plake u trete dore s’hoqe , futet e varrit t’u befshin lo…e. votat e lulit I Mori pa u dhene shtetesi fare.

  Përgjigjjuni

 34. artur  --  13 Dhjetor, 2012 në 11:45 pm

  Me vjen keq qe bejme kete fat per veten tone duke mos i hapur rruge njeri tjetrit, DY FJALE: per kosovaret nuk kisha degjuar fjale te mira me pare, por i konsideroja si thashetheme, stereotipe etj, por tani nga eksperienca qe kam fituar prej disa vitesh duke punuar me ta si brenda edhe jashte Shqiperise, me vjen keq por duhet ta pranoj te pakten tek vetja KOSOVARET JANE BYTHQIRA DHE TE PABESE, EDHE VETE MIDIS TYRE, kam raste te shumta personale qe i di si ja fusin edhe njeri tjetrit pas kraheve, INTOLERANTE DHE QE S’HAPIN RRUGE KOKE MALOKU – EGERSIRA, me vjen keq se besoja me naivitet qe na duan neve pertej kufirit, por ata as njeri tjetrin nuk e duan, nuk e di cjane por mund te them EGERSIRA, por ky mbetet vetem opinioni im privat dhe s’duhet pergjithesuar.

  Përgjigjjuni

 35. shpetim  --  22 Dhjetor, 2012 në 6:09 pm

  qyre ju poullli i shipnis se pe kritikoni sali berishen po ju mas pari sjeni njerz hiq seju shtin edi rama per do kokain sejau siguron e ata jeten pojau shkatrron qdo dit emashum ju shtin me qit veten para plumi qka bani edi rama per ju kur okan ne pushtet sen hiq fukaralllak kurrupcion e qiky sali berisha i keq ei mir juka pru ne veti pak se ju sini kan ne tok tbukes kerka aper juve duhet mejau prun enver hoxhen prap emeju kthy ne kohen e komunizmit at here baheni njerz ju sjeni njerz seme ardh ne shipni meti hetu per 100 ero evrajn njerin ane kosov krejt populll ikeq tkofshim hajde me 10000ero ngjep kush ste nguc shum mas jeni menoni per jeten ejuj edhe per grackat e prrrojet qe jauka vu edi rama jeta juj osht sikur lumi qe ec qdo minut jeten ju ekini ne lohaj gjith sate mendoni veq keq per sali berishen amo sali berisha osht hero po ju sjeni kerka..un jam nga kosova kaloni mir

  Përgjigjjuni

 36. Alban  --  29 Janar, 2013 në 12:13 pm

  A bon me dit a mundemi me marr ende pasaporte te shqiperiss , ne populli kosoves ?

  Përgjigjjuni

 37. sadete shabani  --  30 Janar, 2013 në 1:45 pm

  ju pershendes juuve ambasad e nderuar………..aka marrnenshtetsi shqiptare,,pasosh,,,,,,,,ndoni kosovarne ket vit 2013 mbasi dikush nga familja imeeshte qe 6 muaj banore e shqiperis ju flm per mirkuptim
  pres perxhixhjeeeeeeeeeeee

  Përgjigjjuni

 38. ylli dibra  --  10 Shkurt, 2013 në 2:57 am

  ata qe folin per shqiptaret jasht kufijve qe jan te trashe e te prapambetur . ic mos u turperoni kur flisni se askush nuk u degjon se po te jesh grek dhe serb keto fjale i flet keshtu njihen tradhtaret e popullit ic mos u lodhni me komente se vaji del permby uj cdohere a sa per fe sma ndien fare se jam shqiptar e jo arab apo izraelit

  Përgjigjjuni

 39. Granit  --  16 Shkurt, 2013 në 6:17 pm

  a eshte e mundur me i terhek dokumentat prej kosoves e me i dergu ne tirane per me mar pashaporten se e pyeta nje shoqe te shqiperis mtha qe bon me mar pashaporten por duhet me i terhek nga kosova te gjitha dokumentet qe jane te miat personale e me i dergu ne shqiperi a eshte e vertet kjo apo eshte mashtrim

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *