Nishani takon Llallën: Prokuroria duhet të jetë e pavarur dhe pa ndikim politik | Gazeta Tema
 

Nishani takon Llallën: Prokuroria duhet të jetë e pavarur dhe pa ndikim politik

Postuar në: Aktualitet,Kryesore,Politika |

Presidenti Bujar Nishani ka takuar gjatë ditës së sotme kryeprokurorin e ri, Adriatik Llalla.

Sipas një njoftimi të Presidencës, Nishani ka kërkuar një prokurori të pavarur dhe jashtë çdo ndikimi nga politika, në mënyrë që vendimmarrja të jetë e drejtë dhe në zbatim të Kushtetutës dhe ligjeve.

“Presidenti Nishani nënvizoi domosdoshmërinë e kryerjes së reformave në Prokurori si pjesë e reformës në drejtësi me synim rritjen e besimit të qytetarëve dhe vetë prokurorëve në sistemin e drejtësisë.

Presidenti Nishani gjithashtu e siguroi kryeprokurorin për mbështetjen maksimale në luftën kundër korrupsionit, trafiqeve dhe krimit të organizuar.

Ndërsa Kryeprokurori Llalla shprehu mirënjohjen për besimin e dhënë dhe dakordësinë e tij me Presidentin Nishani, se në këtë sfidë të rëndësishme do të ketë prioritet pikërisht forcimin e besimit të opinionit publik për këtë institucion, si dhe forcimin e besimit te puna e njerëzve që kryejnë çdo ditë detyra delikate në përballje me shkelësit e ligjit.

Prokurori i Përgjithshëm e siguroi Kreun e Shtetit se në këtë detyrë do të jetë garant i vlerave më të larta morale dhe integritetit në radhët e prokurorëve dhe të gjithë punonjësve që ushtrojnë funksione të tjera në organin e akuzës, si dhe do të ushtrojë funksionin e lartë me përkushtimin maksimal për ta vënë institucionin e Prokurorisë në shërbim të së mirës më të madhe publike”, thuhet në njoftim.

IPTV duke filluar nga 790 Leke ne muaj Na ndiqni ne Facebook Sherbimi VOD

21 Pergjigje per Nishani takon Llallën: Prokuroria duhet të jetë e pavarur dhe pa ndikim politik

 1. Xen Berish Deledashi  --  11 Dhjetor, 2012 në 2:40 pm

  …….me fjale te tjera, po nuk bere sic te thote “I Madhi”, per lesh ke per te hik dhe ti.

  Përgjigjjuni

 2. Shoku im burgaxhi  --  11 Dhjetor, 2012 në 2:44 pm

  O morr bythe,

  s`na e tregove ndonjehere si kordinonit me Monika Kryemadhin per t`i vjedh votat Igli Toskes ne Kombinat mer burr me 2005.

  Tani e kupton pse te zgjodhi president ty Saliu?
  Qe te te shantazhojne, Sali e ndihmesit e tij serbe, sa here t`ju doje palla me filmime kur ndanit pare me furgona ne ato kohe.

  E mer Jari mer Jari qe po ben dhe estrade tani!
  Ej, kot mer kot, pse nuk beni nje marreveshje me shkrim ju per luften ndaj korrupsionit? :P

  Llalla do e hetoje burrin e shtetit per Gerdecin, 21 Janarin ? Shaka polici bej dhe une ! :P

  Përgjigjjuni

 3. enigma-explorer  --  11 Dhjetor, 2012 në 2:47 pm

  Edhe kush e kerkon qe prokuroria duhet të jetë e pavarur dhe pa ndikim politik…?

  Ai person qe vet eshte gatuar ne kazanet e politikes dhe eshte i varur nga politika na kerkon drejtesi.

  Per cilen drejtesi…per Gerdecin?.Mooooos ?Kjo eshte nje estrade fshataresh dhe jo politike..

  Përgjigjjuni

 4. F.Lyto  --  11 Dhjetor, 2012 në 3:25 pm

  foli kapteri qe komandon sala, fjaline do te thote:pordhi kali ne dere te hanit.

  Përgjigjjuni

 5. Vlora  --  11 Dhjetor, 2012 në 3:27 pm

  do te jete aq i pavrur sa edhe nishani, shpresa becaj, visho ajazi, bujar leskaj etj.etj.

  Përgjigjjuni

 6. Udheheqesi  --  11 Dhjetor, 2012 në 3:46 pm

  “PJESE NGA BISEDA ” – Tani qe thua ti DHALLA,(me falni )ti LLALLA ,ne na quajne psh mua president dhe ty kryeprokuror,po vetem emrimin per te marre rrogen e kemi te tille.Jo,jo po ta them qe ne fillim qe mos te merzitesh.Le qe cfare them une,ti kete e di qe kur u emrove. Besoi se e kupton qe ne jemi te derguarit e Saliut ne keto institucione dhe si rezultat duhet te marrim mendimin e tij qe eshte de fakto president ,kryeprokuror,krye gjykates ,kryedoganjer e kudi une . Keto po ti them qe ta dishe se ne jemi te pavarur e nuk ndikohemi nga politika.SE ceshte e verteta ato nenshtetesite une i firmos ,po vendimet si e shikon i merr kryeministri ose me mire te them kryetari i partise sone.Ore,me qe ra fjala ,ti ate testeren e PD-se e ke dorzuar besoj? JO,jo dhe mund ta mbash ,po mos harron dhe e tregon ne sy te miletit.Le qe mund ta kycesh edhe ne kasaforte si puna ime. Tani po na mbaron koha e takimit ,porosite i more . SHiko, te dridhen kriminelet dhe hajdutet tani e tutje.Kush mendon per korrupsion ta dije mire se me ka te beje.Ju beni punen tuaj,po vendimet i mer gjykata.Se ceshte e verteta u
  “shkaterroi”ai BAMIR Topi.Pse kam qene une minister drejtesie? Allah,allah sa shpejte qe harrova.E mo ai me Kreshnikun e ka fajin!A nuk tha keshtu ai eprori yne? Problemin e grave do ta shikojme me perparesi.Mnd te shtojme amendamentin ne kanun,se me sa e di une nuk eshte,qe t’na lejoje Lek Dukagjini,te themi se grate e femijet jo vetem
  te ngujohen,por edhe te vriten.Kemi patur resultate sa per dy shekuj tha eprori. Hjat mire u pafshim dhe kujdes e.. te jesh i pavarur kur hedh firmen! Ja keshtu si une qe nuk mbaj njeri pran kur firmos shkresat qe vijne. TAKIMI MBAROI.

  Përgjigjjuni

 7. spiro ksera  --  11 Dhjetor, 2012 në 3:48 pm

  Pune te mbare Fillo me Polikron Mazen drejtorin e Inspektoriatit te Punes Tirane me banden e inspektoreve qe vjedhin non stop

  Përgjigjjuni

  • Shoku im burgaxhi  --  11 Dhjetor, 2012 në 4:48 pm

   Thuaje troc : Poli, pra Polikron Maze, i vendosur ne kete post nga Blerim Cela qe tashme nuk eshte me ne PD duhet hequr sepse informaliteti ne kete sektor, pra ne sigurimin e punonjesve eshte ne masen 40 % ne Tirane.

   Padi penale? Le ti hapin nje se behet e shendteshme dhe na shtohet shoqnia ketej ne. :P

   Përgjigjjuni

 8. Ton  --  11 Dhjetor, 2012 në 3:49 pm

  Me mire verjani titullin, Salca e Kosit takon Dhallen se qe te dy produkte te Kosit Sali jane!
  Vari ka..in rob shtese komplet!

  Përgjigjjuni

 9. "LOJA"  --  11 Dhjetor, 2012 në 4:30 pm

  FILLON “LOJA” E KETIJ SAKATI ME MUSTAQE.

  Përgjigjjuni

 10. "LOJA"  --  11 Dhjetor, 2012 në 4:31 pm

  FILLON “LOJA” E RE ME PROKURORIT.

  Përgjigjjuni

 11. spiroksera  --  11 Dhjetor, 2012 në 5:42 pm

  Shoku im burgaxhi Te garantoj se nuk do vje vetem Polikron Maze por ca Bexheta Eda Albana nuk mund ta lene vetem se e kane frike edhe duke qene aty Te tjeret do punojne per ta mbajtur

  Përgjigjjuni

 12. Gezim Peshkopia  --  11 Dhjetor, 2012 në 6:37 pm

  Falenderojme ambasaden amerikane dhe zotin Aleksander Arvizu qe na caktuan Kryeprokurorin e vendit tone.http://www.youtube.com/watch?v=WCQjZtU-iww

  Përgjigjjuni

 13. Ben Chicago  --  11 Dhjetor, 2012 në 6:48 pm

  o sali mashtruesi
  kur do ndertosh parlamentin e ri qe premtove

  Përgjigjjuni

 14. xristos  --  11 Dhjetor, 2012 në 6:54 pm

  ku eshte presidenti me i shemtuar qe ka patur shqiperia deri me sot

  Përgjigjjuni

 15. Ivani i madh  --  11 Dhjetor, 2012 në 7:56 pm

  mire e keshilloi i pa afti te jesh i pa varur si une nga kushtetuta po i varur pas Palloshit se une vetem fola se per te te vene prekuror te vuri ai qe me vuri dhe mua si karte te shqyerne krye te vendit .Tani u shtua dhe nje artopalant tjeter se zene e ka ai i mari i te mareve Berisha dhe pos percove zerin e tij te quan pucist dhe lavir bulevardi.

  Përgjigjjuni

 16. Askushi  --  12 Dhjetor, 2012 në 11:09 am

  Shqiperi te qofsha fale! -Te kam xhosashe,e me ke llalle!.

  Përgjigjjuni

 17. duka  --  12 Dhjetor, 2012 në 2:56 pm

  Uuuaaa keni harruar Esmeralden zarin numer nje te Polikronit.Kjo ja ngre e ja ve nga mengjesi ne darke

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Mund të përdorni këto etiketa dhe atribute HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>