#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

“Fundi i botës”, gjimnazistët e Tiranës nënshkruajnë peticion: Duam pushim më 21 dhjetor

Senatorët e gjimnazeve të Tiranës kanë hartuar një peticion ku kërkohet të jetë pushim data e 21 dhjetorit, që disa besojnë se do jetë dita e “fundit të botës” sipas kalendarit Maja.

Adoleshentët i druhen kësaj dite dhe të kontaktuar nga GSH pas publikimit të fundit të NASA-s ndihen akoma më të frikësuar dhe duan që ajo datë t’i gjejë në shtëpi.

Nisma është ndërmarrë në “Facebook” nga gjimnazistët e “Partizanit” dhe është përhapur edhe tek bashkëmoshatarët në gjimnazet e tjera të Tiranës. Ata janë shprehur se sido që të jetë, atë ditë ata nuk do venë në shkollë nëse drejtoritë e shkollave nuk pranojnë që nëse nuk ndodh asgjë kjo ditë të zëvendësohet me një ditë tjetër mësim siç ndodh në ditë festash.

Ndërkohë që NASA ka deklaruar se më 21 dhjetor toka do të hyjë në tre ditë terr, do të jetë më ftohtë, edhe pse mund të ndriçojë ndonjë rreze drite gjatë kësaj kohe. Si pasojë e kësaj do të ketë shkëputje të elektricitetit, pavarësisht se nuk do të ndodhë asgjë dhe sipas tyre ky është një fenomen i rrallë që ndodh çdo 11 milion vjet.

40 komente në ““Fundi i botës”, gjimnazistët e Tiranës nënshkruajnë peticion: Duam pushim më 21 dhjetor”

 1. Idiotizmat e fundit te botes

  Perdite,sidomos keto ditet e fundit po flitet me tone e tmerre per fundin i botes..ahtu si dhe me nxenesit e gjimnazeve te Tiranes dhe mbare popullsine ne Shqiperi e bote… Sa njerz idiot ka tmerruar ky term dhe sa njerez dopio idiot po kalojne gati ne halucinacione ne mes te dites.
  Fundi i botes..!? Po ka ca ligj qe e sjellin ate deri ne shkaterrim dhe jo Mayat apo profetet si Nostrada-mutet.

  Qe planeti yne te shkaterrohet totalisht si strukture duhet te kete forca ndervepruese sic jane ato te Diellit , Vrimave te zeza, ose perplasja fizike me nje planet apo objekt te madhesise se vete Tokes. Shanset qe te ndodhin keto gjera jane inegzistente te pakten momentalisht dhe per disa miljarda vjet.

  Fundi zyrtar i planetit tone si strukture do vije vetem kur Dielli yne te shnderohet ne nje gjigand te kuq rreth 5 Miljard vjet nga tani. Zhdukja nga Vrima e zeze eshte pothuajse inegzistente ose e fusim ne nje shkalle matese te shansit .

  Perplasja e Tokes me nje planet te madhesise se njejte eshte pothuajse inegzistente. Kjo mund te ndodhi vetem ne kohen kur sistemi jone diellor te vij ne fundin e tije, pra 5 miljard vjet nga tani kur dielli do kete nje superfuqi vepruese dhe gravitacionale kundrejt objekteve te sistemit diellor.

  Qe gjallesat dhe vete njeriu te zhduket nga planeti Toke, duhet te kene perballje me keto fenomene.

  -Gamma Ray Burst – Rrezatimi Gamma
  -Kometat/Asteroidet
  -Supervullkanet
  -Ngrohja Globale – dhe kalimi ne epoken e akullit.
  -Pole Shift – Ndryshimi i Poleve
  -Humbja e atmosferes.

  Tani do kalojme ne fazen me te nxehte e cila ka te beje me themelet e idioteve qe flasin larte e poshte qe do shembet bota nga x apo y faktor.

  Gjerat te cilat njerzit lexojne lart e poshte neper internet ne lidhje se si do te shkaterrohet bota jane keto:

  1-Nibiru – Ylli Xhuxh ku ndodhen fiset Anunaki (Kjo si pas mentalitetit te shpellareve dhe te pa shkolluarve ne Planetin tone).
  2-. Galactic Alignment – Shtrirja perfekte e Tokes Diellit dhe qendres se Galaktikes Tone.
  3-. Solar Flare – Stuhite Diellore.

  Le ti analizojme.

  Cfar eshte Nibiru:

  Nibiru njihet nga (Idiotet) si planeti i 9. Nibiru referohet gjithashtu dhe si nje yll xhuxh, qe ne gjuhen e Astrofizikes quhet: Yll i deshtuar.Nibiru mendohet te jete nje yll ose planet me madhesi disa here me te madhe se e Jupiterit. Referuesit e fundit te botes ose me ndryshe (Idiotet e fundit te botes) referojne sikur ky yll apo planet ka nje orbite e cila mer 3600 vjet per tu rikthyer perseri.

  Mendoni nje super Kamion i cili vjen drejt lagjes tuaj, si mendoni ju nuk do e shikonit ate ?. Nese Nibiru do ishte dicka egzistente dhe nese ai do ishte ne kursin e afert drejt nesh, pasojat do te kishin filluar me kohe. Pasoja me te cilen do perballeshim fillimisht do te ishte, spostimi i Kometave ne rripin e Kupier-Belt, sic njihet ndryshe (Brezi i Kometave).

  Nderkohe qe Nibiru do te vinte drejt nesh sa do ne distance te larget, ato qe do ishin shume me prane nesh do ishin Kometat duke mos anashkaluar dhe spostimin e vete planeteve ne Sistemin tone Diellor. Pra efektet do kishin filluar 15/20 vjet me pare dhe jo (ja erdha une). Nuk ka evidenca per egzistencen e Nibiru, te gjitha keto trillime behen nga njerez qe nuk e kane idene e Shkences dhe qe nuk kan asgje per te humbur.

  Ato qe e kane iden e fizikes dhe matematikes do e kuptojne shume mire se per cfare behet fjale me poshte (Nibiru).

  Le ti marim gjerat pak me kujdes dhe te shohim se cfar shpejtesie i duhet ketij kodosh objekti per te arritur afer tokes nese do ishte ne masen e Jupiterin apo me pak ose me shume.

  Se pari, edhe pse eshte thene se ky objekt eshte me i madh se Jupiteri, eshte akoma me bukur edhe nese them qe ky objekt eshte identike ne mase te Jupiterit-1,8986*10^27 kg

  Se dyti, masa e diellit eshte 1,9891*10^30 kg.

  Tani, le te mendojme se cila do ishte fuqia ne mes te Diellit dhe Objektit ne perigee e orbites se objektit, i cili eshte rreth 1 AU (150.000.000 km)ne distance.

  Formula e perdorur nxjerr se sa fuqi aplikojne keto dy me njeri tjetrin nga graviteti. F = G ({m1*m2}/r^2), ku eshte graviteti konstant(6,67*10^-11) m^3*^-1 kg*s^-2)

  Me poshte une do ta heq njesine per te qartesuar formulen. M^3 dhe km anullohen per te prodhuar kg/s me nje ndryshim per eksponentet e -3 (kjo ne rastin e me poshtem nese kerkoni tre shifrat e zhdukura).

  Athere le ti hedhim nje kendveshtrim:F = G ({m1m2}/r ^2)F = [6,67 *10^-11 * ({1,8986*10^27} * {1,9891*10^30 })]/( 150.000,000^2)F = (2,51896*10^45)/(2,25*10^16)F = 1,1952*10^44 N/s

  Rezultati eshte 119520000000000000000000000000000000000000000 Forca te Newtonit cdo sekonde mes Objektit dhe Diellin ne orbiten e saj.

  Por atehere ju mund te pyesni, kur objektet kalojne rreth diellit, ata levizin shume shpejt. Saktesisht e drejte. Pra, sa shpejte do ti duhej nje objekti me mase te jupiterit per ti shpetuar Diellit.

  Formula per shpejtesine e ikjes eshte Vsec = [2*G*M/r]^1/ 2, ose, rrenja katrore e 2*G*M/r ku G eshte graviteti konstant, Meshte masa, dhe r eshte rrezja e diametrit ne distancen ne mes te objekteve.

  G is 6.67*10^-11.M eshte nxjerre nga N-M/kg nga formula e pare, 1.1952*10^44.r eshte 1/2AU, qe dmth afersisht 7.5*10^10 km.

  Vsec=[2(6.67*10^-11)*(1.1952*10^44)/(7.5*10^10)]^(1/2) Vsec=({1.5994*10^34}/{7.5*10^10})^(1/2) Vsec=(2.2126*10^23)^(1/2) Vsec=1.487*10^7 km/sek.

  Kjo do te thote se shpejtesia e Nibiru ne ikje duke i shpetuar Diellit duhet te jete 14.870.000 kilometra per sekonde. Pra kjo eshte nje absurditet total, dhe del qe eshte gati 7 here me e shpejt se sa shpejtesia e drites.Kjo eshte e pamundur. Nese Nibiru, do te udhetonte me kete shpejtesi, forcat e batices do ta shkaterronin totalisht.

  -Fizika- has updated her Facebook Status-(Te dashuruarit e Nibiru, thjeshte dhe sakte jeni shume idiote).

  Galactic Alignment – Shtrirja Perfekte

  Galactic Alignment njihet si shtrirja perfekte. Kjo shtrirje vjen si pasoje e drejtimit te Diellit, Tokes, dhe Qendres se galaktikes tone ne nje vije te drejte. Duhet te keni parasysh qe: I vetmi objekt i cili ndikon fizikisht ne orbiten dhe strukturen e Tokes eshte Dielli.

  Per ato qe perdorin programe astronomie eshte shume e leht per ta vezhguar kete fenomen. Me pak fjale Shtrirja perfekte ndodh ne disa aspekte te ndryshme, sic eshte shtrirja e planeteve pershembull gje qe ka ndodhur dhe do te ndodhi. Gjithsesi duhet te keni parasysh qe asnje force tjeter pervec asajt te Diellit nuk mund te ndikoje ne planetin tone.

  Nese do vazhdoja qe tiu flisja me shume rreth ketij fenomeni do genjeja sepse jane te pakta fjalet rreth ketij subjekti. (te pa vlere)

  Solar Flare – Stuhia Diellore

  Athere duhet te jemi realist kur prekim nje ceshtje serioze sic eshte (Dielli). Stuhite Diellore jane teper te rrezikshme, dhe mund te shkaktojne deme kolosale ne jeten e perditshme te planetit tone. Stuhite Diellore ndahen ne kategori te ndryshme A. B. C. M. dhe e fundit dhe me e rrezikshmja X. Duhet te keni parasysh qe ne jemi goditur nga keto stuhi dhe vazhdojme te goditemi pothuajse perdit.

  Stuhite Diellore mund ta cojne njerzimin ne epoken e gurit nese do tu godisnim nga nje (Super Flare) pra nga nje super storm. Nese do u godisnim nga nje super storme, jeta ne planetin tone do te ndryshonte pothuajse totalisht. Pasoja e pare do ishte humbja e elektricitetit , dhe jo vetem ne nje vend/shtet por ne te gjithe Planetin.

  Pasi do te humbnim energjine, kjo e fundit do te na mungonte per nje kohe prej 5 deri ne 10 vjetesh,gje qe do na conte ne epoken e shpellave, ku nuk do te perdornim tv, lavatrice, celular, etj etj. (Kjo do ishte me te vertete nje katastrofe).

  Lind pytja nga dhe si e moren vesh te ashtuquarit (te mencurit e 2012), qe dielli do te cfrynte pikerisht ne daten 21/12/2102 ??. Duhet mos harruar qe drita mer vetem 8 min e 19 sekonda per te arritur nga dielli ne toke, keshtu qe nje superstorm do donte thjesht disa ore ose disa dite per te arritur ne toke (varet nga kategoria e stuhise).

  Eshte e vertete qe dielli cdo 11 vjet kalon ne ciklin e ndrimit te poleve, dhe ndrimi i rradhes eshte diku nga mesi i 2013. Pse pikerisht do ndodhi stuhia massive tani ?? a e perjetuam ndrimin e poleve te diellit 11 vite me pare??? po 22 apo 33 apo 44 vite me pare??. (e keshtu me rradhe)

  Duhet te keni parasysh qe stuhia mund te ndodhi ne cdo moment ne cdo date ne cdo kohe , dhe asnje nuk mund ta parashikoje ate gje. Koha me e afert per te mare vesh qe ne do goditemi nga nje stuhi e tille, mund te arrihet vetem neper mjet sateliteve te Nases ne hapesire: Dhe kjo kohe eshte vetem 30 min para se te goditemi nga kto rrezatime. (Idiotet qe thone se do te goditemi nga stuhi massive ne 21 dhjetor, ju sygjeroj te mos hani djathe e te pini redbull ne te njejten kohe, sepse eshte me te vertet nje mix endrrash te cuditshme ne gjume.

  Duhet te kuptoni gravitetin e situates. Ajo qe mua me te vertet me ben te friksohem disi eshte Ngrohja Globale, sepse po e shohim qe uraganet stuhit etj sa vijne e behen me te forte. Dhe duke llogjikuar situaten ajo qe me frikeso me teper eshte e ardhmja pas dy tre brezash (dhe jo e jetes tone momentalisht). Do jene ato qe do i heqin keto pasoja dhe mbase do keni veshtiresi per te mbajtur ritmin e jeteses ashtu sic e kemi ne momentalisht.

  Nje gje te keni te sigurte:

  Pyetje: A do perplaset ndonje Komete ose Asteroid ne te ardhmen?
  Pergjigje: Ka ndodhur dhe do te ndodhi per nuk dihet kurre se kur mund te ndodhi nje fenomen i tille, dhe nese kjo gje do te ndodhi ne te ardhmen mbase do kemi teknologjine per ti shmangur perplasjet direkte.

  Pyetje:A do te kete me permbytje katastrofa natyrale sic jane pare kohet e fundit?
  Pergjigje: Ka pasur dhe do te kete gjithmon. Kjo vjen per shkak te shume gjerave. 1 Ngrohja Globale. 2 Evolucioni dhe Natyra jane ato qena komandojne dhe jo ne ato.

  Pyetje: A kane date keto fenomene katastrofike??
  Pergjigje: Nuk kane date te caktuar dhe mund te ndodhin ne cdo moment, madje dhe tani .(Date kane por vetem per njerzit e deshtuar: per ato qe jeten e kane nje deshtim te plote dhe duan ti shohin te tjeret si vetja).

  Njerez te Nderuar rrini te qete sepse 21 dhjetori i 2012 ose me sakte 13 dite qe nga ky moment qe po shkruaj, do te jete nje dite teper normale.Do te jete nje dite si cdo 21 dhjetor tjeter. Ju lutem mos bini pre e artikujve qe lexoni neper internet duke ju referuar fundit te botes.

  Nese do vinte dicka e tille pasojat do ishin pare me kohe. Mos bini viktima te atyre qe tentojne te ju bejne lavazh truri duke iu fryre me informacione te kota dhe pa baza shkencore. Duhet te kuptoni qe te gjitha keto info qe vijne per fundi e botes nuk jane leshuar nga njerez te shkences, ose zyrtarisht nga Astrofizikanet apo Astronomet, por jane leshuar nga njerez qe nuk e kane idene e Fizikes dhe qe kane nje njorance te plote nga kjo fushe.

  Jetoni dhe punoni te qete ,se 22 Dhjetori do te vije me i bukur se cka qene ai i vitit 2011 si percaktim kohor,por me i vobeget materialisht,mbasi gjysme-fundin e botes po na e shkaktojne politikat e pista te shtetarve tane si ne Kosove e ne Shqiperi.

  http://universexplorer.forumativo.com/t928-21122012-ekstaze-apo-katastrofe-dhe-20-dite#2594

  1. Sallomi Yzberishtit says:

   Frikacakve dhe dembelve qe u ka zan bitha kore ulun neper kafene me lapi-tope ne dore kerkojn pushim.
   Brez kot fare.
   Ne kohen tuj punonim vullnetarisht ne buqsi e hekurudha.
   DEMBELA dhe FRIKACAKA,vishni dy pal brek keni me u dhje,e do qelbni Tironen.

  2. capothua says:

   Skisha durim ta lexoja deri ne fund .
   Gjithsesi eshte mire qe kete artikull ta marre tema dhe ta postoje , jo keto karagjozlleqet qe merren injorantet analfabet , apo me peticione hormonale qe bejne adoleshentet .

  3. nini says:

   enigma explorer. ke shkruar shume gjera duke menduar se jane te verteta. duhet te dish qe asnje nuk di te verteten.edhe ata qe e dine nuk lejohen te flasin. nje shembull konkrete eshte Nibiru. koordinatat e te cilit ne google maps, shfaqin nje drejtkendesh te zi i modifikuar nga ata qe kane bere aplikacionin. si e shpjegon ti nje koicidence te tille? pse duan ta fshejne? pse ne shkrimet antike ekziston nje planet me shume kurse ne tonat jo?? te vereten do e marrim vesh kur te kthehemi andej nga kemi ardhur.

   1. anticensurë says:

    o trap me emrin nini, dhe 9 ditë kanë mbetur,o këlluf!
    do të kesh guximin të dalësh në datë 22.12 për të thënë se isha KOQE GOMARI që se ka shokun???
    po ndodhi e kundërta,ajo që ti dhe këllufa si puna tënde propagandojnë me bindje të thellë,unë do të them të njëjtat fjalë që të kërkoj ty!
    hë o nini koqja e bëjmë kështu???
    pastaj shohim për Ni’buru a Ni’gruu!

    1. nini says:

     ti je debil se ska mundesi. kam shkruar gje se cfare do te ndodhe apo si do te ndodhe? thjesht permenda disa informacione. dhe ne fund te kam shkruar qe te verteten nuk e di asnje. kjo do te thote se edhe ato qe permenda mund dhe smund te jene te verteta. por mendja jote e ndritur lexon e kupton ate qe do ti. e jo une. STOP INJORANCES

     1. anticensurë says:

      këtë them dhe unë
      “STOP INJORANCES”

      “te vereten do e marrim vesh kur te kthehemi andej nga kemi ardhur.”
      besoj se dhe vetë e kupton se kjo fjali është shprehje e thellë e saj!

  4. Che'G says:

   Rrespekte plako e lexova deri ne fund dhe me pelqeu,llogjike ekzakte ashtu sic eshte natyra dhe vete shkenca :))

  5. s'hake pyke fare says:

   Po sa idiot qeke ti qe s’paske pertu me shkrujt gjithe kete shpjegim per idiotet e tjere hahahahaa

   1. Faleminderit plako per percaktimin.Nje shprehje e mencur thote;Asnjëherë mos debato me një budalla. Një tjetër që mund të jetë duke ju lexuar,degjuar ose shikuar, nuk do të dijë të bëjë diferencën. ha ha ha

    1. xha Jaho says:

     Galactic Alignment – Shtrirja Perfekte: Zogoll – Enver – Sali, qe kjo se paku do te sjelle fundin e shqiptareve, eshte e padiskutueshme. Shtrirja Perfekte ndodhe sa here ujku i hakrrohet qengjit se i ka turbulluar ujin

  6. ani says:

   Zoteri, te falenderoj qe ke gjetur kohen dhe ke shkruar qartesisht dhe shkencerisht per te gjithe ata qe na lodhen duke komentuar fundin e botes. Qenia njerezore nuk eshte e afte te beje parashikime te tilla vecse te njohe dhe mase ato fakte qe ndodhin.

  7. artiles says:

   Pole’s shifting nuk eshte arsye per zhdukjen e njerezimit. Eshte nje ndryshim i fuqishem ne fuashen magnetike te tokes qe mund te corientoje per nje periudhe sisteme e pajisje elektronike dhe mund te kete efekte te perkohshme te tjera.

 2. fieri says:

  Mire keta po kete komentin qe ka thene NASA ku e keni o Tema ,se po hapni panik.NQS e keni jepeni mos thoni pallavra.

 3. anticensurë says:

  a ju martë muti shalët!parandaj nuk mund të rrëzojmë berishën!kemi frikë se mos vdekja nuk na gjen në shtëpi për të lënë amanetet e fundit!një varjant tjetër është se kalamojt janë të “korruptuar” që në pelena,dun me bo një dit pushimi me këtë rrast!

 4. fi says:

  Nuk eshte nevoja per perhapje paniku.
  NASA vete ka deklaruar se nuk do te ndodhe asgje gjate kesaj periudhe dhe ka hedhur poshte kete qe pretendohet me lart.
  Per kete mund t’i hidhne nje sy kesaj faqe ne internet http://www.nasa.gov/topics/earth/features/2012.html

 5. coku says:

  NASA nuk ka deklaruar as edhe nje gje te tille, se late nam. Cfare shkruani keshtu traplleqesh, se i bete njerezit me fiksime.

 6. Teta says:

  Faleminderit Enigma explorer per sqarimet shkencore.Njeriu dhe njerezimi jane akoma shume te forte per tu zhdukur.Por edhe kesaj rradhe idiotizmat per fundin e botes do kalojne sic ndodhi me kometen Hallei.

 7. Che'G says:

  O Admin i Tema’s o koqe kanari(ma bej hallall kete here qe po te therras keshtu) po amon o burre ci keni kto traplliqe.1-Nasa nuk ka deklaruar asnjehere dicka te tille dhe po ta vizitosh tani faqen zyrtare ne lidhje me kete japin pergjigje te prere:”ABSOLUTISHT E PAVERTETE NJE DEKLARATE E TILLE NGA ANA JONE”..2-Mos e rruni hic se nuk ka per te na gjet gje,nje gje qe eshte krijuar per rreth 5 miliarde vjet duhet nje kohe e gjate po ashtu qe te arrije shkaterrimin me llogjiken me te thjeshte per ta kuptuar cdokush.. shendet dhe tja kaloni sa me bukur te gjithe,ahhh se desh harrova thuj qe vec ne shqipot e shkrete e kemi “21 dhjetor” perdita deri me 23 qershor per kete duhet te merakosemi..

 8. test says:

  se kuptoj pse jeni kaq te merakosur…
  nuk eshte e thene te prisni fundin e Botes ( deri ne 5 mije vjet qe thone disa )
  fundi per te gjithe ne eshte i pashmangshem…
  asnjeri nuk e di se kur do vdesi sot, neser apo pas 20 vitesh…
  me e rendesishme te pergatiteni per ate qe jetoni sepse cfare do ndodhi pas 100 vitesh asnjeri nuk do e arrije dot ta perjetoje…
  kaq kisha…

  1. anticensurë says:

   testo,
   të gjithë e dinë se një ditë do të largohen nga kjo botë!do të vdesin!është e pa shmangshme,por për një pjesë kjo është e vështirë,e p kuptueshme!kështu që kanë shpikur parajsën dhe ferrin,rilindjen në një formë tjetër!me një fjalë fetë!një pjesë tjetër pret ditën që thuhet se vjen një ditë!një pjesë bën jetën dhe pret ditën që aji grumbullim i molekulave të karbonit të çgrumbullohet dhe të shkojë atje nga ka ardhur!ndryshim i formës së materies!
   problemi është i thjeshtë dhe ti e cek,në të gjitha rrastet nuk e di askush ditën,bile dhe i dënuari me vdekje shperson se do të shtyhet dita e egzekutimit!është në dorë të njerëzve!kurse për këtë rast 21.12 njerëzit mendojnë,ata që besojnë në gomarllëqe të tilla, se është një fenomen/ngjarje që nuk ka të bëjë me njerzit!që nuk është një vendimarrje e tyre dhe për pasojë nuk mund ta ndryshojnë!këta njerëz mendojnë,ndryshe nga pjesa tjetër,se e dinë ditën e fundit të tyre!
   këta njerëz janë në pragun e humbjes së besimit për të jetuar!por gjithnjë më mirë dhe më të mënçur nga ata që ja kanë hequr vetes më parë,për këtë çështje!

 9. hajriu says:

  Jane veçse karagjozlleqe gazetareske ….

  1. tironci - usa says:

   Sa i edukum qe qeke mer “hajri” me kto “menimet” tuja kaq t’arta! Ku paske qen mo perpara mer kadosh! me cer meresh ti i her ta mor vesh una se perdit njele t’u plas syt e tu lexu TemA! E masnej na thu qe “Jane veçse karagjozlleqe gazetareske”…mer kopuk e bir kopuku. pse nuk thu qe u knoqe tu lexu e qe po t’hapen syt me zgleba, po n’ven t’bosh ktena na qahesh si kalamo i vogel…Hec futi i tas grosh me i cik voj ullini, i gjys qepe, i dor ulli, buk t’thekme, laptopin ke kofshat e mos u qaj mer modern ii Tirones teme!!!

   1. katnari says:

    Tironci-usa ene ti qeke vorio epiriot ka ona ijes ha ha ha ha lene Hajriun rehat se nuk te ka bo gjo ai ka thon vetem menimin e vet shkruj ene ti i koment se noshta i hy n pun na njonit menimi tat

    1. tironci - usa says:

     Shabono (katnari), leni llafet Shabono! Cer komenti t’jap un i shkreti! Un knoqem tu lexu komentet e te tjerve. Heq i cik merzitjen se per ner nuk kalohet pa i cik humor! Ti po mdukesh dembabadem tironc, safi fare! E t’keqen e tironcit! I but, i omel, i urt, i dash, e shum gjona t’jera t’mira. M’knoqe me dialektin e ijes! Un, qe ta morsh vesh tina nuk kom gjak “Vorio Epirioti – Epiri i Veriut si i thon historiant”) po ty s’ta mor per t’keq kur thu “opinionin” tat. Me dat 12.12.12 mu ka tek me honger i parure (simite)me tlyn e sheqer e masnej t’bohet qometi nuk kom gajle fare…Du me hik i sheqeros nga kjo bot! Mir pra “katnari” qofsh mir tina, fmija e katanija jote se per ner mo duk vetja sikur qesh ke kafe “Buzi” n’buz t’rruges…

 10. x says:

  planeti nibiru ekziston sepse per ta flasin edhe tekstet antike biles e tregojne edhe ne nje tablo sumeriane sistemin tone plus me larg nje planet tjeter qe eshte pak me larg planeti i 12.sumerianet nuk kane shkruajtur budallalleqe.po gjera qe sot edhe shkenca i merr per baze.si nje civilizim kaq i lashte ka djeni per sistemin tone diellor kur dihet qe planetet qe jane me larg i kemi zbulaur tani afer si shpjegohet kjo?? si i gjeten pa teleskop?? perse gjerat qe ata shkruajne perputhen me shkencen sot kur flasin per annunakit kaq te cmendur ishin sumerianet qe kane qene civilizmi i pare social.
  nuk e di do te shkaterrohet bota apo jo por katastrofa ne mase ka pasur miliona vjet me pare jane nderruar polet.dinosauret u zhduken nga asteroidtet dhe ky eshte fakt nuk e mohon dot njeri.
  o njerez mos prisni qe nasa tu thote te verteten.nasa gjithmone i fsheh te vertetat e medha.nasa publikon 20 perqind te vertetes.te publikonin te vertetat binte sisitemi.

  1. anticensurë says:

   ikso,X,
   a takohemi këtu në datë 22.12???
   o në një ditë tjetër???
   askush nuk ka mohuar katastrofat e së kaluarës dhe askush mohon se mund të ketë në të ardhmen,por gjëja që ështe e rëndësishme se në 21.12 nuk ka për të ndodhur GJË!
   ti ndaç shko e bëje çiçin tashti a pastaj!punë preference!
   civilizimi i sotëm qëndron mbi shpatullat e civilizimeve të mëparëshme!por mos hajde të na thuash se dijenitë e sotme duhet tu nënshtrohen atyre të 3000 vjetëve më parë!!!mos u bëj dhe ti si këta fondamentalistët fetarë që çdo gjë e “zgjidhin”me bibël e kuran!?

   1. nini says:

    anticensure. nuk qenke mire ti me duket. te paska zene efekti i ndryshimit te poleve 🙂

    1. anticensurë says:

     o nino
     me a pa zënje bolesh,mos harro të na japësh xhevap se si ka kaluar për ty 21 dhjetori!i ke mbush brekët apo jo?me 22 dhje tor ke kohë ti lash!

 11. selimeja says:

  injoranca pjell frike
  nese gjimnazistet jane te friksuar ath ose nuk dinte te lexojne ose nuk duan te lexojne, ne te dyja rastet jane injorante

  sa e frikshme eshte qe brezi i 17-18 vjecarve eshte i tille

 12. Yeti says:

  Pushim ose jo njesoj vjen fundi po erdhi

 13. edmond says:

  O Mero Baze kur ka deklaruar NASA se do te kete 3 dite terr nje here ne 11 milion vjet etj etj. ku i gjen keto brockulla, futuni ne faqen e NASA
  http://www.nasa.gov/multimedia/podcasting/jpl-asteroid20120307.html dhe shikoni. (copy paste linkun)

  dhe mos e beni gazeten si fallxhore

 14. kela cela says:

  Ooo cfare fatkeqesie, nje brez i ri, qe vtem nga mosha eshte i ri se nuk ka asgje te erbashket me te rene

 15. disk says:

  FALEMINDERIT “ENIGMA”. O Tema, lat koqen e namit, NASA ska fol; as per erresire dhe as per noj trapllik, perkundrazi. Hiqeni ate gomarllekun qe keni vene mos frikesoni kalamajte kot

 16. Bora says:

  Hahahahah sa mire u ka shkuar mendja, po patem per te vdek aman jo ne shkolle se na ka ardh ne maje te hundes. Mire ata qe jane kalamaj dhe deri diku edhe mund te justifikohen po ju ca beni qe e merrni kaq seriozisht sa jepni dhe leksione astronomi-fizike?
  Kurse sa per ate budallallekun e shkruar ne fund nga tema dhe gazetat ktu ku jetoj une e kane publikuar, edhe ne fb qarkullon si muhabet se marr vesh nga e kane nxjerre por ne fund cheer up o njerez se 21 do jete nje dite dhe me e bukur se te tjerat,do jemi me te lumtur nga frika se do jete e fundit 😛

 17. fshatari says:

  Dhe shpreson populli shqiptar tek rinia studentore qe do te bejne ndryshim politik per te miren e tij!Kjo eshte e ardhmja e popullit qe do ta drejtoje kete vend!

 18. Gezimi says:

  Nuk ka fund te botes, more gjimnaziste, por juve u a ka enda te livadhisni. Ne se vertete e kerkoni se do jete dita e fundit, e keni plotesisht gabim. Bota eshte 4 – 5 miliard vjecare. Ka fenomene te rrezikshme qe i ndodhin botes, por jo ta shkaterrojne. Pershembull ndodhin termete, ka furtuna, shperthime vullkanesh, permbytje, renie meteoritesh, etj. Toka, more studente eshte gjithnje ne ndryshim. Kete duhet ta keni mesuar ne lendet e Gjeografise apo Asytronomise, se dhe kjo e fundit e permend. Gjithesia eshte e pamate. Mundesia qe bota te zhduket eshte jashtezakonisht e vogel. Kjo do te ndodhe gradualisht, deri sa pas 4 – 5 miliard vjetesh, do te shuhet. Kjo eshte nje periudhe kaq e gjate, sa neve nuk ka se pse te shqetesohemi. Bile ne ate kohe, njerezimi, do kete ne duar kaq mjete sa do mund ta zhvendose njeriun ne trupa te tjere qiellore, te cilat do kene mundesine e jeteses. Mund te vazhdoja shume gjate, por po perfundoj duke u thene: Jini te qete, mesoni dhe behuni te vlefshem per vehten, familjen dhe pasardhesit tuaj. Naten e mire dhe gjume te embel!

 19. JC says:

  Pak ironike me duket qe “ENIGMA” te pretendoje te dije kaq shume.

  Nje pyetje kisha une plako meqenese dike t’i beke llogarite e fundit te gjithckaje: fundin tend e ke llogaritur gje si do jete?

  Do ishte mire t’i beje pak hesapet, vetem ki pak kujdes se mos ben ndonje ngaterrese ne llogaritje dhe te del huq pastaj, sepse te premtoj se po te doli huq dhe ta gjesh veten papritmas ne ferr, do luteshe qe te kishe degjuar fetaret injorante dhe fanatike qe s’marrin vesh nga shkenca.

  “C’dobi do te kishte njeriu te fitoje gjithe boten dhe te humbase shpirtin e vet?” – Jezus Krishti

 20. aldo says:

  o ska fund te botes kurr do ta shikojm se me 21 dhjetor do te jet nje dit shum e bukur more ju qe e k eni shkru se zoti i ka kto pun

  1. erleta says:

   A eshte e vertet se me 21 dhjetor to behet terr dhe kijamet tri dite

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82059
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82059
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34797
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34797
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 5
      [name] => Sociale
      [slug] => sociale
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 5
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 6860
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 5
      [category_count] => 6860
      [category_description] => 
      [cat_name] => Sociale
      [category_nicename] => sociale
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X