Shkolla që ka vetëm një … nxënës (FOTO)

Ky djalosh i zakonshëm tetëvjeçar është në një pozicion unik. Ai është i vetmi nxënës në shkollën e tij në provincën Fuijan në Kinë.

Godina me tre kate është ndërtuar në vitin 2005 dhe ka 24 klasa, të cilat janë bosh përveç klasës ku Hu Yang merr mësimet.

Ai ka dy mësues që i plotësojnë çdo nevojë për edukim.

Dy vite më parë shkolla kishte 80 nxënës. Vjet kishte 17 nxënës dhe tani ka vetëm një.

Mësuesi Zheng Zhixiong thotë se edhe pse kanë një fëmijë, e mësojnë në mënyrë strikte sipas planit mësimor. Ai shton se ai është një nxënës i mirë.

Zheng shpjegon se nxënësit ose e kanë lënë shkollën, ose kanë ikur në qytet për të kërkuar për punë.

E fundit nxënëse që u largua ishte motra 13 vjeçare e Yang.

8 komente në “Shkolla që ka vetëm një … nxënës (FOTO)”

 1. Dani Klosi thotë:

  O SALI KINEZI, PO MERR SHEMBULL NGA KINNA PRAAAAAAAAA!
  NA CAVE BYTHE ME TEORITE KINEZE, ME INTERNETIN NE CDO KLASE.
  SHIKO KINEN E IK ME BISHT NDER SHALE, MASHTRUS ORDINER
  http://imazheshqip.blogspot.com/2012/07/london-2012-hall-of-shame.html

  1. Belaja thotë:

   Ju larvat e bunkerit u eshte bere Berisha obsesion.
   Vriteni me mire veten larva sepse Berisha ka edhe kater vjet mandat nga populli qe t’ju shkele me kembe.

 2. y thotë:

  kshu jane shkollat greke ne Shqiperi…me madhja ka 3 mxenes…

 3. Zejnulla Salihi thotë:

  Mësojtoret -banga sa të thjeshta por shihet se sa respektohen të drejtat e fëmijëve të dalura nga Konventa ndërkombëtare për të drejtën e shkollimit (obligimet e shtetit-shoqërisë që të siguroj shkollim secilit fëmijë)

 4. ajo goca thotë:

  e shikoni qe ai nxenes do te shkollohet ne menyre te mire eee?he mo sali?

 5. altin thotë:

  hahhhhahahahaha po ka veq ni nxenes ndoshta a nje fjal e kot

 6. antonela thotë:

  E PO TE SHIKOSH NJE NXENES NE NJE KLASE HABI E MADHE UA O ZOT I MADH HAHAHHHAHAHHAHHAHHAHAHHAHA

 7. ANXHELA thotë:

  TE SHIKOSH NJE NXENES TE VETEM NE NJE KLSA HABI AHHAHAHHAAHAHAHHA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.