#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Provimi i shtetit për infermierinë nxjerr fiaskon e universiteteve private

Ndryshe nga rezultatet e dy provimeve të mëparshme, në provimin e shtetit të zhvilluar dy ditë më parë 80% e farmacistëve të rinj e kanë kaluar me sukses testin .

Mirëpo kjo statistikë vlen vetëm për publikun, pasi shifrat e privatit kanë mbetur enigmë.

Ky provim ishte më i suksesshëm pasi siç shkruhet në gazetën “Shqip” kalueshmëria në dy provimet e tjera ishte 50%.

“Liberalizimi i universiteteve ka bërë që të ulen ndjeshëm standardet e mësimdhënies, sidomos në universitetet private”, ka deklaruar drejtori i Urdhrit të Farmacistëve, Arjan Jaupllari.

Rezultatet e arritura në universitetet private janë të dobëta, ndërsa sipas parashikimeve, edhe këtë herë notat nuk do të jenë në nivel të lartë.

8 komente në “Provimi i shtetit për infermierinë nxjerr fiaskon e universiteteve private”

 1. Sali=Geddaf says:

  Kjo eshte e vertete…Ne qytetin tim pastrueset jan bere infermiere me keto pseudo shkolla private.. njerez fshatare qe vetem kan kullotur lopet jan bere infermiere.

  Ne nje rast nuk e kam len infermieren te bej gjylperen nje femije qe e kishim cuar ne spital, se e njihja dhe deri vone ka qene pastruese dhe tani rrofte partia e shkollat private na eshte bere infermiere!

  1. fl says:

   Po duroni o njerez. Prisni sa pronaret e ketyre Bizneseve te pagujane “taksen” e ketij provimi Shteti. Te angazhojne ortaket e Politikes dhe ta rregullojne kete pune. Keni per te pare se dhe statistikat do ti rregullojne pastaj.

   1. fatjon says:

    Kur te zhvilloj universiteti europian i tiranes infermieri situata do permirsohet

 2. Horri i Bulevardit says:

  O zoterinj te universitetit shteteror, po ato diploma ata qe nxorret ju fiasko, nuk i duan per te hyre ne pune ne spitale, jo i duan per te kandiduar si deputet te PD-se, dhe Saliu i ka thene qe shkoni blini nga nje diplome tek Kapoja dhe hajdeni se ju bej deputet se nuk me akuzojne pastaj qe sjeni me universitet.
  Prandaj mos e beni te madhe se nuk te vijne ne spitale ky soj mileti me diploma.

 3. fatjon says:

  Kur te beje universiteti europian i Tiranes infermieri situata do permirsohet

 4. plaku says:

  Une di tju them se kushurira ime e afert ishte shume keq ne shkolle dhe me nderhyrje ne kohen e Enverit mezi mbaroi shkollen per infermjere. Per habine time ajo eshte bere tani profesoreshe mjeksie ne nje universitet privat ne Shqiperi.
  Edhe ne Itali eshte nje problem i madh sepse ka shume avokate, njerez qe kane mbaruar shkencat politike dhe socjale, historiane, gjuhetare qe kane mbaruar universitetet italjane dhe punojne si shitesa, shofer taksish, kamarjere etj. Pra, sic e thoshte edhe nje politikan italjan ka me shume gjenerale se sa ushtare.
  Te njejtin problem ka edhe Spanja, Portugalia, Franca etj.
  Mendoj se, diplomat ne Shqiperi jipen per te ulur presjonin e rinise per vende pune. Pra nje zgjidhje e perkoheshme. Te vinte per te qare kur, degjoja nga kamarjeret e rinj, me shume kulture dhe gjuhe te huaja shqiptare qe tregonin se kishin mbaruar fakultete te ndryshme dhe ishin te detyruar te punoni kamarjere.
  Te kuptohemi, edhe kamarjer eshte nje pune si cdo pune tjeter dhe duhet respektuar, por kur mbaron nje fakultet ke investuar ne kohe dhe leke dhe natyrisht qe kerkon ti mbulosh keto investime.

 5. sali says:

  Universiteti i sahan lepiresit CILI eshte njesoj si universiteti i Kapos e Melamin Beratit tek Portokalli.e cprisni tjeter ju

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82482
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82482
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 5
      [name] => Sociale
      [slug] => sociale
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 5
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 6901
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 5
      [category_count] => 6901
      [category_description] => 
      [cat_name] => Sociale
      [category_nicename] => sociale
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X