#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Dokle: Vendimi i LSI për koalicion ka të bëjë me fatet e vendit

Namik_DokleDeputeti i Partisë Socialiste, Namik Dokle, në një intervistë për gazetën Panorama, thotë se qëndrimi i LSI-së në koalicionin aktual del përtej interesave të saj partiakë.

“Më vjen mirë që me shumë miq që sot janë në LSI (nganjëherë nuk e kuptoj pse), takohemi te Varrezat e Dëshmorëve dhe jo te varrezat e Qartallozit! Veprimi i dytë ka të bëjë me interesat  parcialë elektoralë të LSI-së dhe kjo është e natyrshme. E natyrshme, por jo e mjaftueshme! Do të vazhdojnë me lëvizje të vogla taktike dhe të mbështesin qeverinë, apo do të binden më në fund se qeveria Berisha është dëmtimi i Shqipërisë me korrupsion, me padrejtësi, me varfëri, me demokraci të deformuar, me bllokim të reformave dhe demagogji të stërkonsumuar për to? Kjo është analizë që LSI duhet ta bëjë edhe vetë, ne presim të shikojnë se çdo të bëjnë. Vendimi i tyre ka të bëjë jo vetëm me fatin e forcës së tyre politike në të ardhmen, por në një masë të caktuar edhe me fatet e vendit”, deklaron Dokle.

Deputeti socialist akuzon se Berisha nuk niset për zgjedhje, por për vjedhje.

“Sali Berisha nuk e do integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian. Europa ka rregulla dhe ligje. Ai nuk i zbaton ato! Europa ka prioritare luftën kundër korrupsionit (shikoni ç’ndodhi me kryeministrin kroat). Ai nuk e do këtë luftë sepse qeverisja e tij vetëm nga korrupsioni vaditet e plehërohet…”.

Përsa i përket aleancave të mundshme me AK dhe FRD, Dokle përgjigjet se: “PS është e hapur ndaj çdo force politike që ka për qëllim të shpëtojë Shqipërinë nga lëngata e doktorit, që nuk shëron, por sëmur çdo ditë e më shumë”.

Ndërsa për sa i përket festimeve të 100 vjetorit, Dokle deklaron se: “Dikur një shef i shtypit në Komitetin Qendror u thoshte gazetarëve: Historia?! E dini ç’është historia? Një thes me ngjarje dhe personazhe, ku ti duhet të fusësh dorën dhe të nxjerrësh ngjarjen dhe personazhin që të intereson për politikën e ditës. Ja, kështu i trajtuan ngjarjet dhe personazhet e historisë të pushtetit e sotëm. Tëpkë njëlloj. Dhe ky qëndrim është antiheroizëm. Historia nuk është torta e Lul Bashës ku gjithkush mund të marrë ç’të dojë dhe të mbushë legenët e politikës. Unë nuk e harroj kurrë një thënie të Andreotit, kur e quajtën personazh historik, ai tha: Jo, jo. Historia është një çështje serioze! Unë jam thjesht pjesë e kronikës. Historia vjen më vonë! Dhe atë e kanë shkruar njerëz të shquar të kombit. Leximin e saktë mund ta bëjnë vetëm historianët”.

40 komente në “Dokle: Vendimi i LSI për koalicion ka të bëjë me fatet e vendit”

 1. devolli says:

  LSI te bindet qe Saliu vjedh dhe vret????????????? Cfare derdellit more Dokle???? Pse si e di ti xhano qe LSI nuk vjedh ??????? Pse ne 21 janar per bllokun e kujt dolem ne shesh???? Pse eshte Mona e ndershme thua ti???? Apo jan te ndershem drejtoret e LSI qe vjedhin me dy duar.
  Po ku ishte LSI kur vrau qeveria ne 21 janar???? A nuk dolli Ilir Meta dhe i quajti kokepalare???? A nuk e mbajti qeverine me vota Ilir Meta pas 21 janarit????
  Keto deklarata mo Dokle tregojne qe ti me Edin jo e jo s’do vini drejtesi per krimet e qeverise, por do beni koalicion me te njejtet vrases e hajdut. Jo me kot keni 8 vjet qe i jeni bere rrogoze Saliut. Keni 8 vjet qe sbeni opozite tani po e nxirrni sheshit qe jeni miq te Ilir hajdutit dhe as ju bie mendja tek te vraret e 21 janarit kur bie llafi per pushtet.
  Opozita duhet te fitoje pa LSI dhe nga sa duket edhe PS ka marrur fund si parti opozitare e i lutet Ilir Metes nga mengjesi ne darket. Tere votat opozites por jo PS dhe LSI qe tradhtojne gjakun e te pafajshmeve.

  1. Goni says:

   Une jam i djathte dhe jam 100% dakort me ato qe thua! Ketu te dy palet jane ne bashkepunim se kush te vjedhe me teper dhe ne duhet te permbysim te gjithe klasen politike, por nuk di se si.

   1. Vetem revolucion says:

    Qe nuk kishim ndonje shprese shume te madhe dhe nga PS-ja kjo dihej(sepse duhet te pastroje vetvehten ne rradhe te pare),por te arrije te beje koalicion me LSI,kjo do te thote se perfundimisht ne Shqiperi nuk ekziston asnje pike vlere apo morali politik apo shoqeror.Ne presim qe keta bukuroshet e PS te dalin e te deklarojne se hajdutet dhe vrasesit e popullit shqiptar do te marrin denimin e merituar,kurse keta na dredhin bishtin me Ilir Meten.Mos luani me popullin keshtu more te mjere se po shpertheu zemerimi i popullit gjeni vrime ku te futeni se dhe juve ne nje litar me Saliun do t’iu varim.Kafshe,vampira,cfare po beni keshtu??Provojeni po deshet te ricikloni Ilirin dhe Saliun ashtu sic e ricikluat pas ’97,se per bythesh kemi per tu çare.Plumbin pas koke do te merrni.Ah mjere populli nga kush pret drejtesi……

 2. saliu says:

  Sa te keni keto mend, vetem deshtime do keni.

  PS duhet te dije te beje koalicion me ata qe per momentin jane te deklaruar kunder Berishes dhe tja beje te qarte atyre qe do qendrijne me Berishen, se do mbyten ne lum bashke me te .

  PS duhet te dije te beje koalicion per te miren e kombit dhe kjo do sjelli dhe shtrirjen e dores dhe leshime per ata qe garantojne bashkepunim. Nese se beni, keni marre fund. Berisha leshoi dhe fitoi, dhe do te vazhdoje ta beje edhe ne te ardhmen, edhe pse e di mire qe kjo gje, do te sjelli reduktimin e partise, por qe se vret mendjen se si do ta lere partine kur te iki. Ai diti te beje nje koalicion qe e beri te qendroje per 4 vjet te tjera ne pushtet, dhe do perdori cdo menyre te mundeshme dhe per 4 vjet te tjera, se vret mendjen per fatet e kombit, por per fatet e veta.

  Ju nese doni fatet e kombit duhet te dini te beni nje koalicion derrmues.

  Po sditet, ma pite lengun.

 3. latifi says:

  Boll ju lutet ju socialistet LSI. LSI sh.p.k i dha nje dimension te paprecedente vjedhjes ne shqiperi gjate qeversijes me Sali Berishen ndaj dhe nuk meriton te jete ne pushtet me ju. edhe sikur LSI te doje te jete ne koalicion para ose pas zgjedhor me ju, duhet ete jeni pikerisht ju qe duhet te mos e pranoni. nese flisni per rilindje idilike dhe jo demagogjike, ajo behet me rilindas qe kane integritet moral dhe jo me Ilir Meten. une si elektorat i PS nuk votoj nese PS ben aleance me LSI. si mua ka shume te tjere. i sugjeroj lidershipit te PS te testoje me sondazhe se sa do te jete % e refuzimit te nje pakti PS+LSI ne rradhet e votuesve te saj?

  1. tirana says:

   keto jane plane pro Berishes PS eshte e djegur kete vit.
   besoj se shume socialiste nuk votojne me kete. strategji te dhjere

 4. shqiperia says:

  NAMIK DOKLE U NGRIT NGA KOMA .

 5. dritani says:

  Beni koalicion me Xhepistet se per te marre vota keni!
  50% e votuesve nuk votojne.
  Keni pyetur veten pse?

 6. Saimir koka says:

  Lexoj me vemendje intervisten e z.Dokle dhe them qe kjo parti(PS) ose eshte shume e plakur ose e plakosur nga faktore qe vendosin se kush e kur duhen bere aleancat me partiçka qe gjithçka mbartin perveçse vlerave e moralit.I nderuar z.Dokle uroj qe keto qe na thua mos te jene dokrra por realitete te para me syze,e thene ndryshe n.q.se Ju nuk doni ta kuptoni po ju informoje sa me poshte vijon!Partia e hajdutit te Shqiperise e pazarxhiut me te paskrupullt te ketij vendi kerkon ti bashkangjitet opozites deri pas rezultateve per dy aresye:E para te ndihmoje Saliun ne vjedhjen e votave(ne krahun opozitar) dhe e dyta edhe sikur opozit

 7. adi says:

  Po Ilirin, e rehabilituat? Sikur desh u bë nami për atë bllokun. Harruat 21 Janarin?

 8. sinan hibro says:

  Respekt per fjalen e Dokles , por kam pershtypjen qe Dokle flet me shume me zemer ; po te flas me mendje te ftohte , Dokle i mencur e njeh shume mire I.Meten dhe eshte ne gjendje te aresyetoj … Meta kishte 3-4 % elektorat pas ndarjes me F.Nanon : me Berishen dhe te punesuarit ne administrate ai e coi elektoratin e tij ne 5-6 %. Ky elektorat eshte ne pune dhe do te vazhdoj te motivohet te votoj per LSI vetem ne se I.Meta rri ne pushtet me Berishen. Fitorja e opozites me PS nuk i garanton te punesuarit e LSI … Perfundimisht sipas meje, kauza e PS mbetet rilindja, kryesisht ne sensin e rinovimit politik e social (keni degjuar ndonje gje nga LSI per taksen e sheshte apo ate progresive …? ) …..

 9. SOCIALISTI says:

  LSI KA MILIONA LEKE PER TE MARRE VOTA SA AJO DESHIRON KESHTU QE SOCIALISTET EDHE EDI RAMA E KANE KUPTUAR KETE GJE . E KUPTONI TANI PSE PS DO KUALICION ME ATA TE LSI

 10. Fjalet e florinjta te popullit. says:

  UERTESA E POPULIT.
  Dokle edhe ti je ish komunist,kovacana komuniste 72 vjecare nuk prodhon azgje vec kodoshe per fron,keta kodoshe eshte fakt qe Nr1 kane pasurimin e tyre.Konkretisht ty sa te vate pasuria? kur te behet trasparente kjo pasuri derdellit qe te te besojme.
  Asnje politkan nuk besoet ne c’do parti qe eshte derisa ka pasuri mbi roge qofte dhe nje qindarke,le pastaj qe kini miliona euro.Dokle me koleget e tu lerini pordhet 72 vjecare se e qelbet krejt kombin,qe sa vjen e po tkuret s’jemi as 3 milion fryme.Nga keta 50% jane te semure.
  Z.Prifti beri veper qe duhet ta kopjoje c’do politikan,ai u dha fakireve edhe lopen,ti dokle jepu atyre qe po vdesin nga urija nga dy pula seicilit,pse s’e ben kete humanizem po na can bythet me sofizma sikur vetem komunistet i dini sofizmat? po ata legenet e tjere pse s’bejne ate qe beri Z.Prifti qe nga presidenti,ledi Xhozi,doktor adamudi,ilir koke deri,balli kodoshi,fevzo rufjani,sandri bythelepiresi dhe ne vazhdim kodoshet qe vjelin fakiret shqiptare.
  Me i ndershmi nga politikanet ne krahasim me te tjeret eshte B.Topi me stafin e tij.Ne FRD-ke,jane shqiptare prej familjesh fisnike,kjo shtrese shpeton gjithe popullin.U pa sa te pa afte jane shqipot qe vije nga shtresat e ulta,i pa pari mos pafte thote populli,evgjiti kur gjeti kos levi edhe bythet.
  Fisniku s’ka qellime te vjedhe por ka qellime gjenetike te lartesoje fukarenjte te mos vuajne per ushqim,drite,uje,shtepi.
  DIRIGJENTI KOMBIT LINDEN I TILLE NUK BEHT PA GENE PREJ DIRIGJENTI. Po te ishte bere qe bere enveri qe krijoi burgun Shqiperi,me genocidin ndaj shqiptareve,ishte bere ramizi qe na beri lope te hanim bar,ishte bere nano qe vodhi sa plasi,ishte bere saliu qe i vjedhin femijet dhe thote s’kam vjedhur une.
  Ja populli qe flet pas 1000 vite urtesi c’thote:S’behet muti i maceve ilac.

 11. ardian says:

  ore NAMIK pske ik per lesh fatet e vendit nuk i vendos shpk LSI po cja fut pordhes kot more matuf nje kok lope me nje tuf hajduter qe u zune diten per diell me bllok ne dore duke vjedhur me ze e figure car i thua ti more dokle leshi eshte e pa pranueshme dhe pa e tolerushme or palle fatet e vendit varen duke mbrojtur voten e sovranit te gjithe juve mund ta beni apo i lejoni njeri tjetrit shkembim karrigeje se nuk eshte e mundur qe psiqiku sali te arrije tju vjedhi vota akoma po si more matuf mund te behet shpetmtare e fatit te vendit nje hajdut si meta qe i quajti protestuesit kok pa lare juve o tallni bythen ose keni pjerdhur nga trute fare ..

 12. Horri i Bulevardit says:

  Edi Rama kur te bera thirrje per nje denim radikal te monstrave te politikes, qe ish sigurimi i shtetit dhe PPSH-ja i futi ne politiken e mbas 90-tes, per keta e kisha fjalen, dhe njeri nga keta eshte dhe ky komunist karierist dhe pusht i politikes se vjeter, Namik Dokle.
  Me keta njerez te formuar ne shkollat e partise se PPSH dhe neper format politike te organizatave te partise se punes, nuk mund te shkosh larg dhe nuk mund te mbash premtimet qe i ben popullit shqiptar, per nje rinjgjallje te Shqiperise.
  Nxirri keta ne pension dhe bej perpara me ata qe skane lidhje me ish sigurimin dhe PPSH.

  1. refiku says:

   “Peshku qelbet nga koka,jo nga bishti” or ti i ashtuquajturi Horri i bulevardit.

 13. MEMEDHETARI says:

  Te jene kaq te trashe keta te PS-se???????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Nuk e kuptojne keta se lutja qe i bejne LSI-se u largon elektoratin?????????????
  Paska lindur me fat AKZ e Kreshnik Spahiut…

 14. Gezimi says:

  Koalicioni i PS me LSI do te perkthehej vetvrasje per PS. A e kupton PS, se cfare perfaqeson LSI? Ajo eshte Partia me e urryer e spektrit politik shqiptar. Ata qe votojne per te jane disa mercenare te punesuar, dhe injorante ne kulm! Mendoj qe PS t’i beje mire llogarite.

  1. Askushi says:

   …edhe te Dokles!

 15. Din Kruja says:

  Intervista e Dokles eshte miratuar nga Rama para se i eshte dhene medias. Namiku e konsideron bingo ne qershor 2013 ne rast te koalicionit me LSI. Nepermjet saj konfirmohet edhe nje here se PS-ja nuk fiton zgjedhjet, pasi ky eshte nje objektiv i Edit, te mos marre me shume se 15 % te votave. Keto dalje para medias te kryesuesve te PS-se sherbejne per te shtuar dozat e urrejtjes per kete force politike te elektoratit te majte, pra ne funksion te pakesimit te votuesve te kesaj force politike.
  Kreut te PS-se nuk i ka ngelur pike dinjiteti, pasi te pakten keto 8 vjet nuk behet fjale per marrezi apo gabime, por per nje veprimtari te ndergjegjshme per te na larguar sa me shume nga Europa.
  O Dokle jeni totalisht te paturpshem, por qershori 2013 do tu jape ndeshkimin qe meritoni. Pas ketyre zgjedhjeve PS-ja do te katandiset ne nje particke si PSD, PDS etj.

 16. LILOLABJA says:

  Zoti Dokle ne u varkan fatet e Kombit nga LSI u befshi te tere mut e ju hengshin pulat .Je serioz ne ato qe thua? U bene 2 vjet zoti Deputet qe kater djem nenash u vrane ne boulevardin Deshmoret e Kombit nga dora e Ilir Metes & Co dhe ti na del tani si nje negociator i madh per te ndrequr fatet e Kombit dhe me ke ? Me ata qe skane pjerdhur ndonjehere per kete Komb por e kane futur 5 pashe nen dhe ,Ti kerkon te shtrengosh duart e lara me gjakun e kater heronjve te 21 Janarit ? Shqiperia do behet pa Ilir Meten dhe Sali Berishen ORRRRR tunxh .Vareni mire vath ne vesh ,nqs ju do kuturisni te beni aleance te deklaruara e te pa deklaruara me LSI ju faturen e kostos politike do e keni shume te shtrenjte .Ka ardhur koha te dalin ne shesh te mejdanit , burrat qe kane moral politik dhe bastardet e politikes shqiptare .Ju te vetmen gje qe keni ne dore eshte se ne ke ane do e rreshtoni veten tuaj .Zoti Dokle mos keqperdorni voten qe shqiptaret ju kane besuar se pa ate vote zotri sot nuk do tu njihte as nena juaj .Nuk ua kemi dhene voten zoteri qe te beni pazare me ata qe na vrasin djemte ne mes te bulevardit .Ju lutemi deri ketu mban uj pilafi.Do ju sugjeroja zoti Deputet i Parlamentit para se te merrni ndonje vendim, te takoni secili nga ju elektoratin qe ju ka zgjedhur dhe ti kerkonit nqs ata jane dakort me kete iden tuaj ,kjo do ishte menyra me demokratike per te marrur vendime kur behet fjale per fatet e Kombit .Deri tani gjithe aleancat tuaja me LSI na kane prure ne kete dite ku e dime te tere ku jemi katandisur si komb e si popull .Kete rradhe do vendosi vete populli per fatet e tij e jo ti me LSI.LSI do beje mire te shkoje te ulet ne bangat e drejtesise e te jape nje me nje llogari per te gjitha hajdutlleqet qe i ka bere prones se popullit .LSI eshte po aq pergjegjese sa dhe Sali Berisha per 4 heronjte e 21 Janarit .Ti mund tjua kesh falur gjakun ,por jo ne populli i ndershem qe na u shkul zemra kur shihnim si vrisnin ILIR META LUL BASHE dhe SALI BERISHA djemte tane, ne mes te dites dhe live ne tv tona .Fatet e Shqiperise do ti marrin ata burra qe do i quaje populli burra shteti dhe jo nga ju qe vraponi te shtrengoni duart e kriminelve per te siguruar nje vend ne parlament.Bejini dhe keto pazare se do jua shihni hairin .

 17. sokoli says:

  Nese ndokush do mendoje se L S I, eshte parti qe e meriton voten atehere do te vihet ne diskutim aftesit mendore te gjithe atyre qe mendojne ashtu.Nese ne si elektorat nuk e koptojme keq gje te thjeshte atehere u lind e drejta e politikaneve idjote qe ne kemi te bejne cte dojne me kete ven injorantesh dhe nuk do te kemi goje per te folur me .

 18. Radio Brukseli says:

  DOKLE,ME INTERVISTEN QE BEN KUJT SHQIPETAREVE I DREJTOHET?
  ————————————————————-
  Te ‘perditeshmet’ apo te ‘per nateshmet’ ‘PANORAMA’ te Bathores tani i dine shqipetaret por qe Namik Dokle pas 22 vjetesh shperberje te shtetit e vendosje te antishtetit te flase akoma per ‘ILIRJANET’,’NERONE’ qe dogjen Shqiperine tregon qe kemi marre fund.
  ‘Panorama’ si e thashe me pare dihet lexuesin qe perfaqeson por Dokle si pjese e ‘krijeses’ se PS kujt populli i drejtohet?
  -3 milion shqipetareve jashte?
  -1 MILION E GJYSEM SHQIPETAREVE ELEKTORAT’
  -800.000 VOTUESVE TE FSHATIT Bathore sa nje fshat i GREQISE’
  -apo 4 ilirjaneve antishqipetare me mbiemrat TAVO QE PO MBAJNE PENG POPULLIN E PARLAMENTIN PER TE LENE TE LIRE KRIMIN E KORRUPSIONIN’

 19. Qytetar says:

  Z. Dokle,
  Vendimi i LSI per koalicion kryesisht ka te beje me fatin e Berishes dhe te Metes. Pa ndihmen e LSI Berisha nuk i merr votat dhe duke mos pasur me autoritet mbi gjykatat do dale para drejtesise per krimet, E njejta edhe per Ilir Meten, nese Berisha bie nga Qeveria meta mbetet pa perkrahje, dhe do te dale perseri para drejtes9se per korrupsionin e tij, qe Berisha ia mbylli.
  Ky eshte fati i te dyve, ky eshte edhe fati i keq i Shqiperise qe vidhet nate e dite e nuk mundet te integrohet ne BE.

 20. CIU-CRRRRRRR says:

  HAHA NJEREN ANE E SHAJNE PER VJEDHJE E KORUPCION ,tjetren ane kerkojne KOALICION JA SA DO E LUFTOJNE PS KORUPCIONIN.PS LUFTON VETEM PER PUSHTET SE PER VJEDHJE E KORUPCION JA KALON LSI.UJKU QIMEN E NDERRON SE ZANATIN NUK E HARRON.

 21. Une mbeshtes partine demokratike por e urrej me gjithe shpirt lsi dhe ilir meten.me mire ne opozite sesa koalicion me keta hajdute te pashembullt keta po e shkaterrojne shqiperine.ne 2013 asnje vote per kete parti vrasesish qe te zhduket nga skena politike.pd ne 2013 i merr 71 mandate bashke me pdiu pr pdk.nuk ka nevoje per lsi.

 22. altin says:

  Duhet te keshe fytyren Namik Dokles te deklarosh gjera te tilla pa ju skuqur faqja.Po na bejne me nxjerr zorret jashte keta komunistet e ngjyrosur ne roze(s’kan faj keta fajin e ka Rama qe nuk i kap per bythe dhe ti nxjerri jashte)duke folur budadalliqe,kualicion me ILIR METEN, more jan ne metro keta(do te thoshte Jovan Bregu), qe per bllokun e ILIRIT nxorren ne rruge dhe dhane jeten kater persona,e turpshme edhe pse dihet qe te besh politike duhet te jeshe “kurve” por kjo nuk percillet te ngel ne gryke.Per te rrezuar Berishen nuk do te thote te lidhesh me djallin(mesa duket njgjala paska efekt te gjate)me njeriun qe u kap me pras ne dore,por duke prezantuar njerez(jemi lodhur me Gramozin, Doklen, Daden, Gjonin,Leskajn etj)me nje program ambicioz i kuptushem nga njerzit e thjeshte, dhe i realizushem pa ndo nje sforco te madhe.Une personalisht preferoj te jeme gjithe jeten ne opozite,dhe jo te mbeshtes nje qeveri ku ben pjese ILIR META, O BAMIR ME KRESHNIKUN,ky eshte mendimi im,ne rast se ka njeri qe te me mbush mendjen se jam gabim te me replikoje…..

  1. devolli says:

   Eshte edhe Edi Rama qe do koalicion me Ilirin, jo Namiku me koke te veten. Per kete shif deklaratat e shumta te Rames qe po iku Iliri nga qeveria ai eshte gati te bashkepunoje me te. Para se ta thonte Namiku kete deklarate e pati thene Rama, Besnik Bare dhe te tjere me urdher te Rames. Kshuqe sesht pune politike e vjeter ketu por esht politika e re e Rames qe ka marrur fundd.

 23. pirati detit says:

  ne fakt ka te beje vetem me fatin e likes dhe monikes …

 24. Pilo Lala says:

  Namik Dokle eshte nje politikan dhe analist real.
  Kerkohet garanci 100% per heqjen e Berishes.
  Prandaj koalicioni eshte koeficient sigurie.
  Dalja e LSI ne Shkurt do e shkaterroje Qeverine, dhe do shkohet ne zgjedhje pa Sali Berishen Kryeminister.

 25. patrioti says:

  kjo lajthitje e dokles nuk eshte rastesi por tregon qe politikanet shqipetar nuk kan prioritet krijimin e nje shteti demokratik ne sherbim popullit shqiptar por te marrin kolltukun me cdo kusht dhe te vjedhin e te cvasin kete popull sa te mundin

 26. Kreshniku i Partise says:

  LSI-ja nese del nga koalicioni tani dhe per pasoje shperbehet qeveria dhe ne zgjedhjet e Qershorit 2013 shkojme me Qeveri teknike mund ti shlyeje 10 % te poshtersive dhe vjedhjeve qe ka bere,ne te kunderten,pra mbas zgjedhjeve vetem nese eshte e domosdoshme per krijim qeverie se ndryshe nuk duhet pranuar ne Qeverine e ardheshme Socialiste.Po te shkojme ne zgjedhje me qeveri teknike te jeni te bindur se opozita ka per te fituar mbi 65 % te numrit total te deputeteve ,ashtu si vitin 1997,pra jo me pak se p1 deputete,sepse me qeveri teknike ku te mos jete kryeminister Berisha nuk mund ti vjedhin votat dhe ketu kane interesa si opozita ashtu edhe vete LSI-ja.

 27. Saliu i SHeqeres says:

  Kurre mos arthshit ne pushtet ju horrat e PS,,KU doni bashkpunim me hajdutin me te math,,Ilir Floririn,,,dhe u katandisshit nje parti si ajo e Milo,,,,dhe mbae ment o Edi Rama,,or legen,,,qe votat qe mirje nga mijra socialist te ardhur nga jashte ,,nuk ke per ti marre kurre,,po bere kualicion para apo mbas zgjedhor,,,e aq me keq ne qeveri,,,te vije turp,,o Edi Rama paske qene hajdut i kamufluar ,,dhe tani po te duken kembet,,se cfytyre paske pasur,,po te ishe nga ajo paste ti,,nuk do tia lije bashkine nje vrasesi dhe hajduti si Lulezim Bashes,,po je kokra e legenit,,do zoti,,te heqin Saliu ashtu sic te hoqi nga bashkia me turp,,ku u zhduke per muaj te tere derisa ncore Kurbanin ,,kete radhe kurban do te bejne ty,,por hallall se e meriton mor pusht burre,,,qe te shpetoj ajo opozite,,se vetem opozite nuk po ben ti mor vembje e ndyre,,mariton nje beshtyme nga emigracioni,,ptuuu,,,palio burre

 28. Treviso says:

  Kam mendimin se ky artikull nuk duhet te ishte botuar.
  Ka vite qe shkruhet nga shqiptaret neper bote,qe partia e Ilir Metes te luftohet te nxirret jasht ligjit si nje parti 100% mafjoze. Ky artikull per mua eshte nje bombe qe i hidhet simpatizanteve te P.S. Ju po vertetoni falimentin para simpatizanteve. Ju kerkoni te vlersoni kopete e uqerve. Si kopeja e saliut dhe kopeja e Ilirit jane uqer para popullit, biles kopeja e ilirit eshte shume me e rrezikshme se e saliut. Ne qofte se doni te shpetoni Shqiperine, mos luftoni per karrike por per te larguar qeverine fashiste dhe kjo behet me ato parti qe duan atdheun dhe nuk jane pak keto parti dhe me potencial.

 29. I larguari says:

  Namiku eshte pjese e shkolles se Sales lufta ne politiken shqiptare eshte te sabotohet Edy Rama sa me shume se duket djalli dale nga shishja dhe nuk futet me ne shishe deri ne qershore do shkarkohen shume bateri kunder Edy Rames. Menyra e izolimt te Rames per pushtet domosdo do te reflektoje ne politiken Europjane me Shqiperine

 30. Jorgaq Dhimitraqi (gjakdhjere-orthodoks) says:

  Namik Dokle ndryshon nga arnautet e tjere sepse eshte goran, e keta jane gjakpaster si ne, dmth orthodhjakset e janulles.Te gjithe: greke ,gollobordas,goran,malazez gabel e jevgj, te gjithe te behemi bashke nen udheheqjen e janullatosit e bekimin e shen Kozmait t’i qerojme hesapet me arnautet para se ta bejne me ne…

 31. yyy says:

  Z Namik,sigurisht nuk jeni i qete,perkundrazi jeni i shqetesuar,ju nuk e dini nese emri juaj do jete ne listat e deputeteve te ardhshem.Poshterimi i vetvetes duke ju servilosur shefit munde ta beje ate te shenoje emrin tuaj ne listen e deputeteve.Servilizmi ishte menyre jetese ne kohen e partise punes,eshte menyre mbijetese sot ne PS.Mbijetese sepse bija e PP, PS eshte me e eger se e ema,pra servilizmi juaj mund te mos mjaftoje.Ne kohen e PP nje komunist i thjeshte nga jugu u shperbly me detyren e drejtorit te ndermarrjes bujqesore ne Lezhe vetem se ne fushaten per plehrimin e tokave komunisti ne fjale mbushi dy kova me m… ne banjot publike dhe vrapoi ne are,u be shembull,u be drejtor,por drejtorin se beri kurre sepse nuk kishte kapacitetet e nevojshme.Ju nuk jeni ne pozita te tilla,ju keni aftesi,kapacitete,ju duhet ta kuptoni se emri juaj nuk do jete ne listat e kryetarit,prandaj eshte mire te shprehni mendimet tuaja edhe se mund te mos i pelqejne kryetarit.Z.Namik ju therrisni LSIne ta keni aleate.Sa i moralshem do jete ky koalicion?keni ndonje gje per te ju thene socialisteve te 21 janarit?per te plagosurit,te vraret,ne emer te korrupsionit, te vidios me ze dhe figure.Thuhet se “qellimi e justifikon menyren” kjo eshte e vertete, por ka nje limit,kure menyre behet gjakderdhja qellimi e humb vleren.Z.Namik dikure keni thene “pushteti shkon e vjen,morali mbetet”mos valle keni nderruar mendim.

 32. horr horri says:

  O Namik, thirri mendjes. Te gjithe mund te gabojne ne PS-e, por ju dhe disa “senatore’ te tjere ne kete parti nuk u lejohet dhe nuk duhet t’a keshilloni keq Edi Ramen. Kauzen e LSI-se (ose me sakte Ilir Metes) më shumë gjera e lidhin me PD-ne, se sa e ndajne.
  Hapni syte, Berisha eshte gjithnje nje hap para se ka te gjithe pushtetet ne shtet qe punojne per të, ka kulaçin, por mos harroni , mbi te gjitha ka KERBAÇIN.Te majtes (PS-se) nuk i mungojne votat.
  Ju siguroni KOMISIONERET, KOMISIONERET dhe perseri KOMISIONERET.

 33. edi says:

  Lufta per pushtet tregon dhe nje here sa te ndershem jane keta plehra

 34. JAMSHQIPTAR says:

  shko e laj gojen o saliu sheqeres, shko se ti lexon shum gazeta, e mbi te gjitha nigjon gazetar te bler nga shoket e tuj….mos u mer me politik mer lal, lene per ato qe morin vesh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82482
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82482
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34848
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34848
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24974
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24974
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X