#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Zhduken nga sistemi targat e mjeteve

makina

Qytetarët që kanë shkuar të kryejnë kolaudimin e mjeteve të tyre janë ndodhur përpara një të papriture, pasi targat e mjeteve nuk rezultojnë fare në sistem.

Një problematikë e tillë, ku disa targa mjetesh rezultojnë të paregjistruara apo të regjistruara gabimisht, pranohet edhe nga Drejtoria e Shërbimit të Transportit Rrugor.

“Jam në dijeni të një problematike të tillë për mjete që nuk figurojnë, por problemi është në të dy krahët, edhe te gabimi njerëzor te punonjësit tanë, por edhe te gabimi i qytetarëve. Ne kemi konstatuar se gjatë periudhës së amnistisë fiskale, për shkak të dyndjes që patëm, janë  disa të dhëna që nuk janë hedhur, çka ka sjellë edhe rastet për të cilat ju flisni, por që janë të kufizuara. Gjithsesi unë kam marrë masat e nevojshme  për penalizimin e punonjësve që nuk e kanë kryer siç duhet detyrën. Tani që flasim disa prej tyre janë larguar nga vendi i punës apo edhe masa të tjera ndëshkuese”, sqaron për Panoramën drejtori Arben Pinari.

Të gjendur përballë kësaj situate, pronarët e automjeteve nuk kanë bërë kolaudimin e makinës dhe janë detyruar të ribëjnë edhe njëherë dokumentet e targave.

13 komente në “Zhduken nga sistemi targat e mjeteve”

 1. Horri i Bulevardit says:

  Edi kur te vijsh ne pushtet, bej nje gje, hap kurset e analfabetizmit dhe hiqi kompjuterat nga sistemi, filloje me lojen super mario, sa te mesohen keta zyrtaret tane dhe pastaj kalo ngadale ne sisteme me te veshtira kompjuterike.
  Se problemi eshte se shumica ne Shqiperi, jane pajisur me diploma alla na rujt dhe ka shume mundsi qe edhe besrishes me kalkulimet e tyre kompjuterike ta nxjerrin Shqiperine me te forten ne bote per ekonomine berishiane.
  Mos ti ngelet hatri asnjerit nga ata qe filluan studimet mbas 90-tes, duhet te futen qe te gjithe ne provime analfabetizmi, te shohim se deri ne ca germe te alfabetit kane shkuar.

 2. dritani says:

  TemA titulli eshte aq i sakte sa edhe deklarimi i zyrtarit “…por edhe te gabimi i qytetarëve”.

  “Zhduken nga sistemi targat e mjeteve” – Leket i kane marre por targat nuk jane hedhur fare!!!

 3. Shqiptari says:

  Nuk me ngelet fare hatri. Kam mbaruar mbas 90 edhe une. Muhabeti eshte se problemi eshte tek ata qe kane mbaruar qe para 90 spo na shkulen nga pushteti, atyre si tu a bejme

  1. Luan Poliçan says:

   O shqiptari ,rrembe ndonje brisk rroje nje dhe dil e u rruaj allatet atyre te para ’90, jo per gje se shkollen e kane marre me djersen ballit dhe jo me djersen e bythes si ju te universiteteve pas ’90 – es.

   1. WTF says:

    Shume e sakte. Me perpara dridheshe kur hyje ne provim. Tashti merret ose ke klubi, ose ne Motel

  2. hasan says:

   Eshte e thjeshte.Nuk flitet poer persona pas 90-tes por per nje trendi te blerjes se diplomave.Shumica e militanteve(Ne shumice te stermadhe ata blu)jane injoranta me diplloma universitetesh ne xhep.Ata qe kane dersire per dipllomen, duhet te udheheqin levizjen per nje rilindje te vertete,rinia,patjeter ku mendoj se ben pjese meqe je dipllomuar pas viteve 90-te.Ne mos me hir, me pahir duhet te çrrenjosni kete klase politike me ne krye nje te çmendur nga Viçidoli.Ata tani jane ezauruar.Shiten tek vetja e tyre Shqiperine me çmimin qe qesharak qe i vune po vete,vetem nje euro.Vetem me kete sllogan Sali B duhet ti hidhen çelsat e qelise ne det.

 4. Andreas says:

  Ja dhe nje nga pasojat e drejtorise qe u eshte dhene çameve te pabese. Ata e kane mendjen te bejne ndonje leke. U plasi bytha per targat e per komputerat.

 5. mergimtari fv says:

  Andrea greku çoj te fala miteres pe meje , nga larg ju kam ne mendje kur te vije dita juve te beses se Tojes .

  1. Andreas says:

   Dita e korrakeve si puna jote ka perenduar nje here e pergjithmone, qysh kur nderruat besimin ne krisht jo per nje tjeter besim, po thjesht per para e toka.

 6. Xen Berish Deledashi says:

  Ky eshte rezultati kur vendi i punes ne Shqiperi gjendet me mik, para e teser partie. Dhjaret, injorantet dhe deshtaket kane mbytur e gufosur cdo milimeter katrore te hapsires qe normalisht nje i shkolluar duhet te kishte

 7. sokoli says:

  Jo nuk eshte aq e thjeshte ajo pune se targat nuk mund te zhduken nga sistemi por ato jane zhdukur qellimisht se ato jane para dhe ne kete menyre nuk mund te besh bilancin e tyre, po qytetari cfare rreziku ka qe ti beje dhe nje here dekumentacionin e mjetit nga fillimi.

 8. Vis çerri says:

  Po lexoja deklaraten e zotit Pinari, dhe dicka me beri pershtypje, gabimi i qytetareve. Keta te babezitur paskan qendruar ne rradhe per te perfituar aministine dhe kane hutuar punonjesit e Pinarit. Cfare njerezish jemi. Kur do veme mend?
  Nuk mund te fajesojme Zotin Pinari per harbutllekun tone une jam i sigurte qe Z. Pinari do beje me te miren dhe menjehere do ti zevendesoje punonjesit e penalizuar me specialiste te vertete, me profesioniste te fushes nga LSI, PDIU dhe fekale te tjera si keto.

 9. Treviso says:

  Nuk flitet per padituri a per gabime. Aty eshte bere vjedhje me qellim.
  Jam i sigurte se targat jane shenuar ne rregull nga nenpunsi por duhet kerkuar mbi nenpunsin kjo parregullsi, ose vjedhje me dashje nga kapo i e zyres.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82059
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82059
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 5
      [name] => Sociale
      [slug] => sociale
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 5
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 6860
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 5
      [category_count] => 6860
      [category_description] => 
      [cat_name] => Sociale
      [category_nicename] => sociale
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X