#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Opozita që kërkon Sali Berisha

mero-baze2-150x150Nga Mero Baze

Sali Berisha ka mbledhur gazetarët në një pritje dhe i ka falënderuar që kanë zëvendësuar opozitën në Shqipëri. E thënë si gjysmë me shaka dhe natyrisht e dëgjuar më shumë me gojë hapur se me vesh hapur nga shumica e të pranishmëve, të nesërmen e pritjes kjo dukej se ishte dhe arsyeja pse kish mbledhur gazetarët. Gazetat e Berishës, ato që ai i bën vetë nga fjalia e parë deri në fund, e kishin kryelajm vetëm këtë batutë, pra faktin që media këtë vit ka zëvendësuar opozitën.

Sa për sqarim, medie Berisha quan median që respekton ai dhe jo median që ekziston në Shqipëri. Në takim mungonin natyrisht gazetarët kritikë me të, nuk bëhet fjalë të ish dikush nga gazeta Tema, “Fiks fare” apo ndonjë drejtues i rëndësishëm i medias kritike, por media me shumicë e tij dhe nivele më pak përfaqësuese të mediave të mëdha joluajale me të.

Por ky është problemi më i vogël. Problemi serioz ka të bëjë me modelin se si ky njeri e do opozitën. Duke hedhur një sy në ata që e rrethonin në atë sallë, nuk gjeja askënd të kishte thënë apo shkruar në televizionin ku punon apo gazetën ku merr rrogën ndonjë gjë pak më shumë se opozita ose sa opozita për korrupsionin në Shqipëri. Nuk pash ndonjë që të kish denoncuar Argitën, Shkëlzenin, Lirinë, mbesat e saj që janë drejtoresha në çdo institucion, apo vetë politikat klienteliste të kryeministrit për klientët e Familjes së tij në biznes. Nuk pash ndonjë gazetar apo reporter të kishte thënë diçka të përafërt me Erion Braçen, Ballën, Tahirin, biles- biles as sa Arben Malaj. Rrotull tij në të tilla raste sillen gazetarë që qeshin para se Berisha ta mbarojë fjalinë, por në këtë rast fjalia e mirëmenduar e tij nuk kishte të bënte me gazetarët, por me shqetësimin e tij për të imponuar një model opozite për të cilën ai ka nevojë.

Dhe cila është ajo? Po tu hedhësh një sy mediave apo raporteve të gazetarëve që “respekton” Berisha, pjesa opozitare e kritikës së tyre është e tipit, “çfarë u duhet njerëzve politika, pse nuk protestojnë për drita”, “çfarë u duhen partitë, pse nuk kërkojnë  më shumë ujë dhe drita” apo teza të tilla të ngjashme socialo-sindikaliste, të cilat janë dhe modeli i levave të pushtetit në politikë. Në përgjithësi Berisha pëlqen si kritikë, fjala vjen kritikat e televizionit të Sandrit, që proteston për shembull pse nuk po ecën shpejt legalizimi (se i kanë ngelë ca toka pa marrë) apo pse në filan rrugë ajo gropa nuk ishte mbushur, (pasi atë tender s’e ka marrë ai vetë).

Pra, ajo që Berisha mendon dhe tenton të institucionalizojë tani në medie përmes mediokritetit dhe “shakave me kripë si të Duçes”, është të prodhojë vetë dhe opozitën. Dhe si model e ka zgjedhur mirë. Ka marrë modelin, racën më të nënshtruar të ndonjë medie në rajon, shtypin shqiptar, i cili është thuajse i gjithi i gjunjëzuar dhe i kapur nga pushteti, herë përmes pronarëve, herë mes ndëshkimeve e herë përmes shpërblimeve. Të vetmit që po rezistojnë këtu nuk janë medie të veçanta, por gazetarë të veçantë, të cilët për fat janë boll dhe të mjaftueshëm ta bëjnë Berishën me dhimbje koke. Por Berishës i intereson statistika e shumicës së shtypit shqiptar e televizioneve dhe gazetave që janë në garë kush t’i pëlqejë më shumë qeverisë dhe kush të respektohet më shumë nga Flamuri apo Aldo Bumçi që të quhen të rëndësishëm.

Duke e marrë si model të nevojshëm për opozitën modelin e medies shqiptare, e cila është sot e tredhur dhe pa dinjitet, Sali Berisha zbulon në të vërtetë atë që kërkon në Shqipëri, një opozitë të tredhur dhe luajale me të. Për fatin e tij të keq nuk do ta ketë. Për fatin e keq të medies shqiptare dhe kolegëve të mi, politikanët e opozitës të gjithë pa përjashtim, me gjithë të metat që shpesh i kanë me okë, janë shumë më përpara se media e nënshtruar në denoncimin ndaj qeverisjes dhe në rolin e tyre opozitar. Është pikërisht rezistenca e tyre ndaj pushtetit që ka bërë të ringrihet shpresa për median kritike. Dy- tri vite më parë Tema ishte delja e vetme e zezë e tufës që nuk kulloste në livadhet e qeverisë, sot për fatin tonë të mirë janë shtuar. Krah nesh ka disa gazeta ditore dinjitoze që po ngrihen, ka blogje online fantastikë, ka emra gazetarësh që trimërojnë shoqërinë dhe i japin dinjitet betejës për liri në këtë vend. Është kjo arsyeja që Sali Berisha kërkon ta ndalojë këtë frymë, kërkon ta stopojë dhe të zhbëjë atë që po bëhet dhe po ngjizet, opozitën politike dhe median opozitare kundër tij. Nuk e ndal dot! Dhe nuk ndal këtu e keqja për të. Fundi për të do jetë dhe më banal. Ata që gajasen me “shakatë e kripura” të tij sot nëpër kokteje, mezi presin të ikë e të thonë, “shpëtuam nga ky i çmendur”! Fevziu ka filluar ta thotë.

60 komente në “Opozita që kërkon Sali Berisha”

 1. Akrepi says:

  Sa të jetë S(h)aliu në pushtet do ketë dhe nga ata që do lëpijnë kockat që do u hedhi ai, por ka dhe nga ata burra që i themi ne, që do e vënë në dukje të drejtën dhe hallet e popullit, njëkohësisht do thonë të vërtetën që ky kryeministër hijenë bashkë me klanin e tij e shkatërruan këtë vend për tu pasuruar po ata dhe gjithë far e fisi i tyre, e shitën këtë shtet dhe e tradhtuan. Ju vazhdoni të shkruani gjithmonë të vërtetën duke shpresuar se një ditë diçka do të ndryshoj për të mirën e të gjithë ne… Ju përpara dhe ne mbrapa!

  1. Nostalgjia says:

   Do kisha deshire te dija: A ishte zoti Ylli Rakipi ne pritjen e Berishes?

   Kam 22 vite qe njihem me Mero Bazen, u shpreh ai, ne intervisten Post
   Mortem si Botues i Penduar!

   Nuk e mora vesh, per cilet vjet pendohej: per ato 11 vjet lufte me Meron apo ato 11 vjet Paqe me te?!

   Se paku dime se 22 vjet Mero ka qene Gazetar, gje qe s’e themi dot per zotin Ylli. Ai eshte marre me tjeter gje keto vjet…e mbase per kete eshte penduar…

   Por kulmin e tij e ka pasur kur s’ishte prishur mire me Berishen dhe Ilir Meta e Edi Rama sapo ngjiteshin ne apogjeun e tyre!

  2. nastradini says:

   Nastradini si hajvani
   E ha barin te tajvani.
   Mero meqe preke emrin e fevziut kusheririt tim harixhi, do tu tregoj nje histori per te.
   Para se te vinim ne tirane, une dhe blendi, ose perzjersi, sic perkthehet emri I tij, ose nakatosesi, jetonim te bregu I lumit.
   Atje I binim sazeve gjithe diten. Une lozja violinen, kurse fevziu kllarineten. Bashke shkonim edhe neper dasma me perpara. Dua tu tregoj se sa I zgjuar ka qene fevziu qe I vogel dhe sa me zgjuaresi I zgjidhte problemet.
   Te gjithe ju e dini qe ne harrixhite mbanim kuaj e gomere. Blendi kishte qef gomeret, une kuajt.
   Kishim shkuar bashke njehere neper fshatrat per rreth dhe me vete kishim marre edhe gomarin e fevziut qe po te na falnin ndonje gje fshataret e ngarkonim ne gomar.
   Kur po ktheheshim, gomari, po edhe ne ndjeheshim te lodhur.
   Gomari ishte shume I lodhur ca edhe nga nkarkesa dhe me zor ecte. Filloi fevziu I shkrete ta qellonte, po ai ne vend qe te ecte ndaloi fare.
   Cte benim. Po na zinte mesnata. Jep e merr asgje.
   Blendi si kopil e bir kurve qe eshte u mendua pak dhe thirri.
   _ e gjeta.
   Cfare gjete_ e pyes.
   _ egjeta. I shef keto specat djegese me tha.
   _po I them.
   Do tja fus nje gomarit ne byth me tha.
   Dhe ashtu beri. Me te ja futur gomarit nje spec ne byth, gomari fluturoi.
   Filluam edhe ne te gezuar ta ndiqnim nga pas. Por nuk kaloi shume dhe ne u lodhem. Me zor po merrnim fryme. U ulem ndersa gomari vraponte e po na zhdukej nga syte.
   Do na humb gomari I them fevziut.
   Mos u merzit me thote se e gjeta zgjidhjen me thote. Mori dy speca djegse dhe nje ma dha mua, nje per vete.
   Shiko mua me tha.
   Dhe e mori specin dhe e futi ne byth te vet.
   Kur cte shihje. Fluturonte mbrapa gomarit.
   Une pashe cpashe, nuk munt te rrija vetem ne mes te nates dhe e mora specin tim dhe e rrasa ne bythen time. Mbas pak minutash e arrita dhe blendin dhe gomarin.
   Prandaj degjoni nastradinin. Blendi e shte I mencur ose si themi kopil ose bir kurve.
   Prandaj mos e shani.
   Nastradini si hajvani
   Tani po pi kafe te tajvani

   1. nastradini says:

    Te kam thene edhe me pare o nastradin FALLCO qe mos i vidh identitetin nastradinit te VERTETE. Sepse vetem tregon injorancen dhe kulturen e ulet. Sepse MUZA O nastradin FALLCO:

    S’ASHT ME T’BLEME
    PO ASHT ME T’LEME

    nga nastradini i VERTETE qe asht NJESHI-UNIK ne kat JETE.

    1. identiteti says:

     Ta kam thene dhe here tjeter ti hajvan qe hiqesh si nastradin.
     Ti nuk ke identitet, moral dhe karakter.
     Per tu paraja dhe posti jane me te rendesishme se atdheu familja, gruaja femija dhe nderi.
     Ti, sali berisha, fevziu, lubonja, zhelefine dhe sera juaj nuk ka identitet.

 2. Minister i ri says:

  Une isha ne pritje te emronte per 2013 ministrin kunder opozites !

 3. ilir says:

  ai kur ka qënë i ri , i frymëzuar nga enver hoxha, ëndërronte që një ditë ti zinte vendin Enverit. pra ëndërronte , pushtet të pakufizuar , ëndërronte që i gjith populli ta duartrokiste , e gjith bota të kishte sytë nga ai. dhe tani kërkon ti bëjë realitet ato ëndrra. kërkon të jetë i plotfuqishëm… është njeri me fiksime .

 4. Ben Chicago says:

  te lumte Z.Mero

 5. Ben Chicago says:

  Berisha dhe jo vetem ai,por gjithe populli shqiptar kerkon nje opozite luajale,shqiptare,patriote dhe me ide te sakta e te qarta qe te tregoje se cdo beje kur ajo “te vije ne pushtet”,qe te tregoje se nuk eshte pasaardhese e Partise se Enverit,Dushanit,e Miladinit,por nuk eshte edhe nje pasardhese e Nanos,Angjeleve,hajdarageve,dhe dallkaukeve te tjere qe per 8 vjet rrjesht e vodhen,e rrenuan dhe e shiten te greku,kerkon nje opozite qe te mos dije vetem te bllokoje ligje,te bllokoje marrjen e statusit,nje opozite jo bojkotuese armiqesore,dhe teresisht antishqiptare.Ja kete kerkojne shqiptaret nga opozita e Rames,tahirit,Balles e karagjozeve te tjere te rreshtuar ne PPSH( PS).

 6. profesori says:

  Kesaj i thone te vesh piken mbi i.Komplimente Mero dhe bravo per guzimin Keta jane ata burra qe i mungojne Shqiperise.Kalojme ne tem.Kur te q… hoxha,ka thene populli,ankohesh te kadiu,po kur te q… kadiu vet ku do ankohesh?Sot ne kohet “moderne” pergjigjia eshte: te opozita.Sepse ajo as kte emer nuk meriton.Opozita shqiptare eshte e percar, pa vizion e trembur nga” mongolet” qe ka Salko Brekskisha rreth tij.Dihet qe pa hapur gojen Sala del vetem mut por opozita nuk eshte ne gjendje ta demaskoj.Sepse edhe ata vet nuk jan engjej.Te ne eka mar ferra uraten.Keshtu qe Saliu nuk eka te veshtire dhe as i duhet ndonje strategji fort e menduar.Ai tallet me opoziten si macja me miun.Ky eshte ai i famshmi PAT SITUACION ku asnjeri nuk fiton dhe asnjeri (ME PERJASHTIM TE POPULLIT)nuk humbet.Qe dote thote Saliu ka te drejte te ushtroje pushtet absolut si ata monarket mesjetar dhe opozita vazhdon te ruaj bisneset e saj dhe te bejemilionat pa bere zhurem.Kesaj i thone jeto dhe lere edhe te tjeret te jetojne me perjashtim te popullit ai le te vdesi.Ishkreti popull ne emerte tij dhe per ate behen te gjitha po ai vet nuk perfiton asgje, me nder muhabetit nje m…t.A,me falni edhe FAMILJA BREKS’KISHA popull eshte.Me e mira do behet,po…halli ku do veje?!

 7. tomori i beratit says:

  Je i madh o MERO .Eshte nje Artikull sa demaskues aq edhe real .Na ngre moralin edhe ne popullit te thjeshte.Duke te degjuar ty dhe te tjere “MERO BAZE” qe po shtohen per dit ne shtypin sot ,duke pare luften tuaj DHEMB per DHEMB me vrasesin dhe kliken e tij te ndyre ne shprehim respektin tone per JU.Populli i thjeshte eshte me JU,me ty MERO BAZE qe per mua e meriton titullin NJERIU I VITIT.Kjo sepse je njeri nga gazetaret,njeri nga demaskuesit me te RREPT qe me DOKUMENTA dhe FAKTE po e zhvesh lakuriq kete bandit dhe gjith banditet e tjere qe i lepihen nga pas .Mos u tut ore MERO TRIMI se sali qenit po i vjen ngordhja dhe ngordhja e tij do te thote:Dita e çlirimit te shqiperis nga regjimi hajduto-vrases berishjan.Urime z MERO.

 8. N.VJOSA says:

  Te betohem Mero,
  Nuk gjej dot nje Politikan kaq te poshter, prototip , ne Europen e sotme moderne,
  që ta krahasoj me Berishe Barbarin,
  genjeshtarin,
  delenxhiun,
  kriminelin dhe hajdutin,
  delirantin dhe Primitivin!
  Pse e them kete?
  Europa nuk ka nje Politikan te tille qe te shese per budalla Opinionin e gjere publik!
  Europa nuk ka nje politikan te tille qe te qeverise ne demokraci me metoda moniste!
  Europa nuk ka nje politikan qe edhe pse eshte ne qeverisje dhe ti hedhe fajin Opozites per deshtimet!
  Europa nuk ka nje politikan qe te shese pasurit kapitale te vendit dhe ta justifikoje kete se do rrise mireqenien e popullit!
  Europa nuk ka nje politikan qe te hedhe kaq shume balte mbi Opoziten e Vendit!
  Europa nuk ka nje politikan qe te monopolizoje te gjitha pushtetet dhe kete ta shese per demokraci!…
  E te tjera, e te tjera.
  Në se dikush njeh nje Politikan tjeter me te keq se Berisha, le te thote ta krahasojme!…
  Berisha eshte nje Monster !
  Nje Monster i paturpshem,
  I pa fytyre,
  Te them te drejten, ku e degjoj qe rren kaq paturpesisht, them me vehte, KAQ TE TRASHË I MENDON KY EDEPSES OPINIONIN E GJERE MBARE SHQIPTAR?!…
  Duhet te kesh guxim prej te marri te thuash qe shqiptaret zene vend te katert ne bote per mireqenie!…
  Duhet te kesh guxim prej te marri te thuash qe rritja ekonomike e Shqiperise eshte 35 here!…
  Jo, jo nuk gjej dot nje politikan qe te genjeje kaq shume
  dhe te therrase me histeri,
  qe te kërkojë ti beje te besueshme genjeshtrat e tij!
  O zot, kur do shpetoj Shqiperia nga ky
  M O N S T Ë R
  I
  V E S H U R
  M E
  P U S H T E T !?….

  1. Meleku says:

   Shume e lehte.
   Merr si etalon Gramozin, Namikun, Skenderin, Paskalin dhe Ramen.
   Pra mos u lodh te na besh teori krahasuese me politikanet europiane, sepse nuk vlen si reference.
   Referoju shqiptareve dhe te presim rezultatin!
   Po deshe nisja qe nga shoku Enver, shoku Mehmet, shoku Shefqet apo shoku Hysni!

   1. trekendeshi says:

    Melek harrove dajen e liderit tone te opozites….shokun Spiro Koleka.

   2. N.VJOSA says:

    Je vertete budalla ti Melek!?…
    Apo ben keshtu rolin qe te ka caktuar Partia dhe Salia?!…
    Ne disa komente ti jepje hollesi qe i di ndoshta vetem Sali Barbari, ndaj une te kam marre seriozisht!
    Që të bej krahasime me Gramozin,Namikun, Skenderin , Paskalin apo Ramen, asnje nga keta politikane nuk ka qene Kryetar Qeverie dhe te jene marre me drejtimin e shtetit!…ndaj krahasimi yt nuk ngjit as me peshtyme, sido qe ta rrotullosh gjuhen…
    Ndersa keta te tjeret, Enveri, Mehmeti apo Hysniu kane qeverisur ne sistem tjeter, me rregulla te tjera loje!
    Prandaj mos i ngaterro librat!…
    Qe te bindesh per kete, pyete Sali Barbarin, se edhe ai vet nuk besoj t te doje te krahasohet me Enverin, Per arsyen e thjeshte sepse ka qene shurrembajtesi i tij!
    Te dija te mençur o Melek, por te qenka dhjamosur Truri….
    Hajt, te past Partia dhe Sali Marria!
    Perfitoj nga rasti qe te them (me qe hiqesh si i brendshem i Shtepise,) ti marre ne rregull ilaçet Doktori Pacient, se terapine e kuptoj qe e ben vet, se ndryshe as Sigmund Frojdi te ngjallet nuk i ben dot derman!…

    1. Meleku says:

     Pse e merr me kaq emocione? Keta jane politikanet tane? Apo harrova merr si etalon Ballen, Braçen, Doshin, Sterkajn e ke te duash ti dhe veri ne kandar.
     Ne nuk kemi arritur ende ne ate nivel sa te krahasojme politikanet tane me ata qe sheh çdo mbremje ne ORF.
     Prandaj kujdes koordinatat.

     Bie fjala me ke do ta krahasoje Edi Ramen nga ata austriaket?
     Me Werner Faymann?
     Te hash buke ne Austri, nuk do te thote se je bere austriak!
     Kerraba te ndjek nga pas ngado qe te vesh.

     1. N.VJOSA says:

      Melek,
      Une nuk kam fare emocione, sepse jam i bindur ne ato qe them.
      Politikanet shqiptare duhet te mesojne nga politikanet europian, se Europen duame te ndertojme dhe ne Shqiperi.
      Apo e ka ndryshuar kursin Barbari dhe ne vend te Europes do na ndertoj Vicidolin?!…
      Edhe Braçja , edhe Balla, Doshi e Sterkaj, megjithse Barbari dhe kulishet e tij hedhin balte pa pushim mbi ta, mua nuk ma erresojne dot vleresimin per keta njerez te nderuar, pikerisht sepse akuzojne dhe Bacen e Krimit…
      Edhe Ramen e krahasoj me Werner Faymann,
      perderisa Bota e ka vleresuar si nje ish Kryebashkiak Kryeqytetas nga me te miret e saj!
      (Pamvarsisht se Baca i Krimit e ka halë ne sy se i nxjerr te palarat….)
      Ne Austri kam afro Çerek Shekulli, por mbetem SHQIPTAR, pamvarsisht se Austria eshte Atdheu im i dyte.
      Mos e urre Krraben se me e shumta e Shqiperise, me ate Kerrabe u kane dhene buke dhe mish femijve….
      Mesaduket, ti Melek e llogarit vehten ne radhet e milionereve, por Parate nuk te bejne kurre Qytetar….
      Dhe milionat nuk te bejne gjithnje te lumtur, sidomos kur jane te lyera me gjak….

      1. Meleku says:

       E di, e di, Vjenen e keni baze te vjeter te “luftes” per perhapjen e kujtimeve te shokut Envernder shqiptare.

       Une e kam te qarte se pse ti e urren Berishen, sepse ti urren prejardhjen e Berishes, sepse ju e keni pas menduar Shqiperine si nje tapi te perjetshme te Zones se I Operative. Edhe sot e kesaj dite ju nuk e kini kaperdire dot faktin se kjo tapi u be e palvlefshme. Po kjo eshte jete dhe duhet pranuar si te te vije.

       Megjithate te uroj si shqiptar gezuar 2013, jete te gjate dhe harmoni ne familje.

 9. shabon hunderri says:

  Po ate fariun balliu a e ka ftuar ore shoke, se mos ka dale edhe farua opozitar se do te cmendem pastaj, se farua vetem partine nuk e tradheton, ska rendesi se cfare partije o.

 10. shkodrani says:

  je njeshi o mero baze.per zoten.do ta kisha pi nje kafe me lezet me ty.nje gja tham une,keta “opozitaret” e tjere gazetareske e kane nuhate qe muti sali i ka te numrume ditet e tij ne pushtet,prandaj kane fillu me e cu zanin sadopak.opozitari i vertete je ti dhe vetem ti.gjithcka do kisha dhane vetem me te pa ty si minister i mbrendshem dhe filip cakullin minister te drejtesise.ah zot vetem sikur….

 11. VIKTORVLORA says:

  MERO BAZE JE KRENARIA E GAZETARISE SHQIPETARE

 12. maksi says:

  Megjithse nuk ka ftuar kryeministri perfaqsues nga gazeta juaj kjo ja u shton me shume autoritetin dhe famen ne ditet e sotme.Jeni gazeta online me e klikuara ne shtypin shqiptar .Nje pasuri e madhe e gazetes tuaj jane komentuesit qe kane krijuar nje “parlament te vogel” te cilet jane te interesuaar per mbarevajtjen e vendit dhe denoncuar junten e sali berishes.Nuk jane vetem emigrantet dhe shtresat e zhgenjyera te popullit qe komentojne ne kete gazete por dhe figura te spikatura si psh aleksander meksi ose ardian turku.Ky i fundit ne nje artikull informativ tuajin pra pak ditesh ngrinte theksin duke mitizuar berishen per trimerite e tij per ceshtjet kombetare..dhe deri ketu ne rregull.Ne komentet qe vijuan me thene te drejten ishin disi vulgare dhe jo korrekte ne lidhje me personin ne fjale.U habita kur pashe reagimin e z.turku qe shpresoj te mos e kete shkruar ne doren e tij. Ky politikan mund te rradhitet nder 5 politikanet e sotem me te kulturuar,arsimuar dhe me te pasurit nga pronat qe ka trasheguar nga prinderit.Regjistrova pergjigjen e tij dhe mendimi im eshte kur ka arritur dhe zoti nderuar turku ne kete nivel vaj halli per te tjeret qe jetojne ne ate vend.Jam i bindur se dhe zoti turku ka filluar te thote si fejziu qe sala ka rrjedhur por le te presim dhe pak per hater te atij qe e ka quajtur burre shteti.
  Ja dhe pergjigja e tij
  @@@ardian turku — 16 Dhjetor, 2012 në 5:48 pm
  Une jam njeri I nderuar, jam ardian turku,.. Une jam familje fisnike, nenen fisnike, babin fisnik me pasuri qe ne kohet, pasuria ime eshte e rralle.vertete kam qene drejtor isituti ne ate sistem por skam qene komunist, jam I ndershem ne moral e me njeh nje elbasan.falimnderit A.turku. E mos harroni kam shume pasuri dhe ju blej te gjitheve ne elbasan, me gjithe femije e gra.turp qe merreni me fjale te ulta per mua.flm tema nese ma lejon kete koment.Ju qe flisni keq per mua jeni komuniste,une jam familje demokrate ne origjine.A.Turku.@@@
  Nuk eshte problemi vetem tek opozita dhe shtypi opozitar por me shume ai vend vuan nga kriza e moralit ku shumica e intelektualve jane shperfyteruar ne karakter si Imami,ceka.islami,nano,meta,cupi,nikolle leshi,henri cili,dhe qindra te tjere qe lepijne kembet e zgerlaqura te plakushit berishe dhe puthin duart e tij te lyera me gjakun e shqiptareve.

 13. Pergezime per analizat qe ben, qe jane absolutisht shume te sakta.Mero vetem dicka te sugjeroj, mundohu dhe keshillo opoziten e sotme per taktiken qe duhet te ndjekin pasi nuk po ma mbush mendjen dhe se ju jeni i vetmi qe e njihni me mire psiqiken dhe marifetet e atij te cmendurit nga Vicidoli.

 14. toska says:

  Kjo puna e Saliut me kujton ate historin e Nastradinit.Hipur mbi gomar Nasradini ishte nisur per rruge .Dikur shef nga larg nje grumbuul njerezish.Nastradini sic dihet ishte shum i shoqerueshem dhe kureshtar.Afrohet dhe shikon cfar ka ndodhur.Kte pyetje ua drejton edhe miletit te mbledhur aty.Ata ishin te gjith burra dhe dukeshin shum te shqetesuar.Ler mos e pyet tha me i vjetri i burrave te pranishem,na ka zene halli.Si eshte puna thot Nastradini?Kemi nje hall shum te madh thot plaku,mbreti na kerkon qe deri sot ne dreke te kemi gjetur mezin e tokes,perndryshe duhet te paguajm nje shume x qe ne te shkretet nuk e paguajm dot.Ska problem,thot Nastradini,e rregulloj une kte pun.Zbret nga gomari,mer litarin ngul nje dru ne toke e lidh gomarin aty edhe u drejtohet fshatareve:ketu eshte mezi i tokes.Presim tani te vije mbreti.Nuk vonoi shum dhe mbreti erdhi(mos e ngateroni me Saliun).He tha mbreti e gjetet mezin e tokes?Po tha Nastradini aty ku kam lidhur un gomarin.Ku e di ti tha mbreti?Mate po deshe tha Nastradini.Edhe puna e Saliut por me nje ndryshim, Nastradini ishte pozitiv.

 15. homeri says:

  ——-Servilet endjejne me shpejte nga te tjeret ndryshimin politik , dhe kjo me ben optimist si opozitar. —-Fal MEROS qe u prish me Saliun , sot nuk do te kishim shtyp opozitar , por thjesht individ te paket te tipit as me q… as me leshon . e si pasoje edhe opozita do te ishte e tipit Blushi e Malaj qe bejne kritika te tipit opozitar Lukashenko—–Eshte MERO qe nxiti opozitarizmin e vertet brenda opozites te tipit BALLA, – BRACE
  qe e akuzojne kurrupsionin e regjimit dhe keq qeverisjen– opozita perdite duhet te shprehet nepermjet perfaqesuesve te zgjedhur per korrupsionin e klanit familjar dhe manaxhimin korruptiv te pasurise se vendit , duke u kujtuar atyre se cdo veprim korruptiv antiligjor do te denohet —-ne keto muaj do te duket cili individ i zgjedhur nga populli e meriton te kandidoi perseri le te jene keta muaj si prova me e mire e rizgjedhjes se tyre —Kush nuk prononcohet ne luften kunder ketij regjimi nuk ka te drejte te kandidoi ne emer te opozites dhe nuk ka te drejte ta quaj si padrejtesi qe i behet

 16. vis Cerri says:

  Po cna bere Z. Baze me ate fjaline e fundit! Na fute ne sherr! Fevzo do e kete thene ne moment dobesie.
  Apo mos ndoshta Sandri po behet gati te nderroje llogoret.
  Sikur zgjedhjet e ardhshme te kuotoheshin ne baste, do e kisha kap skedinen vetem duke ndjek Klanin se cilin krah do mbante Sandri.

 17. Mulla Saliu says:

  Saliu do shpallet mbret.Per sa kohe shqiptaret te degjojne brockulla qe dhe bufi do gajasej se qeshuri dhe ti pranojne ato si gjysem te verteta do ishte me mire qe Salu te vetshpallej mbret. Salu mbreteron se shqiptaret jane popull i frikesuar te cileve nuk ju ben pershtypje fatkeqesia e tjetrit mjafton qe vete te ndihen sikur jetojne me te vertete ne vendin e katert me mireqenje ne bote. Dhe kur duket sikur jane mire fantazojne kufij dy here me shume se Shqiperia ndersa kur semuren ose plagosen me njeri tjetrin kurohen ne spitalet e atyre qe i quajne armiq.Ata qe vrasin njeri tjetrin per makinen e gervishtur dhe lejojne nje familje te vetme te shese dhe bleje gjithe pasurite e vendit nuk mund te bejne vete ndryshim,por do presin qe ambasadori amerikan gjerman apo kinez te zgjidhe hallet e tyre.

 18. AHA says:

  N.VJOSA po te pergjigjem une ,e ke gabim qe e quan “politikan” ,kjo fjale nenkupton njeri me sjellje njerezore ,inteligjece ,finece ,vetepermbajtje ,modesti ,brilance ,sens humori e ndjenja artisti ,ku ti gjejme keto tek SRB ,tek ngerdheshjet e fytyres ,klithmat ,fryrja si gjel e perskuqia kur permend opoziten ,fjalori i nje rrugaci te rendomte ,e hecura e lopcarit ,qeshja me shakate e tija pa mbaruar akoma shakane,e cte qeshur per te qare ,gafat e tija trashanike diplomatike ,takimi i klerikeve te larte pa pike dinjiteti sikur kish kullotur dhite me ta ne Vucidol dje … Sa per vendin e katert e vendin e dyte mbas Gjermanise e nje superfuqi e vogel energjetike etj etj keto jane te natyreshme per te ,i beson edhe vete,keshtu jane mitomanet ,jetojne ne nje bote virtuale duke mohuar realitetin e per ta mohuar kete realitet ka per borxh te te vrase (21 janar),te vendose marionetat e tija ne te gjitha institucionet e persa i perket temes ne fjale ,te porosise nje ushtri mediatike qe ben sikur “kritikon”nje qeveri qe ben sikur drejton vendin!

 19. banija01 says:

  per tosken…

  I dashur tosk ky nastradini yt eshte shum i zgjuar , pse nuk eshte edhe ky nastradini yne kaq i zgjuar?

  Ky nastradini yne te gjithe i shan,vetem nje eshte idhulli i tij,tani e ka edhe monument dhe vete cdo dite e i fshine pluhurin dhe e lan dhe e pastron.

  Eshte mosmirnjohes ndaj Berishes,megjithese po i kthen “lavdine”idhullit te tij,prap ky nastradini yne e shane.

  Ky i yni na e shan TEMEN ,megjithese nuk gjen faqe tjeter per te shprehur mendimet dhe perseri te TEMA shkruan .

 20. t says:

  NJERIU ME INTELIGJENT I KESAJ FAQE ESHTE BEN BATHORJA PREJ CHICAGO.IVETMI PERSON QE E KA FYELLIN PA BRIMA.

 21. trekendeshi says:

  Te lumte o Mero qe preke problemin e opozites,por per mendimin tim kete artikull duhet tja kishe kushtuar Edi Rames, se nuk eshte faji i Sales pse nuk di Edi Rama te beje opozite. Per kete aresye ai e ka thene publikisht:
  -sa te jete Edvini kryetar i opozites une e kam te sigurte fitoren-
  Dhe ka te drejte. Gjynahet e Edvinit dhe disa te tjereve ne PS po i paguajne dhe disa socialiste te ndershem. Pse them gjynahet e Edvinit? Sepse Ai me pabesine qe e karakterizon kafshoi tradhetisht doren qe e ngriti ne kembe. Ishte kush ishte Fatos Nano por per kete mosmirenjohesin duhet te ishte perendi, sepse pa ndihmen e Fatosit, Edvini do ishte akoma duke shitur piktura dhe gazeta ne rruget e Parisit me thonj pa prere dhe kembe pa lare. Dhe si ja shperbleu ky bukeshkale?(qe shume prej komentuesve ketu e duan ta kene kryeminister). I sabotoi zgjedhjet e vitit 2005 ne bashkepunim me kurven Erjon Velia dhe disa ish anetare te”mjaftit” qe ti fitonte Sala dhe Tosi sipas statutit te PS te jepte doreheqjen dhe ne vend te tij te vinte ky gallofi, humbesi kronik dhe i pa ndreqshem( ashtu si dhe ndodhi tashme te gjithe e dine).Dora e dyte qe donte te kafshonte por kete radhe nuk i eci, ishte dora e atij qe e solli ne krye te bashkise se Tiranes(dhe si rrjedhim e beri milioner)Ilir Metes.
  Besoj te gjitheve ju kujtohet ndryshimi i kodit zgjedhor ne 2008-en per zgjedhjet e vitit 2009. E pra ky ndryshim u be me propozim direkt te Edi Rames dhe aprovimin e Sali Berishes per te vetmin qellim, eleminimin e LSI-se si force politike. Deri nje jave para zgjedhjeve, Ilir Meta i beri thirrje Edi Rames per bashkimin eopozites kundra Sali Berishes, por ky me ate fodullekun qe e karakterizon i pergjigjej se numri 33 (numri i PS-se ne ato zgjedhje) eshte opozita qe duhet te fitoje. Perfundimisht desha te them se, Partia Socialiste nuk vjen dot kurre ne pushtet me Ramen,Ruçin,Doklen dhe disa mostra te tjera. Me gjith ato te meta dhe dobesi qe ka manifestuar kjo maxhorance, çdo opozite tjeter do e kishte te sigurte fitoren ne 2013-en, por jo kjo e sotmja.

 22. Dekani says:

  @Maksi:…..nuk eshte problemi vetem tek opozita dhe shtypi opozitar por me shume ai vend vuan nga kriza e moralit ku shumica e intelektualve jane shperfyteruar ne karakter si Imami,ceka.islami,nano,meta,cupi,nikolle leshi,henri cili,dhe qindra te tjere qe lepijne kembet e zgerlaqura te plakushit berishe dhe puthin duart e tij te lyera me gjakun e shqiptareve.
  Ky asht problemi qe te con ne perfundimin qe kushdo qe ta marri, si zor te ndryshoje gje, sepse nuk flitet ma per moral, ai ka marr fund.”Intelektualet” flasin si tu kerkohet, pa cipe,edhe ne kundershtim me bindjet e veta, po ti paguash. Sa per “intelektualin” Turku, e kam pa njeher rastesisht kur drejtonte nje seance parlamentare.Dikush nga opozita qe nuk i njof fare, i kerkoi fjalen per replike, por ai jo vetem qe nuk ia dha, por i tha: “Ik e dreq, ik or dreq anej!!! U cudita me ish rektorin e universitetit,nuk e prisja te fliste si “tough guy”.Kur ky, thash flet me ket gjuhe, car pret prej te tjereve.Ka marr fun cdo gja, keq e ma keq do shkoje.

 23. gjergji usa says:

  Cfare po thote kohet e fundit SRB tregon se ai po kalon nje gjendje te renduar psiqike dhe ka humbur komplet lidhjet me realitetin ne kohe dhe hapsire.Kjo vjen per aresye se i ka fituar te gjitha pushtetet dhe nuk di cfare te beje me to . Eshte bere si “gjenerali i ushtrise vdekur” keto 20 vite ku ne fillim ju pervesh varrit te ish komandantit te tij legjendar qe i mbante urinen neper xhepa.E vazhdoi me varrim -zhvarrimet e te dy paleve hiqte skeletet e njeres pale per ti zevendsuar me te pales tjeter.Ju versul gjithe pllakave dhe lapidareve te LNCL duke i perdhosur deri ne perversitete si per monumentin e heronjeve te vigut qe pasi i kane cuar ne plehrat e qytetit kane filluar “surgery” per scrap.

  Pasi mbaroi pune ne kete 100 vjetor me eshtrat e atdhetareve ku disa prej tyre i perdhosi si imzot Nikolle Kacorri numrin dy te qeverise Ismail Bej Vlores ,me djallezi pruri eshtrat e trapit Zog pikerisht diten qe ai erdhi ne Tirane me bajonetat e ushtrise serbe.Ideja e tij e cmendur 24 oreshe per te prure kafken e Ali Pashe Tepelenes jo vetem qe verteton devijimet e tij mentale por duhet te merren per vizite mjeksore dhe ambasdoret e akredituar ne Tirane per tu siguruar se a jane te afte te kryejne detyra dipllomatike.

  Dhe ju zoti Mero keni nje fare autocensurimi ne lidhje me marredheniet reale midis Shqiperise me Ameriken dhe BE.Asnje hap nuk kane bere politikanet shqiptare pa konsulencen dhe miratimin e dipllomateve.ambasdoreve,eksperteve dhe juristeve te ketyre dy subjekteve.Dihet boterisht qe instalimi i demokracise jo vetem qe ka deshtuar ne vendin tone por eshte krijuar nje palo shtet qe eshte me i keq se fashizmi dhe komunizmi bashke.Qeveria kriminale e SRB ne vend qe te shpalle falimentimin po shet per nje cope buke naften ,hidrocentralet,armatimet,bregdetin me goditje te perqendruar.Po shikojme ekstremitete si nxjerrja e paligjeshme dhe transferime te miliarda dollareve,konfirmime te ardhrash financjare te familjes kryeminstrore me shifra marramendse deri te kalimi i tavanit te borxhit publik qe eshte kercenimi me serioz per sigurine kombetare.Dhe nje here qe Mero Baze e provoi para ca muajsh me “paudhesite” ne biznesin e autikeve midis Sllobodanka Brishes- Domenick Scaglione-Patton Bogs i erdhi kunderpergjigja me rakete satelit- toke nga pertej atllantikut.

  Interesante ishte nje artikull i Ilir Yzerit te Shekulli ku kritikonte amb.Arvizu mbi kinezerite e tij para dy vitesh.I rrepte dhe asgjesues ishte reagimi i ketij ambasdori sa i shkreti Ilir filloi te merrte ilace qetesuese per “agjitacjon dhe propogande”.Kohet e fundit lexova nje k/artikull te ketij Iliri qe i ishte qepur plakes Nexhmije me nje artikull ku “e kishte bere rezil” qe dukej te titulli tmerrshem NEXHMIJE HESHT.Po mire more lili i yzeirajve nuk ta mbushin mendjen fari balliu me bleni fuckziun dhe qindra gazetareve te tjere qe i kane lepire asaj bythen dhe tani luajne rolin e disidentit te heshtur..zoterinj gazetare si yzeri mos ngaterroni diktatorin me ambasdorin..

  E kam thene dhe here tjeter qe SRB eshte klinikisht i vdekur pas 21 janarit 2011 por mbahet ne reamincjon nga dyshja Arvizu-Wolfarth qe mesa duket kane rene ne ujdi me Edvin Kristaq Aneta Ramen(E.K.A.R) gjoja te rrije urte deri ne votimet e 2013 per ti dhene fitoren ne tavoline qe sipas gjasave do ta haje si me bashkine e Tiranes “qe e fitoi por ja vodhen me hile”
  Lind pyetja PSE NUK E LESHOJNE WASHINGTONI DHE BRUKSELI monstren BERISHE ?????

  1-Historia ka treguar se per hir te stabilitetit sidomos ne rajone te trazuara si ballkani keto dipllomaci ruajne me cdo kusht ekulibrin si brenda Shqiperise ashtu dhe per shtete qe e rrethojne.Problemi i shqiptareve ne pese shtetet e ballkanit eshte sot nje kapsolle qe mund te detonoje ballkanin dhe me gjere.’Histeria” e tij me nacjonalizmin eshte vecse nje test nga paneli i cili drejton nga mbrapa SRB prej 22 vjetesh.Dalja publike e Arvizuse per “te goditur” SRB ishte nje bllof i luajtur keq qe te kujtonte daljen e tij ne krah te Ina Rames ne 22 janar 2011 per “ta mbrojtur”nga SRB kur vete ai pak ore para masakres kishte ngrene nje darke te gabuar dhe kishte dhene keshilla te gabuara qe sollen 4 viktima ne bulevard.

  2-Perendimoret nuk kane besim por dhe nuk simpatizojne shume figura te PS qe ja shpifin jo vetem nderkombetareve por dhe ne shqiptarve .Kemi 22 vjet qe shohim duelin midis dy ish komunisteve surrat-vrerosur Berisha vs Ruci kur ky i fundit qe nga 2 prilli 1991 eshte mundur 22 me zero.Dhe dy raste qe pati Gamor Ruci per ta rrasur ne burg vrasesin dhe tradhetarin SRB si ne 1997 dhe ne 1998 nuk i shrytezoi.Pa folur per 21 janarin 2011 kur keta gamoruce i braktisen 4 deshmoret e tyre qe po i pshurr sot SRB…….ESHTE KRIMINALE qe opozita me FRD-AKZ nuk kerkojne doreheqjen e devilit tropojes ose daljen nga parlamenti QE NESER dhe zgjedhje te parakoheshme pa SRB.

  3-Amerikanet dhe nje pjese e indoktrinuar ne shqiperi mbajne SRB si heroin qe hodhi diktaturen ne shqiperi qe eshte idiotizmi me i madh per ato qe i njohin mire me saktesi rrethanat dhe kronikat e asaj kohe.Strateget dhe dipllomatet amerikane qe u angazhuan ne ate kohe ne shqiperi kane bere gabime te renda qe ndikojne dhe sot e kesaj dite ne kolapsin e shtetit dhe ekonomise shqiptare.

  Me ardhjen ne Shqiperi te shefit te OKB ,Javier Perez de Cuellar May 12, 1990 me ftese te Ramiz Alise nisi nje kthese e forte e Tiranes zyrtare per hapjen me boten perendimore.Ardhja e sekretarit te shtetit Bejker ne qershor 1991 ishte ne nje fare menyre nje “protokoll pajtimi” midis dy vendeve me sisteme te kunderta pra nje armpushim qe duhej respektohej dhe e kaluara duhej harruar .Nje pajtim mbare kombetar duhej inkurajuar.As Ramiz Alia nuk u dorzua por as Bejkeri nuk erdhi si fitimtar..

  Ne vend te ketyre akteve xhentelmenesh qe duhet te beheshin ndodhi varianti me i keq i mundshem:Dekomunistifikimi imagjinar i shqiperise duke u prere ne bese nga dyshja rajerson-biberaj qe komandonin ne fakt manekinin me emrin Sali BISHA.

  Edhe nqs se faleshin gabimet e asaj kohe per aresye te ndryshme ky tolerim i sotem ndaj SRB do jete me pasoja te pakorigjueshme per shqiptaret.Nqs se ne shqiptaret cmontuan dhe u cliruam vete nga teorite dhe praktikat komuniste nuk do te thote te durojme nje shtet mafjoz neofashist te drejtuar nga DEBILI i tropojes.

  Nuk duhet te harrojme qe ne rrugen e kombit ku u vodhen mbi 300 miljon dollare nga miku i arvizuse lulzim basha ku prapa ishte dhe nje firme amerikane . Nuk duhet te harrojme qe ne tregtine e armeve gjysem ilegale qe solli tragjedine e gerdecit ishte biznes i familjes berisha dhe i nje firme hebrenjsh-amerikane ku vlera e municjoneve shqiptare kapte vlerat e disa bilioneve dollare.Mos harrojme dhe shitjen mafjoze te albetrolit ku duket hapur lidhja berishe-taci dhe Vetroja amerikane…

  A mos ka ardhur koha qe presidenti i nderuar Obama dhe ligjvenesit amerikane te marrin ne shqyrtim gjendjen e koleres politike-ekonomike -morale ne Shqiperi dhe te shpallin karantinen per ta dizinfektuar ate vend.Mos ka ardhur koha te gjenden ato bernard madoffe,david petreuse dhe rod bllagojevice qe po e shkaterrojne ate vend qe mbahet me proamerikani ne rajon dhe ndoshta ne bote…

 24. shpellari says:

  po pres me padurim komentin e raimondit si do ta mbroje sot shpellarin!

 25. TROJA says:

  I nderuar zoti Mero,keta nuk jane gazetare,te cilet kane mbaruar nje shkolle gazetarie.Me vjen shume keq qe keta te rinj,rine e ngerdheshen para nje kryeministri qe ushtron regjimin e tij vetem per te grabitur popullin.Me indinjon fakti qe shkolla jone nuk po nxjer profesionaliste,njerez me dinjitet,kritike per poshtersite e ketij regjimi,apo ati te socialisteve.Shkolla jone e larte e sidomos gazetaria nuk besoj se ka profesore qe tju mesojne studenteve,qe hajdutit,vrasesit e kriminelit ti thote bure i mire apo grua e mire.Nuk besoj se ne universitet ju mesohet te heshtin dhe te aprovojne dhe me tej ta mbivleresojne padrejtesine,vjedhjen,poshtesine.Kursesi nuk besoj.Por si ka mundesi qe ka te tille zvaranike qe punojne ne gazetari? Si ka mundesi qe te verteten ta shtemberoje se do drejtori i gazetes dhe televizorit? Si eshte mundur qe te kete njerez kaq te ulet si URJA Hipi? Cila klase shoqerore i mban ne kembe keta krimba? Cila familje mund te krenohet me keta te pa cipe dhe njerez pa anje qellim,kur injorojne kombin,familjen,drejtesine e gjithça njerezore?
  Te them varferia? Prap mendoj se mijera te rinj e te reja te shkolluara,duke mos u pershtatur me keto kushte te gazetave dhe televizoreve,me dinjitet kane pranuar te punojne ne pune te ndryshme,te emigrojne jashte Shqiperise dhe te mos nenshrohen e te dalin nga qellimi i jetes dhe idealeve te tyre.
  Nje fenomen i tille tregon se per te jetuar,duhet edhe te behesh maskara,cilesi qe kane nje pjese e te rinjve,te cilet shkollen e kane mbaruar,pa shkuar ne shkolle,filozofine e jetes e kane mesura nga fenomenet me negative te shoqerise,shoqerise me vese,me probleme.
  Kjo teme duhet te ngrihet e te trajtohet nga institucione,nga organizata e parti politike,nga intelektuale,akademike dhe njerez te shquar te kombit tone: KU PO E ÇON GAZETARINE E VERTETE VARFERIA?

 26. Radio BRUKSELI says:

  E eshte se Berisha per shume kohe e ka drejtuar ‘opoziten’
  ————————————————————-
  Berisha asnjehere ne keto vite nuk i perket ndonje subjekti apo force politike te organizuar sepse ai eshte vete ‘partija’ e per rrjedhoje ka kerkuar te komandoje opoziten o nen moton e ‘dialogut’ apo ‘tolerances’ e aqe me teper kompromiseve ne emer te demokracise lidershipi i majte per arsye te ndryshme ja kane dhene kete KENAQESI.Pikerisht ketu qendron problemi qe nuk flitet me per opoziten si prone e humbur por per emri RAMA.Fatkeqesija me e madhe eshte qe ne nuk kemi parlament e aqe me teper demokraci parlamentare ne nje republike parlamentare.KA shqipetar apo te huaj qe kerkojne integrimin e te jene ne gjendje te dallojne funksionet e KRYETARIT TE PARLAMENTIT,NGA AI I KRYEMINISTRIT,KRYETARIT TE PARTISE APO KRYETARIT TE GRUPIT PARLAMENTAR?JO ATO JANE NJE DHE METODA SI 22 VJET ME PARE KY PARLAMENT DUHET TE JETE HARENE GJELASH MIDIS SALIUT DHE EMRIT TE RADHES QE KRYESON PARTINE ME TE MADHE OPOZITARE.KETE KENAQESI NUK KA PER TA PATUR ME.

 27. Qytetari i vertete says:

  I nderuar popull shqiptar votoni opoziten e sotme qe te vije ne pushtet neser qeveria e e progresit begatise dhe lumturise :Kryeminister-Aleksander Frangaj,Minister i Jashtem Henri Çili,Minister i Integrimit Sonila Meço,Minister i Brendshem dhe z/kryeminister Blendi Fevziu,Minister i Arsimit Çim Peka Minister i Transportit Fahri Balliu,Minister i Mbrojtjes Petrit Beci ,Minister i Novacionit Erla Mehilli,Minister i Mjedisit Silvi Bardhi,Minister i Bujqesise Bledar Kasmi President Artan Hoxha .Kjo qeveri do te jete qeveria me e suksesshme e cila brenda 100 diteve te para te saj do te fuse Shqiperine ne Europe dhe brenda 100 diteve te dyta do heqe vizat me Ameriken dhe do te shpallet nga nderkombetaret si qeveria me duar te pastra(pa doreza) ne te gjithe boten.Me duket se per kete opozite te sotme flet shkelqesia e tij Mbreti I Shqipetareve Saliu i I.

 28. geno says:

  Ne koktein e kriminelit Sali Berisha ishte dhe Koco Kokëdhima i gazetes Shekulli, qe eshte teper i kenaqur perballe atij qe e akuzon per droge e gradacela ne troje te vjedhura me Edvin Ramen

 29. Prozhektori says:

  Po per çfare i gezohe kesaj “opozite”, O MERO! Ti mendon vertet se PS ben opozitë? Apo nise nga thënia: “Kur nuk ke pulën, do hash sorrën”. Mirepo ne politike “sorra” eshte korbi qe ndiell zi e dështim, humbje te perhershme. PS kontrollon pothuajse 50% te parlamentit por çfare ka bere prej tre vjet e gjysme qysh nga zgjedhjet e vitit 2009 qe i quan te manipuluara? Absolutisht asgje, perveç llafollogjise boshe qe jane tymnaje e leverdishme per Berishen. U denuan vrasesit e 21 janarit? Kjo eshte tradhti e paster e PS ne dem te elektoratit te saj dhe jo faji i Berishes, siç e ke interpretuar ti Mero. Por PS eshte shume me e interesuar qe te kontrolloje jeten politike shqiptare me PD (per te mos ardhur ne pushtet FRD+AK) sesa t’i krijoje probleme pushtetit te Berishes prej te cilit ajo ka perfituar e po perfiton edhe sot. Po te ishte ndryshe, PS nuk do te pajtohej me reformen zgjedhore antidemokratike qe do i siguroje perseri fitoren Berishes me pelqimin e vete PS, e cila nuk do protestoje fare pas manipulimit te zgjedhjeve pas gjashte muajsh. PS ka pasur shume raste qe mund ta rrezonte kollaj Berishen me protesta, por ky nuk ka qene e nuk eshte qellimi i saj. Shume komentues nuk e kuptojne ndofta kete, por ti Mero e kupton mire, pavaresisht se vazhdon te “hash sorren”, se nuk ke pule…

 30. nastradini says:

  MEDIA DUHET TE JETE ME PARE PROFESIONALE DHE PASTAJ OPOZITE REALE.

  Ne vitet 1930 gazetare te huaj e pyeten Stalinin si ja kishte arritur qe te bente popullin me vete ne nje kohe qe uria po bente kerdine ne Rusi, ai u pergjegj:

  “Me jepni leter dhe nje pene qe te bej GAZETE dhe popullin e kam pas.”

  Kete teori te Stalinit po perdor edhe Saliu yne me median shqiptare, te cilen e ka mesuar nga miku dhe mesuesi i tij Enver Hoxha. Qe per “opozite” te gazetes se Partise se Punes, Zeri i Popullit kishte krjuar gazeten Bashkimi te Frontit Demokratik. Kete sentence te Stalinit Enveri me pare dhe Saliu tani e kane plotesuar ne kushtet shqiptare me shtojcen:

  “Me jepni leter dhe pene qe te bej GAZETE dhe nje popull BUDALLA dhe miletin e kam pas!”

  Sepse ndryshe nuk do te shiqonim Jozefine te spjegonte serbes-serbes ne TV pse nuk kishte votuar Adriatik Llallen, sepse i kishte derguar atij me kete refuzim MESAZHIN per te luftuar me korrupsionin??? Kush e ka kuptuar Jozi Famozin le ta shpjegoje ne TEMA, se nastradini i gjore u mundua shume te kape ndonje fije llogjike ne deklaraten e Jozi Famozit, por nuk gjeti gje. Asnje nga media nuk i pyteti Jozefine Kryetaren se cfare kishte ndermend te thonte me nje deklarate te tille tejet te cuditshme. Askush nga media nuk u kujtua t’i vinte ne dukje Jozit Kryetares se me deklarata te tilla ul nivelin intelektual te Parlamentit, sic kishte bere kohe me pare me deklaratat e transfomrimit te akullit ne uje me zmadhim volumi 5 here. Sa beri te qeshe edhe Blendi Fevziun ne OPINION dhe tere Boten qe e shiqonte ne TV me budallallekun dhe injorancen e saj. Por nuk e tuti fare median albaneze per ta sulmuar me BOMBA gazetarie Kryetaren e Kuvendit per nivelin e ulet te njohurive ne fizike dhe shkence.
  Sepse ndryshe nuk do te shiqonim ne emisionin DEBAT te sigurmisit Peza perfawesuesin e ILDKP-se te mbronte familjen e Saliut dhe femijet e tij me teorine: “Ata nuk kane faj se jane miliardere. Faj kane kriminelet e Universiteteve qe i kane dhene LEKAT Argites!” Dhe te gjithe te pranishmit ne studion famoze te Alfred Pezes i mbajten ison me nje ze: “PO, PO, PO, s’ka pse te ngaterrohen femijet dhe familja edhe pse ka gjasa qe te kene vjedhur Buxhetin e shtetit, edhe pse ka gjasa qe te jene fajtore ne vjedhje dhe vrasje bashke me babain e tyre. “Familja eshte e shenjte dhe nuk duhet te preket!” mbante ison edhe gazetari famoz investigativ Mustafa Nano. Kjo media kur Haga hetonte familjen miliardere te Milloshevicit dhe djalin e tij per pasurimin mafioz te tyre njezeri shkruante pa hezitim: “Oh sa mire ja bene qenit!” Tani per cudi dhe habi te nastradinit ka filluar te qaje me lote mallengjimi per Argiten dhe Shkelzenin dhe nuk lejon me asnje menyre qe te investigohen nga shtypi i lire.
  Sepse o zoti Baze mire e ke shkruar kete editorial ne TEMA, por shpesh here shohim qe shkrimet e gjata jane pa llogjike dhe permbajne llafollogji boshe. Pasi i lexon thua: “Per cfare behet fjale?” dhe nuk i jep dot pergjigje. Kjo vlen edhe per fjalime ne TV dhe studio te pudrosura dhe me drita xhixha-xhixha. Degjon nje emision per 2-3 ore dhe nuk merr vesh se cfare u fol ne fund. Sic pame Lulzim Bashen te fliste per Planin e Bashkise ne monologun e tij shekspirian. Kush e ka kuptuar le ta spjegoje ne TEMA se nastradini nuk ka marre vesh asgje.
  Sepse o milet kjo eshte situata ne median shqiptare qe nuk po del dot nga diletantizmi amatoresk ku e futi Enver Hoxha dhe qe vazhdon per inerci ne Demokraci. Prandaj edhe nastradini thote:

  MEDIA DUHET TE JETE ME PARE PROFESIONALE DHE PASTAJ OPOZITE REALE.

  1. skenderi says:

   disa verejtje miqsore per nastradinin;
   -Nuk eshte e keshillueshme qe te shpreheni me tog fjaleshin diletantizmi amatoresk sepse nuk ka diletantizem profesional.
   -Ate nuk e futi enveri por e gjeti aty midis jush qe keni gjak turku dhe ju pelqen kur ja u thote k/mimistri.
   -Mos u merr shume me hoxhe enverin qe ka 104 vjet qe ka lindur se me teper ja shton lavdine sepse sa ishte gjalle ai ju ishit si mij gjirizi.
   -Mos u merr shume me hoxhe enverin se ai e shtetzoi pronen time dhe tenden por nuk i morri per vehte ,por merru me kete qe i ka marre pronat per femijet,fisin ,katundin biles dhe duke i falur grekeve dhe serbeve.
   -Gjate greves se urise se te perndjekurve politike ju i nderuar nastradin i nderprete komentet neper blogje.A mos jeni nga ato tipa qe ishit ne greve kunder berishes dhe i conit kartoline per ditelindjen duke i uruar jete te gjate ?

   1. nastradini says:

    Isha ne greve sepse keshtu e donte MORALI dhe jo detyra e Partise. Nese ke mesuar ne shkolle sigurisht ke degjuar fjalen hiperbole ne letersi, por edhe ne matematike. Hiperbolat ne letersi i perdorte shume Volteri ne postulatat e tij kur hulumtonte per natyren ne njeriut ne shoqeri. Hiperbolat i ka perdorur shume Fan Noli ne veprat e tij famoze per te zgjuar imagjinaten e shqiptareve te ndrydhur dhe dallkauke per te pare realisht te VERTETEN. Hiperbolat i perdorte shume edhe miku yt Enver Hoxha dhe shpesh e vinte ne veshtiresi nastradinin kur i perkthente veprat e tij famoze ne burg. prandaj edhe nastradini modest perdor hiperbolen kur dyfishon forcen per te sulmuar median diletante dhe amatore shqiptare. Megjithate kjo nuk te perjashton per t’i bere verrejtje nastradinit per fjalorin e shqipes letrare.
    Enver Hoxha ANTIKRISHTI shqiptar mund te kete 104 vjet qe ka lindur dhe 27 vjet qe ka vdekur, Lavdi Zotit ne Qiell, por FARA e hedhur prej tij ne trojet shqiptare ka mbire, nga ku kane dale shume VAMPIRE komuniste. Keta VAMPIRE qe duan vetem gjak kane ne krye nje DEMON, mik dhe nxenes besnik i Enverit tend o Skender Miqesori dhe ky quhet Sali Berisha. Veper origjinale dhe kuader i Sigurimit te Shtetit. Prandaj mos i bej lemsh gjerat se ideollogjia nuk eshte si letersia. Per vjedhjet makaber te Enverit dhe krahasimi i tyre ne sasi dhe cilesi me vjedhjet e Saliut pa permendur inflacionin le ta leme per here tjeter. Se eshte nje teme e gjate dhe e nderlikuar dhe kerkon volum mediatik dhe kohe ne dispozicin. Vetem meso nga nastradini se pernga numuri i vrasjeve Enver Hoxha ja kalonte shume me teper Sali Berishes.

    1. Meleku says:

     Cudi se si te pranon Neti Vjosa ty me keto qe sjell ketu?

     Kujdes me shokun Enver se te sulet nga prapa e gjithe Zona e Pare Operative!

     1. nastradini says:

      Jezu Krishti ka thene: “Kur te godasin me shuplake ne njeren faqe ktheji MEKATARIT faqen tjeter!”
      Miku i nastradinit nga Austria, Neti Vjosa eshte si gjithe te tjeret viktime e kalemxhinjve te Enverit. Arben Puto pershembell, kunati i Manush Myftiut, KULCEDRES se internimeve dhe burgosjeve ka punuar mjaft ne kete drejtim. Tani ka filluar dale tani ne TV dhe kerkon te rehabilitoje figuren e ANTIKRISHTIT shqiptar Enver Hoxha. Ne kete plan nastradini vetem ndjen keqardhje kristiane per robt e genjyer Zotit dhe kerkon me shkrimet e tij t’i fuse ne rrugen e drejte dhe t’u hape syte te mesojne te VERTETEN. Miku i nastradinit, Neti nga Interneti ka zgjedhur per te emigruar Austrine e Bukur Kapitaliste te Dinastise Habsburg, qe ndihmoi Shqiperine dhe Ahmet Zogun vite per te mos implementuar ne 1924 ne vendin tone bolshevizmin rus te Fan Nolit. Nuk ka zgjedhur as Rusine e Putinit, as Kuben e Fidelit dhe as Korene e Veriut te Kimeve ku njeriu ha njeriun ne kuptimin e vertete te fjales. si Neti Miku ka shume viktima te tjera. Mund te jene nga zona e Pare Operative, ose Sigurimsa te Kamufluar ne Demokraci, apo thjesht fanatike te mallengjyer te kauzes komuniste qe falimentoi ne Bote. Me ta duhet te jemi te duruar sepse jane shqiptare. Ata nuk e kuptojne se Enveri i TYRE nuk dallohet ne asnje pike nga Saliu i URRYER. Ata nuk mund te gelltisin te VERTETEN qe Enveri dhe Saliu te dy jane si BABE e BIR te lindur nga Partia Komuniste. Prandaj edhe nastradini nuk u zemerohet kur e sulmojne nga te dy kahet e politikes dhe e baltosin me plot ngjyra te larmishme. Prandaj nastradini predikon fillozofine per ata qe nuk kane bere krime: “Ktheji faqen tjeter MEKATAREVE te Enverit!”

      1. Meleku says:

       E gjithe banda e Hysni Kapos e ka patur bazen ne Vjene. I terheq shume ai vend.

    2. skenderi says:

     Keshilla falas per pacientin nastradin.
     Me vjen keq qe jeni bere nje maniak komentesh dhe helmon trurin dhe ndergjegjen tuaj dhe mjedisin ketu ne forumin e gazetes Tema.
     Ju keni humbur sensin e mases dhe te kohes duke share non stop ate djalin e Gjylos.Ju mund te keni te drejte qe e shani se ja u ka shkerdhyer mbrapa dhe para.Ndoshta mund te kete patur te drejte se dhe e meritonit.Ai eshte treguar sadist me sadistet dhe vampir me vampiret sepse me specie perverse si puna juaj nuk ka pasur rruge tjeter.Fakti qe ai vend eshte shkaterruar perfundimisht dhe ti akoma ze ne goje enverin tregon qe ai ka patur te drejte qe ju ka trajtuar si njethundrake.Me vjen keq per nje pjese te vogel te perndjekurve politike qe kane qene fisnike dhe u genjyen por per njerez si rraca juaj pak e keni patur.Po ju shkerdhen nje malok injorant dhe akoma rrini me gaveta neper duar si dikur …hallall e keni ju nastradinet dhe e meritoni.Ai ju perdhosi dhe ju i coni kartoline te rroni sa malet more te permjerrur politike..

 31. Drenicaku nga Gjermania says:

  I nderuari MERO
  je Nr. 1 ne gazetarin shqiptare.
  Urime Vitin e ri 2013
  deshiroj qe viti i ardhshem
  te eshte viti i fundit
  per KRIMINELIN e shumefisht Salen,
  se pakut ne sqenen politike.

 32. h says:

  Z .N .Vjosa populli shqiptar eshte aq i trashe dhe aq budalla prandaj kemi Salen kryeminister,4o% Salen e kane idhull 30% e duan ,pjesen tjeter merre si te duash populli shqiptar do nje njeri qe tju q. nenen atehere jane te kenaqur, ti nuk e pe ate mikun : per ke do votosh ? per salen se eshte demokrate i madh . ku punon ? vete i katert pa pune me 400 lek asistence . Ky hyn ne 40%. gezuar vitin e ri 13

 33. qytetar says:

  Kryetari jonë 22 vjet në komunizën nuk ka patur fare opozitë.
  Tani këto 22 vitet e fundit ka një popozitë që duhet vrarë e gjitha
  në mes të sheshit.
  Kryetari në e gjeti çmimin e bukwr 300 lek,
  per te rritur mirqenjen e bëri 800 lek
  dhe “kjo opozitë e pamiratuar” i thote popullit
  se unë i mar 500 lek për çdo bukë popullit,

  Bej nje opozite tjeter qe te te perulet çdo mengjes.

 34. Tani nga Londra says:

  po te ishte berisha problemi i shqiptarve dy tre ego si te meros do duheshin vetem, po berisha ja ka mat me spango koken ktij mileti dhe berisha vete seshte gje tjeter vecse nje shqiptar tipik sadoqe sna vjen mire, si cdo shqiptar tipik ne familje, shoqeri me gjere

  pervec detajeve apo fundnotave si me berishe si pa te shqiperia sdo ishte shume ndryshe dhe ne skemen e gjerave te medha ska per te qene shume ndryshe ne nje te ardhme

  ne e dime qe hallet tona burojne me teper nga identiteti kultura trashegimia psikoza apo historia jone prandaj shfryhemi tek ai si tek nje thes rere qe i bihet me grusht

  mbase do ishte me mire te mesoheshim me idene qe demokracia perendimore nuk eshte nje vlere universale dhe importimi i saj tek ne has ne resistence natyrale prandaj i biem berishes si thes me rere dhe e justifikojme kete me nevojat imediate te vendit

  pavaresia jone nuk ishte pavaresi nga porta e larte po pavaresi nga serbi dhe greku ashtu si dhe clirimi i kosoves erdhi nga babzia e miloshevicit sa nga kosovaret vete prandaj vazhdoj te besoj se shqiperia pa ndonje ngjarje te permasave biblike zor se ndryshon

 35. Horri i Bulevardit says:

  Ne vitet 88-89-90-te, PPSH-ja dhe vete Ramiz Alija, tentoi qe te paraqiste Bashkimet Profesionale, Bashkimin e Grave te Shqiperise, te Rinise, si organizata opozitare, ku te jepte pershtypjen se ne Shqiperine Socialiste, ekziston pluhralizmi politik.
  Kjo metode u tentua qe ne Shqiperi mos te kishte nje opozite te vertete, por te ishin te mvarura nga parija meme.
  Te njejten opozite kerkon edhe Sali Berisha, nje opozite qe te jete ne te njejten linje me synimet e tija, nje opozite qe te jete e mpleksur me skandale e korrupsion, nje opozite qe te kete sa me shume isha te sigurimit te shtetit, isha te PPSH, ose hajdute tenderash e te tjera si keto.
  Berisha i do keto gjera qe te kete dore te lire te beje shantazhin e radhes dhe me shantazh, ai qeveris, me dore te lire dhe te vjedhe si te doje, se nje denoncim ndaj tij, sjell ate qe ai di te beje me mire, te kundervihet me te njejtat metoda dhe kur keto qendrojne, as opozitare skane guximin qe ti kundervihen.

 36. e ardhmja says:

  O Melek si nuk te vjen zor,ta dhjeu dhe Buraku e vazhdon akoma te flasesh e shites si e pa cpuar nga pushteti.

 37. L.Itali says:

  Perfundimisht po vendos t’i quaj tashmë e tutje deklaratat e Saliut,jo më shashka tymuese që ai nuk nguron t’ua hedh shqiptarëve në fundvit,por pordhë Berishe ne tryezën e varfër,gjysëm të varfër,apo tmerrësisht të varfër të shqiptarëve,të cilët duhet të zgjedhin në cfarë pozicioni real gjenden.Pordhët e Berishës këtë rradhë i dëgjova si shpërthyen Più-Più-Piuuuuu,në takimin me gazetarët e tij terësisht këta pipordhës e marrësfende,prej brekusheve të Saliut.Nuk është cudi që Saliu rendit si vend të katërt në botë,për mirqenien e njerzve,sepse ne e dimë mirë që këtë pordhë të tillë e ka lëshuar Alia,kur një institut mbi ushqimin në atë kohë monizmi na renditi(mundet paguante reklamën Alia)në vend të parë në botë,edhe pse shqiptarët s’kishin mish të hanin dhe zinin rradhët me gurë e copa kartoni natën për qumësht.Të njëjtën pordhë Saliu prej Vicidoli u lëshoi gazetarëve të tij e nëpërmjet tyre,shqiptarëve në tavolinat që me c’farë shoh,janë për tu mëshiruar dhe diku,si kam parë ndihmat urgjente,as do të ketë fare festë.Saliu kopjoi persosur babain e tij politik që,si pronar partie,i la parti blu,djalit pordhac,Sali,nga pjesa e madhe e partisë PPSH që kish grabitur….
  Pordha e dytë e madhe e Saliut dhe që e duartrokitën gazetarët e ftuar,ishte pikërisht ajo e lëshuar mbi opozitën e vërtetë që sipas tij,është shtypi.Più….Più,Più,più,più,pfffff….ishte kjo pordhë që u kthye në fëndë në fund,pasi solli erën e keqe të stomakut të tij të kalbur klinikisht,pasi vetëm kjo pordhëfendë,a fendpordhë e tij nuk mund të pranohej,e jo më të pihej si bënë pordhëpirësit gazetarë që e duartrokitën turpësisht.Sepse,opozita do nuk do Berisha pordhlëshues i rrugëve,ka ekzistuar,ka bërë gjithsesi detyrën,dhe nëse uli goditjen e drejtpërdrejtë me protesta kudo,sipas burimeve teper të informuara,ja ka bërë bllokimet për dështimet këtij vrasesi,edhe me porosi të nderkombëtareve dhe flitet hapur tashme me porosi të zonjës Klinton që ka këshilluar largimin e pordhëmadhit fëndac,me bllokim opozitar të fuqishëm,atë mjet që ka në dorë,pastër ta ushtrojë dhe nga kjo porosi madhore,opozita e ushtroi.Kuptohet,askush më nuk e do këtë pordhëmadh të Ramizit në Europë dhe fakti është mosardhja e kryeministrave qoftë dhe të djathtë që abandonuan kryeministrin pordhac Berisha në 100 vjetor.Gazetarët e tij nuk e atakuan për këtë fakt dështimi,sepse tymnaja e pordhëve të Berishës,Più…più,più,pëffffffff…u errëson edhe sytë dhe nga gazrat kancerogjene që ai,si Ramizi i tij i nxjerr,edhe psiqika e tyre pëson dëmtim të madh.Berisha,i dështuar në të gjitha drejtimet,me një pasurim antiligjor të oborrit familjar,dhe dëshpërim të shumë qytetarëve,nga varferimi skandaloz(e pranoi me shterngim të rripit,per të mos pjerdhur,këtë tê vërtete,duke treguar rrugët e bera me borxhe tej zonës se kerkuar zero)Saliu brekëdhjerë nga deshtimi i madh,mospranimi në BE,atakon me kot opozitën.Qytetarët me kundergaz dhe barkas për tu ruajtur nga plumbat e varferisë dhe krizës,kane veshur edhe kundergazet,tanimë për të mos u toksikuar prej pordhëve të tij.Berisha,nuk ka më shashka kunder shqiptarëve,ne mungese te tyre ben Pordhë qe mjerisht pash se per forcën dalëse nga goja sumllaqe e Berishës,Più,più,più,pëëfffffff…,bënë ta duartrokasin pirsat gazetarë!….

 38. ALBAN DEGA says:

  ME 24 QERSHOR TRAFIKANTI I SHQIPERISE SALI BERISHA NE BANKON E TE AKUZUARIT PER KUSARI, VRASTARI, KRIME KUNDER NJEREZIMTI DHE TRADHETI KOMBETARE

  … Hapi i pare.
  Hapi i dyte: Ne gjykate Sali Berisha denohet per tradheti kombetare dhe shkelje te integritetit territorial te Shqiperise nepermjet atdehshitjes se Otrantos tek Athina zyrtare qe mban ende ne fuqi gjendjen e luftes me vendin tone!
  Hapi i dyte: Berisha niset per ne Gjykaten Nderkombetare te Drejtesise ne Hage per krime kunder njerezimit ne 1997-en, ne Gerdec me 15 mars 2008 dhe per ekzekutime te kater prostestuesve paqesore ne Sheshin ” Deshmoret e Kombit”, cka nuk e pat bere as nazi-fashizmi dhe as komunizmi!
  Hapi i fundit : 50 vjet mbrapa, monumenti i Sali Berishes vendoset ne “panteonin e turpit dhe tradhetise kombetare” perkrah Hamza Kastriotit, Esat Pashe Toptanit, Ahmet Zogut

  1. nastradini says:

   Hamzai eshte shume larg ne histori o Alban Dega amerikoni. Esat Pasha dhe Ahmet Zogu nuk i afronin prane tyre tropojanet kur ishin gjalle dhe nastradini beson se edhe ne Boten e Pertejme nuk do t’i honepsin dot. Me mire te vendoset perkrah ANTIKRISHTIT Enver Hoxha ne “panteonin e turpit dhe tradhetise kombetare” sepse ikshte miku i tij, nxenesi i tij, mjeku i tij dhe sigurimsi i tij. A E KE PARE FOTON NE DRILLON DUKE VARKUAR?

   1. Meleku says:

    Bie fjala shoku Enver me Hysniun kur vajten ne Beograd, moren me vete edhe Sadik Degen.
    E di ti kete fakt i nderuar nastradin?

 39. Fllad says:

  “Nuk pash ndonjë gazetar apo reporter të kishte thënë diçka të përafërt me Erion Braçen, Ballën, Tahirin, biles- biles as sa Arben Malaj”- biles as sa Arben Malaj, Sa qerata qe je mo Mero tre fjale sa per 300. Ishte shume e bukur dhe domethenese. E kam menduar gjithone qe keta jane edhe me te qelbur.

 40. gjon says:

  zZ MERO JE SHUME I SAKTE NE ATO QE THUA.Ne mbeshtetje te shkrimit tuaj une po e konkretizoje me disa shembuj negative te politikaneve Shqiptaresi modeli i medies se nenshtruar te kryeministrit:A nuke ishte ARBEN IMAMI icili me pushke ne krahe doli kundra SALIUT e me ne fund perfundoje nne preher te tije. A nuke ishte NIKOLL LESI ai qe ka botuar nje liber per DIKTATORIN DEMOKRAT” “SALI BERISHA ku e ke sot? Zv/MINISTER i SALIUT. A nuk ishte FRROK CUPI ai qe shkrojti qindra artkuj kundra keqe qeverisjes se SALIUT cfare ben sot? OPINIONIST ne mbrojtje te korrupsionit te SALI berishes. A nuke ishte NARDE NDOKA ai qe ishte kritike per qeverisjen aktuale? ku ndodhet sot? Zv/MINISTER i SALIUT Anuke ishte Z NERITAN CEKA KRITIK SHUME I ASHPER NDAJE
  ZOTIT SALI PER UZURPIMIN E TE GJITHE PUSHTETEVE TE PA VARURA DHE MUNGESEN E RREGULLAVE TE DEMOKRACISE NE VEND.Ku e ke sot? AMBASADORE. I thashe keto per te treguar fytyren e pamoralshme te politikanve shqiptare e per rrjedhoje dhe medja e cituar ne shkrimin tuj doemos do ti ngjaje asaje. 2013 SI VITI I PARE I 100VJETORIT TE RI I LENTE PRAPA E KURRE MOS JA U PAFSHIM BOJEN.

 41. llogjika says:

  Melek,
  pse hahesh me N.Vjosa.A nuk e kupton se sa i thelle dhe llogjik eshte me ter ata argumenta te pakundershtueshme qe rendit:vetem sharje te kendeshme,te shumllojshme te cilat i pasuron dhe i forcon cdo dite e me teper ne cdo koment.I eshte futur thelle ky shok studimeve demokratike.I ka marre ne analize te gjithe politikane e Europes dhe i kane rezultuar ashtu sic ia ka dashur zemra atij dhe rahmetliut te tij te adhuruar…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 9
      [name] => Editorial
      [slug] => editorial
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 9
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 2158
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 9
      [category_count] => 2158
      [category_description] => 
      [cat_name] => Editorial
      [category_nicename] => editorial
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X